Specjalista od

Przewlekła niewydolność serca

.. ...bądź są procedurami specjalistycznymi, wykonywanymi z określonych wskazań ( cewnikowanie serca, koronarografia, badania izotopowe, rezonans magnetyczny. Celem leczenia niewydolności serca jest poprawa jakości życia chorych, wydłużenie czasu przeżycia oraz zapobieganie progresji zmian..

Choroba niedokrwienna a płeć człowieka

.. ...zarówno podstawowe, jak i specjalistyczne ( badaniem bardziej czułym i specyficznym, które warto by wykonywać u kobiet jest echokardiografia wysiłkowa. Także w warunkach szpitalnych badania inwazyjne są blisko 10 - krotnie częściej wykonywane u mężczyzn, częściej też otrzymują oni..

Depresja

Depresja

.. ...nowotworowe. Objawy depresji mogą także pojawiać się jako efekty uboczne działania niektórych leków. Dlatego diagnozę zawsze powinien postawić specjalista, do niego także należy kontrola prowadzonego leczenia...

Drżenia

.. ...Drżenia mogą być objawem różnych chorób neurologicznych, takich jak choroba Parkinsona, zespół Wilsona czy stwardnienie rozsiane. Zaobserwowanie tego typu zaburzeń powinno skłaniać do wizyty u specjalisty...

Nowe kanony rehabilitacji kardiologicznej

.. ...udaje się pomóc. Jednak specjalistyczna pomoc powinna dotyczyć nie tylko okresu hospitalizacji, lecz również okresu rekonwalescencji. Zagadnieniem Kompleksowej Rehabilitacji Kardiologicznej zajmuje się zespół naukowców i lekarzy z Zakładu Fizjologii Człowieka Katedry Nauk Podstawowych i..

Nadciśnienie tętnicze ma ponad 8 mln Polaków

.. ...lekarskich z tym związanych. Specjalista upatruje tu głównej przyczyny nieskuteczności leczenia pacjentów z nadciśnieniem. Jak podkreślali specjaliści, w Polsce choroby układu sercowo - naczyniowego są przyczyną aż 47 proc. zgonów i plasują się pod tym względem na pierwszym miejscu...

Nadciśnienie tętnicze to problem 30 proc. Polaków

.. ...Zgodnie z rekomendacjami specjalistów, dzienne spożycie soli przez jedną osobę powinno być niższe niż 5 gramów. Tymczasem, w Polsce dochodzi ono nawet do kilkunastu gramów na dzień, alarmowali specjaliści. Jak zalecał prof. Januszewicz, korzystne dla pracy serca i układu krążenia jest..

Tele-EKG jest znacznie tańsze

.. ...przekazanie obrazu EKG do specjalistycznej placówki medycznej, w której od razu podejmowana jest decyzja o sposobie postępowania: pacjent nie jest przewożony do najbliższego szpitala tylko do ośrodka, w którym możliwe będzie optymalne leczenie. Takie postępowanie skraca czas od +drzwi w..

Uwaga na zbyt szybkie tętno spoczynkowe

.. ...wieńcowymi to - zdaniem specjalistów - jeden z niedocenianych dotąd czynników zwiększających u nich ryzyko wystąpienia zawału, udaru i innych powikłań. Również osoby uważające się za zdrowe, u których serce w stanie spoczynku bije powyżej 80 uderzeń na minutę, powinny przejść podstawowe..

Nadciśnienie tętnicze a sól

.. ...podjął się współpracy ze specjalistami z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Dieta, która nie smakuje, nie leczy. Zdrowe jedzenie nie musi być niesmaczne - przekonuje. Świeże zioła nadadzą potrawie lepszy smak niż sól, a sałatę można świetnie przyprawić miodem . Naukowcy twierdzą, że..

Nadciśnienie tętnicze należy leczyć w każdym wieku

.. ...Tętniczego oraz krajowy specjalista w dziedzinie geriatrii. - Tym bardziej, że to właśnie wysokie ciśnienie jest głównym czynnikiem ryzyka zgonów na świecie, wyprzedza nawet palenie tytoniu i podwyższony cholesterol . W jaki sposób choroba ta nam zagraża? Jak wyjaśniają eksperci, zbyt..

Rozrusznik serca zasilany sercem?

.. ...balonów może zdaniem specjalistów nawet dwukrotnie zwiększyć wydajność kolejnych modeli generatora. Dzięki doładowywaniu akumulatora przez bijące serce można by rzadziej wykonywać operacje wymiany zasilania...

Żylna choroba zakrzepowo - zatorowa nóg cichym zabójcą

.. ...jest lepiej - ocenia specjalista. Prof. Tomkowski zdradza, że w codziennej praktyce lekarskiej spotyka się z poważnymi uchybieniami, a wręcz z błędami lekarskimi dotyczącymi tej grupy schorzeń. Najpoważniejsze z nich dotyczą błędnie zastosowanego, złego standardu terapeutycznego (..

Gen ataku serca

.. ...Hajderabadzie opublikowanych w specjalistycznej publikacji Nature Genetics . Mutacje genu prowadzą do formowania się w organizmie nieprawidłowych białek. Organizm młodych ludzi może je rozłożyć i pozostać zdrowy, ale u osób starszych takie białka kumulują się wywołując z czasem objawy..

Lepsza diagnostyka choroby wieńcowej serca

.. ...prowadzone są testy przedkliniczne ( na zwierzętach ), których wyniki są bardzo obiecujące, co być może zaowocuje w niedalekiej przyszłości nową metodą diagnostyczną dostępną dla lekarzy specjalistów...

Aterotromboza - jak leczyć, jak zapobiegać?

.. ...Aterotrombozy przyciągnęła specjalistów wielu dziedzin: lekarzy rodzinnych, internistów, kardiologów, diabetologów, nefrologów oraz innych. To dowód na interdyscyplinarny wymiar aterotrombozy i potrzebę tego typu spotkań - podkreśla Sławomir Rybka. Podczas tegorocznej konferencji zostały..

Chipsy szkodzą sercu

.. ...przyszłości. Jak zaznaczył specjalista, jeśli ktoś raz w tygodniu zje mała paczkę chipsów to nic mu się nie stanie, ale jeżeli robi to ciągle - dotyczy to zwłaszcza małych dzieci - to dostarcza w ten sposób znaczne ilości związku potencjalnie toksycznego dla centralnego układu nerwowego...

Wszczepienny defibrylator serca

.. ...kardiolodzy w Łodzi. Według specjalistów nagły zgon sercowy to bardzo poważny problem społeczny, który powoduje więcej zgonów wśród chorych niż udary mózgu, nowotwory płuc, piersi oraz AIDS łącznie. Jak poinformował szef Kliniki Kardiologii Interwencyjnej, Kardiodiabetologii i..

Nowa metoda leczenia zastawek serca

.. ...opublikowane zostaną w specjalistycznej prasie - poinformował szef zespołu lekarzy prof. Michał Wojtalik z Kliniki kardiochirurgii Dziecięcej UMP. Przeprowadziliśmy już eksperymenty na sercach świńskich, a także trzy zabiegi na świniach żywych - metoda jest skuteczna - zabieg nie zakłóca..

Wirtualny model serca lepszy niż prawdziwe?

.. ...Londynie wspólnie ze specjalistami od komputerowej animacji z firmy Glassworks. Wystarczy parę ruchów myszą, by na ekranie pokazał się odpowiedni przekrój serca w żądanym rzucie. Serce może bić normalnie lub symulować różne choroby. Wirtualne serce ma być nie tylko pomocą dydaktyczną dla..

Każda minuta ważna przy ostrym zawale serca

.. ...dotarciem ich do szpitala. Specjalista podkreślił, że w Polsce w ostatnich latach dokonał się ogromny postęp w leczeniu ostrego zawału. Jest to zasługa aktywności środowiska kardiologów oraz Narodowego Programu Profilaktyki i Leczenia Chorób Układu Sercowo - Naczyniowego ( POLKARD )...

Nordic Walking w rehabilitacji chorób serca

.. ...Nordic Walking pod okiem specjalistów. Wojskowy Szpital Kliniczny we Wrocławiu jest pierwszą w skali kraju placówką, gdzie realizowany jest naukowy program rehabilitacji kardiologicznej pacjentów po zawałach, z ciężko uszkodzonym sercem - poinformował podczas konferencji prasowej..

Operacja jednoczesnego szczepienia bypassów i ablacji

.. ...żyłach płucnych. Według specjalistów przedłuża to czas operacji o kilka minut, ale w 75 - 80 proc. przypadków przywraca rytm zatokowy serca. Ta operacja ma na celu za pomocą wysokiej temperatury zniszczyć drogi nieprawidłowego przewodzenia. Tym samym zostanie chorej przywrócony rytm..

Dieta uboga w węglowodany i bogata w białka zwiększa ryzyko miażdżycy

.. ...badaniach krwi - podkreśla specjalista. Osobą, która jako pierwsza zainteresowała się zagadnieniem diet ubogich w węglowodany i ich wpływu na serce była kardiolog dr Shi Yin Foo z laboratorium Rosenzweiga. Zainspirowały ją do tego kontakty z pacjentami, którzy stosowali te diety i..

Leki złożone przyszłością terapii nadciśnienia tętniczego

.. ...i w USA - podkreślił specjalista. Nadciśnienie zaliczamy do schorzeń, w których efekty terapii w bardzo dużym stopniu zależą od pacjenta i jego dobrej współpracy z lekarzem - zaznaczył prof. Tykarski. Według kardiologa, nieprzestrzeganie zaleceń lekarskich odnośnie dawki i częstości..

Stres częstą przyczyną zawału

.. ...radzimy sobie ze stresem. Specjalistka przypomniała, że w ostatnim czasie stres atakuje nas zewsząd. Stresujące są czynniki zewnętrzne, takie jak klimat, zanieczyszczenie środowiska, hałas, przeludnienie miast, natłok informacji, m.in. natrętne reklamy namawiające do zmiany samochodu,..

Dentysta ostrzega przed zawałem

.. ...na dalsze badania do specjalisty - informuje Journal of the American Dental Association . Szwedzkie badania objęły 101 pacjentek i 99 pacjentów prywatnych gabinetów stomatologicznych. W gabinetach tych wykorzystywano skomputeryzowany system HeartScore , aby obliczyć ryzyko śmierci z..

Lecz nadciśnienie skutecznie

.. ...nadwagi i otyłości. Specjalista podkreślił, że czynniki dziedziczne są odpowiedzialne za 30 - 40 proc. przypadków nadciśnienia, podczas gdy czynniki środowiskowe - czyli nasza dieta, aktywność fizyczna, stresy - odpowiadają za 60 - 70 proc. Nadwaga i otyłość mają silny związek z ryzykiem..

Nowe doświadczenia mechanicznego wspomagania serca

.. ...wspomagania opracowanego przez specjalistów FRK systemu POLCAS RELIGA oraz o pozyskanych w ostatnich tygodniach najnowocześniejszych rozwiązań amerykańskich, opowiedział dr Jerzy Pacholewicz z ŚCCS. Jak mówił, chorzy z niewydolnością krążenia trafiają do szpitala bardzo często, to ok. 60..

Nowy budynek Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu

.. ...działać będą też: zespół specjalistycznych laboratoriów, część ekonomiczno - administracyjna oraz ośrodek naukowo - dydaktyczny centrum szkoleniowego medycyny ratunkowej umożliwiający jednoczesne prowadzenie zajęć ze 120 ratownikami. Zabrzańscy specjaliści zakładają, że w utworzonym w..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 4

.. ...lekarza, nie wiem czy byl specjalista, ale na wszelki wypadek skontaktuj sie z kardiologiem i dokladnie opowiedz mu o swoich watpliwosciach. U mnie podejrzewaja WPW - jestem w trakcie lapania napadu na ekg, co jest niezbedne do podjecia decyzji o ablacji i rzeczywiscie rodzilam..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 9

.. ...trafił. Dziecko wymaga specjalistycznej konsultacji. Ośrodki wykonujące zabiegi elektrofizjologiczne u dzieci ( często znacznie młodsze niż 10 - latki ) to Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie i oczywiście Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Witam, mam problem podobny do wielu z was,..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 11

.. ...może zastąpić wizyty u specjalisty. I każdy rozsądnie myslacy człowiek o tym wie. Panie doktorze skoro miał Pan odwagę wystąpić na forum pod swoim imieniem i nazwiskiem mam cichą nadzieję, że znajdzie Pan odwagę by wrócić tu i dalej pomagać zagubionym pacjentom. Miałam okazję być z moim..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 12

.. ...jest wysokiej klasy specjalista i może mi Pan wierzyć że z całego serca żałuję że nie ma swojego prywatnego gabinetu bo stałabym pod nim nawet dzień i noc żeby dostać się na wizytę i to nie tylko dzieki forum! może mi pan wierzyć że sama nie jeden raz od urodzenia słyszałam że nie ma dla..

Zastawka trójdzielna i nerwica wegetatyna

.. ...ktorych nie wspominasz. Pozdrawiam i zyczę zdrowia. Ola http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=35361 Po zarejestrowaniu możesz zadac pytanie Izabeli. Jest dobrym specjalistą i życzliwym człowiekiem...

Operacja zastawki aorty

.. ...to niebezpieczna operacja i czy powinnam szukac innego specjalisty i dać się zoperowac jak najszybciej?? Zastawka dwupłatkowa aortalna - koniecznie pilnuj profilaktyki infekcyjnego zapalenia wsierdzia...

Częstoskurcz - ablacja - Str. 9

.. ...lub masz zespol WPW.PO specjalistycznych badaniach lekarz bedzie wiedzial co to jest. Tak wiec nie zastanawiaj sie i poddaj sie zabiegowi.To jest moje zdanie.Pozdrawiam. Czy ktoś tu może wie coś na temat Krakowa? Miał tam ktoś przeprowadzaną ablację? Moja mama ma jechac własnie tam, a z..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 10

.. ...dr Fuglewicz, swietny specjalista. Jestem bardzo zadowolona, juz dzisiaj wyszlam do domu i czuje sie swietnie. Jesli macie jakies pytania chetnie odpowiem 5718650 Pozdrawiam i zycze wszystkim odwagi i zaluje ze ja sie tak bardzo balam. Od prawie trzech lat cierpie na migotanie..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 13

.. ...kątem. Byłam u kilku specjalistów - kardiologów, ginekologów, no i zdania są podzielone. JEdni mówią ze nie ma na co czekac bo to taka mała bombka w sercu, ale moze nei wybuchnąc, w ogóle nic sie może nie dziac. Drudzy mówią ze trzeba, bo szkoda się meczyć. Zabieg mam mieć w Krakowie -..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 16

.. ...się z opiniami kilku specjalistów - nawet z różnych końców Polski. Pozdrawiam i dużo zdrówka życzę! tak mlodym osobom ablacje wykonuja wlasnie w narkozie Asiula: już to robili moi rodzice: ) Jak miałam ablację poprzez tętnicę udową,to mozna zrobic JEDNĄ ABLACJĘ NA JEDEN BOK. Inaczej..

Częstoskurcze napadowe ciągle wracaja - Str. 2

.. ...planujesz wizyte u jakiegos specjalisty? pozdrawiam Witam! Mam na imię Jolka, mam 38 lat i od 4 lat mam podobne problemy z częstoskurczem. Podobnie jak wy. Lekarz skierowal mnie do szpitala na badanie EPS chcialabym sie dowiedziec na czym to badanie polega? pomożcie pozdrawiam. CZesc.Po..

Echo serca - Str. 5

.. ...poddać szeregu badaniom specjalistycznym, m.in. EKG, ECHO serca. W wyniku badania EKG lekarz internista opisujący elektrokardiogram stwierdził niezgodny blok prawej odnogi pęczka Hisa. Ponadto wyjaśnił że jest to ułomność bardzo popularna występująca w dużej liczby osób. Moje ciśnienie..

Echo serca - Str. 18

.. ...musisz dowiedzieć sie u specjalisty. Niedomykalnośc zastawki trójdzielnej 1 stopnia z 4, więc mała. Dobrze, ze wielkośc jam serca w normie. Ale jest mowa o małym chyba bo 2 mm ubytku w serduszku. Między przedsionkami typu otworu owalnego i ASD II. Troche tego dużo ale wklejam na szybko..

Echo serca - Str. 19

.. ...się zapisać tatę do specjalisty i czekamy na tę wizytę. Najtrudniej jest w nocy wtedy tata ma najgorsze duszności. Leki na początku dały bardzo dobry efekt niestety teraz nie jest już tak dobrze. Tata przez całe życie ciężko pracował fizycznie i nie jest w stanie z dnia na dzień wyrzec..

Echo serca - Str. 21

.. ...pozdrawiam. Nie wiem co powie specjalista tj. Izabela , nie piszesz też jak sie czujesz, ale ja z autopsji wiem, ze warto nawet prywatnie wykonać dla uspokojenia takie badanie. Owszem, może lekarz ma wiedze, ze po przebytych anginach występuje powiększenie sylwetkji serca, ale takie..

Betaloc zok 50 raz dziennie

.. ...wczesniejsza wizyte u specjalisty ( za kilka dni ) i zobacyzmy co powie Bieganie dluzsze wykluczone, podnoszenie ciezkich rzeczy tez.. W tym wieku takie ograniczenia jak u starego dziadka, a chciałbym korzystac z zycia aktywnie, powodzenia dla wszystkich i zdrowia! Witam wszystkich..

Jeszcze raz o dodatkowych skurczach - Str. 2

.. ...styczniu miec badania specjalistyczne u kardiologa musze zglosic sie do psychiatry bo bez wyleczenia duszy skurcze nie ustapia.Na dzien dzisiejszy wiem, ze mam WPW lub ,,tylkonerwice serca.Sa dni kiedy jest spoko( jest ich niewiele )i dni a nawet noce okropne nie da sie tego tak opisac..

Jeszcze raz o dodatkowych skurczach - Str. 3

.. ...pazdziernika mam wizyte u specjalisty w leczeniu arytmi zobacze co mi powie moge miec ta arytmie tylko zebym jej nie czula bo wywraca zycie do gory nogami jestem caly czas na biosotalu ale i on nie wiele pomaga plakac mi sie nieraz chce ale jak czytam wasze wypowiedzi to mi jakos lzej na..

Podejrzenie zespołu WPW

.. ...To podobno najlepszy specjalista od ablacji w polsce - wykonuje je od wielu lat, wiec mam nadizeje, ze niczego nie schrzani; ) Jak bede po zabiegu to opisze tu swoje wrazenia. Pozdr przeczytaj moją wypowiedż na temat inwazyjnego wejścia w tętenice. /30.04 br/ Wyszłam na tym strasznie.W..

Podejrzenie zespołu WPW - Str. 3

.. ...takiego. Poszedlem do specjalisty, stwierdzil wpw, pojutrze mam echo i holtera i mowil cos o jakims zabiegu wlasnie chyba ablacji. Mam kategorie wpw B, cisnienie 180, jem aktualnie leki na nadcisnienie, czuje sie po nich jak pol zywy, bo mam najsilniejsza dawke tritace 10mg, czy jakos..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć?

.. ...somatycznej, a większość specjalistów była zgodna, że jest to nerwica lękowa. Rozpocząłem więc długotrwałą terapię z zastosowaniem leków i teraz z dystansu tylu lat mogę powiedzieć,że tę walkę z nerwicą przegrałem, właśnie na jej początku. Uwierzyłem w cudowność leków, ale to były tylko..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 5

.. ...oddychaniu.Bylam u wielu specjalistow robilam usg tarczycy,echo serca itd.neurolog po wizycie nie widzial absolutnie nic...a ja sie czuje coraz gorzej,nie daje sobie rady ze soba.nie wiem gdzie mam szukac pomocy ,boje sie.caly czas mi sie wydaje ze to jakas grozna choroba a lekarze nie..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 10

.. ...Droga Pi idz proszę do specjalisty ,afobam działa tylko na krótki czas ty potrzebujesz czegoś mocniejszego.Ja tez brałam afobam przez 5 mies.aż w końcu poszłam do psychiatry i przepisała mi xetanor i afobam wrazie co,ale nawet ani jednej tabletki afobamu nie musiałam brać,pomógł mi..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 13

.. ...kilkunastu wizytach u tego specjalisty daliśmy sobie spokój.Stwierdziliśmy że jak sobie sami nie pomożemy to żaden człowiek nam nie pomoże. I tak sobie radzimy sami z pomocą psychoterapii.Walczymy. Acha i jeszcze jedno .Leki brałam różne, asentre przez rok po odstawieniu wróciło, choć w..

Migotanie przedsionków

.. ...udać się do kardiologa, specjalisty od niemiarowości serca.Pozdrawiam ja nie mam migotania tylko pauzy mechaniczne to cos powaznego ale ja sie nie poddam wiecej ruchu i schudne troche a moze aspiryne protect to tez moze pomoc ja tak bede robil narazie kolejne badanie wiec nic nie biore..

Acenocumarol i wskaźnik INR - Str. 5

.. ...lekarz kardiolog ze specjalistycznej przychodni może wystawić * otwatre zlecenie * . Lekarz rodzinny tylko jednorazowe. Ja robiłam prywatnie a teraz mam aparat i jestem niezależna. Jest to duży konfort psychiczny. Pozdrawiam Czesc. Tez mam aparat i utrzymuje INR od 2.5 do 3.5 Biore..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 4

.. ...Wszystko pod opieką specjalisty. Jeśli jednak pojawiają się dolegliwości kinieczne jest jak najszybsze włączenie do terapii leków z grupy beta - blokerów. U pacjentów bezobjawowych, po wykluczeniu innych patologii serca oraz zaburzen jego rytmu w badaniu holterowskim, nie ma..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 14

.. ...dobrym, sprawdzonym specjalistą z okolic Sosnowca, Katowic. Co ciekawe, jak czytam te objawy, o których piszecie, to jestem w ciężkim szoku - że w zasadzie to wszystko co mi doskwiera można powiązać z tą wadą... Kłucie serca ( bez magnezu to już chyba żyć nie potrafię ), kołatanie,..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 29

.. ...olewania dolegliwości przez specjalistów. U mnie też tak jest. Reaguję strachem gdy czuję * podwójne bicie serca * tak nazywam strasznie szybkie bicie z * pogłosem * To jeszcze potęguję dolegliwość. Zalecam jeśli mogę się wypowiedzeć - Magne B6 , potas i cardiol - ten ostatni naprawdę..

Leki na arytmię to bzdura! - Str. 2

.. ...wątpliwości wypowiadane przez specjalistów, że alergie u dzieci są spowodowane prawdopodobnie braniem przez ich mamy * matern * , * centrów * i innych chemicznych superspecyfików - niby witamin / * niby * , bo chemicznych.../ lub szczepieniami: jest ich za dużo i chyba jednak szkodzą. To..

Ablacja - Walczak, Czerwiński, Wojnarowa - Str. 2

.. ...przeczytalam tu na forum, ze to specjalista od nietypowych, a ja wlasnie sie do tego kwalifikuje... Pozdrawiam, Kaska Hej, Pani Dr Bujnowska wiedziała że staram się o ablacje, i wiedziała że ostateczną decyzje podejmuje Pan Profesor Franciszek Walczak, nie podważysz kompetencji Pani Dr..

Ablacja Łódź - Str. 2

.. ...ktos wie czy do badan specjalistycznych( stymulacja przezprzelykowa, ewentualnie ablacja )konieczne jest skierowanie do szpitala z poradni zaburzen rytmu czy wystarczy tylko skierowanie do szpitala bezposrednio od kardiologa....? prosze o odp. Czesc : ) skierowanie do stymulacji miałam..

Napadowy częstoskurcz - kiedy ablacja?

.. ...tylko skierowanie do specjalisty do ANINA od lekarza rodzinnego pozdrawiam magdalena dziękuję za szybką odpowiedź Kasiu, miałam częstoskurcze przed i podczas ciąży, były uciążliwe ale nie było tragicznie.. Mała urodziła sie przez cesarskie cięcie, jest zdrowa( w czasie ciąży brałam leki..

Chelatacja - Str. 4

.. ...opierając się na opiniach specjalistów, negatywnie ocenia skuteczność terapii chelatowej i ostrzega przed nią pacjentów. Komisja uznała chelatację za paramedycynę, czyli metodę, na skuteczność której nie ma naukowych dowodów. A chociaż pacjent ma prawo leczyć się tak, jak chce, to jednak..

Chelatacja - Str. 5

.. ...potwireerdzily badania specjalistyczne.Jestem zbulwersowany postepowaniem niby czlowieka wyksztalconego ktory niby skladal przysiege HIPOKRATESA a czyni z ludzi idiotow.Nie dajcie sie zahipnotyzowac temu * CUDOWNEMU LEKOWI * mozna tylko sobei wmoowic to ze cokolwiek pomoglo tak bylo i ze..

Chelatacja - Str. 8

.. ...posiadam od lekarzy specjalistów chorób zakaznych.Obiecuję Ci,że od dzisiaj każdy post będę starał się pisać poprawną polszcyzną. Pozdrawiam Jurek z Lublina. Życzę zdrówka i jak najrzadszych spotkań z ludzmi w białych kitlach. koordynatorze krajowy d/s chelatacji * DR * Krasicki daj swój..

Chelatacja - Str. 9

.. ...dochorze * Kracicki krajowy specjalisto d/s oszustwa broń się Pan przed pomówieniami niedouczonych i przechelatowanych.Stań Pan twarzą w twarz razem ze mną w programie telewizyjnym/osobiście dopilnuję by Sz.P. * dochtora * zaproszono.Przecież będzie pan miał dla swoich klinik darmową..

Prof. Walczak - Anin

.. ...trafiasz do najlepszego specjalisty : ) Podpisuję się pod słowami Doroty. Ten człowiek, to druga osoba po papieżu ( JPII ), jak to stwierdziła inna z jego pacjentek. To prawdziwa oaza spokoju, niezwykle ciepły, inteligentny i mądry człowiek. Świetny lekarz. A Instytut Kardiologii w..

Gdzie w Krakowie wykonać ablację?

.. ...- Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II > KLINIKA ELEKTROKARDIOLOGII - Szpital Uniwersytecki > ODDZIAŁ KLINICZNY I KLINIKI KARDIOLOGII Dziekuje za odpowiedz.Ale chodzi mi o opinie i inne szczegóły, a dokładnie chciałabym nawiązać kontakt z kimś kto miał..

Częstoskurcz nadkomorowy u dziecka

.. ...Walczaka, jest to niezwykły specjalista w tej dziedzinie, ja 28.02.07 mam drugą ablacje ( pierwszą miałem 11 lat temu ) technika się zmieniła, i taki zabieg trwa obecnie 2 godziny. Jest to zabieg który 80% gwarantuje poprawe jakości życia i usuwa te uporczywe częstoskurcze a także inne..

Ablacja gdzie lepiej?

.. ...wogole, jest swietnym specjalista, poza tym bardzo mila obsluga szpitala. jesli masz jakies pytania pisz 5718650 to moj numer gg Marlena - mówisz, że jesteś zadowolona z dr Steca? Wszyscy mówią o prof. Walczaku, ale ja jestem z Rzeszowa i kardiolog z Medyka skierowała mnie do Lux Med * u..

Ablacja gdzie lepiej? - Str. 2

.. ...Steca. Polecam! Świetny specjalista z przesympatyczną ekipą współpracowników! Miałam dwie ablacje a teraz jestem przed trzecią. Obydwie były wykonane w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu ze 100% skutkiem. Trzecia też tam będzie. - Dopisek do poprzedniego postu - Pierwszą ablację..

Kardiolog z sercem w Szczecinie - Str. 2

.. ...jakiegoś naprawdę dobrego specjalistę, który rzetelnie podchodzi do kazdego pacjenta i próbuje znaleźć rozwiązanie...? Będę wdzięczna za pomoc. Witam Ja 4 lata temu kiedy zaoczlem leczyc sie na serducho trafilem z polecenia do Pani Bogackiej ( do gabinetu prywatnego ).Fakt po 2 minutach..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm

.. ...trafiłem na świetnych specjalistów i bardzo jestem im wdzięczny. Po operacji jest jak jest, ja dochodziłem do siebie ok 2 - 3 tygodnie ale mogłem wstać na 3 - ci dzień po operacji i było OK! Jeśli chcesz pogadać to czekam na pytania, wszystko opowiem i trzymaj się!!! Sławek cześć sławek..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm - Str. 3

.. ...jeszcze z kolejnymi specjalistami. Gdzie wogole warto by bylo jeszcze pojechac w celu konsulatacji??? POzdraiam To są moje wyniki: jama lewej komory nieco powiekszona ( 62/39 ) frakcja wyrzutowa lewej komory: 65% dopler zastawki aortalnej: MXPG: 19mm Hg aorta wstępująca 41 - 41mm...

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm - Str. 4

.. ...życia Dzięki wybitnym specjalistom z Śląskiego Centrum Chorób Serca mogę nadal cieszyć się Ż Y C I E M za co jestem im bardzo wdzięczny Pozdrawiam wszystkich tykających Marcin Witam Pochodze z Polski ale 20 lat mieszkam w Toronto 17 lat temu przeszlam tutaj operacje na otwartym sercu ...

Ablacja - kompendium wiedzy

.. ...udajcie się do dobrego specjalisty - kardiologa. Proszę abyście nie traktowali tego, co napisałem jako podstawowe źródło informacji, którym powinien być kardiolog. Moje informacje mogą być rozbieżne z waszym zabiegiem nie tylko ze względu na specyfikę mojego schorzenia, ale i wybór..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 2

.. ...skuteczności tamtejszych specjalistów? Iza, dziękuję. Czy wiesz może jeszcze coś więcej na temat samego przebiegu zabiegu – przygotowanie przed, rodzaje znieczuleń ( miejscowe czy ogólne ), czas trwania, ewentualne komplikacje, czas pozostania w bezruchu juz po, długość pobytu..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 7

.. ...to na pewno świetny specjalista, jednak na konsultacji sprawiał wrażenie jakby siedział w tej poradni za karę. Może miał zły dzień, każdemu się zdarza. Ale tak po prawdzie to więcej na temat mojej dolegliwości dowiedziałem się jak tłumaczył moje EKG po angielsku obecnemu również w..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 9

.. ...), kazdy uwaza sie za specjaliste w odszukiwaniu wpw w ekg. Dwoch lekarzy stwierdzilo ze to nie to ( jeden stwierdzil ze mam przemeczone serce i podawal mi Betalok ZOK, ale efekty byly... mizerne ), dwoch stwierdzilo, ze to jednak wpw. Moja aktualna lekarka postanowila na razie leczyc..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 14

.. ...- konieczne leczenie specjalistyczne w Klinice Niewydolności Serca ( Kraków, Zabrze, Warszawa - Anin, Wrocław ) wiolka też miałem 10% EF teraz trochę więcej bo 35 leczę się już 8 lat teraz mam 33 ( wstrząs kardiogenny, kontrapulsacja, lot karetką lotniczą do Zabrza z planem..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 17

.. ...pozostalo oprucz lekarzy specjalistow zostalismy na srode skierowani do kliniki do zabrza wierze w to ze tam napewno moze nie ulecza ale doprowadza serduszko naszej pociechy do zdrowia nasz maluszek przy wypisie ze szpitala tj 25.03.09 mial EF 44% W DNIU 08.04.09 mial EF 52% a w 13.05.09..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 22

.. ...kontaktu,ale lepiej jest jak specjalista.pokseruj sobie wszystkie wyniki,badania,wypisy ze szpitala,będziesz musiał je dołączyć do wniosku.Wszystko ładnie jest opisane w internecie.Wpisz w google renty i emerytury ZUS i w profilu wybierz - świadczenia.Bazowałam na tym.Ja wniosek..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 23

.. ...przecież w niedługim czasie Witaj Darku,te ef skoczylo mi tak w ciagu 2 miesiecy,zawdzieczam to dr.W.Jacheciowi i dr.C.Wojciechowskiej specjalistom z kliniki w Zabrzu na ulicy Curie - Sklodowskiej.Pozdrawiam..

Po ablacji - Str. 5

.. ...tej placówce - wybitny specjalista,który czuwał podczas zabiegu,a także przez cały pobyt był zainteresowany zdrowiem pacjentów. Wielkie dzięki dla Pana doktora Łukasza Szumowskiego - prawa ręka prof. F. Walczaka ,maestro w swoim fachu - wykonywał ablację.Serdeczne podziękowania dla Pani..

Po ablacji - Str. 10

.. ...jest rok po i czuje się świetnie. Oczywiście może poszczycić się ta sama ekipa. Polecam Pana prof. Walczaka - to człowiek o wielkim sercu i wspaniały specjalista - jedyny w Polsce w raz ze swoim zespołem...

Po ablacji - Str. 11

.. ...powinnaś udać się do specjalisty aby potwierdił konieczność zabiegu. Jeśli możesz to udaj się do osoby nr.1 w Polsce Prof. Franciszka Walczaka On Ci pomoże jestem przekonana. Przyjmuje prywatnie w CK Anin przy ul. Płowieckiej w Warszawie.Ja po ablacji byłam w sumie w szpitalu 3 dni i 1..

Po ablacji - Str. 12

.. ...skonsultować to z innym specjalistą. A może potrzeba jest więcej czasu na rehabilitację. Dużo czytajcie przed zabiegiem, bo ja dopiero po zabiegu przeczytałem o metodzie Carto. Proszę o odpowiedź na ważne dla mnie pytanie czy zabieg może być skuteczny bez wywołania migotania. Pozdrawiam...

Szybkie tętno - Str. 2

.. ...opinii, ze tamtejsi specjalisci tez sa bardzo dobrzy i mozna im zaufac w kwestii takich zabiegow. Zreszta pan doktor, ktory bedzie mi robil zabieg, jest, kurcze blade, przystojny bardzo ; ) Nie wiem czy nie dostane czestoskurczu z samego wrazenia, ze bedzie cos w ogole kolo mnie robil ;..

Szybkie tętno - Str. 8

.. ...podajcie namiar na dobrego specjaliste z Katowic lub okolic... Dodam jeszcze, że od paru dni żona ma podwyższone tętno ( 90 - 98 ). Będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje, a może ktoś z Was na doświadczenia z takim częstoskurczem? Jak dobrze prześledziłeś ten wątek,to wiesz,że..

Zespół Barlowa i poród naturalny czy cesarka?

.. ...doradzony mi ,przez specjalistów kardiologi w Berlinie naprawde skuteczny.DO uslyszenia U mnie kilka miesięcy temu wykryto ten zespół. Studiuję medycynę więc miałam dostęp do matriałów by co nieco więcej się o tym dowiedzieć. Najprościej mówiąc: jest to bardzo częsta wada serca,..

Ablacja przez dr. Koźluka - Str. 3

.. ...górnego ze szpitala specjalistycznego polecam go wszystkim na warmii i mazurach kochani ablacje robil mi dr. kozlu robi to dobrze szpital jast ok.tylko zabieg trwa przecietnie ok.5h i ciezko wylezec.nie ma co sie bac moj tel 698 827 943 andrzej.szpital przy banacha w wawie nie ustepuje..

Ablacja przez dr. Koźluka - Str. 4

.. ...Koźluk to wysokiej klasy specjalista i nie ma powodu do zdenerwowania.Pozdrawiam i trzymam kciuki: ) Wielkie dzięki za wyczerpujacą informację Witam jestem swierzo po Ablacji a robił Dr Kożluk 14 05 2010 a dziś jest 16 i jest rewelka czuję sie dobrze jak na chwile odecną i gdybym miał..

Arytmia - dziwne dolegliwości?

.. ...badania krwii - w tym specjalistyczne o profilu sercowym - i zawsze wyniki były idealne. Spotkałem się ponadto z diagnozą kardiologa, że mój autonomiczny układ nerwowy jest dosyć napięty, co może być powodem zaburzeń rytmu. W ciągu ostatnich kilku dni uspokoiłem się trochę ( w kwestii..

Skurcze dodakowe i nerwica

.. ...jeszcze zespół WPW ale specjalista kardiolog z Centrum Kardiologii w Aninie powiedział mi że nie jest to związane tak usilnie z WPW ale w moim przypadku może sporadycznie wywołać częstoskurcz ponadkomorowy, chociaż nie jest to regułą, ale podkreślam ja mam zespół WPW, kiedy przeżywam..

Bezpłatne badania na nadciśnienie tętnicze

.. ...badanie internistyczne - badanie stężenia glukozy i cholesterolu - test na obecność białka w moczu - EKG - konsultacja lekarza specjalisty hipertensjologa KONTAKT: 660 889 243 lub nadcisnienie.tetnicze@wp.pl..

Czy mam nerwicę serca?

.. ...będę szukała jakiegoś specjalisty... Dobrze , że tutaj znajduję ludzi którzy mają problem podobny do mojego. Przynajmniej w psychice mojej jakoś się wyryje że nie jestem sama. CAŁUJĘ WAS KOCHANE NERWUSY. cześć. Mam 18 lat i podobny kłopot. Z taką różnicą, że na tę chorobę cierpię od..