śpiączkę

Ketoza

.. ...rozwinąć się w przebiegu śpiączki wątrobowej lub mózgowej. Typowo kwasica ketonowa jest związana z znaczną hiperglikemią i brakami insuliny w przebiegu cukrzycy. Chory odczuwa suchość w ustach, dręczące pragnienie i jednocześnie oddaje bardzo duże ilości moczu. Typowe jest uczucie..

Śpiączka

Śpiączka

.. ...zależności od przyczyny śpiączki, ogólny stan kliniczny chorego może być ciężki lub stabilny. Ocenę świadomości przeprowadza się na całym świecie za pomocą skali Glasgow. Jest to 15 punktowa skala oceniająca trzy grupy parametrów: reakcje ruchowe pacjenta, kontakt logiczno słowny oraz..

Śmierć kliniczna

.. ...się natychmiastowych działań, niedokrwienie mózgu, wywołane zatrzymaniem krążenie, doprowadzi do obumarcia ośrodkowego układu nerwowego. Śmierci klinicznej nie należy mylić ze stanem głębokiej śpiączki...

Objawy cukrzycy

.. ...drożdżakowe zmiany skórne ( np. pod piersiami lub w pachwinach ) oraz zakażenia układu moczowego. Zdarza się, na szczęście rzadko, że pierwszym objawem cukrzycy typu pierwszego jest kwasica ketonowa i śpiączka...

Chirurdzy zszyli pęknięte serce

.. ...Centrum Medycznego w Opolu. Cieszymy się, że stan pacjenta jest stabilny, ale przez kilka dni będzie on jeszcze utrzymywany w sztucznej śpiączce i pod respiratorem - wyjaśnia Nowej Trybunie Opolskiej ...

Częstoskurcz - ablacja - Str. 15

.. ...wewnetrznie. Także zapadłam w śpiączkę. Obudziłam się. Ale lekarze określili to jako * CUD * . A ja się obudziłam bo po prostu mam dla kogo zyć. Potem tylko byłam bardzo słaba. Po każdej ablacji potem otrzymuje sie leki rozrzedzające krew, aby ta nie zakrzepła w tętnicy. Teraz jest okej...

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 150

.. ...dom w budowie , męża w śpiączce , dziecko chore na świnkę i byłam w trakcie adopcji synka. Dziadek nawet minute przed śmiercią wspominał swoja córkę - mnie nigdy. Więc co mam wybaczyć ? Pytam sie z pokorą , prosto od serca. Muszę wybaczyć, ale nie potrafię. To mnie zabija , toczy jak rak..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 834

.. ...podczas snu, zapadla w śpiączke, mąż stracil pracę i cały świat wywrócił sie do gory nogami, a do tego doszlam jeszcze ja ze swoim lekiem, ale teraz z perspektywy czasu widzę, że to mialo jakis sens , bo bardzo scementowało naszą rodzinę. Teraz zyjemy w * kupie * , każdy wypytuje sie o..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 984

.. ...czasami popadam jakby w śpiączke że chce mi się bardzo spac i nie mam siły nic robic. Narazie jestem na l4 bo mam zapalenie oskrzeli, pracuje w przedszkolu. Kochani prosze was o pomoc,od czterech dni biore ASENTRE ,pol tabletki na wieczor.Czuje sie fatalnie,cala drze,rano mialam atak..

Powikłania po bypassy i sztucznej zastawce aortalnej

.. ...nadal będa go trzymać w śpiączce, że za wcześnie żeby mówić o wybudzaniu, że chcą mu zaoszczędzić stresu i bólu, że nia ma co działać gwałtownie bo wszystko może się zdarzyć, czyli nic nie jest lepiej :( a już miałam nadzieję, że musimy uzbroić się w cierpliwość i czekać a wcale nie jest..

Śpiączka po zawale serca

.. ...być.Jednak zapadł w śpiączkę, dostał gorączki mózgowej i zmarł.Jednak ludzie wychodzą z różnych ciężkich opresji.Sama kiedyś bardzo ciężko chorowałam i nie dawano mi wielkich szans,ale się udało.Szkoda,że nie udało się mojemu tacie, smutno jest bez niego i pusto, lecz trzeba wierzyć, być..

Potas - czemu go tak mało?

.. ...tranmineralizacja - zasadowica, śpiączka cukrzycowa z podaniem insuliny na diete raczej uwazam i staram sie jesc duzo potasu, biegunek ani wymiotow nie mam, wiec coz jeszcze musze sprawdzic nerki, dziekuje za odpowiedz Sprawdź nie tylko nerki ale i nadnercza - upośledzenie ich funkcji..

Operacja zakładania bajpasów i wymiana zastawki - Str. 2

.. ...włosku. Po przerwaniu śpiączki farmakologicznej nie za bardzo ma ochotę się wybudzić, chociaż wczoraj zaczął ściskać dłoń Mamy i przesuwa oczami za głosem. Wiem, że się martwisz o Mamę, ale mogę Cię zapewnić, że ma super opiekę - do pielęgniarek na intensywnej terapii naprawdę nie ma o..

Operacja zakładania bajpasów i wymiana zastawki - Str. 3

.. ...- - - jak brat był w śpiączce rozmawiałem z nim. Wmówiłem mu, że musi mi coś obiecać, i jak nie otworzy oczu lub nie kiwnie głową to znaczy, że się zgadza. I Ty wiesz... on o tym pamięta! Był w śpiączce, a jednak coś do niego docierało. Chciałem sprawdzić, więc palnąłem, że obiecał mi..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 5

.. ...respiratora. W czasie śpiączki farmakologicznej miałem frakcję 15%. Po powrocie do odychania spontanicznego moja frakcja podniosła sie do 28% Zostałem przewieziony do Katowic Ochojca. Przeszedłem wszystko. Od CT głowy po koronarografię. Pewnego pięknego dnia po zakwalifikowaniu mnie do..

Niedoczynność tarczycy - Str. 10

.. ...wyjśćia czekała mnie śpiączka.Od 7 lat miałam obiawy typowe na nerwice i depresje aż doszło do ataków trwających 2 min.tj.oblewanie zimnych potów walące serce aż go słyszysz ijak byś na ułamek sekundy traciła łączność ze światem.Leczono mnie na nerwice ,aż zamóiłam książkę Jak radzić..

Po bajpasach - Str. 6

.. ...leki odpowiedzialne za śpiączkę zostały odstawione w sobotę a tata jeszcze nie odzyskał przytomnosci( wiem że każdy organizm reaguje inaczej ).Po pierwszej operacji tata wybudzał się bardzo nerwowo ( machał rekoma ). Czy ktoś zna podobny przypadek?Czytałem przypadek Justyny73. Boimy się..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 206

.. ...myślałem ze zapadam w śpiączkę na stojąco haha . Wam takie jazdy ze jak staram się zasypiać po 30 sek spania dostaje takiej drgawki wybudzającej, denerwuje mnie to czasem tak jak bym był na zajęciach i zasypiał w ławce i czasem głowa leci i takie ocknięcie : ) Wiecie co dobrze wróży na..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 10

.. ...defibrylacji wprowadzony był w śpiączkę farmakologiczną, wybudzony na drugi dzień, ale tylko ze względu na serce ( bradykardia, pojawiła się tachykardia ), ponieważ był to efekt zapalenia wsierdzia, zatorowości płucnej, zawału płuca i ( jako wisienka na torcie ) poważnej sepsy. Na drugi..

Jestem świeżo po zawale serca

.. ...rozległy zawał będąc w śpiączce ( następnie sie wybudziła ) mogła wypisać sie na własne żądnie ze szpitala,funkcjonować to znaczy chodzić, prowadzić samochód itp???? Jeszcze chciałam dodac ze jest to osoba 26 letnia do siuda Proszę o odpowiez jak pan uniknął tej operacji będę wdzięczna...

WPW a ablacja - Str. 4

.. ...wewnetrznie. Także zapadłam w śpiączkę. Obudziłam się. Ale lekarze określili to jako * CUD * . A ja się obudziłam bo po prostu mam dla kogo zyć. Potem tylko byłam bardzo słaba. Po każdej ablacji potem otrzymuje sie leki rozrzedzające krew, aby ta nie zakrzepła w tętnicy. Teraz jest okej...

Powiększenie serca po zawale

.. ...przez dwa dni był w śpiączce farmakologicznej, po wybudzeniu okazało się, że ma ubytki w pamięci. Sama nie wiem, czy z tego wyjdzie. czy niedokrwieie lewej komory to t,to samo co niewydolność,ociec ma kardiomopatie niedokrwienną z utrwalonym migotaniem przedsionków,jakie jest rokowanie w..

Śpiączka po zawale serca jak długo trwa?

.. ...Moj ojciec te byl w śpiączce ale nigdy wlasciwie nie obudzil sie do końca !! Tez poruszal konczynami,otwieral oczy,czasami wydawalo mi sie ze mnie sluchal,reagowal na glos ale on byl jak roslinka !! Tylko wiesz kazdy przypadek jest inny i nie trzeba tracic nadziei!! witam wszystkich moja..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 102

.. ...towarzyszył objaw zmęczenia i śpiączki, ale z czasem to musi minąć. Witam wszystkich...Postanowiłam napisać, ponieważ od trzech dni nie daje mi to spokoju...myślałam, że mam schizofrenie czy coś podobnego, obawiałam się, że trafie do szpitala psychiatrycznego itd...A to co mi dolega to..

Tętniak aorty piersiowej - Str. 4

.. ...chirurg.Mama nadal jest w śpiączce farmakologicznej,serce wspomagane miała rozrusznikiem bo nie podejmowało równej pracy ,ale wczoraj jej odjęli rozrusznik,jest wspomagane serce silnymi lekami tj.presorami o ile dobrze zrozumiałam nazwę którą lekarz powiedział.Właśnie może ktoś z Was..

Tętniak aorty piersiowej - Str. 5

.. ...chwili gdy leżała w śpiączce.A więc Tomku zobaczysz za parę tygodni to wszystko będzie tylko wspomnieniem i będziecie cieszyć się swoim dzieciątkiem : )a Monika będzie pomalutku dochodzić do zdrowia.Tylko pamiętajcie że nie wolno jej dźwigać ,to bardzo ważne ,naprawdę ,musi uważać z..

Dziwne skurcze w przełyku

.. ...wybudziła z jakiejś śpiączki, bo niekiedy po tym czymś jestem bardzo osłabiona.strasznie boję się kolejnego ATAKU. Kurcze ja mam to samo mam nerwicę żołądka i pzrepuklinę rozworu pzrełykowego stwierdzone i refluks. Nawet nie macie pojęcia jak się cieszę że przy żołądkowych sprawach..

Uszkodzania mózgu przy reanimacji po zawale serca

.. ...musi być utrzymywana w śpiączce ( poprzez leki ) , i że może wystąpić uszkodzenie mózgu poprzez w/w 3 - kwadransową reanimacje . PYTANIE : czy jest to reguła że takie uszkodzenia wystąpią skoro zapewne podczas reanimacji miała podawany tlen ... i jeżeli tak to jakie mogą być tego..

Uraz pozawałowy przez niedotlenienie mózgu

.. ...zawale ,reanimacji i śpiączce pisałeś bardzo niedawno - trzeba czasu - Twoja mama wróci do siebie Łukasz. 10 lat temu przeżyłam udar bliskiej mi osoby - więc wiem co czujesz - po udarze nieco zmieniła się osobowość - ale tak naprawdę - wszyscy się w ciagu życia zmieniamy. taki się..

Rozległy zawał serca i problemy z oddychaniem

.. ...leków uśpili go tzn, śpiączka farmakologiczna, dostał zapalenia płuc, wykryli mu cukrzyce, jak miał rok temu okresowe badania w zakładzie pracy to cukier miał w normie, teraz dostaje insuline, już 2 tygodnie lezy w tej spiaczce farmakologicznej,miał jeszcze w jednym plucu wode i..

Rozległy zawał serca i problemy z oddychaniem - Str. 2

.. ...szpitala na ojom. był w śpiączce farmakologicznej 3 dni. wybudzili go bez problemu, ale strasznie bredzi. na drugi dzień po przebudzeniu zawiezli go do szpitala miejskiego na kardiochirurgię. był bardzo niespokojny i widzial rzeczy ktorych niema, myslał że jest w pracy, kompletnie nie..

Udar mózgu

.. ...mózgu cały czas jest w śpiączce a na domiar złego na tomografii wyszło że udar przerodził się w w wylew. Sama nie wiem co jets gorsze czy wylew czy udar.Pomóżcie jeśli przeszliscie coś takiego. Pol roku temu moja 80 letnia babcia przeszla rozlegly udar mózgu.Lezała bez ruchu prawie..

Udar mózgu - Str. 3

.. ...Jest w tej chwili w śpiączce, chociaż wydaje mi się że mnie słyszy. Reaguje też na dotyk. Oczy ma cały czas zamknięte i chrapie. Ma sparaliżowaną lewą część ciała. Jestem załamana, bo na świecie mam tylko ją. Nawet nie wiem o co prosić Boga, bo ostatnio mama okrutnie cierpiała z powodu..

Udar mózgu - Str. 7

.. ...zmarła... Po udarze była w śpiączce. Nie wiem czy była to śpiączka wywołana lekami jakie jej podano, czy była ona wynikiem udaru. Bardzo proszę osoby, które wybudziły się ze śpiączki po udarze mózgu o odpowiedź, czy gdy były w śpiaczce słyszały co mówili do nich bliscy? Czy byli jakoś..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 209

.. ...Nadwrażliwość na lek, stany śpiączkowe wywołane barbituranami, alkoholem, środkami odurzającymi i innymi środkami wpływającymi depresyjnie na ośrodkowy układ nerwowy, stany depresyjne, uszkodzenie szpiku lub komórek krwi, niewydolność wątroby i nerek, pierwszy trymestr ciąży. Brak..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 225

.. ...tego nici bo mam znowu śpiączkę ,szok,kawy nie piję bo mnnie po niej trzepie,jak byłam w ciązy to tak strasznie spałam ,niemożliwe..........zwalam na przesilenie I nie ma nikogo.Domyślam się, że to czas na popołudniową drzemkę. olu prawda drzemka ja normalnie piszę i zasypiam a nigdy..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 483

.. ...oczu.Może jutro już będzie w śpiączce, może już go nie będzie... nie wiem. Boję się zasnąć. Boję się każdego telefonu, bo może być ze szpitala. Dopiero Bóg zabrał mi mamę, teraz zabiera tatę. Jak mam wierzyć, dlaczego On mi to robi. Tylu drani chodzi po świecie, a On zabiera normalnych,..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 567

.. ...przytomność albo wszedł w śpiączkę. A tak to widziałam ból, męki, krzyki. Straszne. Ale dla tak chorych ludzi odejście to wybawienie. Trzymaj się Krysiu i wiedz, że jestem z Tobą. Artysta witaj. Niestety większość z nas miała taki pierwszy raz. To nadchodzi niespodziewanie, przeważnie po..

Utrata wzroku po operacji serca

.. ...od respiratora i doznał jakiegoś szoku czy czegoś takiego. W każdym razie jak teraz go wybudzili ze śpiączki, to nie reaguje oczkami na obrazy wokół. Czy to możliwe, żeby coś mu się stało ze wzrokiem?..

Co dalej z orzeczeniem ZUS?

.. ...lipcu, 4 tygodnie w śpiączce farmakologicznej, koronografia, zapalenie płuc, bakterie we krwi. Teraz w marcu będę miec wszczepiany kardiowerter - defibrylator. Waldek, tak decyzja przyjdzie do miesiąca,na pieniążki możesz poczekać trochę dłużej,moja żona czekała prawie 2 miesiące,życzę..

Śmierć po bajpasach - Str. 2

.. ...obudził.Dwa tygodnie leżał w śpiączce w Poznaniu w szpitalu na ulicy Długiej.Lekarze powiedzieli - udar mózgu.Cięzkie chwile,niby opieka dobra jednak pozostaje jakiś ...ale... Aniu, bardzo Ci wspolczuje, to jest niewybrazalny bol po stracie najblizszej osoby. Niemoznosci cieszenia sie..

Śmierć po bajpasach - Str. 3

.. ...Oiom.Został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej w celu regeneracji organizmu.Rozmawiając z lekarzami z Oiomu usłyszałam,że organizm mojego taty( 86lat ) jest za słaby i za stary aby si obronić i znieść 2 operacji( ingerencje w organizm )w tak krótkim czasie.Miałam nadzieję,że..

Przebyte zapalenie mięśnia sercowego

.. ...miał wtedy 60 lat.Był w śpiączce 3 miesiące i już się nie obudził. To wszystko zależy od tego, czy jego mózg został uszkodzony, czy nie. Przez cały czas mieliśmy nadzieję, że lekarze się mylą, że jest jakaś szansa na to ,że się obudzi mimo, że nie dawali mu na to szans , że z każdym..

Nerwica w ciąży - Str. 17

.. ...bolało, czy zapadnie w śpiączkę. To było straszne. Dla Niego i dla mnie. Asiu czy możesz napisać skąd jesteś? Ja jestem z W - wy. Pozdrawiam Czesc dziewczyny! Widze ze sie rozpisalyscie a ja niestety mialam popsuty komputer i nie moglam nawet poczytac co u was slychac... Mattiaga i Mika..

Nerwica w ciąży - Str. 57

.. ...stanie ciężkim, grozi mu śpiączka i tp. A teraz okazuje się, że to pomyłka. W piątek idę do labolatorium na rozmowę z kierownikiem. Rozumiem że pomyłki się zdarzają, ale wtedy jak powiedzieli mi w szpitalu,przy tak złych wynikach powinni powtórzyć badanie w trybie pilnym. A oni to olali...

Nerwica w ciąży - Str. 229

.. ...i grozić nawet jakąś śpiączką ( dalej się w to nie wgłebiałam bo nie chciałam się bardziej denerwować ) W moim poradniku ciążowym przeczytałam, że Ciała ketonowe - ich niewielka ilość świadczyć może o niedożywieniu lub odwodnieniu, w dużej ilości występują przy kwasicy cukrzycowej. Nie..

Stan wegetatywny po zatrzymaniu serca - czy jest szansa?

.. ...nie wybudził sie ze śpiączki i lekarze twierdza ze nie ma szans na to ponieważ jest zbytnio uszkodzony mózg. Pacjent częściowo oddycha sam, dzisiaj pojawiły sie drgawki, poruszanie źrenic, połykanie śliny, ziewanie ale lekarze mówią ze to nie świadczy o niczym ( czy na pewno? ) . Dodam..

Gronkowiec a bypassy

.. ...leżał prawie tydzień w śpiączce farmakologicznej dwa tygodnie temu zaszyli go i znowu to samo wydziela się płyn z rany, jest jałowy ale jednak martwimy się bardzo jest cały czas w szpitalu prosze o poradę Witam! Nam pomogła oparzeniówka w Siemianowicach.Mają tam komorę..

Tętniak aorty rozwarstwiający się

.. ...razie potrzeby lekarze wprowadzą go w stan śpiączki farmakologicznej.Bardzo późno trafił na stół ale przeżył operację a to już bardzo dużo.Trzymam kciuki za Was i za Twojego Tatę. pozdrawiam ciepło Aśka..

Dalsze postąpienia po udarze mózgu - Str. 3

.. ...Został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej.Udało się ustabilizować , puls, ciśnienie, pracę serca i zbić temperaturę. Okazało się ,że było ( jest ) obustronne zapalenie płuc. Po 2 dniach brat został wybudzony . W dalszym ciągu oddychanie jest wspomagane. Karmienie rurką przez..

Kłujące bóle głowy, pogorszenie wzroku, zawroty

.. ...spędziłam na oiom - ie w śpiączce farmakologicznej, mąż odchodził od zmysłów przez cały ten czas, bo do końca nie wiadomo było jak ten wylew uszkodził mózg - a co za tym idzie moje ciało, lekarze zresztą sceptycznie patrzyli na to czy wyzdrowieję - wyżyję. Z pierwszych dni po odzyskaniu..

Nerwica tkwiąca w nas, nasza walka i małe sukcesy - Str. 13

.. ...znow wstałam,chyba w śpiączkę zapadnę niedługo...A sny jeden za drugim,normalnie końca nie ma. Izabelko mam nadzieję że przejściowy ten Twoj gorszy nastrój.Wiem że pogoda tak wpływa na człowieka,ale nie daj się..Poza tym przedwiośnie może na nas nerwicowców też pływać niekorzystnie.A..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 102

.. ...bez zmian,nadal leży w śpiączce. Martitka a jak tam w poszukiwaniu pracy??? Witam!! Życzę Ci martusia dużo zdrówka i Twojej rodzince zdrowiejcie, wyleżcie się i będzie dobrze. A u mnie kochani zmiany, tak jak pisałam wcześniej ze studiami u mnie w mieście nici , ale nic straconego..

Życie po rozległym zawale serca

.. ...ponad dwa tygodnie w śpiączce pooperacyjnej. Czy śmierć mojego Taty miała coś z tym wspólnego ? Może źle się nim opiekowaliśmy ? Nie chciał brać leków. Palił papierosy mało jadł i bardzo często pił kawę. Zdarzenie miało miejsce w pracy. Szef powiedział że nie było ciężkiej pracy - wręcz..

Reanimacja trzykrotna - Str. 2

.. ...kliniczną, potem tydzień w śpiączce, mam wstawiony jeden stend...miesiąc byłam tam w szpitalu, potem już w Polsce w sanatorium. Sporo czasu już upłynęło, czuję się dobrze, kondycja coraz lepsza,jestem pod opieką kardiologa, łykam leki. Pozdrawiam i zdrowia życzę!!! Tak, miewam problemy,..

Reanimacja trzykrotna - Str. 3

.. ...odjazd...tydzień bylam potem w śpiączce farmakologicznej, gdzie byłam podłączona do urządzeń, które pracowały za moje narządy...potem powoli odłączano...ale miałam jeszcze potem kilka dializ, bo nerki nie pracowały jak trzeba...bo rozumiesz u mnie wszystkie organy stanęły...Jednak w..

Co 5. Polak może mieć chorą tarczycę. Nie czekaj, zrób badania!

.. ...serca, psychozy czy nawet śpiączka! „Wczesne wykrycie i leczenie zaburzeń czynności tarczycy daje większości pacjentów szansę na normalne, zdrowe życie” – prof. dr hab. n. med. Andrzej Milewicz, prezes Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego. Więcej..

Woda w płucach,

.. ...wybudzali po 4 tygodniach ze śpiączki farmakologicznej, w środę wszystko było ok, była wesoła, poznawała rodzinę itd, a w nocy w czwartek pogorszyło się ma kaszel i jest podłączona do respiratora i ma rurkę tracheotomijną i do tego zbiera się płyn albo woda w płucach. Nie wiem co jest..

Operacja na sercu i komplikacje

.. ...został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. Po czym jak stwierdzono, że wszystkie organy pracują jak należy i serce funkcjonuje poprawnie, odstawili leki ( 13.08 ). Tata jednak sie nie budził. 17.08. ordynator był bardzo zaniepokojony i zarządził tomograf głowy, który rzadnych..

Poważny problem z nerwami przy nerwicy oraz objawy

.. ...i ciągle zapadałam w śpiączkę )..Na drugi dzień jakoś dowlokłam się do lekarza, zrobiono mi badania i wtedy dowiedziałam się, że to zawał. Opisałam tak szczegółowo te moje przejścia, ponieważ zawał OTWORZYŁ MI OCZY. Dotarło do mnie, że sama muszę się uporać z mymi problemami, bo tylko ja..

Szanse na przeżycie po operacji usunięcia tętniaka aorty

.. ...respiratora i jest w śpiączce farmakologicznej. Ma wysoką temperaturę, wysokie ciśnienie, zapalenie płuc, coś z jelitami i ustała praca nerek. Czy ona ma szanse na przeżycie. a musiała sie poddać tej ciężkiej operacji mnie w przyszłości też czeka taka operacja tętniak ma 5,5 nie powięksa..

Zwierzenia zmechanizowanego serca!

.. ...dwa miesiące była w śpiączce a teraz studiuje i żyje pełnią życia. Dzisiejsza medecyna nawet to polska robi cuda. Oczywiście po operacji ma się dołka ( bynajmniej ja miałem ). Polacy to romantycy, lubią narzekać i roztkliwiać się nad sobą. Cóż taka nasza natura! Najważniejsza, jeśli..

Rozległy zawał serca, niedotlenienie, śpiączka farmakologiczna.

.. ...minut ) Tata jest w śpiączce farmakologicznej do wczoraj miał podawany Fenanyl 4ml/h a dzisiaj już 2ml/h. Przez dwa dni miał wdech wymuszony, dzisiaj już na respiratorze bardzo często był wdech spontaniczny, lecz nie tak silny jak wymuszony. Tata jest nieświadomy, brak kontaktu z..

Uporczywe naddciśnienie u 20 latka

.. ...czas i to jeszcze w śpiączce. Jak można takiego młodego człowieka uzależniać od leków przy takim ciśnieniu to jest normalnie kryminał dla takiego lekarza i dla koncernów farmaceutycznych ,którzy te leki wciskają lekarzom a w zamian oferują różne gratisy ( wycieczki do ciepłych krajów )...

Udar mózgu - niedotlenienie. PŁACZ w stanie śpiączki.

.. ...Cały czas jest w stanie śpiączki i nie reaguje na bodźce chociaż czasami ma tak jakby tiki nerwowe podskoczy jej ręka lub ramię. Jest podłączona pod kroplówkę z glukozom i ma rurkę z tlenem do nosa. Poza tym babcia się lekko dusi, ponieważ ma pełne płuca oraz drogi oddechowe jakiejś..

Prosze o porade udar mózgu

.. ...pogorszył i zapadła w śpiączkę. Wyryto krwiaka, który pękł i wywołał on rozległy krwotok wewnętrzny. Lekarze uważają ze szanse na wyjście ze śpi śpiączki są znikome, a jeśli uda się to czeka ją całkowity paraliż wszystkich kończyn. Znajomy jest całkowicie załamany, nie wiem jaki sposób..

Zatrzymane akcji serca i trzydziesto minutowa reanimacja

.. ...utrzymywany jest w stanie śpiączki farmakologicznej, dzięki której organizm ma odpocząć, ponieważ został bardzo obciążony podczas reanimacji. Chciałbym sie dowiedzieć jaki wpływ na mózg będzie miała tak długa reanimacja, oraz czy jest prawdopodobieństwo udaru mózgu w takim przypadku? Z..

Błagam pomóżcie mi!!!! zatrzymanie akcji serca + powikłania

.. ...powróciło.Był 4 dni w śpiączce,potem na oddziale R+ a później trafił na internę.Na początku nic nie wskazywało na to aby tata miał zaburzenia pamięci krótkoterminowej...Po pobycie na internie trafil do innego szpitala na oddział rehabilitacji i tam wracał powoli do zdrowia ( zaczą..

Proszę o pomoc.

.. ...niedotlenienie mózgu. Jest w śpiączce farmakologicznej. Gdy jest wybudzany strasznie jest nadpobudliwy, rusza nogami i rękami. Na dodatek ma jedną nerkę od urodzenia, która zaczyna przestawać pracować. Ma mieć dzializy. Proszę Was o pomoc już sama nie wiem co to może być. Lekarze każą..

I co dalej??

.. ...że jest utrzymywany w śpiączce to normalne. Poczytaj trochę na forum, dużo ludzi po zawale jest utrzymywanych przez trochę w śpiączce. Zawał to szok dla organizmu. Skutki mogą być różne. Może ich w ogóle nie być, a mogą być takie, ze będą niedowłady kończyn, zaburzenia wymowy itd. Ale..

Zatrzymanie akcji serca

.. ...ma tak między 10 - 15, na początku zdarzało się że miała ponad 20 a nawet koło 40, teraz też czasami spada nawet do 0, ale to bardzo rzadko. Mój mail to gardziulek@op.pl. Wielkie dzięki za to odpowiedź...

TĘTNIKA KONIUSZKA SERCA I AKINEZA

.. ...poziomie 140. Teraz w śpiączce ma ciśnienie 119/80 lub 157/97 , temperaturę wieczorem nawet 38 * c a rano 33.3 * c, serce 70 - 75 uderzeń na minutę. Oddycha przez rurkę - czasem ma bezdech. Ile razy może dostawać te zastrzyki? jak długo może być w śpiączce? czy to bezpieczne żeby tak..

KIEDY TATA SIĘ WYBUDZI...

.. ...poziomie 140. Teraz w śpiączce ma ciśnienie 119/80 lub 157/97 , temperaturę wieczorem nawet 38 * c a rano 33.3 * c, serce 70 - 75 uderzeń na minutę. Oddycha przez rurkę - czasem ma bezdech. Ile razy może dostawać te zastrzyki? jak długo może być w śpiączce? czy to bezpieczne żeby tak..

Witam

.. ...nie wybudził się ze śpiączki. Dodatkowo strasznie spuchł na twarzy. Lekarze nie chcą udzielić nam żadnej informacji, jedynie każą nam czekać. Tata dziś ( 15.05.2010 ) miał podawaną krew. Bardzo proszę o odpowiedź, nawet tą najgorszą, za co z góry dziękuję. A skąd my mamy wiedzieć co się..

Powikłania po operacji zastawek...

.. ...tym momencie w stanie śpiączki farmakologicznej, oddycha za Nią respirator, jest stale dializowana. Dodatkowo, jest cukrzykiem. Lekarze mówią, że stan jest bardzo ciężki, ale niewiele mi to mówi, rozumiem, że nie mogą powiedzieć mi, że Mama ma x% szans na przeżycie, ale chciałbym..