Spoczynkowe

Niewydolność serca

.. ...II. umiarkowane dolegliwości przy zwykłych czynnościach, upośledzenie wydolności fizycznej; III. znaczne upośledzenie wydolności fizycznej widoczne przy zwykłych czynnościach; IV. duszność spoczynkowa...

Wysiłek fizyczny u pacjentów po zawale serca

Wysiłek fizyczny u pacjentów po zawale serca

.. ...prekursorem LDL, zwolnienie spoczynkowej i wysiłkowej czynności serca i wzrost odporności na sytuacje stresowe; spadek zapotrzebowania mięśnia sercowego na tlen; zwiększenie ukrwienia serca i rozwój krążenia obocznego; Wszystkie informacje zawarte w powyższym artykule mają jedynie..

Badanie EKG Holter (całodobowe monitorowanie rytmu serca)

Badanie EKG Holter (całodobowe monitorowanie rytmu serca)

.. ...modyfikacją zwykłego, spoczynkowego badania EKG. Różnica polega na tym, że badanie metodą Holtera trwa przez całą dobę a nie kilkadziesiąt sekund jak przy tradycyjnym badaniu EKG. Podczas wizyty u kardiologa na twojej klatce piersiowej przyklejone zostaną specjalne jednorazowe elektrody...

Test wysiłkowy EKG

Test wysiłkowy EKG

.. ...występują w zwykłym, spoczynkowym badaniu EKG. Kiedy wykonywana jest próba wysiłkowa?. diagnostyka nieinwazyjna choroby niedokrwiennej serca ( powtarzające się bóle w klatce piersiowej ); każdy pacjent po zawale serca ma robioną próbę wysiłkową; diagnostyczne badanie po angioplastyce..

Choroba Buergera (zakrzepowo-zarostowe zapalenie naczyń)

.. ...przestankowe, z czasem bóle spoczynkowe i zmiany martwicze. Choroba jest postępująca. Leczenie chirurgiczne polega na wszczepianiu protez naczyniowych lub na, niestety często koniecznych, dokonywaniu amputacji obumarłych kończyn. Leczenie farmakologiczne sprowadza się do podawania leków..

Częstoskurcz nawrotny

.. ...wywoływanie arytmii ), EKG metoda Holtera, stymulacja przezprzełykowa lub badanie elektrofizjologiczne z wprowadzeniem elektrod do serca przez tętnicę udową i aortę. Leczenie: farmakologiczne lub ablacja...

Zaburzenia przewodzenia śródkomorowego

.. ...śródkomorowego jest EKG spoczynkowe lub różnego typu modyfikacje tego badania ( EKG wykonywane podczas próby wysiłkowej, badanie metodą Holtera, badania elektrofizjologiczne z stymulacją przezprzełykową lub programowana stymulacja komór itd. ). Postępowanie jest uzależnione od dokładnego..

Nadciśnienie tętnicze ma ponad 8 mln Polaków

.. ...osoby, których tętno spoczynkowe wynosi 50 - 60. Analiza danych zebranych podczas akcji Servier dla Serca wykazała też, że niemal 40 proc. pacjentów miało wartości ciśnienia tętniczego powyżej normy. Jedna trzecia z nich nie była tego świadoma. Jak przypomniał prof. Grodzicki, który jest..

Uwaga na zbyt szybkie tętno spoczynkowe

.. ...utrzymywania prawidłowego pulsu spoczynkowego może obrazować teoria o stałej zaprogramowanej liczbie uderzeń serca w ciągu życia - u człowieka ok. 3 mld. Teorię tę wspierać może np. porównanie żyjących do 240 lat żółwi, których serca kurczą się 6 razy na minutę - z żyjącymi 5 lat..

80 proc. zgonów z powodu zawału serca można zapobiec

.. ...utrzymywać czynność spoczynkową serca poniżej 60 uderzeń na minutę oraz dbać o czyste powietrze wokół siebie poprzez m.in. niepalenie. Niestety, aż 50 proc. palaczy po zawale szybko wraca do swojego nałogu. Celem tegorocznej akcji Server dla Serca jest zapoznanie społeczeństwa z..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 7

.. ...przed zabiegiem Ekg spoczynkowe 70/min v1,v2 o typie niezupelnego bloku prawej odnogi peczka Hisa ;>Normogram:Rytm zatokowy zaklocony pojedynczymi pobudzeniami nadkomorowymi v1,v2 o typie niezupelnego bloku prawej odnogi peczka Hisa 24h Holter:pobudzen nadkomorowych 374. bigeminii..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 34

.. ...ostatnim mam opisane spoczynkowe wędrowanie rozrusznika w czasie snu i hiperwgotonii + 2 pauzy ok 2s. Ogólnie bdanie zostalo podsumowane * w normie * ( opisywane w kl. kardiologi 10WSK Bydgoszcz ). Moje podstawowe pytanie: Czy jest szansa na to, ze po zbadaniu częstoskurczu i ablacji (..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 41

.. ...Holter 24h, Echo i EKG spoczynkowe ). Lekarz, z którym rozmawiałam powiedział mi, że nie spotkał się nigdy wcześniej z taką reakcją na beta - blocker. Ponieważ leczenie farmakologiczne po takim zdarzeniu raczej nie jest wskazane zalecany jest zabieg ablacji. Na wypisie ze szpitala..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 50

.. ...holtera i ekg zwykle czyli spoczynkowe. Przewlekłe stany podgoraczkowe trzeba koniecznie wyjaśnić. Dlaszy etap to dobry specjalista chorób wewnętrznych - ocena wskaźników zapalnych i takie tam. Znów za dużo by pisać. Jeszcze raz - ja bym to sprawdzał bardzo dokładnie. Zawsze nalezy..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 22

.. ...dodam jeszcze, że tętno spoczynkowe mam w granicach 49 - 56. Moja siostra ma mieć nie długo ablację w Warszawie. Martwie się. Czy ktoś może mi powiedzieć coś więcej?? I co to za 2procentowe zagrożenie?? Mam pytanie.Pare razy mialem szybkie bicie serca bez powodu.Siedzac wieczorem przed..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 49

.. ...nie wychodziło w EKG spoczynkowym , w holterze ani w echu serca do tego stopnia że nawet diagnoza była inna niz WPW dopiero w Aninie przy zabiegu okazało sie co mi jest naprawde. do Szczepangawron3... no i jak się czujesz? swoją drogą, jade jutro do Zabrza na zabieg, okropnie się boję,..

Jaki powinien być prawidłowy puls?

.. ...świetnie czują z pulsem spoczynkowym w nocy niewiele niższym od 100, ale dla większości użytkowników tego forum wyłączając noworodki i przedszkolaków taki puls będzie zwiastunem problemów i POWINIEN BYĆ sygnałem do tego by baczniej zainteresować się stanem własnego zdrowia. Takie było..

Jaki powinien być prawidłowy puls? - Str. 2

.. ...podwyższonemu tętnu spoczynkowemu - zależy to jednak od przyczyn które wywołały to podwyższenie tętna spoczynkowego. Bo jeżeli za podwyższenie tego tętna odpowiedzialna jest tylko adrenalina/ chwilowy stres ( nie długotrwały ) to takiemu podwyższeniu wcale nie muszą towarzyszyć jakieś..

Jaki powinien być prawidłowy puls? - Str. 3

.. ...wartosciami 60 i 70 dla pulsu spoczynkowego. W skrocie mozna opisac to tak: 50 - sportowiec 60 - u normie 70 - wymoczek 80 - mlody staruszek 100 - KOMPLETNY INWALIDA - bez lekarstw zagrozenie zycia przy najmniejszym wysilku !!! W przypadku mlodziezy w wieku zuczka do powyzszych wartosci..

Echo serca - Str. 9

.. ...nieśmiesznie. Ból za mostkiem ( spoczynkowy ) jest już coraz częściej. Jeszcze raz dziękuję!. A.M. Łódź. Ekg_rytm zatokowy , a wię cpobudzenia z wezla zatokowego jak powinno byc ,zwolniony, a wiec występuje tzw. bradykardia zatokowa , niemiarowośc zatokowa bywa związana np. z faza..

Echo serca - Str. 24

.. ...spoczynkowym ekg oczywiście ) Spoczynkowe ekg mialem robione kilka razy. Dziękuję za odpowiedź Pani Izo! Witam Izabelo. To i ja mam goraca prosbe o podpowiedz w interprtacji wyniku, gdyz nie moge sie juz doczekac konsulatcji z lekarzem M - MODE AO - 30mm AOV - brak LA - 20 mm RV - 20 mm..

Echo serca - Str. 26

.. ...wystarcza zwykle ekg spoczynkowe. Czas trwania badania w dużej mierze zalezy od istniejących patologii i doswiadczenia badającego. Co do prawej komory , tez trzeba patrzec całosciowo Feigenbaum pleca odnosi c jej wielkośc procentopwo do wielkosci lewej komory Migotanie przedsionkow..

Echo serca - Str. 40

.. ...badaniach referencyjnych EKG spoczynkowe wykazało 15% zgodności z scyntygrafią a EKG wysiłkowe 30%. Więcej o tych badaniach jak i samej metodzie można znaleźć na - - - - - - - - www.kardiobadanie.nets.pl - - - - - - oraz na tym portalu pod hasłem * Nareszcie coś wiarygodniejszego od EKG..

Serce przestaje nagle bić i wraca z wielkim hukiem

.. ...tych trzech lat :Ekg spoczynkowe 70/min v1,v2 o typie niezupelnego bloku prawej odnogi peczka Hisa ;>Normogram:Rytm zatokowy zaklocony pojedynczymi pobudzeniami nadkomorowymi v1,v2 o typie niezupelnego bloku prawej odnogi peczka Hisa 24h Holter:pobudzen nadkomorowych 374...

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 692

.. ...minimalnie wyższe od spoczynkowego, bo żyły i tętnice są bardziej drożne w pozycji stojącej co przyśpiesza i polepsza przepływ krwi. ale to powinna być na prawdę różnica nie wielka, jeżeli jest powyżej 15 uderzeń a w ciśnieniu podwyższa sie o 15 do 20 to już jest zbyt duża różnica...

WPW - jakie objawy?

.. ...wyszło mi w normalnym spoczynkowym EKG, ale to dopiero niedawno : ) Adam - jak długo jesteś po ablacji ?! Nie masz żadnych częstoskurczów ?! Ani dodatkowych pobudzeń ?! Pytam, bo ja jestem dopiero przed... a większosc pisze, że ma dziwne hmmm powikłania po ablacji : ) I ja mam..

Duży puls

.. ...Magdalena Prawidłowy puls spoczynkowy doroslego czoweka zamyka się w przedziale 60 - 80 uderzeń na minutę. Być może Twoja mama ma tachykardię, może nerwicę. To powinien zbadać lekarz. Pozdro dla mamuśki!!! Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź.!!! Pozdrawiam!!! Kardiolog,u którego byłam..

Po ablacji - Str. 3

.. ...trzeba powtarzać bo tętno spoczynkowe mam 120 a atak częstoskurczów około 5 razy na dobę. nie martw się, za 2 - im razem powinno już być ok.. ja 4 września czyli juz za kilka dni będę miał wyknywany zabieg ablacji...mam nadzieję że się uda: ) do chanahan: Hej. Ja miałam w ciągu miesiąca..

Niskie tętno

.. ...kolarzy niskie tętno spoczynkowe, to oznaka reakcji serca na trening. Najlepsi sportowcy mają spoczynkowe koło 30 uderzeń na minutę. Poniżej 30 uderzeń jest niebezpiecznie wiec to napewno trzebaby sprawdzic. Jeśli bierzesz beta blokery to może taki byc. Najcześciej 50 - 60, ale zdarza..

Propranolol - Str. 3

.. ...ciśnienie krwi.. u mnie spoczynkowe ciśnienie po zażyciu często lekko wzrastało ( ale w granicach normy ), a puls spadał z ok. 80 - 90 do 55 - 60. hej wszystkim. Chciała bym się dowiedzieć czy propranolol można brać doraźnie czy nie? można pod warunkiem że ci lekarz zalecił. sama bez..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 232

.. ...po wykonaniu zwyklego spoczynkowego EKG ). Ale czy to mozliwe w moim wieku? nie jestem osoba otyla ( 62 kg / 170 cm ). Pale okazjonalnie staram sie cwiczyc 2 razy w tyg. A moje klucia w klatce teraz pojawiaja sie i nasilaja tuz przed okresem.Nie wiem czy to ma jakis zwiazek przyczynowo -..

RBBB - blok prawej odnogo pęczka Hisa

.. ...Wszystkich! Mam 24 lata. W EKG spoczynkowym stwierdzono u mnie RBBB ( QRS=132 ms ). Czy ktos z Was to ma i w jaki sposob wplywa to na wydolnosc serca? Poza tym stwierdzono u mnie nerwice. Mam bole w klatce piersiowej, uczucie dlawienia. Echo serca nie wykazalo zadnych istotnych zmian w..

Wysokie tętno spoczynkowe w ciąży

.. Jestem obecnie w 21tc moje tetno w spoczynku wynosi srednio 105,od 13tc lecze sie na nadczynnosc tarczycy,czy takie wysokie tetno jest normalne w ciazy? Na pewno najlepiej zapytać lekarza ale pamiętam, że po porodzie długo utrzymywało mi się podwyższone tętno i kardiolog powiedział mi, że to normalne z..

CK-MB - Str. 2

.. ...zwłaszcza na duszności spoczynkowej ) dochodzę do wniosku ( jest to tylko hipoteza!!! ),że mozesz mieć tzw.duszność wtórną. Występuje ona u pacjentów po stanie przedzawalowym lub zawale. Cechą charakterystyczna jest zwłaszcza podwyzszony wynik enzymów sercowych i kołatanie serca...

Serce młodego sportowca

.. ...odpowiedniemu treningowi tetno spoczynkowe u sportowca obniza sie. Ale czy normalne jest aby 16 letni chlopak mial je na poziomie 50 uderzen na minute? Moje tetno spoczynkowe wlasnie tyle wynosi, wystarczy, ze poloze sie na chwile z pulsometrem i spada do tego poziomu. A przeciez teraz..

Zespół Barlowa a traningi

.. ...PRAWIDLOWA. UOGOLNIONA SPOCZYNKOWA KURCZLIWOSC DOBRAFF=74, BEZ ODCINKOWYCH ZABURZEN KURCZLIWOSCI. PRZEDNI PLATEK ZASTAWKI MITRALNEJ LAGODNIE POGRUBIALY UGINA SIE W ECHOKARDIOGRAFICZNEGO ZESPOLU BARLOWA. TI II ST. BEZ PODWYZSZONEGO RVSP. DYSFUNKCJA DOPLERA TKANKOWEGO0. AORTA WSTEPUJACA..

Dodatkowe skurcze - Str. 12

.. ...kilku dni miewam tętno spoczynkowe ok. 50. Traktuje to jednak jako wynik lepszej kondycji( tak kiedyś tłumaczył mi to lekarz, gdy uprawiałem bardziej wyczynowo sport, że to normalny objaw. Tak, ale wtedy nie * odżywiałem się * beta - blokerami. Zresztą zapytam mojego kardioprofesora. Ale..

Dodatkowe skurcze - Str. 52

.. ...Amstrong( kolarz ) miał spoczynkowe 29/min. i żył. Niech sobie serduszka odpoczywają, jeżeli mają okazję: )... Witam wieczorem! no , no kogo ja tutaj widzę kolega znad morza : ) prześlij nam trochę bryzy morskiej od razu będzie lepiej - zdrowe powietrze , zdrowsze klimaty i w ogóle każdy..

Dodatkowe skurcze - Str. 73

.. ...samopoczucie, wysokie tętno spoczynkowe do 120 na minutę, potliwość, uczucie szaleńczego bicia serca.strach się bac normalnie.w Naprawdę ciężko z tym żyć. Trafiłam wreszcie do porządnego kardiologa, Badania tarczycowe ( nic nie wykazały )echo serca, ekg, Holter. Diagnoza - dodatkowe..

Dodatkowe skurcze - Str. 82

.. ...nie jest groźne. Jeśli spoczynkowe EKG jest bz, odcinek qt nie jest wydłużony, skurcze dodatkowe nie są r na t ( to ocenia lekarz ) i nie jest ich bardzo dużo, tak jak pisałem wcześnie. Poziom potasu i magnezu w normie, tarczyca zdrowa, to naprawdę nie ma się czym martwić. Wiemy, że..

Wysokie tętno w spoczynku - Str. 3

.. ...tętno bo gdybyś miał 140 spoczynkowe to pewnie już dawno byś w szpitalu leżał. Procorolan kupuje sie w aptece internetowej Dbam o zdrowie i kosztuje wtedy 70 zł Jaki ostro piję przez kilka dni to tętno w spoczynku mam 150. Bóle i zawroty głowy, osłabienie. Wystarczy odstawić alkohol na..

Tętno spoczynkowe 160

.. moj ojciec mial badane tetno w spoczynku i wynioslo ok.160.to podobno bardzo duzo .jakie moga byc konsekwencje takiego tetna, co mu grozi? martwie sie ... jak najszybciej do lekarza!!!!! Ja przewaznie tez mam ponad setke, biore kropelki na spadek tetna ale one niewiele pomagaja, tez nie wiem co..

Szybkie tetno II - Str. 7

.. ...sie duzo lepiej. Tetno spoczynkowe mam obecnie ok 80 a mialem duzo wyzsze ( 95 - 110 ). Staram sie nie myslec o tym co bylo tylko isc naprzod. Lek to najgorszy wrog. Nie mozna lekcewazyc choroby ale nie mozna tez sie nia dreczyc. Zyjcie pozytywnie! Wiele lat zycia przed Wami : ) Jak ktos..

Niskie tętno 45-48 w spoczynku

.. ...waga 83kg. Moje tentno spoczynkowe to 46. Ale już kilka forum przeczytałem i mój wniosek taki skoro uprawiam regularnie dwa sporty tj. rower MTB jak tylko jest ciepło to codziennie od 30km do 70km trasa i do tego pływanie wcale mnie nie męczy godzina kraulem na basenie 2 - 3 razt w tyg i..

Bigeminie komorowe z jednego ośrodka

.. ...standardowe badania ( ekg spoczynkowe, holter, badanie krwi, echo serca ). Krew wzorcowa, natomiast ekg wykazuje bigeminie komorowe z jednego osrodka. Chicalbym sie dowiedziec, czy jest to niebezpieczne i jakie ewentualnie srodki powziac w celu wyleczenia tego ( lekarz, u ktorego bylem..

Dziwne tętno

.. ...choroba, czy co? staaryyy wiem to wszystko jest wkur&&ajace ja mam prawie 17 lat i mam w czasie spoczynku tetno 91..porabane po prostu miec 17 lat i wysokie cisnienie i jeszcze tetno ....pozdrawiam..

Wahania tętna

.. ...czasie spadło mi tętno spoczynkowe z 65 - 70 na 45 - 50. Czy to może być niepokojące? Ostatnio obserwowałem pracę swojego serca pulsometrem nie tylko w czasie wysiłku. Kiedy siedziałem miałem tętno 50, po wstaniu ok. 65, a przy chodzeniu ( bardzo wolnym tempem ) 80. Czy to możliwe że..

Dziwne mijajace bóle serca

.. ...wysiłkowy ?( często spoczynkowe ekg nie daje zmian , nawet w zaawansoanej chorobir wieńcowej ), czy masz podwyższone ciśnienie tętnicze, jaki jest twój poziom cholesterolu , czy masz nadwage , czy palisz , czy w Twojej rodzinie były przypadki choroby wieńcowej. Wreszcie w jakich..

Tętno spoczynkowe 44-50

.. ...raczej siedzący :( tętno spoczynkowe rano mam około 44 - 50 u/min. ( mam lekka nadwage ) wydaje mi sie że cos jest nie tak tylko co? nie wiem co, ja mam za duze w spoczynku ok 100, wolalabym miec 50 .. radze udac sie na badania, ja wlasnie przez moja dociekliwosc dowiedzialam sie, ze mam..

Tętno w czasie wysiłku 207

.. ...bliski zawa?u? tetno spoczynkowe mam w granicy 50 - 55, prosze mi powiedzie? bo mam w?tpliwo?ci czy moge jakikolwiek sport uprawia? bez zak?adania pulsometru : - ) witam ja trenuję kolarstwo gorskie i wiesz w spoczynku mam50 - 55 a podczas zawodów nawet dochodzilo do 230 i nic moze masz..

Niedomykalność zastawki mitralnej

.. ...wysiłkową, a następnie na spoczynkową i napadową dusznośc nocną. Częstym objawem sa kołatania serca lub skurcze dodatkowe. Groźnym powikłaniem wady jest migotanie przedsionków. Niedomykalnośc mitralna często stanowi powikłanie stenozy mitralnej ( ok. 40% chorych ze zwężeniem zastawki..

Niedomykalność zastawki mitralnej a wypadanie płatka zastawki dwudzielnej

.. ...wysiłkową, a następnie na spoczynkową i napadową dusznośc nocną. Częstym objawem sa kołatania serca lub skurcze dodatkowe. Groźnym powikłaniem wady jest migotanie przedsionków. Niedomykalnośc mitralna często stanowi powikłanie stenozy mitralnej ( ok. 40% chorych ze zwężeniem zastawki..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 10

.. ...przede wszystkim obnizy spoczynkowa wartosc pulsu!! Pytam bo wczoraj byłąm na stepie przez 1,5 h a po powrocie do domu dostałam dodatkowych skurczy i zaczela sie panika ze to przez ten wysilek..jak myslicie to chyba psychika???i lek przed tym wysilkiem to spowodował, a moze lekarze..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 24

.. ...Zbadał serce wysiłkowo i spoczynkowo - tak jak podejrzewałam, wszystko jest OK. A nawet lepiej niż OK, bo sporo się ruszam i serducho jest wytrenowane. Po tym kiedy kardiolog powiedział mi, że serce mam zdrowe przestałam zamęczać lekarzy rodzinnych, kardiologów, neurologów, gastrologów (..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 30

.. ...próba wysiłkowa,, ekg spoczynkowe ), neuroogicznym ( 2 razy MRI ), laryngologicznym ( m.in. ENG ), endokrynologicznym i nie znaleziono póki co somatycznej strony * medalu * . Nerwica. Mam jednak jedno ważne pytanie - czy ktoś z Was też tak ma, że objawy somatyczne ( u mnie głownie to..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 60

.. ...i rodzina mają tętno spoczynkowe 75 - 90. Pamiętam że jak biegałem to nie przekraczało u mnie ono 75 - 80 po sporym wysiłku. Raczej to jest normalna reakcja przy nerwicy że tętno zmienia się jak chce zwłaszcza przy napięciach. Wystarczy nie duże zdenerwowanie i idzie w góre bo człowiek..

Skoki ciśnienia z którymi nie mogę sobie poradzić

.. ...masz średnie ciśnienie spoczynkowe? Czy miałeś zakładanego holtera RR? Jeżeli tak, to jakie są jego wyniki?? W każdym razie powinieneś byś pod opieką kardiologa, byc może masz skłonności do nadciśnienia ( nie wiem, nie moge tego dokładnie stwierdzić nie zapoznając się z wynikami ). Może..

Jakie badania robi kardiolog u siebie w gabinecie?

.. ...w gabinecie poza EKG spoczynkowym i wysilkowym? Powinnam przyniesc wyniki badan krwi? Ide prywatnie do kardiologa. Nigdy wczesniej nie leczylam sie na serce. Z jakimi badaniami mam przyjsc na 1 wizyte. Ja zawsze do kardiologa idę z zapisem ekg, ponieważ za zrobione u niego w gabinecie..

Ucisk, gula w gardle - Str. 7

.. ...byłabym sie otruła psychotropami a kulka jast i niema zamiaru sobie iść.TO tyle jakby ktos chciał coś dodać to chetnie pczytam.Pomaga wolne oddychanie i wyciszenie ale na krótko i pozycja spoczynkowa...

Jestem podłamany leczeniem nadciśnienia

.. ...komora serca ok, ekg spoczynkowe i wysiłkowe ok + szereg innych badan też w normie. Jedyne badanie wykraczające po za widełki to pomiar fali tentna - wzorcowa predkość to 8,2m/s, natomiast u mnie jest to 10,6 - czyli jak to lekarz określił nie ma sie czym niepokoić, ale mam delikatnie..

Mroczki przed oczami

.. ...ponad 700km ) tętno spoczynkowe to 52, ciśnienie 121/80 mierzone o 11rano. Jednak od zawsze mam tzw mroczki gdy wstanę np siedząc czy leżąc przez dłuższy czas, bynajmniej nie jest to regułą, czasem się pojawiają a czasem nie. Generalnie jednak raczej wieczorem, popołudniu. Czy ktoś..

Bisocard

.. ...nieznaczny wzrost pulsu spoczynkowego, ale efekt ten powinien ustapic w czasie 2 - 3 tygodni i puls powinien wrocic wtedy do poprzednich wartosci. Przy zmianie dawki z 1 x 5mg od razu na 1x 2.5 mg efekt odbicia moze byc mocniejszy. Oczywiscie zmiany dawki uzgodnic z lekarzem. Pozdrawiam..

Koronarografia

.. ...rzeczywiście niebezpieczne. EKG spoczynkowe i UKG w normie. Byłabym wdzięczna za odpowiedź. gola - 1012.2008 u mnie również po koronorografi stwierdzono długi mostek mięśniowy zawężający tetnicę 50% - 75%.Dolegliwości sercowe zaczęły pojawiać mi się 15 lat temu w postaci bóli..

Przerost przegrody międzykomorowej

.. ...serca ( USG, EKG Holter, spoczynkowe i wysiłkowe ). Pierwszy raz - 2 lata temu wszystko było ok, tym razem jednak Echo wykazało przerost przegrody międzykomorowej 15 mm. reszta w porządku. Chciałbym się dowiedzieć, czy ma to związek z ciśnieniem i jakie niesie za soba konsekwencje, oraz..

Przerost przegrody międzykomorowej 14 mm

.. ...serca ( USG, EKG Holter, spoczynkowe i wysiłkowe ). Pierwszy raz - 2 lata temu wszystko było ok, tym razem jednak Echo wykazało przerost przegrody międzykomorowej 14 mm. reszta w porządku, tzn: - lewa komora niepowiększona o zachowanej globalnej funkcji skurczowej ( EF ok 55%..

Satro - nareszczie coś wiarygodniejszego od EKG

.. ...niedokrwiennych EKG spoczynkowe wykrywa statystycznie ok. 10, EKG wysiłkowe ok. 30 a metoda Satro ok. 95 przypadków, jest przy tym nie inwazyjna i znacznie tańsza. Wszystkim, którzy mają dolegliwości w okolicach serca a mieli zrobione jedynie EKG ( spoczynek, wysiłek lub holter ), które..

Satro - nareszczie coś wiarygodniejszego od EKG - Str. 2

.. ...93%, podczas gdy EKG spoczynkowe - 15%, wysiłkowe 30%. Scyntygrafia jest jedyną metodą do której można przyrównywać Satro. Koronografia, o której Pan pisze bada zupełnie inny obszar i nie może być porównywana z Satro. Bada ona naczynia wieńcowe to nie wszystkie a tylko te grubsze,..

Satro - nareszczie coś wiarygodniejszego od EKG - Str. 3

.. ...kardiologicznym na Śląsku :EKG spoczynkowe , monitoring polaryzacji, echo serca a następnie 2 x próbę wysiłkową. Diagnoza dr kardiologów - serce zdrowe żadnego niedokrwienia Uprawiać sport na maxa !!!!Jedna uwaga : niewielkie uginanie płatkia zastawki mitralnej ze śladową falą zwrotną -..

Satro - nareszczie coś wiarygodniejszego od EKG - Str. 4

.. ...wątpliwości. Przypomnę, EKG spoczynkowe - 10% wiarygodności, EKG wysiłkowe - 30% wiarygodności, ECHO serca - nie pokazuje wszystkich parametrów mogących doprowadzić do zawału. I na tym się kończą powszechnie stosowane metody diagnostyczne. Gdyby Skolimowska miała zrobione SATRO np. pół..

Nierówne bicie serducha

.. ...kiedyś też miałem takie spoczynkowe dodatkowe skurcze i najczęściej po posiłku, zauważałem też zwiększone tendencje do dodatkowych pobudzeń przy wolnym pulsie i niskim ciśnieniu. Spróbój więcej poobserwować. Jedno jest pewne, że nie jest to normalne. Zrób holter i idź do lekarza. Radku..

Nerwica powoduje straszne duszności i szybkie męczenie się?

.. ...poprzedzonego wywiadem , od spoczynkowego ekg , potem od testu wysilkowego i w zalezności od wynuiku dalsze drogi Gdybanie netowe niewiele tu pomoze. 1. O hiperwentylacji ( ang. * hyperventilation * ), jej objawach i związku z nerwicą znajdziesz wiele informacji w internecie - choćby w..

Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej serca

.. ...kanału PFO 15,8 mm, spoczynkowa separacja blaszek do 1,8. Przegroda międzyprzedsionkowa wiotka, duży ( 16 mm - wychylenie ) tetniak przegrody międzyprzedsionkowej. Naczytałam się już o tym wiele. W artykułach podają wiele mozliwych komp[likacji. Jakie jest niebezpieczeństwo ich..

Nerwica, załamanie nerwów? - Str. 5

.. ...takie samo jak tętno spoczynkowe ( podczas siedzenia ) ? Hej, według mnie powinieneś - bez względu na to jak to zabrzmi - odwiedzić psychiatrę. Jestem psychologiem i podczas studiów miałam zajęcia z psychiatrii i omawialiśmy podobne przypadki. Jeżeli to jest coś na tle nerwowym ( ataki..

Superkomensacja w sporcie

.. ...restytucyjnych wartość tętna spoczynkowego ( w dniach nietrenigowych ) powinna obniżać się? Załóżmy, że pomiar robiony jest na koniec mikrocyklu ( co niedzielę ) - czy bradykardia jest korzystnym efektem wytrenowania? który z przerostów serca jest niebezpieczny dla sportowca?..

Głośny puls

.. ...wizytę u psychologa. Wiem, że to nawala psychika, ale nie umiem nad tym zapanować. Jak ograniczyć tak szybki puls spoczynkowy? Czy zostają mi tylko leki typu propranolol lub procoralan? Mam dopiero 19 lat...

Co z moim sercem? co się dzieje?

.. ...wizyty zrobił mi EKG spoczynkowe i wysiłkowe oraz echo serca. Na razie mam kilka dni odpocząć, a w poniedziałek do niego zgłosić, on mnie skontroluje i gdyby była taka potrzeba to będę nosić Holtera. Witaj Rodzynko. Widzę , że masz dobrego kardiologa. Całodobowe ekg może wiele wyjaśnić,..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 2

.. ...rzekomonerwicowe, w tym duszność spoczynkową i ataki hiperwentylacji. Przyczyną zaburzeń gospodarki wapniowej są najprawdopodobniej problemy z przytarczycami. Oznacz sobie poziom PTH w surowicy krwi, dalej wapń całkowity+wapń zjonizowany, zrób też gazometrię krwi, no i udaj sie do..

Zespół Marfana

.. ...Po operacji moj rytm spoczynkowy serca wynosil okolo 130/min( przed operacja zdrowo 80/min ).. Przy tak szybkich rytmach nie wiedzialem czy te zaprogramowane ~X uderzen na cale zycie szybciej sie wyczerpie.? Dopiero od miesiaca czuje poprawe, serce dopiero teraz chyba wraca do..

Ciśnienie i tętno

.. ...normę dla ciśnienia spoczynkowego uznaje się wartości nie większe niż 120/80. Wartości od 120/80 do 140/90 to tzw. przednadciśnienie ( ang. prehypertension ). Ciśnienie 99/60 jest niskawe, ale u wielu osób całkowicie normalne i akceptowalne z medycznego punktu widzenia. no dobrze..a co z..

Pomiar ciśnienia i nierówne bicie serca

.. ...pomalu spada mi tetno do spoczynkowego po interwalach... Gdy jade na tetnie 180 - 190, to powrot do tetna 80, czy nawet 100 jest niemozliwe. Jeszcze miesiac temu przed choroba, spokojnie po 80 sek. tetno spadalo mi do 80 - 90. heyka elluck słuchaj prawdopodobnie masz migotanie..

Wynik badania EKG spoczynkowego

.. ...odebrałam wynik EKG spoczynkowego i nie wiem co mam myśleć o tyhc badaniach.Mam 24 lata i strasznie się męcze podczas jakiegokolwiek wysiłku.Robi mi sie słabo,mam zawroty głowy,szumy w uszach i kołatanie serca.Czy ktoś mógłby mi napisać jak mniejwięcej wyszły te badania i co mogą..

Bardzo silne i bardzo szybkie bicie serca

.. ...) 3. Norma dla tętna spoczynkowego: 60 - 80 ( osoby wysportowane mają często tętno poniżej 60 ); oprócz nerwicy, może to być * genetyczna * skłonność do tachykardii albo np. skutki siedzącego trybu życia i/lub używek tytoniowo - kofeinowych i/lub nadwagi. P.S. Może dla pełniejszego..

Czuję cały czas tętno

.. ...przyczynę. Ciśnienie spoczynkowe 135/85 nie jest * książkowe * - od kilku lat za górną granicę pożądanego ciśnienia spoczynkowego uznaje się 120/80. Wartości do 139/89 to tzw. przednadciśnienie - jeszcze nie nadciśnienie, ale już podwyższone w stosunku do pożądanego. Przy systematycznych..

Niewydolność serca 4 stopnia

.. ...występują męczliwośc spoczynkowa, spoczynkowa dusznośc. miewasz pewnie duszności?sypiasz?? a kiedy miałas dokładnie tą operację?wydolnosc serducha powinna się poprawić po udrożnieniu naczyń: ) ) )tylko moze nie od razu. co na Twoje samopoczucie kardiolodzy??? posyłam ciepłe mysli: * Po..

Powikłania po nieleczonej tachykardii

.. ...że coś jest nie tak. spoczynkową tachykardie i długo trwającą trzeba starać się zwalniać bo to może doprowadzić to tzw tachykardiomiopatii. co prawda nie zawsze musi do tego dojść : ) ja jestem tego przykładem ale trzeba regilarnie robić badania kontrolne. wiem jaka jest róznica miedzy..

Tętno spoczynkowe 36-38

.. ...relaxie wynosi 34 tetno spoczynkowe 36 - 38 podczas wykonywania pracy ( pracuje noca jako pracownik fizyczny ) 38 - 43 po przebudzeniu 29 - 32 Nie uprawiam sportu, chodz w przeszlosci probowalem troche sportow silowych silownia+ areoby lecz nie trwalo to dlugo z braku czasu.Od roku..

Tętno podczas siedzenia i wstawania

.. ...takie samo jak tętno spoczynkowe ( podczas siedzenia ) ? Hejka, widzę ze fiksujesz ; ) wiem coś o tym bo przechodziłam podobne stany. No więc w trakcie stania puls powinien być wyższy niż w trakcie siedzenia... bo wysiłek statyczny jest dość duzym wysiłkiem. Generalnie nie mież co..

Arytmia? czesto wydaje mi sie, ze moje serce bije nierowno

.. ...mozna wykryc podczas ekg spoczynkowego i echa? Zawsze podczas tych badan denerwuje sie i lekarze stwierdzaja tylko, ze tetno jest o wiele za szybkie wlasnie przez zdenerwowanie w tej chwili. Ja jednak odczuwam co pewien czas nierowne uderzenia serca w ciagu dnia. Czy gdyby bylo cos nie w..

Często mi słabo, niskie ciśnienie czy nerwy?

.. ...optymalnego ciśnienia spoczynkowego uznaje się 120/80 ( jako dolną granicę normy podaje się niekiedy właśnie 90/60 ) 3. Jest wiele * domowych * sposobów na uregulowanie wyraźnie niskiego ciśnienia: zwiększenie aktywności fizycznej ( energiczne spacery, gimnastyka ), natryski, stosowne..

Nadciśnienie w młodym wieku 18 lat

.. ...się tak bo ciśnienie spoczynkowe jest znacznie niższe od tego w pozycji stojącej co nagle powoduje uderzenie krwi do głowy ( zawroty ). Trwało to u mnie jakieś ok. pół roku i po tym czasie moje ciśnienie się w miarę wyrównało. Tylko co z tego jak przyszły inne objawy, które nie pozwalają..

Mocno podwyższone tętno w stanie spoczynku

.. ...sobie mierzę tętno ( tez spoczynkowe ) to mam w okolicach 100. Co to może oznaczać? czlowieku wejdz na fora o nerwicy to sie dowiesz co ci jest : ) kazdemu tu jest to samo! nigdy nie wiadomo czy to nerwica, bo moze byc i tarcyca lub tez jeszcze cos innego, idz do lekarza najpierw..

Dziwna praca serca

.. ...jestem oslabiony, RTG spoczynkowi i wysilkowy oraz usg robione * kiedystam * nie wykazaly niczego. A to co opisuje mam raz na jakis czas od dziecka.. raz na kwartal, na pol roku.. pewien nie jestem ale wydaje mi sie, ze odkad kopnal mnie prad w dziecinstwie.. Tyle, ze teraz leze z grypa..

Nerwica tkwiąca w nas, nasza walka i małe sukcesy - Str. 5

.. ...arytmia tachykardia spoczynkowa. Nie masz sie czym przejmowac, gigantyczny procent ludzi na to cierpi - takaa to przypadlosc, troche jak pryszcze - jedni maja, inni nie, ale polowa nie zwraca na to uwagi. ; ) Co do wysilku - jedyne, czego nam nie wolno to uprawiac sportu wyczynowo...

Zawroty głowy, nudności i dziwne ciśnienie

.. ...występują w zapisie spoczynkowym i nasilają się w czasie Hv, na tle zdezorganizowanej czynności podstawowej 9 - 12 Hz do 20 - 60 uV. Reakcja zatrzymania zaznaczona. Fotostymulacja bez wpływu na zapis. kilkakrotnie wystąpiła tendencja do uogólnienia, bez cech lateralizacji. Ale jeszcze..

Czuję serce odkąd zdiagnozowano wypadanie płatka

.. ...zawsze miałem tętno spoczynkowe 40 - 55 co zresztą lekarze uznali za normę w moim przypadku. Po rozpoznaniu wypadania miałem problemy z pulsem, ale się z czasem unormowało dzięki środkom uspokajającym...

Puls w czasie wysiłku

.. ...masz dziwnie niskie spoczynkowe, norma dla młodzieży to 85/min, ale to też kwestia indywidualna u każdego człowieka. No i może masz też pulsometr marki biedronka tudzież tesco, który może dowolnie fałszować wyniki. Jeśli masz wątpliwości/obawy, to mykaj prosto do lekarza, bo na rynku..

Wysokie tętno podczas wysiłku

.. ...pulsometr. Aha, moje tętno spoczynkowe = 85 - 90 ( też wysokie ) Pozdrawiam i z góry dzięki za radę. To nie sportowe forum Hej co do tętna przy wysiłku to wszystko okej. Tez ścigam się na zawodach MTB i moje średnie tętno podczas zawodów wynosi w granicach 180 a max miałem 200. Wszystko..

Czy to może być nerwica serca?

.. ...i a jako następstwo spoczynkowej tachykardi. kardiolog przpisał mi wtedy Ispoptin SR 120 mg najpierw miałam brać jedną tabletke rano a gdy to nie pomoże zwiekszyc dawke do 2 rano i wieczorem. Zwiekszyłam i dalej nie pomaga. Może i serce troche sie uspokiło. bo moje tento nawet w..