Sport

Serce sportowca (rozstrzeń u sportowców)

Serce sportowca (rozstrzeń u sportowców)

.. ...( rozstrzeń serca u sportowców ), które u osób nie trenujących zostałyby uznane za patologiczne. Zmiany pojawiające się w sercu są wynikiem adaptacji mięśnia sercowego do natężonego wysiłku fizycznego. Mówiąc o pojęciu serce sportowca mamy na myśli: rozstrzeń - powiększenie objętości jam..

Gra w piłkę nożną pomaga znacznie obniżyć ciśnienie tętnicze

Gra w piłkę nożną pomaga znacznie obniżyć ciśnienie tętnicze

.. Gra w piłkę nożną dwa razy w tygodniu pomaga znacznie obniżyć ciśnienie tętnicze, ustabilizować tętno i pozbyć się tkanki tłuszczowej - przekonują duńscy naukowcy. Jak podaje serwis Science Daily, badacze uważają tę formę aktywności fizycznej za bardziej skuteczną niż tradycyjne wskazówki lekarzy dotyczące..

Im więcej czasu spędzonego pozycji siedzącej tym wyższe ryzyko śmierci

.. Im więcej czasu spędzonego w pozycji siedzącej, tym wyższe ryzyko śmierci - informuje American Journal of Epidemiology . Jak wynika z badań American Cancer Society, na ryzyko wcześniejszej śmierci ma wpływ nie tylko aktywność fizyczna, ale także to, ile czasu spędza się w pozycji siedzącej. Czas spędzony na..

Serce maratończyka

Serce maratończyka

.. Osoby uczestniczące w maratonach często podejrzewa się o przechodzenie zawału serca wynikającego z ogromnego wysiłku. Jednak badania dowiodły, że po biegu serce maratończyka jest zestresowane, ale nie wykazuje oznak mającego nastąpić ataku. W budowie i funkcjach serca maratończyka zachodzą zmiany, ale nie..

Aktywność fizyczna niweluje negatywny wpływ soli na organizm

Aktywność fizyczna niweluje negatywny wpływ soli na organizm

.. Im więcej ruchu w ciągu dnia, tym mniej wzrasta ciśnienie po spożyciu soli. Do takich wniosków doszli Amerykańscy naukowcy, którzy ciągle szukają nowych metod walki z nadciśnieniem i otyłością. Okazuje się, że aktywność fizyczna pomaga zwalczać nadciśnienie. Dzienne spożycie sodu a nadciśnienie. Zaleca się..