Sprężynka

STENT

.. ...niewielkich rozmiarów sprężynka, wprowadzana do tętnicy wieńcowej na balonie stosownym podczas angioplastyki ( PTCA ). Stent jest tak zaprojektowany aby po wypuszczeniu powietrza z balonika pozostawał otwarty. Konstrukcja stentu przypomina rusztowanie, które wykłada wewnętrzną..

Przeznaczyniowe zamykanie przetrwałego przewodu tętniczego (PDA)

.. ...przy pomocy specjalnych sprężynek naczyniowych nazywanych koilami. Bardzo wysoką skuteczność zabiegu uzyskuje się stosując korek Amplatza ( the Amplatzer duct occluder ). Każdy przetrwały przewód tętniczy, który w życiu płodowym łączy pień płucny z aortą wymaga zamknięcia. Wielkość..

Pomiar ciśnienia tętnicznego krwi

Pomiar ciśnienia tętnicznego krwi

.. ...najdokładniejsze ) lub sprężynowe. Po założeniu mankietu na ramię pacjenta lekarz pompuje do niego powietrze tak długo aż zniknie tętno na tętnicy promieniowej ( z reguły mankiet pompuje się powyżej spodziewanej wartości ciśnienia skurczowego ). Następnie przykłada stetoskop ( słuchawki..

Metoda OCT na zawał serca

.. ...niewielkich rozmiarów sprężynka, umieszczana wewnątrz naczynia krwionośnego w celu przywrócenia drożności naczynia ) oraz techniki wyłapujące skrzeplinę. Jak dodał Dudka, obecnie ultrasonografia jest obecnie dostępna we wszystkich ośrodkach akademickich zaś OCT w Instytucie Kardiologii w..

Prace nad bezpieczniejszymi stentami wieńcowymi

.. ...Stent przypomina trochę sprężynkę od długopisu. W momencie założenia jest osadzony na balonie umieszczonym na końcu długiej rurki, którą wprowadza się przez tętnicę. Kiedy stent znajduje się w miejscu zwężenia balon jest napełniany solą fizjologiczną pod ciśnieniem, co powoduje..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 7

.. ...z bliznami, połatane sprężynkami z teflonu, a mimo to udało mi przetrzymać już wiele tragicznie wyglądających sercowych zachwiań wywołanych nerwicą i wszystko po godzinie wracało do zupełnie normalnego stanu. Po kuracji * prochami * - na prawie rok wracałem do normalnej egzystencji. Nie..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 2

.. ...brzegu ubytku. Te piękne sprężynki z wąsikami służą do zamykania przetrwałego przewodu tętniczego Botalla. Nie działają jednak jak zwykły korek. Dzięki wąsikom tworzy się wokół nich skrzep i to on zatyka przewód Fot. Archiwum W końcowej fazie zabiegu podaje się środek cieniujący..

Dziwne skoki ciśnienia tylko u lekarza

.. ...domu ciśnieniomierzem sprężynowym. Kupiłam go profilaktycznie, ponieważ w mojej rodzinie nadciśnienie tętnicze występuje niestety dość często. Mam podobny problem, też jestem pod wpływem stresu, kiedy ktoś mierzy mi ciśnienie. Już dosyć dawno, jakoś 5 lat temu, koleżanka mierzyła mi..

Szmery u dziecka i mała dziurka między komorami

.. ...zatyka ubytek.Zabieg ten trwa ok. 2 godzin., 1 - 2 dni po zabiegu dziecko wypisywane jest do domu. Zapraszam też na stronę www.sercedziecka.org.pl Pozdr, Ania ,mama Adasia ze zwężeniem zastawki aortalnej..

Koronografia - ryzyko i strach? - Str. 4

.. ...stenta ( stent, to taka sprężynka rozszerzająca tętnicę ) trwało około godziny. Niestety, koniec zabiegu, to nie koniec zabawy. Po wszystkim trzeba się wykazać nie lada cierpliwością, bo trzeba odleżeć chyba ponad 6 godzin mniej więcej w tej samej pozycji. Chodzi o to, że nie wolno..

Szybkie tetno II - Str. 5

.. ...tempa żeby nakręcić sprężynę. Wszystko do czasu tego dużego ataku. Dowiedziałam sie, że kolejnego mogę nie przeżyć. Każdy atak ( tak silny ) osłabia przecież serce ! Przyznam szczerze, że przeraziła mnie Twoja wypowiedź ! Są różne metody leczenia i lekarz daje Ci wybór leki czy zabieg,..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 147

.. ...się, że działa tu efekt sprężyny - zawsze byłam silna baba - sprężyna taka rozciągnięta a teraz kidy by już mogła nie chce siąę zwinąć - pozdrawiam Was serdecznie i dzięki, że jesteście Kasia Do Doroty. Widze że masz takie samo skrzywienie jak ja czyli garbka którego się i ja wstydze w..

Obsługa ciśnieniomierza krwi

.. ...zdecydowałem się na ten sprężynowy. zalezy od modelu, ten ktory mam ma od razu pomiar tetna i raczej wyniki sie zgadzaja Najlepszym ciśnieniomierzem jest ten ze stetoskopem i rtęcią. I powie ci to każdy specjalista. najgorsze nadgarstkowe elektroniczne niezaleznie od firmy - najmniejszy..

PDA u 2-latka

.. ...nazywało przez jakieś sprężyny?!Co to takiego?!I komu zaleca się taki sposób zamykania przewodu?! Tak. Polega to na przerwaniu * niteczką * otworu - zawiązuje się * supełek * na przewodzie i zaciska. Przewód zostaje rozdzielony z czasem zarasta i oto cała sztuka. Takim sposobem można..

STENT - zabieg udrożnienia żył

.. ...wkłada się w naczynia sprężynkę, czy są osoby, które miały taki zabieg?jak on przebiega i jak się po nim czujecie? Czekam na odpowiedz Mam 35 lat, w lipcu tego roku założono mi stenta powlekanego, gdyż mialam w ok 80% przytkaną tętnicę.Stenta założono podczas zabiegu koronarografii..

Drętwienie palców u rąk

.. ...gimnastyka z użyciem sprężyny [rozciąganie rękami w poziomie i na skos do 15 razy.W sklepach ze sprzętem rehabilit.Można kupić takie rozciągliwe taśmy ,które wyglądają jak szeroki ,długi ze trzy metry szalik.Tę taśmę przywiązujemy do rurki od centralnego ogrzewania na wysokości swojego..

Powikłania przewodu Bottala

.. ...przemieszczanie się sprężynki poza przewód - wówczas trzeba ją usunąc specjalna pętlą naczyniową i ponownie zamknąc przewód. Wiele lat temu pewnie i metody były inne zamykania przewodu. A w takich sytuacjach to juz tylko specjaliści wiedza jaka jest droga postepowania. nt? nadciśnienie..

Tętniak aorty, leczenie tylko poprzez rozcięcie klatki?

.. ...czy też na założeniu sprężynki? Kto z Was zna adres internetowy stowarzyszenia osób po operacji na sercu? I wreszcie, czy ktos miał operacje w Warszawie na ul. Alpejskiej?Jaka jest tam opieka?Czy to rowniez Anin? Czy juz nie? Pozdrawiam wszystkich sercowców. Przeszedłem taki zabieg w..

Przepływ lewo-prawy przez IAS u niemowlęcia

.. ...hemodynamicznej za pomoca sprężynek lub implantów prowadzanych do pzrewodu cewnikami przez naczynia obwodowe. Wiem, ze taki opis przeraża, ale PDA jeśli wogóle sie powteirdzi to njałagodniejsza i najprostsza w leczeniu wada serca. Widziałam naocznie dzieicaki po korekcie i trudno..

Ból kręgosłupa w odcinku piersiowym

.. ...kucnij...itd.Do ćwiczeń kup sobie sprężynę do rozciągania lub taśmę elastyczną podobną do długiego szerokiego szalika.Widziałam takie w internecie,ale zapomniałam jaka noszą nazwę.WNIOSEK : ćwiczyć cosdziennie i jeszcze raz ćwiczyć i dbać o kręgosłup.I nie przesadzać z noszeniem dziecka..

Ciągłe zmęczenie i senność - Str. 2

.. ...kup sobie w sportowym sprężynę do ćwiczeń i ćwicz,bo długie siedzenie przy kompie osłabia mięśnie klatki piersiowej oraz kręgosłup szyjny i piersiowy prowadzi prosto do zwyrodnienia.Rozciąganie spręzyny [ekspander] - ćwiczenie wykonujemy trzymając oburącz przed sobą na wysokości klatki i..

Bóle pleców i koło łopatki promieniujący na lewa rękę

.. ...wstaniu z łóżka.Kup sobie sprężynę i rozciągaj ją ćwicząc z przodu [na wysokości klatki] i z tyłu . cześć. mając podobne bóle ( nerwobóle - nie pomagały żadne leki przeciwbólowe w rozsądnych dawkach ) zastosowałem ( pisownia fonetyczna ) tajczi czy coś w ten deseń. pisze * coś w ten..

PDA u noworodka

.. ...specjalnym korkiem ( inaczej: sprężynką wewnątrznaczyniową lub coilem ). Wprowadza się go do światła przewodu tętniczego przy pomocy specjalnego cewnika w trakcie cewnikowania serca i umieszcza tak, aby szczelnie zatkał jego światło. Metoda ta jest bardzo dobra i korzystna dla dziecka,..