Stan lękowy

Wyciąg z ziela melisy (Nervosol)

.. ...nerwowego i bezsenności i stanach lękowych. Kozłek i arcydzięgiel zawierają wśród swoich substancji czynnych miedzy innymi kwas walerianowy. Mieszanka ziołowa wspomaga również trawienie, ma działanie antyseptyczne. Istnieje możliwości wystąpienia reakcji alergicznych po zastosowaniu..

Opipramol (Pramolan)

.. Opipramol to substancja z grupy trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych. Opipramol nie wywołuje uzależnienia. Działanie przeciwdepresyjne opiramolu jest niewielkie w porównaniu do innych leków z grupy trójpierścieniowych antydepresantów. Opipramol ma natomiast wyraźne działania uspakajające i..

Medazepam (Rudotel)

.. ...stosowany w przypadku stanów lękowych oraz zespołów psychoorganicznych. Dawkowanie leku musi być ustalone przez lekarza, medazepam może powodować uzależnienie. Terapia nie powinna trwać dłużej niż 4 tygodnie, lek odstawia się stopniowo. W czasie leczenie nie wolno spożywać alkoholu oraz..

Klorazepam (Cloranxen, Tranxene)

.. ...klorazepamu to łagodzenie stanów lękowych - działanie anksjolityczne. Klorazepam jest stosowany z powodzeniem w leczeniu zespołów abstynencyjnych u alkoholików. Z uwagi na inne działania charakterystyczne dla substancji z grupy benzodiazepin ( działanie przeciwdrgawkowe, usypiające,..

Wenflataksyna (Efectin, Velafax, Velaxin, Venlectine)

.. ...wychwytu zwrotnego tych substancji. Wenflataksyna jest wykorzystywana w leczeniu zaburzeń depresyjnych, również z towarzyszącymi zaburzeniami lękowymi. Terapia wymaga kontroli stany psychicznego ( emocjonalnego ) chorego, a także kontroli ciśnienia tętniczego przy stosowaniu dużych dawek..

Bromazepam (Lexotan, Sedam)

.. ...pourazowego, w przypadku stanów lękowych na tle chorób ośrodkowego układu nerwowego oraz przy objawach somatycznych towarzyszących stanom lękowym ( lęk manifestujący się np. bólem głowy, bólem brzucha, bólem w klatce piersiowej, itd ). W pierwszych dniach leczenie może wystąpić nadmierna..

Nerwice (zaburzenia lękowe)

.. ...rozumianego jako negatywny stan emocjonalny związany z poczuciem zagrożenia, dyskomfort, trwożliwe wyczekiwanie. Istotnymi aspektami zaburzeń lękowych jest brak racjonalnego uzasadnienia źródła lęku, brak organicznych uszkodzeń ośrodkowego układu nerwowego oraz brak jakichkolwiek..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć?

.. ...zastosowaniem leków i teraz z dystansu tylu lat mogę powiedzieć,że tę walkę z nerwicą przegrałem, właśnie na jej początku. Uwierzyłem w cudowność leków, ale to były tylko pozory, bo z biegiem czasu ich działanie stawało się coraz mniej skuteczne, a ja nadal miałem nerwicę. Próbowałem..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 2

.. ...skurcze znikną bądź stana się sporadyczne? Hej przemas bylme dzisiaj w aptece zapytac sie o ten lek Rhodiolin i mi powiedzile ize nawet nie maja takiego leku na liscie czy on jest napewno bezpieczny ?? bo nieiwme cyz go kupic bo to naprawde drogawe ? czy ktos go jeszcze zazywal ? Byłem u..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 3

.. ...eseje na temat moich stanów lękowych i depresyjnych, ale może innym razem. krótko.. studiuje na AWF - kraków, a w zasadzie kończe. jestem * usportowiona * , a to bardzo ważne w leczeniu nerwicy. sport działa jak najsilniejszy lep antydepresyjny. wydawałoby sie, że nie powinnam mieć..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 4

.. ...objawy depresyjne zastanawiacie sie nad sensemwszystkiego, bo mnie dopadają juz rozne rzeczy związane z nerwica od biegunek po wysokie cisnienie, a bardzo dokuczaa mi potliwość nawet jak jest mi zimno. Mam napady lęku , a dodatkowo nic mi sie nie chce pozdrawiam was. Chyba bede musiala..