Stan przedrzucawkowy

Kardiomiopatia połogowa

Kardiomiopatia połogowa

.. ...odnotowano rzucawkę lub stan przedrzucawkowy, ciąża jest mnoga i jeśli matka ma ponad trzydzieści lat. Przebycie kardiomiopatii połogowej stanowi przeciwwskazanie do ponownego zachodzenia w ciążę. Objawy kardiomiopatii popołogowej to przede wszystkim ból w klatce piersiowej, zaburzenia..

Problemy z ciążą mogą wpływać na serce dziecka

.. ...wystąpił w czasie ciąży stan przedrzucawkowy, mogą w późniejszym życiu być bardziej narażone na choroby serca - wynika z badań ogłoszonych na zjeździe brytyjskiego Society for Endocrinology. Stan przedrzucawkowy to stosunkowo częste powikłanie - jest nim zagrożonych około 7 procent..

Zespół HELLP

Zespół HELLP

.. ...ciężarnych będących w stanie przedrzucawkowym lub rzucawkowym i związany jest z poważnymi przypadkami. Wiele kobiet cierpiących na nadciśnienie tętnicze znajduje się w stanie przedrzucawkowym jeszcze zanim wystąpi u nich zespół HELLP. Jednak w niektórych przypadkach objawy zespołu HELLP..

Powikłania ciążowe a ryzyko chorób układu krążenia

Powikłania ciążowe a ryzyko chorób układu krążenia

.. ...badania wykazały, że stan przedrzucawkowy lub cukrzyca w trakcie ciąży zwiększają ryzyko chorób układu krążenia w późniejszym okresie życia. Stan przedrzucawkowy ma związek z większą liczbą czynników ryzyka chorób układu krążenia i może być skuteczniejszy w przewidywaniu tego typu chorób..