Stan przedzawałowy

Stan przedzawałowy

.. Stan przedzawałowy to sytuacja, gdy zapotrzebowanie mięśnia sercowego na tlen przekracza możliwości zaopatrzeniowe tętnic wieńcowych, kardiomiocyty wyczerpały zasoby substratów beztlenowych przemian energetycznych i dochodzi do niedokrwienia. Jest to stan bezpośrednio poprzedzający obumarcie komórek mięśnia..

Trudniejsze leczenie kobiet na choroby krążenia

.. ...określanej również jako stan przedzawałowy. Jednak według danych zebranych na podstawie leczenia 15 tys. chorych - z polskiego rejestru PL - ACS - w przypadku najcięższego zawału z uniesieniem odcinka ST, wewnątrzszpitalna śmiertelność kobiet wynosi blisko 17 proc., podczas gdy mężczyzn..

By-passy i gorzki smak w ustach

.. ...przechodzi,może ktoś z was miał podobny problem i cos poradzi! z góry dziękuję! Mam tak samo, czułam sie jakbym miała stan przedzawałowy, a potem nieustający gorzki posmak w ustach, który nie ustaje....

Słabe serce i nerwica

.. ...moich obserwacji jest to stan przedzawałowy, on to czuje ale nie może pozwolic sobie na chwile wytchnienia, bo wszystko się bez niego zawali. Czy istnieje jakiś lek wzmacniający serce, przeciw nerwicy, również żołądka, który mogłabym bez problemu zakupić natychmiast? Błagam o pomoc, Tato..

Echo serca jest w stanie wykryć sytuację przedzawałową?

.. ...czy echo serce jest w stanie wykryć sytuację przedzawałową? czy zawał jest nie do przewidzenia? z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.pozdrawiam Tylko bezpośrednio kilka godzin - minut przed zawałem Zawal jest do przewidzenia wten sposob ,ze sa specjalne skale oceny ryzyka zagrozenia..

Pytanie do osób cierpiących na częstoskurcze - Str. 2

.. ...doprowadził u mnie do stanu przedzawałowego, gdyby nie karetka to nie wiem jakby to się skończyło, chociaż nie wiem, czy diagnoza tego stanu była słuszna, bo w tym szpitalu nie mieli pojęcia o kardiologii. Myślę, że to zależy od tego jak długo trwa atak ( u mnie jakieś 6 godzin, brak..

Trójglicerydy, wysoki poziom

.. ...dorobiłem. Podobno to stan przedzawałowy :( . Wczoraj robiłem znowu wyniki ( po leczeniu ). TG wyszło 702, reszta bez zmian. Nie wiem co z tym zrobić. Mam 27 lat :( . Od dawna mam bóle w klatce piersiowej,dokładnie mostek.Ból promieniuje do lewej ręki i rozlewa się pod łopatkami.Lekarz..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 416

.. ...tez powiedział ma pani stan przedzawałowy podał zastrzyk jakaś tabletkę i pomogło tego sie nie da opisać okropny ból i zesztywniała mi cała twarz i szyja w wczoraj nie odezwałam sie bo po afobamie zasnęłam jak dziecko dziękuje Wam za pamięć i pozdrawiam wszystkich cieplutko...buziaki Noi..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 803

.. ...incydent myslałam ze jakis stan przedzawałowy ale przeszło. dobrej nocy pa MAŁGOSIU TO DLA CIEBIE Życzę Ci, abyś w tym odwróconym, pokręconym świecie potrafiła odnajdywać pewny grunt pod stopami. Abyś zawsze wiedziała po co i dla kogo warto żyć i o co walczyć. Abyś kochała i była..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 847

.. ...lekarz stwierdził u mnie stan przedzawałowy nic sie nie martw myslami jestem z Tobą i trzymam za rączke kochana witam! Ja tak z rana zaglądam bo póżniej nie będę miała czasu ,poniewaz jadę na te łowy o których wczoraj mówiliśmy! Matiiago bardzo mi przykro z powodu śmierci Twojego wujka...

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 913

.. ...tle nerwowym raz ze stan przedzawałowy i przyznam sie ze wstydze sie jechac na pogotowie zeby ze mnie wariata nie zrobili wziełam lek a jak troche przeszło weszłam pod prysznic z bardzo letnią woda potem połozyłam sie a dzis nie czuje sie najlepiej mam jakies mroczki przed oczyma i głowa..

Puchnięcie górnej wargi po rozległym zawale

.. ...mama miała jurz jakiś stan przedzawałowy i lekarz powinien ją zbadać i to wychwycić. Mama miała zawał miesiąc temu na badaniach kontrolnych lekarz mamie nic na ten temat nie powiedział. Morze na tym portalu czegoś więcej na ten temat się dowiem od czego to zależy i co jest przyczyną..

Śródmiąższowe zapalenie płuc i problemy z sercem

.. ...miał ) i chyba miał stan przedzawałowy ( ostry ból w klatce piersiowej ). Lekarze podają nam sprzeczne, wręcz wykluczające się informacje o jego stanie zdrowia. I tak nie wiemy: czy może zrobić badanie wysiłkowe na serce skoro brakuje mu tchu?, czy nadal powinien brac encorton, czy są..

Pomoc w przetłumaczeniu z medycznego na polski

.. ...Początkowo podejrzewali stan przedzawałowy, miał duszności. Obstawili go lekami - zastrzyki, kroplówki. Potrzymali do niedzieli. Kazali uważać na siebie, przede wszystkim schudnąć - i tak podczas pobytu w szpitalu schudł ok. 8 kg. Nie mam przy sobie wypisu z tego co mi mama powiedziała..

Życie po rozległym zawale serca

.. ...wiosną,tego samego latem miał stan przedzawałowy.pomogła koronografia i leki.Był spokój 3 lata.Ale nasza czujność została uśpiona.Tatę woziliśmy na regularne wizyty do kardiologa ( na ubezpieczenie ),czuł się w miarę dobrze.Ostatnio musiał zmienić lekarza.byłem z nim 2 tygodnie temu na..

*To tylko chwilowe niedotlenienie* a potem zawał i zgon

.. ...lata temu,2.5 roku temu stan przedzawałowy - pomogło udrożnienie naczyń.Chory regularnie chodził na wizyty do kardiologa ,na ubezpieczenie.Półtora tygodnia przed zajściem osoba ta była na kontrolnym badaniu u kardiologa ,z tego co się orientuję nie było dokładnych badań takich jak EKG i..

Bóle serca i walenie w klatce

.. ...tętno może też oznaczać stan przedzawałowy. Ale samą możliwością wystąpienia zawału nie ma się co specjalnie przejmować o ile ma się możliwość i gotowość zadzwonić stosunkowo wcześnie na pogotowie ( do 1 godziny od wystąpienia bólu ). Sam jestem teraz 2 m - ce po zawale z uniesieniem ST..

Nerwica lękowa

.. ...nerwica, bałam się ze to stan przedzawałowy, ale mam dopiero 21 lat :/ no cóż od tamtej pory czyli mniej więcej od października 2008 roku boję się kąpać i rzuciłam papierosy gdyż myślałam że to może przez nie… domyślam się ze to dzięki tej historii… niedawno 15..

Po ablacji. Pytajcie.

.. ...pomyślałam, że to jakiś stan przedzawałowy :D Przyszła pielęgniarka i coś mi wstrzyknęła do wenflonu, po tym zrobiłam się śpiąca, po jakimś czasie dała mi kroplówkę. Od czasu do czasu symulowali moje serce. Wtedy ono biło tak jak przy ataku arytmii. Na koniec przez jakiś czas obserwowali..

Silny ból za mostkiem.

.. ...Możliwe,że wystąpił zawał lub stan przedzawałowy, da się stwierdzic jego rozległość na podstawie badań.Udaj się zatem jak najszybciej do lekarza i powiedz o swoim problemie.Pozdrawiam i głowa do góry odpowiedz Tomka....nie na miejscu!, sam nie diagnozuj, bo przyczyny mogą mieć bardzo..

Stan przedzawałowy? mam niedomykalność zastawki dwudzielnej

.. ...mogło być tak że miałam stan przedzawałowy? Czy isnieje możliwość taka?? Szczerze mówiac myśle, że to raczej kwestioa zastawek, może ta niedomykalnośc mi się powieszkyla? Jutro wystzko sie okaze. Jednak nurtuje mnie pytanie czy mogło tak być, że to był stan przedzawałowy??? Bardzo proszę..

Wymiana sztucznej zastawki mitralnej na nową.

.. ...przeszedł 2 zawały i 2 stany przedzawałowe, nie mówiąc o zasłabnięciach czy migotaniu. W ostatnim czasie ( w okresie 2 - 3 lat ) zdrowie taty sie pogorszyło. Na dzisiejszej wizycie lekarz stwierdził że zastawka jest już wysłużona, pierścień zastawki jest juz tak cienki że zaczyna ona się..