Statyna

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

.. ...hiopolipemizujących: statyny i fibraty. Do statyn zaliczamy na przykład simwastatynę ( Simvacard, Cardin, Simvacard, Simvacor, Vasilip, Vastan, Ximve, Zocor ) i atorwastatynę ( Tulip, Atoris, Atorox, Atrox, Sortis, Torvacard ). Jednym z wielu dostępnych na rynku fibratów jest fenofibrat..

Statyny

Statyny

.. Statyny to inhibitory reduktazy 3 - hydroksy - 3 - metylo - glutarylo - koenzymu A ( HMG - CoA ). Reduktaza 3 - hydroksy - 3 - metylo - glutarylo - koenzymu A ( HMG - CoA ) jest najważniejszym enzymem biorącym udział w komórkowej syntezie cholesterolu. Wątroba i jelita człowieka odpowiedzialne są z a syntezę..

By-passy

.. ...stosować dietę niskotłuszczową, zaprzestać palenia tytoniu, regularnie przyjmować leki ( leki obniżające poziom cholesterolu ( statyny ) oraz wykonywać regularnie zalecone przez kardiologa ćwiczenia fizyczne...

Recenzja Choroba niedokrwienna serca, red. Wrześniewski, Włodarczyk

Recenzja Choroba niedokrwienna serca, red. Wrześniewski, Włodarczyk

.. ...zastosowaniem zaawansowanej statystyki. Godny pochwały jest fakt, że Autorka stosując do oceny psychologicznego funkcjonowania pacjentów trzy kwestionariusze, ostateczne wskaźniki tego funkcjonowania opracowała na podstawie analizy czynnikowej. Pozwoliło to na uniknięcie powszechnego..

Kardiomiopatia przerostowa

.. ...Przeciwwskazane są intensywne oraz statyczne wysiłki fizyczne ( np. ćwiczenia na siłowni ). Zaleca się umiarkowaną aktywność fizyczną ( np. spacery ). Powikłaniami kardiomiopatii przerostowej są utraty przytomności, niebezpieczne dla życia arytmie komorowe i nagłe zgony sercowe...

Badanie CK (kinaza kreatynowa)

.. ...przykład preparatów z grupy statyn ( leki obniżające poziom cholesterolu we krwi ). Innym powodem wzrostu stężenia kinazy kreatynowej są drgawki, wysiłek fizyczny i iniekcje domięśniowe. Oznaczenie poziomu CK jest więc bardzo czułe i jednocześnie mało swoiste ( wzrost stężenie następuje..

Atorwastatyna (Tulip, Atoris, Atorox, Atrox, Sortis, Torvacard)

.. Atorwastatyna to lek obniżający stężenie cholesterolu we krwi. Statyny, w tym atorwastatyna, hamują działanie kluczowego enzymu w biochemicznej kaskadzie powstawanie cholesterolu ( reduktazy HMG - CoA czyli hydroksy - metylo - glutarylo - koenzymu A ). Regularne stosowanie atorwastatyny powoduje przede..

Leczenie zachowawcze niedokrwienia kończyn dolnych

.. ...zmniejszają ryzyko powstawania skrzeplin ) oraz preparaty z grupy statyn. Statyny nie tylko obniżają poziom cholesterolu, ale także stabilizują blaszkę miażdżycową, pośrednio wpływając na zwolnienie jej wzrostu...

Rehabilitacja po zawale serca

.. ...niekorzystne dla organizmu. Aktywność fizyczną planuje się tak, aby nie osiągać progu przemian beztlenowych. Przeciwwskazane są wysiłki statyczne, izometryczne. Wskazana jest natomiast częste spacerowanie...

Ezetymib (Ezetrol)

.. ...być stosowany razem ze statynami lub jako alternatywa dla pacjentów, którzy źle tolerują statyny. Nie opublikowano dotąd badań dotyczących jednoczesnego stosowania ezetymibu i fibratów, takie połączenie jest więc niezalecane. Najczęstsze działania niepożądane związane ze stosowaniem..

Fibraty

.. ...statyn, zwiększa to jednak ryzyko wystąpienia działań niepożądanych obu tych grup. Przykłady fibratów: fenofibrat ( Lipanthyl, Fenoratio, Apo - Feno ), ciprofibrat ( Lipanor ) ( za Indexem Leków MP 2007 )...

Polska krajem o dużym ryzyku chorób sercowo-naczyniowych

.. ...z narodowych urzędów statystycznych poszczególnych państw europejskich. Nie badali umieralności osób młodszych, gdyż jest ona stosunkowo niska. Zebrane dane poddali szczegółowej analizie porównawczej. Umieralność z powodu niedokrwiennej choroby serca ( IHD ) oraz chorób mózgowo -..

Pierwszy w Polsce automat do masażu serca

.. ...pacjenta, to jednak statystyki pokazują, że procent takich przypadków jest podobny do resuscytacji krążeniowych wykonywanej przez ludzi. Aparatu nie można jednak stosować u dzieci. Szpital im. Kopernika w Łodzi jest pierwszą placówką medyczną w Polsce, która kupiła takie urządzenie...

Skuteczne leczenie nadciśnienia możliwe też po 80-tce

.. ...Journal of Medicine . Ze statystyk wynika, że na nadciśnienie tętnicze cierpi prawie 30 proc. Polaków, a tylko 12 proc. z nich ma postawioną prawidłową diagnozę i jest prawidłowo leczonych. W 2000 roku na świecie żyło niemal 1 mld osób z nadciśnieniem, a w związku ze starzeniem się..

Nadciśnienie tętnicze ma ponad 8 mln Polaków

.. ...Uniwersytetu Jagiellońskiego. Statystyki wskazują, że w 2000 roku na świecie żyło niemal 1 mld osób z nadciśnieniem, a w 2025 roku liczba ta ma wzrosnąć o kolejne 560 mln osób. Dane te są alarmujące, jeśli weźmie się pod uwagę, że nadciśnienie tętnicze jest najczęstszą przyczyną powikłań..

Polacy mają za dużo cholesterolu we krwi

.. ...stosowanymi są leki z grupy statyn, obniżające zarówno poziom całkowitego cholesterolu, jak i jego niekorzystnej frakcji LDL. Ich działanie polega na hamowaniu syntezy cholesterolu w wątrobie oraz zwiększeniu wychwytu formy LDL z krwioobiegu. Niestety, jak twierdzą specjaliści, w Polsce..

Nadciśnienie tętnicze to problem 30 proc. Polaków

.. ...wyjaśnił dr Zdrojewski. Statystyki wskazują, że liczba chorych na nadciśnienie tętnicze na świecie ciągle rośnie. Jest to bowiem choroba określana jako cywilizacyjna, a wśród znanych czynników jej ryzyka znajdują się m.in. przewlekły stres, związany np. z pracą zawodową, otyłość i..

Serce na miarę 21 wieku bije w laboratorium

.. ...transplantacji. Według statystyk na całym świecie żyje około 22 milionów osób z chorobami serca. Z przeszczepem serca wiążą się jednak liczne problemy związane z odpowiedzią układu odpornościowego biorcy. Często prowadzą one do upośledzenia działania nowego serca, nadciśnienia, cukrzycy..

Iwabradyna obniża ryzyko zawału serca

.. ...cholesterol z grupy statyn, leku z grupy inhibitorów konwertazy angiotensyny lub blokera receptora angiotensyny oraz leku z grupy beta - blokerów. Część pacjentów otrzymywała iwabradynę, a część placebo. Po 19 miesiącach okazało się, że u chorych z tętnem 70 i więcej lek obniżał ryzyko..

Aterotromboza - jak leczyć, jak zapobiegać?

.. ...dieta oraz zakrzepice. Statystyki pokazują, że w Polsce dochodzi do około 250 tys. przypadków Ostrych Zespołów Wieńcowych rocznie, z czego 100 tys. to zawały serca. Około milion osób ma zdiagnozowaną chorobę wieńcową. Szacuje się także, że co czwarty Polak umiera z powodu chorób sercowo..

Pomidory pomogą w leczeniu chorób serca

.. ...dotąd powszechnie statyny. Inni eksperci są mniej entuzjastyczni i radzą poczekać na ostateczne wyniki, a póki co - zalecają raczej zdrowy tryb życia oraz śródziemnomorską dietę bogatą w warzywa i owoce...

Każda minuta ważna przy ostrym zawale serca

.. ...zaczopowanej tętnicy. Statystyki wskazują, że w grupie pacjentów, którzy przeszli ten inwazyjny zabieg, śmiertelność w ciągu pół roku jest niższa ( mniej niż 9 proc. ) w porównaniu z pacjentami, którym podawano leki przeciwzakrzepowe ( ok. 30 proc. ). Ważne jest jednak, aby pacjent, u..

80 proc. zgonów z powodu zawału serca można zapobiec

.. ...ludziom starym, ale statystyki wskazują, że 50 proc. zgonów z jego powodu dotyczy osób w wieku produkcyjnym - zaznaczył kardiolog. To m.in. z tego powodu zawały mają ogromne konsekwencje ekonomiczne. Straty związane z mniejszą wydajnością w pracy ludzi po zawale są o 400 proc. wyższe niż..

Leki złożone przyszłością terapii nadciśnienia tętniczego

.. ...sposobów na poprawę tych statystyk - mówili kardiolodzy na konferencji prasowej w Warszawie. Jak przypomniał prof. Andrzej Tykarski z Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, nadciśnienie tętnicze to przewlekła choroba, uważana za główną przyczynę zgonów na świecie...

Nowy zły cholesterol

.. ...dietą i przyjmowaniem statyn. Niestety, w przypadku dziedzicznego podwyższonego poziomu lipoproteiny a, czyli Lp( a ), dieta ani statyny nie pomagają. Na szczęście nie jest to substancja tak groźna jak LDL. Specjaliści porównują LDL do groźnego tygrysa, a Lp( a ) - do domowego kota,..

W Polsce powinno być 120 transplantacji serca rocznie

W Polsce powinno być 120 transplantacji serca rocznie

.. ...Stanach Zjednoczonych. Statystycznie w USA takich operacji jest ponad siedem na każdy milion mieszkańców. Jak zaznaczył Zakliczyński, ograniczona liczba dawców sprawia, że nie wszyscy chorzy mogą doczekać zabiegu. Wydłużenie tego okresu może też spowodować rozwój powikłań, które później..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 2

.. ...Czy sa zbierane takie statystyki na swiecie? Czy zbadane jest, jakie tetno, jak dlugo trwajacy, na przyklad, atak migotania przedsionkow jest niebiezpieczny dla plodu? Zdaje sobie sprawe ze zlozonosci moich pytan i sama zastanawiam sie czy jest sens na takim forum je umieszczac: - ), ale..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 24

.. ...absolutnie norma. Więc ta statystyka cos do bani - pewnie liczył ją komputer a nie doktor. Niech Go Pani zapyta o to Pani Sylwia - z tego co wiem rapacholina nie gryzie w metokardy. Akcja serca 60 - 70 to książkowo. Mam nadzieję, że samopoczucie generalnie niezłe? Jeszcze Pani donia: no..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 60

.. ...często. NIe wiem jakie są statystyki przy migotaniu przedsionków. Ale wiadomo, ze ablacja w takich przypadkach jest dłuższa i trudniejsza. nikt z Toba z lekarzy przed ablcją nie rozmawiał? nie podpisywałaś zgody na ablację? zwykle to takiej zgody dołączona jest informacja o możliwych..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 7

.. ...doswiadczen, czy innych, czy statystyk ). Bardzo prosze o odpowiedz i rozwiniecie watku. Panie Piotrze nie odradzam nikomu tylko zanim podejmie sie decyzje trzeba bardzo sie nad tym zastanowic ja nie opieram sie statystyka tylko wlasnym doswiadczeniem myslalam ze nie zabrzmi to tak..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 45

.. ...zabiegu i przynajmniej statystycznie będzie wiadomo czy i co się zmieniło. Generalnie jednak przez ten okres ma prawo boleć ponieważ wszystko się goi a faktyczna ewaluacja ( skąd ja znam takie słowa ? ) powodzenia zabiegu może trwać i rok. Szczepangawron3 - Odpowiedziałam Ci na forum *..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 68

.. ...rozmawiałem z lekarzami o statystykach udanych i nie udanych ablacji. Każdy mówił to samo czyli ablacja to skuteczna metoda ale nie aż tak skuteczna aby uznać że najprawdopodobniej wystarczy jeden zabieg i pacjent będzie zdrowy. Nawroty arytmii ( odnowienie drogi przewodzenia ) czy..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 138

.. ...częste. Według niektorych statystyk cierpi na nie blisko 20% poza tym zdrowych kobiet. Mężczyzni tez , ale najwyrazniej rzadziej. Po drugie, tę patologię zidentyfikowno i opisno stosunkowo niedawno ( dalej wyjśnię, dlaczego ). Po trzecie , towarzyszy jej szereg objawow, ktore poprzednio..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 340

.. ...końca jak to jest z ich statystykmi w leczeniu czy w umieralności.Książki i filmy to fikcja . Cieszę się oczywiście ,że masz szansę pozbycia się tej dołującej Cię choroby i życzę powodzenia .Buziczki od DOROCI ja też mam luzną pracę, kochani, ale teraz mam to szczerze mówiąc gdzieś, bo..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 345

.. ...narkomanowi tylko jednemu statystyki mowia ze na100 narkomanow z tego nalogu wychdzi 2 - ch jedni sie szybko uzalezniaja inni nie nawet wcale bo zeby sie o tym przekonac to sprobowalam wszystkich i mam pojecie na ten temat jakos to nie skladnie napisalam ale mam nadzieje ze cos z tego..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 353

.. ...zażartuję sobie, że statystycznie jesteśmy ok - musiała się trafić czarna owca ( o ile nią jest - bo mam wątpliwości i to wcale nie dlatego, że te ip - y id - y, ale dlatego, że być może jest to człowiek tak bardzo szukający wsparcia i pomocy, że aż zmuszony do rozdwojenia ( roztrojenia,..

Migotanie przedsionków - Str. 2

.. ...poziomu cholesterolu od statyn Nowe badanie dotyczące kontroli stężenia cholesterolu może podważyć dominującą w tym zakresie rolę statyn. Wiadomo, że statyny, prawdopodobnie najczęściej przepisywane na świecie leki, mają działanie immunosupresyjne i obniżają poziom koenzymu Q10,..

Częstoskurcze i arytmie - jakie leki bierzecie? - Str. 3

.. ...moze byc roznie...( statystyk nie znam ). Mi lekarze sugeruja ablacje, mowia, ze jest duza szansa, ze po tym zabiegu nie bede miala problemow z arytmiami, albo przynajmniej zmniejszy sie ich ilosc, co tez bedzie dobre. Istnieje tez ryzyko, ze w czasie ciazy arytmie sie nasila ( z powodu..

Chelatacja - Str. 4

.. ...zawartość ołowiu w kościach statystycznego europejczyka wykazują przekroczenie stężenia ołowiu 2000 razy, to odpowiedzi na przyczynę sukcesu terapeutycznego w najróżniejszych chorobach po odtruciu z metali ciężkich z pomocą np. EDTA nasuwają się nam same. Większość rozsądnych lekarzy,..

Chelatacja - Str. 6

.. ...znacznie mniejszą korelacją statystyczną sukcesu terapeutycznego na przykład 40%. Gdy jednak chodzi o chelatację doustną do mnie przemawia zapis w * Kalendarzu Chemicznym * ostrzegający już w latach pięćdziesiątych dwudziestego wieku, a więc grubo przed utworzeniem gabinetów chelatacji,..

Chelatacja - Str. 7

.. ...tego się spodziewał. Statystyki, niesty mówią, że do 10 % nie obserwuje się pozytywnych efektów, i to od tych właśnie osób pochodzą te negatywne opinie. Ja, stykam się z całym przekrojem osób chelatowanych, a więc i z tymi 90 % odczuwającymi sukces terapeutyczny i z 10 % bez sukcesu, z..

Chelatacja - Str. 11

.. ...mieszcza sie w bledzie statystycznym.Usluga ktora oferuja rozprowadzana jest w systemie sekciarskim. Przez oczy miałem długą przerwę w dostępie do internetu. Drogi Jureczku tak trzymaj, nie dawaj się. Masz rację, że te chelatacje to lipa. Ja mam przez nie tylko same kłopoty. Wyobraź..

Po ablacji - nie wiem czy udana!

.. ...A w ogóle skąd taka statystyka 98% skutecznych ablacji? A i mam jeszcze pytanie : Z uwagi na fakt, że częstoskurcz Ci się powtórzył to jesteś nadal na lekach antyarytmicznych czy nie i czy będziesz miała potworzoną jednak tą ablacje czy czekasz dopiero na efekty i wtedy zapadnie decyzja?..

Trójglicerydy i lipemia

.. ...lekarzy w pierwszym rzucie statyny działają znacznie silniej i naprawdę pomagają pacjentom. Większości. Dieta, obojętne co Pan na ten temat słyszał i czytał, jest w stanie zbić cholesterol o 10%, z trójglicerydami nawet gorzej. Czy jeśli mam cholesterol 300mg% i zbiję sobie do 280 dietą,..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 15

.. ...blokiem,tak wynika ze statystyk,statystyki moga wypelnic sie na KAZDYM Z WAS.Dlatego porozmawiajcie z roznymi kardiologami zanim sie zdecydujecie bo wiadomo,ze ci ktorzy zajmuja sie ablacjami beda Was zachecac,dla nich kazdy taki zabieg jest ksztalcacy i przydatny; )Ablacja to nie jest..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 18

.. ...klinice - stało się inaczej i nie żałuję. A z tym zaniżaniem statystyk to chyba jakieś nieporozumienie - nie słyszłam,żeby ktos z powodu ablacji w Koszalinie zszedł. Pozdrawiam Ja tez jestem za Koszalinem..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 29

.. ...wchodzą na takie fora, a statystyki nie kłamią! Obawiam się że żuber ma rację, piszecie miałem ablacje i jest super ! Tak... tak powie prawie każdy po trzepotaniu przedsionków,częstoskurczach nadkomorowych,WPW, tu skuteczność jest ponad 90% po pierwszym zabiegu, ale przy migotaniu ok 70..

Po ablacji

.. ...jakieś przerażające statystyki dotyczące powikłań po zabiegu.Owszem,zawsze istnieje jakieś ryzyko,ale...czy nie ma ryzyka,kiedy wychodzę z domu do pracy? Okazało się,że niepotrzebny jest mi drugi zabieg.Ja nie zdawałam sobie sprawy,że po ablacji serce przez jakiś czas musi do siebie..

Po ablacji - Str. 12

.. ...biegam/,oczywiscie acard i statyny co jest norma w moim wieku - mam 52 lata. Pozdrawiam wszystkich i życze powodzenia Andrzej ja nie sądzę aby stwierdzenie * Zaryzykował Pan raz i starczy * odnosiło się do bezpieczeństwa zabiegu. Ja sądzę że lekarz miał na myśli to, że młody ogranizm..

Szybkie tętno - Str. 8

.. ...ślimaczył... Chyba zacznę robić statystykę - wychodzi mi atak średnio raz w tygodniu :( Monia - wysłałam Ci maila Czy ktoś mnie wtajemniczy, w którym miejscu dokładnie następuje wkłucie ablacyjne, jedna czy obydwie, aorty udowe? U mnie narazie, odpukac, wszystko OK. Pilnuj sie, Agnieszka..

Ablacja - Str. 2

.. ...z nas nie zna takich statystyk, lecz zacznij myśleć pozytywnie jakie korzyści będą po a będą napewno wiem coś o tym bo dziś minął tydzień od mojej ablacji i jestem szczęśliwa i zdrowa. Pozdrawiam i życzę więcej wiary w medycynę. Masz racje Agnieszka Dzięki Rafał za poparcie ale to..

Po bajpasach - Str. 4

.. ...pasach na 4 - 5% czyli statystycznie na 100 osob 4 - 5 umrze.Przy starszym wieku ,chorym sercu ryzyko wzrasta. zapomniałem dodać ,że jeżeli nie ma powikłań, człowiek funkcjonuje zupełnie normalnie jak zdrowy aczkolwiek ponieważ było już majstrowane przy sercu należy stosować umiarkowane..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 42

.. ...miec tylko tylko lebsze statystyki, he.. wiec co?,,nerwowka * * . Jakies 3miesiace temu,poczulem tzw.gluta,gul no nie wazne cos w gardle,bardzo uciazliwe,mialem go przez jakies 7 dni,uff ustapilo ;D.Wrucilem do polski na 5 tygodni czulem sie rewelacyjnie o wszystkim zapomialem bylem..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 93

.. ...przerwie, miałem egzamin ze statystyki. Powiem tak, było przez chwilkę dobrze w czoraj w trakcie oglądania filmu przeskoczylo mi kilka razy serducho i znowu się zaczęło, nerwowe chodzenie po domu, duszności, bóle i takie tam. Normalnie porażka. Wziąłem doraźnie Xanax 0.5, troszkę pomogło..

Poranne szybkie bicie serca - dlaczego? nerwica - Str. 4

.. ...jeśli chodzi o dokładne statystyki dotyczące wyleczenia to wahają się w okolicy 40% - 60% oczywiście w zależności od badań. Jeśli kogoś to zainteresowało i chciałby pójść do psychologa a nie wie gdzie go szukać jest strona Polskiego Towarzystwa Psychologicznego na której wynotowani są..

Do tych którym pomogły betablokery!

.. ...poziomie cholesterolu i jak ich nie odrzucić, a betablokery blokują też popęd seksualny więc nie ma się co zastanawiać tylko odpowiednia dieta, dobór witamin i mineralów, a sam organizm wróci do normy...

By-passy - jakie ryzyko?

.. ...Jakie jest ryzyko? Czy statystyki w ogóle podają dane o umieralności podczas tej operacji? Po jakim czasie człowiek jest na chodzie? Czy operację trzeba powtarzać? Czy po tej operacji człowiek jest w stanie dożyć długich, długich lat życia? Przepraszam jeśli moje pytania są nawine, ale..

Skąd wysokie trójglicerydy? 225 mg co robić? - Str. 4

.. ...pani sama sobie dawkuje statynę co 3 dzień i prozdrowotnie zjada „makrelę”, inna pani ma LDL poniżej normy i się martwi. Jakiś pan poleca otremby z wodą, bo jemu pomogły – przestał żreć i to mu pomogło… Ktoś radzi miód zamiast cukru, miód to prawie..

Skąd wysokie trójglicerydy? 225 mg co robić? - Str. 5

.. ...szkodliwe dla wątroby statyny,które uszkadzają wątrobę i mięśnie.Polecam stosowanie się ściśle do diety antycholesterolowej,naprawdę skuteczne,wypróbowane wśród znajomych i rodziny.Podaję przepis na pyszną pastę z makreli.Raz w tyg. kupić 2 makrele wędzone,dodać 2jaja na twardo..

Skąd wysokie trójglicerydy? 225 mg co robić? - Str. 6

.. ...przy duzym ruchu są statyny. Ponoć dobry na to jest ezetrol, ale cena niezła, bo 160, - za opakowanie. LDL 134, a całkowity 219 : ) ja też niestety mam problem z trójglicerydami ( 317mg/dl ). A mam tylko 16 lat. Staram prowadzić zdrowy tryb życia, ale cholesterol mam coraz wyższy. Ja tam..

Niebezpieczne dla życia skutki stosowania Prestarium - Str. 2

.. ...ogonie. W USA jest, ale w statystykach nie dostrzega siê go. W RFN jest notowany, ale w ilościach śladowych. Stanowi 0,34% enalaprilu, ramiprilu, lisinoprilu i captoprilu. W Polsce perindopril ( Prestarium ) jest nie tylko największym prilem, ale jednym z największych leków w..

Pulsowanie w brzuchu - Str. 2

.. ...trudne do wykrycia. Statystyki mówią iż 8 osób na 10 po 30 posiada przynajmniej jednego pasażera na gapę. Pozdrawiam. Hej. Mam to samo o czym piszecie, caly brzuch mi skacze w okolicy pepka po lewej stronie, trwa to jakies 4 miesiace. Myslalam ze to ciaza, ale po takim czasie bylo by juz..

Leki i nadciśnienie tętnicze IV stopnia

.. ...napisałeś że bierzesz jakieś statyny czy inne. Tylko pełna diagnostyka i specjalistyczna pomoc im szybciej tym lepiej. Pozdrawiam NADCISNIENIE A GORY! Witam. Moj mezczyzna ma nadcisnienie tetnicze i sztuczna zastawke czy moze bez problemu jechac na narty w alpy na wysokosci 2000 - 3000..

Cholesterol i triglicerydy

.. ...preparatów spotkało. Kurację statynami zaczynałem sześć czy siedem razy. Od razu mówię, że nic z tego nie wyszło. Nic z tego również z tego nie wyjdzie, bo mój organizm delikatnie mówiąc: nie toleruje tych preparatów. W użyciu były: SORTIS, ZOCKOR, jeszcze jakiś którego nazwy nie..

Dodatkowe skurcze - Str. 93

.. ...skurczów. To tak w ramach statystyk. Pozdrawiam ALL! XtrasystoliumChronicuS, popieram Cie bracie w 100% Witajcie! W najgorszych dniach mam kilkanaście tysiecy dodatkowych na dobę. Przyzwyczaiłam się po pięciu latach, pewnie tylko dlatego, że ( rzekomo ) te skurcze nie zagrażają życiu, są..

Dodatkowe skurcze - Str. 161

.. ...niestety moja miła Abi: )statystyki są nieubłagane. nie mówie ,że zasile te statystyki hehehe, cuda sie tez zdarzają, podobno. i jeszcze jedno Abiczku - tego się nie leczy: )jedynie się pacjentowi daje ulgę, wiesz - paliatywnie. na to nie ma leków: ) komu zapisać mojego zielonego..

Dodatkowe skurcze - Str. 281

.. ...2. Prowadziłeś raczej statyczny tryb życia? 3. Masz nadkwasotę żołądka, czy choćby czasami kwaśne odbicia? 4. Nadużywałeś kawy? 5. Uwielbiasz słodycze i zjadasz je w sporych ilościach? 6. Palisz tytoń? Jeżeli ktoś odpowie na powyższe pytanie negatywnie to może nie cukier odpowiada za..

Dodatkowe skurcze - Str. 290

.. ...jakiś lekarz zna jakieś statystyki w tym względzie to chętnie się z nimi zapoznam i ewentualnie zmienię swoje zdanie. Warto tu jeszcze podkreślić różnicę między tym co naprawdę jest dla nas dobre, a tym co jeszcze nie daje istotnych zauważalnych dolegliwości. Bo jeśli np. ktoś jeszcze..

Ablacja część II - mam małe tętno ale pracuję ile się da - Str. 2

.. ...lataniem samolotem. Statystycznie ujmujac, to najbezpieczniejszy srodek transportu, ale jak ma awarie lub jakas katastrofe, to zawsze wtedy ginie ( jest poszkodowanych ) wiecej istnien. Kazdy chyba sie boi, ze podczas takiego zabiegu moze sie cos stac. Ale chyba trzeba byc dobrej mysli,..

Oporne nadciśnienie - Str. 2

.. ...katujemy organizmów statynami, betablokerami, ani żadną inną chemią. Bardzo ważne jest zrozumienie przyczyn dolegliwości, a reszta jest już łatwa. Wielu czytelników omija i bagatelizuje tego rodzaju wpisy, jak ten, mój. Jakiż wielki popełniają błąd. Niewątpliwie, takie zachowanie..

Bajpasy - jakie ryzyko?

.. ...napisał prawdę takie są statystyki pani jest nalepszym dowodem ze nie zawsze musi tak być.i szczerze mówiąc ma pani szczęście przy cukrzycy że tak się wszystko skonczylo.wiem tylko że zależy to od tego jaką kto ma cukrzyce bo moja ciocia bierze insulinę od 30 lat i na operację..

Nadciśnienie? zawał? nerwica?

.. ...choresterol czyli na statynie do tego dochodzily aklotin przez rok i polokard 150 końska dawka którą mi zmniejszyli na acard 75, wizyty u kardiologa kończyly sie jest dobrze widzimy sie za pół roku.Więc poszedlem do zwyklego domowego lekarza który na pierwszej wizycie powiedział prosze..

Odstawienie tabletek na cholesterol a by-pasy

.. ...pszczelim proszę o poradę Statyny ( bo tak nazywają sie tabletki na cholesterol ) oprócz tego że zmniejszają cholesterol to jescze przciwdziałają powstawaniu blaszek miażdżycowych, więc jeżeli po odstawieniu leków poziom LDL i cholesterolu będzie wysoki( a HDL niski ) istnieje niestety..

Koszmary napadów lęku sercowego

.. ...tylko zapytać jakie są statystyki dotyczące takiej operacji zastawki.Byłbym wdzieczny za odpowiedz.Bo ja to widze marnie swoja przyszlosc.Trudno mi sobie wyobraźić taka operacje ... chyba czesto sie nieudaje ... ??? Hello! Bardzo się ciesze, że ktoś o tym pisze...ja tak jak ty również..

Wąskie naczynia krwionośne oka

.. ...lupę.Lekarze dawali mu statyny na cholesterol,ale po nich bolały go tak mięśnie,że nie mógł do tramwaju wśiąść.A CK - kinaza kreatyny podniosła się do 900 !!!Rzucił to wszystko,zmienił lekarza,doprowadził wątrobę do porządku i prawie codziennie pływa.Ruch spowodował schudnięcie [bardzo..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 13

.. ...ludzi, jest to zjawisko statystyczne!! No i teraz mam nadzieje puenta: Poszedłem na nowo do psychiatry, tym razem prywatnie. Ten od razu powiedział że nie da mi żadnych leków, a nerwica jest w 100% uleczalna. Chodze od dwóch miesięcy dwa razy w tygodniu na psychoabnalizę i wiecie co? W..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 22

.. ...nerwica nie jest chorobą statyczną tylko dynamiczną, na pewnym etapie choroby może pojawić się jeden objaw osiowy nerwicy i trwać jakiś czas albo nieustannie. Innym razem może wystąpić kilka rodzai objawów naraz. Cierpienie chorego można przyrównać do ciężaru głazu, który Syzyf wtacza na..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 99

.. ...jak musze wykonać coś statycznego. Dzisiaj postanowiłem machnąć sobie sztanga, ale po 1 minucie ból, ścisk w klatce, trzaski za uszami. Myślałem, że padne, a skutki tego czuje nawet do wieczora. Wchodzenie po schodach często wychodzi mi gorzej niż u starszych osób chociaż przed pierwszym..

Wysokie stężenie trójglicerydów poziom 717

.. ...- kinaza kreatyny po statynach wzrosła mu do 400,a po kolejnym miesiącu do 880!!! Odstawił i zastosował dietę wg.artykułu w internecie pt.,,Cholesterol i trójglicerydy * * S.Gromadzkiego.Dużo ćwiczy i stosuje nadal dietę.Schudł 7 kg,co nie jest bez znaczenia.Dziwi mnie ,że lekarze..

Operacja zastawek - najpoważniejsza z operacji?

.. ...nieznajomości przez nas statystyk co do ilości operacji tego typu przeprowadzanych w kraju każdego roku. Docierają do nas sygnały o tych przypadkach gdy coś poszło nie tak. I pewnie dlatego tak sie boimy. Nasza kardiologia i kardiochirurgia stoją na światowym poziomie. Operacje..

WPW a drętwienie kończyn, uderzenia gorąca

.. ...mysleć o sobie jak o czlowieku chorym, choć mam więcej niż statystyka przewiduje schorzeń. Gdyby jednak te dwie dolegliwo`ści byly do usunięcia na drodze ablacji, to bym się nie wahała! Serdecznosci Renika..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 36

.. ...było nikogo straszyć . Statystyka zdecydowanie stoi po stronie pacjenta . Jeśli operacja jest w trybie planowym nie powinno być komplikacji . Procedury są takie ,że Panowie lekarze , powinni dać z siebie to co najlepsze . ups ... odrobinka męskiego szowinizmu nie zaszkodzi . proszę być..

Nigdy wiecej marichuany

.. ...i nie pwołuj się na statystykę - która jest wyssana z palca - jesli już mamy się powoływać na zdanie lekarzy - to nasze zdanie jest takie - aby uznać - ,że 97% jakiejs populacji wyraża pewną opinię - to należałoby tą grupę przebadać - i o takową opinię zapytać - i to na grupie..

Życie po zapaleniu mięśnia sercowego - Str. 2

.. ...sporo ; ) na poniższe statystyki dot. narastania troponiny: wtorek - 20.05. - g. 6:00 - poziom T - i 6 wtorek - 20.05. - g. 10:00 - poziom T - i 11 środa - 21.05. - g. 5:30 - poziom T - i 21 czwartek - 22.05. - g. 12:30 - poziom T - i 44,6 dynamika: 1,25/h dynamika II: 0,51/h dynamika..

Życie po zapaleniu mięśnia sercowego - Str. 4

.. ...lekarza z Banacha. Wg. statystyk znaczna większość wykrytych przypadkó wychodzi z tego. Do tego jest mnóstwo przypadków ludzi którzy przeszli tę chorobę nie wiedząc o tym. Tak jak pisałem minęło już ok. 7 miesięcy od zdarzenia i po kolejnym rezonansie mam wyniki. Martwica cofnęła się w..

Życie po baypasach

.. ...gimnastyki Ograniczyć wysiłki statyczne ( dzwiganie , pchanie , pompowanie kół rowerowych , skłony itp ) . Czy dieta niskotłuszczowa nie wiem . Mi nie pomogła . Nikotyna nie wiem bo nigdy nie paliłem miałem założone 4 by - passy w zeszłym roku.Pytasz jak tata ma żyć.Przede wszystkim..

Obawy co do bypassów

.. ...jednak przyjać że organizm 50 - latka różni się od 70 - latka. Proponuję usunąć przyczynę.Najprawdopodobniej należy zmienić dietę i być może jeszcze cos.Preoponuję diętę przynajmniej zbliżoną do Gersona...

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 10

.. ...że powinnaś zażywać statyny, które stały się zlotym standardem w schorzeniach układu krażenia.( Zocor, Simvahexal, Tulip, Atoris )Powinnaś spróbować. Pozdrawiam wszystkich i życzę cierpliwości! Do Eluzyny! Nie chciałbym odpowiadać nieproszony, ale jeśli chodzi o cholesterol to często się..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 11

.. ...Markobe i Innych! Co do statyn nie mam zamiaru się spierać, ale pozwolicie, że pozostanę przy swoim zdaniu. Natomiast będę się spierał w sprawie czerwonego wina. Jest ono faktycznie znakomite jeśli schorzenie układu krążenia ma związek ze zmianami miażdżycowymi. Niestety jak każdy..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 13

.. ...wszystkich! Jeszcze o statynach. Swego czasu pisałem, że większość lekarzy zachwyca się statynami, a ja już czytałem, że pojawiają się wątpliwości. Przeczytajcie sobie artykuł we * Wproście * z 18 lutego. Pozdrawiam. Do basieńki Nie chcę negować,nie znam Twojego Rodzinnego ,może to nawet..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 38

.. ...Jeśli nawet jest taka statystyka to wcale nie powiedziane, że musisz być w tych 40% a nie w 60%. TO MOIM ZDANIEM JEST BEZCZELNOŚĆ !!! Aż mi ciśnienie podskoczyło. Ablacje ( dwie - każda z innej przyczyny ) były wykonane w SCCS w Zabrzu i jestem bardzo zadowolona. Przecież każdy organizm..

PDA u 2-latka

.. ...sie dowiedzieć jak - statystycznie - wygląda szansa na samoistne zamknięcie PDA u dwulatka. Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam Kolejne echo robione prywatnie nic nie da, rzadko w tych czasach dochodzi do pomyłek w tym badaniu. Jak już położą syna do szpitala to kardiochirurdzy zdecydują..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 21

.. ...jakiś trop: ) Czekam na statystyki!!! Do Alex: Ponoć nie ma głupich pytań tylko są głupie odpowiedzi. Więc spróbuje odpowiedzieć. Dwa razy miałem przeszczep płuc ( obu ). Za pierwszym razem po 4 latach nastąpił odrzut. Nie będę wnikał w szczegóły, ale wpłynęło na to wiele rzeczy. Tak jak..

Satro - nareszczie coś wiarygodniejszego od EKG

.. ...spoczynkowe wykrywa statystycznie ok. 10, EKG wysiłkowe ok. 30 a metoda Satro ok. 95 przypadków, jest przy tym nie inwazyjna i znacznie tańsza. Wszystkim, którzy mają dolegliwości w okolicach serca a mieli zrobione jedynie EKG ( spoczynek, wysiłek lub holter ), które nie wykazał żadnych..

Satro - nareszczie coś wiarygodniejszego od EKG - Str. 3

.. ...Proszę również pamiętać o statystykach, które mówią, że aż w 30% zawałów nie było wcześniejszych dolegliwości typowych dla choroby serca, a zawał był pierwszym i niestety często ostatnim objawem. I bynajmniej nie straszę Pana. Przy tym wyniku proszę jednak stosować profilaktykę i unikać..

Satro - nareszczie coś wiarygodniejszego od EKG - Str. 5

.. ...wynik B ). ( porównanie statystyczne SATRO w stosunku do SPECT wysiłkowego. Tutaj znajduje się opinia prof. A. Dąbrowskiego. Aby przerwać w końcu wasze napastliwe posty typu: * Dopóki nie ma takich jednoznacznych wyników z obiektywnych źródeł nie związanych z firma czerpiąca z metody..

Rehabilitacja po operacji zastawki aortalnej

.. ...podnoszenia dzieci, wysiłków statycznych wiążących siez bezdechem i jego następstawami : pchania np zepsutego auta, wózka dziecięcego czy wózka z zakupami, zmiany koła w samochodzie, pompowania ręczna pompka, odgarniania mokrego sniegu, otwierania okien w pociągu itp. zbyt zimnych,..