Stend

Jestem świeżo po zawale serca

.. ...odstąpiono od założenia mi stendów, wybierając bardziej radykalne rozwiązanie By - passy, badanie wykazało zatory LAD w segm. proksymalnym zmiany przyścienne w segmencie środkowym zwężenie do 70 % za zwęzeniem mostek mięśniowy Diag 1 istotne zwężenie w odcinku środkowym, LCX w w segm...

Koronografia - ryzyko i strach? - Str. 2

.. ...serce i wszczepiono Mi stend Apolo po trzymiesiecznym odpoczynku natychmiast podialem prace jako kierowca w trnsporcie ciezkim polecam szpital w Bytomiu od lat nie czulem sie tak doskonale Mam pytanie. Moj ojciec bedzie mial niebawem koronografie. Badanie jest w poniedzialek. w sobote..

Koronografia - ryzyko i strach? - Str. 6

.. ...nie tak, że być może stend się nie przyjął, albo kolejna żyła zapchana, bardzo się boję...w tamtym roku stend zakładany był w celu ratowania życia, mama pojechała na zabieg w trakcie zawału, w tym samym dniu zmarła młoda dziewczyna dziewczyna osieracając trójkę dzieci...to jest..

Koronografia - ryzyko i strach? - Str. 7

.. ...prawdopdobnie z zalozeniem stendu, sugerowali tez założenie by - pasów, ale mama odmówiła. W pierwszy dzien pobytu, jedna z pacjentek z sali, w ktorej lezy mama wrócila z zabiegu z powikłaniami, reanimowali ją, dostawała zastrzyki, wymiotowała,ale po jakims czasie doszla do siebie, moja..

Zabieg - stenty wieńcowe

.. ...wyzszy. W moim przypadku stend i ten zabieg urarowal mi zycie. Pozdrawiam i powodzenia!! Mój mąż ma wstawione 3 stenty w sercu, czuje się świetnie, od zabiegu minęły trzy lata. Witam.Jest to zabieg,ale jednak na tetnicy wiencowej. Wszystko bedzie ok. Mam stent od 1.5 roku, spoznilem sie..

Choroba niedokrwienna przy cukrzycy, nadciśnieniu i wstawieniu stenta

.. ...temu mialem wstawianego stenda - zwezenie tetnicy uda. po badaniach kardiologicznych stwierdzono przerost lewej komory serca.czy grozi mi choroba niedokrwienna? Musze pana zmartwić, ale na pewno tak. Po pierwsze ma pan cukrzycę, po drugie nadciśnienie no i jeszce ta miażdżyca tętnicy..

By-passy po 50-tce, ile można jeszcze żyć?

.. ...czuje sie swietnie.pozdrawiam Witam, cztery by * passy w wieku 52 lat ( 1997 r ) zrobione w Krakowie pod kierunkiem prof. Sadowskiego. W 2003 r balonikowanie bez stendów. Na razie jest dobrze. Pozdrawiam...

Tętniak aorty piersiowej - Str. 5

.. ...aorty zakładali jej stend graf. jutro bedą ją wybudzać straszne jest to czekanie ............ a mamy jeszcze 12 dniowe dzidzi......... pierwsze wyczekane ufff ciężko Witaj Tomku , nie martw się trzymamy kciuki za WAS , na pewno wszystko będzie dobrze . Napisz co tam u Was , jak..

Szukam wsparcia - tachycardia, nadciśnienie, trójglicerydy - Str. 2

.. ...serca i mam wstawioiny stend. Prawdopodobnie spowodował go długotrwały stres. Dlatego chcę powiedzieć że stres jest zabójczy i powinniscie sobie z tego zdawać sprawę. mam 27lat, i tech wykryto u mnie tachycardię i migotanie przedsionka:( właśnie wróciłam ze szpitalam, zupełnie nie wiem,..

Moja przygoda z zawałem serca cz. V

.. ...odstąpiono od założenia mi stendów, wybierając bardziej radykalne rozwiązanie By - passy, badanie wykazało zatory LAD w segm. proksymalnym zmiany przyścienne w segmencie środkowym zwężenie do 70 % za zwęzeniem mostek mięśniowy Diag 1 istotne zwężenie w odcinku środkowym, LCX w w segm...

Unknąłem wszczepienia By-passów

.. ...odstąpiono od założenia mi stendów, wybierając bardziej radykalne rozwiązanie By - passy, badanie wykazało zatory LAD w segm. proksymalnym zmiany przyścienne w segmencie środkowym zwężenie do 70 % za zwęzeniem mostek mięśniowy Diag 1 istotne zwężenie w odcinku środkowym, LCX w w segm...

Renta a zawał serca

.. ...angioplastyce z wstawieniem stenda.Mam jeszcze jedna tętnicę OM ekscentrycznie zwężoną 60 - 70 % i dużą nieusunietą skrzeplinę w tej co miałem zabieg.Czuję się nieżle chociaż robię wszystko powoli ale czasami kręci mi się w głowie.Moje główne peytanie.Jaka szansa na rentę???? marco2000..

Stenty - ile życia po wstawieniu stentów?

.. ...przyjaciela, który mimo stendów prowadzi normalny tryb życia i ma się w porządku. Myślę, że można z nimi przeżyć jeszcze wiele lat, wszystko zależy od podejścia i od zadbania o swoje sprawy codzienne. Tak, żeby człowiekowi, w miarę możliwości, jak najbardziej grało we wszystkich sprawach..

Koronografia - mam pytanie - ktoś sie na tym zna?

.. ...najwezszym miejscu wstawicc stend czyli sprezyke ktora utrzymuje odpowiednia szerokosc przeplywu krrwi a tym samym lepsze dotlenienie serca . Jesli Masz jakies pytania pytaj ja juz kilkakrotnie mialam to robione Teresa dziękuje a wiesz co to moze byc to act czy atc Nie wiem to skrot..

By passy Anin i rehabilitacja po operacji

.. ...zakladaja bay passy czy stendy. bardzo prosze o wszelkie informacje na ten temat i jaka nalezy podjac rehabilitacje po. wielkie dzieki!! Witaj! Ja miałem operację serca w Aninie w 1986 r. - założono mi wóczas 4 by - passy. Wytrzymały 12 lat, teraz jeden się zamknął i udrożniono tętnicę..

Sanatorium po zawale serca

.. ...szpitalu i wstawieniu stenda dostałem skierowanie na rechabilitację - 3tygodnie.To jeszcze moge skorzystac z sanatorium uzdrowiskowego? Odpiszcie proszę. a czy korzystanie z sanatorium jest korzystniejsze niz dochodzenie na zabiegi w miejscu zamieszkania do osrodka rehabilitacyjnego? Miś..

Zwolnienie - prawie zarzymanie akcji serca i nadrabianie strat

.. ...zwezona , wiec wstawiono stend,stwierdzono zawal serca NSTEMI .Serce po paru dniach sie uspokoilo,lecz bole w mostku pojawily sie ponownie.Trafilem ponownie do szpitala, koronarografia pokazala zmiany w CX,zdiagnozowano spazm naczyniowy.Zastosowano dilzem,betaloc..

Reanimacja trzykrotna - Str. 2

.. ...mam wstawiony jeden stend...miesiąc byłam tam w szpitalu, potem już w Polsce w sanatorium. Sporo czasu już upłynęło, czuję się dobrze, kondycja coraz lepsza,jestem pod opieką kardiologa, łykam leki. Pozdrawiam i zdrowia życzę!!! Tak, miewam problemy, jakieś obawy, strachy...co jakiś czas..

Reanimacja trzykrotna - Str. 3

.. ...zdrowka duzo,pozdrawiam... Stend może zarosnąć oczywiście, a le to poczujesz ponoć...bóle, zadyszka...mam nadzieję, ze jesteś tu pod opieką kardiologa...ja bym skonsultowała te bóle!!! Znam ludzi którzy przeszli zawał kilkanaście lat temu i super się czuja...a nawet ok 30 lat temu i też..

Operacaj stenoza aortalna, bajpasy u 78 latka

.. ...otworzą, może zrobliliby stendy, ale to póżniej. Najpierw byłam pozytywnie nastawiona do operacji, wtedy jeszcze nie było wiadomo o bajpasach. Ale teraz jak poczytałam jakie naprawdę jest ryzyko to już sama nie wiem. Nie wiem czy jest sens żeby ponosił takie dodatkowe cierpienie i..

Interpretacja wyników badań

.. ...po koronarografii ( 1 stend ). MAM 46 LAT. LK 42 MM LP 34 MM PK 25 MM TLK 10 MM PMK 10 MM ZASTAWKI - NORMA - ODCHYLENIA IM I DUŻE NACZYNIA NORMA - ODCHYLENIA SZER AORTY 3.1 CM KURCZLIWOŚĆ NORMA - ODCHYLENIA AKINEZA KONIUSZKA ORAZ PRZYL. SEGM. ŚCIANY PRZEDNIEJ I PMK EF OK. 40 - 45%. INNE:..

Czy to udar mózgu? po zawale i zakrzepie w stencie

.. ...zawałowymi. Okazało się, że w stendzie powstał zakrzep krwi. Ale tym razem doszło do reanimacji i niestety nie wiem ile trwała. Ponownie wykonano koronografię. Tata 5 dni był w śpiące. Po wybudzeniu ma problemy z wykonywaniem ruchów i mową. Mamy prywatnego rehabilitanta, więc z dnia na..

Kwalifikacja na zabiegi po zawale serca

.. ...zgadzasz sie na zabieg stendy ratuja zycie kiedys ludzie umierali a teraz jest szansa na w miare normalne życie od czterech lat mam trzy stendy . życzę zdrowia kochany ,po pierwsze już od jutra zacznij stosowac dietę obniżającą cholesterol.Napisz,,Jak obniżyc cholesterol * * i tam masz..

Kwalifikacja na zabiegi po zawale serca - Str. 2

.. ...wytłumaczenie mi roznicy ( stendy ,Bajpasy ,rozrusznik serca ,kiedy sie stosuje i co jest najlepsze ,bo lekarz oczywiscie przy wypisie polecał siebie tzn prywatny Gabinet ale nie jest on Spec Kardiologiem jedynie Z - ca ordynatora Wydz Wewnetrznego na ktorym lezałem .Oczywiscie jestem..

Czy koronografia, stenty są konieczne?

.. ...zawsze :koronografia i stendy daja efekt ? mysle ze nie nie zrozum mnie zle ja po prostu obawiam sie kazdego zabiegu ,jesli teraz mam wyrownanane cisnienie to czy jest to:konieczne czyli koronografia i inne zabiegi nie ma jednoznacznej opini w tej sprawie i tez stad moje obawy ,ja wiem..

NISKIE TĘTNO

.. ...tetnie 35 w stanie spoczynku tętno wynosi 56 po przejsciu kilku kroków np z pokoju do łazienki spada do 34 nie chce isc do lekarza czy to coś groznego Nie wygląda to dobrze, koniecznie idźcie do lekarza...

Problemy po zawale i stendach

.. ...szpitalu koronografię i 2 stendy. Po tym zaczęły się problemy z mamą. Na drugi dzień po koronografii i stendach mama dostała lekkie niedotlenienie , niby od wysokiego cholesterolu. Zaczęła mówić od rzeczy, wykonywać dziwne rzeczy.Np. spakowała swoje rzeczy mówiąc, że wychodzi ze szpitala..