Stendy

Angioplastyka (PTCA)

.. ...zadecydować o założeniu STENT - u. Angioplastyka polega na wprowadzenia specjalnego cewnika z balonikiem do tętnicy wieńcowej z przewężonym światłem. Cewnik z balonikiem wprowadzany jest przez nakłucie w tętnicy udowej ( w przypadku dużych zmian miażdżycowych w tych naczyniach można..

STENT

.. Stent jest to jest to niewielkich rozmiarów sprężynka, wprowadzana do tętnicy wieńcowej na balonie stosownym podczas angioplastyki ( PTCA ). Stent jest tak zaprojektowany aby po wypuszczeniu powietrza z balonika pozostawał otwarty. Konstrukcja stentu przypomina rusztowanie, które wykłada wewnętrzną..

Sztuczne zastawki serca

.. ...nadmiernego zwężenia ( stenozy ) lub niedomykalności, które powodują zaburzenia hemodynamiczne. Uszkodzenie zastawek może mieć miejsce w przypadku gorączki reumatycznej, wad wrodzonych serca lub infekcyjnego zapalenia wsierdzia. Uszkodzenie zastawek może być również wynikiem uszkodzenia..

Przezskórna walwuloplastyka zastawki pnia płucnego

.. ...jest jej zwężenie ( stenoza ). Przezskórna walwuloplastyka zastawki pnia płucnego polega na wprowadzeniu specjalnego cewnika zakończonego balonikiem do prawego serca. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Pacjent leży na stole, a do jego żyły udowej w prawej pachwinie..

Brachyterapia wieńcowa

.. ...promieniowania. Wszczepienie stentu może zmniejszać możliwość restenozy, lecz nie zapobiega jej wystąpieniu. Brachyterapia wieńcowa jest ostatnim osiągnięciem w leczeniu choroby niedokrwiennej serca i zapobieganiu restenozy w poszerzonych tętnicach; wykazano, że jej stosowanie istotnie..

Chromanie przestankowe

Chromanie przestankowe

.. ...ostateczności należy wcześnie rozpocząć leczenie. Metodą z wyboru jest chirurgia naczyniowa - wszczepianie stentów ( jeśli umożliwiają to warunki anatomiczne ) lub protez naczyniowych omijające zwężenia...

Próba wysiłkowa

Próba wysiłkowa

.. ...( balonikowanie lub stentowanie naczyń wieńcowych ). Próbę wykonuje się także w toku diagnostyki nietypowych bólów w klatce piersiowej oraz u chorych po wszczepieniu stymulatora serca i w przypadku niektórych wad zastawkowych. Pacjent na 3 godziny przed badaniem nie powinien jeść ani..

Tętnice wieńcowe

Tętnice wieńcowe

.. ...na ewentualne jednoczasowe udrożnienie tętnicy przy pomocy balonoplastyki lub stentu. W przypadku znacznego lub całkowitego zamknięcie pewnego odcinka tętnicy wieńcowej można wykonać operację by - pass...

Szmery w sercu

.. ...korelować z nasileniem wady - konieczne jest badanie ECHO. Coraz częściej zdarza się, że szmery nad sercem dorosłego człowieka są związane z pozostałościami po wrodzonych wadach zoperowanych w dzieciństwie...

Niedomykalność zastawki trójdzielnej

.. ...nadciśnienia płucnego lub stenozy pnia płucnego. Duża sześć osób z przypadkowo wykrytą śladową niedomykalnością trójdzielną, nie prezentuje żadnych objawów klinicznych. U tych ludzi, jeśli nie współistnieją inne wady serca, nadciśnienie płucne ani inne poważne choroby, wystarczy..

Zwężenie zastawki trójdzielnej (stenoza zastawki trójdzielnej)

.. Stenoza zastawki trójdzielnej ( zwężenie zastawki trójdzielnej ) jest rzadką wadą serca. Występuje na skutek uszkodzenia płatków zastawki ( zrośnięcie się płatków brzegami ) w przebiegu choroby reumatycznej serca. Może być także spowodowana obecnością nieprawidłowej masy w prawym przedsionku ( śluzak,..

Przewodozależny przepływ płucny

.. ...we wrodzonej ciasnej stenozie lub atrezji ( zarośnięciu ) zastawki płucnej. Prawa komora nie może przepompować krwi do pnia płucnego, możliwe jest za to cofnięcie się krwi z aorty do naczyń płucnych i w ten sposób ominięcie przeszkody. Innym przykładem wrodzonej wady serca z..

Przewodozależne przepływ obwodowy

.. ...podprzewodowa ), wrodzona stenoza zastawki aortalnej lub wrodzony ubytek łuku aorty. Możliwa jest też wrodzona wada budowy samej komory, sytuacja taka nazywany jest wrodzonym niedorozwojem lewego serca. W przypadku koarktacji aorty, pewien odcinek tętnicy jest znacznie zwężony. Utrudnia..

Leczenie chirurgiczne niedokrwienia kończyn dolnych

.. ...balonie umocowany jest STENT, który pozostaje w tętnicy i ma na celu zapobieganie jej ponownemu, szybkiemu zwężeniu. Niestety czasem stenty również mogą zarosnąć. Inną metodą leczenie operacyjnego zwężeń tętnic kończyn dolnych jest wszczepienie przeszczepów naczyniowych. Technika..

Zespół Lerischa

Zespół Lerischa

.. ...tętnice od wewnątrz za pomocą cewników z balonikami oraz zakładania stentów. Przy krytycznych zwężeniach konieczne jest obejście niedrożnego odcinka tętnic za pomocą przeszczepu naczyniowego lub sztucznego...

Wegetacja (skupisko bakterii i komórek zapalnych)

.. ...niedomykalności lub stenozy ( zapalna zlepienie się płatków ) zastawek. Jeśli wegetacje są duże i ruchowe, stwarzają dodatkowo ryzyko wystąpienia epizodów zatorowych. Zaburzenia przepływu krwi wywołane obecnością wegetacji bakteryjnych zwiększają tendencję krwi do krzepnięcia. Skrzepliny..

Ultrasonografia wewnątrzwieńcowa

.. ...przed planowanymi zabiegami na naczyniach wieńcowych. Dostarcza też istotnych informacji na temat budowy ścian tych naczyń, składu ewentualnych blaszek miażdżycowych oraz stentu, jeśli taki jest obecny...

Mostki mięśniowe

.. ...mostków mięśniowych są leki beta - adrenolityczne. Czasem stosuje się także blokery kanałów wapniowych. W ciężkich przypadkach można zaopatrzyć zmienioną tętnicę w stent lub przeprowadzić zabieg by - pass...

Pionierskie badanie polskich kardiologów

.. ...efekty wszczepienia stentu i by - passów u pacjentów z chorobą pnia lewej tętnicy wieńcowej, przeprowadził polsko - amerykański zespół kardiologów i kardiochirurgów. W badanie na grupie 105 pacjentów było zaangażowanych kilka ośrodków, przede wszystkim Polsko - Amerykańskie Kliniki Serca..

Metoda OCT na zawał serca

.. ...terapię, rodzaj używanego stentu ( niewielkich rozmiarów sprężynka, umieszczana wewnątrz naczynia krwionośnego w celu przywrócenia drożności naczynia ) oraz techniki wyłapujące skrzeplinę. Jak dodał Dudka, obecnie ultrasonografia jest obecnie dostępna we wszystkich ośrodkach akademickich..

Prace nad bezpieczniejszymi stentami wieńcowymi

.. ...nad unowocześnieniem stentów wieńcowych stosowanych u osób z chorobami układu krążenia - informuje dr Tomasz Ciach z LIB. Jak wyjaśnił, zastosowane w stentach polimery nowej generacji - wydzielające leki i zbliżone budową do naturalnej wyściółki naczynia krwionośnego - zminimalizują..

Nordic Walking w rehabilitacji chorób serca

.. ...pacjentami. Korzystają ze stentów, kardiogramów czy defibrylatorów, ale ich komfort życia nie jest najlepszy. Mają się oszczędzać, czytać gazety w domowym zaciszu czy wyjść na spacer niedaleko od domu - mówił Banasiak. Prof. Piotr Ponikowski, kardiolog ze szpitala wojskowego dodał, że..

Nowy budynek Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu

.. ...pozaustrojowym, 3.848 zabiegów koronarografii ( cewnikowań serca i naczyń krwionośnych ), 2.257 angioplastyk ( udrażnianie zwężonej lub zamkniętej tętnicy wieńcowej ) i założono 2.894 stentów. Nauka w Polsce PAP..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 6

.. ...bardzo sympatyczny dr Stenka zGdanska Czytam, czytam ...i resztki włosów stają mi na głowie. Nawet 24 GODZ NA PLECACH, bez ruchu. Z innych relacji opisujących ablację wiem że może to być 6 , 12 godz . Ostatnio przechodziłem koronarografię i leżenie przez 6 godzin na wznak nieźle mi..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 15

.. ...wolę niedomykalność od stenozy. I wielkie dzięki, że mnie naprowadziłaś na Pana doktora. Pozdrawiam Ola Chyba tylko kobieta potrafi zrozumieć lęk drugiej kobiety o jej własne , chorujące dziecko. mężczyźni podchodzą do tego bardziej racjonalnie i chłodniej, kobiety mają w sobie tyle..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 57

.. ...przynajmniej jest po wstawianiu stentów. Jak ktoś robił to w szpitalu A, to szpital B odsyła znowu do A. Pewnie z jakichś względów tak jest też i w interesie pacjenta. wiolu - edytka dobrze podpowiada, warto zrobić EKG w momencie, jak będziesz zle się czuła, lekarzom to może pomóc w..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 60

.. ...będzie nadzorował dr Stenka ze Szczecina ( czytałam same pochlebne opinie o tym doktorze ), ale w szpitalu w Elblągu - będzie to pierwszy tego typu tutaj przeprowadzany zabieg. Dam znać jak przebiegła ablacja. Trzymajcie kciuki! Witam - do asias - trzyam kciuki - będzie wszystko dobrze..

Operacja zastawki aorty

.. ...www.drivehq.com/file/df.aspx/publish/stentor/PublicFolder To jest adres gdzie mozna sciagnać poradnik jak życ ze sztucza zastawką poczytaj warto napewno się przyda Moj mail to kdz408@o2.pl. Jak masz jakieś szcegółowe pytania to smiało pisz. Pozdrawiam i życzę zdrowia Witam, mój..

Operacja zastawki aorty - Str. 2

.. ...miałeś niedomykalnośc czy stenozę zastawki aortalnej ? Czy przez te lata przed operacją odczuwałes jakies dolegliwości ? Mój syn dośc szybko się męczy, choc jak czytam co piszesz to się uśmiecham. jJst młodszy bo ma 12 lat , ale kocha jazdę na rowerze, rolkach, deskorolce, nartach...

Częstoskurcz - ablacja - Str. 12

.. ...tego samego doktora Stenke tylko ja mialam w Szczecinie wykonana Czesc Tomasz ciesze sie ze wszystko pszlo ok mielismy wykonana ablacje przez tego samego dr Stanke tylko ze ja mialam wykonana w Szczecinie wspanialy czlowiek odezwij sie jeszcze jak sie czujesz pozdrawiam Mam pytanie, czy..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 58

.. ...ablację. Ma ją robić dr Stenka z Gdańska. Jestem przerażona. Nie wiem co robić.Nie wiem czy syn nie jest za mały na ablację. Z tego co wiem chyba zalezy to od potrzeby u danego pacjenta a nie od wieku ,ale leiej zeby chlopcu przerwali to niz milaby sie meczyc ja milam od dziecka i..

Bajpasy po zawale serca i przy cukrzycy

.. ...jak ja.Zycze wszystkiego najlepszego. Witam. czy mogłabyś napisać,czy wszystko się udało?Mój tato ma 54 lata,7 razy miał stenty robione i nie chce się zgodzić na bypassy,bo się boi.ma cukrzycę typu 1...

Echo serca - Str. 2

.. ...odcinkowej i nic poza tym Stenoza mitralna powinna byc zdiagnozowana w echo , ale zaburzenia relaksacji moga wystepowac przy zaburzeniach rytmu serca A lewy przedsionek? Czy jest fala niedomykalności? jesli jest to jedyny nieprawidlowy parametr nie przywiazywalabym wielkiej wagi , poza..

Echo serca - Str. 7

.. ...nie wskazuje na ciężka stenoze , z kolei gradient może być podwyższony dodatkowo z powodu niedomykalności. Umiarkowanie powiekszony LP9zapewne mama ma migotanie przedsionkow ) , frakcja wyrzutowa nieco obnizona i cechy nadcisnienia płucnego , ktore jest wynikiem wady mitralnej. Z tego..

Echo serca - Str. 8

.. ...streptokinazą, a potem był stent i kilka lat w miarę normalnego życia. Parę przypadkowych ale mocnych sercowych ekscesów wpędziło mnie w depresję lękową z której już dwa razy wyciągała mnie półroczna kuracja Cipramilem. Niedawno zacząłem ją po raz trzeci. Od dłuższego już czasu czułem..

Echo serca - Str. 14

.. ...wiec jesli leczenie stenozy mitralnej to raczej operacyjne Olu zastawki wymienia sie nie tylko z powodu niedomykalności ale i to częsciej z powodu stenozy ) Widzisz Conko co to fachowiec, tylko spojrzy na rząd zaczarowanych cyferek i wie. Dziękuję za zamieszczenie linków do artykułów nt..

Migotanie przedsionków - Str. 2

.. ...wzbogaceniu diety pacjentów po stentowaniu tętnic o tłuszcze nienasycone:EPA,DHA alkiloglicerole, skwalen zawarte w preparatach BioCardine i Biomarine. Wyniki to obniżenie cholesterolu stabilizowanie blaszki miażdżycowej,zmniejsza arytmie komorową zmniejsza migotanie przedsionków...

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 19

.. ...normie, nawet w tym stenie co opisalam wyżej, czasem odczuwam uderzenia serca ale przeważnie jak sie zmęcze, a męczy mnie np przejście kilku schodków lub szybszy spacer:( tak wogóle to mógł by mi ktoś wyjaśnić co to jest nerwica lekowa czy jakoś tak? bo słyszałam że to często toważyszy..

Najpierw stent potem rozrusznik

.. ...którym wyszło już coś nie tak .potem założono mu na 24 godz holtera.po tym badaniu wyszło ze ma 1 sekundowe zatrzymania akcji serca.zadecydowano o założeniu rozrusznika.czy miał ktoś podobną sytuacje...

Stent to zło?

.. ...decyzję o założeniu stentów. Muszą być założone od razu podczas pierwszej koronorografi, ponieważ mama nie może mieć podawanego kontrastu dwukrotnie w małym odstępie czasu. Mama ma arytmie komorową, ataki dodatkowych skórczy ok 2x w tygodniu, głównie po wysiłku. Obecnie nie może nawet..

Zawał serca i aktywne życie

.. ...balonikowanie i zalozono CYFHER Stent ,stalowa pokryta polimerem rurke .W srode wrocilem do domu i aktywnego zycia ,nie wiem czy powinienem .W nastepny poniedzialek wizyta u lekarza.Pierwszy raz w szpitalu w USA ale z jakiego powodu!Czytam , ze istnieje duze prawdopodobienstwo kolejnego..

Chelatacja - Str. 18

.. ...od problemu? Bypassy, stenty też zarastają! Co to za specjalista, który nie chce słuchać pacjenta?! Co to za specjalista, który nie chce czytać literatury innej, niż tę narzuconą przez zwierzchników lub ff? Co to za specjalista, który wyśmiewa tego, który mówi mu, w jaki sposób sobie..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm

.. ...Miałam skandaliczną stenozę z niedomykalnością AO, przerost lewego serca i przegrody, a co za tym idzie niedotlenienie i niewydolność krążeniową. Zostałam odesłana do ŚlCChS w Zabrzu, gdzie leczę się do dzisiaj na kardiologii dziecięcej ( a jak!: ) ). Najpierw ( styczeń * 98 ) zrobili mi..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm - Str. 2

.. ...operacji - niedomykalność , stenoza ? Pozdrawiam Ola Witam Olu. Przyczyną tej operacji jest wrodzona wada zastawki tzn. niedomykalnosć. Sam niewiem czy juz mam poddać sie tej operacji czy też nie. Lekaż w Rzeszowie powiedzial mi że jeszcze moge poczekc 5 do 10 lat. ale ostatnio..

Operacja zakładania bajpasów i wymiana zastawki - Str. 3

.. ...zawał - koronografia i stent. Powrót do domu na tydzień i znowu w ten poniedziałek został zabrany, ponieważ zapalenie płuc powodowało straszne duszności. Nie mógł wejść po schodach, bo zaraz się robił słaby, blady i miał duszności. W wtorek stracił przytomność i był reanimowany. Dziś..

Po ablacji - Str. 2

.. ...arkonskiej wykonywal dr stenka z gdanska pani ireno miala pani wyznaczona ablacje na 22 02 20006 czy jest juz pani po zabiegu pytanie do kasi mialam robiona ablacje 2 miesiace temu mialam napadowe migotanie przedsionkow ablacja nie prowokowala napadow tachyarytmi,natomiastniektore..

Brak polepszenia po koronarografii i stentach

.. ...pomogło ma w sobie 4 steny ( nie wiem czy fachowo pisze )nadal występuja ataki nasilaja sie bardzo czesto chce sie dostać do Ochojca do bardzo dobrego lekarza może mi ktoś kogos polecić...BARDZO PROSZE ZOSTAŁO NAM BARDZO MAŁO CZASU..... 4 tygodnie temu wyszłam z Ochojca - jestem po..

Ablacja - Str. 10

.. ...będzie nadzorował dr Stenka ze Szczecina, ale w szpitalu w Elblągu - będzie to pierwszy zabieg tego typu tutaj przeprowadzany. Dam znać przebiegła ablacja. Trzymajcie kciuki! witam wszytskich Moj syn ma 11 lat i przeszedl ablacje 16.02.09 w Krakowie w szpitalu U.J na Kopernika Zabieg..

Po bajpasach - Str. 2

.. ...angioplastyka i wstawienie 2 stentów. Uważam, że w każdym przypadku przebieg choroby i operacji jest zupełnie inny. Pozdrawiam Witam!Ja przeszłam operację na otwartym sercu w marcu.Też niektóre osoby tak przechodziły.Podobno to jest normalne,gdyż pózniej zachowywały się normalnie.Więc..

Po bajpasach - Str. 3

.. ...pytanie meza,czy zaloza stent,lekarz odpowiedzial, ze do bypasow stentow sie nie zaklada. Bylismy tym bardzo zdziwieni i do dzis nie wiem czy to prawda. Dlatego,gdy dzis przeczytalam wiadomosc Heli z 17 grudnia,08r.korzystam z okazji i jeszcze raz o to pytam. Maz byl operowany w..

Po bajpasach - Str. 4

.. ...Zabezpieczają mnie tyko stenty, a w zasadzie lewą komorę. Obecnie zostałam zakwalifikowana do leczenia zachowawczego. Oprócz leków ,które brałam mam utrzymany w dalszym ciągu effox long 50 mg i dołożony Preductal 2x1 . Serdecznie pozdrawiam Uprzejmie proszę o pomoc, a dokładnie o..

Po bajpasach - Str. 5

.. ...prawda? Ale dobrze,ze te stenty spelniaja swoje zadanie.CZy wyznaczyli Ci termin nastepnego badania?, bo moj maz jeszcze nie byl od tamtego czasu. Zapisze go sama i moze przekonam do pojscia, chociaz bez koronografii,to co oni moga mu powiedziec, a na nastepny zabieg napewno sie nie..

Kardiolodzy na temat chelatacji

.. ...angioplastyce ( bez stentów, bo jest zbyt mały prześwit tętnic wieńcowych ) iczułem się jak wrak. Ostanio poddałem się chelatacji, jestem po 10 wlewach i czuje się świetnie, wróciły mi siły ( mogę wejść na II piętro bez odpoczynku ) i wróciła wiara do życia! Gdzie jest więc to..

Jestem świeżo po zawale serca

.. ...odstąpiono od założenia mi stendów, wybierając bardziej radykalne rozwiązanie By - passy, badanie wykazało zatory LAD w segm. proksymalnym zmiany przyścienne w segmencie środkowym zwężenie do 70 % za zwęzeniem mostek mięśniowy Diag 1 istotne zwężenie w odcinku środkowym, LCX w w segm...

Niedomykalność aortalna +++

.. ...to wrodzona krytyczna stenoza aortalna, w 98 roku przeszłam balonikowanie, w wyniku czego pojawiła się niedomykalność, która to bardzo szybko się pogłębiała. Dwa lata później miałam już nową zastawkę ; ) Pozdrawiam, napiszę wieczorem! Wreszcie właściwa osoba na właściwym miejscu : - )..

Chelatacja uwagi, spostrzeżenia pozytywne i złe

.. ...zawale z wszczepionym stentem!!! Witam, myślę, że szczęśliwie zakończył Pan zabiegi chelatacji i zechcę podzielic się opinią o jej skuteczności. Na tym forum jest post Pana Leszka Wijasa z 26. 12. 2005 roku pod tytułem Chelatacja, gdzie piszę o metodzie jako nieskutecznej. Pana wypowiedź..

Koronografia czy bay-pasy?

.. ...czasami angioplastykę( poszerzenie żył i tętnic lub wstawia stent ).Koronarogafia nie wyklucza by passów a jej wynik czasami stanowi wskazanie do pomostowania tętnic( czyli tzw by - passów ).Życzę zdrowia...

Pytania do lekarza, bo to bigeminia z Holtera?

.. ...Zapewne ma wszepiony tzw. stent do naczynia wieńcowego - co wazne - dobra profilaktyka p/zakrzepowa ( na pewno kwas acetylosalicylowy na stałe ) ticlopidyna , a najlepiej plavix ( ale wada diabelnie drogi ) co najmniej miesiac ( niektorzy zalecaja rok ) po zabiegu. Przy migotaniu..

Koronarografia, gdzie? jakie skutki? lek prestarium

.. ...próba wstawienia mi stentów, niestety z przyczyn anatomicznych jest to niemożliwe. Profesor Grajek z Poznania, jest świetnym lekarzem, ale i on rozkładal ręce widząc mnie znów w szpitalu. Dziwił się, że jeszcze nie jestem po by - passach....A ja się właśnie tego panicznie boję. W ub...

Pulsowanie w brzuchu - Str. 2

.. ...Czy miałaś wszczepiany stent czy podcinane węzidełko? A w ogóle to jakie miałaś objawy? U mnie to jest ogólne * klapnięcie * i duży spadek odporności. P. doktor bardzo namawia mnie na te operacje ale ja się waham i oczywiście strasznie boję. W necie jest niewiele info bo jest to coś..

Częstoskurcz komorowy - Str. 2

.. ...angioplastyki ( mam zalozone 3 stenty ) nic sie nie poprawilo. Napady mam srednio raz w tygodniu i trwaja po kilka godzin,biore cardarone,rytmonorm,betalok itp i nic nie pomaga.Zawsze musze byc umiarawiana w szpitalu kroplowka.Juz nie chce mi sie zyc. Jak z tym walczyc,jak przerwac..

Operacja bajpasy

.. ...) w tym 2 - lata ze stentem na jednym z by - passów. Z oryginalnie wszepionych jeden nie przyjął się wcale ... drugi zatkany w 90% udało się * podeprzeć * stenetem .. dwa pozostałe są zatkane chyba w 50%. Przez pierwsze 9 lat było dobrze ... potem co jakiś czas zdarzają się * wpadki * z..

Ablacja w Gdańsku

.. ...Szczecinie ale wykonywal dr STENKA z Gdanska nie wiem czy ten sam hej w tamtym roku lezalam w gdansku o maly wlos bym zgodzila sie na zabieg jest okropnie.szpital i personel jest ochydny czytalam o szpitalach ktore wykonuja te zabiegi w polsce podobno najlepszy jest w warszawie .choruje..

Interpretacja koronarografii

.. ...drugiej godzinie bólu stenokardialnego został zakwalifikowany do pilnej koronarografii w ramach ostrego dyżuru hemodynamicznego, gdzie stwierdzono istotnie zwężoną gałąź przednią zstępującą, amputowaną, wypełniającą się od obwodu GPZ gałąź okalającą oraz amputowaną w segmencie dystalnym..

Zabiegi na tętnicach szyjnych

.. ...poega angioplastyka i stentowanie tetnic.Czy to grozny zabieg i czy sa jakies mozliwe powiklania. Chcialabym sie tez dobiedziec czy ktos z Was mial doswiadczenia ze Szpitalem Kolejowm w Gdansku...Dziekuje i pozdrawiam. Elżbieto Też sledzę wypowiedzi na ten temat. Jezeli masz ochote..

By-passy operacja Zabrze

.. ...niebezpieczeństwo zgonu jezlei stentowanie nie pomaga wykonujemy zabieg MIDCAB/TECAB małoinwazyjny przez kilku centymetrowe nacięcie na wysokosci nieco poniżej od sutka lewego( zapewniam działa fantastycznie i maleńkiej blizny nie widać!! - mamy duże doświadczeniew Zabrzu w zabiegach..

Koronarografia na podejrzenie choroby niedowieńcowej serca

.. ...pacjenta. Zakładają takie stenty, które poszerzają średnicę tętnicy. Niestety u Taty takie leczenie nie było możlwie. Rozważ wszystkie za i przeciw i zdecyduj. Njważniejszym przeciwskazaniem wykonania koronarografii jest brak wskazań. Jeśli jesteś młody potrafisz przejść bez bólu 500..

Koronografia - ryzyko i strach? - Str. 2

.. ...serce i wszczepiono Mi stend Apolo po trzymiesiecznym odpoczynku natychmiast podialem prace jako kierowca w trnsporcie ciezkim polecam szpital w Bytomiu od lat nie czulem sie tak doskonale Mam pytanie. Moj ojciec bedzie mial niebawem koronografie. Badanie jest w poniedzialek. w sobote..

Koronografia - ryzyko i strach? - Str. 3

.. ...udrażnianiem i mam założony stent. Tamten zabieg nie był naprawdę straszny. Jak pisali inni wcześniej - poza bólem nogi i leżeniem plackiem już * po * , to sam zabieg ok. Tego zabiegu naprawdę nie ma co się bać. a TK tym bardziej nie ma sie co bac, badanie z przygotowaniem trwa moze z 15..

Koronografia - ryzyko i strach? - Str. 4

.. ...koronografi i zalozeniu stentu zle sie czuje,boli ja w mostku i w sercu,czy to normalne?ma tez stan podgoraczkowy Koronografia byla przeprowadzona z powodu zawalu,byla konieczna do ratowania zycia Witajcie Mam 44 lata i odnowioną wiarę, że tych lat mi jeszcze sporo przybędzie... Zabieg..

Koronografia - ryzyko i strach? - Str. 5

.. ...zabiegu wszczepiania stentu straciłam tatusia mija 4 miesiąc ,a boli tak bardzo ,że czasami tracę chęć do życia. Najgorsze jest to ,że idąc na koronografię lub na stenty każdy im mówi spokojnie jutro będzie pan w domu , a tu telefon i za kilka godzin człowieka nie ma boli jak..

Opuchlizna nóg po operacji bypassów

.. ...efekcie zalozono mi stent /po rozszerzeniu zwezen, rzecz jasna/. Zwezenia byly dwa - jedno w by - passie, drugie w nowym miejscu. Trudno przewidziec dlugosc zycia z by - passami, znam ludzi po 15 - tu i po 18 - latach od operacji ale byli tez tacy, ktorzy odeszli po 5 - ciu czy 9 - ciu..

Tachycardia - za mocne bicie i zaburzona akcja serca

.. ...mam w dodatku astmę, stenozę aortalną no i też cierpię na omdlenia wazowagalne. Ale jeśli przestrzega się, zaleceń lekarza to wszystko jest ok, a i napady są rzadsze. Pozdrawiam. A sposób z oddechami jest dość dobry, chodzi o to, żeby się wyciszyć: ) p.s. Omdlenia mogą być spowodowane..

Zabieg - stenty wieńcowe

.. ...zabiegu wszczepienia STENT WIENCOWYCH. Chcialbym sie cos wiecej o tym dowiedziec co to jest, na czym polaga zabieg i oczywiscie czy jest to niebezpieczne. Moze jest jakas osoba na forum ktora miala wykonywany taki zabieg to prosze o jakas informacje. Każdy zabieg na sercu jest ryzykowny!..

Dodatkowe skurcze - Str. 26

.. ...okresowe migotanie przedsionkow,w opciazeniu migotanie komor.Biore POLFENON,ktory zmniejsza i wycisza niemiarowosc serca.Wazny jest takze poziom potasu oraz leczenie innych chorob serca.Np Stenokardji..

Dodatkowe skurcze - Str. 100

.. ...naczynia można wstawić stenty, wszczepić rozrusznik, wymienić zastawki, a elektryki już nie wymienisz. Jesli jeszcze uda się ustalic konkretną przyczynę i ja zaleczyć( moja lekarka rodzinna miała skurcze komorowe od zapalenia mięśnia sercowego, po wyleczeniu sobie poszły ). to tyle..

Dodatkowe skurcze - Str. 286

.. ...szczęście mnie uratowało i stent. Parę lat wcześniej już bym wąchał kwiatki od spodu. Dlatego mnie tak wnerwia niefrasobliwość, niektórych piszących, a zwłaszcza przechwalanie się kto tu bardziej chory i doświadczony. Lekarze Ci nie pomogą, więc musisz sam zlokalizować przyczynę. Ja Ci..

Łódź, kardiochirurgia na Sterlinga

.. ...tata miał wstawiane stenty do aorty, dotychczas 99% bylo zatkane, 5 metrow nie mogl przejsc...30 min i po zabiegu, 2 godziny pozniej juz z tata siedzialem jadlem obiad.mistrzostwo swiata.fachowcy nie z tej ziemi...niesamowita opieka, wspaniale pielegniarki...polecam z * całego serca *..

Migotanie przedsionków jest wyleczalne?

.. ...Zabrza. Wstawili zastawkę, stenta i zrobili ablację po rekonwalescencji, pracuje i czuje się swietnie. Z jego namowy też się tam udaję.To będzie drugie moje podejście pierwszy raz trafiłem na spychologa. Pozdrawim. Piotr cierpie na migotanie przedsionkow niemal co tydzien.Zawsze..

Przyczyny niskiego ciśnienia tętniczego

.. ...zaburzenia hormonalne, stenoza aortalna, cukrzyca pierwotna, niektóre leki( np. nitraty ), czy też niewydolnośc krążenia lub spadek rzutu serca i jego zaburzenia w pracy. Dodam,że hipotonia zaczyna sie od RR<100/60 mm/Hg przy co najmniej dwóch pomiarach. Hipotonia objawia sie..

Ablacja po zawale serca z częstym migotaniem przedsionków

.. ...z zawalu i wstawial stent. Jak bede po napewno sie odezwe. Narazie papa Będę trzymać kciuki, ale przypomnij się jeszcze przed zabiegiem, powodzenia czesz Agnieszko,sorry ze dopiero teraz pisze ale przez prawie miesiac bylam w szpitalu.Ablacji mi nie zrobili,wszczepili za to..

Zwężenie i niedomykalność zastawki aortalnej dwupłatkowej 2 stopnia

.. ...gradient max 90 postepującą stenozę zwapnienie i mineralizacje płatków. Jeżeli chodzi o zabieg to o tym zdecyduje kardiochirurg na podstawie badań, ale lepiej zabieg wykonać wcześniej kiedy serce jest mniej zniszczone przez wade. POZDRAWIAM I ŻYCZĘ ZDROWIA Witam. Moja zastawka tyka..

Zabieg na zweżenie aorty i niedomykalnośc zastawek

.. ...Sprawe komplikuje nieco stenoza. Organizm lepiej znosi bowiem niedomykalnośc niż zwężenie. Trzeba byc jednak dobrej myśli. Jesteś pod opieką świetnych specjalistów. Trzymam kciuki. Pozdrawiam i daj znać co u Ciebie. Ola wlasnie dzis wrocilam z zabrza: ) powiem tyle... klinika dobra ale..

Zwężenie zastawki aortalnej i stenoza aorty

.. ...zastawki aortalnej i stenoza aorty. wada wrodzona a teraz mam 21 lat i jeszcze zadnego zabiegu za soba!!! zmienilam teraz lekarza i ide na doglebne badania!!sama nie wiem czego mam sie spodziewac!!na czym polegalby ewentualny zabieg?? prosze piszcie!!! Zastawka aortalna zbudowana jest z..

Dobry kardiolog w Krakowie od zastawek

.. ...przyczyna postępująca stenoza wada wrodzona zastawka dwupłatkowa bardzo duże zwapnienia fala zwrotna IV stopnia. Zabieg maiłem wykonywany w Klinice Kardiochirurgi Jana Pawła II w Krakowie. Co do lekarzy to każdy z kardiochirugów pracujących w tej klinice jest świetnym specjalistą i..

Co dalej po rozległym zawale serca?

.. ...po angioplastyce ma stent i ok. 80 lat. Jeden lekarz powiedział, że może robić wszystko drugi, że trzeba min. 3 miesiące bardzo uważać, a ja dalej nie wiem nic. Czy może chodzić po schodach, kiedy na spacery czego mu nie wolno a co powinien. Ojciec czuje się bardzo dobrze i najchętniej..

Zastawka trójdzielna niedomykalność

.. ...przeznaczynowej plastyki balonowej stenozy płucnej. ( PS zastawkowy +PI /++/ ). Badaniem fizykalnym stwierdzono przed zabiegiem: wzmożone tętnienie okolicy przedsercowej, szmer wyrzutowy 3/6 i płucny stuk wyrzutu w polu osłuchiwania tętnicy płucnej. Gradient wynosił 45 mmHg. Zabieg był..

Ablacja to ostateczność?

.. ...koronorografie. Jestem 3 lata po zawale,mam wstawiony stent a migotania zaczely sie od roku i powtarzaja sie co tydzien.Zawsze umiarawiana jestem w szpitalu.No i dzisiaj wariuje,co mam robic? Blagam poradzcie..

Choroba niedokrwienna przy cukrzycy, nadciśnieniu i wstawieniu stenta

.. ...temu mialem wstawianego stenda - zwezenie tetnicy uda. po badaniach kardiologicznych stwierdzono przerost lewej komory serca.czy grozi mi choroba niedokrwienna? Musze pana zmartwić, ale na pewno tak. Po pierwsze ma pan cukrzycę, po drugie nadciśnienie no i jeszce ta miażdżyca tętnicy..

Tętniak aorty a podróż samolotem

.. ...jest dokladniejsza i miał rację wynik po tomografi to 50mm .Jest to stan poważny i lekarz powiedział że nie ma co czekać dłużej tylko trzeba założyć stentgraft.Jakich rozmiarów jest tętniak twojej mamy...

Naświetlanie guza na płucu niebiezpieczne dla chorego serca?

.. ...zyży szyjne lub wstawic stent? Bajpasy są niemożliwe ze wzgledu na stan naczyń krwionosnych czy raczej stan ogólny chorego? Pozdrawiam Zarówno poszerzenie żył szyjnych jak i stent nie wchodzą w grę. Bajpasy są równiez niemożliwe z uwagi na stan naczyń krwionośnych. Sytuacja prawie..

Tętniak rozwarstwiający aorty

.. ...alternatywnych jest wszczepienie stent - gtaftow witam.przykro mi.moja ukochana zmarła na wskutek - - tętniak rozwarstwiający aorty - - .dosłownie wykończyła się w jeden dzień.zmarła na moich oczach.nie potrafili jej pomóc.miała 34 lata. Podobno kuracja wersenianami na to pomaga.Z tym że..

Bay pasy po koronografii i agnioplastyce

.. ...koronografi i agnioplastyce( 2 stenty ) ma mieć operację baypassy.Jest w domu ale jest psychicznie załamany, nie wiem co mu powiedzieć jak wytłumaczyć potrzebę( lub nie ) podobnej operacji. Co mam robić, czy możecie mi powiedzieć jak inni to przechodzą i czy jest to niebezpieczne A co..

Uszczerbek na zdrowiu po zawale serca

.. ...koronografię i wszczepiony stent. Bardzo będę wdzięczny za informacje Jurek Wejdz na stronkę www.ubezpieczyciel tam na forum jest tabela % PZU. Wielkie dzięki, o to mi chodziło: ) ) Ja otrzymałem 10%. Będę się odwoływał. Ja miałem sprawę, gdzie orzeczono 50%. Pozdrawiam, * a href= *..

Opinie tych, którzy poddali się chelatacji

.. ...jesteś w trakcie, lub po napisz swoje uwagi!! Ja też chętnie podzielę się swoimi skromnymi doświadczeniami!!! Pozdrawiam Piotr P.S. Jestem 51 letnim facetem, zawał w październiku 2004 - wszczepiony stent...

By-passy po 50-tce, ile można jeszcze żyć?

.. ...lata temu wstawiono stent - dzisiaj niestety tez już jest niedrożny, ale część tego obejścia zakolorowuje się od tyłu - czyli tam dochodzi krew z oryginalnej tętnicy wieńcowej lewej ( drożna tylko na 25% ). W trakcie obecnego zabiegu przebalonikowano tętnice wieńcową prawą ( niedrożnośc..

Stenoza zastawki mitralnej

.. chciałabym nawiazac kontakt z osoba która ma zwęzona zastawke mitralną. ja ma 51mm/s a norma jest od 80 - 150mm/s, żle się czuje mam dodatkowe skurcze komorowe i nadkomorowe, a taki szybkiego nierownego bicia serca. Prosze pomozcie mi!!! a do tego strasznie boli mnie klatka..

Stenty - dlaczego nie zastosowano by-passów?

.. ...zabiegu wszczepienia stentów ( dwóch ) w tętnicach. W jednym miejscu zwężenie było 40% w drugim krytyczne. Przeczytałam, że w ciągu 6 m - cy może nastąpić ponowne zwężenie ( restenoza ) w tych miejscach. Dlaczego zatem nie zastosowano by - passów tylko angioplastykę na chwilę. Bo dla..

Stenty i cukrzyca

.. ...90%. Ma mieć wstawione stenty czy coś takiego. Tata ma też cukrzycę i nie może się nadwyrężać fizzycznie bo boli Go w piersiach. Martwie się, czy teraz to bedzie bezpieczne, chodzi i o możliwość pęknięcia żyły lub zawał. Jeśli ktoś wie cokolwiek na ten temat prosze o wiadomość. Wiem ,ze..