Stendy kardiologia

Pionierskie badanie polskich kardiologów

.. ...efekty wszczepienia stentu i by - passów u pacjentów z chorobą pnia lewej tętnicy wieńcowej, przeprowadził polsko - amerykański zespół kardiologów i kardiochirurgów. W badanie na grupie 105 pacjentów było zaangażowanych kilka ośrodków, przede wszystkim Polsko - Amerykańskie Kliniki Serca..

Metoda OCT na zawał serca

.. ...terapię, rodzaj używanego stentu ( niewielkich rozmiarów sprężynka, umieszczana wewnątrz naczynia krwionośnego w celu przywrócenia drożności naczynia ) oraz techniki wyłapujące skrzeplinę. Jak dodał Dudka, obecnie ultrasonografia jest obecnie dostępna we wszystkich ośrodkach akademickich..

Nordic Walking w rehabilitacji chorób serca

.. ...pacjentami. Korzystają ze stentów, kardiogramów czy defibrylatorów, ale ich komfort życia nie jest najlepszy. Mają się oszczędzać, czytać gazety w domowym zaciszu czy wyjść na spacer niedaleko od domu - mówił Banasiak. Prof. Piotr Ponikowski, kardiolog ze szpitala wojskowego dodał, że..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm

.. ...Miałam skandaliczną stenozę z niedomykalnością AO, przerost lewego serca i przegrody, a co za tym idzie niedotlenienie i niewydolność krążeniową. Zostałam odesłana do ŚlCChS w Zabrzu, gdzie leczę się do dzisiaj na kardiologii dziecięcej ( a jak!: ) ). Najpierw ( styczeń * 98 ) zrobili mi..

Dobry kardiolog w Krakowie od zastawek

.. ...przyczyna postępująca stenoza wada wrodzona zastawka dwupłatkowa bardzo duże zwapnienia fala zwrotna IV stopnia. Zabieg maiłem wykonywany w Klinice Kardiochirurgi Jana Pawła II w Krakowie. Co do lekarzy to każdy z kardiochirugów pracujących w tej klinice jest świetnym specjalistą i..

Choroba niedokrwienna przy cukrzycy, nadciśnieniu i wstawieniu stenta

.. ...temu mialem wstawianego stenda - zwezenie tetnicy uda. po badaniach kardiologicznych stwierdzono przerost lewej komory serca.czy grozi mi choroba niedokrwienna? Musze pana zmartwić, ale na pewno tak. Po pierwsze ma pan cukrzycę, po drugie nadciśnienie no i jeszce ta miażdżyca tętnicy..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 36

.. ...koronarografie, potem stent i przez pierwsze 3 lata żyłem sobie prawie jak normalny człowiek: bieganie po schodach, rower, praca, itd. Do czasu gdy zachciało się mojej Pani kardiolog ( z rejonu ) przymusić mnie do brania leków nasercowych, bo dotąd był tylko Acard i Zocor ( cholesterol..

Plastyka zastawki mitralnej a ciąża

.. ...Buziaczki. Ja na 75% mam stenozę mitralną, tzn u kardiologa nie byłam, bo lekarz internista twierdził że podwyższone tętno to norma przy niskim ciśnieniu, ale jak poczytałam to reszta objawów się zgadza, urodziłam zdrowe dziecko siłami natury, bez wsparcia medycznego ( tzn bez żadnych..

Satro - nareszczie coś wiarygodniejszego od EKG - Str. 4

.. ...Nie wykazała natomiast stentu, z uwagi na wspomniane wyżej artefakty ruchowe. Budzi to zdziwienie mojego kardiologa, wszak biorę leki, przeciwzakrzepowe. Struktur serca również badanie dokładnie nie określa. Czy wobec powyższych faktów SATRO, może wykazać w miarę pewnie obraz..

Dwupłatkowa zastawka aortalna i poszerzona aorta wstępująca

.. ...wadę bezobjawową bez stenokardii i wchodzisz bez wysiłku i przystanku na conajmniej drugie piętro to śmiało możesz jeszcze 5 lat chodzić( będąc oczywiście pod stałym nadzorem kardiologicznym ) Pozdrawiam Ps. a to jak szybko będziesz się dobrze czuł po operacji zależy od Twojego organizmu..

Szukam dobrego kardiologa na Podkarpaciu

.. ...koronarografiach ( 3 stenty ) ,niedawno by - pass i czyszczenie tetnicy szyjnej ( chyba aterektomia ) .Po operacji wystapily klopoty z cisnieniem i nie mogla odbyc pobytu w sanatorium natomiast teraz miewa napady arytmii , dlatego szukam rozsadnego kardiologa.obecny stan mama zawdziecza..

Kardiolog w Trójmieście

.. Miałam zawał i mam stent, jednak są również zmiany na długim odcinku w drugim naczyniu i zastanawiam się rówież tutaj nad stentem. Chcę udac się na konsultację do naprawde dobrego kardiologa w trójmieście. czy moglibyście i mogoś polecić? pozdrawiam bardzo proszę o jakieś wskazówki, kto jest dobry. również..

Śmierć po bajpasach - Str. 2

.. ...wieńcowych i mam wstawione 2 stenty. Zyję dzięki wspaniałym i cudownym lekarzom z Instytutu Kardiologii w Aninie, którym serdecznie dziękuję. Pozdrawiam do : monika147 Tak jak Ty ja tez mam prawo do wyrazania swojej opinii więc nie odbieraj mi tego prawa.A pozatym to nie tylko moja..

Niskie tętno przy częstoskurczu

.. ...,przeszłam 25 lat temu stenozę płucną na otwartym sercu,ponieważ lekarze nie wiedzieli,co mi jest.27 lat leczyli mnie na ubytek przegrody komorowej,a po otwarciu okazało się całkiem co innego.Obawiam się znowu ,że spotka mnie zła diagnoza.A może wreszcie trafię na super kardiologa?Może..

Stenoza aortalna z dwupłatkowej i poszerzenie aorty wstępującej

.. Właśnie dziś otrzymałem telefon z IK w ANINIE z zaproszeniem. Prawdopodobnie w najbliższym czasie czeka mnie operacja. Szok i przerażenie!!! Od kardiologa z rejonu dostałem skierowanie do Kierownika Wad Wrodzonych Serca. Przyznam, że mam wielkiego stracha. Choć liczyłem się z tym ( wada wrodzona ), myślałem..

Czy ktoś jest po rebypassach?

.. ...wystarczylo zalozyc stenta. Reoperacja nie jest od razu potrzebna. Lekarz - kardiolog ktory sie toba opiekuje powinien cie wyslac na koronarografie. Podbijam, bo szukam kontaktu z Re - bypassowcami ; - ) Najprawdopodobniej mój Tato dołączy do tego grona ; - ) Jest 18lat po operacji, 3..

Wady serca małego dziecka

.. ...ma 4,8 mm, jest także stenoza płucna oraz zwężenie tętnicy płucnej - a więc 3 potwierdzone, zdiagnozowane, współistniejące wady serca. Chciałabym znać Twoją opinię, lub jeśli masz dostęp do jakiegoś kardiologa - czy te wady zginą? Czy stracą na znaczeniu? Czy też znaczy to, że moja..

Niewydolność serca 4 stopnia

.. ...baypasach - 4.Mam 2 Stenty,które zarosły - restenoza.Czekam na stent uwalniający lek.Jestem pod opieką b.dobrego kardiologa. no to wszystko bedzioe dobrze: ) Dzięki Gabi 33 za pocieszenie.Moje samopoczucie jest tak złe,że chciałabym wiedzieć co znaczy 4 stopień.Myślę,że mam nie wiele..

Zapchana prawa tętnica szyjna

.. ...zabieg angioplastyki i stentowania ( otwarto tętnicę balonem i załozono stent ) Podobne Zabiegi wykonują specjaliści z Kliniki Kardiologicznej w Katowicach Ochojcu. Ostatecznie jak już się nie da nic zrobić metodą angioplastyki zawsze pozostaje operacyjne załozenie Bypasa - podobno..

Reanimacja trzykrotna - Str. 2

.. ...mam wstawiony jeden stend...miesiąc byłam tam w szpitalu, potem już w Polsce w sanatorium. Sporo czasu już upłynęło, czuję się dobrze, kondycja coraz lepsza,jestem pod opieką kardiologa, łykam leki. Pozdrawiam i zdrowia życzę!!! Tak, miewam problemy, jakieś obawy, strachy...co jakiś czas..

Reanimacja trzykrotna - Str. 3

.. ...mi ,czytalem troche o stentach,czy takie cudo starcza na cale zycie czy tez moze zarosnosc??co ci mowili o prawdopodobienstwie nastepnego( tfuuuuu odpukac!!!!!! )zycze zdrowka duzo,pozdrawiam... Stend może zarosnąć oczywiście, a le to poczujesz ponoć...bóle, zadyszka...mam nadzieję, ze..

Wada serca u dziecka - jak ono się czuje?

.. ...pisze moja poprzedniczka stenoze aotralną. Byc może niedomykalnośc jest była zastawki płucnej. Dzieci z wadami serca maja słabsza generalnie odpornośc. U Was jest ubytek , nie wiem czy ASD czy VSD. Dziecko pozostaje pod opieką kardiologa i to on powinien Wam wszytsko wyjaśnić. Czy było..

Opinia o klinice i lekarzach

.. ...zdrówka. Ja mogę ze stentem w sercu ; ) polecić klinikę kardiologii na Kopernika w Krakowie. Super obsługa na OIOM - ie i całym oddziale, dietetyczna wyzerka pierwsza klasa, a do tego jeszcze przychodzą tam studenci kardiologii osłuchiwać pacjentów jakby komuś było mało atrakcji ; ). No..

Szukam dobrego kardiologa na północno-wschodnim terenie Polski

.. ...mojej mamy stwierdzono stenoze zastawki aortalnej i poszerzona aorte wstepujaca ( tetniaka 53 mm ). Po konsultacji z dwoma kardiologami oparacja jest raczej nieunikniona. Czy ktos zna doswiadczonego kardiochirurga na polnocno - wschodnim terenie Polski ? Witam, ja byłem operowany..

Jakość życia po operacji stenozy zastawki aortalnej

.. Stwierdzono u mnie stenoze zastawki aortalnej i poszerzona aorte wstepujaca ( tetniak 53 mm ). Po konsujtacji z kardiologiem operacja jest nieunikniona. Oprocz leku przed operacja neka mnie pytanie - co pozniej ? Jak wyglada zycie po operacji ? Czy ktos podzielilby sie ze mna swoimi doswiadczeniami ? a moze..

Stenty a ból ręki

.. ...maju,mąż miał wstawiane stenty,ładnych kilka lat czuł się super,nawet przestał brać leki,niestety w tym roku w lipcu zaczęły się duszności,i 23sierpnia znalazł się w szpitalu na kardiologi,z rozpoznaniem napadowe migotanie przedsionków,niewydolność krążenia 4/3 klasa wg NYHA...

Interpretacja echo serca - jakie ryzyko koronarografii?

.. ...Przepychanie * czy też stentowanie to zupełnie inne zabiegi o których Pani tu nie wspomina wiec rozumiem że nie będą wykonywane. Sam zabieg koronarografii nawet po ocenie wyników badań nie powinien stanowić większego ryzyka. Proszę jednak o swoich obawach porozmawiać z kierującym na..

Prestarium i nedal na skoki ciśnienia

.. ...Ciśnienie spoczynkowe 130/80 Doc Częstość 189, Max częstość 159 Czas 12:45, Czas badania 18:45 Arytmie Nadkomorowe 0 Arytmie Komorowe 0 Dziękiuje za twoje opinie * Kardiologiczny * ! Pozdrawiam, Nikodem..

Kwalifikacja na zabiegi po zawale serca - Str. 2

.. ...wytłumaczenie mi roznicy ( stendy ,Bajpasy ,rozrusznik serca ,kiedy sie stosuje i co jest najlepsze ,bo lekarz oczywiscie przy wypisie polecał siebie tzn prywatny Gabinet ale nie jest on Spec Kardiologiem jedynie Z - ca ordynatora Wydz Wewnetrznego na ktorym lezałem .Oczywiscie jestem..

Kardiolog Piotr SZYMAŃSKI w Aninie

.. ...przygotowuje mamę do operacji. Doktor na pewno specjalizuje się w wadach serca...mój syn ma złożoną wrodzoną wadę. kto jest najlepszym kardiologiem w warszawie? kogo możecie polecić? No ba :D Szymański...

Zwężenie zastawki dwudzielniej... Pilnie !!!

.. ...wrodzona wada serca ( stenoza zastawki dwudzielnej ). Dziewczyna wymaga zapewne operacji, możliwe, że pilnej. Musi ją przebadać kardiolog, najlepiej dziecięcy. Skierowanie do kardiologa musi dac lekarz rodzinny, ale na wizytę czeka się kilka miesięcy, więc najlepiej poprosić lekarza o..

Szukam pacjentów, których operował/ma operować profesor Sadowski

.. ...mamy stwierdzono ciężką stenozę aortalną. Jeden kardiolog skierował mamę od razu na operację zastawki aortalnej inny kazał czekać i obserwować. Sama nie wiem co mam robić, obecnie ma zasłabnięcia, duszności. Umówiłam mamę na wizytę u profesora Sadowskiego. Jakie macie opinię. Kto jest..

Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej

.. ...oprócz tego mam dwa stenty,czy ten tętniak jest grozny? O to trzeba spytać kardiologa. Znam dziewczynę, która ma tętniaka od wielu lat i lekarze nie chcą jej operowac, bo on w czymś tam pomaga. Ja mam tętniaka aorty wstępującej i też nie wiem, kiedy mnie zoperują, bo jestem już po trzech..