Stendy operacja

Tętnice wieńcowe

Tętnice wieńcowe

.. ...na ewentualne jednoczasowe udrożnienie tętnicy przy pomocy balonoplastyki lub stentu. W przypadku znacznego lub całkowitego zamknięcie pewnego odcinka tętnicy wieńcowej można wykonać operację by - pass...

Leczenie chirurgiczne niedokrwienia kończyn dolnych

.. ...balonie umocowany jest STENT, który pozostaje w tętnicy i ma na celu zapobieganie jej ponownemu, szybkiemu zwężeniu. Niestety czasem stenty również mogą zarosnąć. Inną metodą leczenie operacyjnego zwężeń tętnic kończyn dolnych jest wszczepienie przeszczepów naczyniowych. Technika..

Operacja zastawki aorty

.. ...www.drivehq.com/file/df.aspx/publish/stentor/PublicFolder To jest adres gdzie mozna sciagnać poradnik jak życ ze sztucza zastawką poczytaj warto napewno się przyda Moj mail to kdz408@o2.pl. Jak masz jakieś szcegółowe pytania to smiało pisz. Pozdrawiam i życzę zdrowia Witam, mój..

Operacja zastawki aorty - Str. 2

.. ...miałeś niedomykalnośc czy stenozę zastawki aortalnej ? Czy przez te lata przed operacją odczuwałes jakies dolegliwości ? Mój syn dośc szybko się męczy, choc jak czytam co piszesz to się uśmiecham. jJst młodszy bo ma 12 lat , ale kocha jazdę na rowerze, rolkach, deskorolce, nartach...

Echo serca - Str. 14

.. ...wiec jesli leczenie stenozy mitralnej to raczej operacyjne Olu zastawki wymienia sie nie tylko z powodu niedomykalności ale i to częsciej z powodu stenozy ) Widzisz Conko co to fachowiec, tylko spojrzy na rząd zaczarowanych cyferek i wie. Dziękuję za zamieszczenie linków do artykułów nt..

Echo serca - Str. 16

.. ...zastawki. Dodam ze ma stenty w pniu i w innych naczyniach. Dziekuje jeszcze nie zauwazylam: zastawka mitralna fala zwrotna 3cm3, zastawka trojdzielna fala zwrotna slad. jeszcze raz dziekuje Rozumiem ,ze gradient dotyczy zastawki aortalnej - jest to graniczne echokardiograficznie..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm

.. ...Miałam skandaliczną stenozę z niedomykalnością AO, przerost lewego serca i przegrody, a co za tym idzie niedotlenienie i niewydolność krążeniową. Zostałam odesłana do ŚlCChS w Zabrzu, gdzie leczę się do dzisiaj na kardiologii dziecięcej ( a jak!: ) ). Najpierw ( styczeń * 98 ) zrobili mi..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm - Str. 2

.. ...operacji - niedomykalność , stenoza ? Pozdrawiam Ola Witam Olu. Przyczyną tej operacji jest wrodzona wada zastawki tzn. niedomykalnosć. Sam niewiem czy juz mam poddać sie tej operacji czy też nie. Lekaż w Rzeszowie powiedzial mi że jeszcze moge poczekc 5 do 10 lat. ale ostatnio..

Operacja zakładania bajpasów i wymiana zastawki - Str. 3

.. ...zawał - koronografia i stent. Powrót do domu na tydzień i znowu w ten poniedziałek został zabrany, ponieważ zapalenie płuc powodowało straszne duszności. Nie mógł wejść po schodach, bo zaraz się robił słaby, blady i miał duszności. W wtorek stracił przytomność i był reanimowany. Dziś..

Po bajpasach - Str. 2

.. ...angioplastyka i wstawienie 2 stentów. Uważam, że w każdym przypadku przebieg choroby i operacji jest zupełnie inny. Pozdrawiam Witam!Ja przeszłam operację na otwartym sercu w marcu.Też niektóre osoby tak przechodziły.Podobno to jest normalne,gdyż pózniej zachowywały się normalnie.Więc..

Po bajpasach - Str. 7

.. ...któremu wstawiono 1 stent, a drugiego nie udało się. Dlatego podjęto decyzję o operacji wstawienia jednego baypasa . Byście musieli widzieć jak ten Pan szybko wracał do sił.Był to jego pierwszy pobyt w szpitalu w życiu a miał wówczas 82 lata.Pozdrawiam wszystkich. pani Edyto bardzo..

Koronarografia, gdzie? jakie skutki? lek prestarium

.. ...próba wstawienia mi stentów, niestety z przyczyn anatomicznych jest to niemożliwe. Profesor Grajek z Poznania, jest świetnym lekarzem, ale i on rozkładal ręce widząc mnie znów w szpitalu. Dziwił się, że jeszcze nie jestem po by - passach....A ja się właśnie tego panicznie boję. W ub...

Pulsowanie w brzuchu - Str. 2

.. ...Czy miałaś wszczepiany stent czy podcinane węzidełko? A w ogóle to jakie miałaś objawy? U mnie to jest ogólne * klapnięcie * i duży spadek odporności. P. doktor bardzo namawia mnie na te operacje ale ja się waham i oczywiście strasznie boję. W necie jest niewiele info bo jest to coś..

Operacja bajpasy

.. ...) w tym 2 - lata ze stentem na jednym z by - passów. Z oryginalnie wszepionych jeden nie przyjął się wcale ... drugi zatkany w 90% udało się * podeprzeć * stenetem .. dwa pozostałe są zatkane chyba w 50%. Przez pierwsze 9 lat było dobrze ... potem co jakiś czas zdarzają się * wpadki * z..

By-passy operacja Zabrze

.. ...niebezpieczeństwo zgonu jezlei stentowanie nie pomaga wykonujemy zabieg MIDCAB/TECAB małoinwazyjny przez kilku centymetrowe nacięcie na wysokosci nieco poniżej od sutka lewego( zapewniam działa fantastycznie i maleńkiej blizny nie widać!! - mamy duże doświadczeniew Zabrzu w zabiegach..

Opuchlizna nóg po operacji bypassów

.. ...efekcie zalozono mi stent /po rozszerzeniu zwezen, rzecz jasna/. Zwezenia byly dwa - jedno w by - passie, drugie w nowym miejscu. Trudno przewidziec dlugosc zycia z by - passami, znam ludzi po 15 - tu i po 18 - latach od operacji ale byli tez tacy, ktorzy odeszli po 5 - ciu czy 9 - ciu..

Bay pasy po koronografii i agnioplastyce

.. ...koronografi i agnioplastyce( 2 stenty ) ma mieć operację baypassy.Jest w domu ale jest psychicznie załamany, nie wiem co mu powiedzieć jak wytłumaczyć potrzebę( lub nie ) podobnej operacji. Co mam robić, czy możecie mi powiedzieć jak inni to przechodzą i czy jest to niebezpieczne A co..

Operacja zastawki aortalnej i mitralnej - Str. 2

.. ...aortalnej z przewagą stenozy. Dodatkowo wcześniej miałam przeszczep nerki. Na dzień dzisiejszy czuję się bardzo dobrze.Wszystkim mówię że, gdybym miała te siły co teraz ,20 lat wcześniej to zbudowałabym dom własnymi rękoma.Oczywiście denerwowałam się przed operacją, ale ponieważ tak źle..

Niedomykalność zastawki mitralnej - Str. 3

.. ...nie było.Miałam ciężką stenoze aortalną.Dziś mam emeryturę i ich renty już też nie potrzebuję chociaż po operacji miałam 2 grupę.Powodzenia! Do pań z arytmią! Ja przez miesiąc po operacji zatawki miałam migotania.Bez kroplówki mi nie ustąpiły.Teraz jestem na lekach i od 6 miesięcy się..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 11

.. ...rozpoznanie * ciezka stenoza aortalna * Po rozpoznaniu ze zastawka powinna niec 2 cm srednicy, u Mamy ma 7 mm, zaopiniowali ja do operacji. Termin przyjecia do Ochojca wyznaczono na 26 maja. Pobrany jest wymaz z gardla i nosa /nie wiem po co?/ konczymy szczepienie WZW i robimy pomiary..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 16

.. ...ginekologicznej. Witam mam stenozę aortalna cechy istotnego zwężenia GA 118/78 mmhg ao wst 3,9 cm przerost mięśnia 1,5 - 1,6cm prawidłowa kurczliwość lk EF70% zostałam zakwalifikowana do wymiany zastawki w wadach mam pytanie czy mozna poczekac z operacją przy takich parametrach? ( mam..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 21

.. ...Stwierdzono u mnie ciezka stenoze i do wymiany zastawke aortalna.Znudzila mi sie ta choroba/szum w glowie,zawroty,migotanie serca,mecze sie itd./Nic nie mam z tej emerytury.Wiec zdecydowalem sie na operacje.Mam problem podobno chory wybiera sobie jaka ma miec zastawke biologiczna czy..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 34

.. ...zaastawki aortalnej, stenoza ciężka. Gradient 80 mmHg i przepustowość ponoć zaedwie 20 %.Objawy występują przy wysiłku.Piecze mnie w klatce piersiowej, duszności, szybko się męcze. Prawdopodobnie czeka mnie operacja wymiany zastawki. Zapisałem się na konsultacje na początek marca do..

Ubytek w przegrodzie międzyprzedsionkowej typu Q 21.1

.. ...jakby się tam przelewało to nie jest takie normalne bicie serce... Rozumiem ,ze jest to tzw. stenoza aortalna.Operacje tego typu robi większośc kardiochirurgii , dla osoby ubezpieczonej jest bezplatna...

Powiększenie łuku aorty

.. ...miałabym wstawiany jakiś stent( nie wiem co to jest i czy tak to się akurat pisze ) czy operacja chirurgiczna????? szczerze mówiąc to za wiele na ten temat nie wiem,nigdy się z tym nie spotkałam ,jeszcze jestem w szoku bo usłyszeniu co mi jest.Nie wiem jakie wyjście byłoby dla mnie..

Opinia o systemie pomiaru wskażnika INR CoaguChek - Str. 2

.. ...wstepujacej ( dwuplatkowa, stenotyczna zastawka wraz z poszerzeniem AO do 5,5cm, 28.10.2009 ). To juz 3 miesiace po operacji i czuje sie doskonale. W zasadzie odzyskalem sprawnosc sprzed operacji i jest lepiej i lepiej kazdego dnia. Biore udzial w szwedzkim projekcie, ktory ma na celu..

Podzastawkowe zwężenie aorty u dziecka

.. ...http://www.forumsercedziecka.org.pl/ Zwężenie ( stenoza ) zastawki aortalnej Istnieje kilka możliwych i stosowanych metod operacyjnych, a lekarz kardiochirurg zaproponuje Państwu najodpowiedniejszą dla Waszego dziecka. Operacyjne nacięcie pozrastanych płatków zastawki, ewentualnie..

Po operacji bajpasów

.. ...miesiącach miałam już 2 steny zalożone.Po roku 3 steny DESY. Dlatego,że wystąpiła restenoza. Minął rok i jest wszystko dobrze.Każdy zabieg przedłuża nam życie.Chcę być z bliskimi więc kożystam z wszystkiego co daje nam medycyna.Mialam operacje w wojskowym w Bydgoszczy. WITAM.mój tata..

Dziesięcioletnie baypasy i jaka pomoc po tym?

.. ...farmakologia, wszczepienie stentu, przy dużych objawach ewentualna terapia laserowa . być mzoe proby z komorkami macierzystymi dadzą efekty Bardzo dziekuje pani Izabelo za odpowiec - pocieszyla mnie pani. Czasami jednak po 10 latach bypasy odmawiają posłuszeństwa. Tak było w moim..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 29

.. ...anatomicznych nie wprowadzono stentów. Właściwie przy zawale chcieli zrobic mi operację by - passów. A ja się boję. Łykam 9 tabletek dziennie na serce i ( 1 ) na niedoczynność tarczycy. Czasami czuję się tak żle, ze nie mogę funkcjonować, spada mi ciśnienie aż do 90/50 i już wtedy to..

Bajpasy w WAM w Łodzi

.. ...zawałach, koronografii, stentach, ma cukszyce, miażdżycę. Lekarze z Wam w Łodzi orzekli, że ich zdaniem powinien mieć zabieg bajpasów. Dopiero w necie dowiedziałam się więcej na ten temam i szczerze mówiąc myślałam, że to w zasadzie bardziej kosmetyka niż poważna operacja, jestem..

Koronarografia

.. ...nie robi. Próbowano to stentować, ale efekty marne - duża częstość restenoz ( ponownego zwężania ). Jeżeli mostek jest bardzo ciasny i powoduje objawy a pacjent ma operację serca z innego powodu, to kardiochirurg może naczynie uwolnić i zlikwidować mostek. Farmakologicznie niektórzy..

Tętniak aorty wstępujacej - Str. 3

.. ...tygodniach, wstawienie * stent * nie wiem jednak jak po polsku ktory wklada sie od nogi poprzez aorte a nastepnie odpala. Tak wiec jak widzicie mimo skomplikowanego zabiegu jestem pelen otymizmu i wiary w powodzenie tej planowanej operacji. Jak wroce do normalnosci to podziele sie z Wami..

Dwupłatkowa zastawka aortalna i poszerzona aorta wstępująca

.. ...wadę bezobjawową bez stenokardii i wchodzisz bez wysiłku i przystanku na conajmniej drugie piętro to śmiało możesz jeszcze 5 lat chodzić( będąc oczywiście pod stałym nadzorem kardiologicznym ) Pozdrawiam Ps. a to jak szybko będziesz się dobrze czuł po operacji zależy od Twojego organizmu..

Szukam dobrego kardiologa na Podkarpaciu

.. ...koronarografiach ( 3 stenty ) ,niedawno by - pass i czyszczenie tetnicy szyjnej ( chyba aterektomia ) .Po operacji wystapily klopoty z cisnieniem i nie mogla odbyc pobytu w sanatorium natomiast teraz miewa napady arytmii , dlatego szukam rozsadnego kardiologa.obecny stan mama zawdziecza..

By-passy i nadwaga po operacji

.. ...pozwoli na balonikowanie, stentowanie czy wreszcie na by - pasy. I wtedy jest duza szansa, ze nie rozwalimy szczegolnie lewej komory miesnia sercowego, nie doprowadzimy do chronicznego niedotlenienia miesnia - czyli do zawalu i pozwolimy na utrzymanie prawidlowej wydolnosci organizmu. Do..

By-passy i nadwaga po operacji - Str. 2

.. ...pacjentowi wstawili stent do by - pasa i czuje sie * jak nowy * .Dlatego chcialabym wiedziec ,jak to wlasciwie jest? kto mowi prawde? Bede wdzieczna ,jesli ktos mi to wytlumaczy. Witaj Wirka, z tego co wiem jesli bypasy sie znowu zwezaja potrzebna jest reoperacja czyli ponowne bypasy,..

Echo serca i interpretacja wyników

.. ...stopnia stenozę aortalną z niedomykalnościa . Proponuje konsultację kardiochirurgiczną , bo oprocz echa niezbędna jest ocena Pana dolegliwosci klinicznych Jesli są objawy ja bym rozważała zabieg operacyjny..

3 tydzień po operacji by-passy we Wrocławiu

.. ...niekoniecznie/ By - passy, stenty, kondycja po operacji, miażdżyca - co można zrobić? Jeżeli Pana to interesuje - zapraszam do mailowego kontaktu, chętnie podeślę skany publikacji i ogólnie do poczytania co nieco. Pozdrawiam Andrzej - andyi@wp.pl Prowadze właśnie ankietę na temat by -..

By-pasy w Lublinie

.. ...i i zostal a chcial stenty to oni nie chcieli mu stentow zalozyc bo niby bypassy lepsze.nie wiem czy takie lepsze,dzis mojego taty juz nie ma ze mna:( wolalabym te cholerne stenty niz kroic czlowieka i otwierac klatke i wykonywac operacje na otwartym sercu gdzie ryzyko jednego falszywego..

Zastawka aortalna i zastawka mitralna stan zdrowia?

.. ...miesiecy w szoku - diagnoza stenoza aortalna i to juz w lutym do operacji. Proszę o kontak osoby które przeszły taką operację, może ktoś był operowany w Warszawie na Szaserów ? Hej dzięki wszystkim za odpowiedzi. Zdrówka w Nowym Roku Robert Witaj hala 6hh.1 Nie wiem o co dokładnie pytasz..

Dwa zawały serca u 23-latka

.. ...pazdzierniku 2007 drugi i trzeci.teraz 4 .mam wstawionych 8 stentow .czeka mnie operacja .maja mi wstawic defibrylator .ma moze ktos pojecie * z czym to sie je * .jakies informacje ,wiedze .pozdrawiam ,LESZEK..

Koronografia w wieku 73 lat

.. ...zdołali jej założyć stentów. Było duże ryzyko. Miała mieć bajpasy, ale również lekarze orzekli, że nie kwalifikuje się do wykonania tej operacji. Teraz po obrzęku płuc i przy niewydolnym sercu nie mamy już pola manewru. Lekarz proponuje założenie podczas koronografii stentów. Czy ktoś..

Krążenie pozaustrojowe - czy to duży problem ?

.. ...mam założone 2 zwykłe stenty i po 1,5 roku następne 3 stenty Des.Choroba postępuje,a operacja i zabiegi przedłużają mi życie.W naszym województwie lekarze są bardzo dobrzy. Byłam nie w 1 szpitalu.trzeba być dobrej myśli.Nasza kondycja ma duży wpływ na to jak będzie po operacji...

4 zawały serca

.. ...pazdzierniku 2007 drugi i trzeci.teraz 4 .mam wstawionych 8 stentow .czeka mnie operacja .maja mi wstawic defibrylator .ma moze ktos pojecie * z czym to sie je * .jakies informacje ,wiedze .pozdrawiam ,LESZEK..

Stenoza aortalna z dwupłatkowej i poszerzenie aorty wstępującej

.. Właśnie dziś otrzymałem telefon z IK w ANINIE z zaproszeniem. Prawdopodobnie w najbliższym czasie czeka mnie operacja. Szok i przerażenie!!! Od kardiologa z rejonu dostałem skierowanie do Kierownika Wad Wrodzonych Serca. Przyznam, że mam wielkiego stracha. Choć liczyłem się z tym ( wada wrodzona ), myślałem..

Czy ktoś jest po rebypassach?

.. ...wystarczylo zalozyc stenta. Reoperacja nie jest od razu potrzebna. Lekarz - kardiolog ktory sie toba opiekuje powinien cie wyslac na koronarografie. Podbijam, bo szukam kontaktu z Re - bypassowcami ; - ) Najprawdopodobniej mój Tato dołączy do tego grona ; - ) Jest 18lat po operacji, 3..

By passy Anin i rehabilitacja po operacji

.. ...zakladaja bay passy czy stendy. bardzo prosze o wszelkie informacje na ten temat i jaka nalezy podjac rehabilitacje po. wielkie dzieki!! Witaj! Ja miałem operację serca w Aninie w 1986 r. - założono mi wóczas 4 by - passy. Wytrzymały 12 lat, teraz jeden się zamknął i udrożniono tętnicę..

Nieoperacyjny tętniak aorty brzusznej

.. ...twierdzą - też założyć stent - grafta. Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem.? Jak można żyć - jaki wysiłek,czy można korzystać z roweru.? A może ktoś wie gdzie można leczyć taki tętniak.? Pomyśl o wsparciu organizmu w walce z chorobą metodami niechemicznymi. Leki lekami, ale..

By-pasy wstawiane w Aninie

.. ...i mam wstawione dwa stenty. Jeśli chodzi o sam okres po operacji , to jest wiele ograniczeń. Samo dochodzenie do pewnej sprawności przebiega bardzo różnie i zależy od wielu czynników. Nie wiem skąd jesteś i gdzie leży twój tata, skoro pytasz jak się dostałam do Anina. Czy masz z tym..

Zapchana prawa tętnica szyjna

.. ...zabieg angioplastyki i stentowania ( otwarto tętnicę balonem i załozono stent ) Podobne Zabiegi wykonują specjaliści z Kliniki Kardiologicznej w Katowicach Ochojcu. Ostatecznie jak już się nie da nic zrobić metodą angioplastyki zawsze pozostaje operacyjne załozenie Bypasa - podobno..

By-passy - żyły muszą być pobrane z nóg operowanego?

.. ...cukrzycę i wstawiony jeden stent,po którym badanie wysiłkowe wcale nie wyszło lepsze,szybko przerwane przez lekarza. Ma cukrzycę i tak zniszczone żyly,że lekarz boi się ryzykować operacją by - passów,bo żyły są zbyt zniszczone. Moje pytanie odnośnie tego to,czy do by - passów żyły muszą..

Operacaj stenoza aortalna, bajpasy u 78 latka

.. ...Ma 78 lat diagnoza: stenoza aortalna, trójnaczyniowa choroba wieńcowa. Operacja w Ochojcu ma polegać na wymianie zastawki i 2 bajpasy ( ? ) ze znakiem zapytania bo lekarz powiedział że zobaczą jak otworzą, może zrobliliby stendy, ale to póżniej. Najpierw byłam pozytywnie nastawiona do..

Ile czasu zostało?

.. ...dało się balonikować i stenta wstawić ? Dzisiaj raczej unika sie reoperacji na rzecz angioplastyki. Akurat w tym temacie przez ostatnie 20 lat nastapił wielki postęp w medycynie ; - ) Mój Tata jest co prawda młodszy( obecnie 62 ) - miał by - passy wstawiane 18lat temu. teraz czeka na..

Jakość życia po operacji stenozy zastawki aortalnej

.. Stwierdzono u mnie stenoze zastawki aortalnej i poszerzona aorte wstepujaca ( tetniak 53 mm ). Po konsujtacji z kardiologiem operacja jest nieunikniona. Oprocz leku przed operacja neka mnie pytanie - co pozniej ? Jak wyglada zycie po operacji ? Czy ktos podzielilby sie ze mna swoimi doswiadczeniami ? a moze..

Operacja tętniaka aorty wstępującej

.. ...tez byla 2 platkowa, stenotyczna z gradientem srednim 52mmHg, bez niedomykalnosci. Aorta wst. 5,5 cm. Moge Ci napisac, ze obecnie czuje sie w zasadzie podobnie jak przed operacja, wszystko sie zroslo i mam tylko blizne na klacie ale to naprawde maly problem. Od tygodnia pracuje na 25%, w..

Środki wspomagające prace serca po opeacji wszczepienia by-passów

.. ...balonikowanie,potem dwa stenty,znowu balonikowanie... W tej chwili też leży w szpitalu i zalecają ponowną operację wszczepienia by - passów,tylko że nikt nie chce operować po raz drugi( za duże ryzyko ).Kraków się zgodził na próbę przepchnięcia przytkanych by - passów i po Świętach mają..

Powtórna operacja by-passów

.. ...).Potem były jeszcze dwa stenty,balonikowanie,natomiast w tej chwili dwa z trzech by - passów są zatkane i konieczna jest kolejna operacja. Szpital zaproponował klinika w Kielcach,niestety ordynator Edward Pietrzyk ( przyszedł do Kielc z Krakowa,podobno * złota rączka * ),nie podjął się..

Jak długo czeka się na operację w Aninie?

.. ...aortalnej z przewagą stenozy Zastawka aortalna zwłókniała z cechami zwężenia. Umiarkowana niedomykalność aortalna. Max gradient 95 mm Hg, średni gradient 58 mmHg. Mała niedomykalność mitralna i trójdzielna W sierpniu 2009 była w Aninie na konsultacji i miaała wykonywane badania...

Szukam kontaktu z osobami operowanymi w Aninie. moje gg 2877674

.. ...zastawki aortalnej, stenoza ciężka. Gradient 80 mmHg i zwężenie w 80 % czyli przepustowość zaledwie 20 %.Objawy występują przy wysiłku.Piecze mnie w klatce piersiowej, duszności, szybko się męcze. Prawdopodobnie czeka mnie operacja wymiany zastawki. Zapisałem się na konsultacje na..

Kardiolog Piotr SZYMAŃSKI w Aninie

.. ...przygotowuje mamę do operacji. Doktor na pewno specjalizuje się w wadach serca...mój syn ma złożoną wrodzoną wadę. kto jest najlepszym kardiologiem w warszawie? kogo możecie polecić? No ba :D Szymański...

Zabieg operacyjny po zawale serca

.. ...miałas zawał leczony stentem powlekanym ( rodzaj stentu lekowego ) to raczej nie powinnas mieć do roku odstawianego areplexu i jezeli to mozliwe odwlecz zabieg ginekologiczny do tego czasu. Jezeli bierzesz areplex od pól roku to pewnie miałaś stent powlekany lub zawał podwsierdziowy,lecz..

STENTY tętnicy biodrowej

.. ...przyszłym miesiacu wstawiane stenty. Powiedziano jej ze ma się przygotowac na 2 tyg. lezenia ...i nic więcej. Czy ktos po takiej operacji mogłby mnie oswiecic ,jak to jest na faktach? dlaczego nie wolno odwiedzać chorego - czy to wewn. przepis szpitala czy ogólny prikaz? czy to jest w..

Sanatorium po operacji zastawki w Aninie

.. ...angioplastykę i wstawiono mi 2 stenty.. Po wyjściu z kliniki... lekarz rodzinny wystawił mi wniosek do szpitala sanatoryjnego. W ciągu miesiąca dostałam odpowiedź z NFZ ,że zostałam zakwalifikowana do szpitala sanatoryjnego . Czekałam 7 miesięcy na skierowanie . Dostałam..

Mama jest już 2 dzień po operacji zastawki!!

.. ...objawów przy istotnej stenozie aortalnej pacjent jest kierowany na operację. Pozdrawiam Do Ela333 : Moja Mama ma 60 lat i dzięki określonym badaniom została zakwalifikowana do tego typu operacji! Podejrzewam, że stało się tak dzięki temu, że Mama nie cierpi na żadne inne schorzenia. Co..

Zwężenie zastawki dwudzielniej... Pilnie !!!

.. ...wrodzona wada serca ( stenoza zastawki dwudzielnej ). Dziewczyna wymaga zapewne operacji, możliwe, że pilnej. Musi ją przebadać kardiolog, najlepiej dziecięcy. Skierowanie do kardiologa musi dac lekarz rodzinny, ale na wizytę czeka się kilka miesięcy, więc najlepiej poprosić lekarza o..

Szukam pacjentów, których operował/ma operować profesor Sadowski

.. ...mamy stwierdzono ciężką stenozę aortalną. Jeden kardiolog skierował mamę od razu na operację zastawki aortalnej inny kazał czekać i obserwować. Sama nie wiem co mam robić, obecnie ma zasłabnięcia, duszności. Umówiłam mamę na wizytę u profesora Sadowskiego. Jakie macie opinię. Kto jest..

By-passy

.. ...taty. Miał zakładane stenty, które się niestety nie przyjęły. Czeka go operacja wstawienia trzech by - passów. 1. Czy taki zabieg jest ryzykowny? Podświadomie boję się, że odpowiedź brzmi TAK, bo jest to jednak ingerencja w układ krwionośny. Boję się, że jeśli stenty mogły się nie..

Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej

.. ...oprócz tego mam dwa stenty,czy ten tętniak jest grozny? O to trzeba spytać kardiologa. Znam dziewczynę, która ma tętniaka od wielu lat i lekarze nie chcą jej operowac, bo on w czymś tam pomaga. Ja mam tętniaka aorty wstępującej i też nie wiem, kiedy mnie zoperują, bo jestem już po trzech..

By-passy_szpitale: Zabrze, Katowice, Anin, inny który polecacie?

.. ...bedzie mial wstawianych stentow poniewaz krew czesto znajduje/ma tendencje znajdowania sobie inna droge dostania sie do mozgu i dotlenienia jego. Tak pozatym to nie ma innych dolegliwosci. Pozdrawiam serdecznie do Dr.M jak teraz czuje sie dziadek po sześciu dniach od operacji? Pozdrawiam..

Umiarkowana stenoza aortalna

.. ...zwężenie tej zastawki ( stenoza ), czy niedomykalność: - ) Po drugie osoby z wadami serca nie mogą uprawiac sportu wyczynowo, tylko rekreacyjnie. Dobrze, że syn w ogóle może grać w piłkę. Ja nigdy nie ćwiczyłam na wf - ie z powodu mojje wady. A czy syn jest po operacji? Co mówią..

Dieta po wymianie zastawki aortalnej

.. ...zastawki biologicznej bezstentowej. Jeżeli pacjent miał wszczepiona zastawkę biologiczną stentową powinien zazywać lek przez 3 miesiące. Ankafa, jak zwykle profesjonalnie : ) Zastanawia mnie tylko, dlaczego młody mężczyzna nie ma zastawki mechanicznej? Może po prostu nie chciał. Znam..

Zwezenie aorty - Silownia

.. ...paru lat mam wstawiony stent i jest on poszerzany jesli urosne i aorta sie zwezy. Od prawie 3 lat jest wszystko dobrze i jak na razie nie mialem operacji. Do 2006 roku leczylem sie w Gdansku ale, ze wyjechalem za granice ( Do Anglii ) to jestem pod stala opeka tutaj. Co do wieku to mam..