Stendy serce

Szmery w sercu

.. ...korelować z nasileniem wady - konieczne jest badanie ECHO. Coraz częściej zdarza się, że szmery nad sercem dorosłego człowieka są związane z pozostałościami po wrodzonych wadach zoperowanych w dzieciństwie...

Ablacja w Gdańsku

.. ...Szczecinie ale wykonywal dr STENKA z Gdanska nie wiem czy ten sam hej w tamtym roku lezalam w gdansku o maly wlos bym zgodzila sie na zabieg jest okropnie.szpital i personel jest ochydny czytalam o szpitalach ktore wykonuja te zabiegi w polsce podobno najlepszy jest w warszawie .choruje..

Zwężenie i niedomykalność zastawki aortalnej dwupłatkowej 2 stopnia

.. ...gradient max 90 postepującą stenozę zwapnienie i mineralizacje płatków. Jeżeli chodzi o zabieg to o tym zdecyduje kardiochirurg na podstawie badań, ale lepiej zabieg wykonać wcześniej kiedy serce jest mniej zniszczone przez wade. POZDRAWIAM I ŻYCZĘ ZDROWIA Witam. Moja zastawka tyka..

Niedomykalność zastawki mitralnej

.. ...często stanowi powikłanie stenozy mitralnej ( ok. 40% chorych ze zwężeniem zastawki mitralnej ), a może też współistnieć ze stenozą lub niedomykalnością aortalną. Przy rosnącym przewlekle obciążeniu każde serce osiąga swoją, uwarunkowana genetycznie, tzw, masę krytyczna, po przekroczeniu..

Niedomykalność zastawki mitralnej a wypadanie płatka zastawki dwudzielnej

.. ...często stanowi powikłanie stenozy mitralnej ( ok. 40% chorych ze zwężeniem zastawki mitralnej ), a może też współistnieć ze stenozą lub niedomykalnością aortalną. Przy rosnącym przewlekle obciążeniu każde serce osiąga swoją, uwarunkowana genetycznie, tzw, masę krytyczna, po przekroczeniu..

Profilaktyka chorób serca, jak dbać o serce?

.. ...zabiegi angioplastyki i stentowania.Obecnie mam 67 lat,stwierdzono u mnie,po badaniach tomograficznych,zwężenie tętnic szyjnych w 80 % i tętniaki.Skąd się to bierze? nikt tego nie potrafi mi wytłumaczyć.Zaznaczam,próby wysiłkowe EKg wychodzą ujemne,lekarstwa przepisane zażywam bez..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 29

.. ...anatomicznych nie wprowadzono stentów. Właściwie przy zawale chcieli zrobic mi operację by - passów. A ja się boję. Łykam 9 tabletek dziennie na serce i ( 1 ) na niedoczynność tarczycy. Czasami czuję się tak żle, ze nie mogę funkcjonować, spada mi ciśnienie aż do 90/50 i już wtedy to..

Duszenie się - Str. 45

.. ...Nie miałam zakładanych stentów. Serce jest dużo za duże. Prawa dolna żyła od serca ma tylko dwa milimetry średnicy. Leki, które dostałem po zabiegu ustabilizowały mi puls i ciśnienie. Do tej pory drętwieje i boli mnie ręka. Wczoraj wystąpiły dość silne bóle w klatce piersiowej ( trwały..

Problemy sercowe (dolegliwości stenokardialne)

.. ...co to są dolegliwości stenokardialne. Będę wdzięczny za odpowiedź. stenokardia to inaczej ból wieńcowy. pozdrawiam Witaj Asiu, nie piszesz ile masz lat? i czy odczuwalas juz wczesniej jakies sensacje z sercem chodzi mi o te spore niedomykalnosci ) a swoja droga bardzo ciekawe ze nie..

Stenty - ile życia po wstawieniu stentów? - Str. 3

.. ...temu miała wstawiane stenty ,na początku było wszystko dobrze ale od jakiegoś czasu mama skarży się na złe samopoczucie ,mianowicie szybko się męczy ,ma zawroty głowy często boli ją serce i bardzo się denerwuje jest po czterech zawałach i miała nadzieję że po tym zabiegu będzie dobrze a..

Zwolnienie - prawie zarzymanie akcji serca i nadrabianie strat

.. ...zwezona , wiec wstawiono stend,stwierdzono zawal serca NSTEMI .Serce po paru dniach sie uspokoilo,lecz bole w mostku pojawily sie ponownie.Trafilem ponownie do szpitala, koronarografia pokazala zmiany w CX,zdiagnozowano spazm naczyniowy.Zastosowano dilzem,betaloc..

Koronografia.

.. ...koronarografię i założono jeden stent. Zabieg ten był całkowicie bezbolesny, trwał ok 20 minut. Widziałam na monitorze moje serce i naczynia wieńcowe. Trochę gorzej było po zabiegu, bo 6 godz. nie można było ruszać się, ale leżeć spokojnie. Należy wówczas dużo pić, żeby wydalić kontrast...

Sercowcy chodzicie na solarium?

.. ...lat temu,4 angio i 8 stentow.nie wiem jak sie maja Twoje choroby do mego stanu ale chodze na solarium i nawet do glowy nie przyszlo ze moze to byc niebezpieczne.wlacz stala bryze.pomaga.zaznaczam ze nie mam nic wszczepionego,tj zadnego urzadzenia.pozdrawiam Promieniowanie UV z solarium..

Umiarkowana stenoza aortalna

.. ...zwężenie tej zastawki ( stenoza ), czy niedomykalność: - ) Po drugie osoby z wadami serca nie mogą uprawiac sportu wyczynowo, tylko rekreacyjnie. Dobrze, że syn w ogóle może grać w piłkę. Ja nigdy nie ćwiczyłam na wf - ie z powodu mojje wady. A czy syn jest po operacji? Co mówią..