Stent restenoza

Brachyterapia wieńcowa

.. ...promieniowania. Wszczepienie stentu może zmniejszać możliwość restenozy, lecz nie zapobiega jej wystąpieniu. Brachyterapia wieńcowa jest ostatnim osiągnięciem w leczeniu choroby niedokrwiennej serca i zapobieganiu restenozy w poszerzonych tętnicach; wykazano, że jej stosowanie istotnie..

Stenty - dlaczego nie zastosowano by-passów?

.. ...zabiegu wszczepienia stentów ( dwóch ) w tętnicach. W jednym miejscu zwężenie było 40% w drugim krytyczne. Przeczytałam, że w ciągu 6 m - cy może nastąpić ponowne zwężenie ( restenoza ) w tych miejscach. Dlaczego zatem nie zastosowano by - passów tylko angioplastykę na chwilę. Bo dla..

Stenty pokrywane lekami

.. ...temat stentów pokrywanych lekami - interesuja mnie opinie, który ze stentów jest lepszy, czy pokrywany rapamycyną czy paclitaxelem i dlaczego? jaki jest wpływ obu leków na ryzyko wystąienia restenozy...

Koronarografia

.. ...nie robi. Próbowano to stentować, ale efekty marne - duża częstość restenoz ( ponownego zwężania ). Jeżeli mostek jest bardzo ciasny i powoduje objawy a pacjent ma operację serca z innego powodu, to kardiochirurg może naczynie uwolnić i zlikwidować mostek. Farmakologicznie niektórzy..

Niewydolność serca 4 stopnia

.. ...baypasach - 4.Mam 2 Stenty,które zarosły - restenoza.Czekam na stent uwalniający lek.Jestem pod opieką b.dobrego kardiologa. no to wszystko bedzioe dobrze: ) Dzięki Gabi 33 za pocieszenie.Moje samopoczucie jest tak złe,że chciałabym wiedzieć co znaczy 4 stopień.Myślę,że mam nie wiele..