Stent serca

Brachyterapia wieńcowa

.. ...promieniowania. Wszczepienie stentu może zmniejszać możliwość restenozy, lecz nie zapobiega jej wystąpieniu. Brachyterapia wieńcowa jest ostatnim osiągnięciem w leczeniu choroby niedokrwiennej serca i zapobieganiu restenozy w poszerzonych tętnicach; wykazano, że jej stosowanie istotnie..

Próba wysiłkowa

Próba wysiłkowa

.. ...( balonikowanie lub stentowanie naczyń wieńcowych ). Próbę wykonuje się także w toku diagnostyki nietypowych bólów w klatce piersiowej oraz u chorych po wszczepieniu stymulatora serca i w przypadku niektórych wad zastawkowych. Pacjent na 3 godziny przed badaniem nie powinien jeść ani..

Pionierskie badanie polskich kardiologów

.. ...efekty wszczepienia stentu i by - passów u pacjentów z chorobą pnia lewej tętnicy wieńcowej, przeprowadził polsko - amerykański zespół kardiologów i kardiochirurgów. W badanie na grupie 105 pacjentów było zaangażowanych kilka ośrodków, przede wszystkim Polsko - Amerykańskie Kliniki Serca..

Metoda OCT na zawał serca

.. ...terapię, rodzaj używanego stentu ( niewielkich rozmiarów sprężynka, umieszczana wewnątrz naczynia krwionośnego w celu przywrócenia drożności naczynia ) oraz techniki wyłapujące skrzeplinę. Jak dodał Dudka, obecnie ultrasonografia jest obecnie dostępna we wszystkich ośrodkach akademickich..

Nordic Walking w rehabilitacji chorób serca

.. ...pacjentami. Korzystają ze stentów, kardiogramów czy defibrylatorów, ale ich komfort życia nie jest najlepszy. Mają się oszczędzać, czytać gazety w domowym zaciszu czy wyjść na spacer niedaleko od domu - mówił Banasiak. Prof. Piotr Ponikowski, kardiolog ze szpitala wojskowego dodał, że..

Nowy budynek Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu

.. ...pozaustrojowym, 3.848 zabiegów koronarografii ( cewnikowań serca i naczyń krwionośnych ), 2.257 angioplastyk ( udrażnianie zwężonej lub zamkniętej tętnicy wieńcowej ) i założono 2.894 stentów. Nauka w Polsce PAP..

Bajpasy po zawale serca i przy cukrzycy

.. ...jak ja.Zycze wszystkiego najlepszego. Witam. czy mogłabyś napisać,czy wszystko się udało?Mój tato ma 54 lata,7 razy miał stenty robione i nie chce się zgodzić na bypassy,bo się boi.ma cukrzycę typu 1...

Echo serca - Str. 8

.. ...streptokinazą, a potem był stent i kilka lat w miarę normalnego życia. Parę przypadkowych ale mocnych sercowych ekscesów wpędziło mnie w depresję lękową z której już dwa razy wyciągała mnie półroczna kuracja Cipramilem. Niedawno zacząłem ją po raz trzeci. Od dłuższego już czasu czułem..

Echo serca - Str. 16

.. ...zastawki. Dodam ze ma stenty w pniu i w innych naczyniach. Dziekuje jeszcze nie zauwazylam: zastawka mitralna fala zwrotna 3cm3, zastawka trojdzielna fala zwrotna slad. jeszcze raz dziekuje Rozumiem ,ze gradient dotyczy zastawki aortalnej - jest to graniczne echokardiograficznie..

Echo serca - Str. 17

.. ...reszta, skorcze dodatkowe, stenty w zwezonych tetnicach oraz pniu, astma. tata jest w sanatorium, lekarka nastraszyla go, mowiac ze jakikolwiek wiekszy wysilek moze doprowadzic do tragedii a jego zastawki( a? ) sa w stanie krytycznym. Jeszcze raz dziekuje. W stanie krytycznym na pewno..

Echo serca - Str. 37

.. ...dolnej.Ma założonego stenta.Mąż ma 57 lat waży 98kg i mierzy 180cm.Mówi że czuje się dobrze. czy stenta trzeba wymieniać i po jakim czasie.Bardzo dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam. Czy to poszerzenie aorty jest grożne?Czy martwica jest duża? Szanowna pani Izo bardzo prosze o..

Najpierw stent potem rozrusznik

.. ...którym wyszło już coś nie tak .potem założono mu na 24 godz holtera.po tym badaniu wyszło ze ma 1 sekundowe zatrzymania akcji serca.zadecydowano o założeniu rozrusznika.czy miał ktoś podobną sytuacje...

Zawał serca i aktywne życie

.. ...balonikowanie i zalozono CYFHER Stent ,stalowa pokryta polimerem rurke .W srode wrocilem do domu i aktywnego zycia ,nie wiem czy powinienem .W nastepny poniedzialek wizyta u lekarza.Pierwszy raz w szpitalu w USA ale z jakiego powodu!Czytam , ze istnieje duze prawdopodobienstwo kolejnego..

Po bajpasach - Str. 6

.. ...środę na wprowadzenie stenta, coś poszło nie tak i w sobotę miał zawał( trzeci ) - było to 3 tyg temu. Potem badania, badania, badania. Próby wysiłkowe nie wychodziły - zaburzenia akcji serca. Nie wiem co myśleć, bo z tego co piszecie najważniejsze jest samozaparcie i wiara, że się uda...

Koronarografia na podejrzenie choroby niedowieńcowej serca

.. ...pacjenta. Zakładają takie stenty, które poszerzają średnicę tętnicy. Niestety u Taty takie leczenie nie było możlwie. Rozważ wszystkie za i przeciw i zdecyduj. Njważniejszym przeciwskazaniem wykonania koronarografii jest brak wskazań. Jeśli jesteś młody potrafisz przejść bez bólu 500..

Łódź, kardiochirurgia na Sterlinga

.. ...tata miał wstawiane stenty do aorty, dotychczas 99% bylo zatkane, 5 metrow nie mogl przejsc...30 min i po zabiegu, 2 godziny pozniej juz z tata siedzialem jadlem obiad.mistrzostwo swiata.fachowcy nie z tej ziemi...niesamowita opieka, wspaniale pielegniarki...polecam z * całego serca *..

Ablacja po zawale serca z częstym migotaniem przedsionków

.. ...z zawalu i wstawial stent. Jak bede po napewno sie odezwe. Narazie papa Będę trzymać kciuki, ale przypomnij się jeszcze przed zabiegiem, powodzenia czesz Agnieszko,sorry ze dopiero teraz pisze ale przez prawie miesiac bylam w szpitalu.Ablacji mi nie zrobili,wszczepili za to..

Co dalej po rozległym zawale serca?

.. ...po angioplastyce ma stent i ok. 80 lat. Jeden lekarz powiedział, że może robić wszystko drugi, że trzeba min. 3 miesiące bardzo uważać, a ja dalej nie wiem nic. Czy może chodzić po schodach, kiedy na spacery czego mu nie wolno a co powinien. Ojciec czuje się bardzo dobrze i najchętniej..

Choroba niedokrwienna przy cukrzycy, nadciśnieniu i wstawieniu stenta

.. od kilkunastu lat choruje na cukrzyce, mam tez nadcisnienie tetnicze.rok temu mialem wstawianego stenda - zwezenie tetnicy uda. po badaniach kardiologicznych stwierdzono przerost lewej komory serca.czy grozi mi choroba niedokrwienna? Musze pana zmartwić, ale na pewno tak. Po pierwsze ma pan cukrzycę, po..

Naświetlanie guza na płucu niebiezpieczne dla chorego serca?

.. ...zyży szyjne lub wstawic stent? Bajpasy są niemożliwe ze wzgledu na stan naczyń krwionosnych czy raczej stan ogólny chorego? Pozdrawiam Zarówno poszerzenie żył szyjnych jak i stent nie wchodzą w grę. Bajpasy są równiez niemożliwe z uwagi na stan naczyń krwionośnych. Sytuacja prawie..

Uszczerbek na zdrowiu po zawale serca

.. ...koronografię i wszczepiony stent. Bardzo będę wdzięczny za informacje Jurek Wejdz na stronkę www.ubezpieczyciel tam na forum jest tabela % PZU. Wielkie dzięki, o to mi chodziło: ) ) Ja otrzymałem 10%. Będę się odwoływał. Ja miałem sprawę, gdzie orzeczono 50%. Pozdrawiam, * a href= *..

Ratunek dla osoby z chorobą serca i zaawansowaną POCHP?

.. ...wskazanie do bypassów, stenty raczej wykluczyli jako mniej wskazane z racji wieku. Zaczęli przygotowywać go do zabiegu, który miałby być wykonany w innym szpitalu. Czynnikiem problemowym stał się jednak zły wynik spirometrii powtarzanej dwukrotnie: 3 dni temu i dziś ( 4.05 ) - ojciec..

Medycyna naturalna po zawale serca - bezpieczne czy nie?

.. ...angioplastyka, założony został stent. Na styczeń po przeprowadzeniu badań przewidywane jest powtórzenie zabiegów. Kilka dni przed świętami pacjent wypisany został do domu, lecz już 22.12 poczuł się gorzej i trafił na oddział R skierniewickiego szpitala gdzie spędził..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 36

.. ...koronarografie, potem stent i przez pierwsze 3 lata żyłem sobie prawie jak normalny człowiek: bieganie po schodach, rower, praca, itd. Do czasu gdy zachciało się mojej Pani kardiolog ( z rejonu ) przymusić mnie do brania leków nasercowych, bo dotąd był tylko Acard i Zocor ( cholesterol..

Ablacja - Łódź - na Sterlinga?

.. ...do serca nikt nawet nie zajrzał czy mała ale grożna ( tętnica udowa ) ranka się zarasta i się nic w niej nie paprze. Po dwóch dniach wypisano mnie do domu jeszcze w bandażach... Może to taka norma?....

Migotanie przedsionków po zawale serca i stentach

.. ...serca,mam wstawione 3 stenty i bardzo cierpie na migotanie przedsionkow.Migotanie dopada mnie co kilka dni i zawsze jestem umiarawiana w szpitalu kroplowkami. Biore leki antyarytmiczne,przeciwzakrzepowe i niestety nic to nie pomaga, Rok temu wszczepiono mi stymulator,ktory rowniez nie..

Zawroty głowy i przeskakiwanie serca

.. ...pomocą angioplastyki i stentów ( w chorobie wieńcowej i miażdżycy ). Jeżeli przyczyn groźnej bradykardii nie można usunąć inaczej, postępowaniem z wyboru ( czyli najlepszym ) jest wszczepienie stymulatora serca. hej,ja mam teraz 27 lat a pierwsze zawroty głowy i omdlenia miałam w wieku..

Profilaktyka chorób serca, jak dbać o serce?

.. ...zabiegi angioplastyki i stentowania.Obecnie mam 67 lat,stwierdzono u mnie,po badaniach tomograficznych,zwężenie tętnic szyjnych w 80 % i tętniaki.Skąd się to bierze? nikt tego nie potrafi mi wytłumaczyć.Zaznaczam,próby wysiłkowe EKg wychodzą ujemne,lekarstwa przepisane zażywam bez..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 48

.. ...wiencowe w 95%! Przetkanie, stent. Mija juz dwa tygodnie od zabiegu. Samopoczucie jest rozne, czasem czuje w okolicach serca pewien dyskomfort, bywam slaby, ale jak dotad nie powtorzyla sie arytmia. Nawet po wczorajszym, dosc intensywnym rowerze. I cisnienie jakby spadlo, w kazdym razie..

Rozległy zawał serca i problemy z oddychaniem

.. ...poprzez implantowanie stentów. Im szybciej tym lepiej. Przywraca się krążenie w tętnicy a tym samym zawał przestaje się dokonywać i nie dochodzi do trwałych i nieodwracalnych zmian w tej części serca. Chorowałem na cieżkie nadciśnienie tętnicze, do tego miażdżyca, zagrożenie zawałem. W..

Czym się bada stopień zatkania pnia płucnego serca?

.. ...nie wiem, o co pytać w klinikach. Pacjent jest po stentach, ma w ok. 70 proc. niedrożny pień, podobno w Warszawie, Zabrzu i Krakowie są urządzenia, pozwalające sprawdzić to dokładnie. Jak się nazywają?..

Koronarografia

.. ...nie robi. Próbowano to stentować, ale efekty marne - duża częstość restenoz ( ponownego zwężania ). Jeżeli mostek jest bardzo ciasny i powoduje objawy a pacjent ma operację serca z innego powodu, to kardiochirurg może naczynie uwolnić i zlikwidować mostek. Farmakologicznie niektórzy..

Satro - nareszczie coś wiarygodniejszego od EKG - Str. 4

.. ...Nie wykazała natomiast stentu, z uwagi na wspomniane wyżej artefakty ruchowe. Budzi to zdziwienie mojego kardiologa, wszak biorę leki, przeciwzakrzepowe. Struktur serca również badanie dokładnie nie określa. Czy wobec powyższych faktów SATRO, może wykazać w miarę pewnie obraz..

Interpretacja wyników badania TK serca

.. ...drozny; stan po zalozeniu stentu ( 8mm ponizej miejsca wszycia pomostu ),stent drozny; - galaz posrednia drozna; - galaz okalajaca w odcinku proksymalnym amputowana, odcinek dystalny wypelnia sie za posrednictwem pomostu wszczepionego do proksymalnego odcinka galezi tepego brzegu; - RCA:..

Duszenie się - Str. 45

.. ...Nie miałam zakładanych stentów. Serce jest dużo za duże. Prawa dolna żyła od serca ma tylko dwa milimetry średnicy. Leki, które dostałem po zabiegu ustabilizowały mi puls i ciśnienie. Do tej pory drętwieje i boli mnie ręka. Wczoraj wystąpiły dość silne bóle w klatce piersiowej ( trwały..

Renta a zawał serca

.. ...zawał serca .wstawili mi stent ,poł roku póżniej dwa bay passy po zwolnieniu lekarskim komisja i renta na 3 lata narazie obecnie czuje się dobrze robie co miesiąc badania .frakcje mam EF 40 % i powiększoną komore ja rok temu miałam zawał tyle żemózgu dostałam rente na rok a teraz zabrali..

Dwa zawały serca u 23-latka

.. ...pazdzierniku 2007 drugi i trzeci.teraz 4 .mam wstawionych 8 stentow .czeka mnie operacja .maja mi wstawic defibrylator .ma moze ktos pojecie * z czym to sie je * .jakies informacje ,wiedze .pozdrawiam ,LESZEK..

Stenty - ile życia po wstawieniu stentów? - Str. 2

.. ...pozdrawiam zawałowców, stentowców i bajpaśników. serca w góre - nie załamywać się. Witam wszystkich ,mam pytanie czy po zamontowaniu stentu ,jestem skazany na tabletki do końca życia???pozdrawiam jak raz o to nie pytałem lekarzy, ale myślę że tak. stent nie zmienia skłonności do..

4 zawały serca

.. ...pazdzierniku 2007 drugi i trzeci.teraz 4 .mam wstawionych 8 stentow .czeka mnie operacja .maja mi wstawic defibrylator .ma moze ktos pojecie * z czym to sie je * .jakies informacje ,wiedze .pozdrawiam ,LESZEK..

Koronografia - powikłania i znieczulenie

.. ...koronarografi i zalozeniu stenta * otrzymlem * w spadku b.wysokie tetno i niemiarowosc bicia serca, Moja mama zmarła w trakcie koronografii !!! miała 71 lat ,nawet mnie nie poinformowali ( byłem synem ) że chcą mojej mamie takie coś wykonać. Była z grupy podwyższonego ryzyka ( cukrzyca ,..

Zawał dolnej ściany serca

.. ...passów.lub zabieg wstawienia stentów w zwężoną tętnice.Jeśli chodzi o koronarografię, to jest badanie inwazyjne i niesie pewne ryzyko w czasie którego należy stosować się do zaleceń lekarza.Zyczę twojemu tacie powrotu do zdrowia Pozdrawiam Sa urzadzenia do calodobowego monitoringu pracy..

Niewydolność serca 4 stopnia

.. ...baypasach - 4.Mam 2 Stenty,które zarosły - restenoza.Czekam na stent uwalniający lek.Jestem pod opieką b.dobrego kardiologa. no to wszystko bedzioe dobrze: ) Dzięki Gabi 33 za pocieszenie.Moje samopoczucie jest tak złe,że chciałabym wiedzieć co znaczy 4 stopień.Myślę,że mam nie wiele..

Interpretacja wynikow a wskazania do bypasów

.. ...przedniej i PCI - LAD i stent( 03.2007 ) nadcisnienie tetnicze zaburzenia gospodarki lipidowej Leczenie Koronografia z uzyciem dwoch cewnikow, echokardiografia Epikryza Pacjentka 58letnia z choroba niedokrwiennaserca przyjeta do kliniki w ramach ostrego dyzuru z powodu zawalu miesnia..

Ból po angioplastyce

.. ...po zabiegu zaqłożenia stenta na tętnicę wieńcow. Obecnie bardzo żle się czuję.Odczuwam bóle w okolicy mostka,które pojawiają się po nawet niewielkim wysiłku./przejście ok 100m/ Aktualne badania - ekg wysiłkowe dodatna, echo serca trudne dla mnie do oceny,próba dobutaminowa..

Życie po rozległym zawale serca

.. ...i silny, założono mu stenty, Wszytko stało się po za granicami naszego kraju a mianowicie w Dani, jednak leży w szpitalu w Flensburgu ( Niemcy ) wszystkie zabiegi zostały wykonane bardzo szybko, i tata już po 1 h od czasu jak zabrało go pogotowie za dzownił do nas. Sytuacja miła miejsce..

Wyniki echa serca po zawale

.. ...przeprowadzono PTCA GPZ + stent. Echo serca - wynik zrobiono 4 dni po zawale. LK 42 LP 34 PK 25 TLK 10 PMK 10 ZASTAWKI NORMA - ODCHYLENIA IM I DUZE NACZYNIA NORMA - ODCHYLENIA SZER. AORTY 3.1 KURCZLIWOŚĆ NORMA - ODCHYLENIA aKINEZA KONIUSZKA ORAZ PRZTL. SEGM. ŚCIANY PRZEDNIEJ I PMK EF OK...

Jaki procent utraty zdrowia po zawale serca?

.. ...Forumowiczów może podzielić się wiedzą - jaki % utraty zdrowia po zawale ( dwa zabiegi wstawienia stentów konwencjonalnych ) przyznaje w procedurze odszkodowawczej nasze szanowne PZU ? Dziękuję i pozdrawiam...

Przechodzony zawał serca

.. ...m - cy po wstawieniu stentu. Gdyby nie stanowił taki lek żadnego ryzyka to przeciez mogłbym go mieć już zalecony do końca ; ) czy jak to inni mówią na stałe ; ) Widocznie po tych 12 miesiącach statystyka przemawia za tym by zaniechać jego stosowania, bo statystycznie korzyści z jego..

Środki wspomagające prace serca po opeacji wszczepienia by-passów

.. ...balonikowanie,potem dwa stenty,znowu balonikowanie... W tej chwili też leży w szpitalu i zalecają ponowną operację wszczepienia by - passów,tylko że nikt nie chce operować po raz drugi( za duże ryzyko ).Kraków się zgodził na próbę przepchnięcia przytkanych by - passów i po Świętach mają..

Interpretacja echo serca - jakie ryzyko koronarografii?

.. ...Przepychanie * czy też stentowanie to zupełnie inne zabiegi o których Pani tu nie wspomina wiec rozumiem że nie będą wykonywane. Sam zabieg koronarografii nawet po ocenie wyników badań nie powinien stanowić większego ryzyka. Proszę jednak o swoich obawach porozmawiać z kierującym na..

Choroba wieńcowa serca, terapia chelatowa, tlenek azotu i suplementy diety

.. ...koronografie z wstawianiem stentów ,bule cały czas występują lekarze maja robić ponownie koronografie itd. Proszę o informacje czy terapia Chelatowa daje efekty , gdzie najlepiej ją wykonywać .Czy znacie ludzi chorujących na chorobę wieńcowa którym pomogła. Proszę o info na temat..

Kwalifikacja na zabiegi po zawale serca

.. ...leków więcej niż ty ... stenty ? jesli zapchane tętnice uważam że trzeba założyć schudnąc koniecznie !!!!no więc w związku z tym zmienić dietę..ciemne pieczywo ,zadnego smażenia tylko pieczenie w folii bez tłuszczu lub gotowanie , najlepiej mięso drobiowe, ryby tłuste morskie nadal nie..

Kwalifikacja na zabiegi po zawale serca - Str. 2

.. ...imam nadzieje ze bedzie dobrze mam 55lat ja mialam juz 6 koronografi i jeszcze nie mam bajpasow chociaz mam jedna tetnice nieczynna koronogratia wykaze czy trzeba bajpasy zycze powodzenia i nie zwlekac..

Zabieg operacyjny po zawale serca

.. ...miałas zawał leczony stentem powlekanym ( rodzaj stentu lekowego ) to raczej nie powinnas mieć do roku odstawianego areplexu i jezeli to mozliwe odwlecz zabieg ginekologiczny do tego czasu. Jezeli bierzesz areplex od pól roku to pewnie miałaś stent powlekany lub zawał podwsierdziowy,lecz..

Scyntygrafia - hipoperfuzja w obrębie ściany dolnej

.. ...ok i nie zakładali mi stentów. mam 33 lata pod tym linkiem wynik mojego badania izotopowego serca - może kogoś zainteresuje ( wyciąłem dane personalne - swoje i pieczątki lekarzy - to nie jest tu najistotniejsze ). http://docs.google.com/leaf?id=0B -..