STENT

Angioplastyka (PTCA)

.. ...zadecydować o założeniu STENT - u. Angioplastyka polega na wprowadzenia specjalnego cewnika z balonikiem do tętnicy wieńcowej z przewężonym światłem. Cewnik z balonikiem wprowadzany jest przez nakłucie w tętnicy udowej ( w przypadku dużych zmian miażdżycowych w tych naczyniach można..

STENT

.. Stent jest to jest to niewielkich rozmiarów sprężynka, wprowadzana do tętnicy wieńcowej na balonie stosownym podczas angioplastyki ( PTCA ). Stent jest tak zaprojektowany aby po wypuszczeniu powietrza z balonika pozostawał otwarty. Konstrukcja stentu przypomina rusztowanie, które wykłada wewnętrzną..

Brachyterapia wieńcowa

.. ...promieniowania. Wszczepienie stentu może zmniejszać możliwość restenozy, lecz nie zapobiega jej wystąpieniu. Brachyterapia wieńcowa jest ostatnim osiągnięciem w leczeniu choroby niedokrwiennej serca i zapobieganiu restenozy w poszerzonych tętnicach; wykazano, że jej stosowanie istotnie..

Chromanie przestankowe

Chromanie przestankowe

.. ...ostateczności należy wcześnie rozpocząć leczenie. Metodą z wyboru jest chirurgia naczyniowa - wszczepianie stentów ( jeśli umożliwiają to warunki anatomiczne ) lub protez naczyniowych omijające zwężenia...

Próba wysiłkowa

Próba wysiłkowa

.. ...( balonikowanie lub stentowanie naczyń wieńcowych ). Próbę wykonuje się także w toku diagnostyki nietypowych bólów w klatce piersiowej oraz u chorych po wszczepieniu stymulatora serca i w przypadku niektórych wad zastawkowych. Pacjent na 3 godziny przed badaniem nie powinien jeść ani..

Tętnice wieńcowe

Tętnice wieńcowe

.. ...na ewentualne jednoczasowe udrożnienie tętnicy przy pomocy balonoplastyki lub stentu. W przypadku znacznego lub całkowitego zamknięcie pewnego odcinka tętnicy wieńcowej można wykonać operację by - pass...

Leczenie chirurgiczne niedokrwienia kończyn dolnych

.. ...balonie umocowany jest STENT, który pozostaje w tętnicy i ma na celu zapobieganie jej ponownemu, szybkiemu zwężeniu. Niestety czasem stenty również mogą zarosnąć. Inną metodą leczenie operacyjnego zwężeń tętnic kończyn dolnych jest wszczepienie przeszczepów naczyniowych. Technika..

Zespół Lerischa

Zespół Lerischa

.. ...tętnice od wewnątrz za pomocą cewników z balonikami oraz zakładania stentów. Przy krytycznych zwężeniach konieczne jest obejście niedrożnego odcinka tętnic za pomocą przeszczepu naczyniowego lub sztucznego...

Ultrasonografia wewnątrzwieńcowa

.. ...przed planowanymi zabiegami na naczyniach wieńcowych. Dostarcza też istotnych informacji na temat budowy ścian tych naczyń, składu ewentualnych blaszek miażdżycowych oraz stentu, jeśli taki jest obecny...

Mostki mięśniowe

.. ...mostków mięśniowych są leki beta - adrenolityczne. Czasem stosuje się także blokery kanałów wapniowych. W ciężkich przypadkach można zaopatrzyć zmienioną tętnicę w stent lub przeprowadzić zabieg by - pass...

Pionierskie badanie polskich kardiologów

.. ...efekty wszczepienia stentu i by - passów u pacjentów z chorobą pnia lewej tętnicy wieńcowej, przeprowadził polsko - amerykański zespół kardiologów i kardiochirurgów. W badanie na grupie 105 pacjentów było zaangażowanych kilka ośrodków, przede wszystkim Polsko - Amerykańskie Kliniki Serca..

Metoda OCT na zawał serca

.. ...terapię, rodzaj używanego stentu ( niewielkich rozmiarów sprężynka, umieszczana wewnątrz naczynia krwionośnego w celu przywrócenia drożności naczynia ) oraz techniki wyłapujące skrzeplinę. Jak dodał Dudka, obecnie ultrasonografia jest obecnie dostępna we wszystkich ośrodkach akademickich..

Prace nad bezpieczniejszymi stentami wieńcowymi

.. ...nad unowocześnieniem stentów wieńcowych stosowanych u osób z chorobami układu krążenia - informuje dr Tomasz Ciach z LIB. Jak wyjaśnił, zastosowane w stentach polimery nowej generacji - wydzielające leki i zbliżone budową do naturalnej wyściółki naczynia krwionośnego - zminimalizują..

Nordic Walking w rehabilitacji chorób serca

.. ...pacjentami. Korzystają ze stentów, kardiogramów czy defibrylatorów, ale ich komfort życia nie jest najlepszy. Mają się oszczędzać, czytać gazety w domowym zaciszu czy wyjść na spacer niedaleko od domu - mówił Banasiak. Prof. Piotr Ponikowski, kardiolog ze szpitala wojskowego dodał, że..

Nowy budynek Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu

.. ...pozaustrojowym, 3.848 zabiegów koronarografii ( cewnikowań serca i naczyń krwionośnych ), 2.257 angioplastyk ( udrażnianie zwężonej lub zamkniętej tętnicy wieńcowej ) i założono 2.894 stentów. Nauka w Polsce PAP..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 57

.. ...przynajmniej jest po wstawianiu stentów. Jak ktoś robił to w szpitalu A, to szpital B odsyła znowu do A. Pewnie z jakichś względów tak jest też i w interesie pacjenta. wiolu - edytka dobrze podpowiada, warto zrobić EKG w momencie, jak będziesz zle się czuła, lekarzom to może pomóc w..

Bajpasy po zawale serca i przy cukrzycy

.. ...jak ja.Zycze wszystkiego najlepszego. Witam. czy mogłabyś napisać,czy wszystko się udało?Mój tato ma 54 lata,7 razy miał stenty robione i nie chce się zgodzić na bypassy,bo się boi.ma cukrzycę typu 1...

Echo serca - Str. 8

.. ...streptokinazą, a potem był stent i kilka lat w miarę normalnego życia. Parę przypadkowych ale mocnych sercowych ekscesów wpędziło mnie w depresję lękową z której już dwa razy wyciągała mnie półroczna kuracja Cipramilem. Niedawno zacząłem ją po raz trzeci. Od dłuższego już czasu czułem..

Echo serca - Str. 16

.. ...zastawki. Dodam ze ma stenty w pniu i w innych naczyniach. Dziekuje jeszcze nie zauwazylam: zastawka mitralna fala zwrotna 3cm3, zastawka trojdzielna fala zwrotna slad. jeszcze raz dziekuje Rozumiem ,ze gradient dotyczy zastawki aortalnej - jest to graniczne echokardiograficznie..

Echo serca - Str. 17

.. ...reszta, skorcze dodatkowe, stenty w zwezonych tetnicach oraz pniu, astma. tata jest w sanatorium, lekarka nastraszyla go, mowiac ze jakikolwiek wiekszy wysilek moze doprowadzic do tragedii a jego zastawki( a? ) sa w stanie krytycznym. Jeszcze raz dziekuje. W stanie krytycznym na pewno..

Echo serca - Str. 37

.. ...dolnej.Ma założonego stenta.Mąż ma 57 lat waży 98kg i mierzy 180cm.Mówi że czuje się dobrze. czy stenta trzeba wymieniać i po jakim czasie.Bardzo dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam. Czy to poszerzenie aorty jest grożne?Czy martwica jest duża? Szanowna pani Izo bardzo prosze o..

Migotanie przedsionków - Str. 2

.. ...wzbogaceniu diety pacjentów po stentowaniu tętnic o tłuszcze nienasycone:EPA,DHA alkiloglicerole, skwalen zawarte w preparatach BioCardine i Biomarine. Wyniki to obniżenie cholesterolu stabilizowanie blaszki miażdżycowej,zmniejsza arytmie komorową zmniejsza migotanie przedsionków...

Najpierw stent potem rozrusznik

.. ...którym wyszło już coś nie tak .potem założono mu na 24 godz holtera.po tym badaniu wyszło ze ma 1 sekundowe zatrzymania akcji serca.zadecydowano o założeniu rozrusznika.czy miał ktoś podobną sytuacje...

Stent to zło?

.. ...decyzję o założeniu stentów. Muszą być założone od razu podczas pierwszej koronorografi, ponieważ mama nie może mieć podawanego kontrastu dwukrotnie w małym odstępie czasu. Mama ma arytmie komorową, ataki dodatkowych skórczy ok 2x w tygodniu, głównie po wysiłku. Obecnie nie może nawet..

Zawał serca i aktywne życie

.. ...balonikowanie i zalozono CYFHER Stent ,stalowa pokryta polimerem rurke .W srode wrocilem do domu i aktywnego zycia ,nie wiem czy powinienem .W nastepny poniedzialek wizyta u lekarza.Pierwszy raz w szpitalu w USA ale z jakiego powodu!Czytam , ze istnieje duze prawdopodobienstwo kolejnego..

Chelatacja - Str. 18

.. ...od problemu? Bypassy, stenty też zarastają! Co to za specjalista, który nie chce słuchać pacjenta?! Co to za specjalista, który nie chce czytać literatury innej, niż tę narzuconą przez zwierzchników lub ff? Co to za specjalista, który wyśmiewa tego, który mówi mu, w jaki sposób sobie..

Operacja zakładania bajpasów i wymiana zastawki - Str. 3

.. ...zawał - koronografia i stent. Powrót do domu na tydzień i znowu w ten poniedziałek został zabrany, ponieważ zapalenie płuc powodowało straszne duszności. Nie mógł wejść po schodach, bo zaraz się robił słaby, blady i miał duszności. W wtorek stracił przytomność i był reanimowany. Dziś..

Brak polepszenia po koronarografii i stentach

.. Mam bardzo chorego tate 2 razy był w Dąbrowie Górniczej na konorografi ale nic nie pomogło ma w sobie 4 steny ( nie wiem czy fachowo pisze )nadal występuja ataki nasilaja sie bardzo czesto chce sie dostać do Ochojca do bardzo dobrego lekarza może mi ktoś kogos polecić...BARDZO PROSZE ZOSTAŁO NAM BARDZO MAŁO..

Po bajpasach - Str. 2

.. ...angioplastyka i wstawienie 2 stentów. Uważam, że w każdym przypadku przebieg choroby i operacji jest zupełnie inny. Pozdrawiam Witam!Ja przeszłam operację na otwartym sercu w marcu.Też niektóre osoby tak przechodziły.Podobno to jest normalne,gdyż pózniej zachowywały się normalnie.Więc..

Po bajpasach - Str. 3

.. ...pytanie meza,czy zaloza stent,lekarz odpowiedzial, ze do bypasow stentow sie nie zaklada. Bylismy tym bardzo zdziwieni i do dzis nie wiem czy to prawda. Dlatego,gdy dzis przeczytalam wiadomosc Heli z 17 grudnia,08r.korzystam z okazji i jeszcze raz o to pytam. Maz byl operowany w..

Po bajpasach - Str. 4

.. ...Zabezpieczają mnie tyko stenty, a w zasadzie lewą komorę. Obecnie zostałam zakwalifikowana do leczenia zachowawczego. Oprócz leków ,które brałam mam utrzymany w dalszym ciągu effox long 50 mg i dołożony Preductal 2x1 . Serdecznie pozdrawiam Uprzejmie proszę o pomoc, a dokładnie o..

Po bajpasach - Str. 5

.. ...prawda? Ale dobrze,ze te stenty spelniaja swoje zadanie.CZy wyznaczyli Ci termin nastepnego badania?, bo moj maz jeszcze nie byl od tamtego czasu. Zapisze go sama i moze przekonam do pojscia, chociaz bez koronografii,to co oni moga mu powiedziec, a na nastepny zabieg napewno sie nie..

Kardiolodzy na temat chelatacji

.. ...angioplastyce ( bez stentów, bo jest zbyt mały prześwit tętnic wieńcowych ) iczułem się jak wrak. Ostanio poddałem się chelatacji, jestem po 10 wlewach i czuje się świetnie, wróciły mi siły ( mogę wejść na II piętro bez odpoczynku ) i wróciła wiara do życia! Gdzie jest więc to..

Chelatacja uwagi, spostrzeżenia pozytywne i złe

.. ...zawale z wszczepionym stentem!!! Witam, myślę, że szczęśliwie zakończył Pan zabiegi chelatacji i zechcę podzielic się opinią o jej skuteczności. Na tym forum jest post Pana Leszka Wijasa z 26. 12. 2005 roku pod tytułem Chelatacja, gdzie piszę o metodzie jako nieskutecznej. Pana wypowiedź..

Koronografia czy bay-pasy?

.. ...czasami angioplastykę( poszerzenie żył i tętnic lub wstawia stent ).Koronarogafia nie wyklucza by passów a jej wynik czasami stanowi wskazanie do pomostowania tętnic( czyli tzw by - passów ).Życzę zdrowia...

Pytania do lekarza, bo to bigeminia z Holtera?

.. ...Zapewne ma wszepiony tzw. stent do naczynia wieńcowego - co wazne - dobra profilaktyka p/zakrzepowa ( na pewno kwas acetylosalicylowy na stałe ) ticlopidyna , a najlepiej plavix ( ale wada diabelnie drogi ) co najmniej miesiac ( niektorzy zalecaja rok ) po zabiegu. Przy migotaniu..

Koronarografia, gdzie? jakie skutki? lek prestarium

.. ...próba wstawienia mi stentów, niestety z przyczyn anatomicznych jest to niemożliwe. Profesor Grajek z Poznania, jest świetnym lekarzem, ale i on rozkładal ręce widząc mnie znów w szpitalu. Dziwił się, że jeszcze nie jestem po by - passach....A ja się właśnie tego panicznie boję. W ub...

Pulsowanie w brzuchu - Str. 2

.. ...Czy miałaś wszczepiany stent czy podcinane węzidełko? A w ogóle to jakie miałaś objawy? U mnie to jest ogólne * klapnięcie * i duży spadek odporności. P. doktor bardzo namawia mnie na te operacje ale ja się waham i oczywiście strasznie boję. W necie jest niewiele info bo jest to coś..

Częstoskurcz komorowy - Str. 2

.. ...angioplastyki ( mam zalozone 3 stenty ) nic sie nie poprawilo. Napady mam srednio raz w tygodniu i trwaja po kilka godzin,biore cardarone,rytmonorm,betalok itp i nic nie pomaga.Zawsze musze byc umiarawiana w szpitalu kroplowka.Juz nie chce mi sie zyc. Jak z tym walczyc,jak przerwac..

Operacja bajpasy

.. ...) w tym 2 - lata ze stentem na jednym z by - passów. Z oryginalnie wszepionych jeden nie przyjął się wcale ... drugi zatkany w 90% udało się * podeprzeć * stenetem .. dwa pozostałe są zatkane chyba w 50%. Przez pierwsze 9 lat było dobrze ... potem co jakiś czas zdarzają się * wpadki * z..

Interpretacja koronarografii

.. ...efekt po inplantacji stentu w odcinku dystalnym ) na posiedzeniu kardiologiczno - kardiochirurgicznym pacjenta zakwalifikowano do zabiegu pomostowania aortalno - wieńcowego w trybie planowym. Z uwagi na stwierdzoną w badaniu holterowskim pierwszą salwę złożoną z trzech pobudzeń..

Zabiegi na tętnicach szyjnych

.. ...poega angioplastyka i stentowanie tetnic.Czy to grozny zabieg i czy sa jakies mozliwe powiklania. Chcialabym sie tez dobiedziec czy ktos z Was mial doswiadczenia ze Szpitalem Kolejowm w Gdansku...Dziekuje i pozdrawiam. Elżbieto Też sledzę wypowiedzi na ten temat. Jezeli masz ochote..

By-passy operacja Zabrze

.. ...niebezpieczeństwo zgonu jezlei stentowanie nie pomaga wykonujemy zabieg MIDCAB/TECAB małoinwazyjny przez kilku centymetrowe nacięcie na wysokosci nieco poniżej od sutka lewego( zapewniam działa fantastycznie i maleńkiej blizny nie widać!! - mamy duże doświadczeniew Zabrzu w zabiegach..

Koronarografia na podejrzenie choroby niedowieńcowej serca

.. ...pacjenta. Zakładają takie stenty, które poszerzają średnicę tętnicy. Niestety u Taty takie leczenie nie było możlwie. Rozważ wszystkie za i przeciw i zdecyduj. Njważniejszym przeciwskazaniem wykonania koronarografii jest brak wskazań. Jeśli jesteś młody potrafisz przejść bez bólu 500..

Koronografia - ryzyko i strach? - Str. 2

.. ...serce. Po wstawieniu stentu czuję się lepiej i fizycznie i psychicznie. / koronarografia połączona z angioplastyką/ Polecam. Proszę się nie bać.Pozdrawiam Andrzej z Poznania Witam wszystkich po zabiegu .Mam 54 lata i skierowanie na koronografię,tylko mam jeden problem jestem..

Koronografia - ryzyko i strach? - Str. 3

.. ...udrażnianiem i mam założony stent. Tamten zabieg nie był naprawdę straszny. Jak pisali inni wcześniej - poza bólem nogi i leżeniem plackiem już * po * , to sam zabieg ok. Tego zabiegu naprawdę nie ma co się bać. a TK tym bardziej nie ma sie co bac, badanie z przygotowaniem trwa moze z 15..

Koronografia - ryzyko i strach? - Str. 4

.. ...koronografi i zalozeniu stentu zle sie czuje,boli ja w mostku i w sercu,czy to normalne?ma tez stan podgoraczkowy Koronografia byla przeprowadzona z powodu zawalu,byla konieczna do ratowania zycia Witajcie Mam 44 lata i odnowioną wiarę, że tych lat mi jeszcze sporo przybędzie... Zabieg..

Koronografia - ryzyko i strach? - Str. 5

.. ...zabiegu wszczepiania stentu straciłam tatusia mija 4 miesiąc ,a boli tak bardzo ,że czasami tracę chęć do życia. Najgorsze jest to ,że idąc na koronografię lub na stenty każdy im mówi spokojnie jutro będzie pan w domu , a tu telefon i za kilka godzin człowieka nie ma boli jak..

Opuchlizna nóg po operacji bypassów

.. ...efekcie zalozono mi stent /po rozszerzeniu zwezen, rzecz jasna/. Zwezenia byly dwa - jedno w by - passie, drugie w nowym miejscu. Trudno przewidziec dlugosc zycia z by - passami, znam ludzi po 15 - tu i po 18 - latach od operacji ale byli tez tacy, ktorzy odeszli po 5 - ciu czy 9 - ciu..

Zabieg - stenty wieńcowe

.. ...zabiegu wszczepienia STENT WIENCOWYCH. Chcialbym sie cos wiecej o tym dowiedziec co to jest, na czym polaga zabieg i oczywiscie czy jest to niebezpieczne. Moze jest jakas osoba na forum ktora miala wykonywany taki zabieg to prosze o jakas informacje. Każdy zabieg na sercu jest ryzykowny!..

Dodatkowe skurcze - Str. 100

.. ...naczynia można wstawić stenty, wszczepić rozrusznik, wymienić zastawki, a elektryki już nie wymienisz. Jesli jeszcze uda się ustalic konkretną przyczynę i ja zaleczyć( moja lekarka rodzinna miała skurcze komorowe od zapalenia mięśnia sercowego, po wyleczeniu sobie poszły ). to tyle..

Dodatkowe skurcze - Str. 286

.. ...szczęście mnie uratowało i stent. Parę lat wcześniej już bym wąchał kwiatki od spodu. Dlatego mnie tak wnerwia niefrasobliwość, niektórych piszących, a zwłaszcza przechwalanie się kto tu bardziej chory i doświadczony. Lekarze Ci nie pomogą, więc musisz sam zlokalizować przyczynę. Ja Ci..

Łódź, kardiochirurgia na Sterlinga

.. ...tata miał wstawiane stenty do aorty, dotychczas 99% bylo zatkane, 5 metrow nie mogl przejsc...30 min i po zabiegu, 2 godziny pozniej juz z tata siedzialem jadlem obiad.mistrzostwo swiata.fachowcy nie z tej ziemi...niesamowita opieka, wspaniale pielegniarki...polecam z * całego serca *..

Migotanie przedsionków jest wyleczalne?

.. ...Zabrza. Wstawili zastawkę, stenta i zrobili ablację po rekonwalescencji, pracuje i czuje się swietnie. Z jego namowy też się tam udaję.To będzie drugie moje podejście pierwszy raz trafiłem na spychologa. Pozdrawim. Piotr cierpie na migotanie przedsionkow niemal co tydzien.Zawsze..

Ablacja po zawale serca z częstym migotaniem przedsionków

.. ...z zawalu i wstawial stent. Jak bede po napewno sie odezwe. Narazie papa Będę trzymać kciuki, ale przypomnij się jeszcze przed zabiegiem, powodzenia czesz Agnieszko,sorry ze dopiero teraz pisze ale przez prawie miesiac bylam w szpitalu.Ablacji mi nie zrobili,wszczepili za to..

Co dalej po rozległym zawale serca?

.. ...po angioplastyce ma stent i ok. 80 lat. Jeden lekarz powiedział, że może robić wszystko drugi, że trzeba min. 3 miesiące bardzo uważać, a ja dalej nie wiem nic. Czy może chodzić po schodach, kiedy na spacery czego mu nie wolno a co powinien. Ojciec czuje się bardzo dobrze i najchętniej..

Ablacja to ostateczność?

.. ...koronorografie. Jestem 3 lata po zawale,mam wstawiony stent a migotania zaczely sie od roku i powtarzaja sie co tydzien.Zawsze umiarawiana jestem w szpitalu.No i dzisiaj wariuje,co mam robic? Blagam poradzcie..

Choroba niedokrwienna przy cukrzycy, nadciśnieniu i wstawieniu stenta

.. od kilkunastu lat choruje na cukrzyce, mam tez nadcisnienie tetnicze.rok temu mialem wstawianego stenda - zwezenie tetnicy uda. po badaniach kardiologicznych stwierdzono przerost lewej komory serca.czy grozi mi choroba niedokrwienna? Musze pana zmartwić, ale na pewno tak. Po pierwsze ma pan cukrzycę, po..

Tętniak aorty a podróż samolotem

.. ...jest dokladniejsza i miał rację wynik po tomografi to 50mm .Jest to stan poważny i lekarz powiedział że nie ma co czekać dłużej tylko trzeba założyć stentgraft.Jakich rozmiarów jest tętniak twojej mamy...

Naświetlanie guza na płucu niebiezpieczne dla chorego serca?

.. ...zyży szyjne lub wstawic stent? Bajpasy są niemożliwe ze wzgledu na stan naczyń krwionosnych czy raczej stan ogólny chorego? Pozdrawiam Zarówno poszerzenie żył szyjnych jak i stent nie wchodzą w grę. Bajpasy są równiez niemożliwe z uwagi na stan naczyń krwionośnych. Sytuacja prawie..

Tętniak rozwarstwiający aorty

.. ...alternatywnych jest wszczepienie stent - gtaftow witam.przykro mi.moja ukochana zmarła na wskutek - - tętniak rozwarstwiający aorty - - .dosłownie wykończyła się w jeden dzień.zmarła na moich oczach.nie potrafili jej pomóc.miała 34 lata. Podobno kuracja wersenianami na to pomaga.Z tym że..

Bay pasy po koronografii i agnioplastyce

.. ...koronografi i agnioplastyce( 2 stenty ) ma mieć operację baypassy.Jest w domu ale jest psychicznie załamany, nie wiem co mu powiedzieć jak wytłumaczyć potrzebę( lub nie ) podobnej operacji. Co mam robić, czy możecie mi powiedzieć jak inni to przechodzą i czy jest to niebezpieczne A co..

Uszczerbek na zdrowiu po zawale serca

.. ...koronografię i wszczepiony stent. Bardzo będę wdzięczny za informacje Jurek Wejdz na stronkę www.ubezpieczyciel tam na forum jest tabela % PZU. Wielkie dzięki, o to mi chodziło: ) ) Ja otrzymałem 10%. Będę się odwoływał. Ja miałem sprawę, gdzie orzeczono 50%. Pozdrawiam, * a href= *..

Opinie tych, którzy poddali się chelatacji

.. ...jesteś w trakcie, lub po napisz swoje uwagi!! Ja też chętnie podzielę się swoimi skromnymi doświadczeniami!!! Pozdrawiam Piotr P.S. Jestem 51 letnim facetem, zawał w październiku 2004 - wszczepiony stent...

By-passy po 50-tce, ile można jeszcze żyć?

.. ...lata temu wstawiono stent - dzisiaj niestety tez już jest niedrożny, ale część tego obejścia zakolorowuje się od tyłu - czyli tam dochodzi krew z oryginalnej tętnicy wieńcowej lewej ( drożna tylko na 25% ). W trakcie obecnego zabiegu przebalonikowano tętnice wieńcową prawą ( niedrożnośc..

Stenty - dlaczego nie zastosowano by-passów?

.. ...zabiegu wszczepienia stentów ( dwóch ) w tętnicach. W jednym miejscu zwężenie było 40% w drugim krytyczne. Przeczytałam, że w ciągu 6 m - cy może nastąpić ponowne zwężenie ( restenoza ) w tych miejscach. Dlaczego zatem nie zastosowano by - passów tylko angioplastykę na chwilę. Bo dla..

Stenty i cukrzyca

.. ...90%. Ma mieć wstawione stenty czy coś takiego. Tata ma też cukrzycę i nie może się nadwyrężać fizzycznie bo boli Go w piersiach. Martwie się, czy teraz to bedzie bezpieczne, chodzi i o możliwość pęknięcia żyły lub zawał. Jeśli ktoś wie cokolwiek na ten temat prosze o wiadomość. Wiem ,ze..

Wszczepiono LIMA do LAD

.. ...podejrzewam ze jest to stent, ktory zostal wszczepiony. Miales robiona angioplastyke? Moja mama maiła: ablację, właśnie wszczepiono LIMA do LAD, oraz 2 by - passy. I właśnie nie wiem co to LIMA ( bo LAD to się doczytałem ). I nie wiem właściwie co to właśnie ta LIMA, a na karcie to tylko..

Stenty - jaka dieta i czy możliwa praca fizyczna?

.. ...miesiaca mam zalozone stenty. mieszkam w chicago i nie zabardzo dogadalem sie z lekarzami w szczegolach.mam pare pytan 1. czy stosowac diete 2.czy praca fizyczna jest mozliwa 3. hej ze stentami mozna a nawet trzeba zyc normalnie, jezeli tylko stan zdrowia na to pozwala. co do diety, to..

O chelatacji

.. ...nadmieniam że w LAD mam już 2 stenty oraz wszczepiny defibrylator który chyba kilkakrotnie uratował mi życie. Pozdr. W miesiącu kwietniu pisałem, aby ktoś potwierdził skuteczność leczenia chelatacją, chociaż już wtedy zacząłem korzystać z tej formy leczenia. W moim przypadku chelatacja..

Ratunek dla osoby z chorobą serca i zaawansowaną POCHP?

.. ...wskazanie do bypassów, stenty raczej wykluczyli jako mniej wskazane z racji wieku. Zaczęli przygotowywać go do zabiegu, który miałby być wykonany w innym szpitalu. Czynnikiem problemowym stał się jednak zły wynik spirometrii powtarzanej dwukrotnie: 3 dni temu i dziś ( 4.05 ) - ojciec..

Koronarografia i niedokrwienie mózgu

.. ...wszczepione 3 stenty.Po dziesięciu dniach zmarł w wyniku powikłań - w unieruchomionej kończynie powstał zator który przemieścił się do mózgu,do tego doszedł następny zawał! Miał identyczne objawy jak pani!..

Liczba angioplastyk w Polsce

.. ...mnie ilość założonych stentów zwykłych obwodowych i wieńcowych, stentów powlekanych lekami, liczba przeprowadzonych angioplastyk balonowych przezskórnych oraz liczba zabiegów angioplastyki wieńcowej PTCA. Jeśli ktoś dysponuje takimi informacjami będę ogromnie wdzięczna. Gdzie mogłabym..

Stenty pokrywane lekami

.. ...temat stentów pokrywanych lekami - interesuja mnie opinie, który ze stentów jest lepszy, czy pokrywany rapamycyną czy paclitaxelem i dlaczego? jaki jest wpływ obu leków na ryzyko wystąienia restenozy...

Powtórka koronarografii

.. ...samym balonikowaniu nastepuje nawrot zwezenia i w przypadku, kiedy zaczynaja pojawiac sie dolegliwosci dlawicowe wskazane jest wykonanie powtornej koronarografii i rozwazenie decyzji o wszczepieniu stentu...

Medycyna naturalna po zawale serca - bezpieczne czy nie?

.. ...angioplastyka, założony został stent. Na styczeń po przeprowadzeniu badań przewidywane jest powtórzenie zabiegów. Kilka dni przed świętami pacjent wypisany został do domu, lecz już 22.12 poczuł się gorzej i trafił na oddział R skierniewickiego szpitala gdzie spędził..

Stenty pokryte antybiotykami

.. ...metodzie z wykorzystaniem stentów, które są pokrywane antybiotykami. Oglądałam kilka dni temu program w telewizji na ten temat. Gdzie w Polsce, w jakim szpitalu robi się zabiegi z wykorzystaniem tej metody ? Proszę o odpowiedź. Dzięki z góry za odpowiedź. Materialy wyslalem..

Prince metal (skórcze tętnicy)

.. ...albo może zarastaniem stentu. Proszę o wypowiedzi osoby o podobnych doświadczeniach i osoby które się na tym znają.Nie potraktuje tych wypowiedzi jako porade lekarską ale chce znać opinie i doswiadczenia innych ludzi. Wojtek czytam twoja wypowiedz i chyba doszukuje sie u siebie choroby..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 36

.. ...koronarografie, potem stent i przez pierwsze 3 lata żyłem sobie prawie jak normalny człowiek: bieganie po schodach, rower, praca, itd. Do czasu gdy zachciało się mojej Pani kardiolog ( z rejonu ) przymusić mnie do brania leków nasercowych, bo dotąd był tylko Acard i Zocor ( cholesterol..

Ablacja - Łódź - na Sterlinga?

.. ...do serca nikt nawet nie zajrzał czy mała ale grożna ( tętnica udowa ) ranka się zarasta i się nic w niej nie paprze. Po dwóch dniach wypisano mnie do domu jeszcze w bandażach... Może to taka norma?....

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 23

.. ...wiencowej.Wstawili mi stenty,badania potwierdzily chorobe wiencowa naczynioskurczowa - ktora podobno trudno bylo zdiagnozowac.Obecnie jest tak samo jak przez te 20 lat,tylko teraz wiecej lekow - nie lekcewazcie nerwicy, zyjcie spokojnie bo swiata nie zbawicie,nie palcie,magnez,potas,duzo..

Choroba wieńcowa naczynioskurczowa

.. ...NSTEMI.MAM wstawiony stent w RCA.W Koronarografi stwierdzono zmiany w RCA 70% CX40% Badania wykazały trochę podwyższoną troponinę 0.297.KCMB 27.0.Pozostałe wyniki badań krwi w granicach normy. W początkowym okresie byłem leczony na typową chorobę wieńcową ( miałem bóle..

Migotanie przedsionków po zawale serca i stentach

.. ...serca,mam wstawione 3 stenty i bardzo cierpie na migotanie przedsionkow.Migotanie dopada mnie co kilka dni i zawsze jestem umiarawiana w szpitalu kroplowkami. Biore leki antyarytmiczne,przeciwzakrzepowe i niestety nic to nie pomaga, Rok temu wszczepiono mi stymulator,ktory rowniez nie..

Powiększenie łuku aorty

.. ...miałabym wstawiany jakiś stent( nie wiem co to jest i czy tak to się akurat pisze ) czy operacja chirurgiczna????? szczerze mówiąc to za wiele na ten temat nie wiem,nigdy się z tym nie spotkałam ,jeszcze jestem w szoku bo usłyszeniu co mi jest.Nie wiem jakie wyjście byłoby dla mnie..

Zawroty głowy i przeskakiwanie serca

.. ...pomocą angioplastyki i stentów ( w chorobie wieńcowej i miażdżycy ). Jeżeli przyczyn groźnej bradykardii nie można usunąć inaczej, postępowaniem z wyboru ( czyli najlepszym ) jest wszczepienie stymulatora serca. hej,ja mam teraz 27 lat a pierwsze zawroty głowy i omdlenia miałam w wieku..

Profilaktyka chorób serca, jak dbać o serce?

.. ...zabiegi angioplastyki i stentowania.Obecnie mam 67 lat,stwierdzono u mnie,po badaniach tomograficznych,zwężenie tętnic szyjnych w 80 % i tętniaki.Skąd się to bierze? nikt tego nie potrafi mi wytłumaczyć.Zaznaczam,próby wysiłkowe EKg wychodzą ujemne,lekarstwa przepisane zażywam bez..

Dziesięcioletnie baypasy i jaka pomoc po tym?

.. ...farmakologia, wszczepienie stentu, przy dużych objawach ewentualna terapia laserowa . być mzoe proby z komorkami macierzystymi dadzą efekty Bardzo dziekuje pani Izabelo za odpowiec - pocieszyla mnie pani. Czasami jednak po 10 latach bypasy odmawiają posłuszeństwa. Tak było w moim..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 29

.. ...anatomicznych nie wprowadzono stentów. Właściwie przy zawale chcieli zrobic mi operację by - passów. A ja się boję. Łykam 9 tabletek dziennie na serce i ( 1 ) na niedoczynność tarczycy. Czasami czuję się tak żle, ze nie mogę funkcjonować, spada mi ciśnienie aż do 90/50 i już wtedy to..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 48

.. ...wiencowe w 95%! Przetkanie, stent. Mija juz dwa tygodnie od zabiegu. Samopoczucie jest rozne, czasem czuje w okolicach serca pewien dyskomfort, bywam slaby, ale jak dotad nie powtorzyla sie arytmia. Nawet po wczorajszym, dosc intensywnym rowerze. I cisnienie jakby spadlo, w kazdym razie..

Rozległy zawał serca i problemy z oddychaniem

.. ...poprzez implantowanie stentów. Im szybciej tym lepiej. Przywraca się krążenie w tętnicy a tym samym zawał przestaje się dokonywać i nie dochodzi do trwałych i nieodwracalnych zmian w tej części serca. Chorowałem na cieżkie nadciśnienie tętnicze, do tego miażdżyca, zagrożenie zawałem. W..

Czym się bada stopień zatkania pnia płucnego serca?

.. ...nie wiem, o co pytać w klinikach. Pacjent jest po stentach, ma w ok. 70 proc. niedrożny pień, podobno w Warszawie, Zabrzu i Krakowie są urządzenia, pozwalające sprawdzić to dokładnie. Jak się nazywają?..

Bajpasy w WAM w Łodzi

.. ...zawałach, koronografii, stentach, ma cukszyce, miażdżycę. Lekarze z Wam w Łodzi orzekli, że ich zdaniem powinien mieć zabieg bajpasów. Dopiero w necie dowiedziałam się więcej na ten temam i szczerze mówiąc myślałam, że to w zasadzie bardziej kosmetyka niż poważna operacja, jestem..

Koronarografia

.. ...nie robi. Próbowano to stentować, ale efekty marne - duża częstość restenoz ( ponownego zwężania ). Jeżeli mostek jest bardzo ciasny i powoduje objawy a pacjent ma operację serca z innego powodu, to kardiochirurg może naczynie uwolnić i zlikwidować mostek. Farmakologicznie niektórzy..

Satro - nareszczie coś wiarygodniejszego od EKG - Str. 4

.. ...Nie wykazała natomiast stentu, z uwagi na wspomniane wyżej artefakty ruchowe. Budzi to zdziwienie mojego kardiologa, wszak biorę leki, przeciwzakrzepowe. Struktur serca również badanie dokładnie nie określa. Czy wobec powyższych faktów SATRO, może wykazać w miarę pewnie obraz..

Tętniak aorty wstępujacej - Str. 3

.. ...tygodniach, wstawienie * stent * nie wiem jednak jak po polsku ktory wklada sie od nogi poprzez aorte a nastepnie odpala. Tak wiec jak widzicie mimo skomplikowanego zabiegu jestem pelen otymizmu i wiary w powodzenie tej planowanej operacji. Jak wroce do normalnosci to podziele sie z Wami..

Koronografia a angioplastyka

.. ...balonikowanie z wszczepieniem stentu ) Mozna to wykonac przy okazji jednego zabiegu : - ) Czy w wieku 75 lat angioplastyka jest bezpieczna tym bardziej, że jest to angioplastyka ramienna, nie ma możliwości przeprowadzić zabiegu na tętnicy udowej, gdyż żyły są zbyt poskręcane? Pacjent..

Implantacja stentu i wysokie ciśnienie

.. ... Przed inplantacją stentu ciśnienie miała wysokie tzn. około 150/90 .Po zabiegu mimo brania leków obniżających ciśnienie jest nadal wysokie.Martwi mnie to bardzo .Po zabiegu niestety wystąpiło zatkanie światła tętnicy udowej ( musiała być operowana ) . Bardzo proszę o informacje czy..

Interpretacja wyników badania TK serca

.. ...drozny; stan po zalozeniu stentu ( 8mm ponizej miejsca wszycia pomostu ),stent drozny; - galaz posrednia drozna; - galaz okalajaca w odcinku proksymalnym amputowana, odcinek dystalny wypelnia sie za posrednictwem pomostu wszczepionego do proksymalnego odcinka galezi tepego brzegu; - RCA:..