Stentowanie

Angioplastyka (PTCA)

.. Angioplastyka ( PTCA - Percutaneous Transluminal Coronary Angioplasty,przezskórna śródnaczyniowa angioplastyka wieńcowa ) jest to technika stosowana w poszerzaniu zwężonych przez blaszkę miażdżycową tętnic wieńcowych. PTCA nie wymaga zabiegu operacyjnego jedynie znieczulenia miejscowego. W zależności od..

STENT

.. ...konieczność założenia stentu. Stentowanie. ETAP 1 - wprowadzenie balonika i stentu do tętnicy wieńcowej. W tej fazie stent jest złożony i obejmuje balonik. ETAP 2 - napompowanie balonika ciśnieniem od 6 - 16 atmosfer powoduje wgniecenie blaszki miażdżycowej w ścianę naczynia i otworzenie..

Próba wysiłkowa

Próba wysiłkowa

.. ...( balonikowanie lub stentowanie naczyń wieńcowych ). Próbę wykonuje się także w toku diagnostyki nietypowych bólów w klatce piersiowej oraz u chorych po wszczepieniu stymulatora serca i w przypadku niektórych wad zastawkowych. Pacjent na 3 godziny przed badaniem nie powinien jeść ani..

Pionierskie badanie polskich kardiologów

.. ...naczyniowej. Kiedyś stentowanie pnia było herezją. To badanie pokazuje, że jest lepsze dla chorego. Choć przeprowadzone na niezbyt dużej liczbie pacjentów, jest czyste pod względem metodologicznym - powiedział prof. Stefan Kiesz. Protokół badania i technika stentowania pnia lewej tętnicy..

Migotanie przedsionków - Str. 2

.. ...wzbogaceniu diety pacjentów po stentowaniu tętnic o tłuszcze nienasycone:EPA,DHA alkiloglicerole, skwalen zawarte w preparatach BioCardine i Biomarine. Wyniki to obniżenie cholesterolu stabilizowanie blaszki miażdżycowej,zmniejsza arytmie komorową zmniejsza migotanie przedsionków...

Interpretacja koronarografii

.. ...zaproponowałby pacjentowi stentowania gdyby miało to zagrozić jego życiu. WITAM Piotrze. Dzieki bardzo za slowa otuchy i pocieszenia.Jak przeczytalam , ze tata ma tetniaka to strasznie sie zalamalam , myslalam ze to jak wyrok.Moze orientujesz sie gdzie najlepiej wykonuje sie takie..

Zabiegi na tętnicach szyjnych

.. ...poega angioplastyka i stentowanie tetnic.Czy to grozny zabieg i czy sa jakies mozliwe powiklania. Chcialabym sie tez dobiedziec czy ktos z Was mial doswiadczenia ze Szpitalem Kolejowm w Gdansku...Dziekuje i pozdrawiam. Elżbieto Też sledzę wypowiedzi na ten temat. Jezeli masz ochote..

By-passy operacja Zabrze

.. ...niebezpieczeństwo zgonu jezlei stentowanie nie pomaga wykonujemy zabieg MIDCAB/TECAB małoinwazyjny przez kilku centymetrowe nacięcie na wysokosci nieco poniżej od sutka lewego( zapewniam działa fantastycznie i maleńkiej blizny nie widać!! - mamy duże doświadczeniew Zabrzu w zabiegach..

By-passy po 50-tce, ile można jeszcze żyć?

.. ...cel to balonikowanie i stentowanie tętnicy wieńcowej lewej ( czyli to o czym nawet nie słyszano te 20 lat temu... ). O reoperacji nawet nie wspomniano .. stentowanie do upadłego ; - ) Acha ... i co najważniejsze - Pacjent czyli mój Tato lat 62, choć z lekka osłabiony czuje się całkiem..

Profilaktyka chorób serca, jak dbać o serce?

.. ...zabiegi angioplastyki i stentowania.Obecnie mam 67 lat,stwierdzono u mnie,po badaniach tomograficznych,zwężenie tętnic szyjnych w 80 % i tętniaki.Skąd się to bierze? nikt tego nie potrafi mi wytłumaczyć.Zaznaczam,próby wysiłkowe EKg wychodzą ujemne,lekarstwa przepisane zażywam bez..

By-passy i nadwaga po operacji

.. ...pozwoli na balonikowanie, stentowanie czy wreszcie na by - pasy. I wtedy jest duza szansa, ze nie rozwalimy szczegolnie lewej komory miesnia sercowego, nie doprowadzimy do chronicznego niedotlenienia miesnia - czyli do zawalu i pozwolimy na utrzymanie prawidlowej wydolnosci organizmu. Do..

Przełożenie wielkich naczyń

.. ...Jednak okazało się że stentowanie nie dało rezultatu. Poinformowano mnie ze przy nawracających zapaleniach będzie trzeba usunąc lewe płuco. JEŚLI KTOŚ MA DOBRE KONTAKTY Z LEKARZAMI OD PŁUC LUB OSKRZELI TO TROSZĘ O KONTAKT! Mój GG 143018 Danusiu, wejdź na strone www.sercedziecka.org.pl i..

Miałam ablację - pytajcie o co chcecie

.. ...Jestem po 2 zawałach, stentowany trzykrotnie, chciałem zapytac jak Pan/Pani czuła sie zaraz po zabiegu poniewaz u mnie pojawiają się nadal zaburzenia rytmu po wykonanej ablacji i może jest to spowodowane krótkim okresem rehabilitacyjnym po zabiegu. Czy Pan/Pani także odczuwała tego typu..

Zapchana prawa tętnica szyjna

.. ...zabieg angioplastyki i stentowania ( otwarto tętnicę balonem i załozono stent ) Podobne Zabiegi wykonują specjaliści z Kliniki Kardiologicznej w Katowicach Ochojcu. Ostatecznie jak już się nie da nic zrobić metodą angioplastyki zawsze pozostaje operacyjne załozenie Bypasa - podobno..

Ile czasu zostało?

.. ...przebalonikowali + 1 stent w czerwcu ). Będą mu udrażniać to co przy okazji pierwszej operacji było nie do pomyślenia. Tak że głowa do góry ; - ) Na pewno rokowania są lepsze niz przy nowotworach ... ech..

Interpretacja echo serca - jakie ryzyko koronarografii?

.. ...Przepychanie * czy też stentowanie to zupełnie inne zabiegi o których Pani tu nie wspomina wiec rozumiem że nie będą wykonywane. Sam zabieg koronarografii nawet po ocenie wyników badań nie powinien stanowić większego ryzyka. Proszę jednak o swoich obawach porozmawiać z kierującym na..

Stenty samorozprężalne

Stenty samorozprężalne

.. ...efekt. Natomiast ponowne stentowanie w przypadku zwężenia w obrębie wcześniej wszczepionego stentu jest w dalszym ciągu niepewne. Najprawdopodobniej jest to korzystne w przypadku ograniczonego zwężenia. Porównanie stentów. Skuteczność stentów pokrywanych lekiem jest dużo większa niż..

Aterektomia

.. ...angioplastyka balonowa, stentowanie wieńcowe ) oraz zapewniające redukcję blaszki miażdżycowej ( m.in. aterektomia bezpośrednia, aterektomia wysokoobrotowa ). Wskazaniem do PCI jest zawał serca z uniesieniem odcinka ST, stabilna choroba wieńcowa, ostry zespół wieńcowy bez uniesienia..

Restenoza

Restenoza

.. Restenoza, czyli powtórne zwężenie tętnicy po zabiegu jej poszerzania, stanowi jeden z najistotniejszych problemów interwencyjnego leczenia choroby wieńcowej. Ten długotrwały proces mający istotny wpływ na przebieg choroby staje się przyczyną konieczności powtórnego wykonania zabiegu. Przezskórna..

Implantacja stentu korzystna dla dzieci!

Implantacja stentu korzystna dla dzieci!

.. ...sugerują jednak, że stentowanie tętnicy wieńcowej może być możliwą do wykonania i skuteczną opcją nawet dla dzieci młodszych niż piętnaście miesięcy. Badania nad bezpieczeństwem stentowania u dzieci. Wcześniej przeprowadzone badania wykazały, że śmiertelność wśród osób dorosłych, u..

Jak skutecznie zapobiegać kolejnym udarom?

Jak skutecznie zapobiegać kolejnym udarom?

.. ...korzyści związane ze stentowaniem były nikłe. Celem badania było dostarczenie odpowiedzi na proste pytanie: jak zapobiec kolejnemu udarowi u osób znajdujących się w grupie wysokiego ryzyka? Mimo iż stentowanie jest powszechnie stosowane, okazało się, że nie jest to zbyt dobra metoda..

Jak uniknąć blokady tętnicy wieńcowej po angioplastyce?

Jak uniknąć blokady tętnicy wieńcowej po angioplastyce?

.. Badania przeprowadzone w Loyola University Chicago Stritch School of Medicine mogą doprowadzić do opracowania nowych metod zapobiegania ponownemu blokowaniu tętnic wieńcowych po angioplastyce balonowej. W ten sposób możliwe będzie uniknięcie konieczności przeprowadzenia kolejnej operacji u pacjentów..