Stenty w naczyniu

Angioplastyka (PTCA)

.. ...zadecydować o założeniu STENT - u. Angioplastyka polega na wprowadzenia specjalnego cewnika z balonikiem do tętnicy wieńcowej z przewężonym światłem. Cewnik z balonikiem wprowadzany jest przez nakłucie w tętnicy udowej ( w przypadku dużych zmian miażdżycowych w tych naczyniach można..

Chromanie przestankowe

Chromanie przestankowe

.. ...ostateczności należy wcześnie rozpocząć leczenie. Metodą z wyboru jest chirurgia naczyniowa - wszczepianie stentów ( jeśli umożliwiają to warunki anatomiczne ) lub protez naczyniowych omijające zwężenia...

Leczenie chirurgiczne niedokrwienia kończyn dolnych

.. ...balonie umocowany jest STENT, który pozostaje w tętnicy i ma na celu zapobieganie jej ponownemu, szybkiemu zwężeniu. Niestety czasem stenty również mogą zarosnąć. Inną metodą leczenie operacyjnego zwężeń tętnic kończyn dolnych jest wszczepienie przeszczepów naczyniowych. Technika..

Zespół Lerischa

Zespół Lerischa

.. ...tętnice od wewnątrz za pomocą cewników z balonikami oraz zakładania stentów. Przy krytycznych zwężeniach konieczne jest obejście niedrożnego odcinka tętnic za pomocą przeszczepu naczyniowego lub sztucznego...

Metoda OCT na zawał serca

.. ...terapię, rodzaj używanego stentu ( niewielkich rozmiarów sprężynka, umieszczana wewnątrz naczynia krwionośnego w celu przywrócenia drożności naczynia ) oraz techniki wyłapujące skrzeplinę. Jak dodał Dudka, obecnie ultrasonografia jest obecnie dostępna we wszystkich ośrodkach akademickich..

Prace nad bezpieczniejszymi stentami wieńcowymi

.. ...nad unowocześnieniem stentów wieńcowych stosowanych u osób z chorobami układu krążenia - informuje dr Tomasz Ciach z LIB. Jak wyjaśnił, zastosowane w stentach polimery nowej generacji - wydzielające leki i zbliżone budową do naturalnej wyściółki naczynia krwionośnego - zminimalizują..

Echo serca - Str. 16

.. ...zastawki. Dodam ze ma stenty w pniu i w innych naczyniach. Dziekuje jeszcze nie zauwazylam: zastawka mitralna fala zwrotna 3cm3, zastawka trojdzielna fala zwrotna slad. jeszcze raz dziekuje Rozumiem ,ze gradient dotyczy zastawki aortalnej - jest to graniczne echokardiograficznie..

Pytania do lekarza, bo to bigeminia z Holtera?

.. ...Zapewne ma wszepiony tzw. stent do naczynia wieńcowego - co wazne - dobra profilaktyka p/zakrzepowa ( na pewno kwas acetylosalicylowy na stałe ) ticlopidyna , a najlepiej plavix ( ale wada diabelnie drogi ) co najmniej miesiac ( niektorzy zalecaja rok ) po zabiegu. Przy migotaniu..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 23

.. ...wiencowej.Wstawili mi stenty,badania potwierdzily chorobe wiencowa naczynioskurczowa - ktora podobno trudno bylo zdiagnozowac.Obecnie jest tak samo jak przez te 20 lat,tylko teraz wiecej lekow - nie lekcewazcie nerwicy, zyjcie spokojnie bo swiata nie zbawicie,nie palcie,magnez,potas,duzo..

Choroba wieńcowa naczynioskurczowa

.. ...NSTEMI.MAM wstawiony stent w RCA.W Koronarografi stwierdzono zmiany w RCA 70% CX40% Badania wykazały trochę podwyższoną troponinę 0.297.KCMB 27.0.Pozostałe wyniki badań krwi w granicach normy. W początkowym okresie byłem leczony na typową chorobę wieńcową ( miałem bóle..

Koronarografia

.. ...nie robi. Próbowano to stentować, ale efekty marne - duża częstość restenoz ( ponownego zwężania ). Jeżeli mostek jest bardzo ciasny i powoduje objawy a pacjent ma operację serca z innego powodu, to kardiochirurg może naczynie uwolnić i zlikwidować mostek. Farmakologicznie niektórzy..

Życie z tętniakiem aorty piersiowej i brzusznej

.. ...przeszedł wszczepienie stentgrafu do tętniaka którego ma na aorcie brzusznej to wszystko jest jeszcze świeże ale mam nadzieje że będzie dobrze.Napisz gdzie mieszkacie,niech mama nic nie dzwiga,uważa na wysokie ciśnienie i stres.Czy twoja mama miała robioną tomografię. Polecam Ci Katedrę..

Kardiolog w Trójmieście

.. Miałam zawał i mam stent, jednak są również zmiany na długim odcinku w drugim naczyniu i zastanawiam się rówież tutaj nad stentem. Chcę udac się na konsultację do naprawde dobrego kardiologa w trójmieście. czy moglibyście i mogoś polecić? pozdrawiam bardzo proszę o jakieś wskazówki, kto jest dobry. również..

Koronografia - mam pytanie - ktoś sie na tym zna?

.. ...najpewniej z wszczepieniem stentu , czyli takiej spręzynki, ktora poszerza naczynie , Ale ta sprezynka została w tej zyle na stałe? W tętnicy!!!! Tak na stałe No a na czym polega przepychanie żył czy nie ma czegos takiego Przepychanie tetnic polega na wpuszczeniu balonu powietrza pod..

Koronografia - mam pytanie - ktoś sie na tym zna? - Str. 2

.. ...zwężenia umieszcza się stent. Stent to rodzaj metalowej siateczki, która utrzymuje naczynie otwarte. Stent pozostaje w tętnicy na stale. Angioplastykę wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, a badanie trwa około 1 - 2 godzin. W celu wykonania angioplastyki potrzebny jest 3 - 4 dniowy..

Zapchana prawa tętnica szyjna

.. ...zabieg angioplastyki i stentowania ( otwarto tętnicę balonem i załozono stent ) Podobne Zabiegi wykonują specjaliści z Kliniki Kardiologicznej w Katowicach Ochojcu. Ostatecznie jak już się nie da nic zrobić metodą angioplastyki zawsze pozostaje operacyjne załozenie Bypasa - podobno..

Zwolnienie - prawie zarzymanie akcji serca i nadrabianie strat

.. ...zwezona , wiec wstawiono stend,stwierdzono zawal serca NSTEMI .Serce po paru dniach sie uspokoilo,lecz bole w mostku pojawily sie ponownie.Trafilem ponownie do szpitala, koronarografia pokazala zmiany w CX,zdiagnozowano spazm naczyniowy.Zastosowano dilzem,betaloc..

Operacaj stenoza aortalna, bajpasy u 78 latka

.. ...Ma 78 lat diagnoza: stenoza aortalna, trójnaczyniowa choroba wieńcowa. Operacja w Ochojcu ma polegać na wymianie zastawki i 2 bajpasy ( ? ) ze znakiem zapytania bo lekarz powiedział że zobaczą jak otworzą, może zrobliliby stendy, ale to póżniej. Najpierw byłam pozytywnie nastawiona do..

Interpretacja wyników badań

.. ...po koronarografii ( 1 stend ). MAM 46 LAT. LK 42 MM LP 34 MM PK 25 MM TLK 10 MM PMK 10 MM ZASTAWKI - NORMA - ODCHYLENIA IM I DUŻE NACZYNIA NORMA - ODCHYLENIA SZER AORTY 3.1 CM KURCZLIWOŚĆ NORMA - ODCHYLENIA AKINEZA KONIUSZKA ORAZ PRZYL. SEGM. ŚCIANY PRZEDNIEJ I PMK EF OK. 40 - 45%. INNE:..

Wyniki echa serca po zawale

.. ...przeprowadzono PTCA GPZ + stent. Echo serca - wynik zrobiono 4 dni po zawale. LK 42 LP 34 PK 25 TLK 10 PMK 10 ZASTAWKI NORMA - ODCHYLENIA IM I DUZE NACZYNIA NORMA - ODCHYLENIA SZER. AORTY 3.1 KURCZLIWOŚĆ NORMA - ODCHYLENIA aKINEZA KONIUSZKA ORAZ PRZTL. SEGM. ŚCIANY PRZEDNIEJ I PMK EF OK...

Koronografia.

.. ...koronarografię i założono jeden stent. Zabieg ten był całkowicie bezbolesny, trwał ok 20 minut. Widziałam na monitorze moje serce i naczynia wieńcowe. Trochę gorzej było po zabiegu, bo 6 godz. nie można było ruszać się, ale leżeć spokojnie. Należy wówczas dużo pić, żeby wydalić kontrast...

Co to może być??

.. ...niedokrwienie.Mają mu zakładać stenty,by rozszerzyć naczynia.Nie wiem czy to samo jest u ciebie,bo jesteś młoda,a to starszy człowiek,niemniej sytuacja była identyczna.Czy masz dobry cholesterol? jutro będę mieć wyniki więc będę wiedziała czy to aby nie przez cholesterol choć jestem dość..

Plavix

.. ...ciałem obcym, jakim jest stent w naczyniu wieńcowym ). Dlatego clopidogrel jest lekiem, podobnie jak kwas acetylosalicylowy ( np. aspiryna ) czy ticlopidyna ( Aclotin ). Leczy się także poprzez zapobieganie. Zapobieganie ostrej zakrzepicy w stencie, która może mieć bardzo poważne..