Stenty wieńcowe

Angioplastyka (PTCA)

.. ...zadecydować o założeniu STENT - u. Angioplastyka polega na wprowadzenia specjalnego cewnika z balonikiem do tętnicy wieńcowej z przewężonym światłem. Cewnik z balonikiem wprowadzany jest przez nakłucie w tętnicy udowej ( w przypadku dużych zmian miażdżycowych w tych naczyniach można..

STENT

.. Stent jest to jest to niewielkich rozmiarów sprężynka, wprowadzana do tętnicy wieńcowej na balonie stosownym podczas angioplastyki ( PTCA ). Stent jest tak zaprojektowany aby po wypuszczeniu powietrza z balonika pozostawał otwarty. Konstrukcja stentu przypomina rusztowanie, które wykłada wewnętrzną..

Brachyterapia wieńcowa

.. ...promieniowania. Wszczepienie stentu może zmniejszać możliwość restenozy, lecz nie zapobiega jej wystąpieniu. Brachyterapia wieńcowa jest ostatnim osiągnięciem w leczeniu choroby niedokrwiennej serca i zapobieganiu restenozy w poszerzonych tętnicach; wykazano, że jej stosowanie istotnie..

Próba wysiłkowa

Próba wysiłkowa

.. ...( balonikowanie lub stentowanie naczyń wieńcowych ). Próbę wykonuje się także w toku diagnostyki nietypowych bólów w klatce piersiowej oraz u chorych po wszczepieniu stymulatora serca i w przypadku niektórych wad zastawkowych. Pacjent na 3 godziny przed badaniem nie powinien jeść ani..

Tętnice wieńcowe

Tętnice wieńcowe

.. ...na ewentualne jednoczasowe udrożnienie tętnicy przy pomocy balonoplastyki lub stentu. W przypadku znacznego lub całkowitego zamknięcie pewnego odcinka tętnicy wieńcowej można wykonać operację by - pass...

Ultrasonografia wewnątrzwieńcowa

.. ...przed planowanymi zabiegami na naczyniach wieńcowych. Dostarcza też istotnych informacji na temat budowy ścian tych naczyń, składu ewentualnych blaszek miażdżycowych oraz stentu, jeśli taki jest obecny...

Pionierskie badanie polskich kardiologów

.. ...efekty wszczepienia stentu i by - passów u pacjentów z chorobą pnia lewej tętnicy wieńcowej, przeprowadził polsko - amerykański zespół kardiologów i kardiochirurgów. W badanie na grupie 105 pacjentów było zaangażowanych kilka ośrodków, przede wszystkim Polsko - Amerykańskie Kliniki Serca..

Prace nad bezpieczniejszymi stentami wieńcowymi

.. ...polskim rynku istnieją stenty wieńcowe wydzielające leki, które pomagają w leczeniu choroby wieńcowej, czyli zapadaniu się ścianek tętnic. Zespół z warszawskiego LIB wprowadził je na rynek w 2005 roku, a obecnie pracuje nad ich unowocześnieniem. Stent przypomina trochę sprężynkę od..

Echo serca - Str. 17

.. ...wartości dla * doroslej * stenozy Bardzo dziekuje za szybka odpowiedz. Tata ma gradient sredni 30,67 Hg. Zasadniczo czuje sie dobrze. Czasami zdazają mu sie tzw ataki wieńcowe, ale pewnie ważna jest jeszcze cala reszta, skorcze dodatkowe, stenty w zwezonych tetnicach oraz pniu, astma...

Kardiolodzy na temat chelatacji

.. ...angioplastyce ( bez stentów, bo jest zbyt mały prześwit tętnic wieńcowych ) iczułem się jak wrak. Ostanio poddałem się chelatacji, jestem po 10 wlewach i czuje się świetnie, wróciły mi siły ( mogę wejść na II piętro bez odpoczynku ) i wróciła wiara do życia! Gdzie jest więc to..

Pytania do lekarza, bo to bigeminia z Holtera?

.. ...Zapewne ma wszepiony tzw. stent do naczynia wieńcowego - co wazne - dobra profilaktyka p/zakrzepowa ( na pewno kwas acetylosalicylowy na stałe ) ticlopidyna , a najlepiej plavix ( ale wada diabelnie drogi ) co najmniej miesiac ( niektorzy zalecaja rok ) po zabiegu. Przy migotaniu..

Interpretacja koronarografii

.. ...drugiej godzinie bólu stenokardialnego został zakwalifikowany do pilnej koronarografii w ramach ostrego dyżuru hemodynamicznego, gdzie stwierdzono istotnie zwężoną gałąź przednią zstępującą, amputowaną, wypełniającą się od obwodu GPZ gałąź okalającą oraz amputowaną w segmencie dystalnym..

By-passy operacja Zabrze

.. ...niebezpieczeństwo zgonu jezlei stentowanie nie pomaga wykonujemy zabieg MIDCAB/TECAB małoinwazyjny przez kilku centymetrowe nacięcie na wysokosci nieco poniżej od sutka lewego( zapewniam działa fantastycznie i maleńkiej blizny nie widać!! - mamy duże doświadczeniew Zabrzu w zabiegach..

Koronarografia na podejrzenie choroby niedowieńcowej serca

.. ...pacjenta. Zakładają takie stenty, które poszerzają średnicę tętnicy. Niestety u Taty takie leczenie nie było możlwie. Rozważ wszystkie za i przeciw i zdecyduj. Njważniejszym przeciwskazaniem wykonania koronarografii jest brak wskazań. Jeśli jesteś młody potrafisz przejść bez bólu 500..

Zabieg - stenty wieńcowe

.. ...zabiegu wszczepienia STENT WIENCOWYCH. Chcialbym sie cos wiecej o tym dowiedziec co to jest, na czym polaga zabieg i oczywiscie czy jest to niebezpieczne. Moze jest jakas osoba na forum ktora miala wykonywany taki zabieg to prosze o jakas informacje. Każdy zabieg na sercu jest ryzykowny!..

By-passy po 50-tce, ile można jeszcze żyć?

.. ...lata temu wstawiono stent - dzisiaj niestety tez już jest niedrożny, ale część tego obejścia zakolorowuje się od tyłu - czyli tam dochodzi krew z oryginalnej tętnicy wieńcowej lewej ( drożna tylko na 25% ). W trakcie obecnego zabiegu przebalonikowano tętnice wieńcową prawą ( niedrożnośc..

Liczba angioplastyk w Polsce

.. ...mnie ilość założonych stentów zwykłych obwodowych i wieńcowych, stentów powlekanych lekami, liczba przeprowadzonych angioplastyk balonowych przezskórnych oraz liczba zabiegów angioplastyki wieńcowej PTCA. Jeśli ktoś dysponuje takimi informacjami będę ogromnie wdzięczna. Gdzie mogłabym..

Choroba wieńcowa naczynioskurczowa

.. ...NSTEMI.MAM wstawiony stent w RCA.W Koronarografi stwierdzono zmiany w RCA 70% CX40% Badania wykazały trochę podwyższoną troponinę 0.297.KCMB 27.0.Pozostałe wyniki badań krwi w granicach normy. W początkowym okresie byłem leczony na typową chorobę wieńcową ( miałem bóle..

Zawroty głowy i przeskakiwanie serca

.. ...pomocą angioplastyki i stentów ( w chorobie wieńcowej i miażdżycy ). Jeżeli przyczyn groźnej bradykardii nie można usunąć inaczej, postępowaniem z wyboru ( czyli najlepszym ) jest wszczepienie stymulatora serca. hej,ja mam teraz 27 lat a pierwsze zawroty głowy i omdlenia miałam w wieku..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 29

.. ...anatomicznych nie wprowadzono stentów. Właściwie przy zawale chcieli zrobic mi operację by - passów. A ja się boję. Łykam 9 tabletek dziennie na serce i ( 1 ) na niedoczynność tarczycy. Czasami czuję się tak żle, ze nie mogę funkcjonować, spada mi ciśnienie aż do 90/50 i już wtedy to..

Problemy sercowe (dolegliwości stenokardialne)

.. ...co to są dolegliwości stenokardialne. Będę wdzięczny za odpowiedź. stenokardia to inaczej ból wieńcowy. pozdrawiam Witaj Asiu, nie piszesz ile masz lat? i czy odczuwalas juz wczesniej jakies sensacje z sercem chodzi mi o te spore niedomykalnosci ) a swoja droga bardzo ciekawe ze nie..

3 tydzień po operacji by-passy we Wrocławiu

.. ...niekoniecznie/ By - passy, stenty, kondycja po operacji, miażdżyca - co można zrobić? Jeżeli Pana to interesuje - zapraszam do mailowego kontaktu, chętnie podeślę skany publikacji i ogólnie do poczytania co nieco. Pozdrawiam Andrzej - andyi@wp.pl Prowadze właśnie ankietę na temat by -..

Ból po angioplastyce

.. ...po zabiegu zaqłożenia stenta na tętnicę wieńcow. Obecnie bardzo żle się czuję.Odczuwam bóle w okolicy mostka,które pojawiają się po nawet niewielkim wysiłku./przejście ok 100m/ Aktualne badania - ekg wysiłkowe dodatna, echo serca trudne dla mnie do oceny,próba dobutaminowa..

Operacaj stenoza aortalna, bajpasy u 78 latka

.. ...Ma 78 lat diagnoza: stenoza aortalna, trójnaczyniowa choroba wieńcowa. Operacja w Ochojcu ma polegać na wymianie zastawki i 2 bajpasy ( ? ) ze znakiem zapytania bo lekarz powiedział że zobaczą jak otworzą, może zrobliliby stendy, ale to póżniej. Najpierw byłam pozytywnie nastawiona do..

Koronografia.

.. ...koronarografię i założono jeden stent. Zabieg ten był całkowicie bezbolesny, trwał ok 20 minut. Widziałam na monitorze moje serce i naczynia wieńcowe. Trochę gorzej było po zabiegu, bo 6 godz. nie można było ruszać się, ale leżeć spokojnie. Należy wówczas dużo pić, żeby wydalić kontrast...

Choroba wieńcowa serca, terapia chelatowa, tlenek azotu i suplementy diety

.. ...koronografie z wstawianiem stentów ,bule cały czas występują lekarze maja robić ponownie koronografie itd. Proszę o informacje czy terapia Chelatowa daje efekty , gdzie najlepiej ją wykonywać .Czy znacie ludzi chorujących na chorobę wieńcowa którym pomogła. Proszę o info na temat..

Czy koronografia, stenty są konieczne?

.. ...potrzebne jest koro i stenty, to znaczy że masz niestabilną ch. wieńcową, stan zagrażający życiu. Nawet się nie zastanawiaj. Dobrze że zmieniłeś tryb zycia. Areplex czyli clopidogrel ( to samo co Plavix ) to lek o najlepiej udowodnionej skuteczność, stąd taka cena... EWKA to bardzo..

Plavix

.. ...ciałem obcym, jakim jest stent w naczyniu wieńcowym ). Dlatego clopidogrel jest lekiem, podobnie jak kwas acetylosalicylowy ( np. aspiryna ) czy ticlopidyna ( Aclotin ). Leczy się także poprzez zapobieganie. Zapobieganie ostrej zakrzepicy w stencie, która może mieć bardzo poważne..

Czy ktoś wytłumaczy

.. ...miesiąca wstawionego stenta, niestety. Nigdy nie paliłem, nie nadużywam alkoholu, nie * noszę pracy do domu * , nigdy nie chorowałem, w mojej rodzinie nigdy nie było choroby wieńcowej. Czy ktoś może wobec tego wytłumaczyć dlaczego? Pozdrawiam KaS moze to z powodu takiego zjawiska, jak..

Stenty samorozprężalne

Stenty samorozprężalne

.. Stent jest to rodzaj perforowanej rurki, która jest zbudowana z cienkiej siateczki wszczepianej do światła naczynia w celu zwiększenia i utrzymania jego drożności. Istnieją dwie grupy stentów donaczyniowych: rozprężane na balonie oraz samorozprężalne. Stent samorozprężalny w momencie wprowadzania go w..