Stres

Tianeptyna (Coaxil)

.. ...zmniejszając odczuwanie stresu, dzięki hamowaniu układu nerwowo - hormonalnego ( układ podwzgórze - przysadka mózgowa - nadnercza ). Co ważne, tieneptyna nie powoduje uzależnienia, wiec może być bezpiecznie stosowana przez długi czas. Nie działa też sedatywne, jednak refleks i szybkość..

Neurastenia

.. ...wykończająca praca, stres, złe warunki bytowe, częste choroby, niewłaściwe odżywianie się, itp. Neurastenia przebiega zwykle w dwóch etapach: hiperstenicznym i hipostenicznym. W pierwszej fazie ogólnemu poczuciu zmęczenia, braku możliwości skupienia uwagi, osłabieniu pamięci towarzyszy..

Choroba tako-tsubo (kardiomiopatia wywołana silnym stresem)

.. ...kardiomiopatii wywołanej silnym stresem. Zespół został po raz pierwszy opisany przez Japończyków, występuje głównie u kobiet w wieku średnim. Silny stres w sposób nadal niewyjaśniony może powodować pewnego rodzaju ogłuszenie mięśnia sercowego. Dysfunkcja jest szczególnie silna w okolicy..

Jak stresująca praca niszczy serce

.. Stres w pracy zaburza nerwowe i hormonalne mechanizmy regulujące pracę serca i w ten sposób bezpośrednio prowadzi do rozwoju choroby wieńcowej - informują badacze brytyjscy na łamach pisma European Heart Journal . Już wcześniejsze badania wykazały, że stresująca praca zwiększa ryzyko choroby wieńcowej serca,..

Burzliwe związki szkodzą na serce

.. Burzliwe związki mogą mieć negatywny wpływ na serce - wynika z badań brytyjskich naukowców. Mimo że poprzednie badania sugerowały, że osoby, które pozostają w związkach, cieszą się lepszym zdrowiem niż single, okazuje się, że partnera należy wybierać starannie. Badanie 9 tys. osób wykazało, że niewłaściwy..

Stres częstą przyczyną zawału

.. ...można za to obwiniać stres - przekonywali na konferencji prasowej. Wskazywali przy tym, że stres wymienia się rzadziej wśród czynników ryzyka chorób sercowo - naczyniowych niż otyłość, brak ruchu, niezdrową dietę czy palenie. Może to być związane z faktem, że uniknięcie stresu jest..

Długotrwały stres zwiększa ryzyko choroby serca u dzieci

.. ...Długotrwałe przeżywanie stresu znacząco zwiększa ryzyko wystąpienia chorób układu sercowo - naczyniowego. Jak dowodzą badania przeprowadzone na zlecenie Instytutu Kardiologii w Warszawie, stres jest powszechnym problemem wśród dzieci i młodzieży. Najmłodsi odczuwają jego objawy, choć..

Długopis mierzący i obniżający poziom stresu

Długopis mierzący i obniżający poziom stresu

.. ...który mierzy poziom stresu oraz pomaga go obniżyć. W czasie eksperymentów poziom stresu użytkowników został obniżony średnio o 5%. Agresywna jazda samochodem. Istnieją już inne urządzenia, które wykrywają co ich użytkownik robi i jak się czuje. W tej chwili naukowcy prześcigają się w..

Głośne miejsce pracy podwaja ryzyko chorób serca

Głośne miejsce pracy podwaja ryzyko chorób serca

.. ...zaburzenie. Hałas jako czynnik stresogenny. Autorzy badania twierdza, że przebywanie w głośnym środowisku dzień po dniu jest silnym czynnikiem stresogennym. Można go nawet porównać do jednorazowego silnego wysiłku emocjonalnego lub fizycznego, który powoduje nagromadzenie różnych..

Stres oksydacyjny a migotanie przedsionków

Stres oksydacyjny a migotanie przedsionków

.. Pomiary stresu oksydacyjnego mogą okazać się pomocne lekarzom w ocenie ryzyka migotania przedsionków. Grupa naukowców uniwersyteckich odkryła istnienie związku między stresem oksydacyjnym a powiększeniem lewego przedsionka w sercu, co prowadzi do zaburzenia znanego jako migotanie przedsionków. Czym jest..

Drzemki w ciągu dnia obniżają skaczące na skutek stresu ciśnienie

Drzemki w ciągu dnia obniżają skaczące na skutek stresu ciśnienie

.. ...powstających na skutek stresu. Osoby, które ucinają sobie przynajmniej 45 - minutową drzemkę w ciągu dnia mają średnio niższe ciśnienie po doświadczeniu stresu psychologicznego niż osoby, które nie śpią w ciągu dnia w ogóle. Stres psychologiczny związany z pracą a układ krążenia. Nadmiar..