Stres ciśnienie

Pomiar ciśnienia tętnicznego krwi

Pomiar ciśnienia tętnicznego krwi

.. ...wartość ciśnienia krwi ( stres, wypita kawa lub napoje z kofeiną, przyjęte leki, choroba ). Szczególnie ważną informacją dla lekarza są zawroty głowy więc powinny być skrupulatnie notowane. Nie bój się wykonywać dodatkowych pomiarów ciśnienia. Jeśli czujesz się słabo wykonaj pomiar..

Patogeneza blaszki miażdżycowej

Patogeneza blaszki miażdżycowej

.. ...turbulentny przepływ krwi ( stres ciśnieniowy ) niezidentyfikowane czynniki / toksyny homocysteina palenie papierosów infekcje wirusowe nadciśnienie kompleksy immunologiczne I. Uszkodzenie śródbłonka - typ I uszkodzenia. Przyleganie i migracja monocytów do śródbłonka naczyń wieńcowych...

Skoki ciśnienia tętniczego

Skoki ciśnienia tętniczego

.. ...emocjonalnym, przeżytym stresem, napadem lęku przy współistniejących zaburzeniach lękowych. Może być także objawem choroby organicznej, na przykład nadczynności tarczycy czy innych zaburzeń endokrynologicznych. Przy nagłych i znacznych skokach ciśnienia należy wykluczyć obecność guza..

Syndrom białego fartucha

Syndrom białego fartucha

.. ...wzmaga się w sytuacjach stresowych. Możliwe jest, że wizyta u lekarza i lęk przed nieprawidłowym wynikiem pomiaru ciśnienia jest tak duży, iż powoduje pobudzenie układu współczulnego, obkurczenie się naczyń tętniczych pod wpływem adrenaliny, wzrost częstości serca i wzrost ciśnienia..

Zawał serca jako powikłanie zabiegu operacyjnego

.. ...Operacja jest dla organizmu stresem. Wzrasta poziom adrenaliny, dochodzi do tachykardii i zwiększenie się zapotrzebowania serca na tlen. Dodatkowo często obserwujemy spadek ciśnienia tętniczego krwi oraz niedokrwistość wywołane utratą krwi w czasie zabiegu. Te wszystkie czynniki..

Nadciśnienie tętnicze to problem 30 proc. Polaków

.. ...się m.in. przewlekły stres, związany np. z pracą zawodową, otyłość i nadwaga, brak ruchu, przypomniał prof. Włodziemierz Januszewicz z Akademii Medycznej w Warszawie. Jak podkreślił, nadciśnienie jest zaburzeniem groźnym dla zdrowia, a nawet dla życia. Uważa się je bowiem za..

Nadciśnienie tętnicze a sól

.. ...zdrowia groźniejsza niż stres - mówił prof. Zbigniew Gaciong. Mieszkańcy odludnych regionów Amazonii stale muszą uganiać się za zwierzyną lub uciekać przed niebezpieczeństwem, co jest znacznie większym stresem niż nasze życie. Jednak jedzą mało tłuszczu i prostych cukrów, a także..

Wysokie ciśnienie u starszych osób w chłodne dni

.. ...niezależne od naszej woli, jak reakcja na stres ). Efektem tego jest m.in. wzrost produkcji hormonów nadnerczy o nazwie katecholaminy, które powodują skurcz naczyń, wzrost pracy serca i ciśnienia krwi...

Lecz nadciśnienie skutecznie

.. ...aktywność fizyczna, stresy - odpowiadają za 60 - 70 proc. Nadwaga i otyłość mają silny związek z ryzykiem nadciśnienia. Wśród osób otyłych, z wskaźnikiem masy ciała 30 i więcej, odsetek cierpiących na nadciśnienie wynosi ponad 42 proc., podczas gdy w grupie osób ważących prawidłowo -..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 64

.. ...nadal, szczególnie w stresie oraz gdy przebudzę się w nocy, lub gdy wstaję z łóżka,dodatkowo odczuwam * przeskoki * serca, kłucie w klatce piersiowej, pieczenie, zawroty głowy i zmeczenie.Dodam jeszcze, że jestem strasznie nerwowa i mam lęki. Nie wiem,co robić gdyż po przepisaniu mi tego..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 4

.. ...przezwyciężyć większość sytuacji stresowych.Mi ona pomogła na tyle że obecnie nie potrzebuę zażywać tabl.uspakajających tylko profilaktycznie magnez. Miewam różne uderzenia ciśnienia do głowy, czuję serce bijące w gardle ale dzieje się to bardzo,bardzo rzadko, moze raz na pół roku...

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 7

.. ...się w stanie wielkiego stresu ( skacze ciśnienie , wysokie tętno ) idzie dostać zawału .Aż mi wstyd zadawać takie pytania , ponieważ wyniki wszystkie mam ok a tak się bardzo tego boję .Napędza mnie również myśl jak mówią * taki zdrowy był , nic mu nie dolegało a dostał zawału * czy tak..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 34

.. ...nie wiem - jak nasz stres łączy się z tym wypadaniem? Czy działa to na zasadzie spadku lub podwyższenia ciśnienia, zwężenia/rozszerzania naczyń krwionośnych? Tak, czy tak, te informacje mnie uspokoiły, tymbardziej, że zaleca się FAKTYCZNIE! przyjmowanie magnezu, potasu i kontrolę..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 65

.. ...leży przecież często stres i choć organicznie serducha w większości mamy zdrowe to co do czynności tychże można mieć zastrzeżenia. U mnie nerwicy towarzyszyło wysokie ciśnieni krwi i galopujący puls. nie chciałam brać leków nasercowych, bo przecież antydepresanty powinny wystarczyć!..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 4

.. ...potasu ), w sytuacji stresowej. Silniej odczuwają je osoby z niskim ciśnieniem i schorzeniami tarczycy. Warto jest więc kontrolnie badac sobie poziom jej hormonów, bo jego wyrównanie sprawi, że równiez skutki wypadania zastawki odczuwać będziemy o wiele słabiej. Póki pacjent nie odczuwa..

Leki na arytmię to bzdura! - Str. 3

.. ...jest to długotrwały stres, nerwice. Arytmie można leczyć farmakologicznie, żeby to leczenie było skuteczne konieczna jest prawidłowa diagnoza lekarska. Betablokery - nowoczesne leki o przedłużonym działaniu nie zawsze są skuteczne, bywa, że pogarszają samopoczucie szczególnie u osób z..

Duży puls - Str. 3

.. ...miałam w tym tygodniu stresy związane z ciążą, które skończyły się pomyślnie. Czy to możę odreagowanie stresów? Proszę o pomoc Puls u dorosłego człowieka jest w granicach od 60 - 85. Może masz trochę niski puls rano, lecz ciśnienie masz trochę za wysokie. Moim zdaniem powinłeś udać się..

Duży puls - Str. 4

.. ...żyjąc w świecie pełnym stresu i codziennej bieganiny podwyższa nam się puls ... dnia : ) ) ) Ja mam 31 lat ciśnienie 120/70 a puls prawie zawsze 80 - 95 Dziś po rowerkach z mężem miałam 115 i żyję : ) ) ) pozdrawiam Czytam ,czytam i musze sie troszke wypowiedziec. Mieszkam od pewnego..

Wysoki puls a ciśnienie w normie

.. ...pulsem. ja tez mam wysoki puls i wszystkie badania za soba i nic a czuje sie zle ile tak mozna co z tym pulsem cisnienie normalnie ile tak mozna chodzic z tabletkami w kieszeni pomozcie bo juz nie mam sil..

Zmęczenie na sercu

.. ...bywało różne, m.in. dużo stresów ). Musisz zrobić badania - ekg, ekg wysiłkowe, echo serca, poziom cukru we krwi, lipidogram, trojglicerydy...Bez tego nie da się nic powiedzieć.Idź do kardiologa, bo twój młody wiek nie gwarantuje ci 100% zdrowia. A jak z ciśnieniem? Ciśnienie jest lekko..

Niskie tętno

.. ...Lekarze twierdzą ,że to od stresu. Zawsze te same opowieści słyszę. Mam tą dolegliwość już 1,5roku. Zanim dostałem tych dolegliwości bardzo dużo trenowałem na rowerze. Ostatnio czułem się słabo moje ciśnienie to 90/60, wtedy czuję ucisk na sercu i boli mnie głowa. Może to jednak jest..

Szybkie tętno - Str. 12

.. ...zwłaszcza pod wpływem stresu,emocji ) ale ostatnio właśnie bardziej.Poza tym dzisiaj czułam * ucisk * w głowie,myślałam,że może wys.ciśnienie,ale nie.Miałam 120/78 ale puls 96, a potem za ok.2 godz.100.Praktycznie zawsze mam raczej niskie ciśn.,a tętno wysokie ok.80 - 90.Ale takiego jak..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 45

.. ...jedno:praktycznie niczym się nie stresuję, przynajmniej tak mi się wydaje. I drętwieją mi czasem nogi.:( pozdrawiam serdecznie. Napiszcie proszę coś, co podniesie mnie na duchu. Basiulka,uspokój sie.Z pewnością nie jest to guz mózgu.Ja też miewam taki puls,często znacznie wyższy przy..

Dziwne skoki ciśnienia tylko u lekarza

.. ...je brać , w domu bez stresu ciśnienie zwykle 120 /80. Mam 18 lat i u mnie zwykle rośnie ciśnienie górne podczas wizyt u lekarza ( np.180/80, 160/70 ), ponadto puls, nawet podczas zwykłego osłuchiwana pracy serca. W domu mierzyłem swego czasu codziennie, obecnie raz na 1 - 3 miesięcy i..

Co się do mnie przypałętało?

.. ...który dostarcza mi sporo stresów. Nie pijam alkoholi, za to palę. Cholesterol 243 ( z własciwymi proporcjami dobrego i złego cholesterolu ), ciśnienie nieregularne, nie zajadam się tłuszczami, ale też nie unikam. Wykonuję pracę umysłową z dużą porcją ruchu ( dziennie nawet do kilkunastu..

Bardzo silne bóle głowy wywołane stresem lub nerwami - Str. 7

.. ...Pojawiły się po bardzo stresującym okresie, podczas którego podskoczyło mi jednorazowo ciśnienie do 180/110 ( teraz biorę bisocard 2,5mg raz dziennie na obniżenie tego ciśnienia ). Bardzo panikuję, wmawiam sobie różne choroby itd. Byłem u neurologa, który stwierdził po dokładnym badaniu,..

Dodatkowe skurcze - Str. 14

.. ...miałem życie niemal bezstresowe. Z powodu ciągłej męczącej pracy na świeżym powietrzu nawet nie było chwilki, żeby sprawdzić ciśnienie, czy policzyć sobie ile razy * extra * uderzy serce. Do tego przekonałem się, że mogę pić alkohol i krzywda mi się nie dzieje. Dzięki temu wszystkiemu na..

Dodatkowe skurcze - Str. 93

.. ...wcale nie mam mniej stresów, może nawet więcej ( zawirowania w życiu osobistym ) od strony serca nie odczuwam żadnych sensacji? Mam wzorowe ciśnienie ( ciut nawet nizsze od prawidłowego 110 - 70 ), a wczesniej miałam za wysokie ( przed rozpoczęciem brania betablokerów ). Moim zdaniem nie..

Dodatkowe skurcze - Str. 169

.. ...szkodzisz swojemu zdrowiu. stres powoduje wzrost ciśnienia itp. gabi na co ci dodatkowe atrkacje!!! gabi zobaszczysz wyniki krwi a następne echo masz za dwa tyg, a skurczaki nie szaleją dziś u ciebie? u mnie spokój od trzech dni tzn wali szybko ale równo : ) i tak ma być!!! staszku mój..

Dodatkowe skurcze - Str. 258

.. ...to jednak podprogowy stres wywołany podświadomym strachem czy aby będzie dobrze ? Tak więc Holter to faktycznie obiektywne żródło informacji. Gdy mierzę ciśnienie to: mam wyłączoną funkcję głosu, nie patrzę jak bije serce i najczęściej przeglądam wiadomości w internecie aby jak najmniej..

Nadciśnienie a kawa

.. ...na ciśnienie wpływa stres?? W takim razie jak go się pozbyć?? Pozdrawiam. Najlepsze jest to że zrobiłam wszystkie podstawowe badania i okazało sie że wyniki są w normie.Po za tym nie palę, nie piję, dużo ćwiczę i nie wiem co mogłabym jeszcze zmienić. Czy stres może mieć aż taki wpływ na..

Oporne nadciśnienie

.. ...wysiłków fizycznych. Chwila stresu, albo niewielki wysiłek i już mam ciśnienie 210/110, czasami 230/120, a czasem to aż boję się mierzyć. Już nie wiem co robić aby się unormowało. Przez takie ciśnienie nic mi się nie chce robić, szybko się męczę, do tego ten upał. Może macie jakieś swoje..

Niski puls granicach 40-50 uderzeń na minutę

.. ...Najgorzej jest podczas stresu, kiedy gwałtownie skacze mi ciśnienie. Odwiedziłam mnóstwo lekarzy - co do jednego są zgodni - takim ludziom jest ciężko żyć, ale teoretycznie żyją długo. Tylko co to za życie. Na swoim przykładzie sprawdziłam jak sobie trochę pomóc - starać się nie..

Bóle głowy a ciśnienie

.. ...badania. mowi ze to tylko stres.a ja mysle ze to nie prawda. jestem tylko ciekawa od czego to sie wzielo???moja kolezanka mowi ze jej kolezanka miala podobne obiawy i sie okazalo ze ona ma bialaczke... :( ( a ja nie chce tak skonczyc ja z rana tez mam takie bole ale to wynika z tego ze..

Bóle głowy a ciśnienie - Str. 2

.. ...Bardzo mnie to męczy i stresuje. Czy może to być spowodowane niskim ciśnieniem krwi? Moje codzienne ciśnienie to 100/60. Pragnę dodać, że w międzyczasie byłam u neurologa - wynik tomografii bez kontrastu był dobry, a prześwietlenie kręgosłupa wykazało tyłozgięcie szyjnego, zniesioną..

Nadciśnienie tętnicze 170/100

.. ...Ci serce?Masz jakas stresowa sytuacje w zyciu???Schudles ostatnio,drza Ci rece?? Zasugeruj lekarzowi rodzinnemu, zeby skierowal cie do endykronologa. Byc moze masz zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy. Warto tez skontrolowac nerki i poziom elektrolitow w organizmie. Przynajmniej jak ja..

Nadciśnienie a bieganie

.. ...alkoholu; * walkę ze stresem. Zbędne kilogramy próbuję zrzucać. Dieta oraz bieganie. Nie palę i nigdy nie paliłem, nie piję, raczej się nie stresuję. Mam takie pytanie czy jak z z takim ciśnieniem 130/100 podczas biegania nic mi się nie stanie??? Od tygodnia biegam 5 razy w tygodniu...

Uderzenia ciśnienia krwi do mózgu

.. ...jest prawidłowe. Czy to stres?, czy to zeczywiście palpitacja, a może cos poważnego?Proszę o pomoc. Dziękuje Witam to mało to co napisałaś ale wiem coś o tym ja mam takie objawy na tle nerwowym dużo pij wody witaminy powoli się podnoś dobrze sie odrzywiaj i jakas terapia albo leki ja..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 19

.. ...niesamowicie regenerować,stres w niczym nie pomaga, jeżeli nie masz znacznego nadciśnienia i nie palisz papierosów to możesz je wyleczyć. Niestety wszelkie sprawy nerwowe stres,przeżycia bardzo się odbijają na sercu i zakłócają jego prawidłową czynność.A to za przyczyną..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 113

.. ...czekając na wizyte, ból, stres, prawie wymioty, gorączka i jestem z powrotem na starcie. Wszystko zamiast trwać 30 min ciegneło się do 3 godzin bo chirurg nie mógł se poradzić nawet młotkiem. Teraz codziennie jak sie budze mam gorączke, podwyzszone ciśnienie, zaburzenia równowagi i pot..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 147

.. ...paru miesięcy - cóż stresująca praca - ale do tego dochodzą jakieś straszne lęki - zaraz umrę i tyle, mam troche nadciśnienia i czasami zbyt wysoki tętno - biore ipres i bisopromerc 5, - 1/2 tabl na dobę ale wczoraj to był horror - dom pełen gości a ja musiałam odejść od stołu i iść się..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 168

.. ...pozycji w jakiej jesteśmy, stres itd. ale jak czuje ze zwalnia albo przyspiesza to juz panika ze stanie albo coś. I znów sie zastanawiam jak dzisiejszy wieczór bedzie czy beda te przerwy w biciu i te uczucie dziwne przy tym jakby coś pękało pod ciśnieniem, a mam to od dwóch wieczóre jak..

Zespół Barlowa jest wyleczalny?

.. ...potasu ), w sytuacji stresowej. Silniej odczuwają je osoby z niskim ciśnieniem i schorzeniami tarczycy. Warto jest więc kontrolnie badac sobie poziom jej hormonów, bo jego wyrównanie sprawi, że równiez skutki wypadania zastawki odczuwać będziemy o wiele słabiej. Póki pacjent nie odczuwa..

Ból pod lewą łopatką, może być to sprawa związana z sercem?

.. ...przed maturą niestety i stresu nie brakuje. Z sercem nie miałem wcześniej problemów, nie chodziłem do kardiologa, nie mierzyłem dawno ciśnienia. Mój ojciec ma ( chyba ) nadciśnienie. Czy to może być związane z sercem, czy np. mogło mnie poprostu przewiać? Albo zwykłe sprawy mięśniowe? Z..

Metocard

.. ...dorażnie podczas dużego stresu dla złagodzenia tachykardii? Czy ktoś z was bierze go może na te okropne kołatania serca w nerwowych sytuacjach? Aha , dodam jeszcze, że jestem niskociśnieniowcem , więc, czy ten lek mi nie zaszkodzi? Bo on przecież też obniża ciśnienie. A w ogóle czy..

Jestem podłamany leczeniem nadciśnienia

.. ...wyeliminować no to jakieś tam stresy, czasami z powodu pracy nie przespane pełne 8h ( ale to nie jest regułą ) - tego narazie nie wyeliminuje ponieważ pracować muszę i chcę : - ). Nie wiem już gdzie sie mam zwrócić. Kiedyś przeszedłem przez kilku lekarzy bez skutku, teraz już przez 3..

Jestem podłamany leczeniem nadciśnienia - Str. 2

.. ...systematycznego ruchu stresy bea! masz zaskok,smutny od napisania ostatniego postu zdazyl juz pewnie zmienic ze dwa razy leki. nadcisnienie moze byc powodowane modyfikacjami w gospodarce elektrolitowej, moga byc to wady nerki, np zbyt mala ilosc nefronow, lub zla gospodarka potasem. z..

Operacja wymiany aorty wstępującej - Str. 3

.. ...zalecono trzy rzeczy: zero stresu, zero wysiłku, jak najniższy cholesterol. Droga Ewo Aneta 40, Mam 29 lat i podobnie jak ty wrodzoną wadę - zastawka aortalna dwupłatkowa oraz tętniak aorty. Przy okazji pierwotne nadciśnienie tętnicze, powiększone serce, szczególnie lewa komora oraz..

Szukam wsparcia - tachycardia, nadciśnienie, trójglicerydy

.. ...zdania ,ze powodem jest stres i nerwowe zycie . Skad te przypuszczenia - ano - mialem tachykardie ,ale jestem po ablacji .a wczesniej przyplatal sie udar niedokrwienny i jest juz dobrze . Chodzilem do roznych lekarzy , az wkoncu sie przemoglem i poszedlem do psychiatry ( przyznaje , ze..

Szukam wsparcia - tachycardia, nadciśnienie, trójglicerydy - Str. 2

.. ...spowodował go długotrwały stres. Dlatego chcę powiedzieć że stres jest zabójczy i powinniscie sobie z tego zdawać sprawę. mam 27lat, i tech wykryto u mnie tachycardię i migotanie przedsionka:( właśnie wróciłam ze szpitalam, zupełnie nie wiem, co robic... za mało magnezu, potasu - wiem...

Nadciśnienie u 28latka 236/136

.. ...wszystkiego bardzo się stresuje, co powoduje gorsze samopoczucie i większe ciśnienie. Pozdrawiam Witam ,,chciałam tylko powiedziec ,,tak od siebie ,,,ze cisnienie które miałeś ,,,to naprawde nie żarty - - - musisz byc pod kontrolą lekarza i leczyc nadciśnienie !! Tutaj nie pomoże żadne..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 48

.. ...tylko nie panikowac,bo stres jest wrogiem dla serca, Dana jestem w Twoim wieku,i sobie radze i Ty probuj,spacery,spacery i to jest to,a czeste grzebanie w sercu mysle ze nie jest dobre,pozdrawiam Minia. Staram się, ale jak rano jeszcze przed wstaniem mam wysokie ciśnienie 150/100 i tętno..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 61

.. ...obserwacji. Wczoraj miałam stresujący dzień ale po pracy zjadłam obiad, wypiłam melisę i połozyłam się żeby odpoczać. Podczas tego odpoczynku poczułam nagle szybkie bicie serca ( około 10 sek )ale nic poza tym - bez duszności, bez bólu. Zmierzyłam sobie ciśnienie, które przedstawiało się..

Kołatanie serca, niskie ciśnienie, wysoki puls, zawroty głowy

.. ...wysilam czy jestem zestresowana, chodzi o normalne spokojne dni, wakacje w końcu mam : ) ) z EKG wyszło, że mam rytm zatokowy miarowy i pojedyńcze niestałe pobudzenie dodatkowe nadkomorowe, np. gdy leżę sobie spokojnie to brakuje mi tchu i serce mocno bije nie szybko tylko mocno, jak..

Skoki ciśnienia

.. ...Niestety w ciągu dnia stres, nerwy i wszystko na raz podnosza mi cisnienie na 150 - 90 145 - 86 a nawet miałem 170 - 100 ...Czy takie skoki spowodowane ciagła gonitwą sa równie groźne bo dociągają i przekraczają te 63 mlhg ( czyli różnica pomiędzy skurczowym a rozkurczowym jest wysoka..

Nadciśnienie w młodym wieku

.. ...aptece sie straszne stresowales. Najlepiej pojsc do lekarza. Wysokie cisniene jesli ma sie je czesto nie boli. Wiem bo moja mama ma czesto wysokie cisnienie i nie narzeka ze sie zle czuje ... W domu mam dwa ciśnieniomierze taki na stetoskop z pompką i automatyczny i oba podają te same..

Nadciśnienie w młodym wieku - Str. 2

.. ...A więc nie wolno się stresować :P:P I martwić na zapas!!! :P:P Pozdrawiam!! : ) ) Mam lat 16 od 2 lat jeżdżę po szpitalach co miesiąc jeżdżę na wizyty do kardiologa i neurologa który stwierdził ze jak mam nadcisnienie to nie powinnam ćwiczyć na w - f a zaś w internecie przeczytałam ze..

Szybsze bicie serca i drętwienie lewej ręki

.. ...nie chce puścic sporo stresow nie mam pracy... mam 27 lat dizadek mi umarł wczoraj ostatnio też czuje takie jak by duszenie w gardle ale oddycha mi sie normalnie to chyba nerwy ale nie potrafię sobie z tym poradzić... hej : ) mam podobne objawy - tzn. czasami mam gwałtowne skoki..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 8

.. ...na uspokojenie , bo stres jest podobno niewskazany, a ja bardzo się denerwuję. pozdrawiam ja tam mam byc na 9.00 ale mam żadnej dokumentacji nie brać.Zobaczymy co to tam będzie bo narazie jestem z tego zielony. Ewelino, Ja również leczę się na Płockiej, więc może uda nam się spotkać,..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 15

.. ...żebym się przestała tak stresować to mi przejdzie. Hihi. Masakra jest z tymi lekarzami pierwszego kontaktu. Oni chyba uważają, że młodzi ludzie w ogóle nie chorują. Ja do tej pory mam z nią kłopot. Ostatnio nie chciała mi wypisać recepty ( jestem z Gdyni, a leczę się w Wwa ). Mimo, że ma..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 19

.. ...znalazłam pracę, trochę stresu i nie myśle tyle o chorobie. Pa do alex tak ja pytałam o te revatio trche sie dziwie ze bierzesz ten lek z takim ciśnieniem jestem ciekawa czy ci pomaga i jak sie ogolenie czujesz chodzi mi głownie czy meczysz sie wchodzac po schodach i czy na prostej..

Postępujący zespół wazowagalny? czy to możliwe? - Str. 8

.. ...wykancza... mam w niej troche stresu a to tez duzo poteguje:( ehh staram sie myslec pozytywnie o tym ale sie boje co to bedzie... Abi a jak u Ciebie z omdlewaniem?? Buziaki: ) u mnie stamdardowo : ) gleby, i zasłabnięcia i stany pzreodmomdl jutro jadę do amg do mojego prof od naciśnienie..

Postępujący zespół wazowagalny? czy to możliwe? - Str. 9

.. ...wytrzymać. cóż brak snu, stres, nadciśnienie i mega tachykardia robią swoje :P ale jeszcze nie jest tak źle ; ) buziaki Hej: ) Przepraszam ze sie nie odzywalam, ale zamieszanie ze swietami mam od 2 tyg;/ I jak u was?? Wesolych i zdrowych i spokojnych swiat zycze: ): * Buzka hej maleńka..

Kołatanie serca i problemy ze wzrokiem

.. ...podczas wysiłku a czesciej stresu cisnienie podskakiwało mi do 170/100, zawsze też miałem dużo wyższe ciśnienie u lekarza niż w domu. Po zrobieniu badań krwi, EKG i USG jamy brzusznej lekarz stwierdził ze przyczyną jest nerwica. Dostałem propranolol po którym dolegliwości znacznie sie..

Podwyższone ciśnienie i niski puls

.. ...stresu. tętno * nie puls * 50 wg medycyny to rewelacyjny wynik ja jednak poszłabym do kardiologa - jesli uprawiasz sport to puls może być ok, ale to wysokie ciśnienie tak czy siak jest niepokojące.....

Wypadanie płatka zastawki mitralnej i wysokie ciśnienie

.. ...łapie dodatkowo sie stresuje tem stres mnie wykonczy tylko jakas sytuacja stresujaca i juz czuje serce rusza w pogon. Ma kto na to rade robilem badania EKG krew holtera i nic echo tylko wykrylo wypadanie platka zastawki mitralnej moje do tego wszystkiego mam podwyzszone cisnienie krwi a..

Budzenie się w nocy z uczuciem braku oddechu - Str. 2

.. ...odpaczac od pracy i stresu. W innym wątku opisałem moje perypetie z lekoopornym nadciśnieniom spowodowane bezdechem. Miałem podobne objawy - nawet bałem się spać - przyczyna nie była psychiczna tylko naprawdę się dusiłem. Dziwnym trafem moje koszmary senne były skorelowane z brakiem..

Niepokojący pomiar ciśnienia 90/80

.. ...forum po raz pierwszy. stresy w pracy a ostatnio dziwne wyniki pomiaru cisnienia - ok. 90/80. Proszę o pomoc w interpretacji wyniku i ewentualnych działań. Pozdrawiam ciepło. Sprawdz jeszcze raz cisnienie bo to troche niemozliwe i napisz ,pozdrawiam. 93/77 pozdrawiam jakim Ty aparatem..

Ciśnienie 120/80 a tętno 116

.. ...Pracuję fizycznie - stres w pracy tez mam duży.Może ktoś miał podobny problem i poradzi co mam zrobić, bo dłużej już tak mie wytrzymam.Pozdrawiam. witaj: ) Przebadaj serducho, ale widzi mi się, że to chyba nerwica. U mnie początki wyglądały identycznie. Zdarzają ci się spadki nastroju?..

Ciśnienie 120/80 a tętno 116 - Str. 2

.. ..., niechęć do pracy ( stres ) .oczywiście robiłem i ekg i usg serca ktore nic nie wykazały . przy młodych osobach o takim problemie i dobrych wynikach polecam wpisać w wikipedi lub google - zespół lęku napadowego . To co mnie się przytrafia nie ma nic wspólnego z lękiem napadowym. Skok..

Odstawienie leków na nadciśnienie

.. ...sygnalizujesz wysoki poziom stresu rozważyłbym celowość włączenia leku uspakajającego i metod relaksacji. Ja dopiero kilka tygodni leczę nadcisnienie , ale po Xartanie skutki uboczne buły okropne nudności bóle głowy jakaś depresja. Następnym lekiem byla prenessa ale i tu pojawiły się..

Nerwica i jej pierwsze objawy

.. ...dwa po długotrwałym stresie w pracy ( ok 1 m - c mialam stres max ). w ogole jestem osoba wrażliwa i wszystko przeżywam jak głupia. nigdy jednak nie mialam zadnych typowych objawów PO stresującej sytuacji. otóż zaczelo sie od bólów głowy i kołatania serca. stwierdzono nadciśnienie,..

Czy to już nadciśnienie?

.. ...( dużo ). Mam bardzo stresującą pracę, gdzie zawsze trzeba być szybkim, kreatywnym, perfekcyjnym itd. Pracuję od rana do wieczora, siedząc przed komputerem. Jak wracam do domu wieczorem to nie mam nawet siły na jakiś sport, a wiem że jest mi to strasznie potrzebne. No i miałem wśród..

Problem z ciśnieniem, czy ciśnienie zależy od tętna (pulsu)?

.. ...badania ciśnienia tak się stresuję, że aż słyszę serduszko w uszach ; ) Okazuje się, że tętno ( puls ) mam około 150/min. Moje pytanie brzmi: Czy ciśnienie zależy od tętna ( pulsu )? WItam CIę! To jest normalne,że gdy się zdenerwujesz to ciśnienie gwałtownie skacze do góry. Postaraj się..

Dziwne bóle, podwyższone ciśnienie, poblemy z widzeniem

.. ...organizm wyladowuje stres i agresje ja podobnie mam skoki cisnienia ostattnio maialam 140/100 puzniej 180 /100 meczy mnei ta choroba i to bardzo puls mam czasem 133 uderzen na minute srece kolocze okrponosc i te bole glowy osttanio zaczelam przypisywac sobie choroby nawet snilo mi sie..

Duszenie się - Str. 47

.. ...też unikać sytuacji stresujących przed snem, ew. nauczyć się relaksacji najbardziej nam odpowiadających i koniecznie należy porozmawiać z lekarzem o w.w badaniach i kontroli ciśnienia. Pozytywne myślenie, oraz uświadomienie sobie że mamy czas na podjęcie właściwych kroków odnośnie..

Silna nerwica - sam nie wiem co się ze mną dzieje - Str. 9

.. ...Lekarze twierdzą ,że to od stresu. Zawsze te same opowieści słyszę. Mam tą dolegliwość już 1,5roku. Zanim dostałem tych dolegliwości bardzo dużo trenowałem na rowerze. Ostatnio czułem się słabo moje ciśnienie to 90/60, wtedy czuję ucisk na sercu i boli mnie głowa. Może to jednak jest..

Nerwica, załamanie nerwów? - Str. 2

.. ...się to wzięło? Miałem stresujący rok, trochę problemów, wypadek samochodowy. Muszę się przełamać i iść do lekarza, z tym że mam obawy że nie dojdę. Siedzę w pokoju, w domu rodziców i naprawdę co robić. Wszystkim życzę zdrowia... i sobie też. Pozdrawiam. No i jeszcze to uczucie w sercu,..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 444

.. ...będziesz wówczas takiego stresa łapała przed wizytą. Zuza czy u Ciebie z krążeniem jest wszystko w porządku? Mierzysz sobie ciśnienie? No mierze sobie w domu mam około 120 na 80 więc ok tylko u lekarza mam wysokie i jak wpadne w panike tak na maxa to wtedy mam nawet 180 na 140 w..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 960

.. ...odpocznij i się nie stresuj : ) Freciu gratulacje dla córki. Nie martw się tym nosem, mojemu synowi ,właśnie jak był w wieku Twojej córki, krew z nosa leciała bardzo często. Robiłam nawet jakies badania ale wszystko było w normie. Pewnie reakcja na zmienę ciśnienia podczas uprawiania..

Zmiana ciśnienia z wysokiego na niskie

.. ...- lekarz kazal przyjmpowac mi leki uspokajajace. jednak bol glowy nie mija i cisnienie nadal jest niskie. kawa pomaga tylko na jakies pol godziny... mam 24 lata... napiszcie co uwazacie na ten temat....

Wysoki puls serca

.. ...kofeiny. Ale sytuacje stresowe ktore wychodza po jakims czasie pwoduja ten wzrost pulsu. Ja mam 18 lat i puls mi skacze do 110, przy ciśnieniu 100/75 . Norma mojego cisnienia to 100/60 i puls 80( max ). Przy tym skoku pulsu mam migrenę, ale jeszcze kilka tygodni wcześniej miałam..

Prawidłowe ciśnienie

.. ...ile bym cwiczyla czy stresowala sie najwyzsze cisnienie jakie mialam to 110/65 a tak to przewaznie mam 85/75 ostatnio nawet 90/90 to chyba nie jest normalne . Co o tym sadzicie? Po biegach mam cisnienie 180 na 100 czy to normalne? witam mam 35 lat czuje się fatalnie mierzyłam sobie dziś..

Podwyższone ciśnienie w młodym wieku

.. ...i dlatego często się stresuje, przez co mam czasami kolkę w sercu, jednak po kilku spokojnych oddechach ona szybko mija. Trzy dni temu złapała mnie taka kolka i trzymała mnie dość długo - ok 10 minut. Trochę się zdenerwowałam i zmierzyłam sobie ciśnienie, miałam 137/96. Zdenerwowałam się..

Mocne bicie serca i podwyższone ciśnienie

.. ...oczywiście pytała o stres itp,przypisała mi tabletki na rozluznienie się i zmiejszeniu dawki betaloku do połowy tabletki że to morze dlatego te serce tak dziwnie bije że jest za silna dawka. Po 2 miesiącach wizyta po recepty noi rozmowa o samopoczucie ja mówie że są dni że się tak czuje..

Wysokie ciśnienie dochodzące czasami do 160/90 - Str. 2

.. ...ustnej , po jakim innym stresie i wtedy ciśnienie nigdy nie będzie to właśnie książkowe to wcale nie znaczy , że jest nadciśnienie mając 130/80.Jest jakaś psychoza ,że do dobre ciśnienie jest gwarancją zdrowia a tak wcale niestety nie jest.Znam wiele osób w bardzo sędziwym wieku z..

Ciśnienie 150-190 / 50-70 przy tętnie 50

.. ...godziny.Nauczyc sie walczyc ze stresem brac multiwitaminke i inne preparaty tran magnez itp spozywac duzo chudego nabialu ryb i co nieco powinno sie zmienic.Najwazniejsze to szukac przyczyny ktora wywolala takie problemy zwykle moze zaczac sie niewinnie i przez nia rozwijac to moze byc..

Nerwica w ciąży - Str. 33

.. ...dostanę!pewnie pojadę tam zestresowana,po ostatnim mierzeniu mi ciśnienia.Opowiem wszystko jak wrócę! Dziewczyny ze mna moze nie jest tak zle jak nie biore validolu ale dobrze tez nie jest dzisiaj pogoda deszczowa wczoraj niic nie napisalam bo mialam duzo zajec a wieczorem malutka w..

Nerwica w ciąży - Str. 42

.. ...na mnie a ja cała zestresowana,podróż była dość długa a nie było innego wolnego miejsca, więc musiałam wytrzymać do końca.Wysiadłam cała mokra ze strachu.Póżniej w szpitalu kolejny stres,czekając na zajęcia,wyszła pani położna i oznajmiła * Najpierw zapraszam panie na zmierzenie..

Nerwica w ciąży - Str. 61

.. ...120/80. To chyba lekki stres związany z wizytą tak wplywa na cisnienie. Ja mam u lekarza zawsze 110/70,ale normalnym ciśnieniomierzem,jak mi ktoś gdzieś w przychodni wyciąga elektroniczny to na sam jego widok dostaję pulsu 150.A jak myślicie jakie są w szpitalach na porodówkach?bo jak..

Nerwica w ciąży - Str. 194

.. ...nerwicę bo to chyba hormon stresu.Może to złe samopoczucie to od tego i po części od nerwicy? Czesc dziewczyny właśnie wróciłam ze szpitala. We wtorek trafiłam tam z powodu skoku cisnienia na 160/100 pomimo brania tabletek na obniżenie ciśnienia. Tak mi się wydaje że to przez nerwy i..