Struny ścięgniste

Zastawki serca

.. ...delikatne pasemka - struny ścięgniste, stanowiące mechanizm umocowujący i napinający płatki; prąd przepływającej krwi napina płatki tak jak wiatr nadyma żagle. Płatki nigdy nie przylegają do ściany serca, lecz we wszystkich położeniach żywego narządu są tak ustawione, że swobodnie..

Struny ścięgniste i rzekome

Struny ścięgniste i rzekome

.. Zarówno struny ścięgniste jak i struny rzekome są prawidłowymi elementami budowy mięśnia sercowego. Struny ścięgniste. Struny ścięgniste to twory w postaci nitek łączące mięśnie brodawkowate komór serca z płatkami zastawek. Wewnętrzna powierzchnia komór serca nie jest gładka, ale wyrzeźbiona różnymi typami..

Zastawka trójdzielna i nerwica wegetatyna

.. ...wyszlo ze mam dodatkowa strunę ścięgnista na sercu a dokladnie na lewej komorze serca, lekarz poweidzial mi ze to nie jest wda serca tylko taka jego uroda ma to 40% populacji nie daje zadnych objawow na prace serca ani jego wydolnosc. Co do zastawek to stwierdzono ze mam sladowe fale..

Echo serca - Str. 42

.. ...I/IIst ).. Dodatkowo struna ścięgnista w koniuszku L.komory. Kurczliwość p[rawidłowa. Osierdzie bez patologii. czy to jest duża wada? Czy Syn może wykonywać pracę fizyczną. Jest po studiach młodym człowiekiem, który chce pracować fizycznie , bo nie ma dla niego pracy w jego zawodzie. Czy..

Echo serca - Str. 45

.. ...mm SF 38% - dodatkowa struna ścięgnista w świetle lewej komory - fizjologiczna niedomykalność zastawki trójdzielnej i płucnej - przepływ w pniu płucnym laminarny, 1m/s - łuk aorty lewostronny, przepływ w aorcie zstępującej o V 1,5m/s, w aorcie brzusznej pulsacyjny Wnioski: Struna..

Echo serca - Str. 59

.. ..., FS 42,4 %,FE 76,1%.Struna ścięgnista w LV.Niewielka IT w granicach fizjologii , v max IT 2,2 m/s.Zastawka mitralna i aortalna prawidłowe .Przepływ w MPA prawidłowy ok 1,2 m/s , niewielka IP.Łuk aorty lewostronny prawidłowy.Prosze o pomoc. Prosze o pomoc Pozdrawiam,Kasia zapraszam na..

Dodatkowe skurcze - Str. 307

.. ...barlowa i dodatkowa struna ścięgnista w lewej komorze. Jestem taka szczesliwa ze nie potwierdzono mi pierwszej diagnozy ze juz sie WCALE nie denerwuje, uzywam życia nadrabiam czas stracony kiedy wsluchiwałam sie w rytm serca, pozdrawiam agula : ) - - - - - - większośc z nas korzysta..

USG: wiotkie płatki i graniczne wielkości jam serca

.. ...zastawka dwudzielna: struktura: zmiany pozapalne na płatkach i strunach ścięgnistych , płatki wiotkie przepływ: fala zwrotna - ślad zasawka aortalna,trójdzielna i pnia płucnego: struktura i przepływ prawidłowe wnioski: lewa komora nie powiększona, bez odcinkowych zab.kurczliwości, z..

Interpretacja Echo serca u dziecka

.. ..., FS 42,4 %,FE 76,1%.Struna ścięgnista w LV.Niewielka IT w granicach fizjologii , v max IT 2,2 m/s.Zastawka mitralna i aortalna prawidłowe .Przepływ w MPA prawidłowy ok 1,2 m/s , niewielka IP.Łuk aorty lewostronny prawidłowy.Prosze o pomoc. witaj, zapraszam na nasze forum:..