Stwierdzenie

Asystolia

Asystolia

.. ...elektrokardiograficznego oraz stwierdzeniu objawów braku czynności hemodynamicznej serca takich jak brak tętna na tętnicy szyjnej, nieoznaczalne ciśnienie krwi. W zapisie EKG asystolia objawia się jako linia prawie izoelektryczna, bez charakterystycznych załamków. W przypadku rozpoznania..

Test wysiłkowy EKG

Test wysiłkowy EKG

.. ...dla pacjenta arytmia; stwierdzenie czy podczas wysiłku fizycznego nie występują zmiany ciśnienia zagrażające życiu pacjenta; obiektywna ocena wydolności fizycznej pacjenta. Test wysiłkowy jest badaniem prowokującym serce do większej pracy dlatego podczas jego wykonywania mogą pojawić..

Przeznaczyniowe zamykanie ubytków międzyprzedsionkowych typu 2

.. ...razie potrzeby, przy stwierdzeniu nieprawidłowej pozycji, urządzenie może być wciągnięte do cewnika a zabieg wykonany od początku. Wyniki bezpośrednie oraz dotychczasowe obserwacje i doświadczenia ( zabiegi wykonuje się na świecie od 1996 roku a w Polsce od 1997 roku ) dowodzą wysokiej..

Nadżerki żołądka

.. ...Chodzi tu głównie o stwierdzenie obecności bakterii Helicobacter pylorii oraz o patomorfologiczne badanie wycinka, pozwalające na wykluczenie choroby nowotworowej. Leczenie nadżerkowego zapalenia błony śluzowej żołądka polega na podawaniu leków z grupy inhibitorów pompy protonowej ( np...

Rak płuc

Rak płuc

.. ...Procedurę zwykle otwiera stwierdzenie guza w przeglądowym zdjęciu RTG klatki piersiowej. Następnie wykonuje się CT klatki, często bronchoskopię z pobraniem wycinka lub popłuczyn oskrzelowych, jeśli guz jest umiejscowiony blisko ściany klatki piersiowej wykonuje się również biopsję przez..

Miano ASO

.. ...konieczne jest stwierdzenie objawów klinicznych choroby lub przynajmniej objawów toczącego się procesu zapalnego w wynikach badań krwi ( podwyższony poziom leukocytów, podwyższone OB, często niedokrwistość )...

Nadciśnienie wtórne

.. ...oparciu o specjalne siatki centylowe. W przypadku stwierdzenia podwyższonych wartości ciśnienia tętniczego u dzieci należy zawsze przeprowadzić wnikliwą diagnostykę w poszukiwaniu przyczyn takiego stanu...

Poranny wzrost ciśnienia tętniczego

.. ...osoby przyjmującej leki hipotensyjne, nawet jeśli średnie wartości dobowe ciśnienia są zadowalające, jest wskazaniem do zwiększenia dawek przyjmowanych leków lub modyfikacji stosowanej dotychczas terapii...

W zawale serca liczy się przede wszystkim czas

.. ...personel karetki po stwierdzeniu zawału na podstawie obrazu EKG. Jak dowiódł Program Wielkopolski, jeśli nie można natychmiast przewieźć chorego na angioplastykę, fibrynoliza znacznie poprawia rokowanie. W wielu wypadkach wskazane jest uzupełnienie leczenia angioplastyką, jednak gdyby..

Żylna choroba zakrzepowo - zatorowa nóg cichym zabójcą

.. ...płucnego. Z drugiej strony stwierdzenie nawet kilku, wyraźnie zaznaczonych objawów miejscowych nie jest charakterystyczne dla ZŻG. Objawy ZTP są niecharakterystyczne, najważniejsze z nich to duszność, bóle w klatce piersiowej i przyśpieszona częstotliwość oddechu. U części chorych..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 10

.. ...dokuczenia. Pani Magdaleno stwierdzenie ,ze ja pozbawiam kogos pomocy - jest napisane pod wpływem emocji, proszę nie winić mnie za zło świata tego. zabrzmiała pani tak dramatycznie - jakby tylko wirtualna porada doktora Oskara była jedyną opieką medyczną do jakiej Pani ma dostęp. Ja..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 27

.. ...osobiście tego lekarza.Moje stwierdzenia nie biorą się z chmurki, ale z życia realnego.Mam na myśli to,iż jestem bardzo wdzięczna z pomocy jaką dr Kowalski udzielił mojej mamie 1,5 roku temu.Natomiast poprzedni lekarz niejaki dr Prok. omal nie zniszczył,zdrowia i życia mojej mamy.Dlatego..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 40

.. ...nie mowi tylko głupie stwierdzenie ze ma serce jak dziadzek 70 letni poszlismy do innego lekarz ten stwierdził ze zbyt duzo lekow i ze wynik poprzedniego echa serca był błedny bo z takim wynikem nie mogł by nawet wyjsc po schodach kazał odstawic PRESTARIUM .. moz czuł sie gorzej miał bol..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 47

.. ...w szpitalu na erce i stwierdzenie migotania przedsionków z niemiarową czynnością komór ok. 160/min. Wykonano kardiowersję ale bez efektu poprawy. Ponieważ mam utrwalone migotanie przedsionków, częstoskurcz i migotanie jestem kierowana na zabieg ablacji i jak to doktor stwierdził trzeba..

Zastawka trójdzielna i nerwica wegetatyna

.. ...stopnia. Mnie laikowi stwierdzenie o wąskości kojarzuy sie ze zwężeniem ale sama jaestem ciekawa co powiedzą fachowcy. Jak rozumiem powodem badania musiały być jakies dolegliwości, o ktorych nie wspominasz. Pozdrawiam i zyczę zdrowia. Ola http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=35361 Po..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 39

.. ...pojęcia dlaczego? padło stwierdzenie... nie będziemy już córki męczyć... My mamy zapis częstoskurczu na ekg 240 uderzeń/minutę i może dlatego ... nie jestem lekarzem i tak naprawdę nie wiem. Może będzie to wykonane już przed samym zabiegiem ? Pozdrawiam a jeżeli masz pytania to podaję..

Echo serca - Str. 31

.. ...lekarzy,oprocz samego stwierdzenia bloku nie chce chce mi udzielic dokladnych informacji,tylko takie pobiezne,a zwlaszcza co do sposobu leczenia,poprawienia kondycji serca itd.chcialabym wiedziec co moze zaszkodzic i poglebic ta wade,a co moze poprawic.sama wiedze na temat powstawania i..

Echo serca - Str. 51

.. ...zostałam skierowana po stwierdzeniu w ekg lewogramu, bloku prawej wiązki lewej odnogi pęczka Hisa i tachykardii, a badałam się w związku z częstymi omdleniami. Bardzo proszę o odpowiedź bo już nie wiem któremu lekarzowi wierzyć - każdy mówi coś innego bardzo prosilabym o interpretacje..

Echo serca - Str. 53

.. ...zostałam skierowana po stwierdzeniu w ekg lewogramu, bloku prawej wiązki lewej odnogi pęczka Hisa i tachykardii, a badałam się w związku z częstymi omdleniami. Bardzo proszę o odpowiedź bo już nie wiem któremu lekarzowi wierzyć - każdy mówi coś innego. Czy to możliwe, że niedomykalność..

Echo serca - Str. 58

.. ...powiedzieć co znaczy stwierdzenie: * przyspieszony przepływ przez zastawkę tętnicy płucnej * Witam Mam 36lat,3 lata temu miałam całkowicie usuniętą tarczycę TSH w normie. Od jakiegoś czasu bardzo szybko się męczę, ucisk w mostku, problemy z oddychaniem, co jakiś czas serce wali jak..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć?

.. ...paraliżujący strach. Badania i stwierdzenia lekarzy różnej specjalności niczego szczególnego nie ujawniły od strony somatycznej, a większość specjalistów była zgodna, że jest to nerwica lękowa. Rozpocząłem więc długotrwałą terapię z zastosowaniem leków i teraz z dystansu tylu lat mogę..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 11

.. ...żyć.Jest to ciężkie stwierdzenie, ale tak ma być. W momencie kiedy to uczucie przychodzi mówię wtedy * witam cię złośnico, znowu jesteś ze mną, no to sobie dzisiaj wspólnie podziałamy, jak ci się znudzi to sobie odejdz * . Ja normalnie rozmawiam z lękiem i z despersonizacją. Trudno..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 28

.. ...kontrolowana ( bardzo mi się to stwierdzenie podoba ), ale zawsze pozostaje jakiś margines błędu...I to mnie martwi:( Tylko pozazdrościć Mała takich miłych wspomnień z narodzin dziecka: ) Chciałabym być taką optymistką w tym względzie, tymczasem jest to dla mnie rzecz wręcz niepojęta...

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 32

.. ...barzdie trafne bedzie stwierdzenie chwyciła wroga za gardło, Dora mam nadzieje ze czas spedzony z męzem,podziałal niczym balsam na twoje skołatane nerwy i jestes moze w lepszej kondycji.I nie dajesz sie sie naszej * przyjaciółce * które imienia nie wymienie z czystej dla nie pogardy:..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej

.. ...do rozwoju choroby. Stwierdzenie dość częste, że z wadą tą można normalnie żyć, gdyż jest to po prostu taka uroda serca ( też to słyszałam ; - ) ) być może nie mija się z prawdą, ale również nie oznacza to, że nie może stanowić zagrożenia dla zdrowia. Otóż stanowi je pośrednio - mówię tu..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 29

.. ...wypadanie płatka reagują stwierdzeniem * to żadna choroba * . Nawet ginekolog nie uznał tego za wskazanie do cc ( należy unikać wysiłku - ja po wejściu na II piętro ledwie zipię ) i dwójkę dzieci rodziłam siłami natury. Może po tym czego dziś się dowiedziałam będzie lepiej serdecznie..

Leki na arytmię to bzdura! - Str. 2

.. ...właśnie przeciwko takim stwierdzeniom - bo leki na arytmię pomagają i ja tego doświadczyłam osobiście, więc mam prawo zabierać głos. Miałam arytmię komorową z epizodami bigeminii i trigeminii, ok. 10 tys. zaburzeń na dobę. I tylko dzięki lekom mogłam jakoś funkcjonować. Kto ma arytmię,..

Chelatacja - Str. 6

.. ...może zamieszczone tam stwierdzenia będą miały większą moc przekonywania. Mnie one przekonały. Odnośnie witamin to tylko w połowie mogę, bez obrazy, przyznać Szanownej Pani rację, gdy chodzi o witany tak zwane rozpuszczalne w wodzie i to nie wszystkie, bo tak nie jest z witaminą B12,..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 13

.. ...egzystować, wybacz za stwierdzenia - ja mam taką grupę , i to jest przyjęte przy naszej chorobie, więc jak cos takiego usłyszysz nie * wymiekaj * tak jest ... bo jesteśmy chorzy...aha przy tej grupie nie ma współczynników zmniejszających , nie ma 0,7 lub 0,75, nie pamiętam. Jeśli nie..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 22

.. ...masz niższą EF.Tez było stwierdzenie,że jestem kandydatką do przeszczepu serca.Pociesz się,dzisiejsza medycyna czyni cuda,leki a szczególnie Carvedilol znacznie poprawia EF.Darku nie spiesz się do pracy,rentę dostaniesz na pewno.Ja mam II stopnia - całkowicie niezdolna do pracy,na razie..

Po ablacji - Str. 10

.. ...to nie zgodze sie ze stwierdzeniem, ze traktuje sie tam pacjentów na ablacje jako kolejnych numerkow. To prawda, ze nikt tam sie zbytnio nie rozczula, ale to jest plus - uswiadomiono mi, ze jest to zabieg konieczny jesli chce miec dziecko, a lista z powiklaniami jaka sie dostaje jest w..

Po ablacji - Str. 12

.. ...Andrzej ja nie sądzę aby stwierdzenie * Zaryzykował Pan raz i starczy * odnosiło się do bezpieczeństwa zabiegu. Ja sądzę że lekarz miał na myśli to, że młody ogranizm szybciej się zregeneruje. Im człowiek starszy, tym ryzyko wzrasta. Witam. Ablację miałem na początku października w..

Po ablacji - Str. 20

.. ...spotkał się z takim stwierdzeniem zapisu EKG?.Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie. Witam wszystkich: ) Korzystam z niku mojej ukochanej żony. Ablację miałem w październiku 2008 roku w Akademii Medycznej w Gdańsku. Podobno czas oczekiwania na ten zabieg wynosi około 2 lat, jednak, gdy..

Szybkie tętno - Str. 8

.. ...tam jakichs wiazacych stwierdzen. Po prostu byla to publikacja lekarza, ktory rpzeprowadzil iles tam zabiegow, i napisal jakby studium swoich badan, wymieniajac poszczegolne grupy z roznymi rodzajami czestoskurczy. Generalnie wiekszosc pacjentow, to byly kobiety. Ale znam co najmniej 2..

Niedoczynność tarczycy

.. ...lecze sie na tarczyce po stwierdzeniu ze nie zrobiono wyniki i wielkie oczy.po około roku leczenia letroxem sytuacja zaczeła sie poprawiac i tez tyłam nie mogłam nad tym zapanować,miałąm wrazenie ze nawet po wypiciu wody przybierałąm n wadze i dopiero po wprowadzeniu tej dawki jakoś sie..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 11

.. ...opis ,chociaż to może stwierdzenie nie na miejscu bo nerwica to też choroba i to trudna do leczenia ale najważniejsze , że nie potwierdziły się Twoje obawy . Tak cichutko myślę , że i ze mną może jest podobnie. Pójdę za ciosem i zacznę zażywać ten Cital , skojarzyłam niedawno że..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 183

.. ...to tylko takie luźne stwierdzenie i możliwe, ze nie do wykonania - ale weź męża i wyprowadźcie się z dala od jego matki, tak, aby nie chciało jej się was odwiedzać, czy się wtrącać. Dwa lata po ślubie to niedużo. witam was !! Mam podobne dolegliwosci do wyzej wymienianych poza tym..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 185

.. ...itd.ale też żołądek i stwierdzenie z głowy przeszło pani niżej śmieszne ciekawe gdzie pójdzie póżniej teraz tribox lek bo mam jelito drażliwe ciekawe co jeszcze teraz ciepło to rano już masakra wstaję 2 godziny super i się zaczyna drętwienie od języka po nogi jak z tą hydroxiziną w..

Okropny ból po prawej stronie klatki

.. ...czterokrotnie co przeczymtemu stwierdzeniu.mysle ze jednak temu moge ufac.ja cierpie na skurcze dodatkowe.koniecznie zrob wszelkie badania.jesli wyniki beda w porzadku to musisz uwierzuc lekarzowi. moze pomyslisz ze latwo mi mowic ale uwierz ze moje dolegliwosi nie pozwalaja mi zaufac..

Pomocy! już zdesperowany jestem - Str. 3

.. ...melise. wydaje mi sie ze stwierdzenie nerwicy na podstawie tylko wyniku EKG to jakas pomylka, pozdrowienia, jakie bierzesz te kropelki? Dzięki za odpowiedź. Morfologie zrobiłam sobie właśnie prywatnie, mam troche za mało czerwonych krwinek i hemoglobiny, czyli coś żelaza będę musiała..

Interpretacja koronarografii

.. ...badań, pokusić się o stwierdzenie, jak dalece posunęła się choroba wieńcowa na przestrzeni ostatnich trzech lat? Czy operacja by - pass jest rzeczywiście najlepszym rozwiązaniem?? Czy wszczepienie stentu, zabieg laseroterapii, jakieś inne nowatorskie rozwiązania - wszczepianie komórek..

QRS na EKG

.. ...na punkcie zawalu A czy ktos wie ,co naczy stwierdzenie - plaskie zalamki T na wszystkich odprowadzeniach i to czyms grozi? Jakie sa normy do tych wartosci komputerowych? - czy ktos posiada taka wiedze...

Różnica w odczuwaniu skurczów dodatkowych komorowych a przedsionkowych

.. ...może mnie czekać po stwierdzeniu, że ten ubytek w przegrodzie przedsinkowej istnieje. Takei ubytki podobno bezproblemowo łata się. ale o tym nie chcę nawet myśleć jeszcze. Przede mną badanie!! Pozdrawiam i jak będziecie mieć chwile, to proszę odpiszcie. jakby co, to podaję mój nr GG..

Dodatkowe skurcze - Str. 49

.. ...bo to pozwoli mu na stwierdzenie czy maa łykac tabletki czy mozna coś z tym zrobić - słowa kardiologa. ale jak ja mam to zrobić jak mój atak trwa kilka minut i nie zdadze dojechac do przychodni a czasami to sa pojedyńcze zaburzenia. Czy ktos mi doradzi jak to zrobi?? POZDRAWIAM! Witam !..

Dodatkowe skurcze - Str. 128

.. ...U chorych tych nawet stwierdzenie nVT nie wskazuje na zwiększone Page 7 ryzyko nagłego zgonu sercowego. Zazwyczaj wykluczenie choroby organicznej jest moŜliwe po ocenie anamnezy, badania fizykalnego, testu wysiłkowego i badania echokardiograficznego. Wyjątkowo istnieje potrzeba..

Dodatkowe skurcze - Str. 187

.. ...się zawsze tym samym stwierdzeniem ,że to niegroźne zaburzenia i że można z tym żyć. Tylko ja się pytam jak do cholery? Biorę beta - blokery, nic nie pomagają, sprawiają tylko że czasami bardzo spada mi ciśnienie i jest mi słabo. Nie wiem już co robić i do jakiego lekarza się udać...

Dodatkowe skurcze - Str. 217

.. ...bardzo subtelny w swoim stwierdzeniu iż niektórzy są tutaj 24/24 a dziubanie w klawiaturę to nie jest wysiłek fizyczny. Anula, z CAŁYM szacunkiem do Twojego stanu ale sama się nakręcasz się !!! Nieporzebnie. Wyciągasz poprawne wnioski ale tylko wyciągasz. Spróbuj je zastosować. Od razu..

Wady serca - pytania i odpowiedzi

.. ...podobno proarytmię ( stwierdzenie kardiologa ). Lekarz przez kilka lat przekonywał mnie do tego zabiegu, że pomoże, ja do tego dorastałam, przekonywałam się, oswajałam, wiedziałam, że to mi pomoże......... a tu nagle decyzja, że ubytek nie kwaliflikuje sie do zamknięcia! Jestem..

Zabrze - czy ktoś się tam leczył? - Str. 2

.. ...temacie takie Twoje stwierdzenie ? A przychodnia to tam gdzie na miejscu parkingu powstał taki piekny duży , kolorowy obiekt ? Witam. Do Magdaleny: Kochana nieczego nie stwierdzam tylko napisałam to co słyszałam ( bez zobowiązań ). UKG wykazało u mnie niedomykalność zastawki mitalnej...

Szybkie tetno II

.. ...Wydaje sie byc logicznym stwierdzenie, ze medycyna robi postepy. A 6lat to kawal czasu. Konsekwencja ablacji dawniej byl kardiowerter. Z moich informacji wynika, ze w klinikach od 5 lat nie bylo zadnego tego typu powiklania. Powtarzam od 5 lat, a nie od 6sciu...zreszta najwazniejsze..

Ubytek w przegrodzie międzyprzedsionkowej

.. ...Takei ubytki podobno bezproblemowo łata się. ale o tym nie chcę nawet myśleć jeszcze. Przede mną badanie!! Pozdrawiam i jak będziecie mieć chwile, to proszę odpiszcie. jakby co, to podaję mój nr GG 5322164..

Bóle (ciśnięcie w mostku) klatki piersiowej

.. ...panskie pytanie czy tez stwierdzenie, ale musze powiedziec ze mam także bóle w mostku i to przy jego poczatku ( od strony brzucha ) ból moge okreslic jak kule naszpikowana igłami która kuje w w mostku jest to straszny ból ktory sprawia ze nic nie jestem w stanie zrobic, byłem u lekarza i..

Czy z zespołem Barlowa biorą do wojska?

.. ...lekarskiej było podzielone w tej kwestii,ale w końcu zlitowali się i brat dostała kategorię * D..Niech Twój przyszły mąż stara sie o ponowne badanie przed komisja lekarską..Może Mu sie uda..Pozdrawiam : )..

Niedomykalność zastawki mitralnej i bóle, duszności i udzerzenia gorąca

.. ...Głównie chodzi mi o stwierdzenie że nie może znaleźć lekarza który potraktowałby ją poważnie i nie zbagatelizował problemu. Miała 25 lat, ja mam 26 i jakieś 3 miesiące temu wykryto u mnie wypadanie płatka zastawki mitralnej z małą falą zwrotną. Zanim ktoś skierował mnie na echo serca..

Co to jest zespół preekscytacji?

.. ...preekscytacji?? Mam takie stwierdzenie w wypisie ze szpitala mojego syna Obserwacja w kierunku zespołu preekscytacji.Syn jest po operacji - korekte przełożenia dużych pni( w 3 dobie ). To już 6 kontrola pooperacyjna, ale po raz pierwszy jest taki wpis.DZIĘKI!!!! witam! zespół..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 22

.. ...tak często powtarzane stwierdzenie ,,jestem znerwicowany”, ,,mam nerwicę”, niejednokrotnie jest nieadekwatne do objawów jakie ludzie uważają za nerwicę. Nerwica wg. Pawłowa jest to przewlekłe ( trwające w ciągu tygodni, miesięcy, lat ) odchylenie od stanu prawidłowego..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 28

.. ...) Nie zgadzam się ze stwierdzeniem * weż się w garść to ci minie * . Nerwica to straszna choroba , nie należy jej mylić z chwilowymi nerwami.Są sytuacje w których człowiek,prawie każdy przeżywa nawet dramatyczne chwile. Niektórzy się pozbierają, a niektórzy bez uzasadnionych przyczyn..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 76

.. ...Powodem wizyty bylo stwierdzenie przez lekarza u mnie tachykardii, czyli napadowego szybkiego bicia serca. Pierwsze co zrobilem po wizycie to wszedlem do internetu, zeby poczytac o tej chorobie i wyczytalem ze moge miec uszkodzone serce. Wystraszylem sie na powaznie i odwiedzilem..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 267

.. ...Pokonaj lęk następującym stwierdzeniem: * Dzięki bezgranicznej mocy podświadomości nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych! * jeszcze raz, bardzo wolno i ze zrozumieniem, bo tu tkwi odpowiedź do naszego uzdrowienia : ) ) ), zupełnie poważnie, bezgraniczna moc...... albo to: * * Stopy mam..

Nerwica - artykuł

.. ...kwitowania naszych problemów stwierdzeniem: * takie jest życie * . Jeśli już potraktujesz swoje problemy jako stan normalny, szanse, że poradzisz sobie z nimi są bliskie zeru. Nawet, jeśli Twoje kłopoty nie są jeszcze nerwicą, zbagatelizowanie ich może szybko Cię do niej doprowadzić...

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 14

.. ...koronografii w celu stwierdzenia czy mama nie ma czasem wieńcówki. Podobno badanie nieprzyjemne przez pachwine wprowadzają jakąś rurke do tętnic wieńcowych czy coś takiego. A do Katowic na operacje wymiany zastawki aorty prawdopodobnie mama zostanie wysłana w sierpniu, lekarz teraz na..

Dodatkowe skurcze komorowe - przyczyny, leczenie, prognozy

.. ...koło. Ale to ostanie stwierdzenie to tylko takie moje dywagacje i na razie nie potwierdził tego lekarz. Ala,dzięki bardzo za odpowiedź.Ja wiem tyle,że kawa bardzo wypłukuje potas.Czyli,nie pić kawy! A u mnie jest to NIEMOŻLIWE !!! Pozdrawiam ,życząc dużo zdrówka : ) To ciekawe co..

Nigdy wiecej marichuany - Str. 4

.. ...podsumował wyniki badań stwierdzeniem: Jeśli chodzi o legalizację marihuany, to pytanie nie brzmi * czy? * , lecz * kiedy? * . Trawka vs. twarde narkotyki Nieraz słyszeliśmy, że marihuana to wstęp do twardych narkotyków. Tymczasem naukowcy przeczą tej teorii. Jak więc wytłumaczyć fakt,..

Wymiana zastawki serca (mitralnej) na sztuczka

.. ...myśli,......Od chwili stwierdzenia mojej wady do chwili operacji minęło 10 miesięcy.I miałam zaznaczony tryb przyśpieszony. Szkoda rozdrabniać się w sprawę związaną z naszą służbą zdrowia. Jestem szczęśliwa,że już po i nie narzekam za bardzo ( moze niekiedy troszeczkę ) na robienie..

Zawroty głowy i przeskakiwanie serca

.. ...przerwy w biciu. Po stwierdzeniu takich symptomów przeprowadza się specjalistyczne badania serca ( EKG, echo serca, test wysiłkowy, 24 - godzinne monitorowanie EKG metodą Holtera, stymulację przezprzełykową serca lub inne badania elektrofizjologiczne, w uzasadnionych przypadkach -..

Dziwne akcje serca przy nadciśnieniu tętniczym

.. ...nasuwa mi sie jedno stwierdzenie,ze naprawde chyba za duzo o tym myslisz,a wiesz jak mozg potrafi platac figle gdy sie o czyms ciagle mysli.Skoro badania wykazaly,ze jest ok,to zaufaj tym wynikom i zacznij myslec pozytywnie.Jak sie czlowiek nadmiernie wsluchuje w swoje cialo, doszukujac..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 13

.. ...nadczynność tarczycy.Po stwierdzeniu nadczynności zaczęł się prawdziwe kłopoty, bo nie wiadomo było czy migotanie jest jeszcze * stare * czy już wywołane nowym czynnikiem - tarczycą. Więc endokrynolog i duże dawki Thyrozolu. W tym czasie zażywałem mniej skuteczny Biosotal. Ustawianie..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 22

.. ...optymistą. I banalne stwierdzenie: wg mnie to nie jest złamanie ręki i wg prof.F.Walczaka - jesteśmy z trudem na Księżycu w kosmosie zaburzeń rytmu serca - tak to zabrzmiało mniej więcej Powiem tak, gdybym mógł wybierać, to zadałbym pytania, po tzw wywiadzie ze mną czyli pacjentem..Jak..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 47

.. ...dotyczy. Ja bym była za stwierdzeniem, że to skok ciśnienia. Objawy mam podobne ( nie zwróciłam nigdy uwagi na stopy ? ) i wtedy natychmiast otwieram usta ( jak ryba ), zwalniam i spłycam oddech oraz staram się jak najcząściej łykać ślinę. Często tak mi się zdarza kiedy jestem głodna -..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 72

.. ...tabletek w tej chwili po stwierdzeniu ,że są nieskuteczne.Przeróżne tabletki brałam 4 lata a że nie widziałam poprawy to zrezygnowałam z nich. Lekarz powiedział do mnie tak - skoro serce wytrzymuje te ataki i nie powoduje zmian w nim to jak pani nie chce to niech nie bierze żadnych..

Wątek administracyjny Forum.Kardiolo.pl - Str. 4

.. ...publicznie dostępne ). Stwierdzenie, że: * Z pewnością czytają Państwo moje posty i gdyby było coś niestosownego napisane - nie wyświetliło by się * nie jest prawdziwe. Wypowiedzi są wyświetlane automatycznie, chwilę po ich wysłaniu, ale nikt ich nie czyta i ocenia przed pojawieniem się..

Zastawka mitralna - gdzie wykonać operację? - Str. 2

.. ...Jestem dopiero co po stwierdzeniu niedomykalnosci zastawki mitralnej/mialam robione do tej pory ekg i usg/czekaja mnie dalsze badania. Pijhe tylko kawe z expresu cisnieniowego, bo wiem /na podstawie dost.literatury i wlasnych odczuciach/, ze jest * zdrowsza * i bardziej wskazana: - )...

By-passy i nadwaga po operacji

.. ...udała???? czy wiecie że stwierdzenie ,,..operacja się udała ale pacjent zmarł.. * * jest z życia wzięte i w rzeczywistości tak to czasami wygląda????i ostatnie...skoro tak ochoczo Pani żongluje nazwiskami lekarzy...którzy w/g Pani zabili Pani Ojca....to może troszeczkę cywilnej odwagi..

By-passy i nadwaga po operacji - Str. 2

.. ...pomimo diagnozowania i stwierdzenia, że mam chorobe wieńcową nic innego jak tabletki mi nie zaoferowano. Dziwnie złozyło sie że po 1,5 roku od wyjazdu leżałem na stole operacyjnym ( może choroba nagle przyspieszyła ). Samej operacji bałem sie bardzo w końcu dopiero 50 lat ale..

Duszenie się - Str. 34

.. ...to jest najgorsze do stwierdzenia i leczenia.Mogę sobie wyobrazić jak się czujesz bo przez to przechodziłam. Nie rezygnuj jakiś czas z tego leku może powoli się to uspokoi.Pozdrawiam serdecznie Monika Witam. U mnie cały czas źle. Cały czas mnie dusi. Codziennie i bez żadnej przerwy nie..

Duszenie się - Str. 41

.. ...tez spotkalem sie ze stwierdzeniem ze to ja sobie wmawiam ze sie dusze itp...jestem kompletnie zalamany tym wszystkim. przerabalem sobie rok studiow, nie mam pracy rodzina mnie wspiera ale to nic nie daje... jedyny plus w tym wszystkim ze te moje * ataki dusznosci * i skoki tetna trwaja..

Silna nerwica - sam nie wiem co się ze mną dzieje - Str. 7

.. ...bolem przychodzi mi to stwierdzenie ale z nerwica trzeba nauczyc sie zyc. ja teraz jestem na ziolowych lekach. biore validol na lomotania serca i faktycznie troche mi lepiej. reszte jakos da sie zniesc ale najgorzej kiedy masz wrazenie ze siada ci serce. musimy sie trzymac! pozdrawiam ja..

Po operacji by-passów w Zabrzu

.. ...mialem robione USG w celu stwierdzenia czy nie mam w płucach wody.To samo w sanatorium - szpitalnym w Świnouściu robiono nam 2 razy USG w celu stwierdzenia czy jest woda w płucach.Na 25 pacjentów a Świnoujskim sanatorium kilku miało wodę. Dostawali wtedy silne srodki na pozbycie się wody..

Unknąłem wszczepienia By-passów

.. ...powoli, wiem że takie stwierdzenie daje nadzieję - chory chwyci się wszystkiego, ale nie ma cudownej tabletki ani płynu, gdyby była to lekarze by przepisywali go oficjalnie, albo chociaż informowali. Jedyny sposób to zdrowa śródziemnomorska dieta, wysiłek fizyczny i waga w normie. Reszta..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 6

.. ...zaczyna swój post od stwierdzenia * w ogóle was nie rozumiem * . Ciekawe. Ja to odbieram inaczej, jest mi czasem ciężko ale wiem, że są osoby, które mają o wiele gorzej, jestem tego zupełnie świadomy. masz racje może źle zaczełam, tolerancyjna! Nie komentuję wypowiedzi wyrozumiałej bo..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 7

.. ...uważnie,skoro padło stwierdzenie,że się tu tylko nakręcamy...swoją drogą terapeuci popierają takie forum twierdząc ,że wiele ono pomaga...e tam...Małgosia ma rację ,lepiej się nie wypowiadać... Poczytałam sobie te utwory, przyznaję ,że pierwszy raz w życiu,jedne mi mniej przypadły do..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 354

.. ...przyczyne dementuje stwierdzenie ze nerwica pojawia sie znikad i bez powodu kiedys madry terapeuta powiedzial mi ze jej zarodek pojawia sie czesto nawet w dziecinstwie potem lata sie rozwija az w koncu stres lub nawet przyjemne intensywne przezycie po prostu ja wyzwala.Nasz mozg to..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 418

.. ...dedukcji doszedlem ze stwierdzenia ze to wylew co jeszzcze bardziej mnie nakrecilo - jednak tomograf niczego nie wykazal ) Staralem sie powrocic do normalnego trybu zycia. Jednak dreczyly mnie zwyzki cisnienia uczucie leku, dreszcze ( z reszta wiecie o czym pisze ) Musze przyznac ze moj..

Czy to zapalenie mięśnia sercowego?

.. ...miesnia sercowego?? jak beda potrzebne to umieszcze swoje badania pozdrawiam Przeszłam dwukrotnie zapalenie mięśnia sercowego i wiem co to znaczy.Na twoim miejscu zasięgnęłabym opinii innego kardiologa...

Niedoczynność tarczycy a grupa inwalidzka

.. ...moją tarczycą dzięki zdobywaniu wiedzy na temat przyczyn chorób. Oj Barbaro wszędzie piszesz jedno i to samo.poradziłam sobie z moja tarczycą.I co to komu da takie stwierdzenie.Napisz coś konkretnego...

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 6

.. ...dolegliwosci,dopiero po stwierdzeniach specjalistow( jezeli jeden i drugi wyklucza problem ),mozesz poprosic o skierowanie do psychologa lub psychiatry,do tego drugiego sa chyba szybsze terminy. niewatpliwie masz spory problem,dlatego czym predzej postaraj sie skonsultowac z jednym i..

Mocne bicie serca i podwyższone ciśnienie

.. ...coś o ukrwieniu i bez stwierdzenia chyba zalążków nowotworów i żebra ok. nie pamiętam dokładnie tego opisu bo nie mam zdjęcia i dostałem skierowanie do Kardiologa w ziołem oczywiście wszystkie badania ze sobą i opowiedzialem też o swoich dolegliwościach no i o tym że jak se wypije to mi..

Śmierć po bajpasach - Str. 3

.. ...jak wcześniej padły stwierdzenia - że wyrażamy się źle bo odszedł ktoś bliski - ja swoją opinię wydaję na podstawie 16 lat wizyt w IK, rozmów z pacjentami, z lekarzami, pielęgniarkami - również na podstawie ilości wykonanych zabiegów, jego stopnia, kwalifikacji lekarzy, sprzętu..

Nerwica w ciąży - Str. 4

.. ...sami wymyslają. Z takim stwierdzeniem juz sie kiedys spotkałam. trzymajcie sie Enka tak jak pisałam, najgorsze miałam pierwsze trzy miesiące. Myśli tylko wokól jednego. Ale w drugim trymestrze jest lepiej: ) W trzecim znowu może być troszkę gorzej, ale wtedy już zaczyna się szykowanie..