Stymulator

Trzepotanie przedsionków

.. ...stosowane są leki, które poprawiają wydolność serca oraz podtrzymują prawidłowy rytm serca po umiarowieniu. W określonych sytuacjach jedną metodą skutecznego leczenia może być wszczepienie stymulatora serca...

Rozrusznik serca (stymulator serca)

Rozrusznik serca (stymulator serca)

.. ...rozrusznika serca ( stymulator serca, kardiostymulator ) polega na zabezpieczeniu pacjentów zagrożonych bradykardią. Jednakże istnieją także stymulatory, które są w stanie opanować tachykardię. Stymulatory ( rozruszniki serca ) mogą być stosowane czasowo, zapewniają stymulację w..

Wszczepienie stymulatora serca (rozrusznika serca)

Wszczepienie stymulatora serca (rozrusznika serca)

.. Wszczepienie stymulatora serca ( rozrusznika serca ) jest zabiegiem wykonywanym w znieczuleniu miejscowym w pracowni elektrofizjologii. Umieszczanie stymulatora i elektrod odbywa się pod kontrolą RTG. Stymulator ( rozrusznik ) to urządzenie wielkości pudełka zapałek umieszczany jest pod skórą po lewej..

Kody rozruszników serca (stymulatorów serca)

Kody rozruszników serca (stymulatorów serca)

.. ...rozruszników serca ( stymulatorów serca ): Cyfra Określenie Kod - rodzaj stymulacji 1 jama serca stymulowana A - przedsionekV - komoraD - przedsionek i komora 2 jama serca z której odbierany jest sygnał A - przedsionekV - komoraD - przedsionek i komoraO - bez odbierania 3 reakcja na..

Badanie EKG Holter (całodobowe monitorowanie rytmu serca)

Badanie EKG Holter (całodobowe monitorowanie rytmu serca)

.. ...prowadzącego; ocena sprawności stymulatora serca u pacjentów ze wszczepionym rozrusznikiem ( stymulatorem serca ); omdlenia, zasłabnięcia, utraty przytomności - potwierdzenie lub wykluczenie przyczyn kardiologicznych. Badanie EKG metodą Holtera jest modyfikacją zwykłego, spoczynkowego..

Arytmia serca

.. ...arytmii stosuje się środki farmakologiczne, kardiowersję, zabiegi ablacji. Niekiedy istnieje konieczność wszczepienia stymulatorów serca, które kontrolują i w razie potrzeby narzucają sercu prawidłowy rytm...

Sotalol (Biosotal, Darob, Satohexal)

.. ...się na wszczepienie stymulatora, który zabezpiecza pacjenta przed tego typu działaniami niepożądanymi. Jako lek antyarytmiczny satalol może mieć działanie paradoksalne, proarytmiczne. Podobnie jak w przypadku amiodaronu, w czasie stosowania sotalolu istnieje ryzyko wystąpienia torsady...

Blok przedsionkowo-komorowy

.. ...wymagać wszczepienia stymulatora. Blok przedsionkowo - komorowy trzeciego stopnia ( blok całkowity ) to sytuacja, w której żadne z pobudzeń powstałych w węźle zatokowym nie dociera do komór. Przedsionki pracują więc swoim rytmem, niezależnym od komór, które pracują dużo wolniej. Blok..

Próba wysiłkowa

Próba wysiłkowa

.. ...chorych po wszczepieniu stymulatora serca i w przypadku niektórych wad zastawkowych. Pacjent na 3 godziny przed badaniem nie powinien jeść ani palić, powinien być wypoczęty. Dodatkowo należy przedyskutować z lekarzem przyjmowane na stałe leki. Wynik próby wysiłkowej ocenia się na..

Śluzak serca

.. ...stymulatora serca. Śluzaki mogą nawracać po operacji. Pozostawienie dużego śluzaka dające objawy kliniczne wiąże się z ryzykiem wystąpienia zaburzeń rytmu, epizodów zatorowych i nagłego zgonu sercowego...

Zespół tachy-brady (tachykardia-bradykardia)

.. ...wysiłku. Jeśli nie jest możliwe wyeliminowanie przyczyny dysfunkcji węzła zatokowego ( np. odstawienie leków lub wyrównanie zaburzeń elektrolitowych ) postępowaniem z wyboru jest wszczepienie stymulatora...

Arytmogenna dysplazja prawej komory

.. ...oraz często biopsję. Niestety nie ma skutecznego leczenie. Postępowanie sprowadza się do leczenia zaburzeń rytmu ( leki antyarytmiczne, ablacja, w niektórych wypadkach wszczepienie stymulatora serca )...

Kardiowerter-defibrylator (ICD)

.. ...urządzenie podobne do stymulatora serca, które wszczepia się u pacjentów grupy zagrożonych nagłym zgonem sercowym ( nagłe zatrzymanie krążenia – NZK ). Są do przede wszystkim pacjenci z napadowymi częstoskurczami komorowymi ( utrwalony częstoskurcz komory może przekształcić się z..

Zespół MAS

.. ...oraz badaniach dodatkowych. Jeśli nie udaje się uchwycić napadu w zapisie EKG metodą Holtera, można zastosować rejestrator zdarzeń lub badanie elektrofizjologiczne serca ( programowana stymulacja komór )...

Zaburzenia przewodzenia śródkomorowego

.. ...Postępowanie jest uzależnione od dokładnego rozpoznania i przyczyn wystąpienia zaburzeń przewodzenia. Stosuje się farmakoterapię, zabiegi ablacji, niekiedy konieczne jest wszczepienie stymulatora serca...

Częstoskurcz

.. ...wystarczy usunąć przyczynę, na przykład wyrównać nadczynność tarczycy. Często stosowanymi lekami objawowymi są beta - blokery. Dobre efekty dają zabiegi ablacji. Ostatecznością jest wszczepienie stymulatora...

Migotanie przedsionków z miarową czynnością komór

.. ...miarowa: rytm komór ze stymulatora, całkowity blok przedsionkowo - komorowy trzeciego stopnia; nienapadowy rytm węzłowy komór ( generowany z węzła zatokowo - przedsionkowego ). Są to sytuacje niebezpieczne ponieważ niewdrożenie odpowiedniego leczenia przeciwkrzepliwego przy braku..

Iwabradyna (Procoralan)

.. ...przed ewentualnymi działaniami niepożądanymi beta blokerów i umożliwia w ten sposób ich stosowanie. Procoralan to handlowa nazwa preparatu zawierającego iwabradynę ( na podstawie Indexu Leków MP 2007 )...

Laserowy rozrusznik serca

.. Pierwszy na świecie optyczny rozrusznik serca pozwala za pomocą lasera kontrolować skurcze mięśnia sercowego w warunkach laboratoryjnych - informuje pismo Optics Express . Jak wykazał kierowany przez Nicholasa Smitha zespół naukowców z uniwersytetu w Osace, impulsy światła laserowego - trwające tylko..

Rozrusznik serca ma 50 lat

.. ...urządzenia, zwanego też stymulatorem serca lub kardiostymulatorem, narodziła się wcześniej. Ale dopiero szwedzkiemu inżynierowi Rune Elmqvistowi, namówionemu do tego przez dr Senninga, udało się ją zrealizować i zbudować aparat. Pacjentem, który jako pierwszy otrzymał rozrusznik, był 43..

Rozrusznik serca zasilany sercem?

.. Rozrusznik serca albo defibrylator mogłyby być zasilane prądem generowanym przez bijące serce - informuje New Scientist . Opracowany przez brytyjskich naukowców z Southampton University Hospital generator składa się z dwóch niewielkich baloników wypełnionych płynem i połączonych silikonową rurką z ruchomym..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 33

.. ...od 11 lat chodzę ze stymulatorem, rok temu miałam wymianę baterii i dodane następne 2 elektrody. Niestety zaczął się nowy problem, trzepotanie przedsionków. jestem po kardiowersji, biorę leki i czeka mnie ablacja. Czy w takiej sytuacji moge zacząć ubiegac się o rentę. Jestem..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 34

.. ...99,9% będę musiałą mieć stymulator a jakoś jestem bardzo negatywnie do tego nastawiona. no i wiele lekarzy straszy mnie że to nie jest dobre rozwiązanie. pewnie panikuję ale nic na to nie poradzę tym bardziej że mój kardiolog niczego mi nigdy nie tłumaczy. spróbuję z nim we wrześniu..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 51

.. ...miesiecy mam wszczepiony stymulator serca( w Warszawie, konsultacje u prof.Walczaka, wczesniej u dr. Fuglewicza we Wrocławiu ).stymulator mial poprawic komfort zycia i spowodowac ze skurcze komorowe nie beda sie pojawialy, bo bedzie wyzsze tetno.wczesniej w ciagu dnia tetno czesto..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 59

.. ...konieczności wszczepienia stymulatora - otóż jedna aplikacja prądu o częstotliwości radiowej powoduje * bliznę * o średnicy ok 5mm. Czyli z jednej strony jest to metoda bardzo precyzyjna, z drugiej - jeżeli droga dodatkowa którą chcemy usunąć znajduje się blisko naturalnego, potrzebnego..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 7

.. ...asystuje przy implantacji stymulatorów serca. ja mam termin na 14 listopada a w - wie szpital na Wołowskiej bardzo boje się.teraz jak czytam to forum to zupełnie wątpie w ten zabieg - myślałam że po zabiegu zapomne o częstoskurczu a teraz???porozmawiajmy na g - g6357968 może odezwie się..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 35

.. ...sprawa i konczylo by sie stymulatorem a ja niechce stymulator i jak tam weszlam z arytmia tak z nia wyszlam moglam miec zabieg w Warszawie i zrezygnowalam teraz niewiem co dalej narazie mam leki a co bedzie jak mi nie pomoga ? Pierwsza ablacje mialam robiona w innym szpitalu a druga tez..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 36

.. ...to wstrzepia mi ten stymulator ja juz nie nawidze tego stymulatora i go niechce Kazdy ma inne zdanie na ten temat.Ale stymulator chroni przed zawalem serce nawet. i mozna normalnie z tym zyc. bo ta arytmia to ciagle dokucza i z nia sie juz nie da normalnie zyc ja nie podejde jeszcze raz..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 50

.. ...z W - wy ktory mial stymulator wstawiany, ale chyba na Spartanskiej z tego co pamietam. Poza tym glowa do gory. Fajnie ze na to jest lekarstwo chociaz. jestem po zabiegu w Zabrzu, miałem ablacje robiona pod narkozą narazie wszystko ok ;] nawet nie wiem kto mi to wykonywał, ale dziekuję..

Echo serca - Str. 24

.. ...asystolią. Niestety stymulator nie przyjął się.W ciągu dwóch lat miałam 6 poprawek - bez skutku. Stany zapalne, gorączki itp. W końcu elektroda przecięła mi ciało i tak przez 2 miesiące chodziłam z elektrodami * na wierzchu * ponieważ nie wiedzieli gdzie i kto mi usunie stymulator...

Echo serca - Str. 43

.. ...temu wszczepiony mi stymulator serca,choroba wieńcowa też jest ( bule w klatce przy wysiłku ) dziękuje za odpowiedz, i pozdrawiam. Dzien Dobry Pani Izabello ! Mam pytanie do Pani w zwiazku z bolem w plecach w okolicy serca ( to nie sa bole kregoslupa ). Bol ten utrzymuje sie od paru dni..

Echo serca - Str. 51

.. ...zabieg wszczepienia stymulatora serca, który podobno się udał. Zabieg był wykonany w klinice na Pomorzanach w Szczecinie. O godzinie 18:00 moja mama dzwoniła do Pani doktor z pytaniem jak udał sie zabieg i jak czuje się mój Tata, odpowiedź brzmiała, że już po zabiegu, ale trochę go boli..

Echo serca - Str. 54

.. ...potrzebne jest wszczepienie stymulatora serca, czy te pauzy w biciu mogły doprowadzić do utraty przytomności ? witam! dzisiaj robiłam echo sercs,i jestem w szoku.!!!powiedziała ,że u mojego 3 - letniego syna jestlewo - prawy przeciek przez IAS,ZASTAWKA TV fala zwrotna+ ZASTAWKA PA..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 77

.. ...od dwoch tygodni lek Stymulaton i czekam na efekty. Chociaz wiem ze tak naprawde pomoc mi moze tylko moje pozytywne myslenie i moja wewnetrzna sila i Bog. Chyba kolejnosc powinna byc odwrotna. Moja mama od bardzo wielu lat choruje na nerwice i chyba ja to odziedziczylam. Sama pracuje..

Migotanie przedsionków

.. ...wlasnie mi wszczepili stymulator i...........po 2 dniach jeszcze w szpitalu mialam migotanie przedsionkow.Jestem w dolku.Teraz 2 marca mam miec koronarografie a potem ew.ablacje.Ale czy moje serducho to wytrzyma nie wiem.Noie daje juz rady. Mam napadowe migotanie od 15 lat, występuje..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 20

.. ...Mama i jej siostra mają stymulatory serca.Pozdrawiam wszystkich i przepraszam,że tak się rozpisałam.Ale to tylko tak 1 - szym razem. Elutek65. Czytając twoją wypowiedz twierdze, że masz duże doświadczenie w tym temacie. Choruje dopiero od roku, ale ostatnio czuje sie jak wrak silne..

Bradykardia jak leczyć?

.. ...grożi mi wszczepienie stymulatora. Jeśli chodzi o objawy choroby to ich nie mam żadnych! Z tego co mi lekarz powiedział to wysiłek fizyczny może mnie zabić czy to prawda?? Jeśli chodz o moj wiek to mam 18 lat. Mam pytanie czy da sie tą chorobe wyleczyc?? czy juz bede miał ja do końca..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 4

.. ...dowiedziałem cos w rodzaju stymulatora uaktywniającego sie w momencie powstania częstoskurczu i dziaącego na zasadzie kardiowersji elektrycznej. Zaznaczyc musze jednak, żhttp://www.sogest.pl/forum/viewtopic.php?t=29 WCHODZIC ! PILNE ! od lica ub. roku kiedy to miałem nieudane podejscie..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 5

.. ...roku mam wszczepiony stymulator dwujamowy DDD - R w zwiazku z blokami II stopnia i MAS. Od niedawna ( 2 - 3 mies ) odczuwam kolatania serca i uczucie jego walenia w klatce piersiowej. Na poczatku maja br. mialem rutynową kontrole stymulatora. Niestety w trakcie tej kontroli wyszlo i mam..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 20

.. ...nie zrobili ja niechce stymulatora czytam wypowiedzi wielu osob tu i kazdy mial szczescie tylko nie ja niewiem co robie jesli leki nie pomoga jak mam dalej z tym zyc ja juz niemam sily to mnie zameczy widocznie taki moj los pozdrawiam i niewidze wyjscia z tej sytulacji poznalam osobiscie..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 21

.. ...zdecydowac sie na ten stymulator na dzien dzisiejszy niewiem co robie powiem tak szczerze ze to mnie wszystko tylko dobilo czasem lepiej nie robic sobie nadziej by potem sie nie rozczarowac z tym zabiegiem wiazalam nadzieje na lepsze zycie na zmiane pracy zrobienie prawka itd i nic z..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 19

.. ...temu,wszczepiono mi stymulator DDDR , LF miałem 40%,obecnie 35%.Po szpitalu i nie zbędnym zwolnieniu lekarskim( 3 miesiące )wróciłem do pracy też jako kierowca ciężarówki,ale po dwóch latach pracy zdarzyło mi się zasłabnąć za kółkiem.Lekarze stwierdzili ( i dziś z po czasie,mając 50 lat..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 24

.. ...wszczepili mi w 2004 roku stymulator serca ( nie kardiowerter ). Tak na * anioła stróża * jakby moje serduszko gdzieś zamierzało przestać bić. Bo ogólnie mam wolny rytm 48 - 60 spoczynek. Podczas marszu nie przekracza 130. No i to 48 martwiło lekarzy. Ustawili mi rozrusznik na 50 * się..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 25

.. ...idedntyczne. Rytm komór stymulatorowy ( 50 ) a przedsionki bit 240 - 280/min więc duże szanse powodzenia ablacji przy tak przewidywalnym bo powtarzalnym EKG przy trzepotaniu. Skurczy dodatkowych jakoś z wiekiem mniej. Ach zapomniałem bardzo ważnego szczegółu dla którego wszczepiono mi..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 27

.. ...wszczepiony w 2005r. stymulator DDDR. Cukrzyca II typu leczona insuliną,polineuropatia i retinopatia diabeyica.Czuję się zależnie od pogody,ale ogólnie słabo.Cały mój wysiłek to spacer z pieskiem po osiedlu,ewentualnie małe zakupy,a latem usiłuję odpoczywać na działce i nad wodą( od 8..

Po ablacji - Str. 4

.. ...trzeba będzie wszczepić stymulator.W tym miejscu jest to więc nie do zrobienia. Moze się więc na stole okazać, że nie mogą przygrzać z tego powodu. Nie grzeją też jak nie wywołają ataku bo nie moga jej znalęźć. Znam kobietę której 3 razy próbowali zrobić to w Aninie i nic.Ja miałam..

Po ablacji - Str. 10

.. ...4 ablacji wstawiono stymulator,to bardzo smutne,przerazajace sa te powiklania...trzeba byc bardzo ostroznym gdy sie taki zabieg robi...A stalo sie pewnie to:blok przewodzenia( przepalono zbyt wiele ) O kurcze,jak moglam tak sie pomylic,defibrylator a nie stymulator...sorki...zle..

Po ablacji - Str. 13

.. ...że ja mam wszczepiony stymulator który do czasu wykonania ablacji ustawiono był na puls 75 na min. a podczas ablacji przeprogramowano na puls 45 na min.i tak pozostało. Ablacja trwała dłużej może więcej miejsc do wypalania ,wiem że użyto systemu CARTO.Moje serce musiało bić bez..

Moje serce przestaje bić ot tak poprostu

.. ...omdleń.Szybciutko zgodziłem się na stymulator.Sprawa rozwiązana choć dalej to czuję ale wiem,że nie stanie mi serducho całkiem.Nie martw się.Mądrale w białych fartuchach mają dziś sposób na wszystko,no prawie wszystko.życie jest piękne - szkoda go marnować denerwując się.POZDRAWIAM...

Dobry kardiolog w Warszawie

.. ...nan tez wszczepiony stymulator lecze sie u doktora pieniaka najlepszy specjalista od stymulatorow w polsce w ogole uwarzam ze w tym szpitalu sa bardzo dobrzy lekarze widzialem tam tez przychodnie wiec mozna isc i popytac mysle ze napewno pomoga pozdrawiam Najlepszych jest kilku/kieruje..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD)

.. ...czyli tylko dla osob ze stymulatorem serca Osoby posiadajace wszczepiony kardiowerter defibrylator zapraszam na moja stronke www.defji.fora.pl Witam! I mi przytrafiły się zatrzymania krążenia, po których stwierdzono idiopatyczne migotanie komór. W 2004 roku wszczepiono mi ICD. Przeżyłam..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 2

.. ...dostosowaniu sie do zycia z stymulatorem. Nie zauwazylam jednak by w tamtym okresie koledzy z klasy patrzyli na mnie przez pryzmat choroby a wrecz przeciwnie bardzo mi pomagali chcociazby przy wlaczaniu sie defibrylatora. Moje zycie nie kreci sie wokol choroby znajduje lepsze rzeczy niz..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 6

.. ...wpisał haslo na forum - stymulator - znajdziesz trochę informacji.Poza tym istnieje strona ,założona przez dziewczynę,która ma wszczepionego tzw.defika;;oto adres:www.defji.fora.pl/ Mam jedną radę dla Ciebie - frakcję wyrzutową masz jeszcze niezłą/EF? - od 30 - 55%?/ - dziwna rozpiętość!..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 10

.. ...mi icd z pacemaker ( stymulator serca ) fajnie jestem wdzieczny ale ja dalej nic nie wiem o chorobie moja zona sie wypytuje co mi jest itd a malo tego 3 tygodnie temu zemdlalem na pare sekund i wstalem taki rerstart jak sie okazalo migotanie komor puls w momencie defybrilacjii 300..

Solarium a choroby serca

.. ...pytanie..ja mam wszczepiony stymulator serca i nie wiem czy są jakiekolwiek przeciwskazania do korzystania z solarium.. Moze moglby ktos nam pomoc??? albo wyrazcie przynajmniej swoje opinie... najlepiej zapytac lekarza prowadzacego w niektorych schrzeniach napewno nie mozna korzystac ale..

Ablacja - opis i przebieg

.. ...02.2005 mam wszczepiony stymulator dwujamowy DDD - R w związku niewydolnością węzła zatokowego oraz napadowego bloku P - K. Od paru miesięcy odczuwałem napady,ataki dziwnego szybkiego kołatania,walenia serca. Na kontroli stymulatora wyszło, iż miałem ich w przeciągu roku prawie 600. Max..

Niedomykalność aortalna +++ - Str. 2

.. ...przypadku materac ze stymulatorem , który jest nieodłacznym elementem podłaczonym do materaca, zadziałał bardzo skutecznie. O budowie materaca oraz o jego działaniu można poczytać wpisując na google hasło materac BEFT . To co napisała * jawka * to jest piana to jest negowanie czegoś o..

Wszczepienie stymulatora serca

.. ...ma mieć wszczepiony stymulator, lekarz powiedział,że jest to duża szansa na poprawę jakości życia,bo serce jest bardzo słabe, ale powiedział też,że nie ma pewności czy stymulator będzie funkcjonował /wspołpracował z sercem mamy/ prawidłowo. myślalam,że po wszczepieniu stymulatora może..

Niedomykalność zastawki mitralnej I/II stopnia - Str. 2

.. ...kolejna wszczepiony stymulator, krotko potym wszystkim zlapalam jeszcze zapalenie pluc. JUz nie wspomne o tym ze mam cos takiego jak toczen ukladowy rumieniowaty. Zgadzam sie z tym co powiedzial Krzysiu najwazniejsze jest pozytywne myslenie.mZRODLO CHOROBY JEST W UMYSLE!! Ja musze miec..

Częstoskurcz komorowy - Str. 2

.. ...pomimo wszczepienia stymulatora oraz wykonanej angioplastyki ( mam zalozone 3 stenty ) nic sie nie poprawilo. Napady mam srednio raz w tygodniu i trwaja po kilka godzin,biore cardarone,rytmonorm,betalok itp i nic nie pomaga.Zawsze musze byc umiarawiana w szpitalu kroplowka.Juz nie chce..

VPB z opisu Holtera

.. ...02.2005r mam wszepiony stymulator serca DDD z powodu choroby wezla zatokowego. Codziennie zazywam dwa razy dziennie POLFENON 150 oraz BIOSOTAL 80. Holter mialem zrobiony dlatego iz na wydruku z kontroli stymulatora wyszlo iz mam czestoskurcze - przez rok ok 590 o czestosci max 192 i..

Ablacja w Gdańsku

.. ...Pazdyga wstawiala mi stymulator i wszystko bylo super zrobione i nadal jkest, jezdze do niej na kontrol i w zyciu nie zmienilabym kardiologa !!! Witam ja chyba wszystko wyjasnie jak wróce po ablacji mam termin na 15 Maja i jak przeżyje hehehehehehe to napisze Zycze wszystkim zdrowia..

Kardiomiopatia przerostowa

.. ...dowiedzaiłam się że musze mieć stymulator nie wiem za bardzo jak z takim urządzeniem się żyje proszę osoby które mają stymulatory o wypowiedź z góry dziękuję witam wszystkich..ja choruje na kordiomiopatie przerostowa od urodzenia mam 28 lat od roku mam wszczepiony kardiowerter( icd..

Kardiomiopatia przerostowa - Str. 2

.. ...mi wszczepienia tzw. stymulatora ( moja mama go miała ). Nie zachęcam nikogo do odstawiania leków. Ja staram się żyć zgodnie z tym co kiedyś powiedział mi pewien profesor kardiologii ( ordynator kliniki gdzie leżała moja mama ) * niech pani żyje normalnie i o tym nie myśl za bardzo * -..

Kardiomiopatia przerostowa - Str. 4

.. ...specjalistą od wszczepiania stymulatorów serca. Pierwszą rzeczą którą mi zaproponował po obejrzeniu wyników badań było żebym zgodził się na wszczepienie rozrusznika. W pierwszej chwili był to dla mnie szok, ponieważ ten u którego się leczę nic nie wspomniał o takim rozwiązaniu ani..

Kardiomiopatia przerostowa - Str. 6

.. ...przerazona. Mam męża ze stymulatorem serca 9( ma go od 20r.ż, ma niewydolnośc węzła zatokowego, dużą bradykardię i miewał pauzy w biciu serca, serce zatrzymaywało się na 7 sek, poczym zaczynało znowu bić ), a teraz sie okazuje, że i z mojej strony obciążenie genetyczne ... Muszę udac się..

Zespół wazowagalny typ mieszany wg.Vasis

.. ...teraz mam wszczepiony stymulator i mam 2 - 3 razy w tygodniu.Z tego co narazie mi mowia lekarze to nie ma szans na wyleczenie ale u mnie wystepuje postac zlosliwa a wiekrzośc przypadkow jest wyleczana. Pozdrawiam jak można sie dowiedzieć jaki to typ.ja miałam robiony trie test,mam zespół..

Zespół wazowagalny - Str. 2

.. ...lekarz chcial mi wstawic stymulator. Moja mama sie nie zgodzila ( ja nie mialam nic do gadania, bo za mloda bylam ). Poszukalam innego lekarza i ten wdrozyl mi leczenie farmakologiczne. Od 2 lat biore Bisopromerck i Gutron. Musze przyznac, ze jest duza poprawa. Cisnienie mam wyzsze, a..

Zespół wazowagalny - Str. 3

.. ...tym celu wstawia sie stymulator. czasami urazy głowy podczas omdlenia też mogą spowodować rozówj padaczki. tak samo można mieć i zespół wazowagalny i padaczkę. to loteria ; ) mnie najpierw waszerowano przez rok lekami p/padaczkowymi ale się w końcu zbuntowałam bo eeg było czyste i po..

Prawostronna blokada serca

.. ...st.? Jeżeli nie miałeś echa to możesz zrobić, ale myślę że nic złego nie wyjdzie. Dzisiaj zauwarzyłem że przy zwykłym chodzeniu się męcze, serce mi wali cały czas, nie wiem co mam dalej robić :( pomocy..

Podwyższone ciśnienie, leki i częstoskurcze

.. ...tez mam wszczepiony stymulator DDD z powodu choroby wezla zatokowego. A teraz pytanie od paru tygodni biore 2 razy dziennie biosotal 80 z powodu czestoskurczy komorowych. rano i wieczorem po tabletce. Od paru dni obserwuje i czuje :( po poludniu lub wieczorem skok mojego cisnienia w..

Stymulator serca

.. ...informacji na temat stymulatora serca. cZEŚĆ Tomku! ChciaLam podzielić się swoim doświadczeniem w maju tego roku miałam wszczepiony stumulator dwujamowy serca .Bardzo się bałam ale teraz czuję się świetnie polecam.Jeśli chcesz wiedzieć więcej wyślij maila. Pozdrawiam!!!!!!;]]] Moja mama..

Pieczenie w sercu i jego okolicy

.. ...27 Podczas kontroli stymulatora wyszly rożne epizody czestoskurczu. Troche ich duzo bylo ( 581 ) i lekarz powiedzial ze tym trza sie zajac. Tylko nie wiem jak .. a lat mam 28 wiec troszke malo jak na stymulator :// pozdrawiam Mam tętniaka przegrody między przedsionkowej serca. Wykryto go..

Badanie elektrofizjologiczne a rozrusznik

.. ...tym w trakcie kontroli stymulatora który to mam wszczepiony od ponad roku z powodu bloków II st. oraz napadowych zespołów P - K. Oczywiście od paru miesięcy czuję się dziwnie tzn. mam kołatania, ręce mi się trzęsą i pocę się. Ale nie sądziłem, że jest aż tak źle :( ( ( Prosze powiedzcie,..

Dodatkowe skurcze - Str. 31

.. ...kardiolog ablacji lub stymulatora jezeli jak piszesz tak czesto mdlejesz cos jest nie tak lub nerwica daje o sobie znac sprubuj zkorzystac opini innego kardiologa ja przed ablacja trafilam tez do kardiologa ktory twierdzil ze to nic takiego ze mozna z migotaniem zyc ale ja majac prace..

Dodatkowe skurcze - Str. 59

.. ...bede mial wszczepiony stymulator, gdyz najwiecej dodatkowych i innych zaburzen pojawia sie w czasie wolnego tetna ( 50, czasem mniej na minute w ciagu dnia ). stymulator to pomysl PROF. WALCZAKA, wiec nawet sie nie zastanawialem. i od razu mowie ze nie przyjmuje zadnych zlych opini na..

Dodatkowe skurcze - Str. 66

.. ...gorzej.mam nadzieje ze stymulator pomoze,jesli doczekam.pozdrawiam i przepraszam za depresyjny nastroj, ale co zrobic... Wspolczuje bardzo jakubpiotr ,sam czesto miewam podobne nastroje,musi byc Ci ciezko,ale na pewno dasz rade do wizyty i bedzie lepiej, z pewnoscia nalezysz do grona..

Dodatkowe skurcze - Str. 68

.. ...ale wtedy czeka mnie stymulator a raczej jestem przeciwna. Wiesz mnie też serce ogranicza, czasem mam dni załamań ale staram się żyć w miarę możliwości normalnie. Pisz na mojego meila malwina_st@buziaczek.pl Pozdrawiam Droga Jowito, Ja jestem ze Szczecina. Też się z tym męczę. Znam b...

WPW a ablacja - Str. 3

.. ...drogi przewodzenia i działa na zasadzie kardiowersji elektrycznej. Na razie nie wiem nic wiecej na ten temat ale go własnie drążę. Zabieg miałem i mam miec powtórzony w Akademii Medycznej w Szczecinie..

Migotanie przedsionków jest wyleczalne?

.. ...to będę musiała mieć stymulator czy coś takiego i będę znowu jeździć co tydzień karetką do szpitala.Jakoś się tym nie przejmuję, bo chyba lepiej jest wiedzieć co się ma niż robić jakiś głupi zabieg ( jak w moim przypadku ) i potem mieć dziwne objawy:/ Słyszałam,że jeśli się ma bóle w..

Ablacja po zawale serca z częstym migotaniem przedsionków

.. ...zrobili,wszczepili za to stymulator,ktore niewiele pomogl.Dalej mam migotanie przedsionkow a caly czas czuje przyspieszone bicie serca i nadcisnienie bardzo wzroslo,Zrobiono mi rowniez koronarografie i za 2 miesiace beda wstawiac 2 stenty i moze to pomoze.O ablacji juz przestali mowic bo..

Kuracja po wszczepieniu stymulatora serca

.. ...grudniu wszczepiono mi stymulator, do dziś czuje w tym miejscu lekki ból, oraz nie pełne możliwości ruchowe lewej ręki. Co prawda problemy związane z sercem ustąpiły ( omdlenia, wymioty itp. ), ale trochę niepokoję sie okolicą wszczepienia, nie jest zaczerwienione, wygląda ta dobrze..

Miałam już trzy ablacje, czy ktoś miał więcej?

.. ...wszczepic odpowiedni stymulator jak ablacja nie przynosi skutku do Jacka: Czy po tych 4 zabiegach czujesz sie dobrze, czy dolegliwosc powracaja? Czy koszty zabiegow za granica ponosiles sam? Ja aktualnie mam wszczepiony stymulator ktory niewiele pomogl na migotanie przedsionkow.Kardiolog..

Wszczepiony defibrylator

.. ...Kuracja po wszczepieniu stymulatora. wyslane przez the_mek dnia 2006 - 01 - 14 16:42:40 - - - - - - - W grudniu wszczepiono mi stymulator, do dziś czuje w tym miejscu lekki ból, oraz nie pełne możliwości ruchowe lewej ręki. Co prawda problemy związane z sercem ustąpiły ( omdlenia,..

Częstoskurcz komorowy i nadkomorowy

.. ...grozilaby wszczepieniem stymulatora. Wiec sytuacja wyglada patowo :( Napady czestoskurczy sa bardzo silne, serce wali bardzo mocno, dodatkowo cale cialo mocno mi drzy ( nie wiem czy inni maja cos podobnego? ) ( nogi, rece itp. ) i bynajmniej nie ze stresu jak mi sie wydaje, tylko zawsze..

Ablacja w Ochojcu 1988-kwiecień

.. ...polsce ktory miał wykonana ablacje i to najmlodszym!!! teraz mam juz trzeci stymulator serca i czuje sie dobrze. Napisz wiecej o swojej ablacji i jakiej arytmi dotyczyłla . itd a odpowiem na twój post...

Napadowe migotanie przedsionków

.. ...roku 1994 wszczepono mi stymulator i myśle że troche pomogło. w latach 1995 - 1999/cztery lata miałem ciągłą arytmię i brałem leki przciwzakrzepowe, ale przyzwyczaiłem się do tego/jeżdziłem na rowrze, nartach/ bardzo to lubię. W roku 2005 miałem robiony w Zabrzu zabieg ablacji i myślę że..

Zaburzenia rytmu serca u 21 latka

.. ...moze potrzebny jest stymulator, wtedy czujesz sie bezpiecznie z rytmem i moga zapisac lepsze leki, pozdrawiam ja mam to samo 2 ostatnie palce lewej ręki mi mrowieją takie gupie uczucie ale przechodzi i wraca napiszcie prosze co to może być ja oddaje także krew i jakiś czas przestałem..

Rozruszniki, stymulatory serca

.. ...powiedzcie mi jak się żyje ze stymulatorem ,czy pomaga i jakie są niebezpieczeństwa zwiazane z korzystaniem z niego. Witam Napisze krótko: Pomaga i różnica zauważalna od razu. Spokojnie, bez obaw jest to zabieg który trwa ok. 40min, pod znieczuleniem miejscowym, dwa dni później..

Ablacja jeszcze raz

.. ...prawda. Albo się męczymy albo idziemy i dostajemy szansę na lepsze. Ja zaczynalem się śmiać i dostawałem ataki. Pozdrawiam wszystkich czekających na ablację i życzę powrotu do zdrówka. 3majce się!!!!!!..

Tydzień po ablacji

.. ...wpływają na działanie stymulatora. Jeżeli tak, to jaie są objawy ? opsss, dałem plamę, niedoczytałem i trochę nie na temat, ale swoją drogą chętnie dowiedział bym sie na co powinna uważać osoba ze stymulatorem. Tel. kom, mikrofalówki, bramki markietowe, to oczywiste i o tym piszą..

Ablacja - gdzie robić?

.. ...sercu,to muszą wszczepić stymulator,żeby serce biło. Ja miałam ablację robioną w Górnośląskim Centrum Medycznym w Katowicach - Ochojcu u dr Czerwińskiego. Jestem bardzo zadowolona,począwszy od podejścia lekarzy do samego zabiegu i przede wszystkim efektów po ablacji. Może warto zadzwonić..

Ludzie z sercem po prawej stronie

.. ...stronie... Ja osobiscie mam stymulator serce i nieprzyjemnie się z tym czuję... ale co zrobic trzeba zyc dalej z zelastwem w srodku ; ) Ja mam odwrócenie trzewi, narządy po przeciwnych stronach ( lustrzane odbicie ). Ja osobiście mieszkam w Rudzie Śląskiej mam 17 lat i od urodzenia mam..

Nierówne bicie serca

.. ...pozostałe 5% - wszczepieniem stymulatora, niestety. Najleprzy jest prof. Walczak z Instytutu kardiologii w Aninie. Witam! Mam 15 i również odczuwam to stawanie serca i łupnięcie, pózniej koltoanie. W momencie, gdy serce staje tracę kontakt z rzeczywistością. Nie byłam z tym jeszcze u..

Zapalenie mięśnia sercowego od infekcji zęba leczonego kanałowo

.. ...okazji wszczepiono mi stymulator serca poniewaz mialam napadowy blok p - k III stopnia i bylam tydzien w spiaczce. 3mam kciuki za twojego męza. Dodam ze mam 19 lat Witam.Od pół roku mam zapalenie miesnia serc.BYlem dzisiaj na echu,ot wyniki: Rv - 23 Ivs - 07/12,Lv - 47/25,LVPW - 07/10..

Blok komorowy u dzieci i wszczepienie rozrusznika

.. ...temu wszczepiono mi stymulator ze wzgledu na blok przedsionkowo - komorowy III stopnia, dzieki niemu czuje sie o wiele wiele lepiej, bardzo mi pomogl : - ) bardzo szybko przyzwyczailam sie do niego, w ogole go nie czuć a tak wiele zmienil jesli chodzi o moje zdrowie.. Moja córeczka w..

Zastawka serca a normalne życie

.. ...stymulato,nie jest tak zle jestem juz po rehabilitacji i dochodze do zdrowia. Oprocz tego mam tocznia ukladowego rumieniowatego i jakos zyc musze. Nie jest tak zle. Pozdrawiam wszystkich i zycze duzo zdrowia: )..

Wszystko o operacji by-pass

.. ...kiedy ma sie wszczepiony stymulator na stałe, ja ich norm przestrzegać jak o siebie dbać co robic... Należy stosować się do następujących reguł: Koniecznie zażywać lekarstwa zgodnie z zaleceniami lekarza. Mierzyć regularnie tętno i notować jego zmiany. Stale mieć przy sobie kartę..

Stymulator serca - a świadczenia?

.. ...ludzi z wszczepionym stymulatorem serca. Mianowicie, interesuje mnie czy mogę ubiegać się o rentę socjalną, lub o podobne świadczenia. Mam 27 lat, a inwalictwo powstało przed ukończeniem 16ego roku życia. Z góry dziękuj, czesć ja mam wszczepiony defibrylator serca od 2 lat i dostałam..

Kto ma wszczepiony rozrusznik serca? - Str. 2

.. ...odroczono wszczepienie stymulatora. zabieg wykonano 21 listopada 2007r uzyskujac prawidlowa stymulacje ddd przebieg zabiegu nie powiklany .wtrakcie pobytu w szptalu na sali r wymagalam ciaglego wlewu dopaminy w dawkach nerkowych kreatynina 4,4 - przetoczenie 2 jedn mn z powodu..