Stymulatora serca

Trzepotanie przedsionków

.. ...stosowane są leki, które poprawiają wydolność serca oraz podtrzymują prawidłowy rytm serca po umiarowieniu. W określonych sytuacjach jedną metodą skutecznego leczenia może być wszczepienie stymulatora serca...

Rozrusznik serca (stymulator serca)

Rozrusznik serca (stymulator serca)

.. ...rozrusznika serca ( stymulator serca, kardiostymulator ) polega na zabezpieczeniu pacjentów zagrożonych bradykardią. Jednakże istnieją także stymulatory, które są w stanie opanować tachykardię. Stymulatory ( rozruszniki serca ) mogą być stosowane czasowo, zapewniają stymulację w..

Wszczepienie stymulatora serca (rozrusznika serca)

Wszczepienie stymulatora serca (rozrusznika serca)

.. Wszczepienie stymulatora serca ( rozrusznika serca ) jest zabiegiem wykonywanym w znieczuleniu miejscowym w pracowni elektrofizjologii. Umieszczanie stymulatora i elektrod odbywa się pod kontrolą RTG. Stymulator ( rozrusznik ) to urządzenie wielkości pudełka zapałek umieszczany jest pod skórą po lewej..

Kody rozruszników serca (stymulatorów serca)

Kody rozruszników serca (stymulatorów serca)

.. ...rozruszników serca ( stymulatorów serca ): Cyfra Określenie Kod - rodzaj stymulacji 1 jama serca stymulowana A - przedsionekV - komoraD - przedsionek i komora 2 jama serca z której odbierany jest sygnał A - przedsionekV - komoraD - przedsionek i komoraO - bez odbierania 3 reakcja na..

Badanie EKG Holter (całodobowe monitorowanie rytmu serca)

Badanie EKG Holter (całodobowe monitorowanie rytmu serca)

.. ...prowadzącego; ocena sprawności stymulatora serca u pacjentów ze wszczepionym rozrusznikiem ( stymulatorem serca ); omdlenia, zasłabnięcia, utraty przytomności - potwierdzenie lub wykluczenie przyczyn kardiologicznych. Badanie EKG metodą Holtera jest modyfikacją zwykłego, spoczynkowego..

Arytmia serca

.. ...arytmii stosuje się środki farmakologiczne, kardiowersję, zabiegi ablacji. Niekiedy istnieje konieczność wszczepienia stymulatorów serca, które kontrolują i w razie potrzeby narzucają sercu prawidłowy rytm...

Próba wysiłkowa

Próba wysiłkowa

.. ...chorych po wszczepieniu stymulatora serca i w przypadku niektórych wad zastawkowych. Pacjent na 3 godziny przed badaniem nie powinien jeść ani palić, powinien być wypoczęty. Dodatkowo należy przedyskutować z lekarzem przyjmowane na stałe leki. Wynik próby wysiłkowej ocenia się na..

Śluzak serca

.. ...stymulatora serca. Śluzaki mogą nawracać po operacji. Pozostawienie dużego śluzaka dające objawy kliniczne wiąże się z ryzykiem wystąpienia zaburzeń rytmu, epizodów zatorowych i nagłego zgonu sercowego...

Arytmogenna dysplazja prawej komory

.. ...oraz często biopsję. Niestety nie ma skutecznego leczenie. Postępowanie sprowadza się do leczenia zaburzeń rytmu ( leki antyarytmiczne, ablacja, w niektórych wypadkach wszczepienie stymulatora serca )...

Kardiowerter-defibrylator (ICD)

.. ...urządzenie podobne do stymulatora serca, które wszczepia się u pacjentów grupy zagrożonych nagłym zgonem sercowym ( nagłe zatrzymanie krążenia – NZK ). Są do przede wszystkim pacjenci z napadowymi częstoskurczami komorowymi ( utrwalony częstoskurcz komory może przekształcić się z..

Zespół MAS

.. ...oraz badaniach dodatkowych. Jeśli nie udaje się uchwycić napadu w zapisie EKG metodą Holtera, można zastosować rejestrator zdarzeń lub badanie elektrofizjologiczne serca ( programowana stymulacja komór )...

Zaburzenia przewodzenia śródkomorowego

.. ...Postępowanie jest uzależnione od dokładnego rozpoznania i przyczyn wystąpienia zaburzeń przewodzenia. Stosuje się farmakoterapię, zabiegi ablacji, niekiedy konieczne jest wszczepienie stymulatora serca...

Iwabradyna (Procoralan)

.. ...przed ewentualnymi działaniami niepożądanymi beta blokerów i umożliwia w ten sposób ich stosowanie. Procoralan to handlowa nazwa preparatu zawierającego iwabradynę ( na podstawie Indexu Leków MP 2007 )...

Rozrusznik serca ma 50 lat

.. ...serca. Pierwszy zabieg wszczepienia stymulatora serca w Polsce przeprowadzono w Gdańsku w 1963 r.; dokonali tego prof. Zdzisław Kieturakis oraz dr Wojciech Kozłowski. PAP - Nauka w Polsce, Michał Haykowski..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 51

.. ...miesiecy mam wszczepiony stymulator serca( w Warszawie, konsultacje u prof.Walczaka, wczesniej u dr. Fuglewicza we Wrocławiu ).stymulator mial poprawic komfort zycia i spowodowac ze skurcze komorowe nie beda sie pojawialy, bo bedzie wyzsze tetno.wczesniej w ciagu dnia tetno czesto..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 7

.. ...asystuje przy implantacji stymulatorów serca. ja mam termin na 14 listopada a w - wie szpital na Wołowskiej bardzo boje się.teraz jak czytam to forum to zupełnie wątpie w ten zabieg - myślałam że po zabiegu zapomne o częstoskurczu a teraz???porozmawiajmy na g - g6357968 może odezwie się..

Echo serca - Str. 24

.. ...asystolią. Niestety stymulator nie przyjął się.W ciągu dwóch lat miałam 6 poprawek - bez skutku. Stany zapalne, gorączki itp. W końcu elektroda przecięła mi ciało i tak przez 2 miesiące chodziłam z elektrodami * na wierzchu * ponieważ nie wiedzieli gdzie i kto mi usunie stymulator...

Echo serca - Str. 43

.. ...temu wszczepiony mi stymulator serca,choroba wieńcowa też jest ( bule w klatce przy wysiłku ) dziękuje za odpowiedz, i pozdrawiam. Dzien Dobry Pani Izabello ! Mam pytanie do Pani w zwiazku z bolem w plecach w okolicy serca ( to nie sa bole kregoslupa ). Bol ten utrzymuje sie od paru dni..

Echo serca - Str. 51

.. ...zabieg wszczepienia stymulatora serca, który podobno się udał. Zabieg był wykonany w klinice na Pomorzanach w Szczecinie. O godzinie 18:00 moja mama dzwoniła do Pani doktor z pytaniem jak udał sie zabieg i jak czuje się mój Tata, odpowiedź brzmiała, że już po zabiegu, ale trochę go boli..

Echo serca - Str. 54

.. ...potrzebne jest wszczepienie stymulatora serca, czy te pauzy w biciu mogły doprowadzić do utraty przytomności ? witam! dzisiaj robiłam echo sercs,i jestem w szoku.!!!powiedziała ,że u mojego 3 - letniego syna jestlewo - prawy przeciek przez IAS,ZASTAWKA TV fala zwrotna+ ZASTAWKA PA..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 20

.. ...Mama i jej siostra mają stymulatory serca.Pozdrawiam wszystkich i przepraszam,że tak się rozpisałam.Ale to tylko tak 1 - szym razem. Elutek65. Czytając twoją wypowiedz twierdze, że masz duże doświadczenie w tym temacie. Choruje dopiero od roku, ale ostatnio czuje sie jak wrak silne..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 5

.. ...roku mam wszczepiony stymulator dwujamowy DDD - R w zwiazku z blokami II stopnia i MAS. Od niedawna ( 2 - 3 mies ) odczuwam kolatania serca i uczucie jego walenia w klatce piersiowej. Na poczatku maja br. mialem rutynową kontrole stymulatora. Niestety w trakcie tej kontroli wyszlo i mam..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 24

.. ...zakwalifikowana do wszczepienia stymulatora serca - zabieg wykonano 12 września. Pomimo całej tej sytuacji cieszę się, że w momentach grozy jestem zabezpieczona - nie mogłabym normalnie funkcjonować gdybym żyła ze świadomością, że w każdym momencie mogę się przewrócić. Ostatnia kontrola..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 24

.. ...wszczepili mi w 2004 roku stymulator serca ( nie kardiowerter ). Tak na * anioła stróża * jakby moje serduszko gdzieś zamierzało przestać bić. Bo ogólnie mam wolny rytm 48 - 60 spoczynek. Podczas marszu nie przekracza 130. No i to 48 martwiło lekarzy. Ustawili mi rozrusznik na 50 * się..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD)

.. ...czyli tylko dla osob ze stymulatorem serca Osoby posiadajace wszczepiony kardiowerter defibrylator zapraszam na moja stronke www.defji.fora.pl Witam! I mi przytrafiły się zatrzymania krążenia, po których stwierdzono idiopatyczne migotanie komór. W 2004 roku wszczepiono mi ICD. Przeżyłam..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 2

.. ...dostosowaniu sie do zycia z stymulatorem. Nie zauwazylam jednak by w tamtym okresie koledzy z klasy patrzyli na mnie przez pryzmat choroby a wrecz przeciwnie bardzo mi pomagali chcociazby przy wlaczaniu sie defibrylatora. Moje zycie nie kreci sie wokol choroby znajduje lepsze rzeczy niz..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 6

.. ...wpisał haslo na forum - stymulator - znajdziesz trochę informacji.Poza tym istnieje strona ,założona przez dziewczynę,która ma wszczepionego tzw.defika;;oto adres:www.defji.fora.pl/ Mam jedną radę dla Ciebie - frakcję wyrzutową masz jeszcze niezłą/EF? - od 30 - 55%?/ - dziwna rozpiętość!..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 10

.. ...mi icd z pacemaker ( stymulator serca ) fajnie jestem wdzieczny ale ja dalej nic nie wiem o chorobie moja zona sie wypytuje co mi jest itd a malo tego 3 tygodnie temu zemdlalem na pare sekund i wstalem taki rerstart jak sie okazalo migotanie komor puls w momencie defybrilacjii 300..

Solarium a choroby serca

.. ...pytanie..ja mam wszczepiony stymulator serca i nie wiem czy są jakiekolwiek przeciwskazania do korzystania z solarium.. Moze moglby ktos nam pomoc??? albo wyrazcie przynajmniej swoje opinie... najlepiej zapytac lekarza prowadzacego w niektorych schrzeniach napewno nie mozna korzystac ale..

Ablacja - opis i przebieg

.. ...02.2005 mam wszczepiony stymulator dwujamowy DDD - R w związku niewydolnością węzła zatokowego oraz napadowego bloku P - K. Od paru miesięcy odczuwałem napady,ataki dziwnego szybkiego kołatania,walenia serca. Na kontroli stymulatora wyszło, iż miałem ich w przeciągu roku prawie 600. Max..

Wszczepienie stymulatora serca

.. ...ma mieć wszczepiony stymulator, lekarz powiedział,że jest to duża szansa na poprawę jakości życia,bo serce jest bardzo słabe, ale powiedział też,że nie ma pewności czy stymulator będzie funkcjonował /wspołpracował z sercem mamy/ prawidłowo. myślalam,że po wszczepieniu stymulatora może..

VPB z opisu Holtera

.. ...02.2005r mam wszepiony stymulator serca DDD z powodu choroby wezla zatokowego. Codziennie zazywam dwa razy dziennie POLFENON 150 oraz BIOSOTAL 80. Holter mialem zrobiony dlatego iz na wydruku z kontroli stymulatora wyszlo iz mam czestoskurcze - przez rok ok 590 o czestosci max 192 i..

Kardiomiopatia przerostowa - Str. 4

.. ...specjalistą od wszczepiania stymulatorów serca. Pierwszą rzeczą którą mi zaproponował po obejrzeniu wyników badań było żebym zgodził się na wszczepienie rozrusznika. W pierwszej chwili był to dla mnie szok, ponieważ ten u którego się leczę nic nie wspomniał o takim rozwiązaniu ani..

Kardiomiopatia przerostowa - Str. 6

.. ...przerazona. Mam męża ze stymulatorem serca 9( ma go od 20r.ż, ma niewydolnośc węzła zatokowego, dużą bradykardię i miewał pauzy w biciu serca, serce zatrzymaywało się na 7 sek, poczym zaczynało znowu bić ), a teraz sie okazuje, że i z mojej strony obciążenie genetyczne ... Muszę udac się..

Prawostronna blokada serca

.. ...st.? Jeżeli nie miałeś echa to możesz zrobić, ale myślę że nic złego nie wyjdzie. Dzisiaj zauwarzyłem że przy zwykłym chodzeniu się męcze, serce mi wali cały czas, nie wiem co mam dalej robić :( pomocy..

Stymulator serca

.. ...informacji na temat stymulatora serca. cZEŚĆ Tomku! ChciaLam podzielić się swoim doświadczeniem w maju tego roku miałam wszczepiony stumulator dwujamowy serca .Bardzo się bałam ale teraz czuję się świetnie polecam.Jeśli chcesz wiedzieć więcej wyślij maila. Pozdrawiam!!!!!!;]]] Moja mama..

Pieczenie w sercu i jego okolicy

.. ...27 Podczas kontroli stymulatora wyszly rożne epizody czestoskurczu. Troche ich duzo bylo ( 581 ) i lekarz powiedzial ze tym trza sie zajac. Tylko nie wiem jak .. a lat mam 28 wiec troszke malo jak na stymulator :// pozdrawiam Mam tętniaka przegrody między przedsionkowej serca. Wykryto go..

Dodatkowe skurcze - Str. 80

.. ...była na NFZ mam juz stymulator serca, od 2 miesiecy.mialo byz znacznie lepiej.niestety jest lepiej ale tylko troche.ilosc skurczy podobna do tego co przed wszczepieniem.ale moge brac leki:betaloc.niestety na razie nie wyeliminowal skurczy.ostatni holter pokazal 79 komorowych A ja coś..

Dodatkowe skurcze - Str. 166

.. ...takze chyba czeka mnie stymulator czy cos :( o, hej Dotty: ) a jakie sa normy dla lewej komory??kurna, na tym echo mam wszystko wieksze:/...no niby mi rysował 30 minut jak to się bada i ze roznice wynikaja z aparatury, dnia, akcji serca itd, tylko fale zwrotna trójdzielną duża mniejszą,..

Dodatkowe skurcze - Str. 259

.. ...) jest wszczepienie stymulatora serca który wprowadza „mechaniczny ład”i załatwia sprawę raz na zawsze ale to raczej nas nie dotyczy. A przyczyny ? Ilu lekarzy tyle teorii. Ale generalnie chyba najwięcej teorii mówi o stresie ( również tym podświadomym o którym często..

Dodatkowe skurcze - Str. 295

.. ...aninie wpszepiono mi stymulator serca ktory mial mi pomoc wrococ do normalnisc.nastepne holtry pokazywaly roznie 30,120,150,200 komorowych pobudze.lekaqrz kardiolog twierdzil ze to nic zlego.na jego tesci wysilkowym wszystko ok.21mets bez zaburzen.ale ja takie sytuacja jak wnoszebniw..

Ablacja po zawale serca z częstym migotaniem przedsionków

.. ...zrobili,wszczepili za to stymulator,ktore niewiele pomogl.Dalej mam migotanie przedsionkow a caly czas czuje przyspieszone bicie serca i nadcisnienie bardzo wzroslo,Zrobiono mi rowniez koronarografie i za 2 miesiace beda wstawiac 2 stenty i moze to pomoze.O ablacji juz przestali mowic bo..

Kuracja po wszczepieniu stymulatora serca

.. ...grudniu wszczepiono mi stymulator, do dziś czuje w tym miejscu lekki ból, oraz nie pełne możliwości ruchowe lewej ręki. Co prawda problemy związane z sercem ustąpiły ( omdlenia, wymioty itp. ), ale trochę niepokoję sie okolicą wszczepienia, nie jest zaczerwienione, wygląda ta dobrze..

Ablacja w Ochojcu 1988-kwiecień

.. ...polsce ktory miał wykonana ablacje i to najmlodszym!!! teraz mam juz trzeci stymulator serca i czuje sie dobrze. Napisz wiecej o swojej ablacji i jakiej arytmi dotyczyłla . itd a odpowiem na twój post...

Zaburzenia rytmu serca u 21 latka

.. ...moze potrzebny jest stymulator, wtedy czujesz sie bezpiecznie z rytmem i moga zapisac lepsze leki, pozdrawiam ja mam to samo 2 ostatnie palce lewej ręki mi mrowieją takie gupie uczucie ale przechodzi i wraca napiszcie prosze co to może być ja oddaje także krew i jakiś czas przestałem..

Rozruszniki, stymulatory serca

.. ...pomogłem wyjaśnić problem stymulatora serca, a pisze to w imieniu żony, bo własnie ją spotkał taki zabieg w wieku 25lat i sam wiem jaki to dylemat i wahanie ( przeważnie z braku wiedzy ). Pozdrawiam The_Mek a czy stymulator jest refundowany? Witam,chciałabym sie dowiedzieć czy osoba z..

Nierówne bicie serca

.. ...pozostałe 5% - wszczepieniem stymulatora, niestety. Najleprzy jest prof. Walczak z Instytutu kardiologii w Aninie. Witam! Mam 15 i również odczuwam to stawanie serca i łupnięcie, pózniej koltoanie. W momencie, gdy serce staje tracę kontakt z rzeczywistością. Nie byłam z tym jeszcze u..

Zapalenie mięśnia sercowego od infekcji zęba leczonego kanałowo

.. ...okazji wszczepiono mi stymulator serca poniewaz mialam napadowy blok p - k III stopnia i bylam tydzien w spiaczce. 3mam kciuki za twojego męza. Dodam ze mam 19 lat Witam.Od pół roku mam zapalenie miesnia serc.BYlem dzisiaj na echu,ot wyniki: Rv - 23 Ivs - 07/12,Lv - 47/25,LVPW - 07/10..

Zastawka serca a normalne życie

.. ...stymulato,nie jest tak zle jestem juz po rehabilitacji i dochodze do zdrowia. Oprocz tego mam tocznia ukladowego rumieniowatego i jakos zyc musze. Nie jest tak zle. Pozdrawiam wszystkich i zycze duzo zdrowia: )..

Stymulator serca - a świadczenia?

.. ...ludzi z wszczepionym stymulatorem serca. Mianowicie, interesuje mnie czy mogę ubiegać się o rentę socjalną, lub o podobne świadczenia. Mam 27 lat, a inwalictwo powstało przed ukończeniem 16ego roku życia. Z góry dziękuj, czesć ja mam wszczepiony defibrylator serca od 2 lat i dostałam..

Kto ma wszczepiony rozrusznik serca? - Str. 2

.. ...odroczono wszczepienie stymulatora. zabieg wykonano 21 listopada 2007r uzyskujac prawidlowa stymulacje ddd przebieg zabiegu nie powiklany .wtrakcie pobytu w szptalu na sali r wymagalam ciaglego wlewu dopaminy w dawkach nerkowych kreatynina 4,4 - przetoczenie 2 jedn mn z powodu..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 17

.. ...zabieg wszczepienia stymulatora serca ( godz. 13:00 - 14:00 ), a wieczorem o godz. 22:45 zmarł na zawał serca ( jak mnie poinformowała pani dr z powodu całkowitego zamkniecia naczynia ). A miał to byc tylko zabieg podobno bardzo łatwy i bezpieczny. Tatuś miał wcześniej dwa zawały i..

Stymulator serca i solarium?

.. ...przeciwskazania, aby osoba z stymulatorem serca korzystała z solarium? Będę wdzięczna za informację, pozdrawiam! Czesc tak samo jak i ty mam wszczepiony stymulator a dokladnie kardiowerter defibrylator ale ja niestety nie moge korzystac z solarki ale nie wiem jak ty najlepiej zapytaj..

Przyśpieszone przewodnicwo przesionkowo komorowe

.. ...niższych wymaga wstawienia stymulatora serca jeżeli wystapią omdlenia lub zatrzymanie akcji serca. : ) ale u mnie nie stwierdzono bloku przedsionkowo komorowego Alicjo : ) nie czytalas dokladnie? ale to jest to samo To zdecydowanie nie jest to samo. Josephin czy ktos podejrzewal lub..

Migotanie przedsionków po zawale serca i stentach

.. ...temu wszczepiono mi stymulator,ktory rowniez nie spowodowal zaniku migotan.Lekarze mowia o ablacji ale caly czas sie wstrzymuja bo podobno jej skutecznosci przy migotaniu przedsionkow jest niewielka.A ja juz nie mam sily walczyć - ostatnio rezygnuje z wyjazdow do szpitali i przeczekuje..

Zawroty głowy i przeskakiwanie serca

.. ...) jest wszczepienie stymulatora serca. hej,ja mam teraz 27 lat a pierwsze zawroty głowy i omdlenia miałam w wieku 14 lat!biegałam codziennie po lekarzach,w nocy na pogotowie i tak bardzo długo nikt nie wiedział co mi!!do teraz chwilami bardzo zle sie czuje i mam wrażenie,ze za chwilke..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa, stymulator serca, cukrzyca a renta

.. ...rentę/oczywiście mam wszczepiony stymulator/ czy mam szanse na otrzymanie światczenia.pozdrawiam. moj maz ma ta sama chorobe i taz jest kierowca przy tej chorobie i tej wydolnosci nie ma najmiejszych obaw ze renty nie dostaniesz wydolnosc to ta fraksja wyrzutowa 40% maz poczatkowo mial..

Propranolol a betaloc zok

.. ...lat i mam wszczepiony stymulator od 3 misiecy, kiedy to wlasnie rozpoznano u mnie zaburzenia rytmu serca z blokiem p - k III stopnia i ostrym zapaleniem miesnia sercowego. oprocz tego choruje na nadcisnienie i nerki. na nadcisnienie bralam propranolol i wogole nie zbijal mi pulsu a..

Uszkodzenie przewodnictwa komorowego serca

.. ...nie chcę. też się boję negatywnych skótkow i tych psychologicznych i medycznych...... ale jak ty masz bloki to nie wiem co ci doradzić może warto bo to może być niebezpieczne. a często masz te bloki?..

Po wszczepieniu stymulatora serca

.. ...zabieg wszczepienia stymulatora serca, który podobno się udał. Zabieg był wykonany w klinice na Pomorzanach w Szczecinie. O godzinie 18:00 moja mama dzwoniła do Pani doktor z pytaniem jak udał sie zabieg i jak czuje się mój Tata, odpowiedź brzmiała, że już po zabiegu, ale trochę go boli..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 68

.. ...fachowiec specjalista od stymulatorów i zaburzeń pracy serca /Oczywiscie prywatnie innych możliwości nie ma jeżeli chce się jeszcze trochę pożyć ,te kolejki są dla zdrowych/ on kierował mnie na ablację co miesiąc robię holter z pracy serca i z tymi wynikami jeżdze na konsultację,takie..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 73

.. ...utworzony blok nadkomorowy i stymulatorem regulowany rytm serca niestwty przeż cały czas nie moge się schylać ani wyciągac rąk do góry jak równiez szybko sie męcze szukam osób po takim samym zabiegu ,ciekawa jestem czy maja podobne dolegliwości pozdrawiam tessa Witam, Czeka mnie..

Stymulator serca a skurcze przepony

.. ...przypadkiem?? Mam wszczepiony stymulator serca, jestem 1,5 roku po operacji.Po około 2 miesiacach od wszczepienia pojawily sie skurcze przepony wynikajace ( podejrzewam ) z funkcjonowania stymulatora.Nikt nie potrafi mi pomóc, mimo zmniejszenia mocy stymulacji :( kurcze przeraż mnie..

Stymulator serca a skurcze przepony - Str. 2

.. ...pracuje po swojemu a stymulator po swojemu. przecież to nie tylko męczenie serca ale i całego organizmu. martwi mnie to że tak napuchłaś. a co to jest ten zespół rozrusznika? i czy ew nie można zmienić połozenia elektrod póki nie jest jeszcze za póżno? pozdrawiam serdecznie Proszę o..

Stymulator serca na blok przedsionkowo-komorowy II stopnia

.. ...temu wszczepiono mi stymulator.mam kilka pytan z tym zwiazanych - czy ktos moze mi pomoc? ponawiam prosbe - nie ma tu takiej osoby? :( witam slucham o co ci chodzi mam stymulator od 3 miseicy i moge pomoc. moje gg 2335748 ja mam rozpoznane blok przedsionkowo - komorowy III stopnia wiec..

Satro - nareszczie coś wiarygodniejszego od EKG - Str. 2

.. ...dziś mam wszczepiony stymulator serca :( . Nawiązujac czy warto zrobic to badanie, dziś odpowiem ze TAK tylko lekarze musza miec większą wiedze o tych badaniach i o odczytywaniu ich. Proponuje Panu co talk zachwala te badania aby porozsyłać do wszystkich lekarzy informacje na temat tych..

Ablacja i przygotowanie do niej

.. ...wchodzi uniwersalny stymulator serca, rejestrator potencjałów sercowych + wzmacniacz syganłów, generator prądu o częstotliwości radiowej ( ablator ), komputer, monitory. Zewnętrzny defibrylator/kardiowerter, kardiomonitor, pulsoksymetr, ciśnieniomierz. A także zestaw leków i przyżądów do..

Obawy przed założeniem rozrusznika serca

.. ...chodze z wszczepionym stymulatorem. dziekuje ze rozwiala Pani moje obawy, chce byc rowniez czynna w pracy. Pozdrawiam Pani Krysiu jak teraz sie pani czuje ze stymulatorem ja jestem przed zabiegiem i sie boje czy teraz jest lepiej? co wolno a czego nie wolno robic , czy daje sie życ..

Rozrusznik serca - czy jest mi niezbędny?

.. ...rozruszniki bardziej zaawansowane technologicznie? jaka jest cena takich stymulatorów? ile kosztuje zabieg wszczepienia? Czym różni się rozrusznik komorowy od fizjologicznego? Który sprawdza się lepiej?..

By-passy Szczecin - opinia o lekarzach - Str. 2

.. ...zabiegu wszczepienia stymulatora serca ( zabieg wykonywała dr Joanna Zielonka ) w szpitalu na Pomorzanach właśnie. Dr Zielonka jest kardiologiem, a nie kardiochirurgiem. My mówimy o kardiochirurgu panu Kowaliku. Jest to tak wspaniały człowiek, że jeżeli ktoś jest wierzący, to może sobie..

Rozrusznik serca - pytania i wątpliwości

.. ...ktorzy juz go maja.Ja mam stymulator od roku i jesli ktos ma jakies pytania i 8351237watpliwosci to sluze pomoca: )Moje gg:8351237 i jak się z tym żyję? normalnie , a raczej dopowiedziałbym bezpieczniej ( mój mąż ( 44 lata )od 4 lat takowy posiada ) Jasne ze normalnie.Bezpieczniej i..

Rozrusznik serca - pytania i wątpliwości - Str. 2

.. ...zabieg wszczepienia stymulatora serca o godz. 13.00 ( zabieg trwał ok. godziny ) w Klinice Kardiologii na Pomorzanach w Szczecinie. Wieczorem o godz. 22.30 zmarł na zawał serca. Wszyscy tak bardzo się cieszyliśmy, że Tata został zakwalifikowany do zabiegu, uważaliśmy, że stymulator..

Rozrusznik serca - pytania i wątpliwości - Str. 3

.. ...zabiegu wszczepienia stymulatora serca. Czy tak musiało się stać ????? Witam! Mam dość duże doświadczenie w kwesti stymulatorów. Posiadam już czwarty ( nawet z przygodami ). Pytajcie na forum lub zapraszam na staszek@boy.pl tak jak wczesniej pisalam..chcialabym wiedziec czy w wyniku..

Stymulator serca - co wolno a czego nie?

.. Mój tata ma stymulator od tygodnia piszcie co mu wolno a czego nie, będę wdzięczny za każde wskazówki. Dzięki pozdrawiam A ile Twoj tata ma lat?W zasadzie wolno mu wszystko,oczywiscie z umiarem i wymaga to troche czasu.Ja po tygodniu probowalam juz cos pozamiatac,bo nie moglam wytrzymac z nudow: )Znam..

Stymulator serca - co wolno a czego nie? - Str. 2

.. ...was miał wymieniany stymulator razem z elektrodami ? mam 22 lata i stymulator jakieś 5 lat. Na ostatniej kontroli lekarz stwierdził że stymulator jest zły i źle wszczepiony. Mimo iż czuje się świetnie nigdy w życiu nie zasłabłam itd.. Czy powinnam się bać ? co prawda stymulator pochodzi..

Osoby z zastawką mechaniczną - Str. 3

.. ...Obecnie mam wszczepiony stymulator serca. Dzięki niemu czuję się pewniej. Musicie wiedzieć, że cały czas trzeba pilnować się. Ja wprawdzie po operacji czułam się przez 10 lat b.dobrze /porównując poprzednie lata młodzieńcze/.Mam zastawkę starego typu - kulkową. Katarzyno - też ją..

Stymulator serca - przyśpieszona praca

.. ...Mam pytanko odnośnie stymulatora serca. Babcia od 2001 roku ma taki wszczepiony i zawsze był ustawiony na 60 uderzeń i dokładnie przez ten czas tak pracował. Po ostatniej kontroli, tj. 4 dni temu lekarz prawdopodobnie przestwił go nie informując babci i obecnie serce pracuje 69 razy na..

Niskie tętno i wysokie ciśnienie

.. ...lekarza. Byc może należy wszczepic mu stymulator serca. Proszę się nie bać! Tylko iść jak najszybciej. A może to tylko na skutek nadmiaru leków i wszystko wróci do normy bez stymulatora : ) pozdrawiam..

Osoby z rozrusznikiem serca z Dolnego Śląska

.. ...ja miałam wszczepiany stymulator w tym szpitalu Pozdrawiam Ela do skorpion1949 to co piszesz jest strasznie dziwne i niepojęte dla mnie. W moim przekonaniu w PSKN1 jest jak najbardziej fachowa obsługa medyczna i dużo im zawdzięczam Elu co ty na to? Pozdrawiam Renata Pani Renato..

Arytmia serca czy kardiowerter i rokowania

.. ...dużo mniejszy niż przy stymulatorze tzn trudno się przyzwyczaić do tego impulsu , który jest trochę bolesny a dla otoczenia słyszalny Ale ja jestem osobą już dość wiekową i czy często trzeba się kłaść do szpitala , bo ja pochodzę z małego miasteczka .Jak coś będzie nie tak , to nikt mi..

Ciąża i rozrusznik serca

.. ...czas porodu wszczepiają stymulatory, żeby przeżyły poród a i tak mają cesarkę bo wiąże się to z ogromnym ryzykiem dla dziecka i matki. Mój lekarz choć jest podobno * najlepszy * nie chce podjąć jakiejkolwiek decyzji a ja muszę mieć jakieś zalecenia od kardiologa albo na cesarskie cięcie..

Śmierć po bajpasach - Str. 2

.. ...zabieg wszczepienia stymulatora serca ( godz. 13:00 - 14:00 ), a wieczorem o godz. 22:45 zmarł na zawał serca ( jak mnie poinformowała pani dr z powodu całkowitego zamkniecia naczynia ). A miał to byc tylko zabieg podobno bardzo łatwy i bezpieczny. Tatuś miał wcześniej dwa zawały i..

Złe samopoczucie, zawroty głowy, mdłości i kołatania serca

.. ...rytmow czy rozrusznik stymulator do niwelowania pauz pracy serca? Zawsze mam z tym problem... pozdrawiam cieplo stymulator do pobudzenia rytmu serca,rowniez pozdrawiam Dziekuje za odpowiedz,nie mam wszcepionego rozrusznika ale od niedawna podobne do Twoich objawy rano - arytmia serca w..

Zastawka mirtalna i aortalna - wszczepione

.. ...rana miał uruchomiony stymulator serca, rano wyłączono, ale nadal ma na ręcę. Lekarz jest zadowolony z dochodzenia do zdrowia. Ja boję się pierwszych miesięcy w domu. Powiedzicie, jak należy postępować. Może ktoś ma jakiś poradnik Bardzo się ciesze, że operacja się udała. Mąż pewnie..

Reveal Plus - monitoring serca

.. ...wszczepia się tak jak stymulator, tylko czas wszczepienia ( w przeciwieństwie do stymulatora ) jest ograniczony do kilku, kilkunastu miesięcy. O ile mi wiadomo jest to świadczenie ponadstandardtowe - nie wiem jak wygląda sprawa refundacji. Można poszukać kontaktu z Dr Fuglewiczem lub..

Stymulator serca i krwiak w miejscu wszczepienia

.. ...zabieg wszczepienia stymulatora serca, który podobno się udał. Zabieg był wykonany w klinice na Pomorzanach w Szczecinie. O godzinie 18:00 moja mama dzwoniła do Pani doktor z pytaniem jak udał sie zabieg i jak czuje się mój Tata, odpowiedź brzmiała, że już po zabiegu, ale trochę go boli..

Wszczepienie rozrusznika a Parkinson

.. ...zabieg wszczepienia stymulatora serca o godz. 13.00 ( zabieg trwał ok. godziny ) w Klinice Kardiologii na Pomorzanach w Szczecinie. Wieczorem o godz. 22.30 zmarł na zawał serca. Wszyscy tak bardzo się cieszyliśmy, że Tata został zakwalifikowany do zabiegu, uważaliśmy, że stymulator..

Po koronografi powstał zakrzep

.. ...zabieg wszczepienia stymulatora serca o godz. 13.00 ( zabieg trwał ok. godziny ) w Klinice Kardiologii na Pomorzanach w Szczecinie. Wieczorem o godz. 22.30 zmarł na zawał serca. Wszyscy tak bardzo się cieszyliśmy, że Tata został zakwalifikowany do zabiegu, uważaliśmy, że stymulator..

Po koronografi powstał zakrzep - Str. 2

.. ...zabieg wszczepienia stymulatora serca był zabiegiem koniecznym i niezbędnym. Może wystarczyło tylko leczenie farmakologiczne. Może gdyby Tata nie poszedł na ten zabieg, czy żył by jeszcze i jak długo. Tak bardzo chciałam żeby mój Tatuś żył jeszcze bardzo długo , żeby doczekał zdania..

WLAN (WiFi) a rozrusznik serca

.. ...także zakłuca działanie stymulatora prosze o odpowiedz bez przesady: ) az tak źle nie jest; ) sama mam stymulator więc wiem...i tez korzystam z wi fi ... Nie jest jednak tak różowo - ostatnio kupiłem router bezprzewodowy żeby w domu korzystać z internetu za pomocą wi - fi. Okazało się że..

Stymulator serca, by-passy i Katowice Ochojec

.. ...ma mieć zamontowany stymulator serca( żeby móc wogóle podejść do operacji ). Bardzo się martwię. Chcemy aby operacja się odbyła w Katowicach - Ochojcu ze względu na bardzo dobrą zalogę lekarzy, mam nadzieję, ze uda nam się załatwić skierowanie do tej kliniki. Mam już umówioną wizytę..

Silny atak nadkomorowy serca

.. ...często koniecznością stymulatora bo akurat tutaj jest ingerencja w naturalny rozrusznik serca. i wiem że nie będzie to łatwy zabieg. powikłanie stymulator chodzący 24/h ew od czasu do czasu pracujący. mam zbyt głupie miejsce do abalcji a raczej modyfilacji tego węzła. dlatego mam co roku..

Zasłabnięcia po wszczepieniu stymulatora serca

.. ...mama miała wszczepiany stymulator serca. Od tego czasu już 3 razy zabierało ją pogotowie z powodu zasłabnięcia. W momencie zasłabnięcia mama ma bardzo niskie ciśnienie bo około 90/60 i prawie nie wyczuwalny puls. Po przyjeżdzie do szpitala zbadano mamę, podłączono do aparatury i..

Przerwy w pracy serca - dlaczego?

.. ...potrzebne jest wszczepienie stymulatora serca, czy te pauzy w biciu mogły doprowadzić do utraty przytomności ? TAK TE PAUZY POWODOWAŁY TE UTRATY PRZYTOMNOŚCI ICH LICZBA JEST WYJĄTKOWO NIEBEZPIECZNA DLA MÓZGU!! JEŻELI NIECHCESZ ŻEBY TWUJ OJCIEC ZA NIEDŁÓGO ZMYSŁY STRACIŁ TO WALCZ JAK LEW..

Życie po rozległym zawale serca

.. ...błędnie zaintalowanego stymulatora serca, zrobił się zator, czyli zamknięcie całkowite naczynia i w konsekwencji trzeci zawał serca, którego mój ukochany Tata nie przeżył. Czyli zawinili lekarze Mój tata miał zawał nie wiem czy lekki czy rozległy w w 2006 wiosną,tego samego latem miał..

Kierowca z rozrusznikiem serca

.. ...jestem kierowcą,i też mam stymulator.Kiedy jeszcze pracowałem otrzymałem takie zaświadczenie( udało mi się trafić na ludzkiego lekarza ),ale mogę nie zapinać pasów tylko kiedy prowadzę.Jazda w mieście gdzie trzeba się ruszać jest dość bolesna,ale za miastem staram się zapinać pasy.Ze..

Blok serca. boje sie

.. ...grozi mni wszczepienie stymulatora? czy takie bloki wystepuja takrze u zdrowych ludzi?nigdy w zyciu nie zemdlalem ale byly dni w ktorych czulem sie slabo. zapomnielem dodac ze mam 23 lata nie martw sie na zapas,jezeli jestes pod opieka kardiologa,to juz jego wtym glowa zeby ci..

Wynik po holterze , prosze o opinie

.. ...iść do kardiologa... Stymulator napewno sobie nie wszczeopie ,ale mailem wczesneij robione ekg i echo serca i wsyztsko bylo ok , moze wynik holtera zle wykoanno albo urzadzenie sie pomylilo. Bo wyszlo ze mam 16 pauz dluzszych niz 2.5 sekundy a nizej pisze ze maksymalna wynosila 2 sekundy..