świąd

Hydroksyzyna (Hydroxyzinum, Atarax)

.. ...towarzyszy uciążliwy świąd. Efekty niepożądane hydroksyzyny są raczej łagodne, niegroźne i szybko ustępują. Dokuczliwe może być uczucie suchości w ustach. W czasie przyjmowania hydroksyzyny nie wolno spożywać alkoholu. Należy również pamiętać, że lek ten może upośledzać szybkość reakcji..

Cholestyramina (Vasosan)

.. ...cholesterolu ) i przeciwświądowym, jeśli przyczyną świądu jest choroba dróg żółciowych. Cholestyramina po przyjęciu doustnym nie wchłania się w jelitach. Wiąże się z obecnymi tam kwasami żółciowymi i zapobiega w ten sposób ich wtórnej resorpcji. Dochodzi do przerwania wątrobowo -..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 979

.. ...podejrzewasz ziarnicę.Sam świąd skóry to za mało.A przeczulica skórna może być spowodowana nadmiernym pobudzeniem nerwowym.U ciebie jednak sprawa nie musi być - że tak to nazwę - nerwicowa.Masz za małą tarczycę,co może sygnalizować zaburzenia w kwesti wydzielania hormonalnego.I to może..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 22

.. ...objawy somatyczne np. świąd całego ciała, zaburzenia lękowe w postaci fobii itp. Jeszcze inny rodzaj lęku to lęk dezintegracyjny, który powstaje w wyniku zmian jakie następują podczas ,,każdorazowej zmiany struktury metabolizmu informacyjnego” ( A. Kępiński, op. cit. ). Ten..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 20

.. ...specyfik leczy wszystko od świądu ucha po raka. Ludzie nie dajcie się nabrać naciągaczowi. witam: ) jutro kolejna wizyta u lekarza nie wiem co o tym myśleć kolejna wizyta i kolejna porażka kolejne leki które nic nie pomagają ile tak można ja już tak dłużej nie mogę a lekarkę i tak zrąbie..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 29

.. ...obłożony na biało język, świąd odbytu, złe wchłanianie składników pokarmowych. Wszystkie możliwe alergie z nietolerancją substancji chemicznych i dymu tytoniowego włącznie. Z chorób kobiecych: zapalenie i świąd pochwy, zakłócenia miesiączkowania, PMS, bezpłodność. Poza tym zawroty i bóle..

Swędzenie skóry na całym ciele - Str. 2

.. ...ciuchy i odrazu odczuwam świąd na całym ciele drapie sie jak oszalała i od drapania pojawiły sie małe krostki a suchą skóre radze wiec dobrze smarowac balsamami do cała to pozwoli natłuscic skóre a gdy posmarowałam skóre mascia odrazu jak reką odjął swędzenie przeszło .. ale i tak..

Swędzenie skóry na całym ciele - Str. 3

.. ...przypadku nie zdefiniowanego świądu dążyć do wyjaśnienia jego przyczyny. Leki antyhistaminowe: LEKI Z CETYRYZYNĄ ( ja stosuję Allertec, CetAlergin ) - antagonista receptora H1, jest lekiem przeciwhistaminowym II generacji. U mnie całkowicie znosi świąd. Zastosowanie: skórne odczyny..

Swędzenie skóry na całym ciele - Str. 5

.. Hej, ja też mam świąd skóry całego ciała i wciąż nie wiem od czego. Swędzenie bez widocznych zmian na skórze lub z niewielkimi, które znikają dość szybko, gdy się nie drapię. Zastanawiam się, czy to może być na tle nerwowym. Mam IgE całkowite ok. 700% ponad normę ( w badaniu rok temu było ok. 600% ponad..

Nieznośne swędzenie nóg i rąk

.. ...coś miałem ponoc to świąd i trzeba było zrobic taka kurację na świrzbice czy coś takiego. Jednak radzę zgłosic sie do lekarza bo po paeu miesiącach znowu powróciło...tym razem mam opuchniete palce lewej dłoni. Jutro lecę do lekarza. a dermatologa nie polecam. a ja wyczytałam ze to moga..

Świąd nóg

.. ...nocy mam niesamowity świąd nóg trochę pomaga jak posmaruję płynem po goleni na spirytusie.Byłem u lekarza dał tabletki nic skierował mnie do neurologa ten powiedział że nie wie co to jest.Poszedłem do dermatologa dała do smarowania i nic nie ma poprawy.Może ktoś miał podobne objawy Jeśli..

Nerwica i świąd nog

.. ...pewnego czasu doszedł mi świąd ciała strasznie swedzi mnie na zmiane głowa i plecy ;( Ogolnie bardzo nie przyjemna dolegliwosc juz w wakcje miałem świąd nog ale wtedy wychodziły mi jakies czerwone kropki teraz przy świądzie nie ma zadnych objaw skórnych wydaje mi sie ,ze to swiąd..

Nerwica i świąd nog - Str. 2

.. ...innej choroby? ja mam świąd od ponad 6 lat i właśnie coś u mnie odkryto. Należy pamiętać, że świąd może być ( nawet na 6 - 10 lat wyprzedzając chorobę ) objawem chorób nowotworowych, ziarnicy, choroby hodgkina, chorób nerek, wątroby ( to u mnie, ale nie wiadomo co to za choroba ). Czy..

Nerwica czy ziarnica?

.. ...ok.No ale wyczytałam że świąd skóry może być objawem ziarnicy.No i zaczęło się.Nie ma dnia żebym o tym nie myślałaNormalnie masakra. kochani przerazilam sie bo schudlam zawsze wazylam 58 60kg dzisiaj kupilam wage i 55kg dlaczego ????????? moze to rak ja piernicze oszaleje apetyt mam jak..

Nawracające swędzenie skóry bez jakichkolwiek zmian na skórze

.. ...zarobaczony. Miał tak silny świąd, że ranił się trąc się o wszystko. Weterynarz był bezradny. Pies został uśpiony. My wszyscy którzy mieliśmy kontakt z psem mamy od tego czasu podobny problem powtarzający się co jakiś czas. Całe ciało swędzi, a żadnych objawów, zaczerwień, krost .. nie..

Czy to czerniak

.. ...przedramieniu, czuję świąd pieczenie w jednym miejscu nie w tym naświetlanym tylko niżej jest koło tego miejsca taki pieprzyk,dziś akurat mam wrażenie jakby bolał mnie węzeł pachowy,ale on był naświetlany. Ostatnio czytałem że takie oznaki daje czerniak jeżeli by ktoś mógł napisać może..

Okrony ból i nieświadomość tego, co mi dolega

.. ...towarzyszy okropny ból i świąd. Czy ktoś mógłby mi chociaż zasugerować od czego mogę mieć takie objawy? mam wrażenie, że pomału się wykańczam, przeraża mnie to wszystko - za dużo tego jak na nie cały rok...proszę o pomoc. Pozdrawiam Ewa Ewo, jedyne z czym mi się kojarzą Twoje objawy, to..

Czy to może byc zespołem chronicznego zmęczenia?

.. ...zapomniałam dodać, że prócz świądu ciała, swędzą mnie również często okolice krocza i odbytu, oraz piecze czasem podczas załatwiania co by świadczyło o zakażeniu drożdżakami... wydaje mi się,że te objawy ciągłego zmęczenia mogą być od grzybicy,która zaatakowała ci cały układ..