Sylwetka serca powiększona

Echo serca - Str. 25

.. ...zdjęciu RTG widoczna jest sylwetka serca. Tak jest widoczne ale lekarz napisal ze mam powiekszona lewa komore serca,.czy jest to mozliwe aby odczytac ze zdjecia pluc. Tak, jest to mozliwe, u mnie tez na podstawie RTG płuc stwierdzili że mam powiększoną sylwetke serca. Pani Izabelo jakis..

Echo serca - Str. 31

.. ...poza zapaleniem płuc ) sylwetka serca powiększona kulista, tygodniowy pobyt w szpitalu na Pulmonologii, w trakcie pobytu wykonano Echo: Wynik: Prawa komora( r/s ) 1,8 - 2,2cm Przegroda międzykomorowa( r/s ) 0,9 - 1,1cm Lewa komora( r/s ) 4,8 - 2,1cm Tylna ściana lewej komory( r/s )0,9 -..

Nieznacznie powiększone serce

.. ...kierunku nadciśnienia. I jednej pani tłumaczono, ze powiększona sylwetka serca u niej może wynikac własnie z tego powodu. Tylko, że wszystkie ciśnienia i inne różne takie mam bardzo w normie, więc książkowo...

Echo serca i powiększona tętnica płucna

.. ...piersiowej uwidoczni np sylwetke serca, ewentualne zwapnienia. Poszerzenie pnia płucnego jest najlepiej widoczne na tylko - przednich zdjęciach klatki piersiowej. Obie główne tętnice rozszerzaja się przede wszytskim z powodu zwężen astawki aorty lub pnia płucnego, wysokiego ciśnienia lub..

Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej serca

.. ...lewo prawy , zmienioną sylwetkę serca ( powiększoną prawą komorę ) i jeszcze zaburzenia rytmu Myslę że to wszysto było wynikiem wady ( ubytku ) dziś jest już po wszystkich zabiegach ( zabrze ) czuje sie świetnie . Jeśli Twój lekarz nie widzi wskazań do zabiegu to pewnie nie jest to..

Kardmiopatia rozstrzeniowa z utrwalonym trzepotaniem przedsionków

.. ...lewej komory. RTG - sylwetka serca powiększonaCz USKG - Zastawka mitralna morfologicznie prawidłowa.Napływ mitralny jednofazowy.Fala zwrotna szeroka wachlarzowata 2 stop. o pow.6cm kwadr. z krzywymi konwergencji.MVpeakvel=91cm/s ,MVpeakPg=3,37mmHg MVmeanPG=1,20mmHg,MWApht=7.90cm kwadr...

Powiększone serce

.. ...lekarz stwierdził że: * sylwetka serca wydaje się być nieznacznie powiększona w wymiarze poprzecznym * . Czy ktoś mógłby mi powiedzieć co to znaczy i czy to ma jakieś znaczenie co do wykonywania niektórych zawodów [mowa tutaj o zawodzie pilota] Z góry dziękuję. Jestem laikiem ale..

Powiększone serce - obawiac się wzmożonego wysiłku?

.. ...wykazano u mnie powiększoną sylwetkę serca z wydłużonym i poszerzonym łukiem aorty. Wynik badania Echokardiograficznego wykazał: Zastawka mitralna: faza zwrotna I stopnia Zastawka trójdzielna: niedomykalność I stopnia Zastawka aortalna: przepływ prawidłowy Zastawka pnia płucnego:..

Pomoc w przetłumaczeniu z medycznego na polski

.. ...zagrażający obrzęk płuc, sylwetka serca w tym lewa komora serca powiększona. Niewydolność serca. Oczywiście dalsze leczenie będzie prowadzone, ale ja się strasznię martwię i nie wiem co tak na prawdę można oznaczać taka diagnoza. Przegooglałam oczywiście internet żeby złapać jakieś blade..

Przewód Botalla??

.. ...RTG - ,,powiększona sylwetka serca * . Choć za kazdym razem dociekałam dlaczego serce jest powiększone to odpowiadano ,że przy zapaleniach płuc tak sie dzieje. Czy może być to rzeczywiście przewód Botalla, czy też jakaś inna wada ?? Bardzo proszę o jakiś komentarz. Pozdrawiam Rownie..

Duszności po by passach

.. ...miejscach typowych. Sylwetka serca powiększona. Łuk aorty wydłużony, wysycony miażdżycowy. Pasmowate zagęszczenia w dolnych polach płucnych o charakterze niedodmowym i włóknistym,rysunek podścieliskowy płuc wzmożony. Zrosty opłucnowo - przeponowe. Lewy kąt p - z nieco przymglony zrosty?..