Sylwetki serca

Zapalenie mięśnia sercowego

.. ...czasami poszerzenie sylwetki serca, zastój nad polami płucnymi; scyntygrafia mięśnia sercowego: wzmożone gromadzenie się znacznika radioizotopowego ( metoda nieswoista ); koronarografia: obraz nie zajętych naczyń wieńcowych; biopsja mięśnia sercowego: uszkodzenie i martwica włókien..

Niewydolność serca

.. ...badaniu rentgenowskim sylwetka serca niepowiększona i prawidłowa EF ). Obie postacie niewydolności często współistnieją. Niewydolność serca dzielona jest także na niewydolność prawokomorową i lewokomorową w zależności od uszkodzonej komory. Najczęstszą przyczyną niewydolności..

Przewlekła niewydolność serca

.. ...sugerować poszerzenie sylwetki serca, przesunięcie w lewo uderzenia koniuszkowego, szmer skurczowy względnej niedomykalności mitralnej, obecność III tonu serca, ewentualnie rytm cwałowy. Natomiast przy braku powiększenia serca i prawidłowo umiejscowionym uderzeniu koniuszkowym z..

Genetyczne podłoże przerostu lewej komory serca

.. ...kopiami genu powiększenie sylwetki serca stwierdzano trzykrotnie częściej, a w przypadkach z 1 kopią - dwukrotnie częściej w porównaniu z grupą z genem PPAR innej odmiany. Przyrosty masy mięśniowej w tym czasie wyniosły odpowiednio: 19, 4 g, 11, 8 g i 6, 7 g. Po serii badań obejmującej..

Kardiomegalia

.. ...Kardiomegalia to powiększenie sylwetki serca. Nie jest to choroba sama w sobie, lecz objaw pewnych nieprawidłowości. Przyczyną powiększenia sylwetki serca może być kardiomiopatia ( rozstrzeniowa, przerostowa, tachyarytmiczna ). Do kardiomegalii może doprowadzić szereg chorób..

RTG klatki piersiowej

RTG klatki piersiowej

.. ...sercowo - naczyniowego. Sylwetka serca, jego rozmiar, położenie oraz rysunek naczyniowy płuc pozwalają nam wyciągnąć wnioski na temat wydolności mięśnia sercowego. Kształt, długość i wysycenie aorty na zdjęcie rentgenowskim pozwala w sposób pośredni wnioskować na temat nasilenie zmian..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 8

.. ...rtg kl.piersiowej o sylwetce serca prawidł., Raz EKG z zapisem częstoskurczu nadkomorowego . Częstoskurcz ustępuje po dmuchaniu w woreczek albo samoistnie . Poza magnezem nie są stosowane żadne leki kardiologiczne . Ataki występują różnie - czasami brak ich przez trzy miesiące a potem..

Echo serca - Str. 21

.. ...występuje powiększenie sylwetkji serca, ale takie powiększenie moze być też wynikiem chociażby np niedomykalności zastawki. Życze aby wszystsko było OK, ale lepiej dmuchac na zimne. do alrada - prawde powiedziawszy to czuje się zle ,od czasu do czasu robi mi sie słabo ,szybko sie męcze..

Echo serca - Str. 25

.. ...zdjęciu RTG widoczna jest sylwetka serca. Tak jest widoczne ale lekarz napisal ze mam powiekszona lewa komore serca,.czy jest to mozliwe aby odczytac ze zdjecia pluc. Tak, jest to mozliwe, u mnie tez na podstawie RTG płuc stwierdzili że mam powiększoną sylwetke serca. Pani Izabelo jakis..

Echo serca - Str. 31

.. ...poza zapaleniem płuc ) sylwetka serca powiększona kulista, tygodniowy pobyt w szpitalu na Pulmonologii, w trakcie pobytu wykonano Echo: Wynik: Prawa komora( r/s ) 1,8 - 2,2cm Przegroda międzykomorowa( r/s ) 0,9 - 1,1cm Lewa komora( r/s ) 4,8 - 2,1cm Tylna ściana lewej komory( r/s )0,9 -..

Echo serca - Str. 46

.. ...normy. Wydaje mi się, że sylwetka jest nieco zmieniona. Nie zamierzam się mimo to za bardzo przejmować. Kontrola może znów za rok, bo tak naprawdę nadcisnienia płucnego ( nawet gdyby było ) sie nie leczy ( tylko jego objawy ). No to co niby mogę zrobić. hej dotty. no jak podawalam:prawa..

Niedomykalność aortalna +++

.. ...zmiany hemodynamiczne i sylwetka serca tj. możliwośc powiększenia lewej części. Temat ten interesuje mnie żywo. Dodam, iż mam znajomego po 50 - tce, niezwykle aktywnego zawodowo, który tuz po 30 - tce miał wymieniane w Zabrzu dwie zastawki na sztuczne - aortalna i mitralną. Znam..

Niedomykalność zastawki trójdzielnej

.. ...widoczniosci z powodu sylwetki skrecenia serca, niespecyficzne dolegliwosci w charakterze dyskomfortu w klatce piersiowej. diagnoza: niedomykalnosc zastawki trojdzielnej. I/II st. komentarz: ja pk powiekszona do ok 28mm. fala zwrotna trojdzielna ( +++ ) waska o malej obietosci..

Niedomykalność zastawki trójdzielnej I/II stopnia

.. ...widoczniosci z powodu sylwetki skrecenia serca, niespecyficzne dolegliwosci w charakterze dyskomfortu w klatce piersiowej. diagnoza: niedomykalnosc zastawki trojdzielnej. I/II st. komentarz: ja pk powiekszona do ok 28mm. fala zwrotna trojdzielna ( +++ ) waska o malej obietosci..

Odczyt z EKG a leki

.. ...jakichkolwiek zmian, sylwetka serca w normie. Niestety na echo serca musze czekać do czerwca. W moim pięknym mieście nie można też bez jakiegokolwiek skierowania wykonać nigdzie echo serca odpłatnie. Lekarz na podstawie EKG przepisał mi Concor Cor 1,25mg, czyli bisoprolol w najlżejszej..

Nerwica serca, ktoś z was to ma? c.d.

.. ...rewelacyjnie modeluje sylwetke prz mozliwie niewielkim zmeczeniu,polega on glownie na rozciaganiu a wierzcie mi na drugi dzien po pierwszym cwiczeniu boli doslownie kazdy najmniejszy miesien i to jest dowodem na to jak swietnie dziala.Co do stepu to moja kolezanka jest jego..

Cechy miażdżycy aorty piersiowej

.. ...i czuję się dobrze. Ciśnienie zwykle 110/70 Jestem szczupły BMI ok. 20.Czy to można wyleczyć? Do jakiego lekarza się udać? Kto podpowie? wyleczy dr.Glinka konieczna konsultacja z chirurgiem naczyniowym..

Sylwetka serca poszerzona w wymiarze poprzecznym i ostro odgraniczona

.. co oznacza : sylwetka serca poszerzona w wymiarze poprzecznym i ostro odgraniczona, rytm zatokowy 105 - 170/min zakłócony pojedynczymi pobudzeniami dodatkowymi nadkomorowymi,Qtc=0,45 sek,nieznaczna hiponatremia,nieznacznie podwyższony poziom AST,podwyższenie frakcji CK - MB. chciałabym dodać, iż rzecz się..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 260

.. ...organizm,jednoczesnie modelujesz sylwetke i jak masz poroblemy z kregosłupem to jest polecana gimnastyka przez lekarzy,działa rownież korzystnie na krażenie.jak ja chodziłam to były Panie nawet w wieku 60 lat - jedna nawet po operacji serca.jak nie pOjdziesz to sie nie przekonasz.także..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 301

.. ...własnego zdrowia, ciała, sylwetki aż umysł sobie to mocno zakoduje mimo ze na początku będzie się mocno buntował.. - kładźcie się spać w miarę możliwości z miłym nastawieniem, róbcie wszystko by zająć umysł tylko pozytywnymi rzeczami...przestańcie oglądać tv..to bardzo pomaga.. umysł..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 75

.. ...i skurcze dodatkowe. Sylwetka serca na RTG znacznie się zmniejszyła. Serce odpoczęło ? No ale jestem w wieku emerytalnym i już się nie odmłodzę . Pozdrawiam serdecznie. Witam Wszystkich moze ktos mi napisze co to u mnie sie narobilo,wczesniej na Ekg mialam caly czas opisywany niepelny..

Sylwetka serca o spłyconej talii

.. ...miala na zdjeciu rtg sylwetke serca o wypuklonej talii.Przemily pan kardiolog wytlumaczyl mi,ze wyszlo na zdjeciu bo troche serce wystawalo nad linie pluc.To nic groznego,poza tym wszystko u malej w porzadku bylo wiec tym sie nie przejmuj.pozdrawiam Witam! Znow ja wlasnie odebralam swoj..

Nieznacznie powiększone serce

.. ...kierunku nadciśnienia. I jednej pani tłumaczono, ze powiększona sylwetka serca u niej może wynikac własnie z tego powodu. Tylko, że wszystkie ciśnienia i inne różne takie mam bardzo w normie, więc książkowo...

Nie wiem z czym mam doczynienia

.. ...piersiowej, uwidoczni ono sylwetkę serca i może wnieść coś istotnego w diagnostyke. Natomiast najsłuszniejsze to poprosić o skierowanie do kardiologa dziecięcego jemu opowiedzieć wszystko dokładnie zabrać ze sobą wyniki wszystkich badań jakie masz juz zrobione. Nie przejmuj się bo może..

Przerost lewej komory

.. ...znaczne powiekszenie sylwetki serca, zaś w restrykcyjnej ( najpoważniejszej ) sztywność mięśnia komór. Jest to poważne schorzenie o nieznanympochodzeniu, często genetyczne. Nie związane z nadciśnieniem, wadą serca itd. Musisz koniecznie jak najpredzej zrobić echo serca lecz to wcale nie..

Echo serca i powiększona tętnica płucna

.. ...piersiowej uwidoczni np sylwetke serca, ewentualne zwapnienia. Poszerzenie pnia płucnego jest najlepiej widoczne na tylko - przednich zdjęciach klatki piersiowej. Obie główne tętnice rozszerzaja się przede wszytskim z powodu zwężen astawki aorty lub pnia płucnego, wysokiego ciśnienia lub..

Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej serca

.. ...lewo prawy , zmienioną sylwetkę serca ( powiększoną prawą komorę ) i jeszcze zaburzenia rytmu Myslę że to wszysto było wynikiem wady ( ubytku ) dziś jest już po wszystkich zabiegach ( zabrze ) czuje sie świetnie . Jeśli Twój lekarz nie widzi wskazań do zabiegu to pewnie nie jest to..

Nerwica czy coś groźnego?

.. ...OGNISKOWYCH. KĄTY WOLNE. SYLWETKA SERCA NIEPOSZERZONA. W związku z tymi badaniami uznałem iż mam raczej nerwice i powiniennem się raczej uspokoić. No i efektem tego było prawie do końca października spokój - nie licząc czasami lekkich zawrotów głowy. Jednak od początku listopada a teraz..

Kardmiopatia rozstrzeniowa z utrwalonym trzepotaniem przedsionków

.. ...lewej komory. RTG - sylwetka serca powiększonaCz USKG - Zastawka mitralna morfologicznie prawidłowa.Napływ mitralny jednofazowy.Fala zwrotna szeroka wachlarzowata 2 stop. o pow.6cm kwadr. z krzywymi konwergencji.MVpeakvel=91cm/s ,MVpeakPg=3,37mmHg MVmeanPG=1,20mmHg,MWApht=7.90cm kwadr...

Duszenie się - Str. 36

.. ...wykazało że płuca są zdrowe sylwetka serca w normie. A mnie dusi i to dusi coraz bardziej. Jutro idę ponownie do psychiatry bo alprox by wogole nie pomaga:( Witam. Dzisiejsza noc to było piekło. Dusiło mnie tak bardzo, zresztą teraz nie jest dużo lepiej że mam ochotę skończyć ze sobą. Bo..

MIDCAB Echo serca

.. ...pokazać powiększenie sylwetki serca, a więc podejrzenie płynu w worku osierdziowym Zdecydowanie dokladniejszym badaniem jest echo serca, nota bene w miejscu gdzie pracuje robione każdemu pacjentowi przed wypisem Dzis, Wigilia a mama zaczela strasznie kaszlec. Dzis mija 21 dzien po..

Powiększenie sylwetki serca

.. ...płuc i wyszło mi ze sylwetka serca jest znacznie powiekszona ???poprzednie prześwietlenie robiłam chyba 3 miesiące wcześniej - - - i rzeczywiscie serce jest szersze około 2 cm ..Mam zgłosic to kardiologowi jak najszybciej,,,Ale zastanawiam sie jaka może być przyczyna ???/moze ktoś miał..

Echo serca, córka ma 18 miesiecy i podejrzenie MVP

.. ...) ) Prokocim to dobry ośrodek. I trzymaj się go. Wszystkiego dobrego i zdrowia dla córci. Nasz kardiolog mówił mi, ze wypadanie płatyka mitralnego często występuje u osób młodych, o szczupłej sylwetce...

Szmery serca u niemowlaka

.. ...piersiowej może pokazac m.in. sylwetkę serca ( czy jest prawidłowa ) ale nie tylko. Jestem laikiem ale dla mniekluczowym słowem w tym co pani pisze jest okreslenie * przewężenie * . Prosze spokojnie wykonac Jasiowi zlecone badania. Gdzie Pani wogóle mieszka ? Osobiście dla uspokojenia..

Powiększone serce

.. ...lekarz stwierdził że: * sylwetka serca wydaje się być nieznacznie powiększona w wymiarze poprzecznym * . Czy ktoś mógłby mi powiedzieć co to znaczy i czy to ma jakieś znaczenie co do wykonywania niektórych zawodów [mowa tutaj o zawodzie pilota] Z góry dziękuję. Jestem laikiem ale..

Wyniki RTG - sylwetka serca skręcona projekcyjnie

.. ...Witam! mam pytanie odnośnie opisu zdjęcia rtg klatki. Co znaczy: * sylwetka serca skręcona projekcyjnie * ?? Domyślam się że to jakieś * anormalne * ustawienie, ale czy to ma jakies konsekwencje poważne?..

Powiększone serce - obawiac się wzmożonego wysiłku?

.. ...wykazano u mnie powiększoną sylwetkę serca z wydłużonym i poszerzonym łukiem aorty. Wynik badania Echokardiograficznego wykazał: Zastawka mitralna: faza zwrotna I stopnia Zastawka trójdzielna: niedomykalność I stopnia Zastawka aortalna: przepływ prawidłowy Zastawka pnia płucnego:..

Pomoc w przetłumaczeniu z medycznego na polski

.. ...zagrażający obrzęk płuc, sylwetka serca w tym lewa komora serca powiększona. Niewydolność serca. Oczywiście dalsze leczenie będzie prowadzone, ale ja się strasznię martwię i nie wiem co tak na prawdę można oznaczać taka diagnoza. Przegooglałam oczywiście internet żeby złapać jakieś blade..

Echo serca 2,5 latka

.. ...wykonanie EKG i oceny sylwetki serca. Lekarz powiedział że ma jakieś małe dziurki między komorami i że nie należy się martwić ale dał skierowanie na izotopy do CZD( wyczytałam że wykonuje sie je tylko w przypadkach operacyjnych ). Drugi lekarz oglądając wynik stwierdził że nie należy się..

RTG klatki piersiowej PA

.. ...zagęszczeń ogniskowych Sylwetka serca w RTG prawidłowa Może ktoś mi wyjaśnić o co w tym chodzi. co tu odpowiadac sam opis mowi za siebie ze wszystko jest w porzadku,pozdrawiam Chodź, zmieńmy się. Lepszego RTG już nie będziesz miał, bo nie ma. Pozdrawiam. Czego tu nie rozumiesz?przeciez..

Zimno, słabo i podatno na wirusy

.. ...roku i było ok. zdjęcie sylwetki serca w grudniu ub.r. - tez ok. Z zakaźnego to był niedobór sodu, potas w normie. Mocz kilkakrotnie też - nic. Hiv odpada, jestem z tych zapobiegliwych i zawsze się badam. pozdrawiam Choruję na serca od 2 lat.Też miałam takie dolegliwości w grudniu,ja..

Sylwetka serca

.. ...więc założylem nowy ,,sylwetka serca z akcentacją komory lewej * czy ktos mógłby powiedziec cos wiecej na ten temat?? wynik zapewne RTG klatki piersiowej : ). Powiekszona lewa komora serca... . No i tyle. Do kardiologa lub internisty i Ci wyjasni. Chyba ze trenujesz, wtedy maly przerost..

Stan przedzawałowy? mam niedomykalność zastawki dwudzielnej - Str. 2

.. ...krazenia,moze byc uchwycona sylwetka serca, proba wysilkowa moze to pokazac, dziewczyno wyluzuj i nie wypisuj glupot,chyba ze szukasz rozrywki,a blok odnogi peczka hisa ma duzo osob, ja tez to mam i moja Pani kardiolog powiedziala abym o tym nie myslala,bo to nic groznego i z ta..

Witam

.. ...75/min,cechy P mitrale szczątkowa progresja zał R od V1 - V3. Płuca miernie rozedmowe sylwetka serca nieco większa,aorta wydłużona o krętym przebiegu,szersza w łuku ze zwapnieniem w nim.Z góry dziękuję..

Umiarkowana niedomykalność aortalna

.. ...półksiężycowych aorty nie stwierdzam. Moje pytania brzmią Czy mam jakieś niedomykalności, bo już nie wiem co o tym myśleć, jedno badanie wyklucza diagnozę drugiego. Jak to można leczyć ? Czy da się wogólę ?..

Dziwne mocne uderzenia serca i silny niepokój - Str. 2

.. ...serca, inne schorzenia, sylwetka, aktwnosc fiz. lub jej brak, uzywki lub ich brak, zrownowazona osobowosc lub typ despotyczny : ) ,ha ha , leki przyjmowane lub ich brak, wiek przyblizony, itd sorki - ale kwestionariusz nie jest krótki, i tak ogólnie przez forum się nie da ..: ) Nina..

Kołatanie serca, które czuję aż w gardle

.. ...samopoczucie i przy okazji sylwetkę.Pij sok z marchwi z sokiem z buraka ćwikłowego.Rób w sokowirówce.I kup magnez z wit. B6.Nie pękaj ,tylko świadomie ćwicz.To napewno poprawi samopoczucie.Jeśli jest jakaś osoba,osoby,których nie trawisz,które utrudniają ci życie,postaraj się..

Sylwetka serca

.. Sylwetka serca niepowiekszona w wymiarze poprzecznym no i co? Napisz więcej szczegółów bo nie bardzo rozumiem w jakim kontekscie piszesz teraz o sylwetce..

Przewód Botalla??

.. ...RTG - ,,powiększona sylwetka serca * . Choć za kazdym razem dociekałam dlaczego serce jest powiększone to odpowiadano ,że przy zapaleniach płuc tak sie dzieje. Czy może być to rzeczywiście przewód Botalla, czy też jakaś inna wada ?? Bardzo proszę o jakiś komentarz. Pozdrawiam Rownie..

Płuca w stenozie aortalnej

.. ...zwłóknień?, niedodmy? Sylwetka serca lewokomorowa Czy to ma związek ze stenozą aortalna czy może wiązać się z nowotworem???Prośba o interpretację Opisywane zmiany nie mają związku ze stenozą aortalną i nie swiadczą o niczym grożnym: ) nie mają również zwiazku z chorobą nowotworową...

Duszności po by passach

.. ...miejscach typowych. Sylwetka serca powiększona. Łuk aorty wydłużony, wysycony miażdżycowy. Pasmowate zagęszczenia w dolnych polach płucnych o charakterze niedodmowym i włóknistym,rysunek podścieliskowy płuc wzmożony. Zrosty opłucnowo - przeponowe. Lewy kąt p - z nieco przymglony zrosty?..