Syndrom białego fartucha

Syndrom białego fartucha

Syndrom białego fartucha

.. Syndrom białego fartucha to żartobliwe określenia sytuacji, w której wyniki pomiarów wartości ciśnienia tętniczego danego człowieka są wysokie i niepokojące w warunkach gabinetu lekarskiego, nie odbiegają natomiast od normy, gdy pacjent dokonuje samodzielnych pomiarów w warunkach domowych. Ciśnienie tętnicze..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 75

.. ...śmieszne, ale może to * syndrom białego fartucha * ?. Ha! Chociaż jak patrzę na siebie to mam chyba same podobne do tego syndromy. I podobnie jak Ty nie jestem w stanie za długo ustać w kolejce, a jakiekolwiek czekanie doprowadza mnie do szaleństwa. Bo jak tak człowiek czeka gdzieś na..

Dziwne skoki ciśnienia tylko u lekarza

.. ...przypadku jest to ten syndrom białego fartucha ), powtarzam dla pewności zrobić badanie EKG i przejść się do kardiologa aby je zinterpretował. Lekarz może zlecić całodobową oserwację ciśnienia metodą HOLTERA aby sprawdzić czy nie ma skoków ciśnienia w ciągu doby lub też inne..

Dodatkowe skurcze - Str. 134

.. ...mnie na zwykłym ekg od razu serce przyśpiesza. Gabi to masz jak ja; ) ja jak mierze sobie cisnienie i tetno i słysze to pikanie to od razu kola w gardle i szybsze tetno ; ) i mam syndrom białego fartucha..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 289

.. ...– 100 ( te 5+ to syndrom białego fartucha ). Lekarz dyżurujący w karcie leczenia zapisał: częstoskurcz napadowy. Otrzymałem też skierowanie do przychodni kardiologicznej ze wskazaniem przyrządu Hotlera ( dostać taki graniczy z cudem ). Raniutko ciśnienie ( jak u zdrowego ) w..

Nadciśnienie w młodym wieku

.. ...na podbój MOże masz syndrom białego fartucha. jak widzisz lekarza pielęgniarke to ciśnienie ci skacze a jak mierzysz w domu to normalne bo się nie denerwujesz. a tak ogólnie to sam mam 140/80 najmniejsze a czasami nawet ok 165/85 jutro idę do lekarza zobacze co mi powie. Mam 23 lata..

Czy to już nadciśnienie?

.. ...nadciśnienie, czy podświadomy syndrom białego fartucha. Aaa.. u rodzinnego mierzono mi ciśnienie rtęciowym, a u dentysty takim z pompką. To chyba też ma znaczenie? Chciałbym też wiedzieć, jakie badania zrobić pod tym kątem. Rodzinnego chyba sobie daruję, bo jak widzę z Waszych postów i z..

Nerwica w ciąży - Str. 62

.. ...razem tłumaczyłam że to syndrom * białego fartucha * a oni kazali zostawać w szpitalu. Ja byłam uparta i podpisywałam papierek że nie zostaję: ) Ale po urodzeniu malucha niestety nadciśnienie zostało ( u mnie to skłonność rodzinna, a uaktywniła się podczas ciąży ). Do dzisiaj biorę leki,..

Nerwica w ciąży - Str. 188

.. ...uspokoilam, ja też mam syndrom białego fartucha, czuję się spokojniejsza, jak mnie zbadaja.narazie Witajcie dziewczynki. Trochę mnie nie było,przepraszam za długą nieobecność.Z samopoczuciem u mnie różnie,raz lepiej raz gorzej. Dzisiaj robilam test obciążenia glukozą 50g i zaslablam..

Syndrom białego fartucha

.. ...sposób aby ograniczyc ten syndrom białego fartucha, jakaś terapia ziołowa coś w tym stylu? Z góry dzięki za porady Chyba też to mam, u doktora lekkie nadciśnienie, w domu prawidłowe, a na komisji wojskowej miałem niedociśnienie ( może dlatego, ze nic z rana nie zjadłem? :P ). mili..

Dosyć wysokie ciśnienie u 18-latki, czy potrzebne EKG?

.. ...domowych ( wykluczy to tzw. syndrom białego fartucha ). Jeśli uzyskane wartości regularnie będą przekraczały lub równały się 140/90, to będziemy mogli dopiero wtedy mówić o nadciśnieniu tętniczym i trzeba będzie je leczyć. Ja jednak podobnie jak kolega Wojtek83 uważm, że masz po prostu..

Nierównomierne bicie serca, głównie po wysiłku - Str. 2

.. ...zasmiał się, że mam syndrom białego fartucha i jak wyszłam ze szpitala to wszystko już było idealnie przez dzień, przez noc tez wszytsko idealnie, i uwaga: najbardziej idealnie jak się ruszam. Kardiolog sam spytał się czy rzucilam uprawianie sportu i zlecił na nowo rozpocząć ćwiczenia,..

Nieustanne zawroty głowy i nerwica lękowa - Str. 28

.. ...zawsze za wysokie , taki syndrom białego fartucha.Apropos kręciołków, to normalnie męczą mnie już chyba z tydzień ( oczywiście mówię o znacznym nasileniu ).A niech to wszystko.........Pa. witajcie dziewczyny!!!!!widzę Reniu,ze ostatnio coś nie w formie jesteś,ta choroba to naprawdę..

Operacja tętniaka aorty wstępującej - Str. 2

.. ...nadciśnienie , mam taki syndrom tzw białego fartucha Całe życie tak reaguje na widok aparatu a jak idę do lekarza i będzie mi mierzył ciśnienie to bioręlek na uspokojenie i jest wtedy dobrze Może to smieszne ale tak mam Mnie ciśnienie podnosi silny stres i wtedy boli mnie serce bardzo i..

Jak powszechny jest syndrom białego fartucha?

Jak powszechny jest syndrom białego fartucha?

.. ...naprawdę zmaga się tylko z syndromem białego fartucha. Oznacza to, że ciśnienie rośnie im w momencie mierzenia przez lekarza lub inną wykwalifikowaną osobę. Oporne na leczenie nadciśnienie a syndrom białego fartucha. Nadciśnienie, które nie daje się uregulować lekami nazywane jest..