Szerokość aorty

Aorta

Aorta

.. ...dolnych. Na całym przebiegu szerokość aorty w różnych jej odcinkach waha się od 2 do 3 cm, jest zależna od wieku, wzrostu i płci. Liczne choroby, przede wszystkim nadciśnienie tętnicze i miażdżyca, prowadzą do patologicznych zmian aorty ( spadek sprężystości, wydłużenie, poszerzenie,..

Echo serca - Str. 27

.. ...przegroda między komorowa roz.0,9 cm EF pow. 70% ZASTAWKI płucna VEL płucny 100 cm DUŻE NACZYNIA szerokość aorty 2,37 cm KURCZLIWOŚĆ symetryczna,żywa bardzo proszę o odpowiedz z góry dziękuje.POZDRAWIAM...

Wynik echa serca i interpretacja

.. ...mitralna. Prawidlowa szerokosc aorty 3,4cm i pnia plucnego 2,5cm. Osierdzie bez cech plynu. Witam!!! Jest taka ważna lekarska zasada - nie leczy sie wyników tylko pacjenta. W tym przypadku na podstawie samych wyników nie mozna niczego stwierdzić. Anjważniejsza jest całość - pana objawy i..

Szerokość aorty wstępującej

.. Lekarz odkryl ze mam szeroka aorte wstepujaca 40 - 41 mm. Niestety nie wiem jakies sa skutki i mozliwosci leczenia.Nie wiem tez czy uprawianie sportu jest bardzo niewskazane. Czy ktos mial podbny problem? Dodam ze wade serca mam od urodzenia oraz blok przedsionkowo - komorowy III stopnia. Dissotatio artio -..

Zwężenie zastawki aortalnej i stenoza aorty

.. ...serca otwierają się szeroko pozwalając na swobodny przepływ krwi z lewej komory do aorty. W czasie rozkurczu serca zamykają się szczelnie i tym samym nie pozwalają, aby krew z aorty cofała się do komory. Zwężenie wywołane jest nieprawidłową budową zastawki, jej sztywnością, często płatki..

Operacja wymiany aorty wstępującej - Str. 3

.. ...sprawdzenia wzrostu szerokości aorty ). Co 6 miesięcy wyniki były następujące: 46 mm, 51 mm i 56 mm. Po ostatnim wyniku kardichirurdzy podjęli decyzję o operacji wymiany aorty. Jednak termin wyznaczono mi na 3 miesiące później ( połowę sierpnia 2009r. ). Nie ukrywam, że poniekąd przez..

Echo serca, interpretacja wyników

.. ...8,5 mm. Duże naczynia: szerokość aorty: na wysokości pierścienia:20 mm, część wstępująca: 26 mm. Zastawki: mitralna: płatek przedni nieco wydłużony, nadmiernie wiotki o podwyższonej echogeniczności, uginający się do LP z cechami niewielkiego wypadania. fala.E 76 cm/s fala.A 46 cm/s..

Tętniak aorty wstępujacej

.. ...roku mam kontrolowac szerokośc aorty. Od roku jestem pod kontrolą lekarską. Najważniejsze to nie myślec o tym. Co ma byc to będzie. Pozdrawiam serdecznie Witam Cie serdecznie zibi. Niestety poszerzenie to tetniak. Kazde poszerzenie. Czytalam o tym. czy w ciagu roku poszerzyla Ci sie..

Wysiłek fizyczny przy poszerzeniu aorty wstępujacej

.. ...zmian,jeśli chodzi o szerokość aorty. W zasadzie to ja mam wiele pytań,ale szczególnie nurtuje mnie jedno,tzn,zmagam sie z nadmiarem tkanki tłuszczowej i chciałbym trochę poćwiczyć m.in na mięśnie brzucha,z pół godzinki dziennie na siłowni,oczywiście z małym obciązeniem( dużo serii i..

Zwężenie cieśni aorty u niemowląt - Str. 2

.. ...powyzej 2 milimetrow szerokosci,/znam sie troche na usg/,wiec cudow nie ma zeby jakis kretyn nie zmierzył aorty glownej!napisz jeszcze.bede tu zagladala. Chcialabym Ci jakos pomoc,ale co ja moge?: - ( : - ( mam mokre oczy jak Cie czytam i gule w gardle. Jak Twoj maz sie zachowuje po tym..

Niedomykalność zastawki dwudzielnej I stopień a sport

.. ...prędkości. Pień płucny o szerokości 26 mm z przepływem 0,96 m/sek Zastawka trójdzielna z falą zwrotną ( + ), ciśnienie w prawej komorze 18 mmHg Zastawka aorty trójpłatkowa z przepływem z aorcie zstępującej 1,3m/sek. Separacja osierdzia w normie. Mam 17 lat, od 5 uprawiam czynnie sport -..

Interpretacja wyników echokardiogramu

.. ...2,97 cm Kurczliwość: żywa symetryczna Wnioski: Niewielkie zmiany miażdżycowe w obrębie płatków zastawki aortalnej. Nieistotne niedomykalności przedsionkowo - komorowe. Proszę o wyjaśnienie w/w wyników...

Szerokość aorty

.. ...ktoś może mi powiedzieć czy szerokość aorty 3.2 to norma bo ja slyszałem że 3.0 to górna prawidłowa granica Z tego, co wiem, to 4, 5 cm, ale może chodzi o część wstępującą, a łuk aorty to chyba 3, 5 cm...