Szkiełko

Tetralogia Fallota

.. ...pałeczkowate, paznokcie kształtu szkiełka zegarkowego, objawy te są wynikiem hipoksji ( zmniejszone utlenowanie krwi krążącej ); poliglobulia ( zwiększone stężenie hemoglobiny będące wynikiem hipoksji ); tzw. objaw kucania - pacjent kuca dzięki czemu wzrastają opory w krążeniu dużymi i..

Biopsja tarczycy (BAC)

.. ...utrwalany i barwiony na szkiełku mikroskopowym. Patomorfolog ocenia charakter, kształt oraz inne istotne cechy komórek. W niektórych przypadkach, poza standardowymi barwieniami, wykonuje się także badania immunohistochemiczne ukierunkowane na konkretne patologie ( np. chłoniaka ). Wynik..

Dodatkowe skurcze - Str. 232

.. ...nie macho, normalnie. Szkiełko i oko, czy jakoś tak. No i co z tego że na prochach ? Ale skutecznie, normalnie żyję i się nie wsłuchuję i nie mam „dodatkowych”. A może kwestia wielu z Was jest gdzie indziej ? W wielu postach przewijało się iż jak pojawiały się..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 728

.. ...oczy .Ma uczulenie od szkieł kontaktowych.Narobił sobie sam bałaganu ,bo zamiast okularów do czytania ,kontakty zakłada . Krysiu całkiem możliwe ,że te duszności ,które Ci ostatnio dokuczają ,spowodowane są zmiana pogody.Nie martw się bedzie ok! Marku witamy Cię po długiej przerwie. Ja..