Szmer serca u dziecka

Szmery serca u dzieci

.. Szmer nad sercem jest akustycznym odzwierciedleniem pewnych zaburzeń przepływu krwi. Podstawowym badaniem służącym do oceny szmerów serca jest osłuchiwanie przy pomocy stetoskopu lekarskiego. W zależności do charakteru szmeru, jego występowania względem uderzeń serca, barwy, natężenia i promieniowania do..

Szmery w sercu

.. Szmery nad sercem, oceniane przy pomocy stetoskopu lekarskiego, są akustycznymi efektami zaburzonego przepływu krwi w jamach serca. W przeciwieństwie do szmerów serca u dzieci, kiedy większość tych zjawisk ma charakter niewinny i jest związana z naturalnymi zmianami zachodzącymi w rosnącym serca, u dorosłych..

Kołatania serca, to nerwica? - Str. 3

.. ...doktor stwierdziła że mam szmery w sercu i że być może to wypadanie płatka zastawki mitralnej. Nie pamiętam czy już wtedy robiłem sobie USG ( to były wczesne lata 80 ) - w tedy jeszcze nie miewałem tych dziwnych dolegliwości. Chociaż byłem nerwowym dzieckiem : ) Potem chyba to była 1..

Szmery u dziecka i mała dziurka między komorami

.. ...lekarze wybadali ze ma szmery serca. Jezdzilismy co pol do roku na kontrole i szmerek ten sie zmniejszal. Dzis natomiast miala badanie echa i okazalo sie ze ma niewielka dziurke pomiedzy komorami. Czy jest to niebezpieczne ? Lekarz stwierdzil ze moze sie to jeszcze zrosnac. Prosze o..

Pomoc kardiochirurga

.. ...książeczce zdrowia dziecka szmer w okolicach serca.I tak żyję sobie już te 35 lat,jeżdżono ze mną do Centrum Zdrowia Dziecka, nie mogli mnie tam zdiagnozować bo mieli za słaby sprzęt( duży jestem i byłem wtedy ).Przez te wszystkie lata czułem się dobrze,teraz czasami dopada mnie..

Dziecko nienarodzone z wadą serca

.. ...lat pobiewaz miałam szmery od strony kregosupa gdzie zabliźniła się sama natomiast od strony klatki piersiowej gdzie musieli mnie operować. teraz mam 22 lata dzięki tej operacji ŻYJE objawy przy są owszem jak przy innych chorobach m.in. to powolne przybieranie na wadze, czasem przy..

Zastawka mitralna - niedomykalność u dziecka

.. ...że wcześniej żadnych szmerów pediatrzy nie zauważyli? Jak postępować z dzieckiem z taką wadą? Bardzo się martwię, proszę o odpowiedź. Kiedyś lekarz powiedział mi, że u dzieci rzadko stwierdza się niedomykanie bo taka budowa serca prawdopodobnie rozwija się wraz ze wzrostem, albo po..

Otwór pomiędzy komorami u noworodka

.. ...jest duży, może poza szmerem nie dawać innych objawów. Leczenie operacyjne nie jest wtedy konieczne. Niekiedy ubytek ulega samoistnemu zamknięciu. Dot. VSD Ubytek przegrody międzykomorowej wystepuje u około 25 % chorych dzieci z wrodzonymi wdami serca. Pod względem cięzkości VSD można..

Szmer serca u 2 latka

.. Witam Moja corka ma szmer serca, bardzo delikatny, zauwazylo go juz 2 lekarzy, wczesniej ngo wogole nie bylo czy to mozliwe aby wada serca ujawnila sie dopiero po 2 latach od uroidzenia dziecka ? Slyszalem ze takie delikatne szmery sa rzecza normalna u wiekszosci dzieci czy to prawda ? Dziecko wzorowo sie..

Echo serca i powiększona tętnica płucna

.. ...Wcześniej lekarze słyszeli szmery w serduszku synka, ale mimo, dwóch wcześniejszych badań echa serca nikt nie mówił o PDA...dopiero dziś. Czy ktoś może mi wyjaśnić opis echa, oraz powiedzieć coś w średnicy tętnicy płucnej. Z góry dziękuję za odpowiedzi. zajrzyj do nas..

Wada serca u dziecka 5 miesięcy

.. ...warunkiem, ze oprócz szmeru nie daje innych oznak. Co do reszty danych się nie mogew wypowiedzieć bo nie jestem specjalistą., a jedynie matką dziecka z wada serca. Skąd jesteście i pod czyja opieką dziecko pozostaje ? Pozdrawiam Ola To tak na szybko bo musze uciekac do pracy. Spróbuj..

Choroba serca u dziecka (szmery w serduszku i przerost lewej komory)

.. ...lekarz wykrył, że ma szmery w serduszku. Zlecił nam dodatkowe badania. Byłam z Amelką na echu serca i okazało się, że malutka ma przerosniętą lewą komorę. Jestem przerażona. Nie wiem co robić. Pomożcie! Co to wszystko oznacza? Jak poważne konsekwencje za sobą niesie? Samo powiększenie..

FOA-u 2 misięcznego dziecka

.. ...rezekoma jeśli oprócz szmeru nie towarzyszą jej inne objawy jest po prostu uroda serca. Przetrwały otwór owalny - wydaje mi się, ze to to samo co drożny. Jest to typ ubytku w przegrodzie międzyprzedsionkowej. Może występowac nawet u 25% małych dzieci. Do fizjologicznego przecieku między..

Tachykardia i zespół Barlowa a ciąża

.. ...tarczyce chyba .jedna ma szmery cora i druga tez niedawno dowiedzialam sie.wiec moze i to dziedziczne. Mika bo w sumie ja o tym też rozmyślam,chcialabym mieć drugie dziecko ale obawiam się bo mam napadowe kolatania serca chyba związane z nerwicą,bo badania nic nie wykryły( echo nie..

Propranolol, choroba serca a normlane życie, imprezy

.. ...ten lek bo uslyszal szmer nad sercem jednak dokladnie ebde wiedziala co mi jest pewnie po wizycie u kardiologa i wykoaniu echa serca. Mysle ze cos mi sie tam moglo zniekształcic bo w dziecinstwie czesto przechodzilam angine ktora podobna ma zly wpływ na pikawe pamietam nawet jak kiedys..

Pogrubione wsierdzie i szmer u dziecka

.. ...neurologicznych wykryto u Kewina szmery w sercu. Zrobiono mu echo serca o to jego wynik Przedmiotowo szmer wyrzutowy 2/IV. Tętno udowe +. Struktury serca,kurczliwość prawidłowa. IAS ciągła. Łuk Ao prawidłowy. Pogrubiałe wsierdzie, bogatozatokowe. Byliśmy na kontrololi i przepisano..

Wada serca u dziecka - jak ono się czuje?

.. ...badaniu osłuchowym duze szmery ( mniejsze niż były ) Moje konkretne pytanie brzmi jak dziecko może sie czuć? dorosły wiadomo powie że mu ciężko czy coś a dziecko nie :( czy te wady maja wpływ na to że np dziecko się meczy, jakieś zaburzone rytmy bicia serca czy inne coś? Jak człowiek..

Szmery na sercu z dzieciństwa

.. ...życia wykryto u mnie szmery na sercu. do około 10 - go roku życia byłam pod stałą opieką poradni kardiologicznej, mialam robione co jakis czas EKG a ponadto ECHO. jednak od dziewięciu lat juz nie pojawilam sie u kardiologa. czy powinnam jednak pójść i skontrolować stan swojego serca?..

Interpretacja Echo serca u dziecka

.. ...Fizykalnie:2tony prawidłowe, szmer skurczowy2/6 wzdłuż LSE o charakterze szmeru przygodnego ,max w punkcie ERBA.Tętno udowe + wątroba pod łukiem. Echo: Situs solitus: zgodne powiązania zylno - przedsionkowo - komorowo - naczyniowe.Utrzymuje się niewielki przeciek L - R na poziomie IAS w..

SZMERY W SERCU U DZIECKA

.. ...szczepieniem lekarz usłyszał szmery w serduszku mojej wnuczki. Dziecko bylo do tej pory zdrowe nawet kataru jeszcze nie miala rozwija sie prawidlowo . Prosze o pomoc gdzie sie mam udac do dobrego lekarza ktory zbada moja wnuczke i postawi diagnoze ,Pozdrawiam Dziecko powinoo mieć..

Wada serca dziecka

.. ...,wada jest wrodzona jej szmer skurczowy 3/6wg Levinea jest tylko obserwowana od piątego roku bardzo mnie to niepokoi co ją czeka w przyszłości bardzo proszę o poradę Sam szmer jest objawem jakiejś wady, nie samą wadą. A gdzie się leczycie? Co mówia lekarze? Czy mała będzie wymagała..

Interpretacja UKG serca

.. ...mówili mi wtedy, że mam * szmery w sercu * . Pani Kardiolog z przychodni dziecięcej leczyła mnie propranololem i twierdziła, że z tego * wyrosnę * , następny lekarz stwierdził, że to było niepotrzebne, a ta wada jak ma się przekształcić w operacyjną to się przekształci, trzeba czekać...