Szpital kardiologiczny

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

.. ...pewien czas po wyjściu ze szpitala chory wymaga profilaktyki żylnej choroby zakrzepowo – zatorowej. W celu zmniejszenia ryzyka powstawania skrzeplin stosuje się heparyny, np. nadroparyna ( Fraxodi, Fraxiparine ) czy enoksyparyna ( Clexane ). Leczenie ostrej niewydolności serca..

Nowe kanony rehabilitacji kardiologicznej

.. ...i prowadzony jest w szpitalu, podczas pobytu pacjenta na oddziale kardiologicznym. Jego celem jest nauczenie chorego pewnej samodzielności w zakresie czynności codziennych oraz przeciwdziałanie skutkom unieruchomienia. Obejmuje on również terapię psychologiczną. Etap drugi rozpoczyna się..

Nowe doświadczenia mechanicznego wspomagania serca

.. ...krążenia trafiają do szpitala bardzo często, to ok. 60 proc. wszystkich przypadków przyjęć na oddziały kardiologiczne. Mechaniczne wspomaganie krążenia służy jednak tylko pewnej grupie chorych, tam gdzie leczenie medyczne okazuje się niewystarczające - pomaga albo w ustabilizowaniu..

Echo serca - Str. 35

.. ...badanie koronarografii w Szpitalu Kardiologicznym w Kowanówku pod Poznaniem. Czy to dobry ośrodek, czy szukać lepszego ?? I jeszcze jedno: w niektórych ośrodkach cewnik wprowadza się z przedramienia. Czy to lepiej dla pacjenta czy gorzej? Szukać miejsca gdzie tak robią czy to bez sensu..

Echo serca - Str. 60

.. ...a jest to najlpeszy szpital kardiologiczny w polsce Jana Pawla II w Krakowie i niektorzy lekarze tam pracuja, wg mnie ci najlpesi Zwracajcie uwage na aparat i jego jakosc to podstawa dobrego i rzetelnego badania. najlepeij maja nowy w Unicardii w Krakowie to jest Centrum leczenia chorob..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 910

.. ...wiozłam kiedys na dyżur do szpitala kardiologicznego z mogotaniem przedsionków i byłam przy nim cały ten czas i widziałam jak sie męczy jak podłaczony jest do aparatury , wdziałam to tetno 170 w spoczynku i wkólko lekarzy przewijających sie modliłam sie aby tam nie wykorkować . Potem..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 20

.. ...wieku 7 lat byłam w szpitalu na obserwacji kardiologicznej gdzie 1 - szy raz zrobiono mi Ekg.Leczenie polegało głównie na czekaniu aż serce * dorośnie * i * może wtedy minie * oraz corocznych wizytach kontrolnych u kardiologa.Po osiągnięciu pełnoletności trafiłam do poradni dla dorosłych..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 24

.. ...większość magnez. W szpitalu na oddziele kardiologicznym byłam już 6 razy. Stwierdzono u mnie niprawidłowości w budowie serca tj. sporo za mała lewa komora, arytmię, nerwicę serca, syndrom Barlowa, przeszłam też zapalenie wsierdzia po którym miałam płyny infekcyjne - czy jak to tam..

Częstoskurcz napadowy a poród

.. ...Warszawie kobiety z problemami sercowymi rodza w szpitalu na Starynkiewicza i na Karowej. Moze warto sprobowac skontaktowac sie z jakims kardiologiem, kobiety w ciazy przyjmowane sa czasem poza kolejnoscia....

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 14

.. ...lekow po wyjsciu ze szpitala, naduzywal alkohol. W duzych dawkach. Mial rozne skoki cisnienia, rowniez ataki dusznosci. Po pol roku takiego zycia dostal sie znow na odziale kardiologicznym. Mial stawic sie miedzy czasie do kliniki kardiologicznej w bydgoszczy ale dwukrotnie nie byl w..

Częstoskórcz napadowy a ciąża i poród - Str. 3

.. ...dziwią ,ze rodze w tym szpitalu poożniczym , anie w szpytalu w kórym jest oddziął kardiologiczny!!!!!!!A ja chodze do niej od 26 tygodnia i ona wiedziął, że mam arytmię od samego poczatku, bo jej maż jest moim kardiologiem - dlaczego mi wczęsniej nie powiedizłą, zę lepij żebym wybrała..

Skąd wysokie trójglicerydy? 225 mg co robić? - Str. 3

.. ...Koszarowej we wrocławiu w szpitalu wojskowym. Tam moze byc odpowiedz na tak wysokie wyniki Pozdrawiam To ja jestem kardiologicznym dziwadłem...w ramach badan okresowych wyszedł mi Cholesterol calkowity 132 - nie wiedzialam o co chodzi skoro norma to 150 - 200. Reszta wynikow wlacznie z..

Objawy i leczenie zapalenia mięśnia sercowego

.. ...kardiologii w łódzkim szpitalu im. Kopernika oraz nauczycielem akademickim ( nie wiem nawet czy przez pewien okres nie pełnił funkcji rektora )łódzkiej Akademii Medycznej ( obecnie Uniwersytetu Medycznego ). Poza tym prowadził prywatną praktykę w spółce pod nazwą Padmamed, z dość bogata..

Wada wrodzona serca ASD II

.. ...robione,dostałam sie do szpitala na oddział kardiologiczny,ponieważ straciłam przytomność ( po raz pierwszy zresztą w życiu )gdy zemdlałam uderzyłam głową i sobie rozcięłam więc najpierw chirurgia i szycie ,a potem dopiero kardiologia ,a tam wszystkie badania,począwszy od..

Zwężenie niedomykalność zastawki aorty

.. ...zostalismy wypuszczeni ze szpitala ze wstępna diagnoza i zaleceniem kontroli w poradni kardiologicznej. Bez słowa wskazówki gdzie mozna się udać. Dobrze byłoby aby syn okresowo przechodził abadania na oddziale aby okreslić czy nie ma zmian hemodynamicznych wskazujących na koniecznośc..

Dobry kardiolog w Krakowie od zastawek

.. ...zarejestrować się w Przyszpitalnej Przychodni Kardiologicznej u Kardiochirurga i tam postawią diagnozę czy operacja jest konieczna a jak tak to ustalą jej termin.Naprawde nie ma się czego obawiać. Pozdrawiam Robert Proponuje konsultację w Poradni Kardiochirurgicznej i zrobienie..

Moja arytmia serca, lekarz nie podejmie się leczenia

.. ...pierwszy trafiłam do Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie, na oddział dzieci starszych. Rozpoznano skurcze dodatkowe nadkomorowe. Zastosowano leczenie środkami: Augmentin, Panodina i Asprocol. Dostałam zwolnienie z zajęć wychowania fizycznego. Byłam pod stałą kontrolą Dziecięcej Poradni..

Kardiologiczny zespół X

.. ...taka oto diagnoza, dla nas - laików zupełnie niezrozumiała: podejrzenie kardiologicznego zespołu x. Choroba małych naczyń Czy ktoś wie, co to znaczy? http://www.resmedica.pl/zdart3981.html Tu jest opisany..

Dobrzy kardiolodzy w okolicach Rabki

.. ...kardiologów, instytutów, szpitali, klinik kardiologicznych w okolicach Rabki. Mój dwu i pół miesięczny synek leży teraz w Instytucie Chorób Płuc w Rabce i prawdopodobnie będzie wymagał konsultacji kardiologicznej. Z góry dziękuję za szybką pomoc!!! Pozdrawiam wszystkich serdecznie : )..

Nierówne bicie serca

.. ...rytmu,która mieści się w szpitalu na ul.Grenadierów ( Szpital Grochowski ).Przy szpitalu mieści się prywatna klinika kardiologiczna Proclinika,w której można zdobyć informacje na ten temat. Pozdrawiam i życzę równego bicia serca; ) Podobno nie ma zagrożenia życia, 95% zabiegów kończy się..

Bradykardia zatokowa z hipotonią ortastatyczną

.. ...przebywałem na badaniach w szpitalu na oddziale kardiologicznym gdyż mam czeste stany przedomdleniowe bóle głowy i karku, duszność, zle czasami widze oraz zawroty głowy - obiawy te nie powinny byc winikiem bradykardi tak twierdzą kardiolodzy a do tego pobolewa mnie brzuch strasznie sie..

Bradykardia zatokowa

.. ...przebywałem na badaniach w szpitalu na oddziale kardiologicznym gdyż mam czeste stany przedomdleniowe bóle głowy i karku, duszność, zle czasami widze oraz zawroty głowy - obiawy te nie powinny byc winikiem bradykardi tak twierdzą kardiolodzy a do tego pobolewa mnie brzuch strasznie sie..

Kto ma wszczepiony rozrusznik serca? - Str. 2

.. ...lab. w czsie pobytu w szpitalu zostalam napadu dny moczanowej podano mi kalchinine teraz jestem w domu dochodze po woli do zdrowia w dalszym ciagu lecze sie w imw jestem pod opieka kardiologiczna i nefrologiczna . jestem bardzo wdzieczna calemu persenelowi med tego szpitala tez mam od..

By passy - jak nakłonić osobę do przeprowadzenia operacji?

.. ...przez 9dni przebywałam w szpitalu, wróciłam do domu i na 4 tyg.wyjechałam do szpitala kolejowego w Nałęczowie na leczenie uzdrowiskowe. Po sąsiedzku mieszkała pacjentka z Poznania.rehabilitacja kardiologiczna jest bardzo ważna po operacji, gdyż dzięki niej szybko wraca sie do..

Ablacja - Łódź - na Sterlinga?

.. ...jest podobno najlepszym szpitalem kardiologicznym w Łodzi. Ale lekarze tam pracujący są, jak zawsze, bardzo różni. Byłem tam dwa razy, w 2001 roku. Za pierwszym razem wypisałem się na własną prośbę ( ! ) z powodu nacisków na łapówki i braku zainteresowania pacjentem. Za drugim, pół roku..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 16

.. ...ja byłam od razu po szpitalu na wczesne rehabilitacji kardiologicznej.To szpital od razu przewoził nas do szpitala rhabilitacji koło Poznania.Tutaj nikt nie musi przydzielać bo jedzie każdy, chyba że ktoś nie chce.To jest olbrzymia pomoc więc kazdy jedzie.To jest przedłużenie leczenia..

Od dzieciństwa odczuwam bóle serca

.. ...organizmu wzieli mnie do szpitala i po kilku tygodniach okazalo sie ze mam infekcyjne zapalenie wsierdzia. Jeszcze tydzien i nie byloby mnie na swiecie tak powiedziala mi ordynatorka oddzialu kardiologicznego. Nie chce Cie straszyc! Moze to nic poważnego - ale koniecznie udaj sie do..

padaczka, problemy kardio, a może jeszcze coś innego?

.. ...w tym np. oddział w Szpitalu Orlowskiego. Na takim oddziale robią tez pełną diagnostykę kardiologiczna więc będziesz miała pewność. Powodzenia i głowa do góry. z lekami to piotrek bym uwazal szczegolnie ze relanium nie jest lekiem czystopadaczkowym to bardziej na wyciszenie i tak jak..

Próba wysiłkowa i rehabilitacja po zawale

.. ...rechabilitację w sanatoryjnym półszpitalnym oddziale kardiologicznym. Codziennie rowerek , ćwiczenia / pół godz./ i psycholog /dla mnie bardzo cenne spotkania/. Rechabilitacja trwała 14 dni. Jestem na zwolnieniu ćwiczę codziennie i spaceruję po kilka km. Mam skierowanie od kardiologa na..

Koronarografia - ile sie czeka, gdzie najszybciej?

.. ...konkretnie i w ktorym szpitalu najkrócej ( mieszkamy w wawie, interesuje mnie mazowieckie lub okolice ) . Z tego co wiem to poważny zabieg i nigdzie nie robią prywatnie - czy to prawda? Prosze o wskazówki. amisu@tenbit.pl gg 5812227 Sprawdź na www.ckanin.pl prywatna klinika..

Satro - nareszczie coś wiarygodniejszego od EKG - Str. 2

.. ...mnie na inne badania do szpitala na oddział kardiologiczny... no i sie okazało :( Wykryto u mnie blok przedsionkowo - komorowy MOBITZ II. Niestety dziś mam wszczepiony stymulator serca :( . Nawiązujac czy warto zrobic to badanie, dziś odpowiem ze TAK tylko lekarze musza miec większą..

Kardiolog w Poznaniu

.. ...klinikę Kardiologii - Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego. na jakiej ulicy ? na ulicy Długiej 1, oddział G Klinika na Długiej ma dobry oddział kardiologiczny , wiem to ze słyszenia , niestety mój syn ma dopiero lat także nie jest pod opiekatej kliniki ( dla drosłych ) tak jak Ci..

Niepokojący obraz USG serca płodu

.. ...badaniu Usg w naszym szpitalu w Londynie . Zona jest w 21 tyg. ciazy . Podczas tego badania okazalo sie ze jest jakis problem z sercem naszego dziecka . Nie chcieli nam powiedziec nic wiecej na ten temat .Skierowali nas na badanie do szpitala kardiologicznego . Jest to nasze pierwsze..

Czy mam chorobę wieńcową?

.. ...5lat. Ja robiłam to w szpitalu kardiologicznym. Zbadaj tez krew ( w panelu kardiologicznym ), oraz zapalnyum CRP, OB itp. Z kompletem udaj się do dobrego kardiologa który będzie chcial się skupić nad tymi wszystkimi wynikami razem i je przeanalizować. To jedyna droga zeby pozbyć się lęku..

Operacja zastawki serca bez skalpela

.. Szpital Kardiologiczno - Rehabilitacyjny w Kowanówku jest jedynym ośrodkiem w Polsce – i nielicznym na świecie – gdzie zastawki serca naprawia się bez otwierania klatki piersiowej. Dużej grupie chorych z niewydolnością serca z powodu niedomykalności zastawek, nie można było do tej pory..

Dobry kardiolog w Poznaniu

.. ...Paluszkiewicz przyjmuje w szpitalu na Dludiej w por kardiologicznej telefon do por.0618549176 A może znacie jakiś adres, gdzie można kupić słuchawki lecznicze( stetoskop ) i takie medyczne urządzenia - termometr itp. I czy mają tam może takie małe przenośne aparaty do USG? dostalam..

Pierwszy atak serca, przerażenie i strach - Str. 4

.. ...że trafiłeś dobrze w szpitalu na wspaniałych lekarzy : ) u nas są wspaniali lekarze, nie da się zaprzeczyć, i opieka kardiologiczna również jest wspaniała : ) ) ) ) Jeśli można wiedzieć jaka była Twoja diagnoza ??? Bezinteresowny : ) mhhhhh ...napewno łączą nas sercowe sprawy : ) nie da..

Zawroty głowy, zatoki, zmęczenie, osłabienie - Str. 12

.. ...dni temu wróciłam ze szpitala , oddział kardiologiczny. Miałam objawy kropka w kropkę takie same jak autorka tematu - bardzo duże, w ciąż nasilające się zawroty głowy, galopujące serducho i cały czas szum w głowie. Nie miałam już siły do życia. Przed szpitalem było już tak, że 2x na..

Sztuczna zastawka aortalna

.. ...przewieziony do innego szpitala na oddział kardiologiczny. Po dwóch dniach pobytu dowiedział się że następnego dnia będzie wypisany do domu. Czy to nie za szybko? Proszę o odpowiedź jeżeli ktoś jest po takiej operacji, jak długo przebywał w szpitalu? Czy po takiej operacji nie powinna..

Złe EKG - proszę o poradę

.. ...mnie natychmiast do szpitala.Na oddziale ratunkowym lekarz dyżurny stwierdził,iż niema potrzeby dalszej diagnostyki.Proszę o radę pacjentów lub lekarzy. Pozdrawiam Dymek tutaj nie ma lekarzy. Z jakiejś przyczyny miałeś robione szczegółowe badania kardiologiczne tylko nie napisałeś z..

Stenty - ile życia po wstawieniu stentów? - Str. 3

.. ...wszczepieniu bajpasów leżałem w szpitalu kardiologicznym w Nałęczowie z bardzo fajnym p. Ryśkiem z Białej Podlaski, nigdy nie pił alkoholu, nigdy nie zapalił nawet jednego papierosa. a jednak miażdżyca go dopadła i operacja okazała się niezbędna. ja tylko zmniejszyłem ilość spalanych..

Anin czy inna klinika kardiologiczna

.. ...mitralnej. Teraz czeka ją szpital( jeszcze nie zna terminu ), badania i decyzję kardiochirurgów. Wiem, że każda operacja to ogromne ryzyko ale mam nadzieję, że większość wychodzi z tego obronną ręką. Masz rację każda operacja , to duże ryzyko, ale ja podczas swojego pobytu spotykałam..

Tertensif Combi

.. ...pogotowie,znalazlam sie w szpitalu.Diagnozowano mnie pod katem kardiologicznym.Wykluczono choroby serca.Zalecono Tertensif Combi i Acard.Zazywam leki od przeszło 2 m - cy i czuje sie b.źle.Ciśnienie mi skacze,nie ma mowy o cwiczeniach bo przy zmianie pozycji ciala ciemno mi sie robi..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 13

.. ...Co do mnie to była, w szpitalu pulmonologicznym wszyskiewyniki mam ok tomograf męczące spirometrie badania krwi usg jamy brzusznej i tarczycy a nie czuję się dobrze. W poniedziałek idę do neurologa. Piszcie Kochani o swoich problemach. Dobrze, że jest takie forum. Pozdrawiam Marzena Chcę..

Wybór zastawki serca

.. ...dniach, ale po wyjściu ze szpitala przebywałam w szpitalu kardiologiczno - rehabilitacyjnym przez dwa tygodnie. Potem wróciłam do normalnych zajęć - na uczelnię. Przez ok 2 miesiące starałam się uważać bo mostek się zrastał. Czułam się dobrze i dlatego często o tym zapominałam...Moje..

Szpital na Kasprzaka - opinie (otwór międzyprzedsionkowy)

.. ...prosić o opinie na temat szpitala na Kasprzaka w Warszawie i jego oddziału kardiologicznego. Mój tata za tydzień ma zostać tam przewieziony na operację. Po udarze mózgu stwierdzono u niego otwór między przedsionkowy, który był przyczyną tego udaru. Lekarze chcą przeprowadzić operację,..

Bóle w okolicy aorty w górnej części mostka

.. ...otrzymalem skierowanie do szpitala w celu dokonania badan kardiologicznych. Badanie ( Echo serca ) wykazal nieistotna hemodynamicznie niedomykalnosc mitralna. W 24 - godzinnym pomiarze cisnienia pojedyncze pomiary powyzej normy: 2005 - 09 - 20 08:21 - - 145/90/79 2005 - 09 - 20 12:18 - -..

Lekarz od częstoskurczów z Lublina i okolic

.. ...pomógł. Nawet lekarze ze szpitala kardiologicznego w Nałęczowie nie bardzo wiedzą o co chodzi. Cóż, nawet nie potrafili mi w miarę szybko przerwac ataku. Teraz i sama to potrafię, co nie znaczy,że radzę sobie. Dolegliwośc ta przeszkadza mi w normalnym funkcjonowaniu i pracy coraz to..

Skierowanie do poradni kardiologicznej

.. ...kardiologiczny w Zabrzu i w szpitalu powiedzieli mi ze skierowanie jest wazne rok.Nie wiem jak jest w poradniach i innych szpitalach. Acha. Dzięki za informacje. Wydaje mi się, że w przychodniach jest podobnie...

D-dimery

.. ...duszności - znalazłam się w szpitalu na izbie przyjęć pobrano krew do badania zrobiono RTG klatki piersiowej, nagle pada podejrzenie o zatorowość płucną, oczywiście zostałam na oddziale kardiologicznym gdzie zrobiono mi wszystkie badania w kierunku zatorowości, jednak nie potwierdziły..

Odstawienie lekarstwa PLAVIX

.. ...z niego wypadłem a oczekiwanie na wizytę w poradni kardiologicznej to około 6 - miesięcy. Proszę o poradę czy mogę przestać zażywać Plavix .Dodam że na wypisie szpitalnym pisze że Plavix przez 1 - rok..

Nowy standard w leczeniu przeciwkrzepliwym

.. ...standardem w każdym większym szpitalu kardiologicznym w Polsce. Szkolenia przeprowadzać będą lekarze specjaliści z Instytutu. Każdy uczestnik będzie otrzymywał broszurę z najważniejszymi informacjami dotyczącymi leczenia, opisem działania leków i ogólnym sposobem ich dawkowania...

Ablacja - Str. 2

.. ...dusznicę bolesną.Lekarz ze szpitala powiedział że może mi tylko pomóc ablacja, więc się zarejestrowałam na Witosa w Opolu ,ale dopiero na 1 lipca do przychodni kardiologicznej.Nie wiem jak długo to wytrzymam, ponieważ dzisiaj trzymało mnie migotanie od 8 do 16 dostałam 6..

Prestarium i nedal na skoki ciśnienia

.. ...zeszlotygodniowym pobycie w szpitalu na diagnozie kardiologicznej zakonczylem juz badania w tym kierunku. Lekarz kardiolog oznajmil, iz serce i pluca sa zbadane pod kazdym katem i mozemy w tym kierunku niczego juz nie szukac. Mowi sie, ze ogolnie normy pulsu serca to 60 - 80 a wszystko..

Wzrost wartości pulsu gdy wstaje lub siadam

.. ...skierownie na badania w szpitalu na oddziale kardiologicznym. Czy oni wyjasnia jaka jest przyczyna takiego stanu rzeczy czy tylko zrobia badania i po ewentulanym stwierdzeniu, ze serce jest ok wypuszcza mnie na pastwe losu?????? Bylam na pogotowiu dali mi tabletki obnizajace cisnienie (..

Kobieta/23 lata, puls ponad 130, czasem nawet do 160

.. ...dostałam na kardiologie do szpitala :( . Chyba troszkę przesada zeby z tachykardią na oddział kardiologiczny( szczególnie, że ekg nie wyszło jakies szokujące - bo 125 ). Jutro idę... może to i dobrze wszystkie badania mi zrobią, to będę spokojna... ale z tym szpitalem to przesadyzm...

Kłucie w sercu

.. ...nasilały, że trafiłem do szpitala na oddział kardiologiczny. Przebadano mnie od A do Z okazało się, że mam niedomykalność zastawki mitralnej. Lekarz przepisał mi Bisocard na zwolnienie trochę serducha oraz Magnez. Brałem regularne, zacząłem pływać. Dziś mam 25 lat niedawno robiłem Echo..

Holter - jak zinterpretować?

.. ...Badanie miałam robione w szpitalu w którym leżałam przez boreliozę. Dostałam skierowanie do poradni kardiologicznej ( wizyta za pół roku - niestety ), badanie to nie zostało skomentowane a ja nie potrafię go zinterpretować przy zakazeniach borrelią jak i bartonellą wystepują problemy z..

Czy to są objawy nerwicy?

.. ...w domu i trafiłem do szpitala. miałem zrobione wszystkie możliwe badania na oddziele kardiologicznym i neurologicznym, wszystko wyszło dobrze. lekarze stwierdzili, że jestem zdrowy. wyniki badań krwi też ok, jedynie podwyższone były próby wątrobowe. następnie trafiłem do lekarza..

ZABURZENIA RÓWNOWAGI

.. ...puls 93 / . Leżałam w szpitalu na oddziale kardiologicznym z tym wysokim pulsem , ale wszystkie badania wyszły ok , do neurologa Witam Cie Kingo. Moze powinnas sprawdzic, czy nie masz problemów z błednikiem, a jesli sie okaze, ze nie skontaltuj sie z psychiatra, z psychologiem, gdyz..

Dziury w sercu

.. ...prawej komory.Leżałam w szpitalu oddziale kardiologicznym gdzie lekarz stwierdził konieczność operacji.. no właśnie. Czy wie ktoś może jak to wygląda? Co oni mają zamiar zrobić z tymi dziurkami? Czy konieczne jest otwieranie klatki czy też można to wykonać w inny sposób? Chciałabym też..

Ubytek miedzyprzedsionkowy ASD2

.. ...Pawła II w Krakowie, szpital kardiologiczny w Katowicach - Ochojcu. Ja akurat mam inną wadę serca, ktorej częścią był ubytek międzykomorowy ( VSD ), jestem po 3 tradycyjnych operacjach i nie narzekam zbytnio: - ) Zapraszam na forum Fundacji Serce Dziecka, w której są też osoby dorosłe,..