Sztuczny

Zapalenie wsierdzia

.. ...złocisty ), u pacjentów ze sztucznymi zastawkami serca najczęstszą przyczyną infekcji jest Staphylococcus epidermalis. Częstą przyczyna infekcyjnego zapalenia wsierdzia są także bakterie z rodzin Streptococcus ( paciorkowce ) i Enterococcus ( enterokoki );. grzyby: Candida albicans,..

By-passy

.. ...części naczyń za pomocą sztucznych połączeń między tętnicą główną ( aortą a tętnicami wieńcowymi ). Takie rozwiązanie daje większe ukrwienie mięśnia sercowego. Naczynia wykorzystywane na by - passy są pobierane z podudzia - fragmenty własnych żył lub jest to tętnica piersiowa wewnętrzna,..

Sztuczne zastawki serca

.. Sztuczne zastawki serca - wymiana zastawek serca na sztuczne. Serce ludzkie ma 4 zastawki kontrolujące kierunek przepływu krwi podczas skurczu i rozkurczu. Między przedsionkami i komorami są zastawki: dwudzielna ( mitralna ) i trójdzielna. W ujściu aorty i pnia płucnego są zastawki: aortalna i pnia płucnego...

Przezskórna walwuloplastyka zastawki pnia płucnego

.. ...koszulką z tworzywa sztucznego. Po uzyskaniu dostępu do naczynia igła jest usuwana, a wprowadzany jest specjalny cewnik z balonikiem. Średnica balonu jest większa od pierścienia zastawki o około 30 - 40%. Zabieg przezskórnej walwuloplastyki płucnej charakteryzuje się wysoką..

Metody operacyjne by-passów

.. ...krążenia pozaustrojowego ( sztucznego aparatu płuco - serce ): pomost żylny aortalno - wieńcowy ( ACVB ); ominięcie zwężenia tętnicy wieńcowej za pomocą pomostu z tętnicy piersiowej wewnętrznej ( ITA lub IMA by - pass ). Metody torakoskopowe by - passów. nie wymagające otwarcia klatki..

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

.. ...przedsionku i komorach oraz na sztucznych zastawkach, śluzaka przedsionka, koronarografii i pomostowania aortalno - wieńcowego; wady anatomiczne tętnic wieńcowych - ujście lewej tętnicy wieńcowej od tętnicy płucnej, tętniaki, przetoki wieńcowe. Bez istotnych zwężeń w tętnicach..

Acenocumarol (Sintrom, Sincumar)

Acenocumarol (Sintrom, Sincumar)

.. ...operacjach wszczepienia sztucznych zastawek serca czy protez naczyniowych, u chorych z utrwalonym migotaniem przedsionków itd. Acenokumarol należy przyjmować rygorystycznie według wskazówek lekarza, przedawkowanie może doprowadzić do krwotoków zagrażających życiu pacjenta. Dawkowanie..

Migotanie komór

.. ...stanie przeprowadzić sztucznego oddychania metodą usta - usta, pamiętajmy że już sam masaż serca zwiększa szanse nieprzytomnego na przeżycie. Masaż prowadzimy aż do przybycia wykwalifikowanych ratowników lub do wyczerpania własnych sił. Zaburzenia rytmu niosące ze sobą duże ryzyko..

Śluzak serca

.. ...stymulatora serca. Śluzaki mogą nawracać po operacji. Pozostawienie dużego śluzaka dające objawy kliniczne wiąże się z ryzykiem wystąpienia zaburzeń rytmu, epizodów zatorowych i nagłego zgonu sercowego...

Stymulacja przezprzełykowa

.. ...serca oraz wywołaną sztucznym impulsem elektrycznym. W trakcie badania można ocenić, a co ważniejsze, wywołać ukryte zaburzenia rytmu, które samoistnie występują rzadko, ale po za szpitalem mogą stanowić poważne zagrożenie dla chorego. Stymulację przezprzełykową stosuje się w diagnostyce..

Leczenie chirurgiczne niedokrwienia kończyn dolnych

.. ...przeszczepu ( z materiały sztucznego, ale również żyła lub tętnica pacjenta ) wszywa się nad zwężeniem, drugi pod - wytwarzając w ten sposób alternatywna drogą dla przepływu krwi. Przeszczepy naczyniowe mogą być anatomiczne ( przeszczep biegnie zaraz obok i podobnie jak niedrożny odcinek..

Zespół Lerischa

Zespół Lerischa

.. ...tętnice od wewnątrz za pomocą cewników z balonikami oraz zakładania stentów. Przy krytycznych zwężeniach konieczne jest obejście niedrożnego odcinka tętnic za pomocą przeszczepu naczyniowego lub sztucznego...

Plastyka serca

.. ...narządu. Badania nad sztucznym sercem nadal jednak nie dają nam oczekiwanej alternatywy. Podobnie inżynierowie biomedyczni są ciągle daleko od wyhodowania ludzkiego serca w warunkach laboratorium. Plastyka serca, zwana także geometryczną rekonstrukcją lewej komory serca ( metoda Dora )..

Narkoza

.. Narkoza to sztucznie wywołany przy pomocy odpowiednich środków farmakologicznych stan, w którym możliwe jest przeprowadzenie zabiegów operacyjnych. Pełna narkoza związana jest z wprowadzeniem pacjenta w stan kontrolowanego snu. W tym celu podaje się tak zwane leki hipnotyczne. Do tej grupy należy np...

Serce na miarę 21 wieku bije w laboratorium

.. ...pracy nerek. Stworzenie sztucznego serca, jako alternatywy dla przeszczepów organu od dawcy, również nie jest proste, między innymi dlatego, że serce ma bardzo skomplikowaną budowę. Doris Taylor, wraz z kolegami z University of Minnesota, przeprowadziła eksperyment, podczas którego..

Chirurdzy zszyli pęknięte serce

.. ...Centrum Medycznego w Opolu. Cieszymy się, że stan pacjenta jest stabilny, ale przez kilka dni będzie on jeszcze utrzymywany w sztucznej śpiączce i pod respiratorem - wyjaśnia Nowej Trybunie Opolskiej ...

Całkowicie wszczepialne polskie sztuczne serce za 5 lat

.. ...koordynatora prac nad sztucznym sercem. Z racji największego doświadczenia jesteśmy predestynowani do tej roli. Program podzielono na 29 zadań. Pieniądze na ich zrealizowanie mają trafiać nie do fundacji, ale do instytucji, które je będą realizować - powiedział PAP dyrektor FRK Jan..

Pierwsza udana transplantacja serca w Polsce przeprowadzona była 20 lat temu

.. ...w 1988 r. Pracownia Sztucznego Serca Śląskiej Akademii Medycznej. Przełomowa operacja odbyła się 5 listopada 1985 r. w Śląskim Centrum Chorób Serca ( ŚCCS - wówczas Wojewódzki Ośrodek Kardiologii ). 5 listopada 1985 r. wspomina jako jeden z najważniejszych dni w swoim życiu. Jak mówi,..

Sztuczne serce działa jak prawdziwe?

.. ...prototyp francuskiego sztucznego serca ma, według jego twórców, działać niemal równie dobrze jak prawdziwe serce. Obecnie używane, poruszane pneumatycznie sztuczne serca sprawdzają się tylko jako rozwiązanie tymczasowe, dopóki nie znajdzie się odpowiedni narząd do przeszczepu. Pacjent..

Lepsza diagnostyka choroby wieńcowej serca

.. ...- kompleks technetu, sztucznego pierwiastka chemicznego z grupy metali przejściowych, który doskonale nadaje się, jako czynnik obrazujący prace serca. Przewaga nowego kompleksu nad dotąd stosowanymi radiofarmaceutykami tkwi w trzy razy większej szybkości wymywania tej substancji z..

Nowa metoda leczenia zastawek serca

.. ...naprawia, a nie zastępuje sztuczną protezą - powiedział Wojtalik. Opracowanie nowej metody było możliwe dzięki współpracy kardiochirurgów z Katedrą Weterynarii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu i wsparciu Stowarzyszenia Nasze Serce . Choroby zastawki serca to grupa chorób..

Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Religi

.. ...całkowicie wszczepialnym sztucznym sercem, z którym chory mógłby żyć poza szpitalem, a także nad komorami dla dzieci. Inny ważny projekt FRK to polski robot kardiochirurgiczny. Urządzenie pozwala na małoinwazyjne przeprowadzanie zabiegów, ograniczając uraz pacjenta i przyspieszając tym..

Wszczepiono sztuczną komorę serca 13-miesięcznej dziewczynce

.. ...tak małe dziecko ze sztucznym sercem. Wiem o takiej operacji u 13 - latka. Polskie sztuczne komory nadają się dla pacjentów dorosłych lub nastolatków o odpowiedniej masie ciała - powiedział PAP prof. Skalski. Operacja - przeprowadzona przez 14 - osobowy zespół - trwała ok. pięciu godzin...

Nowe doświadczenia mechanicznego wspomagania serca

.. ...na rozwój polskiego sztucznego serca 2,6 mln zł na zakup czterech pomp wirowych amerykańskiej firmy Heartware dla ŚCCS i Instytutu Kardiologii w Warszawie. Pompa taka - wielkości zbliżonej do baterii R20 - jest całkowicie wszczepiana do klatki piersiowej, z której wychodzi tylko kabel..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 27

.. ...potrzeby stwarzania sztucznego dystansu - bo o wiele fajniej się pracuje, leczy, pomaga - jeśli jest atmosfera przyjacielska, ciepła, łatwiej wtedy o zaufanie, intymność - mnie łatwiej poklepać po plecach, pogłaskać po ręce czy przytulić kogoś - przecież lekarz pracuje z emocjami. kiedyś..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 53

.. ...można nawet wszczepić sztuczny rozrusznik serca! Ale także może być i gorzej ( np śmierć ), bo każdy, nawe najdrobniejszy zabieg niesie ryzyko, a tu jest ono nieco większe niż w jakimś drobnym zabiegu... Pytam więc, co mi doradzą specjaliści w tej dziedzinie i Ci, którzy męczą się z tych..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 64

.. ...zastawkę mitralną na sztuczną - mechaniczna z powodu wrodzonej wady serca,,,po operacji bylo super,czulam sie swietnie przez te 6 lat i nadal tak jest,,,ale niestety pojawily sie częstoskurcze przedsionkowe,,,nie wiem skąd??mialam robione wszystkie juz badania,z zastawka jest wszystko..

Operacja zastawki aorty

.. ...poradnik jak życ ze sztucza zastawką poczytaj warto napewno się przyda Moj mail to kdz408@o2.pl. Jak masz jakieś szcegółowe pytania to smiało pisz. Pozdrawiam i życzę zdrowia Witam, mój poprzednik napisała juz wszytsko i wskazał adres poradnika. Ja jednak z powodów osobistych jestem..

Echo serca - Str. 12

.. ...kolejce do przeszczepu, ze sztucznie podtrzymywanym krążeniem... Wyobraźnia czasami daje popalić... PANI IZABELO!!! bardzo proszę o komentarz do wyniku : * tętniak przegrody m - przedsionkowej wypukłością w prawo bez cech ubytku śladowa niedomykalność zastawki mitralnej i trójdzielnej..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 3

.. ...je ewentualnie tylko sztucznie zagłuszyć - zaleczając nerwicę, nie wyleczając jej zupełnie. Ale ona wróci : ) prędzej czy poźniej - wtedy gdy będziemy najsłabsi i gdy bedzie najwięcej innych problemów Ewo niedawno dowiedzialam sie ze mam wypadanie platka i od miesiaca czuje sie..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 18

.. ...wrażenie, że ich ciało jest sztuczne, bezbarwne, mają wrażenie jakby patrzyli na siebie z zewnątrz. Pacjent jest świadomy, że odczucia te nie odpowiadają rzeczywistości. Zaburzenia takie można określić jako zaburzenia związane z poczuciem nierealności, jakby pewne rzeczy działy się we..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 33

.. ...można wyciągać i wkładać sztuczną szczękę: ) Oczywiście nie omieszkałam zajrzeć do internetowego słownika, w którym interpretacja wypadającego zęba jest taka: nieszczęście w rodzinie, śmierć. I po co ja głupia tam zajrzałam?! Dziś o 17 mój Marcin jedzie do Berlina zawieźć kolegę na..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 34

.. ...jakieś 130 km ode mnie ) sztuczna wyspa, nazywa się Tropic Island. Uciułam grosza i gdzieś w listopadzie pojadę na wczasy: ) Ale się cieszę. Można sobie na to naprawdę pozwolić. Wejście kosztuje ok 20 euro na osobę, ale jak już wejdziesz to za tę cenę możesz i miesiąc siedzieć. Nie wolno..

Acenocumarol i wskaźnik INR

.. ...pozostałe leki. Witam!! Sztuczną zastawkę mitralną mam od maja 2006r i również zażywam Acenocumarol. Ostatnio biorę naprzemiennie 3,4 mg,jeżeli wskaźnik mam za wysoki to wtedy dawka 3,3,4. Badanie krwi robię raz w tygodniu, ewentualnie 1,5 tygodnia. Jeśli chodzi o jedzenie,to poprostu to..

Acenocumarol i wskaźnik INR - Str. 2

.. ...informacji..o tym jak zyc ze sztuczna zastawka w wersji elektronicznej. Ja zaczynam 12 rok zycia ze sztuczną zastawką mitralną..i jakoś nie możemy ustalić dawki acenocumarolu dla mnie. Pozdrawiam i zyczę dużo zdrowia. Szanowny Panie ..sorrry zaczynam 11 rok ze sztuczną zastawką..

Acenocumarol i wskaźnik INR - Str. 3

.. ...roku wszczepiono mi sztuczną zastawkę mitralną,z tego też powodu zażywam acenocumarol i sprawdzam co 1,5 tygodnia poziom INR. Po implantacji czuję się i zachowuję jak osoba zupełnie zdrowa. Chcielibyśmy zajść z mężem w ciążę, ale wiem, że acenocumarol jest lekiem bardzo szkodliwym dla..

Acenocumarol i wskaźnik INR - Str. 4

.. ...pozdrawiam. Mirka Mam sztuczną aortalną, biorę acenocumarol 4 mg. Miesiąc temu miałem INR 2,4, w międzyczasie wyjechałem za granicę, parę dni temu zrobiłem badanie - INR 1,63. Zwiększyłem dawkę, lekarz mnie osłuchał i stwierdził, że serce jest w porządku ( bariera językowa nie pozwoliła..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 25

.. ...przeciwzakrzepowych jak przy sztucznej zastawce. Wiem miałam pecha bo zespół wypadania to * kosmetyczna * wada. Jeżeli ktoś się wacha czy dać się pokroić to nie warto, ja miałam 33 lata i powiem wam im wcześniej tym lepiej,wszystko lepiej się goi i serce jest w lepszym stanie...

Operacyjne udrażnianie tętnic

.. ...dobrych fachowców.To podstawa! mąż mój miał też miażdżyce nóg i operowano go w Bydgoszczy wPSKna Mari Curi skłodowskiej Wstawiali mu sztuczne tętnice w pachwine i w brzuch i żyje z tym już 15 lat pozdrawiam..

Leki na arytmię to bzdura! - Str. 2

.. ...Nigdy nie brałam żadnych sztucznych witamin, nawet jak jestem przeziębiona, to biorę wit. C, ale bez specjalnego przekonania. A odnośnie arytmii i leków na nie. Proszę Cię nie rób ludziom wody z mózgu! Nikt sobie sam nie żazywa takich leków. Ja kiedyś jeszcze przed ablacją, kiedy brałam..

Duży puls - Str. 2

.. ...w normie,ale jest po sztucznym usypianiu i chyba się wybudza.Te upały też bardzo osłabiły Jego organizm Czy ktoś mi może powiedzieć,dlaczego tak jest,że mój Tato wybudzany od wczoraj nie reaguje na lekarzy i pielegniarki,a my ( rodzina )widzimy jak rusza powiekami i głębiej oddycha.Puls..

Powikłania po bypassy i sztucznej zastawce aortalnej

.. ...operacje: dwa bypassy i sztuczna zastawka aortalna. Po tygodniu na intensywnej terapii okazało się, że ma porażenie od pasa w dół bez czucia. Mijają cztery tygodnie od operacji i lekarze rozkładają ręce - nie wiedzą dlaczego tak się stało. Wykluczono rozwarstwienie aorty. Jest mowa o..

Chelatacja - Str. 12

.. ...poziom cholesterolu i sztuczne obniżanie jego poziomu, okazuje się błędem. Podwyższony poziom cholesterolu jest skutkiem, a nie przyczyną powstawania miażdżycy. Wątroba ,,musi * produkować jego zwiększoną ilość, by krew razem z lepką lipoproteiną a mogła rozprowadzić go do tętnic w celu..

Chelatacja - Str. 13

.. ...również, że dobre są sztuczne nawozy,herbicydy, pestycydy,oleje roślinne do smażenia , oraz margaryny i roślinne masła. Wmawiano nam, że jajka są złe... I tak nam wmawiają do dziś poprzez decyzje na które nie mamy wpływu. Lekarze od przyczyn zalecają jednak chelatację EDTA. Właśnie..

Chelatacja - Str. 16

.. ...lecz natura, preparaty sztuczne tak naprawdę przede wszystkim szkodzą naszemu organizmowi. Przyroda ma do dyspozycji wiele skutecznych czynników, jednak medycyna blokuje ich stosowanie bo nie są syntetyczne. Przy okazji ostatnio duńczycy opublikowali art. o szkodliwości preparatów..

Operacja na sercu, wymiana zastawek

.. ...czas podłączane jest sztuczne krązenie Standardowo trwa kilka godzin. jesli wymianiana jest zastawka - chirurg najpierw wypruwa stara , potem naszywa najczęsciej sztuczna , jesli jest to zabieg tzw. plastyki to jest to zabiej naprawczy z wszepieniem takiego pierscienai , ktory..

Acenocumarol a inne narządy

.. ...tez mam od ca 2 lat sztuczną z. aortalną ..po uszkodzeniu w wyniku IZW a Ty ..jak to było u Ciebie? ..czuję ze mogło byc podobnie .. napisz proszę na: irek_r@interia.pl pozdrawiam Irek Mam 23 lata, od 2 lat zazywam Acenocumarol, mam migotanie przedsionków. chcialabym sie skontaktowac z..

Acenocumarol a inne narządy - Str. 2

.. ...wiele innych osob z sztuczna zastawka badac INR. pozdr dziękuję za odpowiedź becik64, zastanawiam się czy faktycznie warfin byłby dla mnie lepszy, ale przyłączam się do Kazimierza, który chciałby jaśniej to wiedzieć, bo dla mnie naukowe wywody też nie bardzo są zrozumiałe, chociaż nie..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm

.. ...stosuje się te same sztuczne zastawki podczas operacji? Czy miał ktoś taką operację? Jak samopoczucie? Ponadto być może będę musiał mieć protezę aorty wstępującej. Czy po takim zabiegu funkcjonuje się normalnie??? mam syna w wieku 2latka i 6mies.mial on op.rossa.operacja byla w czdmp w..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm - Str. 2

.. ...wszczepienie aorty i sztucznych zastawek też tyka jak zegarek . Powiedz mi jak długo dochodziłeś do zdrowi kiedy wróciłeś do pracy jak dalsze twoje życie na co musisz zwrócić uwagę dzieki Lidia Dzieńdobry!czeka mnie wymiana zastawki trójdzielnej,chcialabym dowiedziec sie czegos wiecej na..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm - Str. 3

.. ...szczęśliwym posiadaczem sztucznej zastawki aortalnej SMJ. Prowadzę normalny, aktywny tryb życia, nie palę, zdrowo się odżywiam, uprawiam sport dla przyjemności - przebiegam w swoim tempie 7 - 10 km raz czasami 2 razy w tygodniu. Poza tym jestem aktywny zawodowo, często podrużuję po..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm - Str. 4

.. ...operację wszczepienia sztucznej zastawki. Po operacji bule mostka to normalna sprawa ( tak jak złamanie kości ) trzeba to przetrzymać i już . Rehabilitacja to indywidualna sprawa wszystko zależy od podejścia przede wszystkim nie należy się poddawać. Trzymać się z dala od ludzi..

Sztuczna zastawka i normalne życie

.. ...małe pytanie. Czy ze sztuczną zastawką, można żyć normalnie? CHodzi mi o to czy sztuczna zastawka pozwala na długie życie. Czy tylko przedłuża życie o jakieś 3 - 4 może więcej może mniej lat. Tak mozna zyc normalnie, mechaniczna ma tak naprawde wieczysta gwarancję( bardzo razdko zdarzaja..

Sztuczna zastawka i normalne życie - Str. 2

.. ...podobno przy zastawkach sztucznych człowiek może funkcjonowaćprawie normalnie. Proszę mi wytłumaczyć co jest tak złego w lekach przeciwzakrzepowych, że tak mi wszyscy lekarze odradzają sztuczne zastawki. Czy uszkadzają jakieś inne organy? Z jakimi lekami nie można ich łączyć? A co z..

Sztuczna zastawka i normalne życie - Str. 3

.. ...cykanie jest normalne przy sztucznej zastawce. Trzeba sie przyzwyczaic. do kdz - dziekuje za odpowiedz i zycze Milego popoludnia Witam , a co zrobić kiedy jest to * cykanie * jest tak dla mnie denerwujące że powoduje bezsenność i przytępienie słuchu ? Szkoda że nie poinformowano mnie..

Sztuczna zastawka i normalne życie - Str. 4

.. ...mitralna i aortalna na sztuczną. Cały czas pracuje zawodowo, intensywnie jakoi kierownik budowy po całej Polsce. I jest OK. Jak sam mi ostatnio powiedział wogóle sie nie oszczędza. Aile tak mniej więcej trwa rehabilitacja??? Czas rehabilitacji nie jest ścisły - to wszystko zależy od tego..

Niedoczynność tarczycy - Str. 8

.. ...pożywienia - nawozy sztuczne, herbicydy, pestycydy,konserwanty, polepszacze smaku, zapachu,koloru, oraz metale cieżkie, rozpuszczalniki itp. wszystko wplywa na zubożenie jakości pożywienia. Organizmowi ,,wrzucamy * wszystko, bez zastanowienia, zauroczeni pięknym wyglądem, zapachem,..

Ablacja - Str. 11

.. ...przeprowadzoną ablację przy sztucznej zastawce aortalnej. lekarze mówią, że jest to możliwe, ale rzadko skuteczne dlatego chciałabym zasięgnąć opinii osób, które taki zabieg przeszły. Witajcie, Nie bujcie się ablacji , ja jestem świeżo po ( ablację miałam w poniedziałek 20.04.2009 ) i..

Niskie ciśnienie 76/52

.. ...Dawniej probowano je sztucznie podnosić np przez duże ilości kawy co jak uznano w dzisiejszych czasach bardziej szkodziło organizmowi niż pomagało. niepowinno Cię to niepokoić jednak myśle, że lepiej gdybyś zgłosiła się do kardiologa choćby po to, żeby pozbyć sie dyskomforku..

Po bajpasach

.. ...funkcje życiowe przejmuje sztuczne płucoserce.Na odprawie dzień przed operacją pan Ordynator pocieszył mnie,że tylko jeden procent pacjentów nie przeżywa.Mnie to akurat uspokoiło,ale innego pacjenta tak przeraził ten jeden procent,że zrezygnował z operacji.Jeżeli lekarze podjęli..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 32

.. ...tylko tyle że jestem sztucznie uspokojona i nie panuję sama nad tym wszystkim.Jak jestem sama w domu to też nie mam do kogo się odezwac i wtedy mam te ataki,ogarnia mnie panika.To cos okropnego.Pozdrawiam cie serdecznie,chociaz ty się trzymaj jakoś. Lidia..u mnie wyglada to tak..po..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 117

.. ...że to tylko kolejna sztuczka nerwicy... dokładnie, tak samo jak z sercem, ono w nerwicy tłucze niesamowicie , ale nic mu nie dolega, chyba, żeby nie była leczona lat naście( u niektórych mniej u innych więcej ), drzenie mięśni i wszelkie bóle też sa objawem nerwicy( kiedyś bym w to nie..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 118

.. ...że to tylko kolejna sztuczka nerwicy... * SeboQ to napewno kolejna sztuczka nerwicy nie stresuje sie tym : ) Agus ciesze sie ze sobie Wszyscy w jakims stopniu mozemy wzajemnie pomoc, wiem napewno ze jakbym odkryla to forum w poczatkowych atakach to bym je o wiele lepiej zniosla : )..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 9

.. ...przerazona tym faktem ze cos sztucznego bedzie we mnie siedziec.. Czy z tym sie da normalnie zyc?? Czy da sie uprawiac sporty? Nie wiem czy bede mogla sie normalnie bawic z synkiem.. podnosic go na raczki.. Jak narazie sobie tego nie wyobrazam... jestem zalamana.. Do Agi.Słyszałem o leku..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 10

.. ...szybko zrobiono jej sztuczne oddychanie i masaż serca, potem dojechała karetka i * elektrowstrząsy * serce niby wróciło ale przytomności nie odzyskała, w karetce odjechała im jeszcze raz i znowu elektrowstrząsy, w szpitalu decyzja o śpiączce farmakologicznej i tak była 4 doby, wybudzili..

Niedomykalność aortalna +++

.. ...operacji wszczepienia sztucznej zastawki. Chodzi o to ze po ostatniej kontroli kardiologicznej lekrze stwierdzili iz mam powinienem byc juz operowany, ale ze wzgeldu na to ze czuje sie dobrze jeszcze poczekaja. I teraz mam pytanie czy nawet kiedy stwierdza ze trzeba sie poddac operacji a..

Niedomykalność aortalna +++ - Str. 2

.. Mozna rozważać sztuczna zastawke ( alternatywa najczęstsza ) , albo zastawke biologiczna ( ksenogenna lub homograft ). Nie wiem jaki wymiar ma aorta wstepująca ,a to tez wazne Witam panie Marku Od kilkunastu lat miałam stwierdzoną wade serca pod postacia niedomykalności i zwapnienia zastawki dwudzielnej,..

Poranne szybkie bicie serca - dlaczego? nerwica

.. ...psychatrycznych bo te tylko sztucznie zabierają problem, a ja chcę sama się go pozbyć. Nie wiem jak długo to potrwa jeszcze. Moje emocje pwenie by mnieszybciej uzdrowiły gdyby nie fakt, że mama mnie nigdy nie doceniała, zawsze karciła, do dzić we mnie nie wierzy, a każdy sukces to..

Pytania do lekarza, bo to bigeminia z Holtera?

.. ...koronografię 2 razy i ma sztuczną rurkę koło sercs bo miał zawężoną tętnicę...ale do czego zmierzam,od 2 - 3 miesięcy ma gęstość krwi 1.5 no teraz po co tygodniowych wizytach u swojego kardiologa podniosło mu się na 1.8 i migotanie przedsionków,czy coś mu grozi?co powinien zrobić i jak..

Świadczenia po operacji serca

.. ...operację wszczepienia sztucznej zastawki serca. Jest emerytką. Obecnie czas rekonwalescencji spędza ze mną, gdyż ze względu na niedawny zabieg operacyjny wymaga pomocy ( głównie w gospodarstwie domowym: sprzątanie, zakupy, pranie itp ). W szpitalu powiedziano jej, że ze względu na rodzaj..

Sztuczna zastawka na jak długo wystarczy?

.. ...jak długo * starcza * sztuczna zastawka? Po jakim czasie się ją wymienia.. jeśli tak się robi. A może raz wstawiona zastawka starcza do później starosci? Jak to jest? Czy ze sztuczną zastawką można biegać, pływać itp. normalnie? ja mam zastawki dwie mitralną i aortalną obie sztuczne, od..

Kardiomiopatia przerostowa

.. ...momentalnie zaczęła robić mi sztuczne oddychanie, druga zadzwoniła po karetkę. Wszystko działo się szybko i tak jak należy. Pogotowie przejęło akcje i zdołali mnie uratować. Pozdrawiam. Czekam na jakiś kontakt. witaj Dorotko! Przypadkiem trafilam na forum i Twoja wypowiedz. Od 6 lat..

Kardiomiopatia przerostowa - Str. 4

.. ...mitralnej ( III/IV )na sztuczna( ze wzgledu na kardiomiopatie przerostowa ).Jest to nastepstwo wady serca.^6 lat temu wszczepiono mi defibrylator ( Ty piszesz o rozruszniku?? ) - kardiowerter.Miałam kilka wyładowań - adekwatnych.To co moge Ci podpowiedziec to chyba to co wszyscy..

Acenocumarol a uczulenie

.. ...zycia /mam wszczepiona sztuczna zastawke sreca aortalna/ Tak ze prosze badaj krew na INR. Odpisz cos Hej Dowiedziałem się jeszcze tego że w badaniach udowodniono: Cytat: Wnioski: Nadroparyna stosowana podskórnie w dawce 85 j.m. anty - Xa/kg m.c. raz na dobę przez 3 miesiące jest tak samo..

Leki i nadciśnienie tętnicze IV stopnia

.. ...nadcisnienie tetnicze i sztuczna zastawke czy moze bez problemu jechac na narty w alpy na wysokosci 2000 - 3000 m.n.p.m? nie może jeśli boi sie że ukradną mu narty w innym przypadku przy zdrowym rozsądku tak Kurcze, stara nie jestem w moiuch oczach jeszcze. tez miała wysokie..

Alveo faktycznie pomaga? - Str. 3

.. ...Alicje o dzialaniu i wspomaganiu Alveo w leczeniach roznych chorob, tak obsrwujemy z bardzo dobrym skutkiem. Polecam wszystkim - pijcie Alveo, bo to samo zdrowie. LIDIA. hahaahah - ale sztuczna gadka: )..

By-passy operacja Zabrze

.. ...lewego serca o ktore sztucznie wywołanego medialnego szumu bylo w Polsce sa juz z wielkim powodzeniem wykonywane w osrodkach Lodzi( Centrum Zdrowia Matki POlki ) i Krakowie Prokocimu podobie jak cięzkie postacie zespolu Ebsteina sa za[praszane z całego kraju do Zabrza i tam z powodzeniem..

Wadliwe zastawki

.. ...radiu, że niektóre ze sztucznych zastawek są wadliwe. Czy ktoś może wie więcej na ten temat? Moja matka ma sztuczną zastawkę i zachodzi w głowę jaki to typ. Dziękuję z góry za pomoc. Dawno , bo ze dwadziescia lat temu problem byl z pewną partia zastawek typu Bjork Shelley( ale ci..

9 dni po wymianie zastawki aortalnej

.. ...masz lat, ja mam ale sztuczna zastawke aortalna moze wymienimy sie pogladami wszczepiona akurat 5 lat temu w katowicach ochojcu. pozdr. Mam 35 lat, dzisiaj jest 14 dni od operacji wszystko funkcjonuje super.Czasami zdażają się bóle ramion( słyszałem ,że to normalne ).Jak szybko wróciłeś..

Operacja wstawiania nowych zastawek w sercu

.. ...zastawkę mitralną na sztuczną. W wieku 17 lat zrobionomi plastykę zastawki mitralnej i trójdzielnej. Czuję się nawet dobrze, choć były powikłania po drugiej operacji. Teraz jestem w domu nazwolnieniu lekarskim i staram się nabrać sił. Tyle, że nie specjalnie wiem na jaki wysiłek mogę..

Niedomykalność zastawki aortalnej III stopnia

.. ...czuje zle/zawsze to sztuczny organ w organizmie/No i klatke piersiowa masz szyta lub klejona tak ze trza uwazac. pozatym jestem na rencie.Ja mialem tez III stopen niedomykalnosci ale nie chce cie straszyc przechodzilo juz na IV st.Ale co ma byc to i tak bedzie wszystko w rekach..

Niedomykalność zastawki aortalnej III stopnia - Str. 2

.. ...ich serce rośnie, a sztuczny pierścień czy zastawka nie. - Operacje trzeba więc odkładać do czasu, gdy dziecko przestanie rosnąć. Jeśli czekać nie można, robi się zabieg, ale tym samym skazuje dziecko na kolejne operacje. A w przypadku pierścieni rozpuszczających się praktycznie nie ma..

Gdzie operować zastawki serca?

.. ...aortalne - wymiana na sztuczną. Operacja ma być przeprowadzona w Klinice Chirurgii Serca we Wrocławiu AM ul.Skłodowskiej Curie. Czy ktoś ma może jakieś opinie na temat tego ośrodka, bo niestety nic na ten temat nie mogę znaleźć w necie a terminpili. Mnie też to czeka ale jeszcze nie..

Gorączka po operacji zastawki

.. ...conduitu wszczepiono sztuczną zastawkę SJM o średnicy 29mmm. Ze szpitala wyszedłem w 8 - mej dobie po operacji. Po tygodniu zaczęły się u mnie stany podgorączkowe ( 37 - 37,8 )i trwają z małymi przerwami do dziś. Lekarze twierdzą, że to wina procesu gojenia się i specjalnie się nie..

Wapno potrafi arytmię serca silnie wzmocnić

.. ...bajpasami i wyczynia różne sztuczki ), ale nie znalazłem jednej ważnej informacji. Może być, że wszyscy to wiedzą tak dobrze, że nawet żaden z lekarzy ( wielu ) nie wspomniał, iż wapno potrafi arytmię silnie wzmocnić. Unikajcie więc różnych napoi, lemoniadek smakowych ( witaminizowanych,..

Dodatkowe skurcze - Str. 266

.. ...serca oraz wywołaną sztucznym impulsem elektrycznym. W trakcie badania można ocenić, a co ważniejsze, wywołać * ukryte * zaburzenia rytmu, które samoistnie występują rzadko, ale po za szpitalem mogą stanowić poważne zagrożenie dla chorego. Stymulację przezprzełykową stosuje się w..

Dodatkowe skurcze - Str. 294

.. ...stole można wywołać coś sztucznie na podstawie 3 - 7 kanałow, ale nie ma pewnosci że to bedzie to co w zyciu. Innymi słowy, moze to być coś wywołane na stole, w życiu nie wystepujące. Natomiast czuly dobry 1 kanal z pewnością moze miec zastosowanie w niektórych przypadkach / jak mig...

WPW a ablacja - Str. 4

.. ...bezbolesnie pobudzane sztucznie niz te cholerne nigdy nie wiadomo jak sie konczace wariacje.Jestem zwyklym sredniakiem i pomimo ubezpieczenia musze i tak zaplacic jeszcze 8.000 dol.Jest to dla mnie bardzo duzo ale gdyby bylo i 100000 to i tak warto bylo nawet gdybym musial splacac raty..

Sztuczna zastawka w dzieciństwie a normalne dorosłe życie

.. Mam pytanie czy ze sztuczną zastawką można normalnie i dlugo zyć gdy była ona wstawiana w dzieciństwie, chodzi tu o wadę serca wrodoną? Czy jest możliwość wymiany tej zastawki na nową większą i czy to jest bardzo ryzykowne? Prosze o szybką odpowiedź. Z góry dziękuje. W/g mnie to napewno jako dziecko byla..

Wada wrodzona serca ASD II

.. ...otworzyc * * i podlaczyc do sztucznego obiegu podczas operacji. Wiem co w tej chwili przezywasz ale zapewniam cie ze to nie jest skomplikowana operacja i szybkok wrocisz do zdrowia. Ja po jedenastu latach czuje sie swietnie i nic mi nie dokucza, no moze oprocz brzydkiej blizny, ktorej ty..

Przyczyna tamponady po operacji sztucznej zastawki i wycięciu tętniaka

.. ...polegala na wszczepieniu sztucznej zastawki i wycieciu tetniaka..nie obawialem sie tej operacji gdyz w gdanskiej klinice robia takich operacji ttysiace.zamiast jednego zabiegu mialem az 3 !!!!...przezylem rowniez tamponade ( co moim zdaniem mozna bylo uniknac )..przez ten caly pobyt w..

Reoperacja zastawki

.. ...jeszcze mloda kobieta i ze sztuczna zastawka mialabym duzy problem z rodzeniem dzieci:/ wiec narazie ciesze sie ze moge troche jeszcze poczekac... i liczyc na jeszcze wiekszy rozwoj kardiochirurgii: )tzreba byc dobrej mysli. zycze duzo zdrowka: ) acha i mam jeszcze prosbe o namiary na ta..

Zwężenie niedomykalność zastawki aorty

.. ...wymianie zastawki na sztuczna gdzie do konca zycia biezesz leki antykoagulacyjne co nie jest za fajne:( jest jeszcze mozliwosc wymiany na biologiczna ktora niestety po ok 5 - 6 latach sie zuzywa i trzeba dokonac reoperacji - wymiana na sztuczna! co do wizyt u kardiologa po operacji..

Zabieg na zweżenie aorty i niedomykalnośc zastawek

.. ...mozliwosci... zastawka sztuczna czy jakies inne mozliwosci?? co do objawow to czasami zdarzaja sie bole w klatce piersiowej no i przy wysilku sie oczywiscie szybciej mecze!!!! jakie musza byc objawy zeby kwalifikowac sie do operacji!!?? wiem ze wszystkiego dowiem sie w szpitalu ale nie..

Zwężenie zastawki aortalnej i stenoza aorty

.. ...jej miejsce zastawki sztucznej. Niestety, zastawka taka jest ciałem obcym i aby nie stworzyły się na niej skrzepliny, pacjent do końca życia musi otrzymywać leki zmniejszające krzepliwość krwi. Jest to trudne do przeprowadzenia u dzieci. Ponadto, ze względu na szybki wzrost ciała,..

Dobry kardiolog w Krakowie od zastawek

.. ...zastawki aortalnej na sztuczną - przyczyna postępująca stenoza wada wrodzona zastawka dwupłatkowa bardzo duże zwapnienia fala zwrotna IV stopnia. Zabieg maiłem wykonywany w Klinice Kardiochirurgi Jana Pawła II w Krakowie. Co do lekarzy to każdy z kardiochirugów pracujących w tej klinice..

Powikłania po operacji usunięcia tętniaka na aorcie

.. ...operacje wstawienia sztucznej zastawki aortalnej na oddziale pooperacyjnym leżał ze mna pan w wieku około 60 po operacji Bentalla de Bono czyli usunięcia tetniaka aorty wstawienia sztucznej aorty i sztucznej zastawki aortalnej. Stan po operacji bardzo dobry szybki powrót do..

Zastawka mitralna - jaki lekarz wyda skierowanie?

.. ...operacje wszczepienia sztucznej zastawki mitralnej.Jak wiadomo powinnam przyhajmniej 2 razy w miesiącu robić badanie INR na krzepliwość krwi.Otóż od samego początku mam problemy z lekarzem który powinien wystawiać skierowanie na to badanie .Proszę napiszcie jaki lekarz powinien wystawiać..

Druga operacja zastawki

.. ...czy po jej wymianie na sztuczną? Pozdrawiam bardzo dziękuję za odpowiedź! tak mama miała wymienianą na sztuczą zastawkę mitralną teraz grozi jej operacja zastawki trójdzielnej czy w takim wypadku jest większe ryzyko powikłań? Proszę powiedzieć na czym polega cewnikowanie prawostronne i..

Bóle, wysoki puls, ablacja - Str. 2

.. ...Zresztą nie lubię być sztuczną..:] w niegrzeczny sposob zwrocilas komus uwage na blad ortograficzny, jakby to było najwazniejsze w tym momencie a nie to ze ta osoba swoja wypowiedzia chciala tylo pomoc a nie zaszkodzic, to tyle...... Do NOV_A jak ktoś w tak młodym wieku może być tak..