Sztywne mięśnie

Zaciskające zapalenie osierdzia

.. ...swoją elastyczność. Sztywne osierdzie stanowi poważne utrudnienie dla napływu krwi z naczyń żylnych do serca ( powrót żylny ). Upośledzona jest relaksacja mięśnia sercowego, napełnianie komór, rozwija się niewydolność serca. Dolegliwości są niespecyficzne: ból w klatce piersiowej,..

Sprężyste zwłóknienie wsierdzia

.. ...wsierdzie grubieje i sztywnieje. Zmiany chorobowe sięgają głębszych warstw serca, zwyrodnieniu ulegają mięśnie brodawkowate, nicie ścięgniste, płatki zastawek. Zwykle dochodzi także do przerostu mięśnia sercowego ( kardiomegalia ). Zmiany chorobowe z sprężystym zwłóknieniu wsierdzia..

Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS)

Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS)

.. ...uskarża się na ból stawów, sztywność poranną, bóle mięśniowe. Często obserwuje się stan podgorączkowy, chory odczuwa ciągłe zmęczenie, traci chęć do jedzenia i chudnie. Stawy są obrzęknięte, początkowo choroba dotyczy zwykle drobnych stawów rąk. RZS jak wszystkie choroby z grupy..

Echo serca - Str. 8

.. ...Kurczliwość: - nieco sztywniejsza ruchomość przegrody w środkowej części komory - EF: 56% - masa mięśnia LK: 372,1g Wnioski: - Pogrubiały mięsień ścian LK z obniżoną nieco podatnością. - Dyskretne zmiany kurczliwości j.w. - Funkcja skurczowa w granicach normy - IM I * , IT ślad. Z tych..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 157

.. ...ponapinane, robią się sztywne i uciskają na nerwy ( w kręgosłupie tudzież inne ) i dlatego boli głowa, żebra i czego tam jeszcze dusza zapragnie, dlatego ograniczona sprawność ruchowa a nawet dysfunkcje narządów wewnętrznych. Zawroty głowy świadczą o jej niedokrwieniu ( =niedotlenieniu..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 705

.. ...umierania , ucisk w gardle, sztywnienie mięśni - magnez zostaje wydalony z organizmu i jego deficyt w tkankach się pogłębia. To jest niewykrywalne w badaniach laboratoryjnych, dlatego nie mogąc znaleźć przyczyny lekarze często diagnozują to jako problem psychiczny. I trochę prawdy w tym..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 989

.. ...uczucie drętwienia i sztywnienia prawej nogi czułam jakby ona nie należała do mnie i co robiłam? oczywiście znów internet i diagnoza : SR albo zanik mięśni i ze mną jeszcze gorzej...później pomyślałam sobie, że przecież to wszystko występuje u mnie jak się denerwuje albo jak o tym..

Propranolol - Str. 4

.. ...Drżenie całego ciała, sztywnienie mięśni, karku, stany lękowe i nieustające kołatanie serca, problemy z oddychaniem ( co chwila ziewałam ), bardzo niskie ciśnienie i wysokie tętno, szarpanie w klatce piersiowej, nierówne bicie serca i te ciągłe napięcie... Trafiłam do kardiologa,..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 183

.. ...piersiowej czy dziwna sztywność mięśni.Poszłam do lekarza rodzinnego i opowiedziałam mu o wszystkim,a On mnie skierował do psychiatry.Teraz jestem mu za to naprawdę wdzięczna,psychiatra obiecał,że mnie wyleczy tylko najpierw muszę przejść leczenie farmakologiczne( biorę ALVENTA 75mg ) a..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 8

.. ...paraliż ustąpił ale miałam sztywność karku, wymioty, biegunkę i niewyobrażalny ból głowy. Następnego dnia poszłam do neurologa, okulisty i zdiagnozowano * nerwicowy atak tęzyczkowy * . Skierowano mnie do szpitala tam po tomografii i arteriogrfii mózgu dianoza była inna zabrzmiała jak..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 14

.. ...głowy,drżenie a do tego sztywnienie mięśni karku i twarzy do kowalsi.Dobrze,że w taki sposób podchodzisz do życia.Nic nie da użalanie się nad sobą.Ja mam te objawy,ale wiem , że są ludzie na świecie, którzy bardziej cierpią.Postanowiłam wziąć się w garść mnie martwi najbardziej ból karku..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 15

.. ...miesniami karku tak ni sztywniały ze nie mogłam sobie z tym poradzic od tygodnia zazywam myolastan 1 raz na noc sztywnosc i ból ustapil i do tego dobrze sypiam a rano nie czuje napiecia miesni. pozdrawiam. Spróbój moze lekarz ci go przepisze. Do Eli ( dzięki za maila ) no cóż nie robiłam..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 16

.. ...ból sie zmniejszył i sztywnosc ustapiła do rana spałam spikojnie. ten lek mi bardzo na to pomaga. Pozdrawiam. widze ze nawet tu nie da sie pomocy znaleŹć...... Do Niki. Widze ze zaden ci nie odpisuje wprawdzie nie mam takich dolegliwosci ale moja mama ma cos takiego cały dzień nic sie..

Stymulator serca a skurcze przepony

.. ...sprawiając okropny ból.Stawy sztywniały i puchły.Tworzyły się gorące guzy.Na żywca rozrywało mięśnie.W ciągu 3 tygodni przybyło mi 20kg moje ciało rozpierało,a wnętrzności były żywą raną. Czuję się tak jakby moje serce pracowało w odwrotnym kierunku, a żyły były niedrożne. Przez cały..

Rehabilitacja po operacji zastawki aortalnej

.. ...swojego ciała. troche sztywności na poczatku jest rzeczą normalną,. Jeśli jednak zacznie cie boleć staw lub mięśnie, to zrób przerwę w ćwiczeniach, aby nie dopuścic do poważnych uszkodzen ciała uważaj na sygnały ostrzegawcze, zakończćwiczenie i skontaktuj sie z lekarzem jesli pojawią sie..

Przerost lewej komory

.. ...( najpoważniejszej ) sztywność mięśnia komór. Jest to poważne schorzenie o nieznanympochodzeniu, często genetyczne. Nie związane z nadciśnieniem, wadą serca itd. Musisz koniecznie jak najpredzej zrobić echo serca lecz to wcale nie musi być właśnie kardiomiopatia. Jeśli masz jakies..

Silna nerwica - sam nie wiem co się ze mną dzieje - Str. 15

.. ...zaczyna się koszmar... :( sztywnieje mi kark, czuje mrowienie lekkie z tyłu głowy, mam strasznie spięte mięśnie, nie potrafię sobie ułożyć głowy leżąc w łóżku... Mam niestrawności, mdli mnie, momentami mi słabo...Cały czas wsłuchuje się w swoje ciało i szukam czegoś co potwierdzi jakąś..

Niedomykalność zastawki aortalnej i mitralnej - Str. 2

.. ...swojego ciała. troche sztywności na poczatku jest rzeczą normalną,. Jeśli jednak zacznie cie boleć staw lub mięśnie, to zrób przerwę w ćwiczeniach, aby nie dopuścic do poważnych uszkodzen ciała uważaj na sygnały ostrzegawcze, zakończćwiczenie i skontaktuj sie z lekarzem jesli pojawią sie..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 431

.. ...odruch moro z za mocnym sztywnieniem czy skurczem mięśni nie tylko w szyjce, ale też rączek, nóżek, całego ciałka. Jak go dzisiaj powyginali to aż łzy mi leciały co oni robią z moim maleństwem. Ale tak trzeba. Rehabilitantka powiedziała, że raczej długo nie trzeba będzie ćwiczyć, bo dość..

Ból po prawej stronie pod żebrami po kaszlu

.. ...Miejsce to robi się sztywne - da się wyczuć jakiś jakby guz przeskakujący. Przeszywający ból tylko kiedy kaszlę lub gdy w inny sposób bardzo napnę mięśnie brzucha. Po kilku dniach od tych bólów boli już TROCHĘ mniej - jednak nie na tyle,żeby przestać się martwić. Czy dostanę jakieś..

Tężyczka, co robić?

.. ...miesięcy drętwieją i sztywnieją mi mięśnie głównie rąk i nóg. Znów mam te * zblokowania * w dłoniach, nogach, rękach. Jak wstaje z krzesła to automatycznie nogi mi prostują się i staję na palcach oraz są takie sztywne – mija zazwyczaj po kilku krokach. Bardzo często mam tzw...

Sztywność szyi

.. ...Witam.od grudnia czuję sztywność szyi.jakbym miał naciągnięte mięśnie z obu stron szyi.do tego czuję dziwny ucisk w gardle przy przełykaniu śliny.byłem u lekarza, przepisał mi antybiotyk ale nie pomógł.brałem myopam na rozluźnienie mięśni.jedynie to przynosiło mi ulgę.nie wiem co mam już..

Czy to może być nerwica serca?

.. ...razu robi mi się słabo. Sztywnieją mi mięśnie robi mi się gorąco w klatce piersiowej cieżko mi się oddycha ( a nie dość tego mam astmę, ) a gdy to odpuszcza robie się jak by cała z waty, przy tym serce wali mi jak opentane. Mam dopiero 19 lat i boje się że to w ogóle mi nie przejdzie...

Czy to nerwica lub coś w tym stylu-pomocy

.. ...przy prawej skroni,usztywnia mi kręgosłup lub mięśnie wokół niego przez co pobolewa i przenosi mi się ciężar ciała na palce u nóg przez co są obolałe bo odciśnięte.Czy to może świadczyć o jakiejś depresji lub nerwicy?Czy ktoś miał podobnie szczególnie z tym chodem?W domu raczej jest to..

Sztywnienie lewej części ciała

.. ...robi mi się jakoś tak sztywna lewa ręka, lewa noga i język, Mogę nimi ruszać, mogę nawet wtedy iść ale utykam. Jest to taki silne napięcie mięśni które trwa 5 - 6s i przechodzi. Boję sie że to może byc jakaś poważna choroba np dystonia czy choreoatetoza. Już przejrzałem cały internet i..

Bolące mięśnie

.. ...były bardzo napięte, sztywne. W pewnym momencie doszło takie pulsowanie mięśni występujące na ogół w nogach od kostek do kolan, ale z czasem przeniosło się też na inne miejsca, między innymi dolna część kręgosłupa, mięśnie ramion, szyja po lewej stronie a sporadycznie także uda. Pojawiło..

Wysokie tętno, co dalej robić?

.. ...doszło mi drętwienie i sztywnienie mięśni , ból lewej strony potylicy, bóle serca , bóle w klatce piersiowej , drżenie rąk , uczucie gorąca w klatce piersiowej., duszności! . ( O wszystkim jest poinformowany mój lekarz prowadzący . ) Pytam się was o to bo mam nadzieje że pomożecie mi..

Ból brzucha

.. ...miałem wrażenie że były sztywne i napięte, oraz występowało lekkie kłucie, ale jakby teraz było lepiej... Jedynie dalej co jakiś czas niektóre mięśnie same z siebie mi pulsują. A może to coś ze skórą którą zawsze mam bardzo napiętą i suchą? Niedawno miałem robioną morfologię krwi i..

Czy to nerwica?

.. ...pozycji.Od kompa kark sztywnieje.Trzeba robic przerwy i ćwiczyć mięśnie grzbietu.Ruch na pewno ci pomoże.A co lekarz powiedział na temat odcinka szyjnego kręgosłupa.? Może rehabilitacja? Laser,solux czy ,,cóś * * ?Porozmawiaj o tym z lekarzem,co on sądzi na ten temat.Dużo ruchu w każdym..

Ból, drżenie i mrowienie w nogach

.. ...mnie dziwne objawy: sztywnienie twarzy, ból mięśnie pleców nóg, głowy, zawroty głowy, paniczne lęki przed śmiercią chorobą. Biorę pramolan 2x1 tabletka dziennie, magnez i po dłuższym czasie zaczęłam się czuć lepiej. Zrobiłam też badania krwi byłam u nerurologa, zrobiłam rezonans wszystko..

Moje wyniki krwi.

.. ...części głowy, sztywność mięśni karku, pieczenie z lewej strony szyji, i te wstrętne zawroty do których co zauważyłem zaczyna dołączać uczucie braku równowagi. Co to może być ?, o jakie badania poprosić ?..

Lekki ból głowy w części potylicznej i wysokie ciśnienie...

.. ...tylnej części głowy i sztywnienie karku. Ponadto miałem mdłości żołądkowe, szybkie i mocne uderzenia mięśnia sercowego, do kłucia w klatce piersiowej włącznie. Początkowo i w pewnym sensie do tej pory, istnieje jakieś powiązanie z ukąszeniem przez kleszcze, które w ilości 3 szt...