Sztywny

Udar mózgu

Udar mózgu

.. ...górnej lub dolnej ); sztywnienie kończyny; jednostronne pogorszenie widzenia; trudności w mówieniu lub rozumieniu mowy; nagle pojawiający się ból, zawroty głowy. Każdy pacjent po udarze mózgu powinien być rehabilitowany zarówno w zakresie zaburzeń siły kończyn jak i mowy. Program..

Przewlekła niewydolność serca

.. ...lewej komory, zwiększona sztywność lewej komory pozwala na rozpoznanie niewydolności rozkurczowej. Pozostałe badania dodatkowe ( EKG, RTG ) klatki piersiowej stanowią bądź wstępną ocenę przyczyn oraz stopnia zaawansowania niewydolności, bądź są procedurami specjalistycznymi, wykonywanymi..

Zaciskające zapalenie osierdzia

.. ...swoją elastyczność. Sztywne osierdzie stanowi poważne utrudnienie dla napływu krwi z naczyń żylnych do serca ( powrót żylny ). Upośledzona jest relaksacja mięśnia sercowego, napełnianie komór, rozwija się niewydolność serca. Dolegliwości są niespecyficzne: ból w klatce piersiowej,..

Sprężyste zwłóknienie wsierdzia

.. ...wsierdzie grubieje i sztywnieje. Zmiany chorobowe sięgają głębszych warstw serca, zwyrodnieniu ulegają mięśnie brodawkowate, nicie ścięgniste, płatki zastawek. Zwykle dochodzi także do przerostu mięśnia sercowego ( kardiomegalia ). Zmiany chorobowe z sprężystym zwłóknieniu wsierdzia..

Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS)

Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS)

.. ...uskarża się na ból stawów, sztywność poranną, bóle mięśniowe. Często obserwuje się stan podgorączkowy, chory odczuwa ciągłe zmęczenie, traci chęć do jedzenia i chudnie. Stawy są obrzęknięte, początkowo choroba dotyczy zwykle drobnych stawów rąk. RZS jak wszystkie choroby z grupy..

Już jeden papieros szkodzi tętnicom

.. ...stały się aż o 25 proc. sztywniejsze - ostrzegają naukowcy, których badania zostały zaprezentowane podczas tegorocznego kongresu zorganizowanego przez Kanadyjskie Towarzystwo Kardiologiczne i Heart and Stroke Foundation. O wnioskach badaczy informuje serwis EurekAlert. Dr Stella..

Echo serca - Str. 8

.. ...Kurczliwość: - nieco sztywniejsza ruchomość przegrody w środkowej części komory - EF: 56% - masa mięśnia LK: 372,1g Wnioski: - Pogrubiały mięsień ścian LK z obniżoną nieco podatnością. - Dyskretne zmiany kurczliwości j.w. - Funkcja skurczowa w granicach normy - IM I * , IT ślad. Z tych..

Dziwne skurcze dodatkowe - Str. 2

.. ...po prostu w ogole nie moge spac. No, chyba ze na siedzaco i to sztywno, nawet nie pollezac. Poniewaz chodzilam juz jak zombi, to lekarka zapisala mi na nie betabloc, ale jeszcze nie wiem czy zadziala...

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 12

.. ...spięcia w nogach czy sztywnienie karku. jak opisywalam wczesniej za mna szpital i ciezkie chwile zwiazane z obawa o swoje zycie. teraz niedawno wrocilam do pracy - ktorej niestety nie mam przyjemnej ; * i mam duzy problem z maksymalnie ponapinanymi mięsniami głownie grzbietu. odczówam..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 28

.. ...kontrolowana * ) Ja chyba jakaś sztywniaczka jestem normalnie... Ale za to nałogowo oglądam kabarety i lubię poczytać fajne książki z dużą dozą humoru. Właśnie czytam synkowi do poduchy ( taki mamy zwyczaj ), już po raz drugi, * Dzieci z Bullerbyn * . Można momentami ryczeć ze śmiechu...

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 30

.. ...bólach głowy, zawrotach, sztywności karku i takie tam. A z sercem było ok. Niestety wczoraj wieczór zaczęłam czuć coś takiego jakby mi ktoś ściskał serce mocno w dłoni. Miałam to całą noc i nie mogłam spać. A jak zasnęłam na chwilę, to niedługo się budziłam. Dziś też to jeszcze czuję i..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 46

.. ...czuje ze mam cały kark sztywny, muszę sie jakos zrelaksować. Dorotka ja jestem zywym przykładem odstawienia leków po zajściu w ciąże.Musze powiedzię ze czułam się fantastycznie az przez sześć lat.Takze głowa do góry,męża w ramiona i do dzieła ha ha. Czytałam o twoich przykrych rzeczach,..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 6

.. ...rozpierał silny ból,język sztywny - nie mogłam mówić ,oddawałam mocz mimo woli.Szok jaki przezyłam po zażyciu tego leku jest nie do opisania.Strach , ból ,lęk przed zażyciem innych leków to zostanie na zawsze , nie ufam lekarzom od tego zdarzenia,nawet przepraszam nie usłyszałam. Póżniej..

Potas - czemu go tak mało? - Str. 2

.. ...wujek upada, jego ciało sztywnieje, ale kończyny zachowują się jak podczas padaczki. Najgorsze jest to że on się dusi. Ciało ma tak naprężone ze nawet podczas takiego ataku nie próbuje złapać oddechu. Oczy ma wytrzeszczone. Zaczyna siwieć, skóra jest dosłownie popielata. Wszystko..

Po ablacji - Str. 4

.. ...co wszyscy tutaj tzn. sztywnienie reki predramienia , dusznoscin etc. Zrobilem szereg badan kardiologicznych i lekarze stwierdzili ze mam nerwice , w co nie wierze napewno. Na Polskich lekarzy niema co liczyc jest taka dobra klinika w Niemczech http://www.klinikum - hildesheim.de znajdz..

Propranolol - Str. 4

.. ...Drżenie całego ciała, sztywnienie mięśni, karku, stany lękowe i nieustające kołatanie serca, problemy z oddychaniem ( co chwila ziewałam ), bardzo niskie ciśnienie i wysokie tętno, szarpanie w klatce piersiowej, nierówne bicie serca i te ciągłe napięcie... Trafiłam do kardiologa,..

Nerwica - czy na pewno?

.. ...np. dopadające mnie sztywnienie karku, uczucie ciężaru w głowie i ogólne lekkie otępienie trwające z reguły dłuższy czas ( nawet kilka godzin ) jest czymś odmiennym w stosunku do tego co dzieje się z innymi ludźmi odczuwającymi jakieś somatyczne objawy, czy też jest to zupełnie normalne..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 4

.. ...bóle głowy, bóle karku, sztywnienie karku, drętwienia i drżenia ciała. W minimalnym stopniu zostały mi jeszcze zawroty głowy ( w sumie może z 5 minuty dziennie )i klucha w gardle. Z piciem też jakby lepiej ( nie to, że dobrze jak ktoś pije, ale... ). Ostatnio miałem wieczór kawalerski..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 5

.. ...głowy,otępienie, bóle mięsni i sztywnienie karku.Ostatnio doszło drętwienie policzka i rąk .Najgorsze jest to ze towarzyszy mi wieczny niepokuj ze umre i zostawie moją 18 letnią córkę samą .Zaczeło się rok po ciężkim wypadku samochodowym i akurat wtedy mąż postanowił mnie puścić kantem..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 13

.. ...a bynajmniej uczucie sztywnienia w karku trzeszczenia w kręgach uczucia drętwienia twarzy całej głowy jakby mózgu tak to po prostu odczuwam jakby coś chodziło mi po włosach,twarzy dziwne swędzenia na początku było to nie do zniesienia mam 27 lat a płakałem jak małe dziecko że nie mam już..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 5

.. ...tak: robiła się cała sztywna, palce, nogi itd oraz gałki oczne szły w górę. Teraz urodziła synka, u którego także wykryto coś nie tak z sercem. Ale lekarze mówią, że u małego dziecka może się to zdarzyć albo się nie denerwować ale zrobili mu badania na qt i wyszyło raz że ma a dwa razy,..

Bardzo silne bóle głowy wywołane stresem lub nerwami

.. ...niemijającego bólu głowy, sztywności w mieśniach ramion i rąk ( aż do bólu ) i trudnościach w skupieniu wzroku w końcu trafiłam do neurologa, który zapisał mi lekki środek psychotropowy - Tetrazepam ( Myolastan ). Lek ten naprawde mi pomógł, od dobrych kilku lat moje dolegliwości są..

Bardzo silne bóle głowy wywołane stresem lub nerwami - Str. 2

.. ...ponapinane, robią się sztywne i uciskają na nerwy ( w kręgosłupie tudzież inne ) i dlatego boli głowa, żebra i czego tam jeszcze dusza zapragnie, dlatego ograniczona sprawność ruchowa a nawet dysfunkcje narządów wewnętrznych. Picie * kawki * - odwadnia organizm, a tym samym spowania lub..

Bardzo silne bóle głowy wywołane stresem lub nerwami - Str. 5

.. ...świadomości. 5. Objaw oponowy ( sztywny kark ) 6. Zaburzenia równowagi i częste omdlenia. Wówczas trzeba głowę zbadać. A uwierzcie.. 90% przypadków - jeśli nie nerwicowych - do dotyczy hipotonii, nadciśnienia, kręgów szyjnych, migren. Tylko 10% pacjentów miewa obiawy mogące świadczyć o..

Bardzo silne bóle głowy wywołane stresem lub nerwami - Str. 6

.. ...oczne miała czerwone ), sztywniała jej zawsze przy ataku połowa częsci ciała, raz prawa a raz lewa. pamietam ze tyle razy było u nas w domu pogotowie rat.co mi lekarz powiedział, że ten ból może być dziedziczny. ja przy atakach bólu , wymiotuje i trace przytomność. boje się podjąć..

Dodatkowe skurcze - Str. 290

.. ...są normy ale nie są sztywne, ważniejsze jest samopoczucie przy danej wartości pulsu, ludzie z uszkodzonym sercem itp. będą mieli inne odczucia i inaczej przechodzą puls zbyt wolny zbyt szybki bądź nieregularny wg ostatniego holtera mój puls w nocy spada do 32 - 35, ale nie ma bloków ,..

Zwężenie zastawki aortalnej i stenoza aorty

.. ...budową zastawki, jej sztywnością, często płatki są ze sobą pozrastane. Jeśli nieprawidłowości te są bardzo duże, to dramatyczne objawy zwężenia występują od razu po urodzeniu. Jeśli są niewielkie, dziecko czuje się dobrze i przez pierwsze lata życia wada serca może być niezauważona...

Napadowe nadciśnienie połączone z bradykardią

.. ...drętwienie kończyn, sztywnienie karku, zaburzenia widzenia, lęk. Kilkakrotnie wzywała pogotowie. Kończyło się na hydroksyzynie i nic. Napady zdarzają się nadal, choć rzadziej, odkąd stosuje prestarium. Zastanawiam się czy to może być nerwica wegetatywna. Na ogół wiąże się ona z..

Szybkie tetno II - Str. 2

.. ...tak,że trzeba leżeć sztywno na plecach jak kłoda.Chodzi o to,żeby nogi z wkłuciem nie zginać,więc można się trochę na łóżku poprzesuwać. Swietnie, ze mozemy sobie porozmawiac na forum. Kilka lat temu byloby to niemozliwe. Kika - W Aninie nie mialem problemow z rodzina. Byli przy mnie..

Nadciśnienie a bieganie

.. ...głownie skurczowe - bo sztywnieją ściany dużych naczyń krwionośnych. Tętno submaksymalne to dobry parametr na bieżni podczas próby wysiłkowej, ale życie to nie wysiłki submaksymalne. Wystarczą zajęcia sportowe dające uczucie przyjemnego zmęczenia. Bardzo ważna dieta z ograniczeniem JONY..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 9

.. ...od innych, uległość, sztywność, egocencentryzm, płytkość uczuciowa, lęk przed bliskością itd. Pojedyncze takie cechy nie stanowią patologii, ale predysponują, zwłaszcza gdy występują w określonych konfiguracjach, do wystąpienia konfliktów wewnętrznych powodujących nerwicę. Osoby z..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 22

.. ...140 , zawroty głowy, sztywnienie mieśni, napady astmy, niesamowity lęk, zaburzenia widzenia, szum w uszach, agorofobia. Przebyłam wszystkie możliwe badania, włacznie z TK różnych ćżęści ciałam, kiedy w końcu trafiłam na osobę którA WŁAŚNIE WYLECZYLA SIę Z NERWICY. TAK TRAFIŁaM DO JEJ DR..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 102

.. ...bardzo mocny ścisk głowy, sztywnienie palców u rąk, mętlik w głowie,zmęczenie, kołatanie serca, zaburzenia równowagi - musiałam kontrolować każdy swój ruch...mam problemy z wypowiedziami chociaż zawsze uważałam, że mam dość bogaty słownik...Najczęściej takie objawy zaczynają się pojawiać..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 125

.. ...zareagować.Ręce mi zesztywniały,całe cialo zresztą też.Podano mi całą tabletkę lorafenu.Spałam do wieczora.Pózniej czułam się jakby walec po mnie przejechał.Ciekawe jest to,że nie czułam absolutnie lęku,jak zwykle,ale jakąś wewnętrzną rozpychającą mnie od wewnątrz agresję - uczucie..

bóle w boku

.. ...ruchowe są poprzeziębiane, sztywne, ponapinane - uciskają na nerwy w kręgosłupie tudzież inne i dlatego boli, dlatego ograniczona sprawność ruchowa a nawet dysfunkcje narządów wewnętrznych. Sprawdziłem na sobie! Powtarzam, zamiast na leki objawowe i USG, wydajcie na kurs masaży u..

bóle w boku - Str. 2

.. ...objawy - rwanie, ucisk i sztywność w lewym boku. Do tego dochodzi uczucie ściskania w gardle ( jak przed jakąś ważną sytuacją, trema itp. ) i drętwienie po lewej stronie szyi. Ból zwykle zaczyna się po lewej stronie, na wysokości talii i promieniuje w górę i do tyłu, jakby wszystko po..

Nerwica? nie wierzcie w to!

.. ...czasem tak mocne ze sztywnieje szczęka lewa ręka i cała klatka piersiowa i powietrze ciężko złapać to trwa okolo 10 - 15 minut kazali wtedy wziąć afobam 0,5 ale nie zawsze pomaga już nie wiem co robić chce sic prywatnie do kardiologa czemu w szpitalu nic mi nie powiedzieli jak chciałam..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 8

.. ...paraliż ustąpił ale miałam sztywność karku, wymioty, biegunkę i niewyobrażalny ból głowy. Następnego dnia poszłam do neurologa, okulisty i zdiagnozowano * nerwicowy atak tęzyczkowy * . Skierowano mnie do szpitala tam po tomografii i arteriogrfii mózgu dianoza była inna zabrzmiała jak..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 14

.. ...głowy,drżenie a do tego sztywnienie mięśni karku i twarzy do kowalsi.Dobrze,że w taki sposób podchodzisz do życia.Nic nie da użalanie się nad sobą.Ja mam te objawy,ale wiem , że są ludzie na świecie, którzy bardziej cierpią.Postanowiłam wziąć się w garść mnie martwi najbardziej ból karku..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 15

.. ...miesniami karku tak ni sztywniały ze nie mogłam sobie z tym poradzic od tygodnia zazywam myolastan 1 raz na noc sztywnosc i ból ustapil i do tego dobrze sypiam a rano nie czuje napiecia miesni. pozdrawiam. Spróbój moze lekarz ci go przepisze. Do Eli ( dzięki za maila ) no cóż nie robiłam..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 16

.. ...ból sie zmniejszył i sztywnosc ustapiła do rana spałam spikojnie. ten lek mi bardzo na to pomaga. Pozdrawiam. widze ze nawet tu nie da sie pomocy znaleŹć...... Do Niki. Widze ze zaden ci nie odpisuje wprawdzie nie mam takich dolegliwosci ale moja mama ma cos takiego cały dzień nic sie..

Jestem podłamany leczeniem nadciśnienia

.. ...niepokoić, ale mam delikatnie sztywniejsze naczynia krwionośne w stosunku do moich rówieśników. Przyjmowałem już enarenal, tritace w połączeniu z tertensifem. Obecnie przyjmuje prestarium( 10 )+tertensif+agen( 5 ) i.. nic. Jak miałem ciśnienie na poziomie 145/90 - 100 tak nadal mam, jak..

Jestem podłamany leczeniem nadciśnienia - Str. 2

.. ...szczerze watpie ze jest nia sztywnosc naczyn krwionosnych, za wczesnie racja sztywnienie tętnic w młodym wieku jak trafienie w totka lol badania i jeszcze raz badania mój lekarz spojrzał na wyniki i mowi ok mowie nedal biore pół tylko a nie cała jak kazali a xanax nie biore wcale on ok i..

Sztywnienie karku, bóle głowy

.. ...irytujące. Bardzo często sztywnieje mi kark, zdarza się to średnio co miesiąc lub dwa. Trzyma tydzień po czym przechodzi, a parę tygodni później znów to samo. Do tego dochodzą dość częste bóle głowy i nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale * przytyka * mi się lewe ucho. To wszytko jest..

Sztywnienie karku, bóle głowy - Str. 2

.. ...to samo, boli kark, sztywnieje, bole glowy, masaze bardzo pomagaja, ale ciekawi mnie przyczyna, rtg kregoslupa szyjnego nie wykazal zadnych zmian, dno oka tez czytse. nie wiem co robic, ale mysle, ze ten co stwierdzil ze za duzo siedzenia przy kompie to moze miec racje : ) ) ) )..

Stymulator serca a skurcze przepony

.. ...sprawiając okropny ból.Stawy sztywniały i puchły.Tworzyły się gorące guzy.Na żywca rozrywało mięśnie.W ciągu 3 tygodni przybyło mi 20kg moje ciało rozpierało,a wnętrzności były żywą raną. Czuję się tak jakby moje serce pracowało w odwrotnym kierunku, a żyły były niedrożne. Przez cały..

Stymulator serca a skurcze przepony - Str. 2

.. ...ustawieniach puchną i sztywnieją stawy.chodzę jak manekin nawet palce u nóg robią się granatowe i otwierają się rany.Po zmianie parametrów odczuwam ulgę po kilku godz nie wiem co to jest zespół rozrusznika,ale lekarz powiedział,że czasami się tak zdarza i unika rozmowy na ten temat...

Działanie uboczne clexane

.. ...okropny ból głowy i sztywnienie karku. Do tego otępienie, spowolnienie myślenia i senność. Trwa to kilka godzin, potem przechodzi i tak do następnego zastrzyku. W szpitalu pielegniarka powiedziała mi, że to może być pozostałość po znieczuleniu dolędźwiowym i powinno przejść, a sam..

Bóle głowy, zawroty prawie do omdlenia, nudności

.. ...uczucie * słabości * oraz sztywnośc karku ( jak obracam głowę to zawroty są bardzo wyraźne ). Wszystko po długim zapaleniu oskrzeli z dużą dawkę kilku antybiotyków. W nocy było najgorzej choć ostatnio po zarzywaniu środków nasennych się uspokoiło trochę . Były napady duszności i..

Kłucie w różnych miejscach ciała - Str. 2

.. ...od innych, uległość, sztywność, egocencentryzm, płytkość uczuciowa, lęk przed bliskością itd. Pojedyncze takie cechy nie stanowią patologii, ale predysponują, zwłaszcza gdy występują w określonych konfiguracjach, do wystąpienia konfliktów wewnętrznych powodujących nerwicę. Osoby z..

Rehabilitacja po operacji zastawki aortalnej

.. ...swojego ciała. troche sztywności na poczatku jest rzeczą normalną,. Jeśli jednak zacznie cie boleć staw lub mięśnie, to zrób przerwę w ćwiczeniach, aby nie dopuścic do poważnych uszkodzen ciała uważaj na sygnały ostrzegawcze, zakończćwiczenie i skontaktuj sie z lekarzem jesli pojawią sie..

Ból lewej strony klatki piersiowej i kłucie serca

.. ...ruchowe są poprzeziębiane, sztywne, ponapinane - uciskają na nerwy w kręgosłupie tudzież inne i dlatego boli, dlatego ograniczona sprawność ruchowa a nawet dysfunkcje narządów wewnętrznych. Sprawdziłem na sobie! Mam masażystę, który setki pacjentów uratował przed bezsensownymi zabiegami...

Bóle w mostku, klatce piersiowej i plecach

.. ...ponapinane, robią się sztywne i uciskają na nerwy ( w kręgosłupie tudzież inne ) i dlatego boli głowa, mostek, żebra, plecy i czego tam jeszcze dusza zapragnie, dlatego ograniczona sprawność ruchowa a nawet dysfunkcje narządów wewnętrznych. Picie * kawki * - odwadnia organizm, a tym..

Zero koncentracji i sztywnienie szyi i rąk

.. ...czuc ze glowe mam na sztywnym kiju, barki jak wieszak na ubranie a okolice krzyza tak spiete ze czesem wydaje mi sie ze sie przewroce. Naprawde czesto sobie powtarzam nie poddawaj sie to tylko nerwica. Chodzilam na akupunkture, wykupilam karnet na basen i saune poprostu staram sie..

Przerost lewej komory

.. ...( najpoważniejszej ) sztywność mięśnia komór. Jest to poważne schorzenie o nieznanympochodzeniu, często genetyczne. Nie związane z nadciśnieniem, wadą serca itd. Musisz koniecznie jak najpredzej zrobić echo serca lecz to wcale nie musi być właśnie kardiomiopatia. Jeśli masz jakies..

30 lat i coś z sercem? czy to możliwe?

.. ...ruchowe są poprzeziębiane, sztywne, ponapinane - uciskają na nerwy w kręgosłupie tudzież inne i dlatego boli, dlatego ograniczona sprawność ruchowa a nawet dysfunkcje narządów wewnętrznych. Ponadto Pani mąż jest odwodniony ( kawa ), co utrudnia prawidłowy przebieg reakcji w organiźmie...

Mam 14 lat, niskie ciśnienie, wysoki puls, i bóle głowy

.. ...potworny ból głowy i sztywność karku...czasami mi się to zdarza. Poza tym ciągłe stany podgorączkowe to norma u mnie. Nie wiem czy ma to związek z nowotoworami, które i w mojej rodzinie były. Rodzice oboje umarli na nowotwory, więc jakieś tam obciązenie jest ale po co od razu wiązać to z..

Silna nerwica - sam nie wiem co się ze mną dzieje - Str. 10

.. ...kolowrotek w głowie, sztywny kark, bole plecow, mroczki przed oczami, i drzenie calego ciala...wykonczyc sie mozna...biore leki homeopatyczne i je własnie polecam...ja biore NERWOHEEL( TABLETKI POD JEZYK ) ale dobry tez jest podobno VALERIANAHEEL( KROPLE )...KOSZT TO OK 25 ZŁ!!!!Nie..

Silna nerwica - sam nie wiem co się ze mną dzieje - Str. 15

.. ...zaczyna się koszmar... :( sztywnieje mi kark, czuje mrowienie lekkie z tyłu głowy, mam strasznie spięte mięśnie, nie potrafię sobie ułożyć głowy leżąc w łóżku... Mam niestrawności, mdli mnie, momentami mi słabo...Cały czas wsłuchuje się w swoje ciało i szukam czegoś co potwierdzi jakąś..

Niedomykalność zastawki aortalnej i mitralnej - Str. 2

.. ...swojego ciała. troche sztywności na poczatku jest rzeczą normalną,. Jeśli jednak zacznie cie boleć staw lub mięśnie, to zrób przerwę w ćwiczeniach, aby nie dopuścic do poważnych uszkodzen ciała uważaj na sygnały ostrzegawcze, zakończćwiczenie i skontaktuj sie z lekarzem jesli pojawią sie..

Głowa, ucisk i nerwica

.. ...słabiej i do tego czasami sztywnieje mi szczęka albo kark i wtedy wpadam w panikę, że umieram. Może to głupie ale tak właśnie czuję i się po prostu boję. Mam dwójkę małych dzieci i przez to wszystko nie mogę się nimi porządnie zająć i boję się wychodzić z domu, żebym się gdzieś..

Guz w okolicy nadgarstka

.. ...pacjentów może pojawić się sztywność nadgarstka oraz zmniejszenie ruchomości. Rokowanie Częstość nawrotów w przypadku leczenie zachowawczego jest stosunkowo wysoka i sięga od 30 do 60%, natomiast po leczeniu chirurgicznym wynosi 5 - 15% [3]. Wydaje się, że nawrót torbieli po leczeniu..

Zawroty głowy, zatoki, zmęczenie, osłabienie - Str. 10

.. ...utrzymaniem rownowagi nogi mam sztywne az mnie cały odcinek ledzwiowy boli sama juz nie wiem nie mam na to wszystko siły.Coraz czesciej płacze jestem załamana czy to nerwy sama juz nie wiem.Odstawiłam lek na depreche ale nie wiem czy z powrotem go nie zaczne brac nie było rewelki ale..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 76

.. ...miala ktos lub ma z Was sztywna szyje albo bolala Was ona po jednej stronie?bo ja mam tak sporadycznie ze raz boli,raz nie,sztywna jest przewaznie jak siedze,jak stoje to nie ;] pozdrawiam Przepraszam za tak długie milczenie, ale dzisiejszy dzień to jakaś fatalna pomyłka. Od rana a..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 283

.. ...sladu... ale kark mi tak sztywnieje ...a pogotowie nie wezwe bo mi kaza placic... jesli nie mam krwiaka... wiec teraz jakbym mial wypadek i bym go przezyl...to bym umarl ze strachu... nie mysl tak jak mamy zyc to bedziemy ...a bardzo boli to miejsce gdzie sie uderzyłes? to nawet nie..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 405

.. ...zimne ręce i nogi oraz sztywny język,Serducho waliło w oszalałym tempie i miałam wrażenie ,że umieram.To tylko skrót tego co się przydarzyło mi po długiej przerwie. Pa ,pa skarbie! Dorotko skarbie właśnie przeczytałam że też cię to cholerstwo dopadło chyba tak jak u mnie po odstawieniu..

Ból i sztywność szyi

.. ...dni czuje na przemian sztywnosc szyi i bol po lewej stronie a do tego wszystkie go dochodzi scisk w gardle,co to moze byc?i do jakiego lekarza najlepiej sie udac,z gory thx za pomoc Vendi,najpierw musisz iść do lekarza rodzinnego.Dopiero on Cię odpowiednio pokieruje.Wirtualne leczenie..

Duszności i ból w klatce, a wyniki dobre

.. ...dretwieje lewa reka sztywnieje szyja i mam szczekoscisk az słowa nie moge wydusic raz lekarz myslal ze mam stan przedzawałowy ale podał 2 zastrzyki i poslal do domu kazal pic meliske ale raz lepiej a raz gorzej...pozdrawiam a tak na marginesie ekg nic nie wykaze chyba ze juz cos tam było..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 6

.. ...ból mięsni i kości, sztywnienie rąk i nóg, ogromne uczucie lęku. dodam, ze mam 21 lat i okropnie stresujące zycie, ciągłe nerwy w pracy, w domu, na studiach i z facetem, poprostu w kazdym miejscu jest cos nie tak ! okres od kwietnia br był dla mnie tak stresujący, jak chyba nigdy w..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 24

.. ...międzyżebrowy /daje uczucie sztywności i braku powietrza/. Dla ciekawych wyniki moich badań kardiologicznych - lekka arytmia podłoże prawdopodobnie nerwicowe : ). Holter wykazał, że w nocy serce bije i najwyraźniej oddycham. Czyli standard. A miałam już nadzieję, że może jestem cudem..

Ból po prawej stronie pod żebrami po kaszlu

.. ...Miejsce to robi się sztywne - da się wyczuć jakiś jakby guz przeskakujący. Przeszywający ból tylko kiedy kaszlę lub gdy w inny sposób bardzo napnę mięśnie brzucha. Po kilku dniach od tych bólów boli już TROCHĘ mniej - jednak nie na tyle,żeby przestać się martwić. Czy dostanę jakieś..

Nerwica w ciąży - Str. 112

.. ...i dzieci znajdą mnie sztywną w łóżku.zaglądam tu często, czytam wasze posty, ale na pisanie nie zawsze mam siły, to takie mielenie, próbowałam akupunktury, psychoterapii, bioenergii,[czego żałuję, bo się to nie zgadza z moimi przekonaniami, ale byłam już strasznie zdesperowana]..

Nerwica w ciąży - Str. 147

.. ...pracy,nagle poczulam jak sztywnieja mi nogi,robi mi sie zimno w klacie,,,zaczelam machac rekoma ze ma przestac,bo nie wiem co sie ze mna dzieje,podali mi cos do picia z coffeina i kazali sie polozyc,po jakims czasie mi przeszlo i na tym sie skonczyla moja wizyta.Pozniej opowiadalam o tym..

Nerwica w ciąży - Str. 190

.. ...zaczyna mi wszystko sztywnieć i tracę panowanie nad swoim ciałem. najgorsze jest to, że prawie zawsze wszystko pamiętam. pamiętam wiem co się dzieję, ale nie mogę zapanować nad własnym ciałem. boję się, że jak mi te leki by nie pomogły to upadnę gdzieś na brzuch albo spadnę ze schodów...

Bezurazowo opuchnięty palec prawej dłoni - czy to może być zakrzepica?

.. ...dodatkowo zrobił się sztywny i gorący... zwłaszcza w zgięciu. kilka dni temu opuchlizna ze zgięcia * rozrosła się * i objęła staw niżej ( od góry palca licząc jego 3 staw ) altacet rozpuszczony w wodzie czy też w postaci żelu nie pomaga ( palec wciąż jest opuchnięty ), voltaren activ w..

Sport a ogólne osłabienie

.. ...czynnosci zaczely mi dziwnie sztywniec łydki, mimo duzej ilosci treningow moja forma zamiast wzroznac spadla. podczs meczu brakuje mi po kilku minutach sil mimo ze na treningach biegam po kilka kilometrow. i caly czas te dziwne sztywnienie łydek i ud. czuje sie jak bym mial nie swoje..

Nie mogę normalnie żyć, normalnie funkcjonować i mam tego dość - Str. 3

.. ...widzieć.w koncu zaczeła sztywnieć.potajemnie chciała z sobą z kączyć zrobiła wszystkie wyniki naturalnie wyszły dobrze miałam wielki problem zeby poszła do psyhiatry ale się udało.dziś czuje się dobrze wyszła za mąż mas synusia ,oczywiście się przyglądamco dalej Leczyła się pół roku..

Zastawka trójdzielna - Str. 2

.. ...luzie, ale wyszło ze mnie sztywniactwo ; ) Co ciekawe dotąd uchodziłam za twardzielkę, ale mnie rozłożyło. Boję się udaru którego przedsmak już przeszłam, boję się problemów z sercem. I w zasadzie najbardziej chyba obawiam się kalectwa które jest następstwem tych chorób. Najgorsze jest w..

Częste drgawki ciała i kołatanie serca, uczucie omdlenia

.. ...czuję jak potwornie sztywnieje mi szczęka,ciężko mi mówić, okropnie cała się trzęsę . Jest mi źle, niechcę tego stanu. Budzę męża, chodzę po mnieszkaniu, chcę krzyczeć, coś we mnie siedzi czego nie chcę, boję się, modlę się, chcę się cieszyć jak kiedyś i normalnie żyć. Trzęsłam się..

Ciężki oddech, 18 latek

.. ...a w zasadzie z jego sztywnieniem i dziwnym rodzajem napięcia miesni w tych okolicach. Neurolog nic nie stwierdził. Słowem wg lekarzy jestem zdrowy jak rybka. Jezeli odkryjecie cos nowego na ten temat to PROSZE napiszcie. Cześć! mam podobnie jak Wy.Tyle że u mnie wygląda to trochę..

Ataki paniki z depersonalizacją - Str. 3

.. ...sparaliżowane obie ręce,palce sztywne bez możliwości zgięcia,telepało mną na wszystkie strony a oddychałem jak karp wyjęty z wody.Jakby tego było mało zaczęły się też problemy z mową - zdrętwiała mi twarz.Wezwana karetka zabrała mnie do szpitala gdzie po serii badań zdiagnozowano Panic..

Bicie serca przy wdechu

.. ...zespołami QRS ), czyli tzw. sztywny rytm serca, jest zjawiskiem patologicznym wskazującym na zaburzenia aktywności układu wegetatywnego ( obniżoną aktywność układu przywspółczulnego ). Trzeba jednak pamiętać, że dla większości pacjentów według ich stanu wiedzy ogólnej serce jest organem,..

Codzienny ból z tyłu głowy, zmęczenie, senność, nagły brak tchu - Str. 2

.. ...zmienne i wędrujące, * sztywność stawów i kręgosłupa szyjnego, trzeszczenie szyi, * bóle zębów ( bez wyraźnych powodów stomatologicznych ), * nieregularność menstruacji z nieznanych powodów, * nieoczekiwana laktacja, bóle piersi, * podrażniony pęcherz lub zakłócenie działania pęcherza..

Wdech/wydecha tętno

.. ...zespołami QRS ), czyli tzw. sztywny rytm serca, jest zjawiskiem patologicznym wskazującym na zaburzenia aktywności układu wegetatywnego ( obniżoną aktywność układu przywspółczulnego ). Trzeba jednak pamiętać, że dla większości pacjentów według ich stanu wiedzy ogólnej serce jest organem,..

Tężyczka, co robić?

.. ...miesięcy drętwieją i sztywnieją mi mięśnie głównie rąk i nóg. Znów mam te * zblokowania * w dłoniach, nogach, rękach. Jak wstaje z krzesła to automatycznie nogi mi prostują się i staję na palcach oraz są takie sztywne – mija zazwyczaj po kilku krokach. Bardzo często mam tzw...

Nerwica? padaczka? mam nie wiem

.. ...wybudzam się jestem sztywny czuje jakby przechodził przeze mnie prąd i ni jak nie mogę się ruszyć przez kilka do kilkudziesięciu sekund. Też miałem uraz głowy w wieku 5 lat miałem wypadek samochodowy. Teraz mam 29 lat i kilka razy konkretnie trzy zdarzyło mi się zemdleć po solidnie..

Nierówna praca serca, przeskoki, czy to nerwy?

.. ...się rzadkie, cienkie i sztywne, trudno je ułożyć lub zakręcić. Paznokcie są łamliwe, mają nierówną powierzchnię i czasem zmieniony kolor. * Łzawienie Z reguły przy wietrze i ostrym świetle. Chory odczuwa ból, pieczenie oczu ( piasek pod powiekami ), widzi obraz zamazany lub podwójny. Pod..