Tachyarytmie

Zapalenie mięśnia sercowego

.. ...( skurcze dodatkowe, tachyarytmie komorowe, zaburzenia przewodnictwa przedsionkowo - komorowego ); objawy niewydolności serca; osłuchowo: szmery skurczowe o różnym charakterze, czasami 3 ton serca, szmer tarcia osierdziowego. W badaniach dodatkowych można stwierdzić: przyspieszony OB;..

Wstrząs kardiogenny

.. ...Niewydolność napełniania komór. tachyarytmie - zaburzenia rytmu z szybką czynnością serca; nagromadzenie płynu w worku osierdziowym - tamponada osierdzia. Niewydolność funkcji wyrzutowej. niestabilna choroba wieńcowa i zawał serca zapalenia mięśnia sercowego niedomykalność ujść..

Atenolol

.. ...niektórych zaburzeń rytmu ( tachyarytmie ). Beta - blokery kardioselektywne są pozbawione działań niepożądanych wynikających z jednoczesnego blokowanie receptorów beta 2 ( na przykład skurcz oskrzeli, niebezpiecznego szczególnie u astmatyków ). Mogą natomiast w sposób nadmierny hamować..

Amiodaron (Cordarone, Opacorden, Sedacoron, Amiokordin)

.. ...Stąd stosuje się go w tachyarytmiach, na przykład w migotaniu przedsionków, w celu kontroli rytmu komór. Amiodaron jest także ważnym lekiem w resuscytacji krążeniowo oddechowej, podaje się go dożylnie w celu przerwania migotania komór. Działania niepożądane mogą dotyczyć zjawisk..

Sotalol (Biosotal, Darob, Satohexal)

.. ...zaburzeń rytmu serca: tachyarytmiach nadkomorowych ( np. migotanie przedsionków ) i zaburzeniach komorowych, szczególnie gdy chory źle toleruje lub ma przeciwwskazania do stosowania amiodaronu ( np. nadczynność tarczycy ). Z racji zwalniania rytmu serca i spowalniania przewodnictwa w..

Blok lewej, prawej odnogi pęczka Hisa

.. ...kardiomiopatii, zaburzeń rytmu ( tachyarytmie ), wad serca czy jako działanie niepożądane niektórych leków antyarytmicznych itd. Blok lewej odnogi jest częstszy niż prawej. Brak synchronizacji w pracy komór może powodować lub pogłębiać już istniejącą niewydolność serca. Blok odnogi może..

Hipokaliemia

.. ...dolegliwości związane z tachyarytmiami. Znaczna hipokaliemia wiąże się z ryzykiem nagłego zgonu sercowego w mechanizmie migotania komór. Leczenie hipokaliemii. Leczenie hipokaliemii polega na podawaniu preparatów zawierających jony potasu, w łagodnych zaburzeniach elektrolitowych - w..

Leki stosowane w leczeniu zaburzeń rytmu serca (arytmii)

Leki stosowane w leczeniu zaburzeń rytmu serca (arytmii)

.. ...przy leczeniu objawowym tachyarytmii w przebiegu nadczynności tarczycy. Jeden z beta blokerów, sotalol, razem z amiodaronem tworzą trzecią grupę leków antyarytmicznych. Podstawą ich działania jest blokowanie kanałów potasowych w komórkach układu bodźcoprzewodzącego serca. Ostatnią,..

Zespół tachy-brady (tachykardia-bradykardia)

.. ...Pierwszą fazę stanowi tachyarytmia ( zaburzenie rytmu serca z przyspieszenie jego pracy ). Najczęściej jest to wstawka migotania przedsionków. Tachyarytmia wygasa a na jej miejsce pojawia się zaburzenie o charakterze bradykardii ( zwolnienie rytmu serca ), często z towarzyszącymi..

Kardiomiopatia tachyarytmiczna (tachykardiomiopatia)

.. Kardiomiopatia tachyarytmiczna ( tachykardiomiopatia ) to ukuty w ostatnich latach termin określający zmiany w mięśniu sercowych, które zachodzą w czasie przewlekłych zaburzeń rytmu o charakterze tachykardii. Ponieważ jest to nowo zaobserwowana zależność, wiele jest nadal związanych z nią znaków zapytania...

Kardiomegalia

.. ...rozstrzeniowa, przerostowa, tachyarytmiczna ). Do kardiomegalii może doprowadzić szereg chorób metabolicznych. Dla przykładu, serce dzieci urodzonych przez matki chore na cukrzycę, może być powiększone przez kilka pierwszych tygodni życia. Jest to efekt zaburzeń metabolicznych w..

Propranolol

.. ...serca o charakterze tachyarytmii, bóle wieńcowe, stany lękowe, drżenia samoistne, zapobieganie migrenowym bólom głowy. Do działań niepożądanych propranololu należą nadmierne obniżenie ciśnienia i nadmierne spowolnienie akcji serca ( hipotonia ortostatyczna i bloki przewodzenia ). Podczas..

Dziwne skurcze dodatkowe

.. ...badania, diagnoze pod katem tachyarytmii, i nie zgiagnozowano nic oprocz wlasnie tych czestoskurczy, zadnych innych nieprawidlowosci w pracy serca. Chyba wiele osob ma cos takiego po prostu z nerwow. Jak bede wiedziala na ten temat cos wiecej, to na pewno napisze. pozdrawiam was..

Częstoskurcze i arytmie - jakie leki bierzecie?

.. ...obecnie, gdy mam te tachyarytmiczne klopoty. Kiedys bralam to sporadycznie, jak nie moglam zasnac, lub jak sie zdenerwowalam, i dzialalo. Teraz mi sie wydaje, ze byloby dla mnie zbyt lagodne, ale nie probowalam. Ale moze na Ciebie beda dzialac - a zawsze to lepiej jednak korzystac z..

Po ablacji - Str. 2

.. ...prowokowala napadow tachyarytmi,natomiastniektore aplikacje zwalnialy rytm zatokowy rozpoznanie koncowe napadowe migotanie przedsionkow od miesiaca raz mialam krotka utrate przytomnosci iomdlenia jak rowniez mam ucisk w mostku ipowrot migotania Mam pytanie do osob, ktore zdecydowaly sie..

Szybkie tętno

.. ...najprawdopodobniej ognisko tej tachyarytmii znajduje sie w lewym przedsionku - i dostalam skierowanie na ablacje. Termin - lipiec/sierpien. Czekam cierpliwie na telefon. Mimo, ze wiem od lekarzy, ze moje zaburzenia sa niegrozne dla zycia ( mam tez oczywiscie odpowiednia farmakologie,..

Dolegliwości po ablacji

.. ...zatokowa napadowa tzn tachyarytmie czy jakos tak, ale mam sie nie marwic bo bobudzenie jest prawidlowe tzn zatokowe a nie od komor np. pozdrowienia, ja tez mam z platkiem mitralnym cos ale ja go mam pogrubialy i zwloknialy!! papapap Ale czy w takim stanie bezpiecznie jest uprawiać..

Dieta wysokotłuszczowa (ketoza) a serce

.. ...od dwoch lat napadowa tachyarytmia z tetnem okolo 178, niemiarowosc zatokowa i naczej oddechowa no i dodatkowe skurcze komorowe i nadkomorowe lekarze twierdza ze to z powodu dyselektrolitemii jednakze ja wiem ze nawet gdy poziom potasu i magnezu mam w normie serce wyprawia mi starszne..

Różnica w odczuwaniu skurczów dodatkowych komorowych a przedsionkowych

.. ...skurczy, łapią mnie ataki tachyarytmii – miałam ich może z 20 - 30, trawjących góra 4 minuty. Ale to jest koszmar!!!!! Ponownie zgłosiłam się do mojego kardiologa, poniewaz nie da sie z tym juz dłużej żyć! Kardiolog zrobił ponowne ECHO i stwierdził, że dal niego ta wada..

Dodatkowe skurcze - Str. 90

.. ...ablacja jest swietna przy tachyarytmiach choc pewnie pomaga tez osobom z wielka iloscia dodatkowych o np okreslonych dokladnie osrodkach ektopowych, jak te sa roznorakie to jest trudniej, minia ja tam o nich nie mysle one mysla o mnie,sa tygodnie kiedy mam je gdzies,ale jak wala jeden po..

Dodatkowe skurcze - Str. 105

.. ...t,mogace wywolac grozne tachyarytmie 5 )Podstawowa choroba serca to tak z glowy,wiecej pewnie jest tego... ech, zbieram się do tego całego psychologa. leje jak z cebra, serce wiadomo. rzecz w tym, że gdybym tego nie odczuwała to żyłabym sobie spokojnie. dziewczyna z 9 tysiącami pobudzen..

Dodatkowe skurcze - Str. 143

.. ...wyzwalającym kaskadę złośliwych tachyarytmii prowadzącą do nagłego zgonu. Napadowy częstoskurcz węzłowy i przedsionkowo - komorowy oraz prawoprzedsionkowe typowe trzepotanie przedsionków pojawiają się nagle i zwykle są wyzwalane pobudzeniem przedwczesnym. Dwie pierwsze postacie pojawiają..

Dodatkowe skurcze - Str. 183

.. ...wyzwalającym kaskadę złośliwych tachyarytmii prowadzącą do nagłego zgonu. W artykule omówiono poszczególne typy częstoskurczów z prawidłowym zespołem QRS, ich charakterystyczne cechy kliniczne i elektrokardiograficzne. Przedstawiono także leżące u ich podłoża mechanizmy..

Czy to jeszcze nerwica?

.. ...ilosciach oraz napadowa tachyarytmie z tetnem nawet 170 oraz bradycardie noca tetno oko 35 uderezn na minute, jestem cala rozregulowana!! moze to niskie tetno byc od lekow na umiarowienie moze to niskie tetno po lekach na umiarowienie ja przed ablacja mialam tak samo albo podczas..

Ubytek w przegrodzie międzyprzedsionkowej

.. ...skurczy, łapią mnie ataki tachyarytmii – miałam ich może z 20 - 30, trawjących góra 4 minuty. Ale to jest koszmar!!!!! Ponownie zgłosiłam się do mojego kardiologa, poniewaz nie da sie z tym juz dłużej żyć! Kardiolog zrobił ponowne ECHO i stwierdził, że dal niego ta wada..

Śladowa fala zwrotna do lewego przedsionka

.. ...gdy diagnozowano mi tachyarytmie. Wypytalam bardzo dokladnie lekarza, i jest to u mnie naprawde mikroskopijne i niczym nie grozi. Oczywiscie pytalam z 10 razy, czy na pewno nic mi nie grozi, i czy to sie jakos nie rozwinie - lejkarz powiedzial, ze jezeli cokolwiek kiedykolwiek i jezeli w..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej a ciąża

.. ...zastawki dwudzielnej i tachyarytmie, zastanawiam sie czy to nie jest przeciwskazaniem do ciazy, czy nie wplynie to na zdrowie dzidzi oraz czy nie ma dla nas niebezpieczenstwa podczas porodu? z gory dziekuje za sugestie Witam !!! Mam 25 lat .Cztery miesiące temu urodziłam dziecko. W ciązy..

Ablacja węzłą zatokowo przedsionkowego (modyfiksacja tego węzła)

.. ...tzw. kardiomiopatia tachyarytmiczna ). Czy tachykardia jest przy niskim ciśnieniu czy też przy wysokim ? tachykardię zatokową to mam praktycznie cały czas. nadranem trochę zwalnia ale na krótko. czasami mam napadową tachykardię nadkomorową przerywającą się przez zabkokowane pobudzenie...

Silny ból w klatce w czasie wysiłku, wyniki w normie, co robić?

.. ...kardiomiopatii, zaburzeń rytmu ( tachyarytmie ), wad serca czy jako działanie niepożądane niektórych leków antyarytmicznych itd. Blok lewej odnogi jest częstszy niż prawej. Brak synchronizacji w pracy komór może powodować lub pogłebiać już istniejącą niewydolność serca. Blok odnogi może..