Tachykardia zatokowa

Zaburzenia rytmu serca

.. ...Bradykardia zatokowa Tachykardia zatokowa Rytmy przedsionkowe. Trzepotanie przedsionków Migotanie przedsionków Częstoskurcz przedsionkowy Rytmy z łącza przedsionkowo - komorowego. Częstoskurcze przedsionkowo - komorowe nawrotne. Rytmy komorowe. Częstoskurcz komorowy Przyspieszony rytm..

Zespół tachy-brady (tachykardia-bradykardia)

.. Zespół tachykardia - bradykardia ( tachy - brady ) jest rodzajem dysfunkcji węzła zatokowego, w której występują charakterystyczne, złożone z dwóch faz, zaburzenia rytmu. Pierwszą fazę stanowi tachyarytmia ( zaburzenie rytmu serca z przyspieszenie jego pracy ). Najczęściej jest to wstawka migotania..

Tachykardia zatokowa

.. ...100 uderzeń na minutę. Tachykardia zatokowa to rytm, którego źródło znajduje się w węźle zatokowym. Węzeł ten jest fizjologicznie głównym rozrusznikiem serca. Jego częstość generowania bodźców wynosi właśnie 100 na minutę, jednaka z uwagi na wpływ autonomicznego układu nerwowego ( nerw..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 24

.. ...nocne w izbach przyjęć - tachykardia zatokowa, 130/min. Wizyta u kardiologa, holter: liczne pojedyncze przedwczesne pobudzenia, wydłużony TQ w okresach tachykardii, epizody bloku AV II stopnia ( 1,6 sek ). Czekam na holter XII - odprowadzeniowy 24 maja. Trwało to wszystko bez przerwy..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 52

.. ...aktywności Skłonność do tachykardii z przyspieszeniami rytmu ze stopniowym narastaniem częstości rytmu do 155/min. W okresie zwolnienia rytmu obraz wędrowania rozrusznika w obrębie węzła zatokowego przechodzący w godzinach nocnych w rytm dolnoprzedsionkowy ( czas P`Q 0,12sek. ) W okresie..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 33

.. ...pomoc.Juz 7lat lecze sie na Tachykardie ostatnio robiłam holtera i nie podobaja mi sie wyniki choc pani doktór powiedzaiała ze nie sa najgorsze.Zarejestrowano 103530 pobudzeń Rytm prowadzAcy zatokowy o czestosci 74/min zarejestrowano 33 pojedyncze pobudzenia przedwczesne nadkomorowe 22..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 50

.. ...waham od 4 lat bo ja mam tachykardie zatokową i mało kto chce się tego podjąć bo to inny typ ablacji, nie mam żadnej dodatkowej drogi w serduchu i po zabiegu grozi mi stymulator - dlatego waham się bo ten zaieg u mnie wcelae nie musi pomóc anwet moze być gorzej, ale waham się też dlatego..

Echo serca - Str. 41

.. ...opisie tendencje do TACHYKARDII ZATOKOWEJ I leki CONCOR , ASPARGIN Było to rok temu mam 28 lat i jest coraz gorzej. P. Marcin - podane wyniki bez większych patologii, niewielka niedomykalnosc trojdzielna P. paulino - struny rzekome( jeśli to rzecywiście struny ) nie znikają.Niewielka..

Echo serca - Str. 44

.. ...97/min normogram. poza tachykardia zatokowa zapis w granicach normy. HR=97 R - R=0,618 P - R=0,124 QRS=0,104 Axes P=59 QRS= - 6 T=40 QT/QTC= 0,328/0,420 RV5/SV1=0,67/0,58 12 maja 2008 - EKG czynnosc serca 99 rytm zatokowy przyspieszony graniczne P - mitrale sinistrogram patologiczny 28..

Podejrzenie zespołu WPW - Str. 2

.. ...ablacje wykonuje sie przy tachykardiach zatokowych i skurczach dodatkowych? czy wiecie kto w Polsce najlepiej wykonuje tę ablację? i jak długo po tym zabiegu dochodzi się do siebie? Zgóry dziękuję za odpowiedź. Dr Walczak przyjmuje w Aninie w Fundacji Instytutu Kardiologii tel 0 - 22 613..

Podejrzenie zespołu WPW - Str. 6

.. ...holerów i wyszła mi tachykardia zatokowa... jak pisałam. : ) Mam też niepełny blok prawej odnogi pęczka Hisa i wypadanie płatka mitralnej oraz I st. fali zwrotnej na trójdzielnej i niemiarowość oddechową i skurcze dodatkowe, oraz częstoskurcze - jakie nie wiem. Jestem po zabiegu..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 935

.. ...wiecie.. mam do tego tachykardie zatokowa iles tam uderzen nie bardzo rozumiem te moje wyniki a kardiolog w Damianie mnie zbił z tropu.. takze panstwowo sie zapisalam i wciaz czekam ashantus taki atak jak opisujesz zdarzyl mi sie dwa razy w zyciu - zawsze po stresujacym wydarzeniu. za..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 17

.. ...zamknięte PFO. Cierpię na tachykardię zatokową... i ponoć nerwicę. Parę dni temu źle się czułam i poszłam do przychodni - lekarz zrobił mi EKG i powiedział ze widzi tam jakiś BLOK ODNOGIi jakieś spłaszczenia w odprowadzeniu 6 i jeszcze jakimś. Wysłał do szpitala a tam lekarz powiedział..

Tachycardia

.. ...też,że jak tętno obniży się to słabość też zniknie,czy macie podobne objawy? Pozdrawiam i czekam na odpowiedz. Nic groznego. tachykardia zatokowa. leki dzialaja po ok. 2 tygodniach. Nie zagraza to zyciu..

Rozszczepienie łącza AV

.. ...komorowa. Proszę o komentarze : ) Pozdrówka. Też mam mieć robione to badanie czy to boli? Mam tą samą doleglowość co ty, ale lekarze stwierdzili że jeszcze musze poczekać aż na ekg wyjdzie porządna arytmia..

Po ablacji - Str. 10

.. ...wpw tylko nieadekwatną tachykardię zatokową. leków nie mogę - jestem uczulona lub nie działja. miałam iść na ablację ale nie poszłam no dostałem rencinę ale dodatkowo mam kilka innych chorób. z komisjami to bywa różnie. raz dają a raz nie. trzeba ich przechytrzyć Jesli chodzi o klinike..

Raz na jakiś czas serce zaczyna bić o wiele mocniej

.. ...lat i mam stwierdzoną tachykardię zatokową, ale zanim to mi stwierdzili, to dość dużo nasłyszałam się o takich przypadkach..jeśli łapie Cię to nie wiadomo kiedy, ani nie wiadomo gdzie, trwa jakiś określony czas, a potem przechodzi, to jest prawdopodobnie jedno z zaburzeń serca..z tego,..

Ablacja - Str. 11

.. ...jeszcze opócztego mam tachykardię zatokową...ach...nie wiem ..nikt za Ciebie tu nie podejmie decyzji - ja narazie móię ablacji NIE!!!!!!ale moze za 7, 5 roku zmienię zdanie, bo ja walczę z arytmią 8 miesiąć... Witam wszystkich.Do Iwuś - ja jestem pół roku po ablacji i gdybym miała..

Szmery w sercu są groźne?

.. ...qtc,zapis ekg nieprawidlowy,tachykardia zatokowa czy to cos powaznego ???? pomozcie Do MWSPG - poczytaj sobie na forum o tej chorobie * tachykardia zatokowa * , lub wejdź na stronkę http://pl.wikipedia.org/wiki/Tachykardia_zatokowa. Tam jest szczegółowo opisane co to za choroba i jak się..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 158

.. ...szpitala tam stwierdzono tachykardie zatokowa i podwyzszone TSH tarczycy udalem sie wiec do endokrynologa oczywiscie prywatnie bo na NFZ to pewnie dop w maju 2009: )lekarz od tarczycy wykonal jeszcze jedno badanie krwi na TSH trzeciej generacji oraz na HELICOBAKTER PYROLI czy jakos tak (..

Poranne szybkie bicie serca - dlaczego? nerwica

.. ...nerwicę, że chce wyleczyć tachykardię zatokową i to musi pomóc...ja w to ciągle wierzę..jestem młoda i słyszałam, że w tym wieku często wychodzą różne choroby, anomalie organizmu, ale bez przesady, żadnych myśli o śmierci!!! wiem, że może łatwo się mówi, ale prawda jest taka, że sami..

Dziwne ataki serca

.. ...własnie tam wyszła ta tachykardia zatokowa i nadmiernie wysycony płatek. Nie jestem lekarzem, ale z tego co przeszedłem z moim zakichanym zdrowiem mogę ci powiedzieć, że te oznaki o których piszech są typowymi jakie ja miałem przy nerwicy. Tak samo byłem przestraszony moimi..

Arytmia zatokowa

.. ...jest. W opisie EKG jest: Tachykardia zatokowa 102/min. Niespecyficzne zmiany odcinka ST.T nad ścianą dolną. Dodam ze miałam robionego holtera i echo i podobno nic tam nie ma złego. A ja cały czas się źle czuję: boli mnie klatka piersiowa, mam uczucie ucisku w mostku, bóle lewego ramienia..

QRS na EKG

.. ...nienormalny kontur QRS.tachykardia zatokowa 126/min ekg robione przy wielkim, wielkim stresie. ekg z 21 maja PR 580ms P 160 ms PR 150 ms QRS 82ms QT 330ms QTC 434ms normalny kontur ekg, tachykardia zatokowa 103/min. echo serca robione 5 dni pozniej - EF69%, serce w porzyadku. Czemu..

Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej

.. ...wykazało tylko epizod tachykardii zatokowej - 146/min. Chciałabym wiedzieć, czy naprawdę jestem zupełnie zdrowa, że nic absolutnie u mnie się nie dzieje. czy 1,4 cm srednicu to niewielki tetniak, czy taki ktory wymaga juz kontroli i oszczednego trybu zycia? czy pekniecie tego tetniaka..

EKG i 4 różne wyniki

.. ...- normalne, tylko y tachykardia zatokowa ( od 100 - 120 ). Czy aparat ekg moze wyryzcac takie interpretacje i czy wierzyc lekarce?Jakies 3 tygodnie po tym pierwszym ekg zrobilam echo serca - serce bardzo zdrowe. no to czym sie przejmowac jak serce jest zdrowe NIgdy przenigdy nie nalezy..

Częstoskurcz przedsionkowy a tachykardia

.. ...ktoś wie czym się różni tachykardia zatokowa od częstoskurczu przedsionkowego? mi na wypisie badań napisali: skłonność do tachykardii - częstoskurczu przedsionkowego, no i czy przedsionkowy to to samo co nadkomorowy? lekarz kazał mi się tym zupełnie nie martwić a ja nie wiem czy to jest..

Prawostronna blokada serca

.. ...lecze czyli dusznosci , tachykardia zatokowa , bole serca, czasem skurcze dodatkowe nadkomorowe a lekarze wykluczaja ze to od tego niepełnego bloku. czy sa jakies chcarkterystyczne objawy bloku ( HISA ) serca ? ( oprócz nagłego zgonu ) Witam wszystkich, mam 15 lat i stwierdzono u mnie..

Częstoskurcz komorowy a migotanie komór

.. ...mozna powiedzieć że tachykardia zatokowa pochodzi z węzła zatokowego ( czyli prawidłowo tylko szybszy jest rytm serca ) natomiast częstoskurcz nie pochodzi z węzła zatokowego: ). Ośrodek bodźcotwórczy normalnie znajduje sie w węźle zatokowym - rytm 60 - 80, normalnym jest to że serce..

Dolegliwości po ablacji

.. ...stale utrzymującą się tachykardię zatokową..tylko ja nie wiem co to jest...:( czesc tachycardia zatokowa to nic innego jak przyspieszony rytm zatokowy czyli prawidlowy jesli chodzi o pobudzenie ale przyspieszony ja tez to mam ale mi napiesali ze mam tachycardie zatokowa napadowa tzn..

Dodatkowe skurcze - Str. 36

.. ...EKG, Holter, Echo. Poza tachykardią zatokową wyniki ok, nie mam wady ani choroby serca. Czy może byc tak, że skurcze, które teraz mnie dopadły i sa bardzo uciążliwe, to nagle coś groźnego? A może czegos nie wykryły badania? Wpadam w panikę po każdej * Serii * Ale dlaczego wpadasz w..

Dodatkowe skurcze - Str. 38

.. ...mózu ). Często miewałam tachykardię - jak o określono zatokową, ale prawdziwą przyczna wszystkich moich dolegliwości tkwi w PFO - kóre podobno ma 30% ludzi i dopóki nie zacznie dawać objwów to nawet się tym nie wie... A objawy jak widać mogą zagrażać życiu. Badań się nie robi rutynowo bo..

Dodatkowe skurcze - Str. 53

.. ...Ja naprzydkład przy tachykardii zatokowej słabnę mam zawroty głowy a puls dochodzi wtedy tylko do 138 by potem nagle spaść do czterdziestu paru. Lekarz aż się zdziwił kiedy podałam mu dokładnie godziny złego samopoczucia i pokrywały się one z wyżej opisanymi symptomami... pozdrowienia s..

Dodatkowe skurcze - Str. 67

.. ...usłyszałam - TO TYLKO TACHYKARDIA ZATOKOWA, Z TAKIMI DODATKOWYMI SKURCZAMI MOŻNA ŻYĆ, TUTAJ NIE MA MOWY O ŻADNEJ ABLACJI. MUSI PANI ZWIĘKSZYĆ DAWKĘ TABLETEK I TYLE. PROSZĘ NAUCZYĆ SIĘ Z TYM ŻYĆ! hmm łatwo powiedzieć, komuś kto nie ma tych dolegliwości! Ja rozumiem lekarzy i to że dzielą..

Wysokie tętno w spoczynku

.. ...Wcześniejsze badania wykryły tachykardię zatokową i ognisko dolnoprzedsionkowe. Teraz czekam na kolejnego holtera i stymulacje przezprzełykową. Lekarz powiedział, że po badaniach będzie wiadomo czy mogę mieć ablację czy nie, bo skoro nie toleruję leków to prócz albacji nie ma ratunku, bo..

Arytmia nadkomorowa serca - Str. 5

.. ...okres Bradykardi 193 Tachykardi zatokowej bez pauz i wypadniętych pobudzeń bez napadowego często skurczu * Wyżej czytam * Podczas badania dominuje rytm zatokowy okresowo niemiarowy oddechowo * Wyzej dalej * Średnia częstość rytmu serca wynosiła 91 p/min z maksymalną częstością 174 p/min..

Chyba zlikwidowałem dodatkowe skurcze

.. ...utrzymuje sie stale tachykardia zatokowa?? Witaj Jestem nowa na tym forum, gdyż stosunkowo krotko choruję, ale chciała bym wiedzieć czy metoda ta dotyczy tylko skurczów serca, ktore oczywiście mam jeśli nie biorę leków?Czy rownież można ją zastosować jeśli występuje problem z..

Szybkie tetno II - Str. 6

.. ...ostatnie ujawniło, że mam tachykardię zatokową i WPW. Dostałam skierowanie do lekarza na Spartańską i prawdopodobnie będę miała robioną ablację. Trochę się przeraziłam tym co tutaj wyczytałam, ale może okaże się, że ten zabieg nie będzie konieczny : ) Mam tylko pytanko, bo niestety..

Wysokie tętno u 28 latka

.. ...tachykardii zatokowej zaczynajac przez nerwicę wegetatywna i choroby organiczne wszelkich innych narządów niż serce po zapalenie mięsnia serca kończąc - tylko szereg badań wyjaśni co ot moze być. pozdrawiam s..

Interpretacja wyników badania Holtera

.. ...godz.0.33.Liczne epizody tachykardii zatokowej o cz.123 - 149/min w ciągu całego zapisu.Pojedyncza extrasystolia nadkomorowa - 5SVEX/d Bez komorowych zaburzen rytmu serca.Bez pauz * 2,0 sek.Bez zwolnien cz. serca * 45/min.Bez zaburzen przewodzenia A - V.Jeden epizod obnizenia odc.ST - T..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 111

.. ...Wam jaka mam diagnoze: Tachykardia zatokowa przemijajaca. Skurcze dodatkowe nad i komorowe. Wypadanie platka zastawki mitralnej. Niedomykalnosc zastawki mitralnej I i II stopnia, trojdzielnej I i II stopnia. Miokardiopatia w okresie wydolnosci krazenia. Zespol depresyjno - lekowy...

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 171

.. ...w klatce, kołatania tachykardię zatokową do 139/min, oraz dodatkowe skurcze. Ponieważ podejrzewano u mnie przejściowe niedotlenienie mózgu a wykryto w sercu przetrwały otwór owalny - zamknieto go prawie pół roku temu. W echo stwierdzono wypadanie płatka i niedomykalność Ist. zastawki..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 278

.. ...co mi jest..wyszła mi tachykardia zatokowa... niemiarowe bicie serca i rzeczywisice uaktywnia sie to w nocy np lub jak sie dodatkowo denerwuje w tloku ... wtedy zalewa mnie fala gorąca..czuje sie słabo.. ale do tego dochodzi nerwica natręctw.. nie wiem czy ma ktos z wAs cos takiego, że..

Interpretacja wyniku Holtera

.. ...bez Bradykardii, 21 Tachykardii nadkomorowej, bez napadowego częstoskurczu nadkomorowego. Częstośc rytmu zatokowego 54 - 140/m bez istotnych arytmii i bez zakrzywień STT To znowu ja ! Ponieważ nikt nie udzielił mi odpowiedzi a ja wybrałam sie jednak na prywatną wizytę do kardiologa (..

Migotanie przedsiomków - Str. 3

.. ...migotek * ja mam cały czas tachykardię zatokową - nadkomorową 120/180 w spoczynku - praktycznie przez całą dobę . już po tylu latach nawet tego nie czuję i gdyby nie to że widzę jak mi bluzka * skacze * lub jak leże na poduszcze to słyszę odpijające się tętno to bym nawet o tym już..

Migotanie przedsiomków - Str. 4

.. ...innego. ale cały czas mam tachykardię przez większość doby bardzo rzadko zwalniam i to góra na godzinę. kiedyś na izbie powiedzieli że mam migotanie i mnie nie wypuścili dopiero na drugi dzień :( .nie wiadomo od czego to mam, miałam też stymulację przezprzełykową i nic nie dało sie..

Lekkie obawy przed ablacją

.. ...trakcie snu, w dzień tachykardia zatokowa wysiłkowa, pobudzeń komorowych zarejestrowano 3 do różnicowania z pobudzeniami nadkomorowymi przewiedzionymi z aberacją, w tym 0 V - Tach i 0 par pobudzeń nadkomorowyh zarejestrowano 1 ,w tym 0 SV - Tach, bigemnii nadkomorowych 0 i trigemnii..

interpretacja badania Holtera

.. ...ogólna diagnoza - stała tachykardia zatokowa, tętno od 57/min do 195/min ( rano ) czy to nie za dużo? oraz komorowe pobudzenie przedwczesne. :( Paulo, tak to za dużo ale nie martw się ja taką tachykardię mam od 6 roku życia, a w holeterze dodatkowo wyszło mi dużo pobudzeń dodatkowych..

Zespół WPW i brak skierowania na ablację

.. ...częstoskurcze nadkomorowe i tachykardia zatokowa - tak to zostało nazwane fachowo czy gdyby to było wpw to po ekg holterach MRI serca i teście wysiłkowym zostałoby to właśnie tak nazwane czy kryje sie to pod któraś z ww. nazw? dzięki s musisz zapytać lekarz kardiologa, u mnie wykryto wpw..

Odczytanie wyników Holtera serca

.. ...131 - 21sek, 43 okresy tachykardii zatokowej w dzień HR 120 - 794sek, 14 okresów bradykardii nocnej HR50 - 254sek., 1 rytm niemiarowy HR49,10 sek - bigeminia nadkomorowa, w godzinach nocnych epizody niemiarowośći zatokowej oddechowej. Odstęp PQ skrócony do 100 msek. Pozdrawiam i jeszcze..

Częstoskurcze - nieadekwatna tachykardia zatokowa

.. ...wiele rodzajów: nadkomorowy, przedsionkowy itd. U mnie stwierdzono nieadekwatna tachykardię zatokową. Czym to wszystko sie od siebie różni i czym są powodowane? pozdrawiam i zdrówka wszystkim życzę ; )..

Wynik Holtera, czy się martwić? - Str. 2

.. ...bez pauz RR * 2000ms. Tachykardia zatokowa Proszę pomóżcie mi w interpretacji bo na wizytę u kardiologa dziecięcego musimy swoje odczekać, a te cyfry i skróty nie dają mi spokoju. Z góry dziękuję. Witam Dostałąm wynik z holtera i dostałąm taki opis: Podczas doby poj.ExSV oraz 1ExV oraz..

Uszkodzenie przewodnictwa komorowego serca

.. ...bloku ale mam cały czas tachykardię zatokową i proponują mi modyfikacje węzła zatokowo przedsionkowego co niestety może doprowadzić do bloku III stopnia. nie zgodziłam się na ten zabieg bo wiadomo że skończy się wszczepieniem stymulatora. a tego nie chcę. też się boję negatywnych skótkow..

Procorolan zamiast betablokerów

.. ...podobny problem. Mam tachykardię zatokową i betablokery jak na razie nie dają skutków w leczeniu. Mój lekarz tez proponował mi PROCOROLAN ale nie zaczęłam jeszcze go brać, dalej żyję na nieskutecznym betaloku :( Mnie także lekarze mówili, że jak tak dalej będę odporna na leki czeka mnie..

Ablacja - modyfikacja węzła zatokowo-przedsionkowego

.. ...powodu nadciśnienia, tachykardii i od kilku lat mam rozpoznany zespół wazowagalny. cóż niezła kombinacja. mam super kardiologa ale facet praktycznie wymusza na mnie ablacje a ja się bardzo boję. leczenie farmakologiczne tachykardii właściwie jest niemożliwe bo mam uczulenia na leki itp,..

Leki na tachykardię zatokową

.. ...jakie bierzecie leki na tachykardie zatokową?odpiszcie brałam betablokery prppanolol i pochodne, isoptin , gilurytmal procoralan - ten ostani to jakaś nowość - nic na mnie nie działa w małych dawkach i szybko się przeyzwyczajam a w dodatku na betablokery mam uczulenie i na wiele innyh..

Ablacja węzłą zatokowo przedsionkowego (modyfiksacja tego węzła)

.. ...przedsionkowego? mam nieadekwatną tachykardię zatokową ( nadkomorową ) - prawie pzrez 24/dobę - tętno zazwyczaj 120 - 180 czasami do 200/ min. to sie jakoś nazywa utrwalony częstoskurcz zatkowy. czasami mam napadową tachykardię zatokową i jakieś tam inne zaburzenia które nie zawsze..

Interpretacja Holtera, do pani Izabeli

.. ...komorowych i 120 okresów tachykardii zatokowej średnia częstośc rytmu serca wynosila 86p/min z maksymalną 144p/min.Dodam że od 2 lat biorę Betalok ZOK50 i potas mam wszczepiony defibrylator zpowodu migotania w owym czasie komor i częstoskurczu a stalo się to jak zachorowalam na anginę i..

Różne wyniki pomiarów tętna

.. ...gdzie stwierdzono u mnie tachykardie zatokową z zaburzeniami repolaryzacji ( 11 razy w ciagu doby od 138 do 48 ). Ponadto zdiagnozowano PFO ( przetrwały otwór owalny pomiedzy przedsionkami ) którego zamknięcie będę miała w połowie września br. oraz nerwicę. Stwierdzono jednak że..

Postępujący zespół wazowagalny? czy to możliwe?

.. ...) mam nieadekewatną tachykardię zatokową? ( cały czas 110 - 180 no czasem zwolni na chwilę ) i nadciśnienie - wszystko to od ponad 10 lat, coraz częsciej traciłam przytomność i kilka lat temu rozpoznano u mnie zespół wazowagalny. chyba mieszany ale nie jestem pewna bo mam na jednym..

Postępujący zespół wazowagalny? czy to możliwe? - Str. 5

.. ...50... przed dobe bylo 51 tachykardi zatokowych i 1 pojdedyncze nadkomorowe pobudzenie przedwczesne... wiecie co to znaczy?? bo ja niestety nie, a nie moge znalesc zadnych informacji.. Pozdrawiam: ) moniqe : ) byłaś u DK? kurcze coraz więcej osób z tachykardią zatokową :O. co do tego..

Tętno 50-60 jest normalne?

.. ...holtera. W pierwszym wyszła tachykardia zatokowa - lekarze mówią że to nic taiego, ( dokuczliwe ) w drugim - bez anomalii. Mam też spadki potasu do 3.5 ale wtedy zanim dostanę kroplówkę mam kołatania i słabość. dzięki po pierwsze za czesto mierzysz i myslisz o tetnie i biciu serca po..

Nerwica sercowo naczyniowa i tachykardia zatokowa

.. ...sercowo - naczyniową z tachykardią zatokową i mimo wszystko przyznano mi kategorię A co wcale mnie nie zaskoczyło. Problemy zaczęły pojawiać się ok 3 m - cy temu kiedy zmarł mój tata. Od tej pory każdy mały nawet problem czy stres objawia się u mnie przyspieszonym biciem serca, bólem w..

Basen a sercowcy

.. ...bardzo ; ) mam problem z tachykardia zatokowa a co za tym idzie ciśnienie mi skacze itd... Co prawda leczę sie, większych dolegliwości nie mam( czasem czuje jak mi serce wariuje, czy jakieś duszności ; ). Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam ;] witam,sadze ze basen nie powinien byc..

Ciśnienie 120/80 a tętno 116

.. ...oznaką nerwicy! Ja mam tachykardię zatokową i nie jest spowodowana stresem czy nerwicą lękową, ani żadną inną nerwicą! Mialam to samo co ty, bylam wyczerpana ,balam sie wszystkiego,nie umialam spac ,od strachu serce bilo jeszcze szypciej ,schudlam 10 kg ,nie bylam w stanie pracowac kark..

Bradykardia a betablokery i nerwica

.. ...miałam kilkanaście razy tachykardię zatokową. Lekarz wtedy powiedział ze gdyby nie fakt że mam przy tej tachykardii złe samopoczucie to w ogóle by mi nie mówił. Teraz biorę od pięciu miesiecy beta bloker w dawce 1/4 rano i 1/2 wieczór i widzę że często mam tętno pomiędzy 50 - 60, a..

Niski puls 27/min połączony z bólem serca

.. ...pobudzenia przedwczesne, 34 tachykardii, 6 bradykardii, 2 rytmy niemiarowe, 9053 pobudzen komorowych, 575 pojedynczych przedwczesnych pobudzen komorowych, 177 bigeminii, 5par., rytm zatokowy 42 - 150/min, rytm zaburzony ekstrasystolia komorowa. Nie znam sie na tym ale porownywalam z..

Arytmia a poród naturalny, jestem w 35 tygodniu ciąży

.. ...wynosila 148 o godz 17:17 tachykardia zatokowa. Pauz dłuzszych niz 2 sek zero, pobudzen komorowych zarejest zero, bigemnii i trigemnii zero. Pobudzen nadkomorowych zarejestr 1 - w tym zero bigemnii i trigemnii nadkomor. W godz nocnych liczne epizody zachamowan zatokowych max. 1500 ms...

Powiększony lewy przedsionek serca

.. ...podpowiedzcie cos jak to leczyc.Dzieki Jacku najlepij idz z tym do lekrza i i napisz nam koniecnize co powiedizął - moze takie niewielkie powiększenie nie ma wpływu - zreszta apart też się może pomylić: )..

Tachykardia zatokowa a ablacja

.. ...oto ich diagnozy: - tachykardia zatokowa - częstoskurcz nadkomorowy - arytmia z występującym częstoskurczem napadowym. I tu się gubię : ) Ponieważ mam stwierdzone zaburzenia ( jakkolwiek je nazywają : ) ), biorę leki, które nie dają poprawy a dwóch lekarzy twierdzi, że ablacja w moim..

Nagłe bardzo szybkie bicie serca

.. ...mnie okazało się to tachykardią zatokową. Niby nic poważnego, ale lekarze podejrzewają nieadekwatną tach. zat. ponieważ mój organizm nie bardzo chce reagować na leki. Pozdrawiam kołatania są częstym objawem arytmii która trzeba leczyć farmakologicznie. ja dostałam betaloc zok 50mg na..

Złe EKG - proszę o poradę

.. ...pobudzeń przedwczesnych,2 tachykardii,6 bradykardii.Podsumowanie badania:rytm zatokowy( okresowo niewielka niemiarowość zatokowa )o częstości 45 - 127/min.Odstęp PQO.1 - 0.14S.SVEs - 14poj/dobe.W trakcie tachykardii ujemny zał.T we wszystkich odprowadzeniach. Opis badania..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1072

.. ...wypis i mam napisane : Tachykardia zatokowa, aczkolwiek wszystko podobno na tle nerwowym ( co by się zresztą zgadzało ) Pozdrawiam a co do badań to miałam robione morfologię, mocz, EKG, holtera, UKG i prześwietlenie płuc. ahh no i tarczycę ; ) dorota - a dlaczego masz watpliwosci?..

Wada zastawki aortalnej i tachykardia zatokowa

.. ...niedomykalnosc ) oraz tachykardia zatokowa. Pani doktor stwierdzila,ze wystarczy jak bede pic 2litry wody plus maly wysilek i bedzie ok. Zastanawiam sie czy faktycznie to wystarczy,czy po prostu zostalam odprawiona z kwitkiem ze wzgledu na mlody wiek. Jezeli sa osoby w podobnej sytuacji..

Dziwne kołatanie serca

.. ...). łekarz w koncu wykonal holtera,usg,ekg i stwierdzil tachykardie zatokowa.Ale po tym i tak zostałam odeslana do domu. Wiec nic wiecej nie jestem w stanie ci napisac tylko tyle,ze moze to tachykardia...

Nerwica w ciąży - Str. 194

.. ...tego mam stwierdzone tachykardie zatokowe napadowe tak sie boje nie wiem co robic a to dopiero 8tydz ciazy.jestem zalamana i cala w leku Marciocha wiem ze sa tez tansze tabletki okolo 18zł i bierze sie jedna dziennie ale maja sporo ubocznych skutlków a te drogie nie maja zadnych procz..

Nerwica w ciąży - Str. 195

.. ...swojemu ginowi ze masz tachykardie zatokową,napadową i jak on na to zareagował?Czy kazał Ci isc na konsultacje to kardiologa?Bo nie wiem czy tachykardia kwalifikuje sie do cesarki. I jeszcze jedno.Dziewczynki moze tak byc ze moja dzidzia kopie mnie tylko po lewej stronie?Raz chyba tylko..

Kłucie, uczucie dyskomfortu pod lewa łopatką

.. ...płucami. Dodam też że mam tachykardie zatokową..czy to może byc od serca? Miewam też kłucia po lewej stronie klatki piersiowej. przyklejcie sobie kapsiplast - nazwa handlowa - inaczej plaster gorczycowy. Rozgrzewa, strasznie piecze i bardzo mi POMAGA. Włąsnie na te kłucia, problemy z..

Ciężko mi złapac oddech, bardzo ciężko czuje serce

.. ...( 2 miesiące temu ) tachykardię zatokową. Biorę leki i jest dobrze, ale mogą to być również inne jakieś zaburzenia serca, które powinnas zbadać u kardiologa najpierw. Ktoś napisał, że to nerwica, ale to dopiero można stwierszić w ostateczności,w dodatku autorka nie napisała, że miewa..

Interpretacja wyników Holtera

.. ...ów Ponadto wykryto 21 tachykardii 1 rytmów niewymiarowych 24 migotań przedsionków 8095 pobudzeń komorowych 7328 pojedynczych przedwczesnych pobudzeń komorowych 93 bigeminii 166 trigeminii Podsumowanie: Rytm zatokowy. Jednoksztaltna extrasystolia komorowa o stałym czasie sprzężenia, bez..

Praca przyczyną choroby serca?

.. ..., albo nerwica ,albo tachykardia zatokowa, lub jeszcze coś innego.Skupiłem się na szukaniu przyczyny ponieważ mam 28 lat a bóle pojawiły się 2 lata temu gdy zacząłem prace na maszynie która wytwarza w trakcie pracy rytmiczne uderzenia ( bardzo głośne ) oraz drgania..

Graniczne P-mitrale i graniczna wielkosc lewego przedsionka

.. ...97/min normogram. poza tachykardia zatokowa zapis w granicach normy. HR=97 R - R=0,618 P - R=0,124 QRS=0,104 Axes P=59 QRS= - 6 T=40 QT/QTC= 0,328/0,420 RV5/SV1=0,67/0,58 12 maja 2008 - EKG czynnosc serca 99 rytm zatokowy przyspieszony graniczne P - mitrale sinistrogram patologiczny 28..

Ile trwa leczenie tachykardii?

.. ...holterze stwierdzono u mnie tachykardie zatokową i puls 135 bardzo mnie to zastanawia czy to rzezcywiscie tachykardia? musze dodac ze bardzo boje sie lekarzy i nienawidze szpitala wiec mysle ze to tylko dlatego miałam tetno 135 i tylko dlatego stwierdzono tachykardie? czy to mozliwe?..

Ile trwa leczenie tachykardii? - Str. 2

.. ...dowiedzieć czym jest ta tachykardia zatokowa i o co chodzi z tym 120 min.. Sama w domu jak puls sobie mierze wynsi zwykle 80... Proszę o odpowiedź: ) Życzę zdrówka wszystkim sercowcom:D i wolniejszego bicia serduch: * * ale gdzie wyryto podczas jakiego badania - holtera czy ekg czy echo..

Drętwienie skóry a potem ból

.. ...m.in. na nadciśnenie, tachykardię zatokową, zespół wazowagalny i wiele innych drobiazgów - może to skutek tych chorób? zastanawiam się czy to coś nie jest związane z naczyniami krwionośnymi skóry? co to może być? czy któś z was ma podobny problem? pozdrawiam serdecznie abisynka Ave..

Leczenie nadciśnienia skutki uboczne

.. ...nadciśnienie, nieadekwatną tachykardię zatokową oporną na leczenie farmakologiczne i zespół wazowagalny. leki głównie beta blokery - mam uczulenie - o mało nie wykończyły mi nerek mdleje non stop - bo spada mi za szybko ciśnienie - koszmar jak siedzę to mam normalne ciśnienie lub wysokie..

Biosotal - czy ktoś zażywa?

.. ...brać. ja ma nieadekwatną tachykardię zatokową plus czasami pojedyńcze nadkomorowe pobudzenia - ogólnie serce wali mi cały czas 120 - 200 na minute - dlatego musiałam brać leki ale nie mogę bo mam uczulenia lub wcale nie działąją a niekóre jeszcze bardziej mi przyspieszały serce jak..

Ektopia nadkomorowa i zespół QRS

.. ...pobudzeń przedwczesnych - 4 tachykardii - 22 pobudzeń komorowych, 17 pojedynczych przedwczesnych pobudzeń komorowych, 1 czynnych rytmów komorowych wszędzie indzie po 0 0 sytuacji nietypowych. Podsumowanie badania - Wiodący rytm zatokowy miarowy 44 - 140/min z zachowaną modulacją w ciągu..

Wynik RBBB na EKG

.. ...Vex, bez pauz RR * 2000ms. Tachykardia zatokowa Proszę pomóżcie mi w interpretacji bo na wizytę u kardiologa dziecięcego musimy swoje odczekać, a te cyfry i skróty nie dają mi spokoju. Z góry dziękuję...

Skurcze dodatkowe gromadne - Str. 2

.. ...miałam wysoki puls( tachykardia zatokowa ) średni rytm 90 na min w spoczynku max 160 w spoczynku.Najpierw brałam Betaloc 25mg ale miałam niskie ciśnienie po nim,potem propranolol ale się nie sprawdził i teraz od 2 lat biorę Atram 6,25 - 2x na dobę i jest w miarę ok.Oczywiście dodatkowe..

Problemy z sercem, szybkie bicie i duszność

.. ...nerwica lekowa, Tashimoto, tachykardia zatokowa, guzki tarczycowe... czasem lepiej nie wiedziec bo od tych wszystkich diagnoz czasem mozg mi peknie!!! JA - co w zyciu tablet nie bralam i zawsze uchodzilam za niespotykana optymistke:( taaa... wiem... poszlam do lekarza i przynajmniej wiem..

Dziwny ból w klatce piersiowej

.. ...na echo serca ) oraz tachykardie zatokową( Holter EKG ). Właściwie to podobno nic strasznego, leków nie mam, żadnych przeciwskazań nie ma, jednak troche utrudnia to życie:( Dlatego lepiej zrób sobie ECHO Serca i Holter EKG, tak dla pewności. Lepiej dmuchać na zimne: ) Pozdrawiam: ) Też..

Częstoskurcz nadkomorowy z pulsem 190

.. ...30 ) i mam utrwaloną tachykardie zatokową ( 120 - 200/min ) ale zdarza się że dodatkowo dopada mnie napadowy częstoskurcz nadkomorowy. też mam problemy z powikłaniami - może to uroda mart ; ) a do tego są uparte ;P ale spróbuj porozmawiać z lekarzem kardiologiem czy elektrofizjologiem...

Nerwica tkwiąca w nas, nasza walka i małe sukcesy - Str. 5

.. ...wybrałam wypis ze szpitala TACHYKARDIA ZATOKOWA troche sie przestraszyłam ale rozmawiałam z pania doktor i powiedziała ze nie jest tak zle wyniki badan dobre płuca zdrowe,echo bez patologii,rytm zatokowy miarowy/80 najlepsze było to ze o 6.36 miałam 135 pulsu ale nie spałam cała noc..

Nerwica tkwiąca w nas, nasza walka i małe sukcesy - Str. 26

.. ...szpitala i z ta nieszczesna tachykardią zatokową,pani doktor powiedziała ze to częsta przypadłośc studentów i jestem zdrowa jak ryba więc sie bardzo ucieszyłam bo mam zamiar wyruszyc na poszukiwania jakiejś pracy. ogólnie jest dobrze chodze na psychoterapie która mnie stawia do pionu,..

Problem z sercem podczas ćwiczeń

.. ...[35 okresów dziennej tachykardii zatokowej do maks. 163p/min bez napadowego częstoskurczu nad komorowego] przepisał mi bisocard ale nie czuje efektu ćwiczę siłowo naturalnie bez dopalaczy i jak ćwiczę to często odczuwam jakby serce mi przeskakuje takie zawirowania takie odczucie jakby..

Częstoskurcz nadkomorowy i zmiana leków

.. ...tachykardia zatokowa. polecam koenzym Q10 rewalacja koszt ok 50zł i witamine C1000 napewno sie poprawi wszystko dostepne w aptece bez recepty Tia,koenzymy najbardziej pomagaja na chore serce dzieki za porady..

Silny atak nadkomorowy serca

.. ...pozatym ja mam tylko tachykardię zatokową :P no czasem nadkomorową i napodowe częstoskurcze nadkomorowe ale one są rzadko a na codzień mam tylko tachylardie zatokową 120 - 200/min i cóż już ją polubiłam ; ). słabo się czuję przy tętnie 60 - 80/min bo dla mnie to coś obcego ; )...

Holter EKG i prośba o interpretacje

.. ...Min HR 36 Ponadto: 4 tachykardii 45 bradykardii ( wlasciwie wszystkie w nocy ) 24 rytmów niemiarowych 14 przerw 0 pobudzen komorowych Podsumowanie: Rytm zatokowy. Intermittujące przez całe badanie, szczególnie nasilone zaburzenia przewodnictwa przedsionkowo - komorowego od bloku II..