Tachykardia serca

Zaburzenia rytmu serca

.. ...Bradykardia zatokowa Tachykardia zatokowa Rytmy przedsionkowe. Trzepotanie przedsionków Migotanie przedsionków Częstoskurcz przedsionkowy Rytmy z łącza przedsionkowo - komorowego. Częstoskurcze przedsionkowo - komorowe nawrotne. Rytmy komorowe. Częstoskurcz komorowy Przyspieszony rytm..

Zapalenie mięśnia sercowego

.. ...uczucie kołatanie serca; tachykardia; zaburzenia rytmu ( skurcze dodatkowe, tachyarytmie komorowe, zaburzenia przewodnictwa przedsionkowo - komorowego ); objawy niewydolności serca; osłuchowo: szmery skurczowe o różnym charakterze, czasami 3 ton serca, szmer tarcia osierdziowego. W..

Tachykardia

.. Tachykardia jest to określenie częstości akcji serca powyżej 100 na minutę. Wśród przyczyn tachykardii można wyróżnić: nadczynność tarczycy; stany emocjonalne: strach, zdenerwowanie, radość; stosowanie używek ( kawa, papierosy ( nikotyna ), kofeina w napojach ); migotanie przedsionków, trzepotanie..

Rozrusznik serca (stymulator serca)

Rozrusznik serca (stymulator serca)

.. ...są w stanie opanować tachykardię. Stymulatory ( rozruszniki serca ) mogą być stosowane czasowo, zapewniają stymulację w sytuacjach nagłych lub zabezpieczających pacjenta przez krótki okres bradykardii ( np. podczas zawału serca ) do czasu założenia stymulacji na stałe; mogą być też..

Szmery w sercu

.. ...wysoką temperaturą i tachykardią. Podobne zjawiska osłuchowe występują także u chorych odwodnionych lub ze znaczną anemią. W tych przypadkach po usunięciu przyczyny, a więc po nawodnieniu chorego czy wyleczeniu infekcji, szmery znikają. Szmery organiczne serca są związane z wadami budowy..

Zespół tachy-brady (tachykardia-bradykardia)

.. Zespół tachykardia - bradykardia ( tachy - brady ) jest rodzajem dysfunkcji węzła zatokowego, w której występują charakterystyczne, złożone z dwóch faz, zaburzenia rytmu. Pierwszą fazę stanowi tachyarytmia ( zaburzenie rytmu serca z przyspieszenie jego pracy ). Najczęściej jest to wstawka migotania..

Arytmogenna dysplazja prawej komory

.. ...przewodzenia komorowego, tachykardię i częstoskurcze komorowe. W ECHO serca: zaburzenia kurczliwości prawej komory, poszerzenie jej światła, czasem uwypuklenia ściany w postaci tętniaków. W diagnostyce wykonuje się także izotopowe badanie mięśnia sercowego oraz często biopsję. Niestety..

Tachykardia zatokowa

.. Tachykardią nazywamy rytm serca szybszy niż 100 uderzeń na minutę. Tachykardia zatokowa to rytm, którego źródło znajduje się w węźle zatokowym. Węzeł ten jest fizjologicznie głównym rozrusznikiem serca. Jego częstość generowania bodźców wynosi właśnie 100 na minutę, jednaka z uwagi na wpływ autonomicznego..

Zawał serca jako powikłanie zabiegu operacyjnego

.. ...adrenaliny, dochodzi do tachykardii i zwiększenie się zapotrzebowania serca na tlen. Dodatkowo często obserwujemy spadek ciśnienia tętniczego krwi oraz niedokrwistość wywołane utratą krwi w czasie zabiegu. Te wszystkie czynniki zmniejszają przepływ przez naczynia wieńcowe w sytuacji, gdy..

Uwaga na zbyt szybkie tętno spoczynkowe

.. ...akcji serca ( przewlekłą tachykardią ) obciążeni są znacznie większym ryzykiem ponownych powikłań, niż chorzy z normalnym pulsem - poniżej 70 uderzeń na minutę. Przyspieszona akcja serca u osób z chorobą wieńcową może prowokować nie tylko bóle wieńcowe. Zmniejszenie tętna u osób po..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 33

.. ...dotego urządzenia. sama tachykardia by nie przeszkadzała gdyby nie to że szybciej się męczę i ostatnio mam wrażenie innego bicia serca. czasami czuję jakbym miała dwa serca bijące w róznym rytmie ( jedno nad drugim ) - to trwa kilka czasem kilkanaście sekund. samo przechodzi. ale ostanio..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 36

.. ...kardiolog stwierdzil u mnie tachykardie,do na 2 godz po urodzeniu syna skoczylo mi tetno do 130/min.Zalozono mi holtera,wykryto napadowe nadkomorowe bicie serca,Doraznie mialam przyjmowac izoptin 40.poniewaz karmilam piersia.Na jakis czas przeszlo,choc zazylam tych tabletek naprawde nie..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 21

.. ...też miałam napadową tachykardię po latach przeszła w utrwaloną i mam cały czas. idź do jakiegoś innego lekarza. mi też na początku wmawiali nerwicę itp. to trwało pięć lat i było coraz gorzej. musisz iść z tym do poradni zaburzeń rytmu serca. poszukaj w pobliżu siebie a jak nie ma to..

Częstoskurcze napadowe ciągle wracaja - Str. 3

.. ...od paru lat walcze z tachykardia. Atakow dostaje glownie po posilkach i czesto w spoczynku. Trwa to ok godziny czasem dluzej. Dochodzi do tego oslabienie masy miesniowej i zawroty glowy. Biore Isoptin, ale przy ataku to niewiele daje. Poniewaz mam wrodzona wade serca, do tego..

Echo serca - Str. 16

.. ...skoczylo na 180/110 mialem tachykardie! podjechalem na stacje dostalem 20 propranololu i captopril - uspokoilo sie wszystko EKG było zez zmian! - 2 dni jeszcze chodzilem taki dziwnie slaby ! miedzy czasie zrobiłem badania z krwi: wszystko w normie łącznie z elektrolitami, prócz..

Echo serca - Str. 21

.. ...plynu,W trakcie badania tachykardia. Niemialem zkim sie skonsultowac gdyz moj lekraz wyjechal.Co otym sadzicie?? Wymiary jam serca i przeplywy przez zastawki w normie. Pani Izabello,o cochodzi z ta tachyakrdia?Na ktoryms z kolei wynikow mam to napisane.Bior obecnie leki:beatlo zoc 25 i..

Echo serca - Str. 22

.. ...okres bradykardi, 225 tachykardii nadkomorowej, bez napadowego czestoskurczu nadkomorowego. I to wszystko. Bardzo proszę o odpowiedź czy mam sie czym martwić i czy mogę umrzeć na to , badzo sie boje. Dziękuje i pozdrawiam. Pani Izo dziekuje za odpowiedź. Operacja była 9 lat temu szczerze..

Echo serca - Str. 24

.. ...ponieważ dostałam znacznej tachykardii i badanie przerwano, jedyne co udało sie uwidocznić to to, że przeszczepione żyły płucne są na miejscu i nie ma przecieku resztkowego w miejscu ASD. W zawiązku z tym, że co jakiś czas wspominali między sobą o nadciśnieniu płucnym, ja tak bardziej..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 120

.. ...od kilku lat bo mam Tachykardie tak zwane szybsze bicie serca lek mam przepisany od kardiologa.Niestety nie moge go brac kiedy chce ,tylko raz dziennie.Był taki momen ze odstawiłam bisocard sama bez porozumienia z kardologiem bo stwierdziłam ze dobrze sie czuje .Po jakims czasie szybsze..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 581

.. ...Mycha,Holter wykazał u mnie tachykardię.Myslę,że była spowodowana paleniem mnóstwa papierosów.Moją normą było 95 - 100 uderzeń serca na minutę.Odkąd rzuciłem palenie norma u mnie to 65 - 80 bitów.Więc wzorcowo.A te dodatkowe skurcze,które mi się wydawało,ze mam były wyjątkowo wredne bo..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 740

.. ...lekarza ktory stwierdził tachykardie dał leki i L4, jednak po 2 dniach ynow to samo jeszcze ze zmożoną siła dusznosci, czuje jak by mi ktoś coś połozył na klatkę piersiową brak snu brak apetytu kołatnia serca. Zgłosiłam sie do szpitala w sylwestra tam zrobili mi badania równiez na..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 788

.. ...się serce i dostałam tachykardii.Ale to nic,bo na to mam prochy.Natomiast rano powtórzyło sie to jeszcze raz i pojechałam do przychodni.Tam ekg,ciśnienie i oczywiście wszystko w normie.Doktor przepisała mi relanium na miesiąc, a potem coś nieuzależniajacego. No i byłoby fajnie gdyby nie..

Tachykardia i metacord 50

.. ...serca,osłabienie to TACHYKARDIA. Przepisał mi metacord 50 i kazał brać po pół tabletki rano,żeby wyrównać bicie serca. Zaskoczyło mnie tylko jedno:lekarka nie radziła mi powtórzyć EKG,tylko od razu przepisała bloker.Fakt, EKG wykazało,że serce zbyt szybko bije,ale moim zdaniem,może to..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 24

.. ...szalone. Biorę leki na tachykardię. Dziś rano np. musiałam wziąć dużą ilość magnezu i mi przeszło. Potem wypiłam kawę i się zaczęło. Myślałam, ze to już koniec. Wróciłam do domu i kolejne dawki magnezu na przemian z potasem. Lekarze u mnie stwierdzili nerwicę serca - a ja jestem daleka..

WPW - jakie objawy?

.. ...fizyczne symptomy - czy tachykardia ( i jaka ), pocenie sie itd? Każdy ma inne objawy WPW. Części objawów pewnie nawet nie łączę z występowaniem tego zespołu. W moim przypadku podczas ataku to: szarpanie serca ( jakby sobie chciało zrobić więcej miejsca w klatce piersiowej )i skoki tętna..

Bradykardia jak leczyć?

.. ...705 bradykardi, brak tachykardi nadkomorowej, bez napadowego częstoskurczu nadkomorowego ocena QTc 0,38 - 0,42/pomiar ręczny/. najbardziej mnie przeraza cześc gdzie sa pauzy w czasie bicia serca mozliwe ze bylo to spowodowane tym ze podczas calego badania siedzielem na komputerze i nie..

Napadowy częstoskurcz nadkomorowy

.. ...najwyzsze bylo 117. - tachykardia nadkomorowa.a kiedy robi sie ablacje?jakie badanie mowi o tym ze taki zabieg jest konieczny? mysle ze przy nerwicy nie robia ablacji mosi byc konkretna choroba serca np migotanie przedsionkow trzepotanie itp a jak mialas stwierdzony cestoskurcz..

Częstoskurcz nadkomorowy u dziecka

.. ...powiedzieć, że taka wolna tachykardia nie jest niebezpieczna, ale wczesne usunięcie dodatkowej drogi przewodzenia odciąży twoje dziecko przed późniejszymi problemami, a mogą one nasilić się, kiedy syn zacznie dorastać, i podobnie jak umnie, np w wieku 17 lat mogą wystąpić silne..

Zespół Barlowa i poród naturalny czy cesarka? - Str. 2

.. ...wtedy lekarz mówi o tachykardii - wiem że to jest przyspieszona akcja serca. Odkąd biorę BISOCARD jest znacznie lepiej nie miałam tachykardii już od 8 miesięcy. Ale dyskomfort w klatce się zdarza i jakieś dodatkowe uderzenia serca.Pozdrawiam wykryto u mnie ten zespół wiele lat temu :(..

Szybkie bicie serca przy nagłych ruchach

.. ...informacji na temat tachykardii,ktora stwierdzono u mnie pare lat temu.Diagnoze postawiono po wypisaniu mnie ze szpitala,a wlasciwie po oposzczeniu intensywnej terapii.Wtedy lekarz przepisal mi BETALOG.Objawy dzieki ktorym znalazlam na intensywnej to:bicie 220 uderzen na minute,scisniete..

Raz na jakiś czas serce zaczyna bić o wiele mocniej

.. ...lat i mam stwierdzoną tachykardię zatokową, ale zanim to mi stwierdzili, to dość dużo nasłyszałam się o takich przypadkach..jeśli łapie Cię to nie wiadomo kiedy, ani nie wiadomo gdzie, trwa jakiś określony czas, a potem przechodzi, to jest prawdopodobnie jedno z zaburzeń serca..z tego,..

Częstoskurch, kołatanie, WPW czy tylko nerwica?

.. ...nadkomorowe, max 14/h; tachykardia 134, bradykardia 0. ogólna diagnoza - nerwica wegetatywna. Badania robiłam jakiś czas temu. sytuacja nie zmieniła się do teraz. Dalej mam kołataniaserca, ból w klatce, napływy gorąca, szybko się męcze i ogólnie przeważnie czuje się źle. są dni że jest..

Jakie macie dolegliwości nerwicowcy? - Str. 2

.. ...zawroty głowy, nudności, tachykardia, dodatkowe skurcze itp. Lekarz po zrobieniu ekg i usg serca stwierdził nerwice, ale powiedział żebym zrobiła jeszcze Holtera jeżeli on nic nie wykaże to wtedy zrobić konsultacje neurologiczną. Ale na moje nieszczęście Holter wykazał właśnie..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 7

.. ...6 lat wykryto u mnie tachykardię, nawet w nocy w czasie snu moje tętno dochodziło do 200/min. przez wiele lat brałam leki i wydawało się że wszystko jest w porządku, ale po jakimś czasie często zdarzały mi sie zasłabnięcia, drętwienie kończyn i twarzy,kołatanie serca ale lekarz wszystko..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 101

.. ...badania robione: wyszła mi tachykardia i wypadanie tego płatka, jutro mam echo serca mam niby prawie wszytko to samo co wy tyle że dodatkowo taki dziwny niepokój i skołowanie ( np. idę z pokoju do łazienki i kiedy jestem już w łazience tak jakby dopiero to sobie uświadamiam. jakby * nie..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 10

.. ...bradykardia, pojawiła się tachykardia ), ponieważ był to efekt zapalenia wsierdzia, zatorowości płucnej, zawału płuca i ( jako wisienka na torcie ) poważnej sepsy. Na drugi dzień defibrylacja 12 razy w ciągu pół godziny i natychmiastowa decyzja o wszczepieniu elektrody ( stymulator ). Po..

Poranne szybkie bicie serca - dlaczego? nerwica

.. ...nerwicę, że chce wyleczyć tachykardię zatokową i to musi pomóc...ja w to ciągle wierzę..jestem młoda i słyszałam, że w tym wieku często wychodzą różne choroby, anomalie organizmu, ale bez przesady, żadnych myśli o śmierci!!! wiem, że może łatwo się mówi, ale prawda jest taka, że sami..

Poranne szybkie bicie serca - dlaczego? nerwica - Str. 2

.. ...nocy ) a co dopiero tachykardia czy częstoskurcz napadowy.W dodatku beta - blokery nie likwidują tych problemów skutecznie. Mnie kiedyś bardziej pomagały leki przeciwlękowe np. Neurol lub Pramolan. A były też okresy gdy pomagał dłużej zażywany Koenzym Q10 oraz magnez. Jest jednak coś co..

Poranne szybkie bicie serca - dlaczego? nerwica - Str. 3

.. ...lat się borykam z tą tachykardią,naszcząście nie przekroczyłam jeszcze chyba 160 uderzeń na minute, jednak dopiero mieciąc temu zwyły lekarz rodzinny, rozpoznał u mnie częstoskurcz,podczas gdy znamienici specjaliści niewiedzieli co mi jest, radziłam sobie do tej pory zwykłą łyżeczką..

Arytmia serca?

.. ...bradykardii - 531 a tachykardii - 21570,z tymi wynikami poszedlem do kardiologa i powiedzial ze tutaj nic nie ma a te jedno komorowe i nadkomorowe moga byc od nerwow, i nic wiecej powiedzial ze jestem zdrowy, a ja w zasadzie codziennie odczuwam takie dziwne szarpniecia itd,mam zamiar..

Dziwne ataki serca

.. ...że mam liczne objawy tachykardii zatokowej i nadmiernie wysycony płatek czy jakoś tak )Lekarze stwierdzili że to może być kwestia psychiczna - co od razu wykluczam.Musze dodać że nie pale papierosów,od czasu do czasu wypije.Od stycznia tego roku objawy powóciły,na początku tak jak w..

Zbyt szybki puls

.. ...tetno to jest nazywane tachykardia i jest zaliczane do zaburzen rytmu serca. dodatkowo kolatania rowniez wystepuja w tych zaburzeniach.w ekg nic nie wykaze wiec nalezy wykonac echo serca czyli badanie usg inaczej mowiac. morfologie jak najbardziej prosze zrobic.dusznosc ktora wystepuje..

Poczułam jak moje serce przestaje bić ot tak poprostu

.. ...lekarz stwierdził ze to tachykardia: ) po zrobieniu EKG i EcHa serca dostałam lokren 20 i mam brac 1/4 tabletki na dobę. biorę regularnie choc nie jestem zwolennikiem szprycowania się tabletami. Nie ma co prawda juz takich cyrków jak wtedy w nocy, ale raz lub nawet kilka razy dziennie..

Niski puls po concorze 2,5

.. ...zwana bradykardia i tachykardia na zmianę raz bardzo wysoki puls raz bardzo niski musisz porozmawiac z lekarzem ale w moim przypadku przeszło tzn jest teraz mniej dokuczliwe powodzenia Dziewczyny a po ile Wy macie lat ze tak czesto myslicie o umieraniu chyba Wasze serca nie sa jeszcze..

Koszmarne dodatkowe skurcze a u lekarza wszystko OK, to nerwica?

.. ...sie uspokaja.to jes tachykardia nadkomorowa.leki biore caly czas - propranolol. http://pl.wikipedia.org/wiki/Zesp%C3%B3%C5%82_Barlowa czytalas o tym?niby sie nie leczy ale mozna stosowac leki magnez i leki na kolatanie serca. Byłam u kilku lekarzy i ich diagnozy potwierdzaja się, wszyscy..

QRS na EKG

.. ...nienormalny kontur QRS.tachykardia zatokowa 126/min ekg robione przy wielkim, wielkim stresie. ekg z 21 maja PR 580ms P 160 ms PR 150 ms QRS 82ms QT 330ms QTC 434ms normalny kontur ekg, tachykardia zatokowa 103/min. echo serca robione 5 dni pozniej - EF69%, serce w porzyadku. Czemu..

Tachykardia i wzmożone napięcie, zaburzenia przewodnictwa

.. ...dwoch lat lecze sie na tachykardie,mam 29 lat a ostatnie badanie ekg wykazalo wzmozone napiecie ukladu wspolczulnego,zaburzenie przewodnictwa srodkomorowego i widoczna znaczna zmiennosc oddechowa,ponadto wyniki z echa serca tez mi niz nie mowia,np.EF 67%,SF 37,3%,SV 87 i aorta 3,1.Czy..

Częstoskurcze a palenie

.. ...dodatkowe skurcze lub tachykardie. Papieroski nie niszcza jedynie pluc: ) Radze rzucic. rzucilem zaraz po tym drugim incydencie : ) elo : ) ) Puchatek to jest tak jakbys sie pytal czy papierosy wogole są szkodliwe... : ) radze Ci przebadaj płuca sobie lepiej... chodzi mi o pojemnośc..

EKG i 4 różne wyniki

.. ...- normalne, tylko y tachykardia zatokowa ( od 100 - 120 ). Czy aparat ekg moze wyryzcac takie interpretacje i czy wierzyc lekarce?Jakies 3 tygodnie po tym pierwszym ekg zrobilam echo serca - serce bardzo zdrowe. no to czym sie przejmowac jak serce jest zdrowe NIgdy przenigdy nie nalezy..

Prawostronna blokada serca

.. ...lecze czyli dusznosci , tachykardia zatokowa , bole serca, czasem skurcze dodatkowe nadkomorowe a lekarze wykluczaja ze to od tego niepełnego bloku. czy sa jakies chcarkterystyczne objawy bloku ( HISA ) serca ? ( oprócz nagłego zgonu ) Witam wszystkich, mam 15 lat i stwierdzono u mnie..

Częstoskurcz komorowy a migotanie komór

.. ...rózni czestoskurcz od tachykardii zatokowej 120? czy to jest moze to samo ? Najprościej mozna powiedzieć że tachykardia zatokowa pochodzi z węzła zatokowego ( czyli prawidłowo tylko szybszy jest rytm serca ) natomiast częstoskurcz nie pochodzi z węzła zatokowego: ). Ośrodek bodźcotwórczy..

Bóle, kłucia i uczucie duszenia się

.. ...ze mam sinusoidalna tachykardie. ECHO serca nic nie pokazalo, serce zdrowe, jedynie septum pokazuje paradokslane ruchy ( przeklad na polski, wiem, ze chodzi o przegrodwe, ale lekarz uspokil mnie mowiac, ze to moze byc efekt nielczonego zapalenia migdalkow i ze nie jest grozne ). RTG pluc..

Tachycardia - za mocne bicie i zaburzona akcja serca

.. ...wiem jeszcze,czy masz tachykardie komorową czy nadkomorowa. Napisz mi prosze jaki to rodzaj częstoskurczu,a podam Ci wiecej wiadomości na ten temat. pozdrawiam i życze szybkiego powrotu do zdrowia! Cierpię na tę przypadłość. Pierwszy atak miałam w wieku 7 lat, potem jakoś ucichło i..

Dodatkowe skurcze - Str. 4

.. ...ruchu znow zacznie sie tachykardia.Ja mam to samo,boje sie nawet wejsc po schodach lub podbiec do autobusu,by nie wzbudzic dodatkowej pracy serca.Jest to uciazliwe,nie ma co ukrywac,ja nie pije nawet herbaty nie mowiac juz o kawie czy innych uzywkach,zrezygnowalam doslownie z..

Dodatkowe skurcze - Str. 14

.. ...pojechali.Czy to jest tachykardia czy cos jeszcze innego?teraz mam juz obsesje na punkcie serca bo siedze i slucham czy nie zaczyna szybciej bic :( Hej, hej! Znów dostałam w kość, nawet nie mam siły rozczulać się nad sobą, taka jestem zmęczona. A serce nie jest dla mnie zbyt życzliwe,..

Dodatkowe skurcze - Str. 26

.. ...).Pozdrawiam. nie jest to tez tachykardia czyli szybkie bicie serca tylko takie podtkniecia, nie rowne bicie serca.Czym to moglobyc spowodowane?? Witam ! dziś trochę lepszy dla mnie dzień : )a Sylwka pewnie zapracowana , bo nie zajrzała wczoraj - no tak to jest ! Mati ! Twój lekarz wie..

Dodatkowe skurcze - Str. 36

.. ...EKG, Holter, Echo. Poza tachykardią zatokową wyniki ok, nie mam wady ani choroby serca. Czy może byc tak, że skurcze, które teraz mnie dopadły i sa bardzo uciążliwe, to nagle coś groźnego? A może czegos nie wykryły badania? Wpadam w panikę po każdej * Serii * Ale dlaczego wpadasz w..

WPW a ablacja - Str. 3

.. ...dodatkowe czestoskurcze ( tachykardie )i biore leki na spowolnienie akcji serca.Ja mam zdiagnozowane wypadanie platka ale czy moglbys opisac mi swoj atak szybkiego bicia serca i wyjasnic co to jest WPW?Czasem mam obawy co do kompetencji kardiologow i wrazenie ze wiele spraw lekcewaza i..

Co poradzić na arytmię?

.. ...natomiast wykiazal 19 tachykardii nadkomorowych.W jednej z nich moje serce mialo w ciagu 2 min.316 pobudzen.Lekarz przepisal mi bilocard na zwolnienie akcji serca,ale boje sie brac,poniewaz przeczytalem gdzies,ze odstawienie tego moze byc grozne dla zycia.Na razie lykam tylko magnez.Czy..

Nerwica serca? już nic z tego nie rozumiem

.. ...ze mam sklonnosc do tachykardii Moje zycie jest spokojne w zasadzie mam w nim malo stresow ( troche wiecej ich bylo przy rzucaniu palenia ), nie odczuwam rowniez zadnych lekow , ale teraz w prawie 11 tydzien po odstyawieniu nikotyny zaczalem sie przejmowac gdyz stracilem wiare ze to..

Arytmia nadkomorowa serca - Str. 4

.. ...od 6 roku życia mam tachykardię, w holterze zrobionym w październiku wyszło mi dużo pobudzeń dodatkowych nadkomorowych, par pobudzeń nadkomorowych, wstawek częstoskurczu nadkomorowego itp. Czy to jest arytmia nadkomorowa? lekarz powiedział mi tylko że to zaburzenia rytmu serca i od pół..

Arytmia nadkomorowa serca - Str. 5

.. ...okres Bradykardi 193 Tachykardi zatokowej bez pauz i wypadniętych pobudzeń bez napadowego często skurczu * Wyżej czytam * Podczas badania dominuje rytm zatokowy okresowo niemiarowy oddechowo * Wyzej dalej * Średnia częstość rytmu serca wynosiła 91 p/min z maksymalną częstością 174 p/min..

Chyba zlikwidowałem dodatkowe skurcze

.. ...utrzymuje sie stale tachykardia zatokowa?? Witaj Jestem nowa na tym forum, gdyż stosunkowo krotko choruję, ale chciała bym wiedzieć czy metoda ta dotyczy tylko skurczów serca, ktore oczywiście mam jeśli nie biorę leków?Czy rownież można ją zastosować jeśli występuje problem z..

Kardiomiopatia czy nerwica?

.. ...kardiolog stwierdził tachykardię ( biorę Bisopromerck 5 )oraz upośledzoną relaksację lewej komory. Reszta niby w porządku. Ja jednak cały czas odczuwam bóle w klatce piersiowej ( okolice serca i nie tylko ), w okolicy mostka, miewam duszności. Co dzień coś mnie boli - muszę brać leki..

Wysokie tętno u 28 latka

.. ...tachykardii zatokowej zaczynajac przez nerwicę wegetatywna i choroby organiczne wszelkich innych narządów niż serce po zapalenie mięsnia serca kończąc - tylko szereg badań wyjaśni co ot moze być. pozdrawiam s..

Interpretacja wyników badania Holtera

.. ...godz.0.33.Liczne epizody tachykardii zatokowej o cz.123 - 149/min w ciągu całego zapisu.Pojedyncza extrasystolia nadkomorowa - 5SVEX/d Bez komorowych zaburzen rytmu serca.Bez pauz * 2,0 sek.Bez zwolnien cz. serca * 45/min.Bez zaburzen przewodzenia A - V.Jeden epizod obnizenia odc.ST - T..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 12

.. ...mialam 15 lat diagnoza tachykardia na tle nadczynnosci tarczycy.Leczylam sie 5 lat.Po 5 latach mam zdrowa tarczyce jednak od roku zaczely sie problemy z sercem.Mialam robione EKG,bylam u kardiologa i nic stwierdzili,serce mam zdrowe.Mimo to caly czas odczowam skurcze i klucia jak by..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 15

.. ...szczegolnie pod katem tachykardii. Pozdrawiam Miszka podzielam Twoje wypowiedzi ale to jest dusza chora a nie serce lub inne organy cos wiem bo to przechodzilam leczylam sie okolo 10 lat ale trafilam na dobrego psychiatre i on mi tlumaczyl ze przepisze leki ale ja sama musze nad soba..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 19

.. ...hiperkinetycznego * Mam tez tachykardie i zazywam betaloc50 raz dziennie. Czy ktos z Was spotkał sie z takim okresleniem krazenia i co to jest? pozdrawiam Ciekawi mnie ,czy nerwicy serca mogą towarzyszyć dodatkowe dolegliwości. Czy zdarzyło Wam się mieć takie jakby * kołki * w uszach,..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 20

.. ...190 Równiez miewałam tachykardie np po zmianie leku lub odzuceniu Mój psychiatra leczył mnie lekami nasercowymi i psychotropami Któregoś dnia jak pogotowie przyjechało do mnie to odrazu wzieli mnie do szpitala psychiatrycznego bo w czasie ataku wzięłam za duzo leków bo bałam ze nie..

Marihuana, czy alkohol? co tak naprawde gorsze dla serca?

.. ...w klatce piersiowej tachykardia uczucia słabości itp pewnego razu na wakacjach poczestował mnie trawką znajomy zaciągnełem sie ze 3 razy i po 15 minutach zrobiło się nieciekawie nagle poczulem sie jak na karuzeli zrobiłem sie blady brat mnie wzial pod pache bo bym upadł a serce waliło..

Chore serce i narkoza?

.. ...znieczulenia ) i utrwalonej tachykardii ( 120 - 200/min w spoczynku ) bo kardiolog wyraził zgodę - ale ja nie miałam wady serca tylko stały * galop * . koniecznie skontaktuj się z kardiologiem bo jeżeli faktycznie nie mozesz mieć narkozy a operacja jest konieczna to trzeba rozważyć jak..

Ciąża, poród, zdrowie dziecka, a moja arytmia serca i jej leczenie

.. ...zespołem QRS ) - 53 tachykardi. Po za tym w czasie dłuższego częstoskurczu nastapiło obniżenie odcinka ST w odprowadzeniach II III aVF. średnio miałam 95 uderzeń na min. Max 239/min, 59 w czasie snu. Nie wiem co to oznacza wszystko, ale najważniejsze jest dla mnie to że jestem młoda..

Zespół WPW i brak skierowania na ablację

.. ...skurcze dodatkowe i tachykardię zatokową niepełny bloka prawej odnogi pęczka hisa i wypadanie płatka oraz niedomykalność zastawki trójdzielnej i mitralnej II/I stopień. Od roku łapią mnie częstoskurcze nadkomorowe i tachykardia zatokowa - tak to zostało nazwane fachowo czy gdyby to było..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 2

.. ...oddychać.Założono mi Holtera wykazał tachykardię ,ale jak się okazało u kardiologa była spowodowana nerwicą. Dostałam jakiś lek na uspokojenie serca i magnez z wit.B6.Kardiolog mówił mi wówczas że nerwica spotyka teraz coraz więcej mlodych ludzi.Dostałam też skierowanie do neurologa i..

Komorowe zaburzenia rytmu serca

.. ...ablacją. Mam i bradykarie i tachykardie. Kiedyś miałem max 115 teraz 140. W środę idę do Koźluka. Ciekawe co powie... Moje obecne objawy nazywa sensacyjkami... i mówi że się wyciszy. Ja widać zamiast wyciszać się, nabiera wszystko na sile... Chce mi się płakać, jestem załamany. Wszystkim..

Odczytanie wyników Holtera serca

.. ...131 - 21sek, 43 okresy tachykardii zatokowej w dzień HR 120 - 794sek, 14 okresów bradykardii nocnej HR50 - 254sek., 1 rytm niemiarowy HR49,10 sek - bigeminia nadkomorowa, w godzinach nocnych epizody niemiarowośći zatokowej oddechowej. Odstęp PQ skrócony do 100 msek. Pozdrawiam i jeszcze..

Zawroty głowy i przeskakiwanie serca

.. ...minutę w spoczynku ) to tachykardia. Zaburzenia te wywołują takie objawy, jak kołatanie serca ( naprzemienne z wolnym, niekiedy nierównym biciem serca ), koszmarne sny, lęki nocne, zawroty głowy, osłabienie pamięci, zasłabnięcia, utrata przytomności. Wyrzucenie krwi z serca umożliwiają..

Nadkomorowe dodatkowe skurcze pojedyncze

.. ...kikladziesiat i kilkadziesiat tachykardi max 145 na min min 48 podczas snu do tego MRi glowy RTG klatki i USG serca nic nie wykazalo a ja czuje sie zle slabo jak sie nie wysie to nie nadaje sie do zycia tzn 10 h min snu takie trzepotania serca mam kilka razy w tygodniu po 10 sek max..

Uczucia przewracania serca

.. ...kikladziesiat i kilkadziesiat tachykardi max 145 na min min 48 podczas snu do tego MRi glowy RTG klatki i USG serca nic nie wykazalo a ja czuje sie zle slabo jak sie nie wysie to nie nadaje sie do zycia tzn 10 h min snu takie trzepotania serca mam kilka razy w tygodniu po 10 sek max..

Wynik Holtera, czy się martwić?

.. ...151 min rytm hr 72 147 tachykardii Moje badanie trwało 12 godzin bo okazało się że aparat się sam wyłączył Dziękuję Jeżeli nie czujesz żadnych dolegliwości,to czym się martwić.Stres jest największym zabójcą serca cześć 74344Qrsów - ilość uderzeń serca w czasie trwania zapisu holtera..

Uszkodzenie przewodnictwa komorowego serca

.. ...bloku ale mam cały czas tachykardię zatokową i proponują mi modyfikacje węzła zatokowo przedsionkowego co niestety może doprowadzić do bloku III stopnia. nie zgodziłam się na ten zabieg bo wiadomo że skończy się wszczepieniem stymulatora. a tego nie chcę. też się boję negatywnych skótkow..

Wynik Holtera i tendencja do tachykardii

.. ...Jednokrotnie obniżenia ST w tachykardii Podsumowanie arytkii: nadkomorowe 10 w tym 7 pojedyncze, 3 pary nadkomorowe Rytm prowadzący: Liczba arytmii: 1232 Tachykardie 1232 qrs: 113962 Wizytę u lekarza mam za pare dni. Czy kroś może mi pomóc to rozszyfrować. Życzę wszystkim zdrowia masz..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 26

.. ...miałem tendencję do tachykardii, po konsultacji z Prof. Walczakiem pozostawino mi ten lek. Nie ma on działania antyarytmicznego.Cieszy mnie, że u Ciebie nareszcie jest wszystko OK, drobnym * potknięciami * serca nie przejuj się, mnie się również zdarzają od czasu do czasu , ale ma je..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 44

.. ...u mnie bradykardię, tachykardię, zespół Barlowa, wypadanie i zawieszanie się płatka zastawki dwudzielnej serca, arytmię ( wtedy nie wiedziano jeszcze jaką ). Może to wszystko po kolei dało taki efekt, że potrzebne były te ablacje? Nie dopytywałam się lekarza. Twoje pytanie dało mi wiele..

Przerost przegrody międzykomorowej

.. ...pojawiaćsię u mnie incydenty z tachykardią i nagłymi dużymi skokami ciśnienia zdecydowałem się powtórzyć całą diagnostykę serca ( USG, EKG Holter, spoczynkowe i wysiłkowe ). Pierwszy raz - 2 lata temu wszystko było ok, tym razem jednak Echo wykazało przerost przegrody międzykomorowej 15..

Jak opanować tachykardię?

.. ...roku miewaam napady tachykardii. mam chyba juz nerwice z tego powodu. Lekarz mowi ze to nie jest az tak grozna sprawa. Choroby sserca takze nie mam bo mialem wszystkie baadania i byly ok. Podczas USG kardiolog cos tam zauwazyl COŚ co ma podobno duzy procent nastolatków. Wytlumaczyl ze..

Interpretacja Holtera, do pani Izabeli

.. ...komorowych i 120 okresów tachykardii zatokowej średnia częstośc rytmu serca wynosila 86p/min z maksymalną 144p/min.Dodam że od 2 lat biorę Betalok ZOK50 i potas mam wszczepiony defibrylator zpowodu migotania w owym czasie komor i częstoskurczu a stalo się to jak zachorowalam na anginę i..

Ból w klatce piersiowej po alkoholu

.. ...lub lekarzem rodzinnym wtedy obydwoje bedziecie mieli pewnosc narazie nie ma co gdybac pozdrawiam Może tachykardia czyli przyspieszona akcja serca ( szybki puls ) spowodowany właśnie nadużyciem alkoholu...

Przerost przegrody międzykomorowej 14 mm

.. ...pojawiaćsię u mnie incydenty z tachykardią i nagłymi dużymi skokami ciśnienia zdecydowałem się powtórzyć całą diagnostykę serca ( USG, EKG Holter, spoczynkowe i wysiłkowe ). Pierwszy raz - 2 lata temu wszystko było ok, tym razem jednak Echo wykazało przerost przegrody międzykomorowej 14..

Postępujący zespół wazowagalny? czy to możliwe? - Str. 10

.. ...napadowe i długotrwałe tachykardie przy wszystkich badaniach w normie, skoki ciśnienia, kołatania serca takie, że nie mogłam spać ani się uczyć. I setki objawów neurologicznych, sercowo - naczyniowych itd. Z domu prawie nie wychodziłam oczywiście, no bo jak. Zaczęłam się leczyć..

Kołatanie serca i problemy ze wzrokiem

.. ...ze wzrokiem z powodu tachykardii. normalnie widze moje tetno , tzn obraz mi pulsuje w rytm mojego serca, jak troche zwolni to obraz też mnniej pulsuje. wygląda to tak, jak patrzę chwile nie ruchomo na jasne tło to widzę jak obraz pulsuje mi w rytm serca i jet troszeczkę ciemniejszy w..

Tętno 50-60 jest normalne?

.. ...holtera. W pierwszym wyszła tachykardia zatokowa - lekarze mówią że to nic taiego, ( dokuczliwe ) w drugim - bez anomalii. Mam też spadki potasu do 3.5 ale wtedy zanim dostanę kroplówkę mam kołatania i słabość. dzięki po pierwsze za czesto mierzysz i myslisz o tetnie i biciu serca po..