Tamponada serca

Powikłania zawału serca

.. ...ściany powoduje powstanie tamponady worka osierdziowego i wstrząs kardiogenny. Leczeniem jest pilna operacja naprawcza. Pęknięcie przegrody międzykomorowej występuje u ok. 2% chorych z zawałem. Powstaje między 3. a 5. dniem po zawale. Pęknięcie przegrody powoduje powstanie znacznego..

Asystolia

Asystolia

.. ...pęknięcie komory serca i tamponada. Rozpoznanie asystolii stawia się na podstawie badania elektrokardiograficznego oraz stwierdzeniu objawów braku czynności hemodynamicznej serca takich jak brak tętna na tętnicy szyjnej, nieoznaczalne ciśnienie krwi. W zapisie EKG asystolia objawia się..

Wstrząs kardiogenny

.. ...worku osierdziowym - tamponada osierdzia. Niewydolność funkcji wyrzutowej. niestabilna choroba wieńcowa i zawał serca zapalenia mięśnia sercowego niedomykalność ujść tętniczych kardiomiopatia przerostowa leki kardiodepresyjne ( inotropowo ujemne ) zwężenie ujść tętniczych zator tętnicy..

Diagnostyczne cewnikowanie serca

.. ...naczyniowego, zaburzenia rytmu serca, zawał serca, udar mózgu, niewydolność nerek, zgon, rzadziej występują reakcje uczuleniowe po podaniu kontrastu, przebicie jamy serca i tamponada, sepsa, odma opłucnowa...

Tamponada worka osierdziowego

.. Tamponada worka osierdziowego to gromadzenie się płynu w worku osierdziowym ( może to być płyn gromadzący się w wyniku zapalenia lub krew - gromadząca się w wyniku urazu serca ). Gromadzący się płyn powoduje pogorszenie funkcji hemodynamicznej serca. Płyn uciska na serc powodując zmniejszenie objętości..

Nagłe zatrzymanie krążenia (NZK)

.. ...nieskuteczna w przypadku tamponady worka osierdziowego lub odmy opłucnowej. W pierwszym wypadku zaciśnięte są naczynia doprowadzające krew do serca. W drugim, serce nie ma przestrzeni do pracy. Wydajna praca serca jest też niemożliwa przy masywnym zatorze tętnicy płucnej. Do nagłego..

Osierdzie

.. ...dojść do stanu zwanego tamponadą, kiedy wypełniony płynem zapalnym lub krwią ( np. z pękniętego tętniaka rozwarstwiającego wstępującego odcinka aorty ) zaciska żyły doprowadzające krew do serca. Konsekwencją tamponady może być NZK ( nagłe zatrzymanie krążenia ) i zgon chorego. W..

Biopsja mięśnia sercowego (biopsja serca)

Biopsja mięśnia sercowego (biopsja serca)

.. ...relatywnie cienka ) grozi tamponadą serca. Jest to najbardziej niebezpieczne powikłanie biopsji serca. Biopsja mięśnia sercowego może być wykonana w warunkach kardiochirurgicznych, po otwarciu klatki piersiowej. Zdecydowanie częściej jednak biopsję serca wykonuje się metodą przezskórną...

Operacja zakładania bajpasów i wymiana zastawki - Str. 3

.. ...miała dodatkowa operacje tamponady serca bo zbierała sie jej woda w worku osierdziowym a puzniej po miesiacu rozeszła sie jej klatka piersiowa i trzeba było powtórnie rozciac i wyczyscic rane wiec miała 3 operacje ale wczesniejszy rozmówca uswiadomił mi ze zawsze trzeba byc dobrej..

Operacja zakładania bajpasów i wymiana zastawki - Str. 4

.. ...jeszcze jedna operacje tamponady serca i na całe szczescie wszystko przezyła twoja mama tez o przezyje zobaczysz uwierz mi ze najgorsze sa 2 yg a puzniej bedzie coraz lepiej nie moze byc inaczej jak lepiej trzymaj sie ccieplutko i zycze duzo nadzieji dla ciebie bo ego ci teraz najwiecej..

Płyn w osierdziu u chorej na raka piersi

.. ...może doprowadzić do tamponady serca ( serce nie potrafi sie kurczyć ze względu na dużą ilość płynu w worku osierdziowym ). Hipokrates mówił: pożywienie niech będzie waszym lekiem a lekarstwo niech będzie waszym pożywieniem. No dobrze ale czy wiesz, że od roku 1928 dr Max Gerson leczył..

Ostra tamponada serca

.. ...reagowanie w przypadku ostrej tamponady serca w przebiegu urazu mechanicznego serca ( ciało obce tkwiące w sercu )? Czy odbarczenia tamponady można podjąć się na oddziale chirurgii ogólnej? Czy transportowanie pacjenta w takim stanie do odległego o 60 km szpitala dysponującego oddziałem..

co robić po zapaleniu osierdzia sercowego? dziwne objawy - sport

.. ...osierdzia, miałem ostrą tamponade, ściągany płyn z worka osierdziowego. po tej chorobie dlugo dochodzilem do siebie, ale teoretycznie jest ok. przyznam ze zaniedbalem kontrole po tym, i bylem bodajze z jeden raz pozniej w szpitalu. po 2 latach robilem tez usg serca i bylo ok, pare razy..

By-passy i nadwaga po operacji

.. ...operacja bo zrobila sie tamponada serca.po drugiej operacji po malu wracal do siebie,zaczal kontaktowac,samodzielnie juz jadl nawet,poznawal nas,po udarze mial niedowald lewej czesci ciala ktory juz puszczal,strasznie agresywny byl,pasami przywiazywany bo sobie zrywal wszystko,efekt..

Zapalenie osierdzia serca powikłane tamponadą

.. ...osierdzia serca powikłanym tamponadą. odbarczono mi prawie 1000ml płynu. Płyn zbadano i nie wykryto w nim nic, co wskazywałoby na przyczyny. wypuszczono mnie ze szpitala po tygodniu, bez ostatecznej diagnozy, tzn. przyczyn, dostałam sterydy ( encorton ) i zalecenie zgłoszenia się do..

Zaciskające zapalenie osierdzia

.. ...powaznego stanu - zagrozenie tamponada serca. w Katowicach operowano mnie na Kardiochirurgii i wytworzono okienko miedzy osierdziem i opluca, aby plyn przelewal sie nie dochodzilo do sytuacji zagrozenia zycia. Po miesiacu okazalo sie, ze cierpienia zwiazane z operacja na nic sie zdaly,..