Temperatura 36

Czynność mechaniczna serca (hemodynamika serca)

.. ...organizmu; regulacja temperatury organizmu poprzez skórną regulację przepływu krwi; bierze udział w reakcjach odpornościowych organizmu - transport przeciwciał, leukocytów do miejsca infekcji; transport hormonów. Fala depolaryzacji biegnąca przez mięśniówkę przedsionków i komór powoduje..

Ablacja

.. ...Uzyskana w ten sposób temperatura jest wystarczająca do wypalenia ogniska będącego źródłem arytmii. Ablacja jest zabiegiem leczniczym o bardzo wysokiej skuteczności lecz mogą po niej ponownie wystąpić zaburzenia rytmu. Jeżeli leczenie farmakologiczne zaburzeń rytmu jest nieefektywne..

Zespół Dresslera

.. ...Dresslera. podwyższona temperatura; ból w klatce piersiowej przypominający ból w choroby niedokrwiennej serca; uczucie duszności i przyspieszona czynność serca; w osłuchiwaniu stwierdza się tarcie osierdzia; leukocytoza, przyspieszone OB, przeciwciała przeciwko komórkom mięśnia sercowego..

Zapalenie wsierdzia

.. ...wsierdzia. podwyższona temperatura ciała - nieswoisty objaw; zmiany osłuchowe; nadmierna potliwość, osłabienie, zimne kończyny; bóle pleców; guzki Oslera ( bardzo rzadki, ale swoisty dla zapalenia wsierdzia objaw - są to bolesne podskórne grudki występujące na dłoniach po powierzchni..

Ból w klatce piersiowej

Ból w klatce piersiowej

.. ...ekspozycji na niską temperaturę. U starszych osób należy również brać pod uwagę zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa. Dolegliwości bólowe mogą być związane również z opłucną. Zapalenie opłucnej w przebiegu zapalenie płuc ( same płuca nie bolą ) może objawiać się kłującym bólem w okolicy..

Ból serca

Ból serca

.. ...ekspozycji na niską temperatura czy silny, chłodny wiatr, w związku z stresem lub wzruszeniem. W zaawansowanych postaciach choroby niedokrwiennej serca ból wieńcowy występuje także w spoczynku. Jego częstotliwość i nasilenie jest zależna od stopnia zwężenia naczyń wieńcowych i..

Sarkoidoza

.. ...się epizody wysokiej temperatury ( nawet do 40 st. ) występujące pozornie bez uchwytnej przyczyny. Reszta objawów zależy od zaatakowanego układu. W przypadku układu sercowo - naczyniowego najczęściej są obecne komorowe zaburzenia rytmu i zaburzenia przewodnictwa w układzie..

L-tyroksyna (Letrox, Eltroxin, Euthyrox N)

.. ...tłuszczów i białek, podnosi temperaturę ciała, przyspiesza czynność serca, działa pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy itd. W życiu płodowym i w okresie rozwoju tyroksyna jest bezwzględnie konieczna do prawidłowego formowania się ośrodkowego układu nerwowego. Stąd kobiety z leczoną..

Obrzęk nóg

Obrzęk nóg

.. ...objawy jak podwyższona temperatura, ból, zaczerwienienie. Obrzęk miejscowy może być spowodowany urazem czy stanem zapalnym ( np. róża ). Obrzęk w obrębie stawów może być związany z ich uszkodzeniem w przebiegu reumatycznego zapalenia stawów, zmian zwyrodnieniowych, urazów czy innych..

Szmery w sercu

.. ...sercem chorego z wysoką temperaturą i tachykardią. Podobne zjawiska osłuchowe występują także u chorych odwodnionych lub ze znaczną anemią. W tych przypadkach po usunięciu przyczyny, a więc po nawodnieniu chorego czy wyleczeniu infekcji, szmery znikają. Szmery organiczne serca są..

Zespół, choroba, fenomen Raynauda

Zespół, choroba, fenomen Raynauda

.. ...dolegliwości, to niska temperatura i stres emocjonalny. Atak rozpoczyna się od zblednięcia palców aż do barwy woskowo - białej. Towarzyszy temu ostry, bardzo nieprzyjemny ból. Kolejne zmiany to zasinienie palców, następnie ich obrzęk i zaczerwienienie. Długość trwania ataku jest różna...

Olbrzymiokomórkowe zapalenie tętnic (choroba Hartona)

.. ...ogólne, jak podwyższenie temperatury, bóle mięśni, osłabienie. Badaniem rozstrzygającym o rozpoznaniu jest biopsja fragmentu zmienionej tętnicy. Inne badania obrazowe, jak USG, są wykonywane przede wszystkim w celu wykluczenia ewentualnych powikłań choroby. Do najniebezpieczniejszych..

Parestezje (czucie opaczne)

.. ...modalności ( czucie dotyku, temperatury, wibracji itp ) pojawiają się w przebiegu wielu chorób. Wymienione objawy mogą świadczyć m.in. o polineuropatii cukrzycowej. Zaburzenia czucia towarzyszą również zespołom uciskowym, są np. obecne w zespole cieśni nadgarstka. Względnie częstymi..

Pionierska operacja nieinwazyjnej krioablacji serca

.. ...na leczeniu niskimi temperaturami. Elektrodę w postaci igły, wprowadza się w miejsce odpowiedzialne za arytmię. Jej ruch cały czas obserwowany jest przez lekarza na aparacie USG. Następnie przez igłę przepuszczany jest ciekły azot o bardzo niskiej temperaturze, który wybiórczo zamraża i..

Wysokie ciśnienie u starszych osób w chłodne dni

.. ...wiedzą, że sezonowe zmiany temperatury mają wpływ na ciśnienie krwi ludzi - jest ono wyższe w chłodne dni, ponieważ niska temperatura powoduje kurczenie się naczyń. Jednak dotychczas w niewielu badaniach analizowano ten związek u osób starszych, napisali autorzy najnowszego artykułu...

Chipsy szkodzą sercu

.. ...Pod wpływem wysokiej temperatury - powyżej 120 st. Celsjusza - po pewnym czasie dochodzi do reakcji sprzężenia między asparaginą oraz węglowodanami, w wyniku czego powstaje akrylamid. Jest to substancja toksyczna dla układu nerwowego. W wielu badaniach potwierdzono też, że indukuje on..

Operacja jednoczesnego szczepienia bypassów i ablacji

.. ...radiowej uzyskiwana jest temperaturę ok. 60 stopni C. na elektrodzie i dzięki temu likwiduje się nieprawidłowe drogi przewodzenia w lewym przedsionku i żyłach płucnych. Według specjalistów przedłuża to czas operacji o kilka minut, ale w 75 - 80 proc. przypadków przywraca rytm zatokowy..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 17

.. ...podgorączkowy od soboty. Temperatura w ciągu dnia wzrasta mi od 36,7 rano do 37 - 37,1 a wczoraj 37,3 skoczyło na wieczór. To może efekt obronny organizmu??? Czy mieliście podobne objawy po ablacji. Może powinnam poleżeć trochę w ciągu dnia. Cześć Aldona! U mnie w parę dni po zabiegu..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 18

.. ...urlopie : ) ) I moja temperatura się nawet już ustabilizowała normalnie 36,6 Jeśli chodzi o dr.O.Kowalskiego to uważam ,że jest świetnym specjalistą i ma w sobie dużo ciepła.Co prawda nie jestem jego pacjentką,ale leczy on moją mamę i dlatego poznałam go osobiście.Najważniejsze by nigdy..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 63

.. ...na mnie wplywa niska temperatura tzn jezeli jest zimno lub mroz to mam wiecej skurczy dodatkowych zwlaszcza jak jest mroz i silny wiatr to wtedy mnie zatyka powietrze,wiem tez ze podczas wysilku kiedy serce zaczyna bic szybciej ja sie stresuje tym i wtedy jeszcze szybciej bije i zaczyna..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 65

.. ...wszystko nie powinnaś mieć temperatury, Jak nie uda Ci się skontaktować z lekarzem od serducha, to może chociaż warto iść do rodzinnego. Dziękuję za odp e_dytko. Mnie lekarz już na sali operacyjnej powiedział, że częściowo się ablacja nie powiodła bo nie mogli jak na złość wywołać..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 18

.. ...kazdy z was przy duzej temperatuze na dwoze tez tak ma? Witam Ja też się źle czuję.Wczoraj * złapałam * częstoskurcz.Nie był tak intensywny,jak przed ablacją - ale BYŁ !!! Jak to określił mój doktor,doszłam do perfekcji w * łapaniu * tego GÓWNA. Pozdrawiam wszystkich życząc DUŻO ZDROWIA..

Częstoskurcze napadowe ciągle wracaja - Str. 3

.. ...tym kazda infekcja z temperatura podnosi tetno, tachykardia moze tez wystepowac przy zaburzeniach hormonow tarczycy. Witam, pierwszy raz dostalem napadu na drugi dzien po duzej libacji alkocholowej.Od tamtego momentu regularnie mialem co kilka dni napady, i za kazdym razem keidy wypilem..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 3

.. ...spięte ze pod wpływem temperatury nie sa w stanie sie rozkurczyc,choc nam sie wydaje inaczej.A jesli sa skurczone a jest goraco,to nie sa w stanie odpowiednio przewodzic tlenu.i pojawia sie uczucie niedotlenienia i dusznosci i tym oto sposobem kołko sie zamyka znow mamy to samo co..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 16

.. ...razu zmierzyłam sobie temperaturę i.. mam 36,7! Ta jedna kreska za dużo pewnie nie da mi zasnąć, tym bardziej, że jutro wczesnym rankiem wyjeżdżamy do Zakopca. A jeśli naprawdę mnie weźmie???? To co ja tam biedna zrobię? Te strajki lekarzy!!! Ratunku!!! Niech mnie ktoś pocieszy!!!..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 21

.. ...tzn biegunka wymioty temperatura osłabienie tylko że to trwało 2 tygodnie mimo zażywania leków przepisanych i zmienianych przez kilku lekarzy, aż wreszcie pediatra mojego synka ( 5 lat ) stwierdziła że to nerwy przepisała mi afobam na uspokojenie i wysłała do psychiatry i tak zaczęłam..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 25

.. ...słońce, jednego dnia temperatura do 35 st, następnego 17 ( bynajmniej tak jest w moich stronach ). Przecież oszaleć można, organizm dostaje fiksacji. Dużo wypoczywaj, spaceruj i polecam tabletku musujące Litorsal. Rozpuszcza się je w wodzie, a zawierają elektrolity: sód, potas, glukozę i..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 4

.. ...połączony z niskimi temperaturami :( Nie dochodziłam prawdy, bo sekcja zwłok nic by nie zmieniła wobec faktu, ze odszedł. Zamrł najprawdopodobniej nie z powodu wady zastawkowej ale zawału serca. Nie miał nawet 50 lat. Przykro mi z powodu Twojego Ojca...Ja mam problem przy większym..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 22

.. ...zimy bo są duże różnice temperatur np. między domem a dworem. Witam wszystkich, ja mam wrodzoną wadę serca, czyli choruję praktycznie całe życie, mam 27 lat i czuję się bardzo dobrze, a lekarze twierdzą że mój stan się pogarsza, miałam robionych szereg badań, echo przezprzełykowe też (..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 26

.. ...zmierzono ciśnienie i temperaturę. Jedynie temperatura była podwyższona. Lekarz pierwszego kontaktu po osłuchaniu zdiagnozował właśnie ZB. Od tego czasu biorę magnez oraz Propranolol, trzy razy dziennie po jednej tabletce 10mg. W czerwcu miałem zrobione badanie echa serca, które..

Nerwica? stwierdzono nerwicę wegetatywną ale nie miałam problemów

.. ...reki wywolywal bol. Temperatury nie mialam. Nie moglam sie ulozyc na lozku - na wznak bolalo, na prawym boku bolalo, na lewym boku nawet nie smialam sie klasc. Przy kazdym oddechu czulam bol w srodku. Kiedy bralam gleboki wdech, zaczynalam kaszlec. Byla sobota wieczor. Pomyslalam sobie,..

Napadowy częstoskurcz - kiedy ablacja? - Str. 2

.. ...pogody, każda podwyższona temperatura to kolejny atak, który trwał do 4 godzin. Takich ataków Gabi potrafiła mieć nawet do 6 w miesiącu. Kładła się plackiem na podłodze zlana potem, sapiąca przez nos i nie do życia. Nie to dziecko. Cordarone przestał działać. Trafiłyśmy w tym roku w..

Chelatacja - Str. 19

.. ...dokładnie jaka jest temperatura rozkładu.I czy komuś płaciłeś za ten zabieg czy sam przygotowałeś kroplówkę bo niezupełnie rozumię.I jeszcze miałbym pytanko - jakie odżywki są stosowane przy tych zabiegach? Ręka nie wygląda jak u narkomana. Po poprawnym wkłuciu najcienszym wenflonem (..

Ablacja - kompendium wiedzy

.. ...analizy, każą zmierzyć temperaturę, po czym macie czas na zbijanie bąków ( większość osób kładzie się dalej spać ). O godz. 9 śniadanko. Mniej więcej o tej porze mamy również pierwszy obchód. Wtedy możecie zadać pierwsze pytania, choć jeśli jesteście nowi, bez badań, to odpowiedzi mogą..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 11

.. ...podgorączkowy od soboty. Temperatura w ciągu dnia wzrasta mi od 36,7 rano do 37 - 37,1 a wczoraj 37,3 skoczyło na wieczór. To może efekt obronny organizmu??? Czy mieliście podobne objawy po ablacji. Może powinnam poleżeć trochę w ciągu dnia. Bardzo dużo czytam o prof Walczaku, ja jednak..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 9

.. ...Uzyskana w ten sposób temperatura jest wystarczająca do * wypalenia * ogniska będącego źródłem arytmii. Ablacja jest zabiegiem leczniczym o bardzo wysokiej skuteczności lecz mogą po niej ponownie wystąpić zaburzenia rytmu. Jeżeli leczenie farmakologiczne zaburzeń rytmu jest nieefektywne..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 10

.. ...regularny ruch.Do wysokich temperatur - organizm tez się stopniowo przyzwyczaja - tak jak do dużych spadków ciśnienia.Kiedyś kardiolog - na początku leczenia - pozwolil mi - w sytuacjach - gdy dusznosci były bardzo dokuczliwe - psiknąć - jeden z leków wziewnych/stosowanych przy astmie -..

Niskie tętno - Str. 2

.. ...na dodatek mam niską temperaturę 34,5 - 35, ale odkąd pamiętam miałam taką samą: ) z góry dziękuję za cenne uwagi. 35 - 38 to za mało, chyba że trenujesz wyczynowo. Norma to 50 - 100. Poniżej 50 to bradykardia która leczona powinna być jesli jest objawowa ( omdlenia ). U mężczyzn..

Szybkie tętno - Str. 10

.. ...stuknięte: ) NP. mierzyły nam temperaturę codziennie o 6 nad ranem , raz o 4 nad ranem wymieniały na mojej sali łóżka:], wieczorem - po 22 gromadziły się w jednym boxie i trajkotałyna całego... Oczywiście jakbym była chłopcem byłoby inaczej: ) ) Chłopaków trochę lepiej traktowały: )..

Szybkie tętno - Str. 13

.. ...podbrzusze, mam podwyższoną temperaturę. Wiecie może co mi jest, bo ci lekarze nie potrafili mi dokładnie powiedzieć. No i baaardzo proszę o analizę i opis moich wyników EKG, Holtera i echa. Bo o tym mi nic nie mówili. Czy coś jest nie w normie? Z czego może brać się moje utwardzone..

Sztuczna zastawka i normalne życie - Str. 4

.. ...ok 100dB ; wysokiej temperaturze i po jakim okresie rechabilitacji ? Ola piszesz o poradniku dla * tykających * - jeśli możesz to i mnie prześlij na adres - wyslak@go2.pl czesc.TY najlepiej staraj sie o rente ,bo kazdy pracodawca bedzie bal Cie zatrudniac. A na rente wysle Cie kazdy..

Jakie macie dolegliwości nerwicowcy? - Str. 2

.. ...termometr i mierzymy temperature wyjdzie 36.6 : ) czyli oficjalny brak choroby skad wymyslacie te bzdury odrealnienie? za duzo czytacie tych bredni po sieci wszedzie to kurwa gowno antyspam Witam.. niewiem co mis ie dzieje od jakiegos czasu.. Mam strasznie przyspieszone bicie serca puls..

Niedoczynność tarczycy - Str. 3

.. ...gospodarka czlowieka temperatura cisnienie itp... a jezeli zaczyna cos szwankowac to wtedy jest nadczynnosc lub niedoczynnosc a z tym zwiazane rozne dolegliwosci to powiedz co proponujesz jak jestes tak oblatana w tym temacie? Kamilu - pewnie szybciej i więcej byłoby, gdybym o tym mówiła..

Ablacja - Str. 7

.. ...na leczeniu niskimi temperaturami Jest to nieinwazyjna operacja ktora pierwszy raz wykonano w Polsce w Klinice Kardiologii i Chorob Wewnetrzych Szpitala Uniwersyteckiego w Bydgoszczy Krioablacje wykonano u pacjenta cierpiacego na ciezka arytmie serca Moze kogos ta wiadomosc zainteresuje..

Po bajpasach - Str. 2

.. ...ciężki,od 5 - ciu dni ma temperature co jest jeszcze bardziej niepokojące.tata ma 74 lata i jak twój tatuś przed operacją był w dobrej formie fizycznej,ale serduszko mial bardzo chore i nie było nawet mowy,zeby nie podał sie operacj.Nie mam dla ciebie dobrych wiadomości,może będziesz zła..

Po bajpasach - Str. 5

.. ...Tato czuje osłabienie - temperatura poniżej 36 . Badania EKG i Echo nie wskazały przyczyny bulu. Z USG wynikło, że nadal utzymuje się niewielka ilość płynu w opłucnej. Utzrymuje się suchy kaszel. Przypisano mu tableki przeciwkaszlowe na noc. Czy można te bule przypisać procesowi gojenia..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 10

.. ...dotyku ucho o normalnej temperaturze , suche. Mam jakby mniej ostre widzenie szczególnie jak jest słonecznie .W marcu miałam takie 2 tyg a od 3 tyg mam teraz, dopada mnie straszny dół przerażona jestem , że to może być sm , zrobiłam w marcu prywatnie rezonans i niestety wyszły drobne..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 33

.. ...gardle, zatkanie przełyku, temperatura,z nerwów mam właśnie takie kluchy tzn.własnie tak jakby się coś oleistego przez gardło ciągnęło i nie mogę tego przełknąc.Pozdrawiam, czy ktoś z Was miał przez nerwy podwyższoną temperaturę? Lidia a moze to po prostu globus histerykus czyli uczucie..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 38

.. ...miesni nagle zmiany temperatury ciala ucisk w mostku bole zoladka mdlosci pocenie sie ( stopy oraz dlonie ) leki nie wiadomo przed czym nie potrafie ustac w miejscu caly czas cos dotykam cos robie obgryzam paznokcie cos lapie gdzies drapie mam tiki nerwowe nagle slabosci i utraty..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 39

.. ...) ) aha i te wahania temperatury !!!. Trzymaj sie. Jeśli chodzi o pomoc to jeśli nie masz możliwości porady lekarza to może kup coś uspokajającego na bazie ziół chociaż coś co można bez recepty ale z własnego doświadczenie wiem ze to nie pomaga na dłuższą mete Aga ja dzisiaj wróciłam od..

Solarium a choroby serca

.. ...że każde zwiększanie temperatury ciała nie jest dobre dla chorego ( a o takim tutaj mówimy ) serca - ukłąd krążenia pełni rolę termoregulacyjną ( musi ochłodzić ciało ) może więc pojawić sie problem, jeśli serce jest w jakikolwiek sposób uszkodzone. Po drugie trzeba sobie odpowiedzieć na..

Nerwicowcy a co z alkoholem?

.. ...miał ból w plecach i temperaturę, stracił nawet przytomność, wtedy stwierdzili stan zapalny nerek, kamienia nie znależli. Napisz z góry dzięki Ewa. WITAJ!! Wiesz co u mnie stwierdzili kwasice cewkowa inaczej metaboliczna na podstawie szeregu badan w szpitalu miedzy innymi gazometria..

Bypassy i co dalej?

.. ...goją się dobrze, nie ma temperatury ,tylko te ogólne osłabienie. Czy takie słabe samopoczucie jest normalne z uwagi na krótki okres po operacji, bo boję się , że może coś niepokojącego zaczyna się dziać. Półtora roku temu przeszłam operację wszczepienia bajpasów, ale dreny miałam wyjęte..

Zespół Barlowa - ktoś ma tą chorobę?

.. ...przy wysokiej temperatuże unokam słońca .solarium,lecze się w szpilalach raz w roku tam trafiam na obserwację lekarz muwi ze dziecko urodzę ale niemam czekać do ostatniej chwili pomyślec teraz o dziecku ...

Chelatacja uwagi, spostrzeżenia pozytywne i złe

.. ...50 g/ l w 20 °C 4÷ 5 Temperatura wrzenia : w temperaturze 252 °C wydziela się woda krystalizacyjna Temperatura topnienia : brak danych Prężność par : brak danych Rozpuszczalność w wodzie i innych rozpuszczalnikach w wodzie – dobrze rozpuszczalny 100 g / l w 20 °C w innych..

WPW co to takiego? - Str. 2

.. ...Celsjusza.Uzyskana w ten sposób temperatura jest wystarczająca do „wypalenia ogniska będącego źródłem arytmii.Ablacja jest zabiegiem leczniczym o bardzo wysokiej skuteczności lecz mogą po niej ponownie wystąpić zaburzenia rytmu.Jeżeli leczenie farmakologiczne zaburzeń rytmu..

Pytania do lekarza, bo to bigeminia z Holtera? - Str. 2

.. ...90/60 ) oraz dość wysoka temperatura ( ok. 37,5 - 38 ). Czy jest to * normalny * stan pooperacyjny, a może jakiś inny objaw? Bardzo proszę o komentarz i radę, bo lekarze milczą na ten temat. Stwierdzono u mnie na Holterze wypadanie płatka zastawki mitralnej, z tego powodu miewam dosyć..

Co się do mnie przypałętało?

.. ...niepokoje, pocenie, zmiany temperatury itp. Czy ktoś z obecnych miał może coś takiego i wie co to moze być? Z góry dziękuję. Witaj!!! Miałam to samo co TY!!! na początku paniczny strach ,że to pewnie serce i że zaraz umre. Miałam to kilka miesięcy, nawet raz musiałam wezwać pogotowie bo..

Bardzo silne bóle głowy wywołane stresem lub nerwami - Str. 3

.. ...strasznie( choc nie mialam temperatury ) zdazalo mi sie ze spalam pod 2 kordlami i kocem...ubrana na przyslowiowa cebolke krecilo mi sie w glowie...bole mijaly po kilku dniach dzis boli mnie w okolicy tylnej czesci glowy kark i szyja mnie boli pozatym jak rusze zbyt szybko glowa to czuje..

Gorączka po operacji zastawki

.. ...i jak się będzie utrzymywać, to zadzwonic... Tu nie ma na co czekać... Skierowanie od lekarza rodzinnego na kardiologie - to jest poki co pilnie potrzebne!! Mam wizytę umówioną na 2.06. zobaczymy.....

Dodatkowe skurcze - Str. 13

.. ...się nie zgadzam na tę temperaturę! Do tego okno wieczorem, czy w nocy można otworzyć dopiero po zgaszeniu światła, bo są chary komarzysk! 1 komar przy uchu w nocy jest gorszy niż 10 repet sercowych jedna po drugiej! U mnie wszystko fajowo. * Lecę * cały czas na połowie dawki tego..

Dodatkowe skurcze - Str. 18

.. ...rękaw i upajałam się temperaturą 16 st.C. Ewka, czy u Ciebie też już bez upałów i masz się lepiej? Ja czuję się w miarę dobrze, choć oczywiście skurce obecne. Niecierpliwie czekam na urlop, ale to jeszcze prawie miesiąc. Jakoś dotrwany - ja i moje zmęczone serce. Pozdrowionka dla..

Dodatkowe skurcze - Str. 58

.. ...cyklu mam podniesioną temperaturę? Nigdy wcześniej nie mierzyłam - dopiero po zabiegu i widzę ze już dwa razy miałam taki tydzień z gorączką - wtedy przeszło... pozdrawiam faktycznie pustki na forum chyba w sen zimowy co poniektorzy ;pozapadali : ) ja tez ide hibernowac bo mroz na dworze..

Dodatkowe skurcze - Str. 64

.. ...podbrzusze, mam podwyższoną temperaturę. Wiecie może co mi jest, bo ci lekarze nie potrafili mi dokładnie powiedzieć. No i baaardzo proszę o analizę i opis moich wyników EKG, Holtera i echa. Bo o tym mi nic nie mówili. Czy coś jest nie w normie? Z czego może brać się moje utwardzone..

Pojemność minutowa serca - CO - met. termodylucji

.. ...– różnica temperatury pomiędzy krwią, a wstrzykniętym roztworem, db, hb - gęstość oraz ciepło właściwe krwi całka - profil zmian temperatury, Znam zasady pomiaru tą metoda itd, lecz nie znalazłem danych odnośnie przedziałów ( zakresów ) poszczególnych zmiennych. W związku z tym..

Ablacja część II - mam małe tętno ale pracuję ile się da

.. ...dzień praca ta sama a temperatura 37 stopni.Po południu o 6 mnie ścięło.Myślałam że zemdleję więc zatrzymałam samochód na stacji i weszłam do środka w tym samym momencie rozpętało się piekło.Lało ,wiało , błyskało i grzmiało a moje serce dygotało w rytm tej muzyki .Nigdy wcześniej nie..

Szybkie tetno II - Str. 3

.. ...zegarek. Nastepnego dnia temperatura, EKG oraz Echo. W niektorych przypadkach ( np migotania przedsionkow ) moze byc nawet tomografia. W Warszawie i w Bydgoszczy znajduja sie teraz najlepsze tomografy 64bitowe. Trzeciego dnia ablacja... Od rana nie bierzesz juz prochow antyarytmicznych...

Szybkie tetno II - Str. 4

.. ...Gdy aplikowali wyzsza temperature, to niestety tez bolalo. Ale nie jakos strasznie. Wreszczie pada decyzja o przerwaniu zabiegu. Ognisko bylo zbyt blisko lacza przedsionkowo - komorowego, i nie mozna bylo zastosowac wystarczajaco wysokiej temperatury, aby te cholere wypalic. W momencie..

Bajpasy - gdzie najlepiej?

.. ...nie interesuje nawet temperatura. Wpisują nie patrząc na termometr. Mylą pacjentów. Mnie udzielono błędne informacje bo pomylono sobie. Jak najdalej od takiego bałaganu. Może warto do Anina. Podobno od razu kierują do sanatorium a to jest ważne. Pacjent największe problemy ma potem w..

Przyspieszona akcja serca podczas snu

.. ...przed snem wysilkiem ani temperatura w pokoju( tzn nie zauwazylam zadnej prawidlowosci ). poza tym czasem zdarza sie ze odczuwam nagle bez wyraznego powodu i wcale nie podczas wysilku jakby jedno silne uderzenie serca ale takie dodatkowe.. cisnienie mam raczej w normie 70 - 80/110 - 120..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 56

.. ...jakaś nadwrażliwość na temperature a ja pogłębiłem tylko to negetywnymi myślami. Mój lekarz kardiolog uważa, że mam najgorszy stan nerwicy a ja i tak w to nie wieże już przestałem. czesc wszystkim a powiedzcie mi czy nawet jak was nic nie boli tylko pomyslicie ze od takich ciagłego bicia..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 61

.. ...mogę na krok. Wyskoka temperatura nasila u mnie objawy, zdecydowanie szybciej się męcze. Boje się bo to juz chyba ogarneło całe moje ciało z przwagą na głowe. Mam wrażenie że zostało mi bardzo mało czasu bo już rozkładam ręce na to wszystko. witam! trafilam na to forum przypadkiem..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 64

.. ...z godziną, ze zmianą temperatury. U mnie jak jestem znęczony, senny to spada do 40 co według lekarza normalne zwłaszcza że należe do osób które mają tzw. wolne serce. Klaudia. Dobrze, że uprawiasz sport bo to pomaga. Sam mi to polecił lekarz który twierdzi że mam życ normlanie bez obaw...

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 66

.. ...jest zmiana pogody, temperatury, albo jak przebywa w domu za dużo osób zwłaszcza tych z poza rodziny. Ide do lekarza żeby pogadać o odstawieniu tego Biosotalu, który nic mi chyba juz nie daje o ile wogóle dawał. Pozostane tylko przy tych typowych lekach na uspokojenie. Cały czas zmagam..

Marihuana, czy alkohol? co tak naprawde gorsze dla serca? - Str. 5

.. ...przy użyciu wysokiej temperatury, ale bez płomienia odparowują z materiału roślinnego jedynie substancje aktywne ( takie palenie bez dymu ), co powoduje znaczne zmniejszenie ryzyka pojawienia się problemów takich jak choroby płuc, czy serca ( podobne efekty daje spożywanie marihuany..

Wyrywanie zęba przy wszczepionej zastawce

.. ...niekiedy lekko podwyższoną temperaturę ( w dzień do 37,2 - w nocy jest 36 ). Amoksycylinę biorę dalej, ale nie kryję, że jest strach, że to nie wystarczy. Czy powinienem już skonsultować się z kardiologiem, czy mam czekać, aż opuchlizna zejdzie? Zapomniałem o najważniejszym - od marca..

Therm Line II a zastawka mechaniczna

.. ...zwiększonej termogenezy/ temperatury ) oraz składniki aktywnie wspierające ich działanie: Składnik aktywny Działanie Katechiny z zielonej herbaty zwiększają wydatek energetyczny w wyniku nasilania termogenezy. Jednocześnie wzmagają aktywność enzymów odpowiedzialnych za proces rozpadu..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 6

.. ...do Rabki ale ma taką temperaturę 37a po południu dziś ma 37,3 czy to coś niepokojącego? Witaj Halinko. Mam 58 lat a żyję z wadą już ponad 40 i wszystko było dobrze do pewnego czasu. Zaczęłam chodzić do kardiologa, zrobiłam echo i zalecono mi wizytę u kardiochirurga. Byłam u prof.Bitnera..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 18

.. ...utrzymuje sie do dzisiaj temperatura skacze od 37 do 38 stopni towarzyszy temu bol w okolicach krtani i klatki piersiowej oraz podwyzszony plus ( 100 uderzen ). Czy jest to normalna sytuacja czy warto sie martwic i zglosic sie do kardiologa?? Prosze o odpowiedz Jestem 23 lata po wymianie..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 28

.. ...przegrzaniem i zmniejsza temperaturę ciała , żeby zapobiec uszkodzeniom białka. Cześć wszystkim sercowcom. Mam 33 lata, niedomykalność zastawki aortalnej umiarkowanie cięzkiego stopnia. ( III stopień ). Konsultowałem mój problem z kilkoma kardiologami i połowa z nich stwierdziła, że to..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 40

.. ...sanatorium i przdwczoraj miał temperature jak sie okazalo to infekcja rany operacyjnej ma wyciek w dwóch miejscach bierze antybiotyk ale goraczka sie utrzymuje lekarz stwierdzil ze to jest na wierzchu wszystko nie w srodku ale ja sie bardzo znowu boje zeby znów nie pojechal do krakowa i..

Siniejące dłonie nie od zmiany temperatury

.. Witam, chcaiabym sie dowiedziec dlaczego od pewnego czasu zaczely mi sieniec dlonie, przciez jest cieplo, nie marzne.One zasadzie robia sie zielone. NA poczatku w miejscach stawow a potem mniej wiecje cale. Pod wplywem wyzszej temp. to znika. ale potem znow sie pojawia. od czego to zalezy??? nie zawsze i nie..

Nigdy wiecej marichuany - Str. 4

.. ...rośnie tylko w wysokich temperaturach, nie jest odporna nawet na krótkotrwałe mrozy, wymaga ogromnej ilości środków chwasto - i owadobójczych, co pociąga za sobą ogromne koszta. Konopie są niezwykle odporne i świetnie adaptują się do różnych warunków klimatycznych, dzięki czemu z..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 20

.. ...srodku, podniesionej temperatury, bolu glowy, placzu nie do upokojenia, wlasciwie bezpowodu ktory w tym momencie by mnie w taki stan wprowadzil.napilam sie kropli walerianowych, troche sie uspokoiam, nawet poszlam na sylwestra. ale dzis od momentu jak wstalam jest tragicznie.caly czas..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 22

.. ...zostałem przywioziony z temperaturą ponad 40 stopni. Kolejny lek, tym razem inny. Dalej nie zadziałał. Objawy nie ulegały, cały czas moja temperatura utrzymywałą sie poziomie 37 C, wieczorem dochodziła do 37,5. Gdy zwracałem na to uwage lekarzowi, kazał sie tym nie przejmwoac, bo jest..

Nadczynność tarczycy i mam problemy z sercem

.. ...- do tego spadla mi temperatura, zrobilo mi sie nagle bardzo zimno i dostalam dreszczy. Wszyscy mi zawsze doradzali badania na tarczyce ale moja mama oponowala dlatego nigdy ich nie robilam... Ostatnio moj dziadek zaczal naciskac bo mowi ze mi wyrzucilo oczy na wierzch i mam powiekszona..

Wysoka gorączka a zapalenie mięśnia sercowego

.. ...ale z tym ze była to temperatura 37.7 która występowała od kilu może nawet kilkunastu tygogni. Mialam ogólne osłabienie organizmu oraz strasznie się pociłam i bolało mnie w klatce. Czy Twoje dziecko ma inne objawy? Wydaje mi się ze jesli byłoby powazne podejrzenie Twoje dziecko juz..

Życie po zapaleniu mięśnia sercowego

.. ...wsierdzia?? Dodam, że te temperaturki pojawiają się ok. godziny 10 i trwają do jakiejś 19, po czym - przed snem, w nocy i całkiem rano wracają do normy - nawet 36,4 - 36,6  Czy to normalne? Błagam Was o wskazówki, pomoc, porady, mobilizację ew. pocieszenie… Napewno..

Życie po zapaleniu mięśnia sercowego - Str. 2

.. ...wcześniej ostrą anginą i temperaturą około 41 C, kilka dni później przeleżałem całą noc z kłuciem w klatce piersiowej i nie mogąc złapać oddechu, więc z samego rana wylądowałem w szpitalu. Okazało się, że dodatkowo mam zapalenie oskrzeli. Przeleżałem 2 tygodnie na oddziale, leczony..

Życie po zapaleniu mięśnia sercowego - Str. 3

.. ...chorobom serca, zmienne temperatury i skoki ciśnienia nie wpływają dobrze na samopoczucie osób z chorobami serca. Beti ty masz w pobliżu bardzo dobre placówki kardiologiczne: Kraków , Katowice, Zabrze skorzystaj przynajmniej z konsultacji dobrego kardiologa. Pozdrawiam i życzę zdrowia..

Życie po zapaleniu mięśnia sercowego - Str. 6

.. ...oddechu i jest wysoka temperatura,ja myslalam ze mam zapalenie oskrzeli tak sie czulam dwa dni lezalam w domu,gdy juz nie moglam prawie sie ruszy i zupelnie zlapac oddechu poszlam do lekarza i odrazu byl szpital. Hej. Ja wczoraj wyszedłem ze szpitala po tygodniu, z diagnoza zapalenie..

Zawroty głowy, ból w klatce piersiowej, uczucie słabości - Str. 2

.. ...przesielnie - różnice temperatury,skoki ciśnienia powoduja,ze łapie nas zmęczenie,sennosć,rozdrażnienie,stany depresyjne,gorzej reagujemy na stres no i nasza nerwica ma pole do popisu...ale spoko najważniejesze sie tym nie przejmować,nie panikować - powolutku robić swoje i bedzie..

Niskie tętno w WPW

.. ...w klatce piersioej i brak oddechu. Prawa strona klatki jest powiekszona. EKG serca nic nie wykazalo, bynajmniej tak twierdza lekarze. Jak ma takie ataki jest bardzo blady i ma niska temperature. Gosia..

Tachykardia a normalne życie

.. ...10 - 12 godz żeby być wstanie wstać z łóżka. większy wysiłek odpada. gorące temperatury nawet ok 24 stponi robi mi się słabo i mdleję. nie jest to przyjemne bo najlepsze lata życia po prostu wegetuję...

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 54

.. ...ciśnienie spada też przy temperaturach powietrza takich jak teraz. Po prostu mamy z powodu upału rozszerzone naczynia aby chłodzenie było bardziej wydajne. Alkohol ma niestety jedną wadę - działa proarytmicznie, szczęśliwie nie u wszystkich. Ja teraz wypijam sobie prawie codziennie..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 56

.. ...po zabiegu wzrosła mi temperatura, bo pojawił się płyn w osierdziu, którego ilość stopniowo się zmniejsza. Włączono mi też niestety na powrót amiodaron, który ma wspomagać utrzymanie mojego rytmu przez 3 miesiące. W tej chwili czuję się nieźle, serce chodzi w dobrym rytmie i życzę sobie..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 72

.. ...powroci do normalnej temperatury.Po krioablacji pacient nie odczuwa dzialan ubocznych tak jak po przypalaniu.Zamrazanie jest w temperaturze - 75 stopni.Ale kazdy podejmuje decyzie jaka uwaza za stosowna.Jezeli chodzi o lekarstwa przeciw migotka to niestety jeszcze nic nie wymyslono.Ten..

Rozległy zawał serca i problemy z oddychaniem

.. ...termometr nie wskazywał temperatury, koło godz 23. miał gorączke powyzej 38 stopni, i przewiezli go na oddział intensywnej terapi w ostrołęce, tam w postaci leków uśpili go tzn, śpiączka farmakologiczna, dostał zapalenia płuc, wykryli mu cukrzyce, jak miał rok temu okresowe badania w..

Złe samopoczucie po acardzie i tulipie

.. ...wytwarza sie wysoka temperatura,co powoduje utratę właściwości zdrowotnych nasion].Codziennie 2 łyżki otrąb owsianych - można posypywać na chleb - zawierają najwięcej błonnika.Wiesiołek i dynia zmieszać w proporcji 1:1.W miseczce trzymaj nasiona słonecznika - teraz sezon - zrób sobie..

Udar mózgu - Str. 3

.. ...boję się cieszyć, że temperatura spadła, bo może jak przyjdę jutro do szpitala będzie pogorszenie. Strach mnie wykańcza. Niepewność następnego dnia przerasta. Mimo wszystko w głębi serca wierzę w poprawę. Jednak realia przytłaczają. Dziękuję Małgorzato za słowa wsparcia. Może i moja mama..