Test wysiłkowe

Zwężenie odpływu z lewej komory

.. ...profilaktyką infekcyjnego zapalenia wsierdzia - zarówno przed jak i po zabiegu. Leczenie zwężenia odpływu z lewej komory. Walwuloplastyka lub zabieg kardiochirurgiczny w zależności od gradientu ciśnień...

Scyntygrafia perfuzyjna

.. ...badanie rozpoczyna się od testu wysiłkowego ( na bieżni lub rowerze ), podczas którego podawany jest dożylnie izotop. Odczyt rozkładu izotopu odbywa się w pomieszczeniu, w którym znajduje się stół rentgenowski i głowica odczytująca promieniowanie połączona z komputerem. W czasie badania..

Test wysiłkowy EKG

Test wysiłkowy EKG

.. ...Badanie wysiłkowe EKG ( test wysiłkowy EKG, próba wysiłkowa ) polega na ocenie zmian zachodzących w sercu podczas wysiłku fizycznego jakim jest jazda na rowerze stacjonarnym lub marsz na bieżni elektrycznej. Badanie ma na celu zdiagnozowanie zmian ukrwienia i czynności serca podczas..

Rehabilitacja po zawale serca

.. ...oraz w oparciu o wyniki test wysiłkowego wykonanego w kilka tygodni po zawale serca. Optymalne jest ustalenie natężenia wysiłku, który mobilizuje przemiany beztlenowe, niekorzystne dla organizmu. Aktywność fizyczną planuje się tak, aby nie osiągać progu przemian beztlenowych...

Już jeden papieros szkodzi tętnicom

.. ...tonometrii aplanacyjnej i testom wysiłkowym badaczka mogła ocenić elastyczność tętnicy promieniowej, szyjnej i udowej w czasie ćwiczeń i odpoczynku. By określić punkt odniesienia badaczka przeprowadziła wstępny test wysiłkowy, przed którym uczestnikom nie wolno było palić przez 12..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 11

.. ...cechy brugadów czy arvd, test wysiłkowy - czy wysiłek nie nasila arytmii, UKG - czy budowa serca w normie, holter - ile i jakich zaburzen rytmu na dobę ( optymalnie holter 12 - odprowadzeniowy - czy są pobudzenia dodatkowe są monomorficzne czyli jednakowe ). i jeszcze parę innych. Więc..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 14

.. ...epizodbiogemimii komorowej. Test wysiłkowyu na biezni w ruchu : całkowity czas badania - 16 min 07 sek Czas badania wysiłkowego - 10 min 21 sek max RH zadany - 171; osiągnięty 176 Koszt metaboliczny wysiłku - 11 mets BP przed prpobą wysiłkową 120/70 BP po próbie wysiłkowej 140/80 Powód..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 15

.. ...- wydaje mi się, że test wysiłkowy ( czy nie ma zaburzeń rytmu w czasie wysiłku ) i holter ( czy ilość VE nie rośnie istotnie czyli w dziesiątki tysięcy lub nie układa sie w dłuższe częstoskurcze ) oraz oczywiście echo ( ocena zastawek ) musza być powtarzane. W przypadku zastawek - i o..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 32

.. ...). Właśnie wróciłam z testu wysiłkowego. Wszystko ok, więc idę w góry od jutra. Trzymajcie kciuki. Niestety pauzy czuję od czasu do czasu. Zazwyczaj w spoczynku, dlatego nie spodziewałam sie cudów po tym teście. Mój ukochany dwa razy w życiu zemdlał bez żadnych dodatkowych objawów. Po..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 47

.. ...wizytę plus badanie( test wysiłkowy )które ma sprawę doprowadzić do końca. Ablacja udana tylko jeszcze przy wysiłku czuje się jak by wszystko wracało,ale powoli to też minie( tak myślę ). Dr.O.Kowalski wykonywał zabieg,trwał coś koło godz.moja nieprawidłowa droga przewodzenia znajdowała..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej

.. ...sercowy i ciśnieniowy, testy wysiłkowe, tilt test, gastroskopia, usg jamy brzusznej,tarczyca,nerki, gro badań krwi, echo serca.echo wykazalo wypadanie platka ale potraktowano to jako norme.kazali iść do nerwologa.no i szukam obecnie takiego ale i rozgladam sie po necie i z tego co..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 27

.. ...za miesiąc mam jakieś testy wysiłkowe czy jakoś tak. Ablację miałam w listopadzie 2005, a w maju 2006 znów dostałam częstoskurczy. No i tak je sobie mam nieregularnie oczywiście do dnia dzisiejszego. Czy ktoś słyszał o tym, że ablację możne wykonywać kilka razy? Pozdrawiam i zdrówka..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 27

.. ...temu miałem robione testy wysiłkowe i wyszły bardzo dobrze , Holter też ...więc lekarz sam mi zaproponował powrót do pracy ... Co mnie bardzo ucieszyło ... i skwapliwie skorzystałem z okazji... co do FE ostatnio miałem 56% ja tak przypuszczam że ta cała choroba miała inne troszkę..

Czy mam nerwicę serca?

.. ...Nie miałam robionego testu wysiłkowego. Martwię się tym, bo może coś by ten test wykazał. Znowu będę szukała jakiegoś specjalisty... Dobrze , że tutaj znajduję ludzi którzy mają problem podobny do mojego. Przynajmniej w psychice mojej jakoś się wyryje że nie jestem sama. CAŁUJĘ WAS..

Po bajpasach

.. ...zmęczenia. Na koniec miałem test wysiłkowy, który pokazał, że moja wydolność jest równa zdrowemu, sprawnemu człowiekowi. Mam 52 lata, czekam tylko na moment kiedy będę mógł jeździć na rowerze ( to moja pasja ). Lekarze nie zalecają przed trzecim miesiącem po operacji. Dziś boli jeszcze..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 203

.. ...kardiologicznym chce zrobic testy wysiłkowe pomimo ze po zrobieniu echo ekg to juz miałem wiele razy robione i za kazdym razem jest ok masakra niby nerwy to mała zecz a tak potrafi dac w kosc i utrudnic życie ale mam nadzieje ze kiedys przyjdą leprze dni z tym psychologiem to jest..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 5

.. ...sercowego ( 8% ), podczas testu wysiłkowego skok ciśnienia z wyższego na niższe ciągnący za sobą w konsekwencji zawroty głowy, a dalej nawet utratę przytomności, którą już kiedyś miałem w przeszłości. Cóż, o ile do niedawna uprawiałem aktywnie sport ( kolarstwo szosowe i wiele, wiele..

Kilkuminutowy atak trzepotania serca

.. ...na pewno nie miałem testu wysiłkowego czy Holtera. Lekarz powiedział, że wszystko OK, ale zalecił magnez, glucardiamid, aspargin, czyli raczej łagodne leki. Proszę o drobny komentarz. Dziękuję i pozdrawiam! Jest kilka badań, które wyświetlą wszystkie dolegliwości serca: Holter ( czyli 24..

Pomocy! już zdesperowany jestem

.. ...też wszystko w normie, testy wysiłkowe Max HR 160 min, Max RR 150/75,METS - 20,3 test tilit - ujemny, test z adenozyną 18 mg - ujemny, TK - głowy prawidłowy( coś tam było że mam liczne objawy bradykardi zatokowej oraz hipotonie ortostatyczną )Lekarze stwierdzili że to może być kwestia..

Analiza wyników testu wysiłkowego

.. ...potrafią odczytać wyniki testu wysiłkowego, który przeszedłem wczoraj. Lekarz wykonujący badanie i badający mi ciśnienie przeraził się już przy drugim pomiarze ciśnienia podczas wysiłku na bieżni. Przy tak wysokich wartościach przy ostatnich testach powiedział, ze grozi mi nawet wylew...

Zespół wazowagalny - Str. 3

.. ...wieńcowych.Mam dodatnie testy wysiłkowe i z tego powodu miałam zrobioną koronografię, było podejrzenie zatkania naczyń,badane większe naczynia są w porządku,postawiono więc diagnozę zespołu x,ponieważ małych naczyń nie można zbadać,więc do końca nie wiadomo o co chodzi chyba stąd ten..

Nierówny puls po bieganiu

.. ...sytuacja zdarza sie tylko w wyzej opisanych okolicznosciach, nigdy w pozycji stojacej czy siedzacej.. co to moze byc za rodzaj arytmi? prosze o pomoc pozdrawiam! Tak to arytmia .Trzeba zrobić test wysiłkowy...

Dodatkowe skurcze - Str. 10

.. ...Zresztą ten ostatni test wysiłkowy( zakończył go pan doktor po 15 min, gdyż stwierdził, że dalsze badanie jest bezcelowe )nie zmęczył mnie zupełnie, a wynik był doskonały. Jeszcze jedno. Moja nieżyjąca już babcia, przeżyła 96( dziewięćdziesiąt sześć!!! }lat z tym paskudztwem. Nie..

Dodatkowe skurcze - Str. 28

.. ...i w zeszłym tygodniu test wysiłkowy - marzenie( ani jednego skurczu, ani innej arytmii, tętno 150 na 5 biegu, rec. time 40sek. ) ale już pan holter wykazał 347 dodatków komorowych. Ale one zawsze pojawiają się w momencie zainstalowania tego obrzydlistwa na mnie, więc nie ma problemu: ) Z..

Dodatkowe skurcze - Str. 40

.. ...takim badaniu... może to test wysiłkowy tylko inaczej przeprowadzany, ale nie mam pojęcia. Ja też tu jestem nowa - chyba nawet nowsza od ciebie ; ) ( bez obrazy; ) ) ) i nie czuje sie źle potraktowana. Mnie też jak dotąd nikt nie odpowiedziałna pytanie czy dodatkowe skurcze są w ogóle..

Dodatkowe skurcze - Str. 59

.. ...segregatorze( EKG, USG, test wysiłkowy, spirometrie, holtery w tym 12 odprowadzeniowy - ten dla Profesora jest najwazniejszy bo na nim bazuje ). wiec ja zadnych badan przed wizyta nie robilem oprocz tego holtera 12 - odprowadzen. Konsultacja trwala okolo poltorej godziny( tak poltorej..

WPW a ablacja - Str. 3

.. ...jak bylem podłączony. Testów wysiłkowych nie miałem. Holter miałem 24 godzinny. Przy wypisie ze szpitala mam stwierdzony ZEspół WPW. Lekarz zalecił mi jazdę na rowerze a nie bieganie. Ja lubię biegać. No i prawie wszystko jasne.Sotahexal, to dobry lek na twoja przypadlosc, bo to beta -..

Wysokie tętno w spoczynku

.. ...mnie powinnaś zrobić test pochyleniowy i test wysiłkowy, bo jak mdlejesz stojąc może to oznaczać wpw czyli spadek ciśnienia przy długotrwałym staniu. Do izki i reszty - wysoki puls nie musi oznaczać nerwicy, więc zażywanie valerin mite nic nie pomoże a tylko szkodzi jak każdy lek...ja..

Napadowe nadciśnienie połączone z bradykardią

.. ...czasie będzie miała test wysiłkowy. Na pewno jest tu jakaś komponenta nerwowa bo mama leczy się na depresję i jest typem lękowym. Zastanawiam się tylko czy to na pewno to... a bierze jakies leki na depresje? bierze alprazolam ( Afobam, Zomiren, Xanax ) i moklobemid ( Mobemid, Moclar )..

Niskie tetno i kłucie w mostku

.. ...ogóle, holter robiony raz na kwartał , testy wysiłkowe, echo, mysle ze tak jak u mnie wyjdzie ci to z holtera który robi sie 24h, ale spokojnie da sie z tym zyc Miras co wyszło z holtera, napisz jak badania..

Nawrót bólów po operacji by-passy

.. ...ma nawrót bólów po wysiłkach to powinien skontaktować się z lekarzem - albo test wysiłkowy i potem koronacja, jak wyjdzie niedokrwienie, albo od razu koronarografia ( w zależności od stanu klinicznego )..

Dziwne mijajace bóle serca

.. ...kiedykolwiek miałes robiony test wysiłkowy ?( często spoczynkowe ekg nie daje zmian , nawet w zaawansoanej chorobir wieńcowej ), czy masz podwyższone ciśnienie tętnicze, jaki jest twój poziom cholesterolu , czy masz nadwage , czy palisz , czy w Twojej rodzinie były przypadki choroby..

Rehabilitacja po operacji pomostowania

.. ...opieką . Okresowe badania ( testy wysiłkowe ),gimnastyka siatkówka , basen ,dużo ruchu .A element strachu ? myślę że jest i będzie .Myślę że coraz to mniejszy. Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia i optymizmu ...

Dolegliwości sercowe po przedawkowaniu amfetainy

.. ...obniżoną formą po latach. test wysiłkowy oznacza ,ze nie masz choroby wieńcowej - moze masz brak kondycji? albo wypłukał ci sie magnez? albo się stresujesz? zgadzam się z Darkiem - często refluks z żołądka daje podobne objawy - gniecenie za mostkiem, nasilenie objawów przy skłonach, po..

Wyniki próby wysiłkowej i interpretacja

.. ...miałem VE ( /min ): Pre - test: 6 Supine: 6 Standing: 5 Hyperv: 6 Exrecise 1: 1 Ex. 2: 0 Ex. 3: 1 Ex. 4: 0 Peak Ex.: 0 Recovery: 5 No i niestety poza wręczeniem mi kartki z wynikami nikt mi nic nie powiedział. Norma w służbie zdrowia... Oczywiście mam z tym pójść do lekarza jak będę miał..

Badanie Holtera

.. ...normalne 20 czerwca ide na test wysiłkowy mój sredni puls w ciagu dnia wynosi 130 z rana np jak sie budze mam 150 odczuwam straszny dyskomfort w sumie bardzo duzo ulgi daje branie leków ja dostałam leki juz dozywotnio :( Biore metohexal wykryli u mnie tez astm oskrzelową wiec trzeba isc..

Badania stwierdzające wadę serca - Str. 2

.. ...Mam wypadanie płatka a test wysiłkowy wyszedł tak sobie tzn. obniżenia ST. O czym to moze świadczyć? Dodam ze cały czas czuję się nienajlepiej - mam kołatania i ogólnie łatwo się męczę. Droga Pani Izabelo. Bardzo proszę o poradę. Już w dzieciństwie miałam problemy z sercem tzn...

Wpływ wysiłku fizycznego na stan chorego

.. ...dopiero meczy mam arytmie wykryto mi ja na testach wysiłkowych. Ciekawi mnie to czy i jak długo mozna z taka chorobą zyc. pozdrawiam kamil 25 cale zycie,pozdrawiam dzieki moze sie troszke rozwiniesz: )..

Pauzy, bloki, wydłużony QT

.. ...holter, nie wykazał nic, test wysiłkowy też nic. No bo to się nie pojawia na żądanie. Czy ktoś jeszcze to ma? DO MISI :tak,mam to samo,dokladnie to samo i mecze sie z tym codziennie.nie moge sobie juz z tym poradzic,co jakis czas bywam u kardiologa,dostawalam leki na dodtakowe skurcze,to..

Nie wiem jakie badania mam wykonać

.. ...porządku z falą zwrotną test wysiłkowy - jak na mój wiek bardzo słabo, ale jednak w normie Jakie badania powinnam wykonać? Holter? Po tych badaniach objawy zdecydowanie nasiliły się, czy powinnam je powtórzyć? Mój internista powiedział, że jeżeli EKG wychodzi dobrze to znaczy że nic mi..

Zawroty głowy i przeskakiwanie serca

.. ...serca ( EKG, echo serca, test wysiłkowy, 24 - godzinne monitorowanie EKG metodą Holtera, stymulację przezprzełykową serca lub inne badania elektrofizjologiczne, w uzasadnionych przypadkach - koronarografię ) i określa nasilenie oraz rodzaj zaburzeń pracy serca. Jeżeli pochodzenie arytmii..

Jestem podłamany leczeniem nadciśnienia

.. ...odpocząć na 2 piętrze ) - test wysiłkowy * padam * po 12 minutach ( trwa 15 minut ). Jak widać gra warta świeczki, a tu chodzi o moje/twoje życie. Czytać i czytać na internecie o medytacji też i znaleźć dobrego lekarza fachowca, bo jeżeli zdamy się na leczenie przez lekarzy rodzinnych to..

Życie po zapaleniu mięśnia sercowego - Str. 3

.. ...kategoryczny zakaz wykonania testu wysiłkowego, który moze dla mnie skończyć się źle. Po jakimś czasie prawa komora wstąpiła się i miała już normalene wymiary. Niestety ( a może stety ) nowa pani doktor wysłała mnie na to badanie i okazało się, że w jego trakcie mogło dojść do zgonu (..

Czy mam chorobę wieńcową?

.. ...najlepiej wybrać się na test wysiłkowy, echo serca, oraz jeśli lekarz uzna za stosowne calcium score - badanie tomografem tętnic ( taki rodzaj koronografii ) poczytaj o tym badaniu w necie, daje prognozę incydentów naczyniowych na 5lat. Ja robiłam to w szpitalu kardiologicznym. Zbadaj..

Ciśnienie 120/80 a tętno 116 - Str. 2

.. ...frakcja wyrzutowa EF: 55. Test wysiłkowy: próba ujemna przerwana przy wartości ciśnienia 210/110 i tachykardii 190. Kurcze może mi ktoś doradzi co się ze mną dzieję??? Mam skierowanie do szpitala do kliniki hipertensjologii z podejrzeniem guza chromochłonnego. Czy to może być to?..

STENT - zabieg udrożnienia żył

.. ...się dzieje, bo ekg ani test wysiłkowy nic nie wykazywał ( do tej pory nie wiem zresztą dlaczego, może jakiś kardiolog mi odpowie na to pytanie ).porozmawiaj ze swoim kardiologiem, napewno ci wytłumaczy w czym rzecz. Miałam tylko jeden zabieg i założono mi jednego stenta, gdyż zmiana była..

Utrata przytomności

.. ...wskaże to polecam zrobić test pionizacyjny, ewentualnie wysiłkowy, w zależności od tego w jakiej sytuacji straciłą przytomność. Jeśli podczas stania, to możliwy jest zespół wazowagalny ( spadek ciśnienia podczas dłużeszgo stania w nieruchomej pozycji lub przy jej zmianie ). Czasem..

Dziwne bóle głowy po operacji zastawek mitralnej i aortalnej

.. ...bardzo poprawnie na testach wysiłkowych zaliczyłem 15mets jak powiedzieli lekarze że jest to bardzo dobry wynik. INR również jest w normie, ale jedno mnie martwi mam bóle głowy jak się schylę i chcę zawiązać buta,albo energicznie wstanę z pozycji klęczącej to mam 3 - 5 sekundowy ból..

Zastawka aortalna i zastawka mitralna stan zdrowia?

.. ...bardzo pomyślnie na testach wysiłkowych zaliczyłem na bieżni 15 mets , lekarze mówią że jest to dobry wynik, chcę wrócić do pracy ale nie mogę bo przeszkadza mnie ból głowy który tra parę sekund 6 może 8 nie liczyłem. Ciśnienie mam dobre 120/60 stałe Co do bólu to jak bym dostał łomem w..

Zawroty głowy, zatoki, zmęczenie, osłabienie - Str. 8

.. ...badania krwi na tarczycę, test wysiłkowy jak najbardziej OK. Nadciśnienie zniknęło i czułem się dobrze, ale teraz pojawiło się coś nowego co opisałem powyżej. Mam zamiar wybrać się do okulisty i do laryngologa, ale powiem szczerze, że się boje ;/ Czasem mam wrażenie jakbym miał burzę w..

Duszności i ból w klatce, a wyniki dobre

.. ...i wszystko mam ok. A testu wysiłkowego to mi chyba nie trzeba bo praca fizyczna po 12 godzin dziennie na budowie chyba juz jest wystarczajaca, nic mi sie nie dzieje wtedy wiec mysle ze to jest tez ok. witaj ryszardzie nie mogłam się powstrzymać by nie napisać czytając to wszystko...

Czy to był zawał serca?

.. ...zleci pewnie echo i test wysiłkowy - lub koronografię jeśli będzie uzasadnione. pozdrawiam A nie masz alergii? może po prostu nie możesz pić mięty i tyle;( Mięta, a zwłaszcza olejek miętowy ( zawierają go m.in. krople żołądkowe ), może u wrażliwego człowieka wywołać odruchowy skurcz..

Mocne bicie serca i podwyższone ciśnienie

.. ...skierowanie na echo serca i test wysiłkowy,oczywiście wcześniej było robione EKG było ok, W końcu porobiłem te 2 badania na wysiłku wyszło że w ostatniej fazie mam ciśnieni 200/85 oczywiście troche nadwagi mam i ruchu mało,na echo serca wyszło że mam powiększoną lewą komorę serca i ze to..

Postępujące osłabienie, obniżona temperatura ciała i zimne poty

.. ...ciśnienia. Kardiolog zrobił testy wysiłkowe, usg i ekg i wszystko wyszło dobrze. Przepisał w/w tabletki i przez prawie rok było dobrze. Spacerowałem codziennie 6 km, nie palę , starałem się dobrze odżywiać. Jakieś dwa miesiące temu poczułem się osłabiony po zwykłej trasie, czy po lekkim..

Ukłucie w klatce na treningu

.. ...Ja EKG w spoczynku miałem idealne, a jednak gdy zrobiłem sobie wysiłkowe wykazało silne niedokrwienie serca. Myślę, że takie kłucie serca w Twoim przypadku to będzie coś związane z nerwicą. Pozdrawiam...

Kłucie w okolicach serca

.. ...nigdy nie godziła sie na test wysiłkowy, bo może się skoczyć dla mnie źle. Nie dociekałam dlaczego, brałam przepisane tabletki i funkcjonowałam raz lepiej a raz gorzej. Niestety nie powiedziano mi żebym nie forsowala się po górach. W 2001 roku wybrałam się z rodziną na Wielki Stożek...

Częstoskurcz komorowy - kto choruje?

.. ...wszystkie badania jak test wysiłkowy Echo. jeśli masz wizytę w klinice, to tam napewno zlecą Ci ECHO i najwazniejsze - HOLTER. a do tej pory myslę, że na to wysokie tętno poiwnnas zażywać bloker własnie i coś na uspokojenie, chcocby ziołowego. wlasnie niewykryto u mnie tych skurczy..

Ciagłe zawroty glowy, kołatanie serca, uczucie ze zaraz zemdleje

.. ...kardiologa zażądać wykonania testu wysiłkowego i badania przezprzełykowego. Jeśli do dolegliwośc sercowa obraz choroby będzie jasny. Jeśli ma sie częstoskurcze napadowe to bardzo trudno je wychwycić nawet na HOLTERZE nie wspominając o EKG ( tak było w moim przypadku ). Jestem po 2 - ch..

Problemy z sercem u 18latki

.. ...echo, poza tym jeszcze test wysiłkowy, test pochyleniowy. Lekarz jeszcze mówił jej, że być może czeka ją operacja - albo będzie to wymiana zastawek, albo rozrusznik serca, o ile się nie mylę. Co to znaczy? Zmierzyłam sobie ciśnienie, wyszło mi 138/97 i tętno 94. Czy powinnam się martwić?..

Omdlenie i drgawki

.. ...wagalne. potwierdził to test wysiłkowy który Tobie również powinien zostać zalecony.omdlenia najczęściej występują po wysiłku lub z samego rana..ale da się z ty żyć: ) tyle, ze trzeba ograniczyć wysiłek i stresy( co nie łatwo da się zrobić.. ) życzę dużo zdrowia!!: ) test wysiłkowy nie..

Osłabienie, uczucie zimnych rąk - zapalenie serca?

.. ...tolerancja wysiłkowa. Wynik testu wysiłkowego klinicznie i elektrokardiograficznie ujemny * . Lekarz wykonujący próbę powiedział, że nie widzi nic niepokojącego, należy tylko często mierzyć ciśnienie. ( moje ciśnienie „spoczynkowe” to około 130/78 – 125/78 )..

Nerwica, chroniczny strach czy choroba serca?

.. ...głównie na EKG, USG, TW ( Test Wysiłkowy lub tzw * bierznie * ) itd. Przyczyna kardiologiczna została wykluczona, wszystko w przewidzianej normie, za wyjątiem tętna, które wynosi 92 - 95b/min ( warośc zawyżona zdaniem mojego kardiologa ). Do tego zrobiłem zdjęcie RTG klatki piersiowej,..

Refluks a szybkie meczenie się

.. ...też.badania ok z wyjątkiem testu wysiłkowego.opisany jako słaby ale to nie wina serca.boli po jedzeniu,wysiłku,przy większych nerwach.przez ostatnie 3 tygodnie schudłem 9 kg.b.prosze o pomoc.pozdrawiam bardzo prosze o pomoc w zrozumieniu mojej choroby Szato - ja rozumiem ,ale musisz isc..

Jak moge zwiekszyc EF?

.. ...możesz zawsze se zrobić test wysiłkowy podczas którego jest monitorowana praca serca. Badanie robi się w celu sprawdzenia ukrwienia twojego serca i przepływu krwi oraz wydolności organizmu. Serce masz sprawne 57% EF, a lekka niewydolność jest ok. * 50% a czy echo serca wykryje czy ktoś..

Bardzo szybkie tetno

.. ...wysiłku. Zrób sobie test wysiłkowy w obecnym stanie i będziesz miał punkt odniesienia czy potem będzie następowała poprawa i w jakim stopniu. pozdrawiam @kardiologiczny uspokoj sie z tym gadaniem o tetnie. Wiekszosc piszacych tutaj to ludzie mlodzi, bez stwierdzonej ORGANICZNEJ CHOROBY..

Mostek mięśniowy

.. ...operował. Zrobiono mi UKG i test wysiłkowy.Wszystko OK. Brak oznak choroby niedokrwiennej serca.Na pytanie dlaczego miewam bóle i ucisk w mostku, kłucia po lewej stronie, pocenie się, szybkie męczenie, kołatanie serca i szybki puls lekarz mi nie odpowiedział. Polecił mi odstawić..

Co o tym myślicie?

.. ...badań: EKG, USG, Holter, testy wysiłkowe i częste badania ogólne krwi z uwzględnieniem potasu i sodu. Osobiście - niesamowicie wkurza mnie w naszej służbie zdrowia to, że młodych ludzi uskarżających się na dolegliwości krążeniowe odsyła się do psychiatrów na leczenie nerwic i posądza o..

Kołatanie serca podczas wysiłku spowodowane nerwicą

.. ...,płytki,elektrolity.oraz EKG,a naewet test wysiłkowy.Możliwe ,że jeżdżąc tak długie dystanse,mało pijesz i musisz poprawić elektolity.Zrób badanie krwi koniecznie i nie pękaj, badania juz zrobilem : ) ale przeszkadza mnie to dalej... Za slaba forma? Przez prawie rok nic nie robilem tylko..

Dolegliwości z sercem

.. ...Echo serca 5. Wykonać test wysiłkowy 6.EKG klatki piersziowej i ustalic czy nie ma rostrzeni oskrzeli 7. Zbadać popjemność płuc 8 Wykonać EEG. Badania te pozwola ustalić przyczyne Twoich stanów i zachowań. Co do starszych: Jeszcze w gimnazjum starsza po moich skargach na kondycje..

Nadciśnienie i skoki ciśnienia - Str. 2

.. ...diagnostykę kardiologiczną ( test wysiłkowy, badanie Holtera, echo serca ). Chodzi mi o to abyś upewnił się czy Twoje obawy o wystąpienie jakiegoś incydentu kardiologicznego są uzasadnione. Czasami nieodpowiednio dobrane lekarstwa powodują różne sensacje zdrowotne. Pozdrawiam ! Nie..

Siedzący tryb życia a skurcze dodatkowe

.. ...pozdrawiam s. Mnie lekarz bez testu wysiłkowego zabrronił wsyztskiego co forsowne tylko bardzo lekki wysiłek - wolne pływanie, wolna jazda na rowerze:( ale ja mam 10 000 dodatkowych skurczów i tachykardię, aTy ile masz Damian? Nie, no ja mam do 10 dziennie... Czasami sztcznie przyspiesza..

Przechodzony zawał serca - Str. 3

.. ...holter, echo serca, test wysiłkowy ).Postanowiłam, że nie dam się nadciśnieniu i zawał serca mnie nie dopadnie. Zmieniłam nawyki żywieniowe, zaczęłam systematycznie jeździć na rowerze, rolkach, zimą na łyżwach. W styczniu podczas jazdy na łyżwach poważnie złamałam obie kości podudzia...

Prestarium i nedal na skoki ciśnienia

.. ...ok, lipidiogram ok, test wysiłkowy, echo serca ok, USG jamy brzusznej ok, badania D - dimer ok, elektrolity ok, troponina ok, RTG klatki piersiowej ok. A od czasu do czasu czuje dyskomfort w okolicy lewej piersi takie zaklucie jakby ktoś igła gmerał. Pozdrawiam, Nikodem Cwiczyc..

Ból zamostkowy po wysiłku

.. ...za zdrowe. ( miałam test calcium score - ok, test wysiłkowy wykazał jedynie dolegliwości związane z wypadaniem płatka ). Hmmm czy to możliwe aby mimo regularnej kontroli kardio nie rozpoznać choroby wiencowej - a może to kręgosłup? Cierpię na dyskopatię... co o tym myślicie? test..

Nerwica sercowa czy choroba wieńcowa?

.. ...Holtera, echo serca test wysiłkowy ) być może da Ci odpowiedź na to pytanie. Diagnoza lekarza na podstawie wywiadu z pacjentem, badanie ciśnienia i osłuchania klatki piersiowej to zbyt mało. być może twoje sece buntuje sie przeciw nadmiernemu wysiłkowi na siłowni...Może zmień rodzaj..

Mocne bicie i skoki cisnienia

.. ...Holtera, echo serca, test wysiłkowy ).Ponadto zmienilam nawyki żywieiowe i wzięłam się za systematyczny ruch na świeżym powietrzu. W ubiegłym roku poważnie zlamalam nogę podczas jazdy na łyżwach ale jak porządnie stanę na nogi ( leczenie jeszcze trwa ) to zaczynam jak dawniej. Być może u..

Uczucie dławiącego uskoku serca...

.. ...przypadku pozawałowego testu wysiłkowego do uzyskania 70% tętna maksymalnego ). Twoim obowiązkiem podczas badania jest zgłaszanie jakichkolwiek bólów klatki piersiowej, duszności itp. Nie bój się tego badania. Zrób je jak najszybciej - dla własnego spokoju. P.S. Sam jestem po dwóch..

PYTANIE.. JAK MYSLICIE?

.. ...tutaj ), masz prolaps ( nie barlow więc to lekka wada ). Przy wątpliwościach nalezy wykonać test wysiłkowy - to powinno Cię uspokoić. Koszt nawet prywatnie nie duzy, a spokój ducha bezcenny... pozdrawiam..

Dziwne uczcucue kłucia w okolicy serca......

.. ...mocz, EKG, echo serca, test wysiłkowy, lipidiogram TSH, RTG klatki piersiowej, USG jamy brzusznej ok. RTG kregosłupa L - S - zniesienie fizjologiczne lorodzy ledzwiowej - wysokosc kregow w normie, zaznaczone obnizenie tarczy m - kregowej na poziomie L5 - S! pzoostale tarcze m - kregowe w..

Co to za skróty

.. ...skróty: MIC?,ESV?,PAF? proszę mi powiedzieć co one sugerują za chorobę..

Nadcisnienie

.. ...zrobić...Może kontrast? test wysiłkowy?...Czy leki,które zostały mi przypisane nie są przypadkiem kiepskie? ( razem kosztują tylko 16 zł ) Z góry dziękuję za odpowiedź Z poważaniem Pankracy przeczytaj w internecie:,,niefarmakologiczne metody leczenia nadciśnienia * * .Często one..

Scyntygrafia - hipoperfuzja w obrębie ściany dolnej

.. ...spect brzmiący tak: test ujemny. w badaniu wysiłkowym uwidoczniono indukowany wysiłkiem obszar hipoperfuzji w obrębie ściany dolnej. oczywiście doczytałem już, że chodzi o niedokrwienie po wysiłku. moje pytanie bardziej wiążę z tym, w jakim stopniu jest to niebezpieczna dolegliwość, czy..

Holter - jak zinterpretować?

.. ...zrobić echo serca i test wysiłkowy ( jeśli chcesz sprawdzić czy nie cierpisz na jakieś choroby ) a jeśli masz już coś zdiagnozowane to badania powinien zlecić lekarz. Ja wybrała bym prywatnego. Jestem lekarzem i w Twojej wypowiedzi/pytaniu ines108 zastanawia mnie jedno. Czy na badanie..

Duszności po by passach

.. ..., zrobiono tez EKG i test wysiłkowy, który wyszedł dobrze ( 75 % ), nie doszło do niedokrwienia, a przed operacja mama nie dała rady wykonać tego testu, w poniedziałek ma miec robione ECHo. Lekarze wypuścili ją do domu,. Moje pytanie brzmi: skąd te duszności w nocy? czy są normalne? Mama..

Czy to jest nerwica?

.. ...mialam robione EKG, test wysiłkowy ( ale to ze 2 lata temu jak mnie serce pobolewało ), badanie dna oka ( tez ze 2 lata temu ), usg tarczycy, usg serca, wszystko wyszło ok. Mam takie pomysły: - albo to nerwica - albo cos z tarczyca, sercem, glowa ( moze tomografie, doplera zrobic? ),..

PROSZĘ,POMÓŻCIE MI ZDIAGNOZOWAĆ MOJE DOLEGLIWOŚCI..

.. ...początek po prostu EKG. Test wysiłkowy. Dodatkowe uderzenia to nic nadzwyczajnego, zdarzają się wielu zdrowym ludziom. I te pomiary: tętno jest parametrem labilnym, w dodatku mam wątpliwości co do metody. Czy masz ciśnieniomierz ? Nowoczesne wykrywają również arytmię. puls powinien..