Test wysiłkowy serca

Zwężenie odpływu z lewej komory

.. ...profilaktyką infekcyjnego zapalenia wsierdzia - zarówno przed jak i po zabiegu. Leczenie zwężenia odpływu z lewej komory. Walwuloplastyka lub zabieg kardiochirurgiczny w zależności od gradientu ciśnień...

Test wysiłkowy EKG

Test wysiłkowy EKG

.. ...Badanie wysiłkowe EKG ( test wysiłkowy EKG, próba wysiłkowa ) polega na ocenie zmian zachodzących w sercu podczas wysiłku fizycznego jakim jest jazda na rowerze stacjonarnym lub marsz na bieżni elektrycznej. Badanie ma na celu zdiagnozowanie zmian ukrwienia i czynności serca podczas..

Rehabilitacja po zawale serca

.. ...oraz w oparciu o wyniki test wysiłkowego wykonanego w kilka tygodni po zawale serca. Optymalne jest ustalenie natężenia wysiłku, który mobilizuje przemiany beztlenowe, niekorzystne dla organizmu. Aktywność fizyczną planuje się tak, aby nie osiągać progu przemian beztlenowych...

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 11

.. ...cechy brugadów czy arvd, test wysiłkowy - czy wysiłek nie nasila arytmii, UKG - czy budowa serca w normie, holter - ile i jakich zaburzen rytmu na dobę ( optymalnie holter 12 - odprowadzeniowy - czy są pobudzenia dodatkowe są monomorficzne czyli jednakowe ). i jeszcze parę innych. Więc..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 43

.. ...Proponuję - kardiolog, test wysiłkowy, echo serca i ta pewność będzie... Pani Reniu - przez internet można tylko delikatnie radzić. Więc - trzeba ze swoim kardiologiem ostatecznie wyjaśnić co to za kołatania serca Panią niepokoją. Może potrzebny będzie kolejny holter, może tzw event..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 45

.. ...pogadać z doktorem, zrobić test wysiłkowy, echo serca i upewnić się, że nie jest to nic groźnego. Skoro Pański doktor kazał się nie przejmować, to najwyrażniej to sprawdził i nie ma dla Pana niepokojących wieści... Powoli dobiegam trzydziestki i z tego co wiem nie jestem i nigdy nie..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 64

.. ...badania dodatkowe to test wysiłkowy, Echo serca ( nazywane też UKG lub USG serca ), oraz oczywiście badanie holterowskie ( czyli rejestracja EKG najlepiej na dłużej niż zwykle czyli dłużej niż 24 godziny ). Wszystkie badania robi się w typowych poradniach kardiologicznych ambulatoryjnie...

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej

.. ...sercowy i ciśnieniowy, testy wysiłkowe, tilt test, gastroskopia, usg jamy brzusznej,tarczyca,nerki, gro badań krwi, echo serca.echo wykazalo wypadanie platka ale potraktowano to jako norme.kazali iść do nerwologa.no i szukam obecnie takiego ale i rozgladam sie po necie i z tego co..

Czy mam nerwicę serca?

.. ...Nie miałam robionego testu wysiłkowego. Martwię się tym, bo może coś by ten test wykazał. Znowu będę szukała jakiegoś specjalisty... Dobrze , że tutaj znajduję ludzi którzy mają problem podobny do mojego. Przynajmniej w psychice mojej jakoś się wyryje że nie jestem sama. CAŁUJĘ WAS..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 5

.. ...robić,pokieruje na badania; echo test wysiłkowy holter i podejrzewam,że na badania genetyczne.pobiera się krew samo Ekg nie jest wyznacznikiem. Ja też nie chciałam defibrylatora ,ponieważ się strasznie bałam myślałam sobie jak to będzie,jak ja sobie poradzę,jak przeżyję zabieg, przecież..

Kilkuminutowy atak trzepotania serca

.. ...na pewno nie miałem testu wysiłkowego czy Holtera. Lekarz powiedział, że wszystko OK, ale zalecił magnez, glucardiamid, aspargin, czyli raczej łagodne leki. Proszę o drobny komentarz. Dziękuję i pozdrawiam! Jest kilka badań, które wyświetlą wszystkie dolegliwości serca: Holter ( czyli 24..

Dodatkowe skurcze - Str. 140

.. ...pogłębić diagnostykę o test wysiłkowy i ECHO serca. nie zejdziesz, nie martw się, po prostu dopadła Cię arytmia zwana pieszczotliwie skurczactwem. Osobiscie nie diagnoze czekałam ponad 2 miesiące, w tym czasie ratowałam się uspokajaczmi w stylu ziłowy PErsen, magnez sobie kup od razu i..

Dodatkowe skurcze - Str. 202

.. ...do szpitala, zróbcie test wysiłkowy, USG serca. To podstawa żeby Was zdiagnozować. Życzę powodzenia, serdecznie pozdrawiam wszystkich. Ewa do wojtka - Ja ogólnie sie dobrze czuje dodatkowe skurcze juz sie unormowaly ale przy stresie jest gorzej mam wrazenie jak bym miala dostac..

Dziwne mijajace bóle serca

.. ...kiedykolwiek miałes robiony test wysiłkowy ?( często spoczynkowe ekg nie daje zmian , nawet w zaawansoanej chorobir wieńcowej ), czy masz podwyższone ciśnienie tętnicze, jaki jest twój poziom cholesterolu , czy masz nadwage , czy palisz , czy w Twojej rodzinie były przypadki choroby..

Badania stwierdzające wadę serca - Str. 2

.. ...Mam wypadanie płatka a test wysiłkowy wyszedł tak sobie tzn. obniżenia ST. O czym to moze świadczyć? Dodam ze cały czas czuję się nienajlepiej - mam kołatania i ogólnie łatwo się męczę. Droga Pani Izabelo. Bardzo proszę o poradę. Już w dzieciństwie miałam problemy z sercem tzn...

Zawroty głowy i przeskakiwanie serca

.. ...serca ( EKG, echo serca, test wysiłkowy, 24 - godzinne monitorowanie EKG metodą Holtera, stymulację przezprzełykową serca lub inne badania elektrofizjologiczne, w uzasadnionych przypadkach - koronarografię ) i określa nasilenie oraz rodzaj zaburzeń pracy serca. Jeżeli pochodzenie arytmii..

Czy mam chorobę wieńcową?

.. ...najlepiej wybrać się na test wysiłkowy, echo serca, oraz jeśli lekarz uzna za stosowne calcium score - badanie tomografem tętnic ( taki rodzaj koronografii ) poczytaj o tym badaniu w necie, daje prognozę incydentów naczyniowych na 5lat. Ja robiłam to w szpitalu kardiologicznym. Zbadaj..

Czy to był zawał serca?

.. ...zleci pewnie echo i test wysiłkowy - lub koronografię jeśli będzie uzasadnione. pozdrawiam A nie masz alergii? może po prostu nie możesz pić mięty i tyle;( Mięta, a zwłaszcza olejek miętowy ( zawierają go m.in. krople żołądkowe ), może u wrażliwego człowieka wywołać odruchowy skurcz..

Mocne bicie serca i podwyższone ciśnienie

.. ...skierowanie na echo serca i test wysiłkowy,oczywiście wcześniej było robione EKG było ok, W końcu porobiłem te 2 badania na wysiłku wyszło że w ostatniej fazie mam ciśnieni 200/85 oczywiście troche nadwagi mam i ruchu mało,na echo serca wyszło że mam powiększoną lewą komorę serca i ze to..

Ukłucie w klatce na treningu

.. ...Ja EKG w spoczynku miałem idealne, a jednak gdy zrobiłem sobie wysiłkowe wykazało silne niedokrwienie serca. Myślę, że takie kłucie serca w Twoim przypadku to będzie coś związane z nerwicą. Pozdrawiam...

Kłucie w okolicach serca

.. ...nigdy nie godziła sie na test wysiłkowy, bo może się skoczyć dla mnie źle. Nie dociekałam dlaczego, brałam przepisane tabletki i funkcjonowałam raz lepiej a raz gorzej. Niestety nie powiedziano mi żebym nie forsowala się po górach. W 2001 roku wybrałam się z rodziną na Wielki Stożek...

Ciagłe zawroty glowy, kołatanie serca, uczucie ze zaraz zemdleje

.. ...kardiologa zażądać wykonania testu wysiłkowego i badania przezprzełykowego. Jeśli do dolegliwośc sercowa obraz choroby będzie jasny. Jeśli ma sie częstoskurcze napadowe to bardzo trudno je wychwycić nawet na HOLTERZE nie wspominając o EKG ( tak było w moim przypadku ). Jestem po 2 - ch..

Problemy z sercem u 18latki

.. ...echo, poza tym jeszcze test wysiłkowy, test pochyleniowy. Lekarz jeszcze mówił jej, że być może czeka ją operacja - albo będzie to wymiana zastawek, albo rozrusznik serca, o ile się nie mylę. Co to znaczy? Zmierzyłam sobie ciśnienie, wyszło mi 138/97 i tętno 94. Czy powinnam się martwić?..

Osłabienie, uczucie zimnych rąk - zapalenie serca?

.. ...taką diagnozę cyt.: * Test wysiłkowy wykonano na ergonometrze rowerowym i przerwano przy obciążeniu 250W, przy tętnie 171/min i RR maks. 224/87 mm Hg z powodu zmęczenia ogólnego. Bez bólu o charakterze wieńcowym. W EKG wysiłkowym bez zmian niedokrwiennych. Bez zaburzeń rytmu serca...

Nerwica, chroniczny strach czy choroba serca?

.. ...głównie na EKG, USG, TW ( Test Wysiłkowy lub tzw * bierznie * ) itd. Przyczyna kardiologiczna została wykluczona, wszystko w przewidzianej normie, za wyjątiem tętna, które wynosi 92 - 95b/min ( warośc zawyżona zdaniem mojego kardiologa ). Do tego zrobiłem zdjęcie RTG klatki piersiowej,..

Refluks a szybkie meczenie się

.. ...też.badania ok z wyjątkiem testu wysiłkowego.opisany jako słaby ale to nie wina serca.boli po jedzeniu,wysiłku,przy większych nerwach.przez ostatnie 3 tygodnie schudłem 9 kg.b.prosze o pomoc.pozdrawiam bardzo prosze o pomoc w zrozumieniu mojej choroby Szato - ja rozumiem ,ale musisz isc..

Jak moge zwiekszyc EF?

.. ...możesz zawsze se zrobić test wysiłkowy podczas którego jest monitorowana praca serca. Badanie robi się w celu sprawdzenia ukrwienia twojego serca i przepływu krwi oraz wydolności organizmu. Serce masz sprawne 57% EF, a lekka niewydolność jest ok. * 50% a czy echo serca wykryje czy ktoś..

Bardzo szybkie tetno

.. ...wysiłku. Zrób sobie test wysiłkowy w obecnym stanie i będziesz miał punkt odniesienia czy potem będzie następowała poprawa i w jakim stopniu. pozdrawiam @kardiologiczny uspokoj sie z tym gadaniem o tetnie. Wiekszosc piszacych tutaj to ludzie mlodzi, bez stwierdzonej ORGANICZNEJ CHOROBY..

Mostek mięśniowy

.. ...operował. Zrobiono mi UKG i test wysiłkowy.Wszystko OK. Brak oznak choroby niedokrwiennej serca.Na pytanie dlaczego miewam bóle i ucisk w mostku, kłucia po lewej stronie, pocenie się, szybkie męczenie, kołatanie serca i szybki puls lekarz mi nie odpowiedział. Polecił mi odstawić..

Co o tym myślicie?

.. ...badań: EKG, USG, Holter, testy wysiłkowe i częste badania ogólne krwi z uwzględnieniem potasu i sodu. Osobiście - niesamowicie wkurza mnie w naszej służbie zdrowia to, że młodych ludzi uskarżających się na dolegliwości krążeniowe odsyła się do psychiatrów na leczenie nerwic i posądza o..

Kołatanie serca podczas wysiłku spowodowane nerwicą

.. ...,płytki,elektrolity.oraz EKG,a naewet test wysiłkowy.Możliwe ,że jeżdżąc tak długie dystanse,mało pijesz i musisz poprawić elektolity.Zrób badanie krwi koniecznie i nie pękaj, badania juz zrobilem : ) ale przeszkadza mnie to dalej... Za slaba forma? Przez prawie rok nic nie robilem tylko..

Nadciśnienie i skoki ciśnienia - Str. 2

.. ...diagnostykę kardiologiczną ( test wysiłkowy, badanie Holtera, echo serca ). Chodzi mi o to abyś upewnił się czy Twoje obawy o wystąpienie jakiegoś incydentu kardiologicznego są uzasadnione. Czasami nieodpowiednio dobrane lekarstwa powodują różne sensacje zdrowotne. Pozdrawiam ! Nie..

Przechodzony zawał serca - Str. 3

.. ...holter, echo serca, test wysiłkowy ).Postanowiłam, że nie dam się nadciśnieniu i zawał serca mnie nie dopadnie. Zmieniłam nawyki żywieniowe, zaczęłam systematycznie jeździć na rowerze, rolkach, zimą na łyżwach. W styczniu podczas jazdy na łyżwach poważnie złamałam obie kości podudzia...

Prestarium i nedal na skoki ciśnienia

.. ...ok, lipidiogram ok, test wysiłkowy, echo serca ok, USG jamy brzusznej ok, badania D - dimer ok, elektrolity ok, troponina ok, RTG klatki piersiowej ok. A od czasu do czasu czuje dyskomfort w okolicy lewej piersi takie zaklucie jakby ktoś igła gmerał. Pozdrawiam, Nikodem Cwiczyc..

Uczucie dławiącego uskoku serca...

.. ...przypadku pozawałowego testu wysiłkowego do uzyskania 70% tętna maksymalnego ). Twoim obowiązkiem podczas badania jest zgłaszanie jakichkolwiek bólów klatki piersiowej, duszności itp. Nie bój się tego badania. Zrób je jak najszybciej - dla własnego spokoju. P.S. Sam jestem po dwóch..

Dziwne uczcucue kłucia w okolicy serca......

.. ...mocz, EKG, echo serca, test wysiłkowy, lipidiogram TSH, RTG klatki piersiowej, USG jamy brzusznej ok. RTG kregosłupa L - S - zniesienie fizjologiczne lorodzy ledzwiowej - wysokosc kregow w normie, zaznaczone obnizenie tarczy m - kregowej na poziomie L5 - S! pzoostale tarcze m - kregowe w..

Czy to jest nerwica?

.. ...mialam robione EKG, test wysiłkowy ( ale to ze 2 lata temu jak mnie serce pobolewało ), badanie dna oka ( tez ze 2 lata temu ), usg tarczycy, usg serca, wszystko wyszło ok. Mam takie pomysły: - albo to nerwica - albo cos z tarczyca, sercem, glowa ( moze tomografie, doplera zrobic? ),..