Tętniak aorty

Praca serca

.. ...kurczliwości komór, ciśnienia tętniczego i objętości krwi w komorze na początku skurczu. Skurcz komór ( systole ) powoduje zamknięcie zastawek przedsionkowo - komorowych co zapobiega cofaniu się krwi do przedsionków. Jednocześnie zastawka aorty i zastawka pnia płucnego są otwarte,..

Koarktacja aorty

.. ...miejscu przyczepu więzadła tętniczego, które jest pozostałością przewodu tętniczego. Zwężenie aorty prowadzi do rozwoju nadciśnienia tętniczego i przerostu lewej komory serca. Zdecydowana większość pacjentów z koarktacją aorty ma nadciśnienie tętnicze już w dzieciństwie. Przeciążenie..

Naczynia wieńcowe serca

Naczynia wieńcowe serca

.. ...unaczynione jest przez tętnice wieńcowe ( początkowy odcinek tętnic wieńcowych obejmuje serce co może przypominać wieniec ). Wyróżniamy dwie główne tętnice wieńcowe, które odchodzą od aorty wstępującej w tzw. zatokach aorty ( Valsalvy ). Główne tętnice wieńcowe to lewa i prawa tętnica..

Balonowa angioplastyka koarktacji aorty

.. ...- 90% pacjentów leczonych tą techniką uzyskuje się spadek gradientu ciśnień. Po zabiegu należy wykonać po ok. 5 - 6 miesiącach badanie ECHO serca metodą dopplerowską w celu kontroli gradientu ciśnień...

Tętniak rozwarstwiający aorty

.. Tętniak rozwarstwiający aorty jest to pęknięcie błony środkowej ściany aorty. Najczęściej dochodzi do powstania tętniaka rozwarstwiającego aorty w wyniku powstania krwiaka śródściennego. Do czynników, które zwiększają prawdopodobieństwo rozwarstwienie aorty należą: nadciśnienie tętnicze ( Hypertensio..

Tamponada worka osierdziowego

.. ...mechaniczny serca; pęknięcie tętniaka aorty, który sączy do jamy osierdziowej. Tamponada podostra worka osierdziowego. wysięki w przebiegu infekcyjnego zapalenia osierdzia; choroby tkanki łącznej - np. toczeń układowy; mocznica - w przebiegu niewydolności nerek; choroby nowotworowe,..

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

.. ...nadciśnienie płucne ostry zator tętnicy płucnej kurcz przełyku ból ściany klatki piersiowej choroba wrzodowa zapalenie trzustki. Podział lokalizacyjny bólów. Zamostkowy: ból niedokrwienia mięśnia sercowego, ból osierdziowy, rozwarstwienie aorty, zmiany w śródpiersiu, zator płucny; Bark:..

Aorta

Aorta

.. ...Aorta jest głównym pniem tętniczym ludzkiego układu krwionośnego. Z lewą komorą serca jest połączona za pomocą zastawki aortalnej. Przebieg tętnicy głównej dzielimy na odcinek piersiowy i brzuszny. Część aorty znajdującą się w klatce piersiowej dzielimy na aortę wstępującą, łuk aorty i..

Chromanie przestankowe

Chromanie przestankowe

.. ...przypadku miażdżycy tętnic. Zmiany miażdżycowe mogą umiejscawiać się na dłuższych lub krótszych odcinakach w różnych tętnicach: aorty, tętnic biodrowych, udowych, podkolanowych itd. Możliwe jest także występowanie zwężeń w wielu tętnicach jednocześnie ( miażdżyca uogólniona ). W..

Niedotlenienie serca

.. ...serca. Są to naczynia tętnicze odchodzące od aorty zaraz za zastawką tętniczą lewą. Napełniają się w czasie rozkurczu serca. Niedotlenienie wynikające z niedokrwienia mięśnia sercowego związane może być z: zmianami miażdżycowymi naczyń wieńcowych, które ograniczają przepływ krwi, a więc..

Osierdzie

.. ...krwią ( np. z pękniętego tętniaka rozwarstwiającego wstępującego odcinka aorty ) zaciska żyły doprowadzające krew do serca. Konsekwencją tamponady może być NZK ( nagłe zatrzymanie krążenia ) i zgon chorego. W niektórych chorobach zakaźnych dochodzi do zajęcia osierdzia i powstawania w..

Pulsowanie brzucha

Pulsowanie brzucha

.. ...średnicy lub ewentualne zwężenia oraz oboczność blaszek miażdżycowych i charakter przypływu krwi przez naczynie. Badanie ma w takiej sytuacji przede wszystkim na celu wykluczenie tętniaka aorty brzusznej...

Tętnice wieńcowe

Tętnice wieńcowe

.. Tętnice wieńcowe są naczyniami doprowadzającymi krew do mięśnia sercowe. Stanowią pierwsze odgałęzienia aorty wstępującej, rozpoczynają się tuż nad płatkami zastawki aortalnej. Tętnica wieńcowa lewe dzieli się na gałąź międzykomorową przednią i gałąź okalającą. Tętnica wieńcowa prawa kończy się jako gałąź..

Przewodozależny przepływ płucny

.. ...płucnym, drożność przewodu tętniczego jest konieczna, aby krew wpływała do pnia płucnego. Taka sytuacja ma miejsce na przykład we wrodzonej ciasnej stenozie lub atrezji ( zarośnięciu ) zastawki płucnej. Prawa komora nie może przepompować krwi do pnia płucnego, możliwe jest za to..

Przewlekłe niedokrwienie kończyn dolnych

Przewlekłe niedokrwienie kończyn dolnych

.. ...ryzyka, dotyczą nie tylko tętnic wieńcowych. Zwężeniu ulegają także inne naczynia tętnicze chorego, dość często naczynia tętnicze kończyn dolnych. Do zwężeń wywołanych zmianami miażdżycowymi może dochodzić na różnym poziomie ukrwienia kończyn dolnych. Typowe umiejscowienia to rozwidlenie..

Tętniak aorty brzusznej

.. ...najczęstsza lokalizacja tętniaka aorty. Przyczyną poszerzenia się światła naczynia oraz powstania tętniaka, są patologiczne zmiany w obrębie ściany tętnicy. Defekt może być wrodzony, jak ma to miejsce w zespole Marfana. Zdecydowanie częściej jednak, zmiany patologiczne wywołane są..

Olbrzymiokomórkowe zapalenie tętnic (choroba Hartona)

.. ...Olbrzymiokomórkowe zapalenie tętnic, zwane także chorobą Hortona, jest rzadką patologią dotyczącą dużych i średnic tętnic całego organizmu. Najczęściej choroba dotyczy tętnicy skroniowej, mogą być jednak zajęte wszystkie odgałęzienia łuku aorty. Przyczyna choroby jest nieznana, nie można..

Dyskopatia szyjna

Dyskopatia szyjna

.. ...sercowego i pęknięcie tętniaka rozwarstwiającego aorty ( bóle w okolicy międzyłopatkowej schodzące coraz niżej w miarę jak rozwarstwia się ściana tętnicy ). W przypadku ucisku na szyjne nerwy rdzeniowe ( zespół korzeniowy ) pojawiają się zaburzenia czucia ( parestezje ), ubytki czucia..

Operacja zastawki aorty

.. ...to niebezpieczna operacja i czy powinnam szukac innego specjalisty i dać się zoperowac jak najszybciej?? Zastawka dwupłatkowa aortalna - koniecznie pilnuj profilaktyki infekcyjnego zapalenia wsierdzia...

Operacja zastawki aorty - Str. 2

.. ...podczas badań wykryto tętniaka ). Termin wyznaczono na 10 lipca 2007. Jeśli dobrze pamiętam to tydzień po operacji wróciłem do domu, a we wrześniu już normalnie studiowałem. Czuję się znakomicie. Proszę się nie martwić. Z Pani synem wszystko będzie dobrze : ) Mateuszu, pieknie dziękuję..

Echo serca - Str. 13

.. ...czekam cierpliwie !!! Tętniak to brzmi grożnie,ale w przypadku tetniaka aorty zy lewej komory. Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej to po prostu upypuklenie scieńczałej i wiotkiej przegrody w stronę w tym wypadku PP. Jesli nie ma przecieku to poniekąd taka uroda. Z rzeczy istotnych -..

Echo serca - Str. 36

.. ...III w normie. Zastawka tętnicy płucnej w normie. worek osierdziowy wolny Nieduże poszerzenie aorty wstępującej. Koarktacji nie stwierdzono. A - ASC 40, LA 38, LVEF 65%, LVSD 34, LVDD 53, IVSD 10, LVPW 10. Witam, mam 20 lat, byloby mi bardzo milo gdyby ktos z fachowa wiedza znalazl..

Echo serca - Str. 37

.. ...III w normie. Zastawka tętnicy płucnej w normie. worek osierdziowy wolny Nieduże poszerzenie aorty wstępującej. Koarktacji nie stwierdzono. A - ASC 40, LA 38, LVEF 65%, LVSD 34, LVDD 53, IVSD 10, LVPW 10. Pani Izo bardzo prosze o interpretację Mam 27 lat. Bardzo prosze o interpretacje..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 598

.. ...postawiłąm już diagnozę _ tętniak aorty brzusznej ( dodam że robiłam kilka tygodni temu USG jamy brzusznej i wszystko ok - stwierdziłam ze może lekarz sie nie zna ), masakra. no ale cóż sie można spodziewać po jednej wizycie u psychologa. Jeszcze pytanko: czy ból pleców moze być objawem..

Ból między żebrami a żołądkiem po lewej stronie

.. ...początki powstawania tętniaka aorty. Jeżeli do tych bóli dochodzą bóle w lędżwiach to pewne że powstaje tętniak. No cześć ja mam te objawy od paru lat na początku mówiono mi ze brak mi potasu to brałam potas tylko ze pozniej przez niego corazbardziej mnie kuło i nie juz po lewej stronie..

Pytania do lekarza, bo to bigeminia z Holtera?

.. ...rozumiem ,ze jest to tętniak aorty wstępującej . Jesli tak to jest duzy i zabieg jest nie tylko mozliwościa ,ale wrecz koniecznością. nie znam innych danych dotyczących zdrowia wujka , wiec najlepiej skonsultowac go w osrodku kardiochirurgicznym , ktory takich zabiegów robi duzo( Kraków..

Pulsowanie w brzuchu - Str. 3

.. ...okolicach nerek. Może to byś tętniak aorty brzusznej. Też to mam od 3 dni prawdopodobnie przez nadciągnięcie skóry w tym miejscu albo od dźwigania lub od kiły. Idę na badania krwi, kału i moczu to się dowiem więcej. Jeśli to tętniak do 4cm. to można operować a jak większy to się boją...

Oznaka tętniaka aorty?

.. witam! czy * podnoszenie * sie skóry na klatce piersiowej z lewej strony miedzy zebrami moze byc oznaką tetniaka aorty? poza tym nie mam innych objawów poza nerwicą sercową.. prosze o pomoc!! to normalny objaw mocnego bicia serca, szczegolnie patrzac na to ze posiadasz nerwice, takie falowanie jest jak..

Dwupłatkowa zastawka aortalna a alkohol

.. ...Karpacza. Poza tym mam tętniaka aorty - jest podejrzenie rozwarstwienia, choć echo przezprzełykowe tego nie stwierdziło jednoznacznie. Moja lewa komora, to już 70mm,a tętniak aorty 55mm i lubię sobie wypić. Właśnie wypiłem piwko,a za chwilę wypiję z pół flaszki Poloneza - choć rzadko..

Zwężenie zastawki aortalnej i stenoza aorty

.. ...). Homograft wszyty w tętnicę płucną jest znacznie mniej narażony na zniszczenie niż w aorcie ponieważ, jak zapewne Państwo pamiętacie, jest tam czterokrotnie niższe ciśnienie krwi. Pomimo dużego zakresu operacji ( wymiana dwóch zastawek ) jest ona bardzo korzystna dla pacjenta i wyniki..

Zwężenie aorty a tabletki antykoncepcyjne

.. ...poważne nadciśnienie tętnicze - inne powikłania zakrzepowe w układzie krążenia ( szczególnie w małych, ale ważnych życiowo naczyniach, jak np. żyła lub tętnica siatkówki ) Dziekuje: )czyli wnioskuje ze wiekszych przeciwskazan w mojej wadzie nie ma tak?? wiem ze jakies ryzyko zawsze..

Poradnia zaburzeń rytmu serca - Kraków

.. ...operacji zastawek i tętniaków aorty.Ablacje tez przy okazji operacji wady mitralnej. Co do kliniki Elektrokardiografii jest na pewno mniejsza niż podane przez Ciebie pradnickiej!!!!! Ja miałam 3 razy robiona ablacje w szpitalu jana pawła 2 tam są najlepsi lekarze najlepsza i miła opieka..

Tętniak aorty a podróż samolotem

.. czy z tętniakiem aorty można podróżować samolotem? Nie wiem czy z tętniakiem można podróżować samolotem, ale ktoś z moich bliskich go ma i na pewno podróżuje. Jeśli możesz napisz mi coś więcej, bo dla mnie jest to nowy temet a chciałabym się w nim bilżej zorientować. Mój brat chyba sobie to trochę lekceważy,..

Tętniak aorty nie kwalifikujący się do oparacji

.. tetniak aorty - nie kwalifikujący się do oparacji ( chodzi o jego rozmiary nie jest zbyt duży ) co robić, jak z nim żyć, czego nie robić, żeby mu nie zagrozić ? A może jest jakaś rewelacyjna metoda, czy jest możliwe aby na skutek leczenia się zmniejszył? Jeśli tak to co należy zrobić? Przede wszystkim..

Tętniak rozwarstwiający aorty

.. ...sięga 70% W przypadku tętniakow aorty zstępującej jedna z metod alternatywnych jest wszczepienie stent - gtaftow witam.przykro mi.moja ukochana zmarła na wskutek - - tętniak rozwarstwiający aorty - - .dosłownie wykończyła się w jeden dzień.zmarła na moich oczach.nie potrafili jej..

By pass-y aorty brzusznej i tętnic biodrowych

.. ...operacji By pass - ów aorty brzusznej i tętnic biodrowych ,gdy nadal pali papierosy i niezdrowo * się odżywia. Nikt Ci na takie pytanie nie udzieli odpowiedzi. Na pewno krocej niz ten, ktory dba o siebie....

Niedomykalność zastawki mitralnej

.. ...Ja jestem po operacji tętniak aorty wstęp. mam wszczepioną sztuczną zastawkę aortalną od 1999r. Obecnie już od 2 - 3 lat w wynikach echokardiografii lekarze lokalizują niedomykalność zastawki mitralnej z falą zwrotną 3st., ale dopóki mój lek.Kardoiolog mnie nie postraszył natychmiastową..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 65

.. ...właśnie przeczytałem o Tętniaku rozwarstwiający aorty i strasznie sie boje że to mam czy to możliwe ?? Proszę odpiszcie Anonim wez wyluzuj. Napewno nie masz żadnego tętniaka poprostu zaczynasz się nakręcać i wyszukujesz choroby. Ja też na początku szukałem po internecie i wychodziło mi..

Tętniak aorty piersiowej

.. ...U mojej żony wykryto tętniaka aorty piersiowej. Jest skierowan do kliniki w Aninie na operację właśnie tętniaka i wymianę zastawki. Chciałbym zdobyć informację na temat samej choroby, operacji i leczenia pooperacyjnego. A co chcesz wiedziec? Tęniak czyli poszerzenie aorty najczęsciej jest..

Tętniak aorty piersiowej - Str. 2

.. ...mojego Taty stwierdzono tętniaka aorty obojczykowej 5cm.Ma miażdżycę i wstawione by - pasy.Lekarz do którego go skierowano stwierdził,że raczej przy by - pasach nie mogą tego leczyć hirurgicznie.Czy można to leczyć w jakiś inny sposób? Czy ktoś zna dobrą klinikę? Proszę o pomoc Mój tata..

Tętniak aorty piersiowej - Str. 3

.. ...Moja żona po operacji tętniaka aorty w 2007 r. ( operacja Davida ) i plastyce zastawek i po urodzeniu córki jest całkiem zdrowa. Nie musi przyjmować nawet Batalocu. Operacja IK Anin, Pan Profesor Andrzej Biedermann. a czy po operacji puchły nogi mojej mamie puchnie noga którą nacinali w..

Tętniak aorty piersiowej - Str. 4

.. ...Sławek z Rodziną. Mój tętniak aorty wstępującej ma 5, 4 cm, w styczniu miał 5, 6 cm... lekarze z Anian twierdza, że to żadna różnica i będa dalej mnie obserwować. W moim wypadku czwarta operacja serca to ogromne ryzyko, więc lekarze podejma się jej tlyko w ostateczności. Jeśli ktoś z was..

Aorta wstepująca

.. ...doprowadzić do powstania tzw. tętniaka , ktory grozi peknieciem , a to jest stan bezposredniego zagrozenia zycia. Nie ma leczenie przyczynowego , a jedynie ograniczenie czynnikow ryzyka,a nadciśnienie jest jednym z najpowazniejszych Właśnie...u mnie..teraz na zdjęciu płuc..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 4

.. ...Zweżenie lewego ujścia tętniczego - cięzkie,niedomykalność zastawek aorty małego stopnia z gradientem przedzastawkowym 110mmHg Kochani ,może ktoś z Was zna hotel blisko kliniki Jan Pawła II moja żona będzie tam przyjeta od 1. 10. 07.chciałbym być jakby się dało jak najbliżej w tych..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 14

.. ...wprowadzają jakąś rurke do tętnic wieńcowych czy coś takiego. A do Katowic na operacje wymiany zastawki aorty prawdopodobnie mama zostanie wysłana w sierpniu, lekarz teraz na urlopie i przyjęć nie ma, 1 sierpnia wraca z urlopu i dopiero wtedy lekarka prowadząca mame ma tam dzwonic i jak..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 22

.. ...z kawałkiem aorty ( tętniak aorty ) plus baypas piersiowy wymieniono mi w Katowicach - Ochojcu 2 lata temu. Okazało się, że dopadła mnie bradykardia i zaopatrzono mnie w rozrusznik i od tego czasy * chodzę na baterię * . Jestem czynny zawodowo. Zażywam acenocumarol i nienawidzę chodzenia..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 25

.. ...i dodatkowo wystapił tętniak aorty/58mm/. Jestem już po wszystkich badaniach i szczepieniach i mam wyznaczony termin na kardiochirurgię na 28 września. Tylko trochę więcej się boję niż wtedy. Ale po przeczytaniu Waszych komentarzy jakby trochę mniej. No bo 23 lata w kardiochirurgii to..

Koronografia? strach? czy coś gorszego?

.. ...problemy z wstawką oraz tętniakiem. Lekarze skierowali go na koronografię, lecz w tym co slyszałem doprowadzają jakąś żyłkę do aorty, lecz on tego tęniaka ma własnie na aorcie. I do tego ta wstawka, musi ją wymienić i czy te badanie może być w jakimś stopniu ryzykowne? Przepraszam jeżeli..

Powiększenie łuku aorty

.. ...CZD stwierdzono u mnie tętniaka łuku aorty,który ma wybrzuszenia wskutek poszerzenia( na szczęście ten łuk nie jest aż tak bardzo poszerzony bo tylko 33mm ) teraz lekarze zastanawiają się co dalej z tym robić.Czekam na ich decyzję,wahają się nad zabiegiem interwencyjnym( cewnikowaniem )..

Operacja wymiany aorty wstępującej

.. ...bój. Moja żona 26 lat tętniak aorty wstepującej 6,1 cm. Wykonano operacje Davida - oszczędzająca zastawki. U ciebie również musza zobaczyc po otwarciu jak wyglądaja zastawki. Może nie trzeba będzie zmieniać. Zona po 3 miesiacach wraca do pracy. wszystko normalnie. Leki tylko na kołatane..

Operacja wymiany aorty wstępującej - Str. 2

.. ...przeszedłem operację tętniaka aorty wstęp. i zastawki aortalnej, mój tętniak tuż przed operacją miał 62mm. Lekarze nie dawali mi dużych szans, a jednak się udało. Musicie wierzyć w pozytywne zakończenie leczenia, bo jeżeli nie macie takiej wiary to zastanówcie się jaki jest sens..

Operacja wymiany aorty wstępującej - Str. 3

.. ...Mam 33 lata. Mojego tętniaka aorty wstępującej zdiagnozowano w sierpniu ubiegłego roku ( 4,6 - 4,7cm, zastawka trójpłatkowa, w ECHO brak śladów fali zwrotnej ). W tej chwili jestem przed kolejną tomografią w Zabrzu oceniającą, czy naczynie to powiększyło się, czy też nie. Dziękuję za..

Niskie cisnienie i tętno

.. ...powodu zwężenia światła tętnicy podkolanowej i udowej. 10 lat temu miałem * robioną * angioplastkę aorty brzusznej lewej nogi. lekarz twierdzi, że następna angioplastica nie pomoże, gdyż przyczyną jest praca serca. od kilku dni spada mi bardzo ciśnienie i tętno. 105 - 60 50 tętno...

Podzastawkowe zwężenie aorty u dziecka

.. ...zwężenie lewego ujścia tętniczego.Po przezprzełykowym badaniu okolicy serca podjęto decyzję o operacyjnym usunięciu zwężenia. Czy rzeczywiście nie ma innego sposobu leczenia oprócz inwazji kardiochirurgicznej? Może są inne metody, żeby pozbyć się tej wady? Basiu, serdecznie zapraszam na..

Rozbieżności w opiniach lekarzy co do operacji aorty wstępującej

.. ...operacja... Akurat najwięcej tętniakow aorty operuje sie w Krakowie( od lat ) Aha przy zastawce mechanicznej mozna bezpiecznie * pokombinowac * z antykoagulacją podczas ciązy( odstawienie acenokumarolu i właczenie heparyny drobnoczasteczkowej ) jola pojechałaś do zabrza , co ci..

Rozbieżności w opiniach lekarzy co do operacji aorty wstępującej - Str. 2

.. ...przez niego i ilość tętniaków aorty wstępującej zoperowanych z innymi osobami. Myślę( bez żadnej podstawy ), że ma mniej niż inni, gdyż myśle ( bez dowodów ), ze zajmował się bardziej chorobą wieńcową, czyli bypassami i przeszczepami. Nie wiem, proszę go zapytać. Moja opinia to zapytać..

Bisocard

.. ...zastawek aortalnych i tętniaka aorty wstępującej 4,8 cm. Czy ktoś moglby mi doradzić czy mam brac ten lek czy nie?? wydaje mi sie ze kardio wiedzial co ci przepisuje ja tez bralam bisocard,choc mam niskie cisnienie trudno mi sie odniesc do pozostalych twoich klopotow zdrowotnych..

Tętniak aorty wstępujacej

.. ...aorta to jeszcze nie tętniak. Ja też niedawno dowiedziałem się że mam poszerzoną aortę dokładnie tyle ile ty masz. Co pół roku mam kontrolowac szerokośc aorty. Od roku jestem pod kontrolą lekarską. Najważniejsze to nie myślec o tym. Co ma byc to będzie. Pozdrawiam serdecznie Witam Cie..

Tętniak aorty wstępujacej - Str. 2

.. ...ja. Miałam operację tętniaka aorty wstępującej,wymiany zastawek aortalnych i bajpasów 3 w jednym,czuję się świetnie. Pozdrawiam. Witam. Mam pytanie o lekarzy w Krakowie. Mam tętniaka 5 cm i zamęt jeżeli chodzi o lekarzy i docelowe miejsce operacji ( Kraków, Zabrze, Anin )?? Jaki szpital..

Tętniak aorty wstępujacej - Str. 3

.. ...Skłodowskiej 20 usuniętego tętniaka aorty wstępującej 49mm oraz usuniętą uszkodzoną zastawkę aortalną i wmontowane urządzenie Bentala.Operacji dokonali dwaj wspaniali chirurdzy dr Andrzej Dumański i lekarz chirurg Rafał Nowicki.Już w dniu 7 09 2006 w bardzo dobrym stanie wyszedłem ze..

Ablacja na ulicy Długiej w Poznaniu

.. ...przyjaciółkę której pękł tętniak rozwarstwiający aorty.Jej juz praktycznie nie było.Ale jest dzięki umiejętnościom i kompetencjom tych lekarzy.Dużo słyszałam o Klinice na ul.Długiej - same pozytywy które jak widać się potwierdzają takze myślę że ablacji nie ma się co bać: ) Isabelle105..

Implantacja stentu i wysokie ciśnienie

.. ...wystąpiło zatkanie światła tętnicy udowej ( musiała być operowana ) . Bardzo proszę o informacje czy podczas dlaszego rozwoju dziecka koarktacja aorty i niedomykalność zastawki aortalnej mogą pogłębiać się ?Czy będzie mogła normalnie uprawiać spot bez ograniczeń ? Jest możliwe że..

Dwupłatkowa zastawka aortalna i poszerzona aorta wstępująca

.. ...Witam, jestem po operacji tętniaka aorty wstępującej ( 5.7cm, zastawka dwudzielna ). Zabieg wykonał Prof Andrzej Biederman wg ogólnej opinii najlepszy operator w kraju. Operacja trwała 5 godz, nie trzeba było wymieniać zastawki ( byla wydolna ). Rehabilitacja trwała 11 dni w Klinice, a..

Dwupłatkowa zastawka aortalna i poszerzona aorta wstępująca - Str. 3

.. ...operację wymiany zastawki i tętniaka aorty wstepującej w Aninie. Wszystko skończyło się bardzo dobrze po 7 dniach byłem w domu jadąc pociągiem 350 km. Obecnie żyję normalnie pływam , jeżdże rowerem. POlecam Anin i dr Kuśmierczyka z II kliniki kardiochirurgi. Jeżeli ktoś chce kilku..

Dwupłatkowa zastawka aortalna i poszerzona aorta wstępująca - Str. 4

.. ...czerwca br miałam operację tętniaka aorty wstępującej i wymiany zatawki aortalnej dokonaną wprawnymi rękami Dr Szpakowskiego z zespołem w I Kl Kardiochirurgii w Aninie. Wielkie wrażenie na mnie zrobiła organizacja pracy w klinice i ogrom pracy jaki się tam ywkonuje. Po 8 dniach od..

Podwójny łuk aorty

.. ...), przetrwały przewód tętniczy Bottala czy inne ). Lubi również współistnieć z wadami innych narządów 80%. Wskocz na forum http://kardiologiadziecieca.pun.pl/forums.php. Pozdrawiam : - ) Alicja widze ze sie orientujesz u mnie na usg jest napisane aorta w luku mysle ze to normalne ale nie..

Tętniak łuku aorty

.. ...kilku lat zdiagnozowany tętniak łuku aorty. Pięć lat temu przeszła w trybie nagłym operację pęknietego tetniak aorty brzusznej. Podczas badań wykryto ten drugi tętniak , lecz z uwagi na stan serca po pierwszej operacji nie zdecydowano się na zabieg. Który z ośrodków kardiochrurgii w..

Operacja zastawki serca bez skalpela

.. ...powodem zabiegu był tętniak aorty wstępującej i zastawka aortalna pozdrawiam jestem nowa na tym forum,prosze o kontakt osoby leczace sie na niedomykalnosc zastawek mitralnych,jkie leki bierzecie? moze jakas djeta? No i jak szybko postępuje choroba.czego unikac? Czuje sie zle..

Tętniak aorty brzusznej

.. ...o jakieś namiary na temat tętniaków aorty brzusznej , może jest jakies forum tak jak kardiologia...

Stent Graff

.. ...Czy ktoś maiał może zakładany stent przy tętniaku aorty brzusznej ...

Nerwica serca, czy też może przerost?! - Str. 2

.. ...mi usg serca i dwóch tętnic. Aorty oraz szyjnej. Stwierdził, że wszystko jest w porządku. Zadnej wady serca nie stwierdził. Mam skierowanie na 7 stycznia na badanie ekg metoda holtera. Teraz mam pytanie, czy jeśli usg serca i tych dwóch tętnic jest dobre to znaczy, że raczej nie jest mi..

Życie z tętniakiem aorty piersiowej i brzusznej

.. ...grubosc max. do 3,5cm. Tętniak aorty kończy sie ~3 - 4cm powyzej poziomu rozwidlenia . Ponizej tętniaka aorta szer. ~ 2,0cm dzieli sie na tetnice biodrowe wspólne szer.~1,0cm kazda. Przebieg aorty brzusz. krętej, masa tetniaka przemieszcza narzady j. brzusznej grzbietowo i do dolu -..

Życie z tętniakiem aorty piersiowej i brzusznej - Str. 2

.. ...robiony zabieg zamrażania tętniaka aorty brzusznej bo boją się operować i od razu mają założyć dwa stenty biodrowe. Wszystko wróciło jak przed 7 miesiącami sam poszedł na oddział cichy zamyślony tak jak kiedyś mój tata i co strasznie się boję nie chce tego nikomu pokazać i martwię się..

ECHO serca interpretacje

.. ...III w normie. Zastawka tętnicy płucnej w normie. worek osierdziowy wolny Nieduże poszerzenie aorty wstępującej. Koarktacji nie stwierdzono. A - ASC 40, LA 38, LVEF 65%, LVSD 34, LVDD 53, IVSD 10, LVPW 10. witam! Mam prośbe... Czy mogłaby Pani zinterpretować moje wyniki z badania..

Niedomykalność zastawki aortalnej i zwężenie mitralnej

.. ...stwierdzono również Tętniaka na aorcie.Operacja była konieczna i to niezwłocznie.Szpital im.Szterlinga w Łodzi - czerwiec 2007.Miesiąc pobytu i operacja wymiany 2 zastawek i aorty.Powiedziano mi już po wszystkim,że była to najbardziej skomplikowana operacja w historii tego..

Tętniak aorty, leczenie tylko poprzez rozcięcie klatki?

.. ...Was słyszał o operacji tętniaka aorty i wymiany zastawki inną metodą niż rozcięcie klatki piersiowej? Czy polega to na wycięciu kawałka aorty, czy też na założeniu sprężynki? Kto z Was zna adres internetowy stowarzyszenia osób po operacji na sercu? I wreszcie, czy ktos miał operacje w..

Ból po prawej stronie pod żebrem, promieniujący do pleców

.. ...podobne objawy... to był tętniak aorty brzusznej... niestety... więc lepiej się nie denerwuj tylko idż na badanie usg!!! pozdrawiam: ) Przepraszam bardzo ale ten ból to występuje po LEWEJ stronie.Teraz to wszystko zmienia postać problemu,wiem.Jeszcze raz przepraszam za błąd.Czy ktoś się..

Stent-graft aorty brzusznej

.. ...zakładania stent - graftu do tętniaka aorty brzusznej. Mam przejść ten zabieg a nie wiem na czym on polega i jakie jest później samopoczucie. Czy i jakie zagrożenia występują w trakcie zabiegu. Witam,mój tato przeszedł w styczniu tego roku taki zabieg,trwał on około 2 godzin i..

Rozwarstwienie tętniaka aorty

.. ...maja stwierdzono u mnie tętniaka rozwarstwiającego tętnicy głównej każdego odcinka w szpitalu na Kasprzaka w Warszawie. Tego samego dnia założono mi stent - graft do aorty piersiowej. Ból występujący przed zdjagnozowaniem był straszny. Obecnie tylko gorączkuję codziennie, bolą mnie..

Amfetamina i wpływ na serce - Str. 2

.. ...wyhodowaliście sobie , przez własną głupotę :( Zgadzam się z powyższa opinią. Wpływ każdego narkotyku jest bardzo szkodliwy oraz zakłóca prace serca. To samo w przypadku zwykłych papierosów. Wyniszczamy organizm...

Wymiana zastawki w UK

.. ...zastawki aortalnej i tętniaka aorty do tego. Co prawda już raz miałem /23 lata temu/ podobną opeację serca, ale wtedy wymieniono mi na zatawkę biologiczną która właśnie padła.I fakt dodziś pamiętam ten ból rozrywający klatkę podczas kaszlania lub kichania.I zaskoczę cię tym ,że ani wtedy..

Kołatanie, ale poniżej serca?

.. ...znajduje się w środpiersiu za mostkiem, nie zaś przy końcu żeber. Czy ktoś wie, co to mogło być? Ewentualnie - tętniak aorty, ale mozliwe też, że nic. Można sobie zrobić usg jamy brzusznej dla pewności...

Problemy z sercem? bardzo mocno bije

.. ...mają są narażeni na tętniaki aorty. Tętniak w odcinku brzusznym objawia się najcześciej wyczuwalnym tętniącym guzem powyżej pępka. ALE u osób szczupłych można też przez powłoki wyczuć zwykłe tętnienie aorty. * Niespecyficzne zmiany ST w odprowadzeniach sercowych * mogą mieć wiele powodów..

Tętniak aorty rozwarswiający

.. ...mojego taty wykryto tętniaka aorty rozwarstwiającego sie,przeszedł operację,która trwała 13 godz( wstawiano mu proteze aorty ),miał nikłe szanse ale przezył operację.Dzis mija połtora tygodnia po operacji.Moje pytanie brzmi czy miał ktoś z panstwa taka operację,albo ktos z rodziny czy..

Tętniak aorty rozwarstwiający się

.. Witam,u mojego taty w zeszłą niedziele wykryto tetniaka aorty rozwarstwiajacego sie,nie bylo czasu do namysłu tylko od razu operacja( trwała 13 godz )teraz tata lezy w szpitalu,pomału zaczeli wybudzac go ze spiaczki ale...okazało sie ze siadły mu nerki do tego ma migotanie przedsionków udar..

Bóle w okolicy aorty w górnej części mostka

.. ...podejrzenia, że może to być tętniak aorty i codziennie dojeżdżasz do pracy z Radomia do Warszawy, to czemu nie skorzystasz z konsultacji kardiologów z Instytutu Kardiologii w ANINIE?Pozdrawiam Bardzo jest to dziwne ale w kazdym przypadku tylko zbijali mi cisnienie i puszczali do domu...

Nieoperacyjny tętniak aorty brzusznej

.. Mam tętniaka aorty brzusznej od około 9 lat. Lekarze twierdzą że jest on nieoperowalny z powodu słabego serca. Nie można - tak twierdzą - też założyć stent - grafta. Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem.? Jak można żyć - jaki wysiłek,czy można korzystać z roweru.? A może ktoś wie gdzie można leczyć taki..

Zapalenie aorty - skrzep - zawał

.. ...aorty i jeszcze jednej tętnicy doprowadzającej krew do serca przez 2 skrzepy, które niemal całkowicie zablokowały przepływ. Natomiast skrzepy powstały w wyniku zapalenia tych żył. Chciałbym się dowiedzieć, co było przyczyną powstania zapalenia. Dodatkowe info: facet 55 lat, lekkie..

Planowanie ciąży i zmiana leków przeciwzakrzepowych

.. ...6m - cy po operacji tętniaka aorty i wymianie zastawki aortalnej. Po udanych 2 zabiegach podczas konsultacji z lekarzami uzyskałam informacje nieco rozbieżne, ale sprowadzające się do lakonicznych informacji, że w przypadku ciąży bądź jej planowania muszę poprostu przejść na heparynę,..

Stan po operacji zastawki aortalnej i aorty wstępującej

.. ...Głównym powodem był tętniak aorty wstępującej ( ok.5,1 ) i objawy mroczki zawroty głowy itd. Witam, jestem 5 miesięcy po operacji - Ochojec. Trudno jest się przyzwyczaić do tykania zastawki. Słyszę ją cały czas. A jak nie słyszę, to się denerwuję. Błędne koło. To jest po prostu problem w..

Do Microbi! nt. zastawka aortalna i tętniak aorty

.. ...Jesteśmy w podobnym wieku 2 tygodnie temu przeszedłem tą samą operację ( zastawka aortalna i tętniak aorty ) na razie czuję się fatalnie tj. kołatania serca, zaburzenia rytmu itd. Czy miałeś podobne objawy!..