Tętniak aorty piersiowej

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

.. ...nadciśnienie płucne ostry zator tętnicy płucnej kurcz przełyku ból ściany klatki piersiowej choroba wrzodowa zapalenie trzustki. Podział lokalizacyjny bólów. Zamostkowy: ból niedokrwienia mięśnia sercowego, ból osierdziowy, rozwarstwienie aorty, zmiany w śródpiersiu, zator płucny; Bark:..

Aorta

Aorta

.. ...Aorta jest głównym pniem tętniczym ludzkiego układu krwionośnego. Z lewą komorą serca jest połączona za pomocą zastawki aortalnej. Przebieg tętnicy głównej dzielimy na odcinek piersiowy i brzuszny. Część aorty znajdującą się w klatce piersiowej dzielimy na aortę wstępującą, łuk aorty i..

Oznaka tętniaka aorty?

.. witam! czy * podnoszenie * sie skóry na klatce piersiowej z lewej strony miedzy zebrami moze byc oznaką tetniaka aorty? poza tym nie mam innych objawów poza nerwicą sercową.. prosze o pomoc!! to normalny objaw mocnego bicia serca, szczegolnie patrzac na to ze posiadasz nerwice, takie falowanie jest jak..

Tętniak aorty piersiowej

.. ...U mojej żony wykryto tętniaka aorty piersiowej. Jest skierowan do kliniki w Aninie na operację właśnie tętniaka i wymianę zastawki. Chciałbym zdobyć informację na temat samej choroby, operacji i leczenia pooperacyjnego. A co chcesz wiedziec? Tęniak czyli poszerzenie aorty najczęsciej jest..

Tętniak aorty piersiowej - Str. 2

.. ...przy okazji wykryto tętniaka aorty piersiowej . Na razie operacja nie wchodzi w gre ponieważ okres po udarze jest za krótki . Moja mama ma tętniaka aorty i dwuplatkowość zastawki aortalnej we wtorek ma mieć operację a Aninie ma ją operować prof. Zieliński może ktoś coś wie o tym lekarzu...

Tętniak aorty piersiowej - Str. 6

.. ...przypadkiem - mój tata ma tętniaka aorty - 6 cm razem z towarzyszącą złożoną wadą aortalną serca z towarzyszącymi zwłoknieniami i zwapnieniami w płatkach i pierścieniach zastawki. Jak dotychczas lekarz skierował go na badania przedopereacyjne i zastrzyki...nIe ma jeszcze wyznaczonej daty..

Tętniak aorty piersiowej - Str. 7

.. Ja mam tętniaka aorty wstępującej 5, 4 cm. Od wielu lat leczę się w Aninie z powodu wrodoznej wady serca. MIałam tam dwie z trzech operacji. Lekarze też nie chcą mnie operować, bo zabieg będzie rozległy i bardzo ryzykowny. Mówią, że z tętniakiem można żyć normalnie, byli nie przemęczać się i nie dźwigać...

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 22

.. ...z kawałkiem aorty ( tętniak aorty ) plus baypas piersiowy wymieniono mi w Katowicach - Ochojcu 2 lata temu. Okazało się, że dopadła mnie bradykardia i zaopatrzono mnie w rozrusznik i od tego czasy * chodzę na baterię * . Jestem czynny zawodowo. Zażywam acenocumarol i nienawidzę chodzenia..

Życie z tętniakiem aorty piersiowej i brzusznej

.. ...kręgosłupa , nadciśnienie tętnicz.,niedokrwistosc wtórna. W roku 2001 byla kierowana na konsult. do Szczecina do poradni kardiochirurg. ale wtedy powiedziano że nie ma dużych szans . Dzisiaj medycyna poszla bardzo do przodu i moze jest jeszcze szansa na operacje. Oto opis z karty..

Życie z tętniakiem aorty piersiowej i brzusznej - Str. 2

.. ...kropce, bo pozostał tętniak aorty piersiowej ( bardzo trudny przypadek ), gdzie konieczna operacja ( stent niemożliwy )... z tego co wiem konieczność wszczepienia protezy aorty zstępującej oraz najprawdopodobniej część łuku lewej tętnicy podobojczykowej. No chociaż jak słusznie zauważył..

Tętniak aorty, leczenie tylko poprzez rozcięcie klatki?

.. ...Was słyszał o operacji tętniaka aorty i wymiany zastawki inną metodą niż rozcięcie klatki piersiowej? Czy polega to na wycięciu kawałka aorty, czy też na założeniu sprężynki? Kto z Was zna adres internetowy stowarzyszenia osób po operacji na sercu? I wreszcie, czy ktos miał operacje w..

Rozwarstwienie tętniaka aorty

.. ...maja stwierdzono u mnie tętniaka rozwarstwiającego tętnicy głównej każdego odcinka w szpitalu na Kasprzaka w Warszawie. Tego samego dnia założono mi stent - graft do aorty piersiowej. Ból występujący przed zdjagnozowaniem był straszny. Obecnie tylko gorączkuję codziennie, bolą mnie..

Bóle w okolicy aorty w górnej części mostka

.. ...mogło by wskazywać na tętnika aorty, ale nie jest to powiedziane. Prześwietlenie klatki piersiowej było robione?? Witaj Michał! Skoro masz takie podejrzenia, że może to być tętniak aorty i codziennie dojeżdżasz do pracy z Radomia do Warszawy, to czemu nie skorzystasz z konsultacji..

Podejrzenie rozwarstwiania aorty

.. ...wykluczyć rozwarstwiający tętniak przez przeprowadzenie echa serca przezprzelykowego oraz przez klatkę piersiową. Można także wykonać badanie tomograficznie z kontrastem ale na dobrym wielogłowicowym tomografie. U mnie, po diagnozie rozwarstwienia po echu przezprzełykowym zostałem..

Tętnienie w brzuchu w ciąży

.. ...zdrowia i z wiem ze takie tętnienie powłok brzusznych może być objawem tętniaka aorty brzusznej.Do tego prawie codziennie odczuwam pojawiający się nagle ból w klatce piersiowej o charakterze rozrywania.Który równie szybko przemija jak się pojawił.Ból jest przeszywający do..

Szanse na przeżycie po operacji usunięcia tętniaka aorty

.. ...po operacji usuniecia tętniaka aorty piersiowej. Stan jest bardzo ciężki. Oddycha przy pomocy respiratora i jest w śpiączce farmakologicznej. Ma wysoką temperaturę, wysokie ciśnienie, zapalenie płuc, coś z jelitami i ustała praca nerek. Czy ona ma szanse na przeżycie. a musiała sie..

Weryfikacja badania echokardiograficznego -Pomocy chca mnie kroić !

.. ...Ciśnienie skurczowe w tętnicy płucnej to 30 mmHg . Cięnienie w prawym przedsionku to 10 mmHg . Separacji blaszek osierdzia nie stwierdzam . Dwupłatkowa zastawka aortalna ; duża niedomykalnośc aortalna , umiarkowana stenoza aortalna . Koarktacja aorty . Max szybkość przepływu przez aorte..

Tętniak aorty brzusznej???

.. ...zauważył czegoś? Czytałam o tętniaku brzucha i chyba nic więcej z moich dolegliwości nie pasuje do opisu gdy ma się tętniaka Mimo to obawiam się, że jednak lekarz coś ominął... Dodatkowo mam bóle w klatce piersiowej Narazie miałam ekg, które wyszło idealnie Podpowiedzcie mi coś proszę..