Tętniak aorty serca

Praca serca

.. ...kurczliwości komór, ciśnienia tętniczego i objętości krwi w komorze na początku skurczu. Skurcz komór ( systole ) powoduje zamknięcie zastawek przedsionkowo - komorowych co zapobiega cofaniu się krwi do przedsionków. Jednocześnie zastawka aorty i zastawka pnia płucnego są otwarte,..

Koarktacja aorty

.. ...miejscu przyczepu więzadła tętniczego, które jest pozostałością przewodu tętniczego. Zwężenie aorty prowadzi do rozwoju nadciśnienia tętniczego i przerostu lewej komory serca. Zdecydowana większość pacjentów z koarktacją aorty ma nadciśnienie tętnicze już w dzieciństwie. Przeciążenie..

Naczynia wieńcowe serca

Naczynia wieńcowe serca

.. ...unaczynione jest przez tętnice wieńcowe ( początkowy odcinek tętnic wieńcowych obejmuje serce co może przypominać wieniec ). Wyróżniamy dwie główne tętnice wieńcowe, które odchodzą od aorty wstępującej w tzw. zatokach aorty ( Valsalvy ). Główne tętnice wieńcowe to lewa i prawa tętnica..

Balonowa angioplastyka koarktacji aorty

.. ...- 90% pacjentów leczonych tą techniką uzyskuje się spadek gradientu ciśnień. Po zabiegu należy wykonać po ok. 5 - 6 miesiącach badanie ECHO serca metodą dopplerowską w celu kontroli gradientu ciśnień...

Aorta

Aorta

.. ...Aorta jest głównym pniem tętniczym ludzkiego układu krwionośnego. Z lewą komorą serca jest połączona za pomocą zastawki aortalnej. Przebieg tętnicy głównej dzielimy na odcinek piersiowy i brzuszny. Część aorty znajdującą się w klatce piersiowej dzielimy na aortę wstępującą, łuk aorty i..

Niedotlenienie serca

.. ...serca. Są to naczynia tętnicze odchodzące od aorty zaraz za zastawką tętniczą lewą. Napełniają się w czasie rozkurczu serca. Niedotlenienie wynikające z niedokrwienia mięśnia sercowego związane może być z: zmianami miażdżycowymi naczyń wieńcowych, które ograniczają przepływ krwi, a więc..

Osierdzie

.. ...krwią ( np. z pękniętego tętniaka rozwarstwiającego wstępującego odcinka aorty ) zaciska żyły doprowadzające krew do serca. Konsekwencją tamponady może być NZK ( nagłe zatrzymanie krążenia ) i zgon chorego. W niektórych chorobach zakaźnych dochodzi do zajęcia osierdzia i powstawania w..

Pulsowanie brzucha

Pulsowanie brzucha

.. ...aorty. Arta, jak każda tętnica, pulsuje zgodnie z rytmem pracy serca. U szczupłych ludzi, gdy ilość podskórnej tkanki tłuszczowej jest niewielka, tętnienie aorty może być wyczuwalne i nie jest to oznaką żadnej choroby. Jeśli jednak tętnienie aorty brzusznej jest wyczuwalne przez powłoki..

Echo serca - Str. 13

.. ...czekam cierpliwie !!! Tętniak to brzmi grożnie,ale w przypadku tetniaka aorty zy lewej komory. Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej to po prostu upypuklenie scieńczałej i wiotkiej przegrody w stronę w tym wypadku PP. Jesli nie ma przecieku to poniekąd taka uroda. Z rzeczy istotnych -..

Echo serca - Str. 36

.. ...III w normie. Zastawka tętnicy płucnej w normie. worek osierdziowy wolny Nieduże poszerzenie aorty wstępującej. Koarktacji nie stwierdzono. A - ASC 40, LA 38, LVEF 65%, LVSD 34, LVDD 53, IVSD 10, LVPW 10. Witam, mam 20 lat, byloby mi bardzo milo gdyby ktos z fachowa wiedza znalazl..

Echo serca - Str. 37

.. ...III w normie. Zastawka tętnicy płucnej w normie. worek osierdziowy wolny Nieduże poszerzenie aorty wstępującej. Koarktacji nie stwierdzono. A - ASC 40, LA 38, LVEF 65%, LVSD 34, LVDD 53, IVSD 10, LVPW 10. Pani Izo bardzo prosze o interpretację Mam 27 lat. Bardzo prosze o interpretacje..

Oznaka tętniaka aorty?

.. witam! czy * podnoszenie * sie skóry na klatce piersiowej z lewej strony miedzy zebrami moze byc oznaką tetniaka aorty? poza tym nie mam innych objawów poza nerwicą sercową.. prosze o pomoc!! to normalny objaw mocnego bicia serca, szczegolnie patrzac na to ze posiadasz nerwice, takie falowanie jest jak..

Poradnia zaburzeń rytmu serca - Kraków

.. ...operacji zastawek i tętniaków aorty.Ablacje tez przy okazji operacji wady mitralnej. Co do kliniki Elektrokardiografii jest na pewno mniejsza niż podane przez Ciebie pradnickiej!!!!! Ja miałam 3 razy robiona ablacje w szpitalu jana pawła 2 tam są najlepsi lekarze najlepsza i miła opieka..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 65

.. ...właśnie przeczytałem o Tętniaku rozwarstwiający aorty i strasznie sie boje że to mam czy to możliwe ?? Proszę odpiszcie Anonim wez wyluzuj. Napewno nie masz żadnego tętniaka poprostu zaczynasz się nakręcać i wyszukujesz choroby. Ja też na początku szukałem po internecie i wychodziło mi..

Tętniak aorty piersiowej - Str. 6

.. ...przypadkiem - mój tata ma tętniaka aorty - 6 cm razem z towarzyszącą złożoną wadą aortalną serca z towarzyszącymi zwłoknieniami i zwapnieniami w płatkach i pierścieniach zastawki. Jak dotychczas lekarz skierował go na badania przedopereacyjne i zastrzyki...nIe ma jeszcze wyznaczonej daty..

Tętniak aorty piersiowej - Str. 7

.. Ja mam tętniaka aorty wstępującej 5, 4 cm. Od wielu lat leczę się w Aninie z powodu wrodoznej wady serca. MIałam tam dwie z trzech operacji. Lekarze też nie chcą mnie operować, bo zabieg będzie rozległy i bardzo ryzykowny. Mówią, że z tętniakiem można żyć normalnie, byli nie przemęczać się i nie dźwigać...

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 25

.. ...i dodatkowo wystapił tętniak aorty/58mm/. Jestem już po wszystkich badaniach i szczepieniach i mam wyznaczony termin na kardiochirurgię na 28 września. Tylko trochę więcej się boję niż wtedy. Ale po przeczytaniu Waszych komentarzy jakby trochę mniej. No bo 23 lata w kardiochirurgii to..

Niskie cisnienie i tętno

.. ...powodu zwężenia światła tętnicy podkolanowej i udowej. 10 lat temu miałem * robioną * angioplastkę aorty brzusznej lewej nogi. lekarz twierdzi, że następna angioplastica nie pomoże, gdyż przyczyną jest praca serca. od kilku dni spada mi bardzo ciśnienie i tętno. 105 - 60 50 tętno...

Podzastawkowe zwężenie aorty u dziecka

.. ...zwężenie lewego ujścia tętniczego.Po przezprzełykowym badaniu okolicy serca podjęto decyzję o operacyjnym usunięciu zwężenia. Czy rzeczywiście nie ma innego sposobu leczenia oprócz inwazji kardiochirurgicznej? Może są inne metody, żeby pozbyć się tej wady? Basiu, serdecznie zapraszam na..

Tętniak łuku aorty

.. ...kilku lat zdiagnozowany tętniak łuku aorty. Pięć lat temu przeszła w trybie nagłym operację pęknietego tetniak aorty brzusznej. Podczas badań wykryto ten drugi tętniak , lecz z uwagi na stan serca po pierwszej operacji nie zdecydowano się na zabieg. Który z ośrodków kardiochrurgii w..

Operacja zastawki serca bez skalpela

.. ...powodem zabiegu był tętniak aorty wstępującej i zastawka aortalna pozdrawiam jestem nowa na tym forum,prosze o kontakt osoby leczace sie na niedomykalnosc zastawek mitralnych,jkie leki bierzecie? moze jakas djeta? No i jak szybko postępuje choroba.czego unikac? Czuje sie zle..

Nerwica serca, czy też może przerost?! - Str. 2

.. ...mi usg serca i dwóch tętnic. Aorty oraz szyjnej. Stwierdził, że wszystko jest w porządku. Zadnej wady serca nie stwierdził. Mam skierowanie na 7 stycznia na badanie ekg metoda holtera. Teraz mam pytanie, czy jeśli usg serca i tych dwóch tętnic jest dobre to znaczy, że raczej nie jest mi..

ECHO serca interpretacje

.. ...III w normie. Zastawka tętnicy płucnej w normie. worek osierdziowy wolny Nieduże poszerzenie aorty wstępującej. Koarktacji nie stwierdzono. A - ASC 40, LA 38, LVEF 65%, LVSD 34, LVDD 53, IVSD 10, LVPW 10. witam! Mam prośbe... Czy mogłaby Pani zinterpretować moje wyniki z badania..

Amfetamina i wpływ na serce - Str. 2

.. ...wyhodowaliście sobie , przez własną głupotę :( Zgadzam się z powyższa opinią. Wpływ każdego narkotyku jest bardzo szkodliwy oraz zakłóca prace serca. To samo w przypadku zwykłych papierosów. Wyniszczamy organizm...

Wymiana zastawki w UK

.. ...zastawki aortalnej i tętniaka aorty do tego. Co prawda już raz miałem /23 lata temu/ podobną opeację serca, ale wtedy wymieniono mi na zatawkę biologiczną która właśnie padła.I fakt dodziś pamiętam ten ból rozrywający klatkę podczas kaszlania lub kichania.I zaskoczę cię tym ,że ani wtedy..

Kołatanie, ale poniżej serca?

.. ...znajduje się w środpiersiu za mostkiem, nie zaś przy końcu żeber. Czy ktoś wie, co to mogło być? Ewentualnie - tętniak aorty, ale mozliwe też, że nic. Można sobie zrobić usg jamy brzusznej dla pewności...

Nieoperacyjny tętniak aorty brzusznej

.. Mam tętniaka aorty brzusznej od około 9 lat. Lekarze twierdzą że jest on nieoperowalny z powodu słabego serca. Nie można - tak twierdzą - też założyć stent - grafta. Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem.? Jak można żyć - jaki wysiłek,czy można korzystać z roweru.? A może ktoś wie gdzie można leczyć taki..

Zapalenie aorty - skrzep - zawał

.. ...aorty i jeszcze jednej tętnicy doprowadzającej krew do serca przez 2 skrzepy, które niemal całkowicie zablokowały przepływ. Natomiast skrzepy powstały w wyniku zapalenia tych żył. Chciałbym się dowiedzieć, co było przyczyną powstania zapalenia. Dodatkowe info: facet 55 lat, lekkie..

Do Microbi! nt. zastawka aortalna i tętniak aorty

.. ...Jesteśmy w podobnym wieku 2 tygodnie temu przeszedłem tą samą operację ( zastawka aortalna i tętniak aorty ) na razie czuję się fatalnie tj. kołatania serca, zaburzenia rytmu itd. Czy miałeś podobne objawy!..

Kardiochirurg we Wrocławiu

.. ...mojego taty,który ma tętniaka aorty prawej komory serca( 5,5 cm ),niedomykalność zastawki,1 gr inwalidzką.Tato jest 3 miesiące po operacji wycięcia segmentu płuca( nowotwór ).Zalezy mi na kontakcie z kardiochirurgiem z Dolnego śląska bądź okolic.Z góry dziękuję za pomoc! Tylko dr.Skiba..

Podejrzenie rozwarstwiania aorty

.. ...wykluczyć rozwarstwiający tętniak przez przeprowadzenie echa serca przezprzelykowego oraz przez klatkę piersiową. Można także wykonać badanie tomograficznie z kontrastem ale na dobrym wielogłowicowym tomografie. U mnie, po diagnozie rozwarstwienia po echu przezprzełykowym zostałem..

Niedomykalność zastawki aortalnej a oddawanie krwi

.. ...niedomykalność zastawki aorty i tętniaka aorty. Niepotrzebnie przyznałem się do tego przed pobraniem. Lekarka sama mnie spytała czy mam wadę serca ( pociągnęła mnie niejako za język i się wygadałem ) - wyrzucono mnie wręcz z punktu krwiodawstwa. Jeśli więc wada jest istotna..

Niedomykalność zastawek serca III st. i tętniak 5,5cm

.. ...stwierdzono obecność tętniaka aorty o wym 5,5cm. Serce mi wali, trzepie się a co najgorsze boli a lekarze nic nie mówią o operacji ze względu na duże ryzyko. Czy ktoś mial taki sam problem i zostal z operowany? Chcę wiedzieć gdzie i jakie byo ryzyko, skoro lekarze wręcz odradzaja takie..

Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej u dziecka

.. ...stwierdzono drożnego przewodu tętniczego. Łuk aorty lewostronny. Wg tego opisu diagnoza, tętniak przegrody międzyprzedsionkowej, PFO, ASDII. Kolejne echo wykonywane było jak mala miala ponad 2 latka i 2 msce Prawidłowa wielkość i proporcje jam serca. W środkowej części IAS 0 niewielki..

Koarktacja aorty

.. ...nasłuchiwała ( chyba ) tętnice udową przez dżinsy. Różnica ciśnień w górnych kończynach wynosiła coś między 10 - 15 mmHg, powiedziała że to normalne. ECHO serca: po badaniu zapytałem się w czym podaje się to zwężenie, usłyszałem jakąś odpowiedź na odpie... a wiedziałem że podaje się w..

Nierówna praca serca po operacji zastawki

.. ...jest najlepszy.Myslę, ze i za sto lat podczas operacji serca trzeba będzie ciąć mostek. Chociaż znam przypadek operacji tętniaka aorty bez rozcinania mostka, a zrobiono to od tyłu pod łopatką. Zdrowia ...

USG serduszka mojego synka wcześniaczka

.. ...zamykający się przewód tętniczy bez znaczenia. Łuk aorty szeroki, przepływy w normie. Dgn IstIT. PFo, Ślad PDA bez znaczenia hemodynamicznego. Po tygodniu następne usg: kurczliwość dobra EF 80%, SF 43%. Wielkość jam serca w normie LV - 1,36cm, RV - 1,15cm. Nie uwidoczniono drożności..

Stenoza i zwapnienie płatków zastawki aortalnej

.. ...zwężenie lewego ujścia tętniczego jest to wada serca, która polega na zmniejszeniu się otworu zastawki znajdującej się na granicy lewej komory serca i aorty. Choroba może być spowodowana przez: - wrodzone nieprawidłowości w budowie zastawki; - reumatyczne zapalenie wsierdzia; -..

Niedomykalność zastawki Aortalnej a przerost lewej komory

.. ...latach skończyło się tętniakiem aorty. U Ciebie jest pewnie dalego do tego. Wszystko jednak wykarze echo serca które mi tętniaka pokazało.Pozdro ja mam od urodzenia niedomykalnosc zastawki aortalnej pierwszego stopia która nie zwiekszyła sie od urodzenia , przy wysiłku prawie nieczuje..