Tętniak mózg

Udar mózgu

Udar mózgu

.. ...zakresie unaczynienia danej tętnicy ); u pacjentów z upośledzonym ukrwieniem mózgu do udaru może dojść w wyniku nagłego obniżenia ciśnienia, zmian lepkości krwi, niedokrwistości; migotanie przedsionków, wady serca, zawał serca z obecnością skrzeplin w uszku lewego przedsionka mogą być..

Obrzęk płuc

Obrzęk płuc

.. ...serca; nadciśnienie tętnicze; zaburzenia rytmu;wady zastawek serca np. zwężenie zastawki mitralnej powodujące zastój krwi w płucach; udar mózgu ( Insultus cerebri ). płucne. zapalenie płuc; zachłyśnięcie płynami; reakcje alergiczne, choroba wysokościowa, drenaż opłucnej. inne...

Krwiak mózgu

Krwiak mózgu

.. ...śródmózgowego z pękniętego tętniaka jednej z tętnic mózgowych lub udaru krwotocznego w przebiegu najczęściej kryzy nadciśnieniowej. Stan ten potocznie nazywany jest wylewem do mózgu. Niebezpieczeństwo krwotoku mózgowego stwarza również nieodpowiednie stosowanie leków przeciwkrzepliwych,..

Mikroglroczolak (guz przysadki mózgowej)

Mikroglroczolak (guz przysadki mózgowej)

.. ...rytmu, nadciśnienie tętnicze itp ). Ponieważ średnica mikrogruczolaków może być znacznie mniejsze niż 1 cm ( poniżej 3 mm są niewykrywalne w badaniach obrazowych np. MR - rezonans magnetyczny ) o obecności guza często pośrednio świadczą właśnie zaburzenia hormonalne i zespoły..

Zespół wazowagalny

.. ...jest spadek ciśnienia tętniczego krwi i/lub rzutu serca, co powoduje przejściowe niedokrwienie mózgu. Podstawową sytuacją prowokującą omdlenie jest, w przypadku zespołu wazowagalnego, długi czas zachowywania pozycji pionowej ( np. w kościele, na apelu szkolnym, podróż autobusem na..

Zwężenia tętnic szyjnych

.. Zwężenia tętnic szyjnych, doprowadzających krew do mózgu, jest jednym z możliwych powikłań uogólnionej miażdżycy naczyń. Objawy choroby zależne są od stopnia zwężenia. Mogą sprowadzać się do zawrotów i bólów głowy. Częste są także omdlenia, utraty przytomności, zaburzenia widzenia. Przy zwężeniach znacznego..

Kryza nadciśnieniowa

.. ...Tak wysokie ciśnienie tętnicze stwarza realne zagrożenie rozerwania naczyń mózgowych i wystąpienia udaru krwotocznego. Mogą także pojawić się typowe bóle wieńcowe, istnieje również ryzyko wystąpienia zawału mięśnia sercowego. Ciśnienie należy obniżać w sposób zdecydowany, ale..

Aterotromboza (zakrzepowe powikłania miażdżycy)

.. ...niedokrwiennej serca ( miażdżyca tętnic wieńcowych ), choroby tętnic obwodowych oraz choroby naczyń mózgowych. Powikłania związane z tworzeniem się blaszek miażdżycowych wiążą się głównie z uszkodzeniem komórek śródbłonka, tendencją do nadkrzepliwości krwi oraz niewydolności naturalnych..

Otępienie naczyniopochodne

.. ...nieleczonego nadciśnienia tętniczego lub cukrzycy. Prawidłowa kontrola tych chorób, walka z modyfikowalnymi czynnikami ryzyka miażdżycy ( przede wszystkim z otyłością ), mogą zapobiegać poważnym zmianom w mózgu. U osób z otępieniem naczyniowym badania dodatkowe wykazują uszkodzenie..

Skuteczne leczenie nadciśnienia możliwe też po 80-tce

.. ...leczyć na nadciśnienie tętnicze - wynika z międzynarodowych badań przedstawionych na konferencji prasowej w Warszawie. Nadciśnienie tętnicze jest najczęstszą chorobą układu krążenia, znacznie zwiększającą ryzyko zawału serca i udaru mózgu. Zajmuje pierwsze miejsce wśród wszystkich..

Nadciśnienie tętnicze to problem 30 proc. Polaków

.. Na nadciśnienie tętnicze, główny czynnik ryzyka udaru mózgu i zawału serca, cierpi 30 proc. Polaków, a drugie tyle jest nim zagrożonych - mówili specjaliści PAN na konferencji prasowej w Warszawie. Spotkanie zostało zorganizowane przez Wydział VI Nauk Medycznych PAN. Według dr Tomasza Zdrojewskiego z Katedry..

USG może pomóc w zidentyfikowaniu osób zagrożonych zawałem serca

.. ...Medycznego w Wiedniu zbadali tętnice szyjne 1268 pacjentów, u których ryzyko chorób układu krążenia było wysokie, chociaż nie występowały niepokojące objawy. U 574 osób badanie wykazało istotne zmiany miażdżycowe - toteż po sześciu lub dziewięciu miesiącach powtórzono je. Jak się..

Pomiar ciśnienie w tętnicy udowej

.. Wprowadzony do tętnicy udowej mały czujnik może mierzyć ciśnienie krwi przez całą dobę - informuje serwis EurekAlert . Podwyższone ciśnienie krwi może uszkodzić serce, naczynia krwionośne i wiele narządów - na przykład nerki czy mózg. Skuteczne leczenie nadciśnienia wymaga przeprowadzenia dokładnych..

Aterotromboza - jak leczyć, jak zapobiegać?

.. ...lub całkowicie zamyka tętnicę. Ograniczenie swobodnego przepływu krwi skutkuje natomiast niedokrwieniem odżywianego przez nią narządu ( np. serca lub mózgu ). Głównymi objawami aterotrombozy są: uczucie ciężaru lub piekącego bólu za mostkiem podczas wysiłku, niedowład kończyny,..

Tanie leki przeciwnadciśnieniowe okazały się najlepsze

.. ...powikłań, na przykład chorób nerek, zawału czy udaru mózgu. Często pacjent nie zdaje sobie sprawy, że jest chory - aż do wystąpienia poważnych objawów. Ocenia się, że tylko co 10 chory jest leczony prawidłowo...

Lecz nadciśnienie skutecznie

.. Na nadciśnienie tętnicze, główny czynnik ryzyka udarów mózgu i zawałów serca, cierpi w Polsce 9 mln osób. Tylko u 20 proc. chorych uzyskuje się dobre wyniki terapii - alarmowali kardiolodzy na konferencji prasowej w Poznaniu. Zainaugurowano na niej ogólnopolską kampanię edukacyjną Lecz nadciśnienie..

Długotrwały stres zwiększa ryzyko choroby serca u dzieci

.. ...do powstania zatoru tętniczego i w konsekwencji - zawału serca lub udaru mózgu. Jedynie co piąty pytany uczeń jako formę łagodzenia objawów zdenerwowania deklaruje aktywność fizyczną, a 18 proc. badanych wskazuje na udział w grach zespołowych. Powszechnie stosowaną formą zmniejszania..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 5

.. ...powodując zator. Może to być tętnica w mózgu i efektem udar mózgu. Dlatego u znacznej części ( niemal u wszystkich ) zaleca się poza leczeniem antyarytmicznym leczenie lekami przeciwzakrzepowymi. Jeśli napady sa krótkie, serce poza arytmia zdrowe, i pare tam innych ( tu kontakt z..

Echo serca - Str. 59

.. ...przedniej torebki wewnętrznej lewej. Lekarz kazał unikać upałów, dużo pić i bardzo się pilnować. Czy móglby ktoś wytłumaczyć mi o co chodzi z tą zastawką? Bardzo proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam!..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 461

.. ...ale jeśli mam ucisk na tętnice szyjne to powstaje niedotlenienie mózgu noi zawroty gotowe ja to myślę że to wszystko się skópiło się do kupy i to są efekty ściskam was kochane bo mi klawiatura mini się w oczach odczekam chwilę potem napisze Krysiu3 a mialas robionego kiedys dopplera zyl..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 589

.. ...mieć w głowie jakiegoś tętniaka albo coś. Kiedy poszłam do lekarza wytłumaczył mi że to kolejna faza nerwicy i że wiekszość ludzi z tą chorobą się z tym zmaga. Powiedział, że w takich sytuacjach najelepiej jest się czymś zająć i to bardzo intensywnie, żeby mózg był zajęty całkiem czymś..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 882

.. ...jako młody facet bo mu tętniak pękł w mózgu. No i dziś właśnie się dochrapał. W samochodzie zrobiło mu się słabo, drętwienia kończyn, walenie serca i to wszystko co my już dobrze znamy. Mój mąż jako szef, wysłał go na izbę przyjęć, ale tam mieli coś poważnego, i tak się długo nastał, że..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 956

.. ...lata temu operację na tętniaka mózgu pomyślnie ale ja ciągle boje się, że również mam takiego tętniaka. Kazde ukłucie czy swędzenie w głowie powoduje u mnie myśl, że zaraz umre. To jest straszne. Boje sie wychodzić z domu wczystko co mnie cieszyło i podniecało teraz jest dla mnie obce i..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 198

.. ...oczywiście że to rak lub tętniak mózgu można zwariować nic nie cieszy i w ogóle te lęki ze padnę i umre po prostu i dopiero się okaże że wszyscy sie mylili a ja miałam racje idę we wtorek znowu do psychiatry bo jak brałam bellergot to było super niestety pojawiła się wysypka i musiałam..

Bardzo silne bóle głowy wywołane stresem lub nerwami - Str. 2

.. ...temu okazło się miałam tętniaka mózgu.od miesiąca dziękuję Bogu ze Żyje byłam operowana miałam 60% szansy na przeżycie.więc idź szybko na temografię komputerową.pozdrawiam Marta z Lubina Wiam witaj Justyno - byłam pprzed weekendem u neurologa i jestem zawiedziona. Sama nie wiem czego się..

Bardzo silne bóle głowy wywołane stresem lub nerwami - Str. 6

.. ...magnetyczny głowy wraz z tętnicami mózgowymi, rezonans komputerowy zatok i konsultacja laryngologiczna oraz okulistyczna. Wszystko ok. Więc mi powiedział, że to prawdopodobne bóle migrenowe. Powiedział też, że migreny nie można stwierdzić na 100%, więc zawsze mówi się o prawdopodobnej..

Dodatkowe skurcze - Str. 48

.. ...szyjnego. mam ucisk na tętnice szyjne a przy tym występuje niedotlenienie mózgu, i że to od tego sie robi słabo. Miałam w szpitalu robionego Doplera i tomografie komouterową głowy,równierz eeg i tam terz nic nie wyszło , tylko to prześwietlenie wykazało dyskopatje kręgu C 5 C 6 C 7 I..

Wypadanie płatka (syndrom Barlova)

.. ...spowodowany zaczopowaniem tętnic mózgowych przez materiał zakrzepowy powstały na płatkach zastawki mitralnej ( bardzo rzadko ) Niewydolność krążenia Zaburzenia rytmu serca powrót Badania dodatkowe Badaniem w pełni diagnozującym i oceniającym zaawansowanie wady jest echokardiografia...

Hypoplazja prawej tętnicy przedniej mózgu na całej długości

.. ...* hypoplazja prawej tętnicy przedniej mózgu na całej długości * ? Nie wiem do jakiego działu to zaliczyć... :/ wszystkie informacje na ten temat są mile widziane! Proszę o pomoc! Witam, U mnie wykryto hypoplazje prawej tętnicy przedniej mózgu w odcinku A1, od pewnego czasu mam caly czas..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 8

.. ...zabrzmiała jak wyrok * tętniak mózgu z siedmioma wylewami * . Miałam wtedy 21 lat i 9 - cio miesiączną córeczkę. Załamałam się. Zoperowano mi tętniaka, nie było żadnych powikłań. Ze szpitala wyszłam po 7 dniach zupełnie zdrowa. Po kilku tygodniach mąż wrócił do pracy a ja zostałam w domu..

Wsteczna perfuzja mózgu

.. ...zabiegach angioplastyki tętnic szyjnych stosuje się specjalną metodę ochrony przed powikłaniami zabiegu ( czyli przed udarem ) przez odwrócenie kierunku przeływu krwi w tętnicy szyjnej - płynie wtedy jakby wstecznie. Swietna metoda leczenia u niektórych osób ze zwężeniem tętnicy szyjnej...

Udar mózgu - Str. 3

.. ...przeszli. Moja mamie pękł tętniak w zeszły piątek. Jedyną pozytywną rzeczą w tym wszystkim było to że przed operacją była świadoma teoretycznie prócz bólu głowy nic jej nie dolegało. Po operacji stan jest stabilny bez zmian tzn jest świadoma lub prawie świadoma, często śpi, nie chce oczu..

Udar mózgu - Str. 4

.. ...Niestety czega go operacja tętnic szylnych po obu stronach ( ma zmniejszone w 80% i w 75% ). Oj... wiem jaki to ból, kiedy spotyka cięzka choroba najbliższą osobę... Uciekam spać bo na 8 rano musze jechać do szpitala. Buziaki dla Wszystkich... niestety udar jest chorobą która dotyka całe..

Udar mózgu - Str. 7

.. ...spowodowany pęknięciem tętniaka, stracił przytomność, dostał obrzęku mózgu i po 3 dniach, usłyszałyśmy z mamą od lekarza - Stan agonalny, mózg umiera - to zdanie będę pamiętać do końca życia, śmierć był dla mnie ogromnym szokiem i oczywiście życzę wszystkim chorym powrotu do zdrowia, ale..

Związek z nadciśnieniowcem

.. ...choruje na nadciśnienie tętnicze. niestety nie bardzo jest sklonny się leczyć, twierdzi że jak go nic nie boli to jest w porządku. jak mam mu przemówić do rozsądku? O konsekwencjach nadciśnienia tętniczego pisano już tysiące razy. W skrócie są to np.: udary mózgu, zawały serca,..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 354

.. ...głowa.Może chodzi Ci o tętniaki? Sorata możesz ciekawych rzeczy dowiedzieć się o krwiakach śródmózgowych wchodząc w google - udar mózgu zycze wszystkim dodrej i spokojnej nocki Dobranoc witam.Jesli moge doradzic nie szukajcie w internecie odpowiedzi na pytania typu czy to krwiak,..

Postępujące osłabienie, obniżona temperatura ciała i zimne poty - Str. 6

.. ...młodo miałam usuniętego tętniaka, więc każdy lekarz teraz się boi, że gdzieś mogł pojawić mi sie nowy ), gdyż ośrodek kontrolujący temperaturę jest gdzieś tam w mózgu ) że są to pochodne migreny ( bo jestem migrenowcem odkąd pamiętam ) i dał mi proszki przeciwmigrenowe. Najpierw brałam..

Nerwica w ciąży - Str. 139

.. ...dodatkowe na rozszerzenie tętnic mózgowych - pamięć i przeciwzapalne na kręgosłup, poza tym musze chodzaić na basen, bo mi się kregosłup rozsypie na amen, więc idę na łatwiznę na butelkę, ale jakoś nie mam wyrzutów sumienia, muszę mioeć siły wychowaqć to dziecko. karmienie piersią jest..

W młodym wieku się zdarza zawał serca? jestem panikarą - Str. 2

.. ...zmian miażdzycowych w tętniacach ,przyczyną zawału może być skrzep krwi w tętnicach wieńcowych lub nagłe zwęrzenie tętnic.Jednakże warto zobaczyć na statystyki i na średnią długość życia w Polsce. Trzeba dodać ,że nie tylko serce może mieć zawał , dotyczy to także tętnic w mózgu i w..

Szumy uszne - pisk 24/7

.. ...np z powodu zwężenia tętnic szyjnych( skrzepy wrodzone zwężenia ) co moze doprowadzić nawet do udaru mózgu, ale takie przyczyny są bardzo rzadkie i nie do konca świat medycyny jest pewien czy piski mogą być tym spowodowane.Czasem piski( ale chyba bardziej szum ) w uszach moze byc..

Bypassy i udar mózgu

.. ...obejmującą WSZYSTKIE tętnice w organizmie człowieka. Czyli, jeżeli ktoś ma nasiloną miażdżycę w tętnicach wieńcowych, najprawdopodobniej ma zwężenia także w tętnicach mózgowych! Udar mózgu może być krwotoczny ( rzadziej ) lub niedokrwienny - i tu przyczyną jest najczęściej miażdżyca (..

Tętniak tętnic mózgowych

.. Czy tętniak tętnic mózgowych jest groźny dla 53 - latka?? jeżeli 53 - latek jest przytomny to jest prawdopodobieństwo istnienia tętniaka?? jakie są objawy?? czy jest możliwość wyleczenia tej choroby jeżeli tak to w jaki sposób?? PROSZE O POMOC O JAK NAJSZYBSZA ODPOWIEDZ.. Może być groźny ale nie musi. O..

Nieduży przepływ L-P przez PFO (ASD2)

.. ...przez taki PFO do układu tętniczego ( lewa strona serca ) i zawędruje wraz z prądem krwi na obwód. Może wówczas dojść do udaru niedokrwiennego mózgu albo innego incydentu niedokrwiennego. Jak na razie niestety nie ma żadnych standardów postępowania z chorym z PFO. Co prawda łączy się..

Kontrast do koronarografii

.. ...Powikłania,to możliwe;zablokowanie ujścia tętnicy lub jej kurcz zawał mięśnia sercowego,powikłania naczyniowe jak tętniak rzekomy,zakrzep,oraz udar mózgu czy też nagły zgon sercowy.Nie ma wpływu na wzrok...

Kłujące bóle głowy, pogorszenie wzroku, zawroty

.. ...internecie przeczytałem o tętniaku mózgu. Od razu zacząłem mieć charakteryzujące go objawy. Myślałem, że może być to tętniak względnie guz mózgu. Poszedłem do neurologa. W badaniu podstawowym wszystko było ok. Dostałem jednak skierowanie na RM. Po kilku mieś oczekiwania zrobili mi to..

Brak jednego kręgu na wysokości serca?

.. ...się wydawało, że mam tętniaka mózgu, jakąś dziwną infekcję, arytmię serca i Bóg wie co jeszcze, jednak szczegółowe badania wszystko to wykluczyły. Z tego co zauważyłem, to im mniej zwracam uwagę na swoje zdrowie i o nim myślę, tym lepiej dla mnie. Radził bym Ci zasięgnąć porady..

Kłucie z prawej strony klatki piersiowej

.. ...podejrzewałem u siebie tętniaka mózgu i rzeczywiści przez 3 dni z rzędu miałem okropne bóle głowy trwające z krótkimi przerwami przez cały dzień. Jednak po wykonaniu stosownych badań, które go wykluczyły, przestałem się w ogóle uskarżać na bóle głowy. Śmieszne, ale prawdziwe. Pozdrawiam!..

Leki na migrenę

.. ...tętnicy mózgu ( duże zwiężenie ), co potęgowało ból. Divascan brałam przez ponad 6 m - cy, teraz nie biorę już wcale. Zdarzają mi się bóle głowy, ale powiedzialabym, że są * normalne * . Ja szczerze polecam..

Zatoki i nerwica czy aby napewno?

.. ...że mam nie guza, ale tętniaka mózgu ( miałem wykrytego tętniaka serca - z medycznego pukntu widzenia jest on bez znaczenia ). Znalazłem w internecie symptomy i wyobraź sobie, że od razu zaczęła mnie boleć głowa i oczy - jeden z objawów. Po kilku miesiącach zrobili mi jednak RM..

Lęk o uszkodzenie mózgu

.. ...kiedys bałem się, że mam tętniaka, względnie guza mózgu i nawet zaczęła mnie boleć głowa , bo sobie ubzdurałem... Na szczęście RM wykluczyło to całkowicie wykluczyło. Moja rada: zajmij się czymś innym zamaist doszukiwać się chorób..... Słuchaj wybierz się do psychologa , bo powiem ci że..

Dolegliwości podczas ziewania, przeciągania się itdp.

.. ...ziewanie ), uciskania tętnic szyjnych podczas przeciągania się ( w prostopadłej do tułowia pozycji rąk, ramiona się wpijają w szyję ) albo zbyt gwałtownego odpływu krwi od mózgu. Nie przejmowałem się tym, bo dużo osób mówiło mi że też tak ma, ale wczoraj miałem taki dość mocny objaw...

Siniaki, krwiaki od szczypania silnego ściskania a serce (rak serca).

.. ...można dostać zatkania tętnicy i ew. zawału serca, mózgu lub innego narządu z powodu oderwania się skrzepliny. To może się zdarzyć z róznych przyczyn ( urazów, chorób ). Rak serca... gdyby tak było to ok 80% ludzi by miała * tego * raka. W dzieciństwie każdy z nas się bije, ściska,..

Prawdopodobnie mam nerwice jak większość z was tutaj

.. ...stwierdzono że przyczyną jest tętniak wrzecionowaty w mózgu.po konsultacjach lekarz oznajmił mi że nic sie nie da znim zrobić bo jest nietypowy i takie tam.Nie musze wam pisac co przezywałem w tym momencie mi sie kojarzyło to z jednym.codziennie zastanwiałem sie czy dożyje jutra.po..

Przyczyna ostrych bóli głowy

.. ...przepływu krwi przez tętnice następuje zakrzep tętniczy.i krwotok mózgowy .Dzieje się tak często u osób starszych ze zm. miażdżycowymi w tętnicach.Ale guz mózgu to tez może być,chociaż nie musi.Może byc nawet nerwica.Szybko do neurologa,najlepiej na oddział na ostry dyżyr. oj,Zofijo,i..

Czy to może być objaw nerwicy?

.. ...badanie przepływów w tętnicach mózgowych. W tym ostatnim wyszło, że jestem nerwus pierwsza klasa, bo wszedzie przepływy turbulentne i przyspieszone. Dostałam leki na przepływy i na nerwicę. Dopiero zaczęłam brać, więc efektów jeszcze nie ma. Im bardziej boli, tym bardziej jestem..

Koszmarne objawy i strach

.. ...słabe. Boję się, że mam tętniaka, albo guza mózgu. Moja neurolog stwierdziła, że mam nerwicę, ale ja boje się że jestem chora na coś o wiele poważniejszego. Doradźcie, co zrobić.Pozdrawiam. spoko,to nic powazniejszego od nerwicy,u mnie ta choroba wlasnie tak sie zaczynala,dokladnie tak..

Niskie ciśnienie krwi ???

.. ...120/80. Masz nadciśnienie tętnicze leczone tabletkami. Jeżeli masz jeszcze co najmniej jeden czynnik ryzyka chorob sercowo - naczyniowych:cukrzyca, dodatni wywiad rodzinny, zespół metaboliczny, rozpoznaną chorobę niedokrwienną serca lub miażdżycę tętnic obwodowych, przebyty udar mózgu to..

Pomocy

.. ...boję ze to może być tętniak. Moze sobie to wmawiam bo jestem taki ze potrafie to zrobić. jutro ide walczyc o skierowanie na badania mózgu. Jak sądzicie co to jest? Pozdrawiam Witaj.Ja Ci poradze, zebys zrobił sobie wszystkie dostepne badania, które wyklucza ewentualność tetniaka, a potem..

LeenLife - czyli moja wygrana walka z nadciśnieniem i otyłością

.. ...dietozależnych, jak: nadciśnienie tętnicze, zawał serca, udar mózgu, cukrzyca czy otyłość postanowiłam go wypróbować i okazało się, że to był strzał w 10! Zażywam go regularnie od kilku miesięcy i nie dość, że schudłam, to mam zdecydowanie lepsze badania. Nie chcę w tym miejscu pisać o..