Tętniak na aorcie

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 53

.. ...stwierdził,że mam niewielkiego tętniaka na aorcie brzusznej .Proszę poradzić gdzie mogę znaleźć dobrego kardiologa ( nie tylko w moim rejonie ) .Miejscowość w której mieszkam jest nieduża a lekarze mówią,że nie ma się czym przejmować ( tętniak przekrój 4,5cm/5cm ) ale wolałbym to..

Acenocumarol i wskaźnik INR

.. ...naczyniowych ( np. na tętnicach szyjnych , aorcie brzusznej ,kończynach dolnych ) , po wstawieniu protezy naczyniowej a także po innych operacjach serca wymaga zażywania do końca życia leków przeciwzakrzepowych z grupy pochodnych kumaryny., nazywanych inaczej antywitaminami K W Polsce..

Zwężenie zastawki aortalnej i stenoza aorty

.. ...). Homograft wszyty w tętnicę płucną jest znacznie mniej narażony na zniszczenie niż w aorcie ponieważ, jak zapewne Państwo pamiętacie, jest tam czterokrotnie niższe ciśnienie krwi. Pomimo dużego zakresu operacji ( wymiana dwóch zastawek ) jest ona bardzo korzystna dla pacjenta i wyniki..

Powikłania po operacji usunięcia tętniaka na aorcie

.. jakie moga nastapic powiklania po operscji usuniecia tetniaka na aorcie i jak dlugo moze trwac rehabilitacja????dziekuje za odp. Cześć 03.01.2006 przebyłem operacje wstawienia sztucznej zastawki aortalnej na oddziale pooperacyjnym leżał ze mna pan w wieku około 60 po operacji Bentalla de Bono czyli usunięcia..

Koronografia? strach? czy coś gorszego?

.. ...problemy z wstawką oraz tętniakiem. Lekarze skierowali go na koronografię, lecz w tym co slyszałem doprowadzają jakąś żyłkę do aorty, lecz on tego tęniaka ma własnie na aorcie. I do tego ta wstawka, musi ją wymienić i czy te badanie może być w jakimś stopniu ryzykowne? Przepraszam jeżeli..

Dwupłatkowa zastawka aortalna i poszerzona aorta wstępująca - Str. 2

.. ...ciężkiej operacji na sercu. Tętniak 49 mm na aorcie wstępującej i zdewastowana zastawka aortalna. W dniu 28 - 08 - 2006 w Klinice Chirurgii Serca we Wrocławiu, ul.Curie - Skłodowskiej 20 przeszedłem operacje trwającą ponad 4 godziny polegającą na wszczepieniu urządzenia Bentalla...

Echo serca, czy ktoś ma coś podobnego?

.. ...m.in. na tym, że przez tętnicę udową wprowadzane jest cewnik , który wędruje po tętnicach, aorcie, aż do serca i wypada temp. 60 st. C uszkodzoną tkankę, która powoduje częstoskurcz. Zabieg jest całkowicie bezpieczny, wykorzystuje się przy nim tylko znieczulenie miejscowe, a najczęstszym..

Tętniak na aorcie uciska na przełyk

.. Ceesc.Moj tato ma 63 lata i kilka dni temu zostal zabrany do szpitala Jana Pawla Drugiego w Krakowie.Ma tetniaki na aorcie ktore uciskaja na przelyk i nie moze jesc.Wprowadzono mu sade przez nos i tak go teraz karmia.Na razie robia mu badania i nikt nic nie mowi jak to bywa w szpitalach.Moze ktos z was byl w..

Życie z tętniakiem aorty piersiowej i brzusznej - Str. 2

.. ...temu.Przyczyną bylo pęknięcie tętniaka na aorcie brzusznej.Nigdy nie chorował,nie bylo żadnych objawów choroby.Jeśli znacie już diagnozę ,to róbcie wszystko żeby pomóc choremu.Tęniak jeśli pęknie zabija błyskawicznie.Powodzenia! Tylko jak dałej zyc bez kochanej osoby :( ( ( ( ( ( ( ( ( (..

Niedomykalność zastawki aortalnej i zwężenie mitralnej

.. ...stwierdzono również Tętniaka na aorcie.Operacja była konieczna i to niezwłocznie.Szpital im.Szterlinga w Łodzi - czerwiec 2007.Miesiąc pobytu i operacja wymiany 2 zastawek i aorty.Powiedziano mi już po wszystkim,że była to najbardziej skomplikowana operacja w historii tego..

Zdejmowanie klamer po operacji na sercu - na czym polega?

.. Moja ciocia miała tętniaka na aorcie i niedawno przeprowadzono u niej operację polegającą na usunięciu tegoż tętniaka i wymianie zastawki na sztuczną. Po operacji ciocię zszyto klamrami. Operacja była wykonywana przez jakiegoś bardzo dobrego kardiologa w Zabrzu ( stwierdził on, że była to druga pod względem..

Dokuczające tykanie zastawki mechanicznej - Str. 2

.. ...wstawieniu protezy w miejsce tętniaka który był na aorcie,jestem z tego bardzo zadowolony ponieważ moje serce wraca do normy,jest bardzo duża zmiana po tej operacji.Są też i minusy np:cykanie które czasem się słyszy ale da się przyzwyczaić,no i trzeba też utrzymać wskaźnik INR i do końca..

Wydłużona i poszerzona aorta - 63lata

.. ...wydłużona i poszerzona aorta? na co mam uważać? Proszę poszukać postów na tym forum o poszerzonej aorci jest ich troche To znajdzie Pani odpowiedź np. http://forum.kardiolo.pl/temat1985.htm pozdrawiam..

ECHO serca

.. ...piersiowej, nadciśnienie tętnicze Echo serca LA 39 [mm] LVDs 29,1 [mm] Ao 28 [mm] IVS 9,8 [mm] PA 23 [mm] LVDw 9,4 [mm] RVD 23,1 [mm] Ao asc. [rmm] LVDd 47,3 [mm] Aodesc. [mm] EF 69 [%] FS 38 [%] Vmax MV 0,8/0,5 [m/s] Vmax TV 0,8 [m/s] Vmax MPA 1,07 [m/s] Vmax Ao asc. 1,53 [m/s] Vmax Ao..