Tętniak objawy

Asystolia

Asystolia

.. ...asystolia objawia się jako linia prawie izoelektryczna, bez charakterystycznych załamków. W przypadku rozpoznania asystolii należy natychmiast rozpocząć resuscytacje krążeniowo - oddechową według schematu BLS...

Wstrząs kardiogenny

.. ...ciśnienia zaklinowania w tętnicy płucnej za pomocą cewnika Swana - Ganza oraz bezpośrednie monitorowanie ciśnienia tętniczego. Objawy wstrząsu kardiogennego. Objawy, których obecność jest niezbędna do rozpoznania wstrząsu kardiogennego: spadek skurczowego ciśnienia tętniczego poniżej 80..

Pęknięcie wolnej ściany serca

.. ...życia, nadciśnienie tętnicze w wywiadzie, źle kontrolowane ciśnienie w pierwszych dniach zawału. Objawy pęknięcia ściany serca. bardzo silny ból w klatce piersiowej, często występuje krótkotrwała utrata przytomności, w badaniu przedmiotowym obserwuje się spadek ciśnienia tętniczego (..

No reflow phenomenom

.. ...mięśnia ). Zamknięcie tętnicy wieńcowej powoduje drastyczne zmiany w mikrokrążeniu, objawiające się obrzękiem miocytów ( komórki mięśniowe serca ). Obrzęk miocytów powoduje ich ucisk na naczynia włosowate. Badania dowodzą, że w patogenezie zjawiska no reflow biorą także udział leukocyty,..

Hipotonia ortostatyczna

Hipotonia ortostatyczna

.. ...fizjologicznych zmiany ciśnienia tętniczego i objętości krwi w naczyniach analizowane są przez baroreceptory ( receptory odpowiedzialne za kontrolowanie ciśnienia krwi ). Baroreceptory przekazują impulsy do układu współczulnego i przywspółczulnego przez co organizm uzyskuje kontrolę nad..

Betaadrenolityki (beta-blokery)

Betaadrenolityki (beta-blokery)

.. ...tlen ), nadciśnienia tętniczego ( zmniejszenie częstości pracy serca oraz poprzez hamujący wpływ na okład renina - angitensyna - alodsteron ), także w niektórych zaburzeniach rytmu czy w leczeniu objawowym nadczynności tarczycy. Do działań niepożądanych beta - blokerów należą między..

Duszący kaszel

Duszący kaszel

.. ...tętniczego. Przewlekły kaszel jest objawem nietolerancji tych leków i stanowi przesłankę to modyfikacji terapii. W takiej sytuacji sięga się po leki z grupy antagonistów receptora angiotensyny ( sartany )...

Skoki ciśnienia tętniczego

Skoki ciśnienia tętniczego

.. ...Skoki wartości ciśnienia tętniczego mogą być bardzo dokuczliwym objawem. Mogą również stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia i życia pacjenta. Nie należy więc ich lekceważyć i zawsze zasięgnąć rady lekarza. Przyczyn skoków ciśnienia może być wiele, począwszy od wpływu ciśnienia..

Przewodozależne przepływ obwodowy

.. ...aorty, pewien odcinek tętnicy jest znacznie zwężony. Utrudnia to prawidłowy przepływ krwi, zmusza lewą komorę serca do nadmiernej pracy i z czasem prowadzi do przerostu mięśniówki lewej komory. Objawy kliniczne są zależne od stopnia zwężenia. Przy bardzo wąskiej koarktacji konieczna jest..

Krytyczne niedokrwienie kończyny dolnej

Krytyczne niedokrwienie kończyny dolnej

.. ...miażdżycowym lub ostrego zatoru tętnicy. Podstawowym objawem jest nieznośny ból, nasilający się w pozycji leżącej. Ból uniemożliwia choremu poruszanie się, uniemożliwia również sen. Nie ustępuje nawet po narkotycznych lekach przeciwbólowych. Kolejne dwa objawy są niemożliwe do oceny..

Zwężenia tętnic szyjnych

.. Zwężenia tętnic szyjnych, doprowadzających krew do mózgu, jest jednym z możliwych powikłań uogólnionej miażdżycy naczyń. Objawy choroby zależne są od stopnia zwężenia. Mogą sprowadzać się do zawrotów i bólów głowy. Częste są także omdlenia, utraty przytomności, zaburzenia widzenia. Przy zwężeniach znacznego..

Zespół, choroba, fenomen Raynauda

Zespół, choroba, fenomen Raynauda

.. ...choroby tkanki łącznej, tętniak tętnicy podobojczykowej, nieprawidłowości kręgosłupa w odcinku szyjnym ( żebro szyjne ). Objawy mogą także pojawić się jako działanie niepożądane niektórych leków. Leczenie polega na eliminacji przyczyny, jeśli jest możliwe doszukanie się jej, oraz na..

Choroba Buergera (zakrzepowo-zarostowe zapalenie naczyń)

.. ...na zarastaniu naczyń tętniczych kończyn. Proces może dotyczyć zarówno rąk jak i nóg. Często pierwszym objawem jest tzw.wędrujące zapalenie żył. Pozostałe objawy odpowiadają przewlekłem niedokrwieniu kończyn, pojawia się chromianie przestankowe, z czasem bóle spoczynkowe i zmiany..

Zespół Lerischa

Zespół Lerischa

.. ...miażdżycowych w obrębie tętnic kończyn dolnych. Dokładnie, jest to współistnienie całkowitej niedrożności lub znacznego zwężenia w obu tętnicach biodrowych ( aorta brzuszna rozgałęzia się na końcu swojego przebiegu na dwie tętnice biodrowe wspólne: lewa i prawą, tworząc odwrócona literę..

Sercowy zespół X (kardiologiczny zespół X)

.. ...jest jedną z chorób tętnic wieńcowych. Jedynym objawem choroby są bóle zamostkowe, podobne do tych w chorobie niedokrwiennej serca ( tzw. bóle wieńcowe ). Nasilenie dolegliwości może być jednak większe, a podjęzykowe podanie nitrogliceryny często nie przynosi pożądanych efektów. W toku..

Niewydolność serca u dzieci

Niewydolność serca u dzieci

.. ...sercowego, nadciśnienie tętnicze itd. ). Bardzo istotna jest przede wszystkim odmienna symptomatologia ( objawy ). Cześć wad serca przebiega z sinicą, takie sytuacje nie pozostawiają wątpliwości, co do faktu, iż dziecko wymaga pomocy lekarskiej. Jednak część wad, głównie przewodozależne,..

Senność

Senność

.. ...się wartości ciśnienia tętniczego, w pewnych granicach jest to zależne od pogody. Jeśli jednak senność dokucza nam niezależnie od tego, ile spaliśmy i jak długo wypoczywaliśmy, trzeba się zastanowić, czy przypadkiem coś nam nie dolega. Senność może być objawem niedoczynności tarczycy,..

Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej

.. ...przegrody międzyprzedsionkowej. Jeśli towarzyszy mu przeciek, zaburzenia rytmu serca lub objawy niewydolności serca, stan taki wymaga interwencji kardiochirurgicznej. Często jednak wystarczy obserwacja...

Zaniki pamięci (zaburzenia pamięci)

.. ...związane z nadciśnieniem tętniczym albo wieloletnią cukrzycą ( zmiany wskazujące na otępienie naczyniopochodne ). W przypadku zespołu z ciałami Lowy - ego zaburzeniom charakterystycznym dla otępienia towarzyszą objawy zespołu parkinsonowskiego ( charakterystyczne drżenia i zaburzenia..

Nefropatia cukrzycowa

.. ...jak np. nadciśnienie tętnicze. Bardzo istotny jest także poziom wyrównania cukrzycy oceniany nie tylko codziennymi oznaczeniami glikemii ale również przy pomocy kontroli poziomu HbA1c. Objawy nefropatii cukrzycowej. Objawem nefropatii cukrzycowej jest białkomocz ( albuminuria ) o rożnym..

Doksazosyna (Apo-Doxan, Cardura, Doxar, Kamiren, Prostatic, Zoxon)

.. ...terapia nadciśnienia tętniczego. Doksazosyna ma również bardzo pozytywne działanie ametaboliczne: poprawia profil lipidowy ( wzrost HDL i spadek LDL ), zwiększa insulinowrażliwość organizmu, działa antyagregacyjnie i powoduje regresję zmian o typie remodelingu lewej komory serca...

USG może pomóc w zidentyfikowaniu osób zagrożonych zawałem serca

.. ...Medycznego w Wiedniu zbadali tętnice szyjne 1268 pacjentów, u których ryzyko chorób układu krążenia było wysokie, chociaż nie występowały niepokojące objawy. U 574 osób badanie wykazało istotne zmiany miażdżycowe - toteż po sześciu lub dziewięciu miesiącach powtórzono je. Jak się..

Aterotromboza - jak leczyć, jak zapobiegać?

.. ...lub całkowicie zamyka tętnicę. Ograniczenie swobodnego przepływu krwi skutkuje natomiast niedokrwieniem odżywianego przez nią narządu ( np. serca lub mózgu ). Głównymi objawami aterotrombozy są: uczucie ciężaru lub piekącego bólu za mostkiem podczas wysiłku, niedowład kończyny,..

Tanie leki przeciwnadciśnieniowe okazały się najlepsze

.. ...powikłań, na przykład chorób nerek, zawału czy udaru mózgu. Często pacjent nie zdaje sobie sprawy, że jest chory - aż do wystąpienia poważnych objawów. Ocenia się, że tylko co 10 chory jest leczony prawidłowo...

Długotrwały stres zwiększa ryzyko choroby serca u dzieci

.. ...do powstania zatoru tętniczego i w konsekwencji - zawału serca lub udaru mózgu. Jedynie co piąty pytany uczeń jako formę łagodzenia objawów zdenerwowania deklaruje aktywność fizyczną, a 18 proc. badanych wskazuje na udział w grach zespołowych. Powszechnie stosowaną formą zmniejszania..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 119

.. ...poradzcie co zrobic? Jaki tętniak? Mnie boli w kółko, ttyle, że ja miałam lęki, że to wścieklizna, bo właśnie szczepienia skończyłam. /Cały czas się boję, bo to nieuleczalns choroba. I wiesz co, ja normalnie takie jakie były objawy to właśnie takie miałam chyba ze strachu. Więc nie..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 124

.. ...nerwica a nie jakies tętniaki lub inne wariactwa : - ) A własnie mam pytanie czy ktos z was bierze zotral ,mianserin lub sedan bo jeszcze niespodkałam sie z tym że ktos piał o tych lekach ?????????????? Wiesz co Sławku, to nerwica lękowa, tak mi się wydaje, sam pisałeś, że po lekach Ci..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 245

.. ...to myślę że to jakiś tętniak. A jak nakleiłam plaster ek antykoncepcyjny a pózniej przeczytałam kiedy nie można go stosowac( wykluczone stosowanie przy zakrzepicy ) to nagle stwierdziłam że mam wszystkie objawy zakrzepicy,co moze skonczyc się zawałem i odkleiłam plaster po ok. 20..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 598

.. ...postawiłąm już diagnozę _ tętniak aorty brzusznej ( dodam że robiłam kilka tygodni temu USG jamy brzusznej i wszystko ok - stwierdziłam ze może lekarz sie nie zna ), masakra. no ale cóż sie można spodziewać po jednej wizycie u psychologa. Jeszcze pytanko: czy ból pleców moze być objawem..

Ból między żebrami a żołądkiem po lewej stronie

.. ...początki powstawania tętniaka aorty. Jeżeli do tych bóli dochodzą bóle w lędżwiach to pewne że powstaje tętniak. No cześć ja mam te objawy od paru lat na początku mówiono mi ze brak mi potasu to brałam potas tylko ze pozniej przez niego corazbardziej mnie kuło i nie juz po lewej stronie..

Chelatacja - Str. 5

.. ...dość mocno przytkanych tętnic ,to będę mógł odstawić,ale już widzę że to absolutnie utopia.Doczytałem się że ta metoda leczenia EDTA zaczyna się objawić udrożnieniem od najmniejszych naczyń krwionośnych. Tymczasem gwizdy i szumy w uszach nie ustępują a ciemnych brązowych plam na nogach..

Szybkie tętno - Str. 11

.. ...wysokim cisnieniu i tętnie nie odczuwam żadnych niepożądanych objawów ( bóle głowy, kołatanie serca, zle samopoczucie, osłabienie, mroczki przed oczami itp. )Czy samo wysokie ciśnienie i tetno to już objawy WPW? Witajcie. Rzucila mi sie w oczy nazwa PROPRANOLOL Od wielu lat mam problem z..

Zastawka trójdzielna i płucna - fala zwrotna

.. ...oraz slad w zastawce tętnicy płucnej. Czy to jest groźne?? może ktoś coś napisze?? z góry dziękuję też mam niedomykalność trójdzielnej - chyba nic poważnego póki nie ma ewidentnych objawów, o których można przeczytać w necie, ale będę również b.wdzięczna za wszystkie info na ten temat..

Ablacja - Str. 12

.. ...operacji * poszerzania tętnicy płucnej * ale na otwartym sercu,bo dokładnie nie mogli mnie zdiagnozować.Fakt,to było w 83 roku.Wtedy stwierdzili u mnie między innymi arytmię komorową,Występowały u mnie również takie same objawy jak u Ciebie.2 lata temu zaczęły występować częstoskurcze..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 143

.. ...wtedy czuję jak oczy mi tętnią, serce wali no i własnie się zapadam, pozdrawiam Krystyna 3, zawroty głowy mogą mieć wiele różnych przyczyn. Czy oprócz tego masz jakieś inne niepokojące objawy? Czasami dolegliwości, które są uważane za nerwicowe, mają zupełnie inne przyczyny. Napisz o..

Wysokie cisnienie i kłucie w sercu

.. ...być: spadek ciśnienia tętniczego krwi, nadmierne odchudzanie, silny ból, zdenerwowanie, głód, silne emocje, widok krwi, itp. Objawy poprzedzające omdlenie to zawroty głowy, bladość twarzy, mroczki przed oczami, mogą wystąpić zimne poty na czole i skroniach. Pierwsza pomoc: Należy..

Niepokojące objawy, duszność, wysokie tętno i skoki cośnienia

.. ...trzęsiawka, a ciśnienie tętnicze uregulowało się samo. Nikt nie zapytał jak tam u ciebie z używalnością używek. Pozdrawiam serdecznie. Anka Brawo Anka.Czytam wasze wypowiedzi i mysle co jeden to mlodszy a wszyscy gotowi choc sie boja - na smierc.Przyjdzie sama i na pewno nie wtedy gdy ja..

Niebezpieczne dla życia skutki stosowania Prestarium

.. ...samoistne nadciśnienie tętnicze. Przez kilka lat przyjmowałem Enarenal i Bisocard, jednak z miernym skutkiem. Ciśnienie skakało jak chciało ; ) Od ponad pół roku przyjmuję Prenessę 4 mg /dobę ( odpowiednik Prestarium ) i musze powiedzieć, że czuję się wyśmienicie, a cisnienie kiedy bym..

Pulsowanie w brzuchu - Str. 2

.. ...to możliwe by to był tętniak przy moim wieku ( 14lat ) i przy tym że nie jestem otyły ( 60kg przy 175 cm wzrostu )? hej. ja również mam podobne objawy...do waszych. jest to bardzo denerwujące i niepokojące... chyba wybiore sie do lekarza. ;/ ah. Witam, polecam wykonać badania na obecność..

Tętniak serca

.. ...coś mi powiedzieć o tętniaku seca czy to jest do przeżycia czy nie?? Jasne że jest do przeżycia: ) Wszystko zależy ( mowa tutaj o rokowaniu i objawach ) od tego czy jest pozawałowy, jaki jest duży, jak zachowuje sie w UKG i jescze od kilku spraw. Nie każdy tętniak musi być groźny choć..

Bardzo silne bóle głowy wywołane stresem lub nerwami - Str. 7

.. ...natrętne myślenie o guzach, tętniakach i innych chorobach neurologicznych : - ) A nic tak tych bóli nie potęguje, jak czytanie o tych chorobach i dopasowywanie objawów do własnego przykładu.. - co z resztą jest znamienne dla nerwic i niestety hipochondrii... ( to taki jakby objaw osiowy..

Zespół wazowagalny

.. ...spadek tętna, ciśnienia tętniczego, zawroty w głowie, osłabienie, bladość... Podaje się dożylnie leki, przetacza płyny infuzyjne. Z reguły szybko mija. http://kardiologia.prv.pl/hipototoniaortostatyczna1.htm ja jestem chora na zespół wazowagalny.wjem od roku że to właśnie ta..

Zatorowość płucna i acenocumalor - jak długo?

.. ...Dodaję,że mam nadciśnienie tętnicze. Proszę o odpowiedż Wszystko zależy od przyczyny zatorowości. Trzeba po prostu postarać sie wykluczyć przyczynę, leczenie acenokumarolem jest tylko objawowe. Wiele rzeczy powoduje zatorowość np. zapalenie żył ( żylaki ), środki antykoncepcyjne, może..

Koronarografia na podejrzenie choroby niedowieńcowej serca

.. ...koronografię. Okazało się, że tętnice zatkane są w bardzo dużym stopniu. Został skierownay na operację by - passów. Jedziemy na nią w poniedziałek. W jego przypadku jestem pewna, że dobrze zrobił decydując się na koronografię. Leczenie objawowe nic by nie pomogło i nagle wszystko mogłoby..

Oznaka tętniaka aorty?

.. witam! czy * podnoszenie * sie skóry na klatce piersiowej z lewej strony miedzy zebrami moze byc oznaką tetniaka aorty? poza tym nie mam innych objawów poza nerwicą sercową.. prosze o pomoc!! to normalny objaw mocnego bicia serca, szczegolnie patrzac na to ze posiadasz nerwice, takie falowanie jest jak..

Dodatkowe skurcze - Str. 159

.. ...cewnikowanie serca i tętnic płucnych. dodam, że pacjenci tak zwani PILNI czyli z niewydolnoscią juz oraz silnymi objawami klinicznymi czekają na wizyte bądz termin w Centrum Chorób Serca w Zabrzu ok 6 miesięcy.... no to tyle u mnie. nawet mi się płakać nie chce, jedynie rzucam..

Dodatkowe skurcze - Str. 212

.. ...sobie puls policzyc na tętnicy szyjnej... nooo własnie ja tak mierzę na tętnicy szyjnej. Ja bym Kochana chciała zeby mi złapało to na ekg bo wiedziałabym co to dokładnie... bo ja tylko przypuszczam... a jak to migotanie...Właśnie Ana jak objawia sie migotanie? bo ja naprawde nie wiem..

Przyczyny niskiego ciśnienia tętniczego

.. Jakie są przyczyny niskiego ciśnienia tetniczego? Witaj! Hipotonia,czyli inaczej niskie ciśnienie jak wiekszość różnorakich objawow ma kilka przyczyn. Do tych najbardziej znanych należą m.in. proces dojrzewania, u szczupłych i wysokich kobiet jako wartość fizjologiczna, przy malej aktywności ruchowej,..

Objawy i leczenie zapalenia mięśnia sercowego

.. ...30% no i pulsowanie tętnic szyjnych.Leczenie zawsze sterydami.Prawdopodobnie przyczyną tych nawrotów jest to że mam wrodzone niedobory odporności.Jeszcze raz dziękuję za cynka o Padmie 28 ( nowa nadzieja dla mnie ).Może Pani napisać czy stosowanie tego leku Pani pomogło oraz coś więcej o..

Ludzie z sercem po prawej stronie

.. ...współistniejące wady to zwężenie tętnicy płucnej, przełożenie wielkich pni tętniczych zwykłe i * poprawione * , wspólny pien tętniczy, wady porzegród sercowych, niedorozwoje komór. Cieżkośc objawów zależy od współistniejącej wady, samo prawostronne położenie serca nie ma większego..

Serce z prawej strony

.. ...współistniejące wady to zwężenie tętnicy płucnej, przełożenie wielkich pni tętniczych zwykłe i * poprawione * , wspólny pien tętniczy, wady porzegród sercowych, niedorozwoje komór. Cieżkośc objawów zależy od współistniejącej wady, samo prawostronne położenie serca nie ma większego..

Objawy depresyjne, czy to nerwica serca?

.. ...spadło mi do 99/60 przy tętnie 92 i przy tym czułem się fatalnie jakbym miał zaraz zemdleć. Dzisiaj nie brałem żadnych leków a moje cisnienie wynosi 110/71 przy tętnie 80. Czytam wszystko co mi wpadnie w ręce i mam już duży mętlik w głowie. Miałem robione USG jamy brzusznej i wszystko..

Ugięcie płatka przedniego do lewego przedsionka

.. ...także aortalnej lub tętniak przegrody międzyprzedsionkowej. Pierwtone wypadanie moze występować rodzinnie. Rozróżnia się dwie postacie wypadania płatka : bez niedomykalności zastawki oraz z falą zwrotną do lewego przedsionka. Wypadaniu płatka mitralnego moga towarzyszyć objawy kliniczne,..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 41

.. ...Szukałam informacji o tętnie i znalazłam Was. ; ) Nie czytałam wszystkich 42 stron, aleście ich naprodukowali ; ), ale dziwi, że pomimo trafnej diagnozy, czyli nerwicy, omijacie psychiatrę. Leki nasercowe działają tylko na objawy. Leki przeciwlękowe zresztą też, ale poprzez skorelowanie..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 56

.. ...takiego w głowie jak tętniak to od razu gorzej mi. Nowe objawy i jeszcze sobie tego nie poukładałem tak jak to było z sercem tym bardziej ze mnie w życiu głowa nie bolała. Jak nabieram powietrza to słysze jakieś strzelanie za uszami tak samo jest jak ruszam głową na boki. Co do..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 99

.. ...w rozwidleniu dużej tętnicy szyjnej, można spowodować zaburzenia pracy serca – do dodatkowych skurczów włącznie. Przy objawach dusznicy bolesnej należy ustalić, czy źródłem jest serce, czy kręgosłup. mam pytanie czy wogole ktos slyszal lub z wlasnego doswiadczenia wie czy ktos..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 234

.. ...doprowadziło do nadciśnienia tętniczego. Przez przypadek zacząłem pić na początku lat 90 wodę mineralną zawierającą bardzo dużo magnezu - była to woda lokalna, ale to szczegół. Zauważyłem po pewnym czasie /po 2 miesiącach/ że objawy ustępują, ale to nie było jeszcze to o co mi chodziło...

Jakby atak serca, uczucie silnego bólu w mostku

.. ...W trakcie tego ataku tętnio i puls miałam w normie bo mierzyłam, miałam 98/65 a tętno 75. Ja jestem osobą która ma zawsze niskie ciśnienie, to u mnie normalne. Nie wiem co to jest? Czy to moze byc nerwica serca? czy objawy choroby wieńcowej ( dusznica bolesna ) boje sie, bo w mojej..

Tętniak aorty piersiowej - Str. 7

.. Ja mam tętniaka aorty wstępującej 5, 4 cm. Od wielu lat leczę się w Aninie z powodu wrodoznej wady serca. MIałam tam dwie z trzech operacji. Lekarze też nie chcą mnie operować, bo zabieg będzie rozległy i bardzo ryzykowny. Mówią, że z tętniakiem można żyć normalnie, byli nie przemęczać się i nie dźwigać...

Po szybkim wypiciu szklanki wody nierówny rytm serca

.. ...powstającego ucisku na tętnicę oraz z faktu, że serce musi podjąć większy wysiłek żeby strawić dużą ilość jedzenia. U mnie skutkowała przeważnie metoda mniej a częściej. Pozdrawiam Ja też mam problemy z sercem po obżarciu. Co prawda u mnie objawia się to szybszym tętnem i zwiększoną..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 5

.. ...przy niezbyt wysokim tętnie, ja tak mam. Częstoskurcz to jednak trochę inne objawy. Może już se ne wrati? Do Markobe i innych po ablacji udanej bądź nie! Jestem szykowana do ablacji na marzec lub kwiecień z powodu sk.dodatkowych, które wywołują u mnie mig. przeds. Od września czuję się..

Nadciśnienie

.. ...ok 4/ usg przepływu w tętnicach szyjnych - ok 5/usg - przeplywow w nerkach - ok 6/ tsh ok Witam. podobne objawy mąż miał po zażyciu prestarium, męczył sie miesiąc bo nikt nie zorientował się że to po lekach, sytuacja opisana w tagach leki. życzę zdrowia i cierpliwości. Wiesia Miałam..

Ataki wymiotów i bóle głowy

.. ...stwierdzili niedrożną tętnice szyjną wewnętrzną. A od jakiegoś tygodnia mam ataki które objawia sie wymiotami i bólem głowy nie mogę sie ruszyć z łózka przed 4 - 5 godzin. Co mam robić jetem po aputacji nogi powikłania cukrzycowe dlatego mam problem z o puszczaniem mieszkania bardzo..

Duszenie się - Str. 36

.. ...ubytki na sercu, wiotka i tętniakowata przegroda serca ale MUSZĘ wierzyć,że lekarze będą w stanie się z tym uporać. Do tego wszystkiego dochodzi nerwica, która potęguje wszystkie objawy i czujemy się jak w powolnym umieraniu. Ile razy bałam się wstać rano z łóżka, ponieważ wiedziałam,że..

Moje boje, czy to na pewno nerwica?

.. ...dzieciństwa nadciśnienia tętniczego. Proszę o jakieś rady, ewentualnie wskazówki dotyczące moich dziwnych przypadłości. Wszystko zaczęło się jakoś na końcu października, tuż przed 28 urodzinami. Będąc w pracy dostałem pierwszy w życiu atak, który objawiał się kłóciem w klatce piersiowej..

Skaczące cisnienie i nerwica - Str. 2

.. ...leki na nadciśnienie tętnicze. Moje ciśnienie nie przekracza 150/70 puls 60. Przy tym objawami są silne bóle tyłu głowy, zawroty, szumy. Przy braniu leków ciśnienie spada mi do 115/60, ale wszystkie leki które brałam przyczyniły się do obrzęku śluzówki nosa i gardła. Wszystkie diuretyki..

Zespół Fallota i brak zastawki tętnicy płucnej

.. ...Fallota i brak zastawki tętnicy płucnej. Wiem, że ma mieć operację, ale lekarze mówią, że nie wiadomo kiedy to będzie - organizm sam się upomni, że będą objawy świadczące o pogorszeniu się stanu zdrowia i wtedy być może będzie operacja. Córeczkę mam w domu. Czy ktoś może mi pomóc i..

Zawroty głowy, zatoki, zmęczenie, osłabienie - Str. 10

.. ...Eng,ekg, Holter, badanie tętnic szyjnych - Dopler,EEG, Rezonans magnetyczny. Wszystko było w porządku. Zdecydowałam się na konsultację psychiatryczną i wtedy przepisano mi lek antydepresyjny seroxat. Po jakims miesiącu poczułam wielka poprawę po jakims czasie objawy całkowicie zniknęły i..

Po zapaleniu mięsnia sercowego

.. ...objawy??Pozdrawiam. Męczenie się , tętnienie szyi i w brzuchu, arytmia - oto objawy.Gorączki brak. hm...no to każdy ma inne objawy, bo niestety ja w szyi i brzuchu mam tętnienia na co dzień, mimo, że wszystko jest w porządku. Lekarz, nie stwierdza niczego, wiec jest ok: - ) Objawy..

Drętwienie prawej ręki i nogi oraz drgawki

.. ...wykluczyć miażdżycę tętnic.Oprócz zbadania ilości magnezu niech Pani zmierzy poziom potasu. prześwietlenie kręgosłupa robiłam - skolioza prawostronna, lordoza na całym odcinku kręgosłupa. Badania krwi na pewno zrobię. Dziękuję za podpowiedź. Objawy wyraźnie wskazują na braki składników..

Życie z tętniakiem aorty piersiowej i brzusznej - Str. 2

.. ...temu.Przyczyną bylo pęknięcie tętniaka na aorcie brzusznej.Nigdy nie chorował,nie bylo żadnych objawów choroby.Jeśli znacie już diagnozę ,to róbcie wszystko żeby pomóc choremu.Tęniak jeśli pęknie zabija błyskawicznie.Powodzenia! Tylko jak dałej zyc bez kochanej osoby :( ( ( ( ( ( ( ( ( (..

Niedomykalność zastawki aortalnej

.. ...to minie. Ciśnienie tętnicze skurczowe wahało się od 150 do 220 a ciśnienie rozkurczowe od 40 do 80. Po za ciśnieniem żadnych objawów zewnętrznych nie miałem. Lekarze przepisywali mi najróżniejsze leki na obniżenie ciśnienia, które tylko obniżały znacznie moje samopoczucie. Zaniechałem..

Straszny ból serca, brak oddechu i zawroty głowy

.. ...późniejszym.Wykryto u mnie tętniaka przegrody międzyprzedsionkowej,na szczęście dość szybko bo nadal żyje i jestem po operacji.Pozdrawiam odpisz jak ci poszło u kardiologa. Witaj Marek. Podzielam zdanie ;inki;, bo opisane przez ciebie objawy mogą sugerować jakąś wadę wrodzoną serca, ale..

Zespół nerwowy i niepokojące objawy

.. ...normalnie cisnienie tętnicze 120/80 czasem 13/70 Zawsze podczas nerw biło mi jak szalone a teraz spokojnie sobie bije tylko robi mi się goraco nagle jakby mi krew do głowy uderzała słabo a potem zimno nie wiem co mi jest dodam że mam uszkodzony odcinek piersiowy kregosłupa 6 kreg i mam..

Nadmierne tętnienie

.. ...Mam bardzo widzoczne tętnienie pulsu na szyji po obu stronach. Ponadto czuję bicie serca w brzuchu i pod mostkiem widze pulsowanie. Nawet jak czytam książke to cała sie rusza w rytm serca .Też macie takie objawy?Pozdrawiam witam.Mam 34 lata,od ok.dziesięciu lat wiem ,ze mam wade serca..

Nerwica lękowa wewnętrzna

.. ...wykryli mi ciśnienie tętnicze wysokie zaczełam brać tabletki zaczełam odychać normalnie ale coś mi sie stało z głową moje objawy są takie jak drentwienie w klatce piersiowej,drentwienie rąk,silne zawroty głowy,uczucie jakbym miała zemdleć,mam nogi jak z waty,mam uczucie jakby coś mnie..

Tętniak tętnic mózgowych

.. Czy tętniak tętnic mózgowych jest groźny dla 53 - latka?? jeżeli 53 - latek jest przytomny to jest prawdopodobieństwo istnienia tętniaka?? jakie są objawy?? czy jest możliwość wyleczenia tej choroby jeżeli tak to w jaki sposób?? PROSZE O POMOC O JAK NAJSZYBSZA ODPOWIEDZ.. Może być groźny ale nie musi. O..

Ciśnienie 120/43

.. ...czasie pompowania krwi do tętnic. Ciśnienie rozkurczowe masz zdecydowanie za niskie. Powinieneś mierzyć sobie codziennie o stałej porze ciśnienie. Jeżeli taki niski wynik się utrzyma koniecznie zgłoś się do lekarza. A w ogóle ile masz lat i czy masz jakieś dodatkowe objawy, które mogłyby..

Problemy z sercem? bardzo mocno bije

.. ...mają są narażeni na tętniaki aorty. Tętniak w odcinku brzusznym objawia się najcześciej wyczuwalnym tętniącym guzem powyżej pępka. ALE u osób szczupłych można też przez powłoki wyczuć zwykłe tętnienie aorty. * Niespecyficzne zmiany ST w odprowadzeniach sercowych * mogą mieć wiele powodów..

Kucie w klatce piesiowej - 17 lat

.. ...przykładania palców do tętnicy czy stetoskopu do serca czy używając ciśnieniomierza mogę sobie obliczyć puls. Nie pale, nie pije, nie biore narkotyków : ) Co to może być? Czy mogę się objawiać. Do kogo mogę się z swoim problemem zgłosić Pozdrawiam wszystkich : ) Zle napisałem refluks a..

Dziwne dolegliwości - bóle po lewej stronie pod żebrami

.. ...psychicznego czuje puls w tętnicach w okolicach serca w rękach,głowie co czasami można odczuwać jakby * swędziało w tętnicach * jest to bardzo dyskomfortowe.Jak leże głową na ręce to czuje jak mi głowa się podnosi razem z tętnem,oraz trudno mi się śpi na brzuchu na lewej stronie gdyż..

Stan po operacji zastawki aortalnej i aorty wstępującej

.. ...Głównym powodem był tętniak aorty wstępującej ( ok.5,1 ) i objawy mroczki zawroty głowy itd. Witam, jestem 5 miesięcy po operacji - Ochojec. Trudno jest się przyzwyczaić do tykania zastawki. Słyszę ją cały czas. A jak nie słyszę, to się denerwuję. Błędne koło. To jest po prostu problem w..

Do Microbi! nt. zastawka aortalna i tętniak aorty

.. ...Jesteśmy w podobnym wieku 2 tygodnie temu przeszedłem tą samą operację ( zastawka aortalna i tętniak aorty ) na razie czuję się fatalnie tj. kołatania serca, zaburzenia rytmu itd. Czy miałeś podobne objawy!..

Ból serca, boli mnie prawe ucho, szybko sie mecze

.. ...sensacje. Wyczytałem o tętniaku mózzgu i od razu, tego samego dnia miałem charakterystyczne dla niego objawy: ból gałek ocznych i bóle glowy. Oczywiście badania wykazały, że wszystko jest w porządku. Jeśli lekarze mówią, że wszystko jest ok., to tak wlaśnie jest - uwierz im. Ja w..

Czy ktoś też tak ma? objawy nerwicy?

.. ...necie:( USG Dopplera,Tętnic podobojczykowych i tętnic szyjnych jest badaniem przepływu w naczyniach tętniczych i żylnych , ocena stanu naczyń.A wykonuje lekarz radiolog,robiący badanie USG,jednak nie wszyscy wykonują,z braku odpowiedniej aparatury.Forum nie zastąpi wizyty u lekarza,o ile..

Nerwica i świąd nog

.. ...,ze mam nadcisnienie tętnicze. Do tego od pewnego czasu doszedł mi świąd ciała strasznie swedzi mnie na zmiane głowa i plecy ;( Ogolnie bardzo nie przyjemna dolegliwosc juz w wakcje miałem świąd nog ale wtedy wychodziły mi jakies czerwone kropki teraz przy świądzie nie ma zadnych objaw..

Kłujące bóle głowy, pogorszenie wzroku, zawroty

.. ...internecie przeczytałem o tętniaku mózgu. Od razu zacząłem mieć charakteryzujące go objawy. Myślałem, że może być to tętniak względnie guz mózgu. Poszedłem do neurologa. W badaniu podstawowym wszystko było ok. Dostałem jednak skierowanie na RM. Po kilku mieś oczekiwania zrobili mi to..

Straszne objawy: szybkie tętno, rosnące ciśnienie

.. ...tetnice/chorobe wiencowa ? Badanie tętnic pod kątem przepływu krwi to koronografia i zazwyczaj chyba ta metoda sprawdzają tętnice . no to wes walnij sobie pare glebszych i od razu krazenie ci się poprawi. wstawaj wolniej i nie obrzeraj się jak dzikus tylko jedz pomalu to i tetno nie..

Po koronografi powstał zakrzep

.. ...koronografi doszło do zatoru tętnicy krezkowej znalazła się wszpitalu z objawami silnej biegunki z krwią bólami brzucha i wymiotami trafiła na oddział wew 1w zawierciu tam durne lekarki nie zrobiły nic żeby zdiagnozować mamę położyli ją i leczyli jak zatrucie nifuroksazydem i końską..

Polocard i krew z nosa

.. ...niezbędna po angiopllastyce tętnic wieńcowych. Oba te leki mają działanie przeciwzakrzepowe i mogą powodować takie objawy uboczne. Uważam ,że rutionoscorbin tu nie zaszkodzi, bo ma działanie obkurczające. W przypadku twojego taty, to najlepszym rozwiązanie byłoby skontaktowanie się z..

Nadciśnienie tętnicze, pigułki, drganie rąk

.. ...u mnie nadciśnienie tętnicze. Początkowo moje objawy to: kłucia w okolicy serca uczucie przyśpieszonego bicia serca Wówczas ciśnienie moje wynosiło 180/100 puls 120/min. Zostałem skierowany do szpitala w celu zdiagnozowania tego ciśnienia, podczas przyjęcia ciśnienie wynosiło 160/90...

Różnica pomiędzy ciśnieniem skurczowym a rozkurczowym a bisocard - Str. 2

.. ...może być nadciśnienie tętnicze, jesli aparat nie popełnia błędu. Takie wartości nie są moze bardzo podwyższone ale jednak są. Nakleży dążyć do obnienia wtej wartości do poniżej 63. pozdrawiam mam podobne objawy,i proponuje oczyszczenie organizmu .informacje mozna przeczytac np. w ksiazce..

Poszerzona RV, RA, pień PA, w przegrodzie IAS ASD II

.. ...poprzez cewnikowanie serca tętnicą udową.Towarzyszy mi dodatkowo wypadanie obydwu płatków zastawki mitralnej oraz jej niedomykalność.Chyba gorsze objawy daje sama zastawka niż ubytek, ponieważ po jego zamknięciu nadal towarzyszą mi przykre objawy - kołatania serca, uczucie ucisku w..

Zatoki i nerwica czy aby napewno?

.. ...że mam nie guza, ale tętniaka mózgu ( miałem wykrytego tętniaka serca - z medycznego pukntu widzenia jest on bez znaczenia ). Znalazłem w internecie symptomy i wyobraź sobie, że od razu zaczęła mnie boleć głowa i oczy - jeden z objawów. Po kilku miesiącach zrobili mi jednak RM..

Tętnienie w brzuchu w ciąży

.. ...zdrowia i z wiem ze takie tętnienie powłok brzusznych może być objawem tętniaka aorty brzusznej.Do tego prawie codziennie odczuwam pojawiający się nagle ból w klatce piersiowej o charakterze rozrywania.Który równie szybko przemija jak się pojawił.Ból jest przeszywający do..